Do zápasu nenastoupil český ani slovenský hokejista.
Tři hvězdy utkání:
1. Braden Holtby (WSH) 24 zák., 0 gólů, 100%
2. Jevgenij Kuzněcov (WSH) 1+1
3. Marcus Johansson (WSH) 0+2
Washington Capitals získává Presidents' Trophy. Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas 2:0. K zisku bodů pomohl výborný taktický výkon, dva vstřelené góly a precizní defenzivní hra.
59:58
Braden Holtby odrazil kotouč nad sebe, a pak se před jeho brankou odehrála nepřehlední situace, puk před brankovou čárou.
59:30
Rangers hrají ve svém obranném pásmu, domácí už se radují, vědí, že vyhrají a získají Prezidentův pohár.
59:17
J. T. Miller se neprobojoval do šance, následně domácí odehráli přes všechny čáry. Píská se zakázané uvolnění.
58:50
New York Rangers hraje v šesti, zkouší to bez brankáře. Domácí brankář drží puk, buly v útočném pásmu Rangers.
58:40
T. J. Oshie skvěle za svou brankou zastavil akci hostujícího celku, následně se do rozehrávky zapojil Braden Holtby.
58:14
Na New Yorku je vidět snaha s výsledkem něco udělat, zatím se ale nemůže probojovat do útočného pásma.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.
57:30
Washington už ví, že tento zápas vyhraje. Henrik Lundqvist musel likvidovat další střelecký pokus.
57:07
Kevin Hayes zavezl kotouč do útočného pásma, ale ke střele se přes dobrou defenzivu domácího celku nedostal.
56:00
Čtyři minuty zbývají do konce třetí třetiny. Domácí mají puk pod kontrolou a dostávají se do útočného pásma za velké podpory fanoušků.
55:30
Henrik Lundqvist kryje střelecký pokus Karla Alznera.
55:01
Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, Daniel Winnik vybojoval kotouč a prošel až do útočného pásma. Tam byl zatlačen za branku.
54:50
Dan Girardi se dostal přes útočnou modrou, následně Capitals vyhodili puk přes všechny lajny, a tak se píská zakázané uvolnění.
54:20
Mnoho času už hokejisté hostujícího celku na zdramatizování zápasu nemají, navíc se nemohou dostat na delší dobu ke kotouči.
53:47
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou New Yorku.
53:10
Lars Eller se svým kolegou kombinuje za vlastní brankou, Rangers se snaží napadat, ale k puku se nemohou dostat.
52:40
Takticky hrají hokejisté Washingtonu velmi dobře, nedávají soupeři mnoho prostoru, puk mají domácí pod kontrolou.
52:02
Nate Schmidt se probojoval do střelecké pozice, jeho rána bez přípravy mířila pravděpodobně mimo, ale Braden Holtby raději kotouč vyrazil.
51:30
Rangers se nemohou stabilněji prosadit v útočném pásmu, domácí defenziva hraje evidentně výborně.
50:50
Po delší době se hlasitě ozývají domácí fanoušci, kteří ženou své oblíbence do střeleckých pozic.
50:30
Kotouč vypadl ze hru, bude vhazovat. Dotkl se ochranné sítě za brankou Rangers.
50:10
Capitals mají kotouč za svou brankou, v poklidném tempu střídají.
50:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí hokejisté vedou o dva góly a míří za výhrou v zápase.
49:34
Justin Williams se zkoušel probojoval do střelecké pozice, hostující obránci jej ale vytlačili z šance.
48:44
Domácí hokejisté hrají velmi dobře, snaží se své vedení navýšit, zatím se jim to ale nedaří.
47:44
Nicklas Bäckström dostal kotouč za brankovou čáru, bylo to ale po odrazu od brusle. Jednalo se o evidentní úmyslné kopnutí. Gól nemůže platit.
47:24
21:20, tak vypadá aktuálně poměr střel na branku. V tomto ohledu je zápas velmi vyrovnaný.
46:36
Marc Staal se probojoval do střelecké pozice, celkem snadno si počínal pak brankář domácích. Hokejisté Capitals, pokud v tomto zápase získají bod, vyhrají Prezidentův pohár.
45:42
Washington právě vstřelil branku!
Rangers se nedokázali usadit v útočném pásmu, následně se do šance dostal Marcus Johansson, který přenechal kozoučJEVGENIJI KUZNĚCOVOVI, který se dostal do předbrankového prostoru, udělal kličku a forhendovou stranou hole posla puk do branky. Domácí vedou o dva góly. Asistence: Marcus Johansson, Justin Williams.
45:26
Justin Williams se k bekhendové střele propracovat nedokázal. Obránce Nick Holden jej skvěle odstavil od kupu.
44:35
Puk přejel všechny čáry, bude se vhazovat před brankou Rangers. Domácí vybojovali puk, Justin Williams pokračoval akci. Následně Marcus Johansson a Tom Wilson minul branku.
43:44
Alexandr Ovečkin má za sebou dobré střídání probojoval se do několika dobrých pozic, ale gól se mu vstřelit nepodařilo.
42:36
Nepřehlednou situaci před vlastní brankou musel řešit brankář Henrik Lundqvist. Raději přikryl kotouč a zastavuje hru.
42:18
Tom Wilson se mezi kruhy dostal ke kotouči, ale nedokázal jej přesněji vystřelit.
41:33
Karl Alzner byl zcela volný před brankou, ale kotouč nedokázal nasměrovat před branku.
41:05
Hostující celek sice vyhrál buly v útočném pásmu, ale do zakončení se Rangers nedostali.
40:28
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou hostujícího gólmana. Henrik Lundqvist musí být pozorný.
40:01
V závěru druhé třetiny se prosadili domácí hokejisté. Aktuální stav zápasu stanovil ránou "ze své kanceláře" Alexandr Ovečkin.
40:00
39:37
Už se pravděpodobně nic nestane.
39:14
Karl Alzner vypálil od modré čáry, jeho pokus byl hostující defenzivou zastavený.
38:32
Brendan Smith výborně vybojoval kotouč, našel Pirriho, který bleskově založil útočnou akci a domácí brankář musel zasahovat.
38:00
Washington se nedokázal stabilně probojovat do útoku, a tak se stáhl za svou branku, domácí střídají.
37:22
Sledujeme poklidný závěr druhé třetiny, domácí mají více ze hry a kombinují před brankou soupeře.
37:00
Probíhají poslední tři minuty hry druhé třetiny.
36:06
Fanoušci Washingtonu se znovu hlasitěji ozývají, podporují své oblíbence, kteří vedou o jednu branku díky gólu Ovečkina.
35:25
Domácí hokejisté pokračují v aktivní hře, snaží se přidat další branku, hosté se musí bránit velkému tlaku.
34:49
Ani první, ani druhá, ani třetí, ale až čtvrtá přesilovková rána ALEXANDRA OVEČKINA se ujala. Hádejte, z jaké pozice vystřelil. Pokus máte jen jeden. No jasně, z kruhu. Henrik Lundqvist inkasuje jako první a Capitals vedou. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a Marcus Johansson.
34:03
Alexandr Ovečkin mohl pálit, ale hledal před brankou zcela volného T. J. Oshieho, který nezakončil. Až do kuchyně to chtěli domácí dovést.
33:35
Alexandr Ovečkin dvakrát za sebou minul branku. Zkoušel to na vzdálenější tyč.
33:20
Michael Grabner výborně přečetl hru a málem se dostal do brejku.
33:09
Domácí hokejisté si zahrají přesilovou hru čtyři na tři, a pak zkrácenou pět na čtyři.
33:09
Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., držení hole).
33:03
Sledujeme rychlý hokej, nyní se hraje čtyři na čtyři.
32:34
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Karl Alzner – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu New York Rangers (Jimmy Vesey – 2 min., hrubost).
32:34
32:34
Jimmy Vesey na druhé straně zaměstnal po Pirriho pasu brankáře Bradena Holtbyho.
32:22
Justin Williams zavezl kotouč do útočného pásma, ale k přesné střele se neprobojoval.
32:00
Jevgenij Kuzněcov dostal přesnou přihrávku od spoluhráče, ale minul branku.
31:37
Alexandr Ovečkin se probojoval do zakončení, jeho ránu zastavil Brady Skjei.
31:10
Capitals se nedokázali prosadit v útočném pásmu, a tak se muslei bránit, neboť Rangers vyrazili do útoku.
30:51
12:12, střelecky je tento zápas vyrovnaný, na úvodní branku duelu čekáme. Optickou převahu mají hráči Washingtonu.
30:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, Marcus Johansson vypálil z dobré pozice, Henrik Lundqvist vyrazil puk nad branku, a pak už hráli hosté.
29:39
Jevgenij Kuzněcov hlídkoval před brankou, kotouč se k němu ovšem nedostal, spoluhráč mu sice adresoval pas, ten byl ale zatraceně nepřesný.
29:00
Devět minut hry ze druhé třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, více ze hry mají domácí, ti se ale nemohou probojovat do vyložené pozice, kterou by proměnili.
28:33
André Burakovsky se z ničeho nic dostal před brankáře Rangers. Henrik Lundqvist si tak tak dokázal poradit s rychlou střelou domácího hráče.
28:09
Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se spíše ve středu hrací plochy, kde také probíhají souboje o kotouč.
26:42
Oscar Lindberg se nedostal přes útočnou modrou, a tak vrátil hru do vlastní branné třetiny.
26:24
Braden Holtby vyjel za svou branku, aby rozehrál kotouč, nahrál ale protihráči. Jimmy Vesey se dostal k puku a okamžitě jej nahodil na branku. Domácí se tak musí bránit.
25:40
J. T. Miller nedokázal vyhodit z nebezpečné oblasti kotouč. Následně se do zakončení dostal Brooks Orpik. Henrik Lundqvist kryje jeho pohotovou ránu.
25:14
Dmitrij Orlov se ve středním pásmu dostal k puku, ale přechod do útoku nebyl nejpovedenější.
24:40
Sledujeme přesilovou hru domácích, ti ji ale proměnit nedokázali.
23:18
Mnoho šancí ve druhé třetině zatím k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.
22:56
Vyloučení v týmu New York Rangers (J. T. Miller – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).
22:46
Alexandr Ovečkin hledal zpětnou přihrávkou spoluhráče, který byl však obsazený.
22:26
Nicklas Bäckström se zkoušel probojovat do útočného pásma, ale neměl dostatek rychlosti.
22:05
Minutu budeme sledovat hru čtyři na čtyři, a tak zkrácenou přesilovou hru Rangers.
21:53
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Justin Williams – 2 min., držení hole).
21:24
První přesilová hra zápas byla nabídnuta domácím. Washington se nastěhoval do útočného pásma, kde kombinuje.
21:05
Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min., držení protihráče).
21:00
Nicklas Bäckström se dostal do zakončení, byl faulovaný, bude následovat přesilovka domácích. Nicklas Bäckström to udělal výborně natlačil se před branku, šel si pro faul.
20:40
Dmitrij Orlov výborně zastavil soupeře při pokusu probojovat se do útočného pásma.
20:03
Zápas, ve kterém jsme zatím branku neviděli, pokračuje druhou třetinou.
20:01
V úvodních dvaceti minutách jsme viděli rychlý hokej, který mnoho vyložených šancí nenabídl. Po první třetině platí bezbrankový stav.
20:00
19:50
Už se nic nestane, první třetina končí.
19:20
Rangers se osvobodili a dostali hru do útočného pásma. Dan Girardi jako bek vypálil od modré a jen o malý kousek minul.
19:00
To už probíhá poslední minuta hry.
18:44
Alexandr Ovečkin neuspěl střelou z otočky, následně brankáře nepřekonal ani Dmitrij Orlov.
18:20
Marc Staal měl kotouč za brankou domcích, ale nedokázal se dostat do lepší střelecké pozice.
18:13
Capitals hrají hodně aktivně, nebojí se osobních soubojů, řekl bych, že je i vyhledávají a chtějí dát jasně najevo, kdo je tedy doma.
17:43
Domácí mají kotouč ve svém obranném pásmu, kde se snaží nabrat rychlost a probojovat se do útočného pásma.
17:12
Henrik Lundqvist nyní už musel zasahovat, do výborné pozice se dostal domácí T. J. Oshie, jehož pokus výtečně zastavil brankáře. Následně nedokázal dorážet Nicklas Bäckström.
17:00
Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.
16:24
Braden Holtby musel ovšem na druhé straně zasahovat proti rychlé jedovaté ráně Pavla Bučněviče.
15:41
V posledních jedenácti minutách jsme neviděli střelu na branku L Henrika Lundqvista.
15:20
André Burakovsky prodloužil kotouč do útočného pásma, o postavení mimo hru se nejedná, domácí mohou pokračovat v akci.
15:14
Hra je přerušena, uvidíme buly ve středním pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.
15:10
Dostáváme se do finální fáze první třetiny.
14:43
Dmitrij Orlov vedl rychlý protiútok domácích, výborně se dokázal vrátit Dan Girardi, který zablokoval jeho zakončení.
14:27
Matt Puempel měl hodně prostoru před brankou, ale nedokázal se prosadit před brankářem domácích.
13:55
Vhazovat se bude v útočném pásmu Rangers. Oscar Lindberg se hned po buly dostal ke střele, se kterou měl domácí brankář hodně práce.
13:17
Hraje se ve středním pásmu, domácí fanoušci podporují své oblíbence. Vyložených šancí jsme zatím mnoho neviděli.
13:11
Braden Holtby si připisuje další zákrok, dokázal si poradit s nepříliš povedenou střelou protihráče.
12:43
Braden Holtby kryje střelu Oscara Lindberga, a tak je přerušená hra.
12:20
Domácí hokejisté odehráli na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před jejich brankou. Capitals ale buly vyhráli, a tak se směr hry otáčí.
11:44
Oba týmy velmi dobře brání, zdobí je parádní hra před vlastní brankou, a tak se útočníci do zakončení dostávají jen velmi obtížně.
10:01
Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetiny, znovu se hlasitě ozývají fanoušci Capitals, kteří nyní musí sledovat, jak se jejich oblíbenci dopustili icingu.
09:51
Nicklas Bäckström se po přihrávce Alexandra Ovečkina dostal do vyložené střelecké pozice, ale nedokázal si poradit s připraveným brankářem Rangers.
08:54
Chris Kreider se probojoval do útočného pásma, chtěl rychle vystřelit, ale jeho zakončení tečoval mimo dosah brankáře Tom Wilson.
08:34
Mnoho vyložených šancí k vidění momentálně není, hraje se spíše ve středním pásmu.
07:16
Sledujeme rychlý hokej, který se musí fanouškům líbit. Braden Holtby kryje střelecký pokus, který na něj vyslal Matt Puempel. Bekhendové nahození nemělo velkou šanci na úspěch.
06:32
Chris Kreider vybojoval kotouč, probojoval se do zakončení, Braden Holtby kryje jeho nahození z mezikruží. Nastal prostor pro komerční přestávku.
06:07
Jeden z obránců Rangers výborně dokázal zastavit střelecký pokus soupeře, Henrik Lundqvist zasahovat vůbec nemusel.
05:50
3:1, tak vypadá statistika střel na branku aktuálně, více ze hry mají domácí.
05:21
Braden Holtby rozehrával kotouč za svou brankou, to se mu ovšem nepovedlo, a tak mohl hrát hostující celek. Rangers se do zakončení neprobojovali.
04:02
Dan Girardi poslal kotouč do útočného pásma, puk tečovaný nebyl, a tak je z toho icing. Henrik Lundqvist musí být pozorný.
03:32
Nebývá zvykem, aby se v zápase NHL předháněly ve fandění dva fanouškovské tábory. V tomto duelu to tak je.
03:05
Washington se v tomto zápase může spolehnout na své fanoušky, kteří své oblíbence podporují jak jen to jde.
02:46
Lars Eller zkoušel v neutrální zóně zpracovat kotouč, což se mu nepodařilo.
02:21
André Burakovsky se dostal do útočného pásma, jeho rána od modré čáry jen o malý kousek minula branku, v níž je dnes Henrik Lundqvist.
02:00
Více ze hry mají hokejisté Capitals, kterým úvod zápasu vyšel podle představ. Elitní formace Capitals hraje aktivně od první minuty.
01:33
Brooks Orpik vystřelil od modré čáry, s jeho pokusem si brankář Rangers dokázal celkem snadno poradit.
01:06
Nyní se domácí první formace dostala do útočného pásma, Alexandr Ovečkin se zkoušel něco vymyslet.
00:01
Zápas začíná, jako první se do útočného pásma dostal Michael Grabner. Zakončit se mu ale nepodařilo.
00:01
Zápas začne o něco později.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Schmidt, Orpik, Niskanen, Orlov, Shattenkirk – Ovečkin, Bäckström, Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Connolly, Eller, Burakovsky – Winnik, Beagle, T. Wilson.

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – M. Staal, Klein, Skjei, Girardi, Br. Smith, Holden – Kreider, Stepan, Bučněvič – J. T. Miller, Zibanejad, Pirri – Grabner, K. Hayes, Vesey – T. Glass, Lindberg, Puempel..
Z posledních pěti vzájemných zápasů vyhrál třikrát New York, dvakrát Washington.
Washington Capitals z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si Los Angeles Kings 3:0 a 4:3 s Philadelphií Flyers. Tým nestačil na Anaheim Ducks 3:6, v prodloužení 4:5 na San Jose Sharks a v nájezdech na Pittsburgh Penguins 3:4.
Washington Capitals z posledních pěti zápasů vyhrál čtyři. V prodloužení porazil Minnesotu Wild 5:4, v základní hrací době pak Colorada Avalanche 5:3, Columbus Blue Jackets 3:2 a Toronto Maple Leafs 4:1. Nestačil na Arizonu Coyotes 3:6.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Washington Capitals a New York Rangers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.