NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Calgary : Montreal - 17. března 2024   00:00

Calgary
Calgary
16:23' Backlund (Weegar, Mangiapane) • 20:11' Backlund (Coleman, Weegar) • 27:41' Pospíšil (Huberdeau, Kadri) • 41:01' Kadri (Huberdeau, Šarangovič) • 43:54' Miromanov (Weegar, Backlund)
5:2
(1:0, 2:2, 2:0)
Montreal
Montreal
30:34' Caufield  (Suzuki, Slafkovský) • 38:25' Savard  (Pearson)
Calgary
Wolf (Vladař) – Kylington, R. Andersson, Weegar, Miromanov, Ochoťuk, Pachal – Huberdeau, Kadri (A), Pospíšil – Dr. Hunt, Šarangovič, Kuzmenko – Mangiapane, Backlund (C), Coleman (A) – Greer, Rooney, Coronato.
Dunning, Lambert – Apperson, Murchison
Scotiabank Saddledome, Calgary
19 183 diváků
Montreal
Primeau (Montembeault) – Matheson (A), Guhle, Xhekaj, Savard, Harris, Struble – Caufield, Suzuki (C), Slafkovský – J. Roy, Newhook, Armia – Gallagher (A), J. Evans, Jos. Anderson – Pearson, White, Harvey-Pinard.

Statistika
Střely na bránu: 28 – 38 | Přesilová hra: 2/3 – 0/3 | Trestné minuty: 8 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?
Cayden Primeau (MTL) – 23 zákroků, 5 OG, úspěšnost 82.14 %, odchytal 60:00
Dustin Wolf (CGY) – 36 zákroků, 2 OG, 94.74%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Juraj Slafkovský (MTL) – 0+1, -1 účast, 1 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 21:08
Martin Pospíšil (CGY) – 1+0, 1 účast, 2 střel na bránu, TM 4, čas na ledě 12:20

Tři hvězdy utkání
1. Mickael Backlund (CGY) 2+1
2. Dustin Wolf (CGY) 36 zákroků, 2 OG, 94.74%
3. Nazem Kadri (CGY) 1+1
Calgary dnes předvedlo velmi dobrý výkon v útoku. Prakticky z každých příležitostí byli nebezpeční. Dobrý týmový výkon okořenil dvěmi góly kapitán Mickael Backlund. Juraj Slafkovský se ale trápil a odchází s asistencí.
59:07'
Wolf se ještě zapojil do hry s hokejkou.
59:00'
Vstupujeme do poslední minuty.
57:46'
Mathesonova dělovka od modré byla zblokována hned, co vyletěla.
57:09'
Rozhodčí vykazují hru do středního pásma, přihrávka rukou ze strany Montrealu.
56:43'
Zakázané uvolnění ze strany Calgary se pískat nebude.
56:10'
Armia už, už chtěl střílet, puk mu ale nepříjemně sjel.
55:32'
Slafkovského zakončení nebylo přesné.
54:20'
Sharangovich zkusil štěstí, Primeau ale rychle přitiskl lapačku k tělu.
53:02'
Hráči Calgary teď budou na střídačce oddychovat. Všichni byli na ledě přes minutu.
51:33'
Caufield míří mimo.
50:53'
Kuzmenko rychle otáčí hru kupředu.
48:27'
Caufieldovu střelu přes obránce vyrazil Wolf vyrážečkou.
47:36'
Kadriho střelu měl sice Primeau schovanou, překvapil a našel si ji.
46:37'
Suzuki dostal přihrávku od Slafkovského do velmi ostrého úhlu, štěstí vyzkoušel, ale nevyšlo mu to.
45:38'
Matheson pálil po buly, jeho střela ale branku minula.
45:35'
Montreal se teď cpal do brankoviště, Wolf ale puk přikryl rychle a žádné dorážky nedopustil.
45:17'
Sharangovich teď zkoušel Primeauovu pozornost z mezikruží, ten byl ale pozorný.
45:00'
Offside domácích.
44:45'
Pearson je teď velmi aktivní, k zisku puku to ale nevedlo.
43:54'
Calgary právě vstřelilo branku!
DANIIL MIROMANOV nejdříve přihrával na Weegara, jeho střelu ale Primeau vyrazil přesně na dorážejícího Miromanova.
Asistence: Mackenzie Weegar, Mickeal Backlund
42:43'
Evans si udělal kolečko v celém útočném pásmu, vystřelil, ale Wolf jeho pokus chytil.
41:01'
Teď to udělal NAZEM KADRI výborně. Sjel si před brankoviště a počkal si na tu přihrávku od Huberdeaua, který mu to poslal přímo na hokejku.
Asistence: Jonathan Huberdeau, Yegor Sharangovich
40:55'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Juraj Slafkovský – 2 min., nedovolené bránění brankáři.
40:01'
Ve druhé třetině se pálilo z ostrých. Montreal dokázal stáhnout třígólový rozdíl na pouze jednogólový a k tomu domácí pořádně trápí. Zajímavá bude poslední třetina, ve které se bude pokoušet Montreal o vyrovnání.
40:00'
38:25'
Montreal právě vstřelil branku!
Máme rozdíl jediné branky! DAVID SAVARD se napřáhl u modré čáry a čistým průstřelem dostal puk do Wolfovi brány.
Asistence: Tanner Pearson
37:50'
37:30'
Roy se velmi dobře vytočil, dostal se do zakončení, Wolf ale chytá.
35:50'
Vyloučení v týmu Calgary Flames:
Martin Pospíšil – 2+2, hrubost.

Josh Anderson – 2 min., hrubost.
35:23'
Pospíšil se snažil projet do útočného pásma, neprošel přes Savarda.
34:58'
34:29'
Slafkovského střela končí mimo Woflovu bránu.
33:57'
33:21'
Puk mimo hřiště, rozhodčí signalizuje, že puk se otřel o plexy sklo.
32:57'
Poprvé dnes uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách.
32:57'
Nazem Kadri – 2 min., podrážení.
32:45'
Weegarova střela od modré šla mimo.
32:20'
Calgary teď ujíždí puk až do středního pásma.
31:56'
Jayden Struble – 2 min., držení.
30:34'
Nick Suzuki se opět dostal do možnosti dva na jednoho. Tenktokrát puk nabídl COLEMU CAUFIELDOVI a ten dělovou ránou z vrcholku levého kruhu snižuje.
Asistence: Nick Suzuki, Juraj Slafkovský
29:55'
Po několika nahozeních má Wolf puk v lapačce.
27:41'
Už to vypadalo, že Huberdeau bude zády k brance zakončovat, ale puk nabídl ještě MARTINU POSPÍŠILOVI a ten odkrytou branku trefil.
Asistece: Jonathan Huberdeau, Nazem Kadri
27:01'
Savard se u modré čáry opřel do puku, Wolf ho našel na hrudi.
23:05'
Newhook dělá problémy při rozehrávce soupeře.
22:05'
Vhazování po pravici Primeauoa vyhráli hosté.
20:11'
Po vyhraném vhazování Calgary se domácí dostávali k brance. Nahození Primeau zahrál do rohu, ale dojížděl tam Coleman, který čistě nedovolil brankáři chytat. Poté už jenom našel volnou hokejku MIKAELA BACKLUNDA a ten svým druhým gólem zvyšuje.

Využití: 1:0
Sledovali jsme velmi zajímavou první třetinu. Hra to byla nahoru dolů, z jedné strany na druhou. Jediný gól dal tedy Backlund, který šikovně tečoval puk. Zajímavé bude sledovat příští třetiny.
20:00'
19:56'
19:28'
Slafkovský se teď opřel do kotouče, Wofl se ale stihl přemístit.
19:20'
Montreal kombinuje v útočném pásmu.
17:55'
A. J. Greer – 2 min., hákování.
16:23'
Weegar nahazoval puk na Pimeauovu branku, ale těsně před brankářem tečoval puk MIKAEL BACKLUND a znemožnil Primeauovi chytil tuto střelu.
Asistence: Mackenzie Weegar, Andrew Mangiapane
16:12'
Mangiapane střílel bez přípravy z mezikruží, ale netrefil se.
15:12'
Puk se ocitá ve středním pásmu.
14:43'
Kaiden Guhle – 2 min., hákování.
13:43'
Kylington se vrací pro puk až do vlastního pásma.
12:16'
Suzuki jel společně s Caufieldem dva na jednoho. Suzuki to vzal na sebe, však netrefil ani bránu.
10:41'
Kuzmenko střílel z vrcholku levého kruhu, Primeau jeho střelu lapačkou vyrazil.
09:59'
Tentokrát je to zakázané uvolnění Montrealu.
09:44'
Calgary teď obloučkem vyhazuje puk do středního pásma.
09:08'
Newhook dorážel střelu od modré, branku netrefil a aréna jen zahučela.
07:38'
Guhleho střelu od modré se snažil tečovat Anderson, Wolfovi betony byly připraveny.
04:55'
Kuzmenko vybojoval puk v útočném pásmu, jeho pas ale nedojel na hůl Backlunda.
03:55'
Miromanov teď pálil z ostrých od modré čáry. Primeau ale pokus viděl a zneškodnil.
03:37'
Miromanov střílel od modré, jeho střelu zblokoval první bránící hráč.
02:42'
Nepřesná přihrávka vyhání Montreal z útočného pásma.
02:14'
Armia přihrával mezi kruhy na Newhooka, ten se ke střele nedostal.
01:05'
Coleman pádil sám na Primeaua, ten jeho pokus vyrazil.
00:25'
Anderson pálil z pravé strany, bránu netrefil.
00:01'

Montreal Canadiens: je ve Východní konferenci na 14. místě a na play – off ztrácí propastných 13 bodů. Kanadské bodování hostů vede další kanaďan. Nick Suzuki má za 66 zápasů 62 bodů za 26 gólů a 36 asistencí. V tabulce +/- má ale záporné číslo -18.
Slovenská draftová jednička z roku 2022 Juraj Slafkovský zažívá životní sezónu. V tabulce produktivity týmu je na čtvrtém místě se ziskem 35 bodů. 14 gólů a 21 asistencí, k tomu -19 je výpis ze Slafkovského zápisu. Prosadí se Juraj Slafkovský i dnes? Toť otázka.

CALGARY FLAMES: v Západní konferenci okupují 11. místo a na play – off ztrácejí 8 bodů. Kanadské bodovaní týmu z Kanady vede kanaďan Nazem Kadri, který posbíral 57 bodů (22+35) v 66 zápasech.
V rudém dresu působí i český brankář Daniel Vladař, který odchytal 20 zápasů. S úspěšností zákroků 88,2% je z brankářů na tom nejhorší.
Slovenský striker Martin Pospíšil má zatím odehráno 47 zápasů se ziskem 6 gólů a 10 asistencí. Pospíšil má v tabulce +/- kladné číslo, konkrétně +8. Přidají oba zástupci bývalého Československa další zápas?
Oba dva týmy čeká 67. zápas sezóny. Lépe jsou ale na tom domácí, kteří mají ve výsledku 8 bodů více, než Montreal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.