NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Minnesota - 8. února 2024   03:30

Chicago
Chicago
33:44' N. Foligno (Kurashev, T. Raddysh)
1:2
(0:1, 1:0, 0:1)
Minnesota
Minnesota
12:27' Lucchini  (Lettieri, Duhaime) • 50:07' M. Foligno  (Lettieri, Faber)
Chicago
L'Ecuyer, StLaurent – Pancich, Nansen
United Center, Chicago
17 230 diváků
Minnesota

Utkání je u konce a hosté se mohou radovat z výhry a dvou bodů. Ve třetí třetině se oba celky snažily strhnout vedení na svou stranu a o chloupek šťastnější byli hosté, když skórovali v úvodu 51. minuty. Před branku přihrával Lettieri a Marcus Foligno svým sklepnutím překonal Mrázka. Chicago se pak pustilo do snahy o srovnání a nejblíže byl Blackwell po Gustavssonově chybné rozehře, jenže gólmana na brankové čáře zastoupil Lettieri a puk srazil. Domácím pak nevyšla ani hra bez brankáře a zápas tak skončil výsledkem 1:2. Po této prohře je Chicago na posledním místě Centrální divize s 30 body, Minnesotě patří ve stejné divizi sedmé místo se 49 body.

Chicago se v dalším duelu představí v sobotu od 2:30 na svém ledě proti NY Rangers, Minnesota bude hrát ve stejný den od 2:00 doma proti Pittsburghu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

59:45'
Rozhodčí odpískali zakázané uvolnění domácích, poté ale vše odvolali a vhazuje se ve středovém kruhu.
59:39'
Hosté dostali hru ven ze svého pásma, tohle už pro Chicago nevypadá moc dobře.
58:58'
Domácí lavička si bere oddechový čas.
58:58'
Po poměrně dlouhé rozehře dostali domácí hru před branku, snaha o dorážku ale skončila neúspěchem. Gustavsson přikryl puk a přerušil hru.
58:06'
Vlasic střílel od modré čáry, ale jen do Gustavssona.
57:37'
Zuccarello mohl hned hru bez brankáře potrestat, střelou přes celé kluziště však branku minul. Další zakázané uvolnění.
57:31'
Mrázek odjíždí na střídačku, je tu power-play Chicaga.
57:31'
Vysoký oblouček ven z pásma hostů, tohle bylo zakázané uvolnění.
56:28'
Gustavsson špatné rozehrál, doslova namazal Donatovi na hůl a při pokusu o záchranu celé situace vyjel ven ze své branky. Domácí útočník pak přihrál na Blackwella, jenže ten nedokázal prostřelit Lettieriho, který nahradil Gustavssona na brankové čáře!
56:10'
Minnesota se začíná stahovat do svého pásma, chce očividné ubránit těsný náskok.
55:27'
Levou stranou se do útočného pásma dostal Blackwell, celá akce pak vyvrcholila střelou od modré čáry. Phillips ale recept na Gustavssona nenašel.
54:46'
Zakázané uvolnění hostů, vše se vrací před Gustavssona.
53:29'
Výpad na opačné straně, střelu od modré v podání Alexe Vlasice ale Gustavsson bez potíží zastavil.
53:04'
Minnesota pokračuje v tlaku, Mrázek se teď rozhodně nenudí.
52:25'
Na Mrázka se hrnul další útok, k brankovišti si sjel Johansson a v plné rychlosti se snažil o zakončení zblízka. Trefil ale jen postoj českého gólmana!
51:44'
Chicago vyhodilo tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a hráči mohli vystřídat.
51:30'
Hosté jsou zase v tlaku, rázem je z toho hokej na jednu branku.
50:07'
Minnesota právě vstřelila branku!
A také si berou zpět vedení! Udrželi se v pásmu, u modré čáry se puku chopil Lettieri, zbavil se obránce a zprava naservíroval pas před brankoviště, kde stál MARCUS FOLIGNO a ten sklepnutím překonal Mrázka – 1:2. Asistence: Vinni Lettieri, Brock Faber.
49:34'
Neuspěl ani Hartman, nicméně Minnesota už si zase přebírá otěže zápasu.
48:44'
Nahození od modré čáry skončilo u Rossiho, ten se pokusil o rychlé zakončení z bekhendu, puk ale proskákal vedle Mrázkovy branky.
48:11'
Hosté museli vyklidit útočné pásmo, hrozilo odpískání úmyslného ofsajdu.
47:31'
Mrázek si připsal hned dva těžké zákroky, nejprve proti střele Bogosiana z pravého kruhu, a poté i proti dorážce Kaprizova. Stále tak máme stav 1:1.
46:45'
Minnesota se snaží tempo lehce snížit a sama pak přejít do útoku. Výsledkem tak je pasáž s hrou ve středním pásmu.
45:12'
Oba celky střídají v nepřerušené hře, domácí celek se chystá jít do další útočné akce.
44:46'
Chicago v tlaku, před Gustavssonem je teď velké horko.
43:49'
Obrovská šance Chicaga jít do vedení! Příhru do sóla dostal Katchouk, zkusil bekhendový blafák, Gustavsson však nechal na ledě položený beton a zachránil hosty od nejhoršího!
43:00'
Je po přesilovce, Minnesota je v plném počtu.
42:48'
Zleva si do pásma najel Reichel, ale nezvládl více, než nahození z nepříliš dobrého úhlu.
42:15'
Další rychlá kombinace domácích, tentokrát jim ale puk ujel a skončil mimo útočné pásmo.
41:22'
Z úhlu si před Gustavssona najel N. Foligno, byl ale moc blízko na to, aby se mu povedlo puk zvednout.
41:00'
Přesilovka pro Chicago, na trestnou lavici z dvouminutovým trestem za vysokou hůl odjel Marcus Foligno.
40:50'
První šanci třetí části měl hostující Hartman, když si před brankoviště najel na pas od pravého mantinelu, jenže zblízka přestřelil!

Trestné minuty: 9:7
Čtyřicet minut hry je pryč a my máme vyrovnaný stav. I ve druhé třetině pokračovala převaha Minnesoty, jenže v brance Chicaga stojí skvělý Mrázek, který pochytal všechny možností hostů a jednou mu dokonce pomohla branková konstrukce. Domácí tým pak dokázal ve 34. minutě srovnat po rychlé akci, kdy před branku dojíždějící Nick Foligno doklepl volný puk za Gustavssonova záda. Zápas je tak zcela otevřený a třetí třetina tak zcela jistě přinese dramatický hokej.
40:00'
39:36'
Middleton zastavil rozjíždějícího se Donata tvrdým hitem u mantinelu, volný puk skončil v pásmu Minnesoty.
39:14'
Domácí se ještě pokusili o jeden útočný výpad, Raddysh s Folignem se ale sami vystavili do ofsajdu.
38:47'
Nahození od modré čáry tečoval Lettieri a Mrázek musel bleskově reagovat. Puk našel ve své lapačce.
38:07'
Trocha nepřesností na obou stranách, puky odskakují hráčům od holí.
37:02'
Na opačné straně nahazoval od modré čáry Megna, jeho pokus byl zablokován, puk se k Gustavssonovi nedostal.
36:27'
M. Foligno dostal hru zpoza branky na pravý kruh, následnou Rossiho střelu ale Mrázek dokázal zastavit.
35:29'
Musí si ale dávat pozor v obranném pásmu. Byl tu krátký zmatek před brankovištěm a Mrázek se musel bleskově vrhnout proti volnému puku.
34:45'
Vyrovnávací trefa domácí nakopla, okamžitě se snaží o další útočný výpad.
33:44'
Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí srovnali tak trochu z ničeho. Povedlo se jim rozjet akci, kdy z pravého křídla doputoval puk před branku, Kurashev ještě nezakončil, ale možnost sklepnutí z bezprostřední blízkosti dostal NICK FOLIGNO a ten přemisťujícího se Gustavssona bez potíží překonal – 1:1. Asistence: Philipp Kurashev, Taylor Raddysh.
32:36'
Boldy bekhendem posunul na Johanssona, ten už ale narazil do obrany Chicaga a nezakonćil.
31:52'
Rossi už byl dlouho na ledové ploše, a tak když najížděl sám proti dvěma protivníkům, raději jen nahodil do pásma a odjel střídat.
30:44'
Velkou šanci na navýšení náskoku měl Kaprizov, když dostal od Middletona pas do jízdy, své sólo ale nedotáhl. Hodil si puk na bekhend, Mrázek mu ale do puku sáhl holí a bylo po šanci!
30:07'
Gaudreau dostal od domácí obrany až moc prostoru pro průjezd k brance, jeho střela pak ale byla tečována a skončila vysoko nad mantinelem.
29:42'
Kombinace mezi Reichelem a Korchinskim skončila střelou na branku, Gustavsson si připsal další úspěšný zákrok.
29:08'
Jak Jarred Tinordi, tak i Marcus Foligno vyfasovali pětiminutové tresty za bitku.
29:08'
Měli jsme tu opravdu dlouhou šarvátku mezi domácím Tinordim a hostujícím Marcusem Folignem. Oba borci si rozdali několik tvrdých úderů, nakonec je ale sudí oddělili ještě ve stoje.
28:44'
Nahození domácích skončilo za brankou, to si pohlídal gólman Minnesoty a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
27:34'
Od levého mantinelu nahazoval před branku Korchinski, Raddysh ale branku netrefil, jeho pokus o jemné zakončení skončilo těsně vedle levé Gustavssonovy tyčky.
26:39'
Vypadá to, že se Chicago začíná lehce zvedat, nyní mělo po buly v útočném pásmu další možnost. Před brankovištěm sklepával Vlasic, Gustavsson vykopl levým betonem.
26:25'
V další akci se zjevil Tinordi, jeho pokus zápěstím zkrotil povyjetý Gustavsson.
25:49'
Po opravdu hodné dlouhé době se do šance dostali i domácí, když po rychlém přechodu do útočného pásma dostal pas na levou stranu Reichel, jeho střela byla sražena mimo ledovou plochu.
24:50'
Nahození domácích do útočného pásma, tím ale snaha Chicaga skončila. Už se zase vše otáčí opačným směrem.
23:30'
Český gólman vytáhl Hartmanovu střelu z levého kruhu svou lapačkou, puk pak skončil těsně vedle jeho branky.
22:59'
Teď už ale cinkala Mrázkova branková konstrukce, po bekhendovém zakončení ji trefil Mermis. Minnesota začíná tlačit.
22:34'
Lettieri od zadního mantinelu posílal bekhendovou přihrávku na Duhaimeho, ten netrefil puk podle svých představ a Mrázka tak neohrozil.
22:06'
Puk se na malou chvíli ocitl na střídačce, vhazuje se ve středovém kruhu.
21:25'
U Gustavssona se odehrála krátká roztržka, když se domácí Foligno snažil o dorážku u jeho levé tyčky. Vše se nakonec obešlo bez vyloučení.
20:40'
První střelecký pokus druhé třetiny patřil domácím, ti jsou ale stále směrem kupředu hodně pasivní.

Trestné minuty: 4:2
Je za námi první třetina, která byla dlouho bez chuti a zápachu. Oba celky měly problém s útočnou činnosti a akce končily před střeleckým zakončením. Vše se zlomilo až po zlomu dvacetiminutovky do své druhé poloviny, kdy jsme se také dočkali zatím jediné branky. Ve 13. minutě přihrál Lettieri od levého mantinelu ke kruhům, kde napřáhl Jake Lucchini a ranou o tyčku otevřel skóre. Minnesota pak k navýšení náskoku nevyužila hned dvé přesilovky a do šaten se tak odešlo za stavu 0:1.
20:00'
19:47'
Krátký závar před Mrázkem, jeho spoluhráči nakonec uklidili puk do rohu kluziště.
19:09'
Chicago ubránilo i druhé oslabení, Megna je už zpět na ledě.
18:52'
Domácí vyhazují přes všechny čáry, mohou rychle prostřídat.
18:19'
Tahle přesilovka Minnesoty je hodně aktivní, nyní musel Mrázek krotit Kaprizovovu střelu z kruhu. Neměl ideální výhled, přesto našel puk v lapačce.
17:55'
Kaprizov se snažil tečovat nahození Erikssona Eka od modré čáry, puk skončil vedle Mrázkovy branky.
17:33'
Od modré čáry zakončoval Boldy, Mrázek puk vykopl pravým betonem.
17:09'
Je tu další přesilovka pro Minnesotu, na trestnou lavici už zamířil Jaycob Megna s dvouminutovým trestem za držení.
16:41'
Eriksson Ek zakončoval z pravé strany, puk po jeho střele opustil led a domácí tak mohou konečně dostřídat. Někteří hráči strávili ve hře přes dvě minuty v kuse.
15:55'
Další zakázané uvolnění v podání domácího celku, Chicago se v posledních okamžicích pouze brání.
15:26'
Středem se k brance dostával Kaprizov, dostal puk do jízdy, střela zblízka se ale na branku nevešla.
15:00'
Po zakázaném uvolnění Chicaga mají domácí chvilku na oddech, Mrázkovi se totiž upravuje maska.
14:45'
Chicago ubránilo oslabení, zase se hraje v plném počtu.
14:28'
Po dalším vyhození se hosté chtěli bleskově vrátit do útočného pásma, jenže selhala koordinace a pískal se ofsajd.
13:14'
Mrázek vytáhl výborný zákrok, když se bleskově přemístil ke své levé tyčce a vytěsnil střelu Eriksson Eka.
12:45'
Navíc je tu přesilovka pro hostující celek, dvě minuty za držení obdržel MacKenzie Entwistle.
12:27'
Na druhé straně ale udeřilo! Hosté se dostali do útočného pásma, kde Lettieri od mantinelu přihrál na střed, z první se do puku opřel JAKE LUCCHINI a jeho rána šla od tyčky do kamery, umístěné v brance a ven! Chvíli se ještě hrálo, než byl sudí upozorněn, že se jednalo o gól – 0:1. Asistence: Vinni Lettieri, Brandon Duhaime.
11:51'
Málem tu byl první gól utkání, když po rychlé kombinaci nahodil Katchouk od levého mantinelu, puk se pak zjevil u vzdálenější tyčky, kde by Sanford, který však zblízka trefil pouze brankovou konstrukci.
10:43'
Hosté nahodili do útočného pásma, tím jejich snaha skončila. Za Mrázkovou brankou vše dořešili Jones s Vlasicem.
09:57'
Protiakci Minnesoty zastavil Nick Foligno, domácí tým rozehrává z hloubi vlastního pásma.
08:49'
Chicago je teď lehce aktivnějším celkem, nicméně stále předvedlo pouze jedinou střelu na branku.
07:43'
Přesilovka domácích je u konce, Marcus Foligno je opět na ledové ploše.
07:20'
Hostům se daří vyhodit puk až k Mrázkovi.
06:38'
Domácí předvedli slušnou kombinaci, kterou utáhli až takřka na brankoviště, v rozhodujícím okamžiku však přišlo jen promáchnutí naprázdno.
05:43'
Hosté podnikli akci pravou stranou, když se před Mrázka natlačil Marcus Foligno a jeho akci dokončil dorážkou Rossi, gól ale neplatil pro faul prvně jmenovaného, který si tak vykoledoval dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.
04:06'
Zleva se ke střele nedostal domácí Blackwell, první pokus směrem na branku vyslal až Seth Jones.
03:27'
Úvod je hodně rozháraný, Minnesota se při svém přechodu do útočného pásma dopustila ofsajdu.
02:57'
Domácím se nedaří se udržet v útočném pásmu, po ztrátě puku jde dopředu hostující Bogosian.
01:44'
Mírný tlak Minnesoty v útočném pásmu, obrana Mrázkovi pomáhá, ten ještě nemusel zasahovat.
00:48'
První výpady na obou stranách, zatím bez střeleckého vyjádření.
00:01'

Chicago Blackhawks: Mrázek (Söderblom) – S. Jones (A), A. Vlasic, Megna, Korchinski, I. Phillips, Tinordi – T. Raddysh, Kurashev, N. Foligno (A) – Joe. Anderson, Dickinson (A), Blackwell – T. Johnson, Entwistle, Reichel – Donato, Sanford, Katchouk.
Trenér: Luke Richardson

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Faber, Merrill, Mermis, Middleton, Bogosian, Goligoski – Zuccarello, Hartman, Kaprizov (A) – Boldy, Eriksson Ek (A), M. Johansson – F. Gaudreau, Rossi, M. Foligno (A) – Lettieri, Lucchini, Duhaime.
Trenér: John Hynes

Rozhodčí: L'Ecuyer, StLaurent – Pancich, Nansen.
Oba celky jsou již na ledové ploše, úvod se nám lehce zdržel, ale už se bude za pár okamžiků hrát.
Zápas v United Center začne ve 3:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Petr Mrázek (CHI) úspěšnost 91,0%, průměr 2,92
Minnesota Wild

Hosté na tom také nejsou dobře, na sedmém místě Centrální divize mají 47 bodů a na šesté místo ztrácí dva body. I Minnesota hledá formu, prohrála dva poslední duely, navíc na svém ledě. Nejprve to bylo 2:3 s Nashvillem a také po stejném výsledku Anaheimu. Domácí sice po první třetině vedli, když se trefili Kaprizov a Merrill, na body to ale nakonec nestaćilo.

Lídři kanadského bodování

Kirill Kaprizov 45 (16+26)
Joel Eriksson Ek 39 (21+18)
Mats Zuccarello 39 (8+31)
Chicago Blackhawks

Domácí tým je v tuto chvíli na osmém místě Centrální divize se ziskem pouhých 30 bodů a je teď nejhorším celkem celé soutěže. Chicago prohrálo poslední čtyři zápasy a co je pro ně horší, tak ve třech případech nedalo ani gól. Platilo to i v tom úplně posledním duelu v Calgary, kde jedinou brankou o výhře kanadského celku rozhodl Lindholm.

Connor Bedard 33 (15+18)
Jason Dickinson 25 (15+10)
Philipp Kurashev 24 (8+16)
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Chicago Blackhawks a Minnesota Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.