NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Detroit - 7. března 2024   03:30

Colorado
Colorado
05:15' Makar (Toews, MacKinnon) • 17:07' MacKinnon (Rantanen, Makar) • 28:49' Lehkonen (Rantanen, MacKinnon) • 36:12' Makar (Rantanen, MacKinnon) • 39:26' Makar (Rantanen, Drouin) • 47:12' Drouin (Colton, Manson) • 55:25' Foudy (Kiviranta)
7:2
(2:2, 3:0, 2:0)
Detroit
Detroit
01:48' Fabbri  (DeBrincat, Gostisbehere) • 13:30' Perron  (Copp, Määttä)
Colorado
Kozari, O'Rourke – Galloway, Brisebois
Ball Arena, Denver
18 132 diváků
Detroit
Lyon (41. Reimer) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – P. Kane, Veleno, DeBrincat – Raymond, Compher, Rasmussen – Sprong, Copp (A), Kostin – Perron (A), Fischer, Fabbri.

Utkání je u konce a domácí jej v klidu dotáhli k výhře a dvěma bodům. I ve třetí třetině to bylo o převaze Colorada, které kontrolovalo zápas a prakticky nepouštělo soupeře do akcí, které by mohly znamenat zdramatizování závěru. Naopak ve 48. minutě dostal na levé straně prostor Jonathan Drouin a křížnou ranou překonal střídajícího Reimera. V 56. minutě pak skóre uzavřel svou vůbec první brankou v NHL Jean-Luc Foudy a domácí tak rozdrtili Detroit 7:2. Colorado je po této výhře na třetím místě Centrální divize s 83 body, Detroitu patří v Atlantické divizi čtvrté místo se 72 body.

Colorado se v dalším utkání představí v sobotu od 3:00 doma proti Minnesotě, Detroit bude hrát ve stejný den i čas na ledě Arizony.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

59:24'
Z pravého kruhu vystřelil hostující Perron, jeho pokus byl ale hodně signalizovaný a Georgijev si připsal celkem jistý zákrok.
58:37'
Tvrdá rána i na opačné straně, Reimer puk vyrazil před sebe. O zbytek se pak postarala jeho obrana.
58:17'
Od modré čáry vystřelil Ben Chiarot, Georgijev měl ale dobrý výhled a neměl problém puk skrýt mezi svými chrániči.
57:24'
Domácí publikum už oslavuje hlasitým skandováním, dnes musí být s výkonem hráčů maximálně spokojeno.
56:27'
Teď se už skutečně jen dohrává v naprostém klidu z obou stran.
55:25'
Colorado právě vstřelilo branku!
Ještě jeden úder domácích. Po kombinaci v útočném pásmu dokázal Kiviranta dostat puk zpoza branky před brankoviště, kde se objevil JEAN-LUC FOUDY, první bekhend mu sice Reimer vyrazil, nicméně dorážka už skončila v síti a stav je 7:2 Pro domácího útočníka to byl zároveň první gól v NHL. Asistence: Joel Kiviranta.
54:25'
Přesilovka Colorada je u konce, DeBrincat se vrátil na led.
53:57'
Před brankovištěm stál Wood, odrazil se k němu puk, byl ale až moc blízko na to, aby dokázal najít a trefit mezírku v Reimerově postoji.
52:59'
Přihrávku mezi obránce dostal Parise, hodil si puk na bekhend, k pořádnému zakončení se už ale nedostal, když jej přibrzdil Walman.
52:25'
Colorado si zahraje opět přesilovku, dvouminutový trest za vysokou hůl si odsedí Alex DeBrincat.
51:54'
Po přihrávce zpoza branky se k zakončení dostal Fischer, nedokázal ovšem přehodit beton ležícího Georgijeva!
51:26'
Levou stranou se do útočného pásma dostal hostující Määttä, jeho rána zápěstím ovšem letěla nad Georgijevovo břevno.
50:13'
Dobrá zpráva pro Colorado, Pariseho zranění nebylo vážnějšího charakteru, útočník je opět na ledové ploše.
50:13'
Hosté nestíhají. Nyní musel Reimer hasit rychlý průnik a bekhendový pokus z mezikruží.
49:30'
Colorado přidává k výborné hře v útoku i pozorné návraty do obrany, hosté jsou tak prakticky bez šance na nějaké nebezpečné zakončení.
48:40'
Colton s Woodem se dostali pouze k modré čáře, kde o puk přišli a dopředu už jde hostující DeBrincat.
48:07'
O vítězi máme s největší pravděpodobností rozhodnuto, už se bude spíše jen řešit, o kolik to bude...
47:12'
Další gól domácího celku. Detroit propadl v obraně, levou stranou se do brejku dostal JONATHAN DROUIN a křížnou ranou se trefil nad Reimerovu lapačku – 6:2. Asistence: Ross Colton, Josh Manson.
46:25'
Od modré čáry nahazoval Määttä, jeho pokus byl Mansonem sražen k mantinelu.
45:37'
Do kabin míří domácí Parise, který na svou levou nohu schytal nepříjemný úder od padajícího spoluhráče. Tohle byla nešťastná situace po souboji o puk.
45:32'
Přesilovka Colorada je u konce, Veleno se vrátil na ledovou plochu.
45:17'
Do jízdy dostal přihrávku MacKinnon, dostal se až k brance a mířil nahoru, jenže Reimer se nenechal rozhodit a akci zastavil.
44:54'
Makar přihrával doprava na Toewse, tomu puk uskočil od hole k mantinelu.
44:16'
Colorado si dnešní zápas užívá, opět tu máme tlak prvního útoku, Na Reimera to zkoušeli MacKinnon i Rantanen.
43:30'
Puk je mimo útočné pásmo Colorada, hosté zatím dlouhé oslabení zvládají se ctí.
42:27'
Tentokrát už hosté vyhodili sami, domácí poté prostřídali útočnou letku.
42:01'
Domácí se sami zbavili pásma, Drouinova křížná příhra skončila mimo dosah jeho spoluhráče.
41:32'
Colorado si zahraje přesilovku a to hned čtyřminutovou, neboť 2+2 minuty za vysokou hůl obdržel Joseph Veleno.
40:39'
A právě Reimer si připsal první zákrok třetí třetiny.
40:01'
V brance Detroitu došlo ke změně, Alexe Lyona nahradil James Reimer.

Trestné minuty: 10:12
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí mají skvěle našlápnuto k výhře. Hosté se prakticky celou druhou třetinu marně snažili dostat do tempa a Colorado tak mělo dost prostoru na útočení a střelbu. Z tlaku a převahy přišly hned tři góly. Ve 29. minutě se před brankovištěm objevil Artturi Lehkonen a trefil se pod břevno. Ve 37. minutě dorážel Rantanenovu střelu před brankou operující Cale Makar a ve 40. minutě si Cale Makar vzal ještě jednou slovo, od modré čáry překonal Lyona a zapsal si tak svůj první hattrick v NHL. Pro Colorado to byl navíc první hattrick od obránce od roku 1999, kdy se něco podobného povedlo Sandisi Ozoliņšovi. Do kabin se odešlo za stavu 5:2.
40:00'
39:58'
Ještě jedna šance Colorada. Wood vystihl rozehrávku a před brankou se pokoušel o rychlé zakončení. Lyon tentokrát zakročil na výbornou.
39:26'
Využitá přesilovka a domácí vedou již o tři branky! Přesilovková kombinace skončila na modré čáře, odkud zápěstím vyslal střelu CALE MAKAR, puk prošel přes několik hráčů a propadl Lyonovi pod lapačkou do sítě. Obránce Colorada zaznamenal svůj první hattrick v NHL a upravil na 5:2. Asistence: Mikko Rantanen, Jonathan Drouin.
39:12'
Z pravého kruhu střílel golfákem Rantanen, trefil jen Lyonův postoj.
38:53'
Opět se bude vylučovat a to na straně Detroitu. Dvě minuty za držení si vykoledoval Jake Walman.
38:33'
Georgijev si po delší době mohl osahat puk, za svou brankou zastavoval prudké nahození.
38:13'
Další závar před Lyonem, po Mansonově bekhendu se o dorážku snažili Parise a Kiviranta, puk však za brankovou čáru nedostrkali.
37:49'
Přihrávka na Wooda nebyla podle domácích představ, čárový rozhodčí pískal ofsajd.
36:12'
Domácí tým uniká do dvoubrankového náskoku. Colorado předvedlo tlak na rozehrávku soupeře a po vybojování puku tvrdě zakončoval Rantanen. gólman Detroitu jeho dělovku pouze vyrazil před sebe a zcela volný CALE MAKAR pak bekhendem procedil puk mezi Lyonovými betony za brankovou čáru – 4:2. Asistence: Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon.
35:30'
Oba celky se neúspěšně pokusily o nějaký ten výpad, obrany si dávají velký pozor.
34:55'
Vypadá to, že se hráči uklidnili, nyní sledujeme pasáž bez větších příležitostí.
33:56'
Rozhodčí udělili hned čtyři tresty, po dvou na každé straně. Domácí Miles Wood si odsedí dvě minuty za hrubost, Ross Colton zase za nedovolené bránění brankáři. Na hostující straně sedí na trestné lavici Shayne Gostisbehere s trestem za hrubost a Christian Fischer odpyká za lavičku dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
33:56'
Dlouho to ale neplatilo, neboť domácí měli ponechanou výhodu a po odpískání se za Lyonovou brankou strhla hromadná šarvátka.
33:43'
Oba vyloučení hráči se vrátili na led, hraje se v pěti na obou stranách.
33:05'
Po chybě obrany hostů se do sóla dostal Drouin, zkusil střelu, tu mu ale Lyon vyrazil!
32:14'
Hostující Jeff Petry nebyl daleko od srovnání skóre, svou ranou rozezvučel Georgijevovo břevno.
31:43'
Vyloučení na obou stranách. Dvě minuty za krosček obdržel domácí Ross Colton, jenže po přerušení hry se strhla u branky krátká strkanice a hostující Olli Määttä si vykoledoval dvě minuty za hrubost. Bude se hrát čtyři na čtyři.
31:37'
Parise se snažil najít Coltona, jeden z obránců ale do pasu vložil hůl a vše skončilo u mantinelu.
30:27'
Dvě střely domácích z dálky, tu první zastavil Lyon, druhou svou obětavostí Rasmussen.
30:00'
Zakázané uvolnění Detroitu, vše se zase stěhuje před Lyona.
29:37'
Hostující tým je ve druhé třetině opravdu lehce ospalý, hráči se nemohou vůbec dostat do většího tempa.
28:49'
Domácí tým se dnes poprvé dostává do vedení. Za Lyonovou brankou čekal na optimální okamžik na příhru Rantanen, našel pak najíždějícího ARTTURIHO LEHKONENA a ten zblízka poslal puk pod horní tyčku – 3:2. Asistence: Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon.
28:13'
Detroit se po delší době dostal do útočného pásma, snaha však skončila u pravého mantinelu, kde o puk přišel David Perron.
27:26'
Colorado je v posledních minutách tím aktivnějším celkem, Lyon se v brance rozhodně nenudí.
26:39'
Hosté se ubránili, Seiderův trest vypršel.
26:31'
Domácím nevyšlo ani Lehkonenovo tečování nahození od modré čáry.
26:00'
Po další kombinaci dostal puk na levý kruh Nathan MacKinnon, jenže jeho prudké zakončení zastavil Lyon bleskurychlou lapačkou.
25:01'
MacKinnon to zkoušel z levé straně, Lyon vyrazil a k dorážce se pak marně dral Rantanen.
24:39'
Dnes podruhé míří Moritz Seider na trestnou lavici a opět to je za zdržování hry po vyhození puku přes mantinel. Přesilovka pro Colorado.
24:25'
Po tlaku před brankovištěm se o zakončení snažil Rantanen, Lyon se ale stihl po puku natáhnout a skrýt jej pod lapačkou.
23:49'
Caleb Jones nenašel prostor, kudy by procpal střelu z dálky a tak dlouho hledal pozici, až skončil v rohu kluziště.
23:14'
Oba celky střídají v nepřerušené hře, Detroit vyčkává za vlastní brankou, než se rozjede do nějaké akce.
22:29'
Z otočky vystřelil domácí Colton a docela vystrašil Lyona. Ten neměl nejlepší výhled, přesto zvládl zakročit.
21:54'
Trochu krkolomná rozehrávka domácího celku, akce skončila kousek za modrou čárou.
20:18'
Domácí zbytek oslabení zvládli bez problémů, oba celky jsou v plném počtu.

Trestné minuty: 4:2
Je za námi první třetina, která toho přinesla opravdu hodně. Hned od úvodu se hrál útočný hokej a už ve druhé minutě se dostali hosté do vedení využitou přesilovkou, když přihrávku z levé strany tečoval bruslí Robby Fabbri. Colorado zareagovalo v šesté minutě a Cale Makar srovnal pokusem od modré čáry. Pokračoval hokej nahoru a dolů a ve 14. minutě se Detroit vrátil do vedení po důrazu Davida Perrona před brankovištěm. Nebyl ale posledním úspěšným střelcem, tím se stal Nathan MacKinnon při bleskově využité přesilovce a ráně z vrcholu pravého kruhu. Do šaten se tak odešlo za stavu 2:2 a v úvodu druhé dvacetiminutovky budou hosté dohrávat přesilovou hru.
20:00'
19:38'
Gól měl na holi Fabbri, když dostal pas před brankoviště, jenže Georgijev se bleskově přemístil a vytáhl skvostný zákrok lapačkou!
19:14'
Colorado se osvobodilo, domácí vyhodili přes všechny čáry.
18:57'
Fabbri se zády k brance snažil o teč nahození z pravého křídla, gólman Colorada zakročil u své tyčky.
18:26'
Od modré čáry vyslal projektil Gostisbehere, Georgijev měl ale slušný výhled a puk zastavil.
18:18'
Přesilovku si zahraje i Detroit, dvě minuty za podrážení si odsedí Ondřej Pavel.
17:07'
Tak tahle přesilovka byla bleskově využitá! Po vyhraném buly předvedlo Colorado rychlou výměnu puku, na vrcholu pravého kruhu se do něj opřel NATHAN MACKINNON, tvrdou ranou prostřelil Lyona a zaznamenal svou 40. branku v letošní sezóně – 2:2. Asistence: Mikko Rantanen, Cale Makar.
17:01'
Domácí tým si dá přesilovku, neboť Moritz Seider vyhodil puk přes plexi a obdržel za to dvě minuty za zdržování hry.
16:58'
Další rozehrávka Detroitu skončila zakázaným uvolněním, hra se stěhuje před Lyona.
16:06'
Kane měl problém zpracovat poskakující puk, hned u něj byl Parise a vytlačil jej k mantinelu.
15:50'
Z dálky střílel Fabbri, jeho pokus našel Georgiev ve své lapačce.
14:37'
O srovnání se pokoušel před brankou operující Pavel, Lyon si na něj ale počíhal a puk skryl mezi svými chránići.
13:30'
Detroit právě vstřelil branku!
Hosté dnes podruhé vedou. Po vyhraném buly v útočném pásmu přilétlo před branku nahození od modré čáry, k puku se dostal DAVID PERRON a i když se Georgijev snažil a první zakončení vyrazil, tak dorážka skončila za jeho zády – 1:2. Asistence: Andrew Copp, Olli Määttä.
12:48'
Zleva se před Lyona natlačil MacKinnon, gólman Detroitu si poradil i s touto šancí a pokryl si prostor u pravé tyčky.
12:26'
Závar před Lyonem, ten vleže zvládl pokrýt akce Rantanena, který je od úvodních minut hodné nabuzený. Nakonec se Detroit ubránil.
11:58'
Další z rychlých protiútoků Colorada, v tlaku je hlavně první útok domácích.
10:28'
Colorado začíná přebírat iniciativu na ledové ploše, hosté se snaží zahustit prostor před Lyonem.
09:39'
Po buly se Rantanen ocitl ve velké šanci, když se po nečekané Coppově chybě dostal před brankou k puku, z bekhendu ale vysoko přestřelil!
09:28'
Rantanen se snažil projet levou stranou kolem mantinelu, byl ovšem tvrdě atakován a skončil vleže na ledě. Nakonec se pískalo a vhazuje se po Lyonově pravici.
08:39'
Na opačné straně nahození nebezpečí neznamenalo, Detroit tak skončil u modré čáry.
07:46'
Drouin nahazoval do útočného pásma a z poměrně nenápadné akce nakonec byla nebezpečná střela od Mansona od kruhu. Lyon si připsal úspěšný zákrok a přerušil hru.
06:48'
Sledujeme zatím hokej v obrovském tempu, akce střídá akci a to na obou stranách.
05:15'
No vida, máme srovnáno! Hosté ztratili ve vlastním pásmu puk, Rantanen protiútok sice ještě nevyužil, nicméně Colorado dostalo puk na modrou čáru, odkud nahodil CALE MAKAR a lehce tečovaný pokus skončil za bezmocným Lyonem – 1:1. Asistence: Devon Toews, Nathan MacKinnon.
04:53'
V rohu kluziště se akci snaží rozvinout hostující Perron, spoluhráče má ale dobře pokryté.
03:54'
Kane se cpal před Georgijeva, jeho rozlet zastavoval Parise.
02:43'
Jak vidno, vedoucí branka hosty hodně povzbudila a zase se tlačí do pásma Colorada.
01:48'
Přesilovka je rychle využitá a hosté vedou! Detroit předvedl v útočném pásmu rychlou kombinaci, na konci přihrál DeBrincat k brankovišti, kde stál ROBBY FABBRI, od jehož brusle se puk odrazil za Georgijevova záda – 0:1. Asistence: Alex DeBrincat, Shayne Gostisbehere.
01:06'
Hned v úvodu je tu přesilovka pro hosty, dvouminutový trest za hákování vyfasoval Artturi Lehkonen.
00:47'
Nepřesná rozehrávka Detroitu, puk klouzal k zakázanému uvolnění, domácí ale nakonec rozehráli.
00:01'

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, C. Jones, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – Drouin, Colton, Parise – Kiviranta, C. Wagner, Wood – Foudy, Pavel, Cogliano.
Trenér: Jared Bednar

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – P. Kane, Veleno, DeBrincat – Raymond, Compher, Rasmussen – Sprong, Copp (A), Kostin – Perron (A), Fischer, Fabbri.
Trenér: Derek Lalonde

Rozhodčí: Kozari, O'Rourke – Galloway, Brisebois.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Ball Areně začne ve 3:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Detroit Red Wings

Hostům patří v Atlantické divizi čtvrté místo se 72 body, a to je stejný počet, jako má pátá Tampa Bay a o šest méně, než třetí Toronto. Detroit dnes bude chtít zastavit rodící se sérii porážek, tým totiž po šesti výhrách prohrál poslední dva duely. Bylo to 3:5 s NY Islanders a naposledy dokonce 0:4 s Floridou. Dnešní soupeř ale nebude na nový rozjezd ten nejjednodušší...

Lídři kanadského bodování

Dylan Larkin 54 (26+28)
Alex DeBrincat 53 (23+30)
Lucas Raymond 51 (17+34)
Colorado Avalanche

Domácí tým je v tuto chvíli na třetím místě Centrální divize se ziskem 81 bodů, což znamená dvoubodovou ztrátu na druhý Winnipeg, ale na druhou stranu devítibodový náskok na čtvrtý Nashville. Colorado se naposledy představilo doma proti Chicagu, které po dvou gólech MacKinnona, a trefách Drouina, Makara a Pariseho zdemolovalo 5:0 a odčinilo tak předešlou prohru 1:5 z Nashvillu.

Nathan MacKinnon 105 (39+66)
Mikko Rantanen 79 (31+48)
Cale Makar 66 (14+52)
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Colorado Avalanche a Detroit Red Wings.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.