NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Edmonton - 8. března 2024   01:00

Columbus
Columbus
06:20' Olivier (Kuraly, Danforth) • 14:54' A. Nylander (Sillinger) • 15:21' Voronkov  • 59:41' Roslovic (Texier, Gudbranson)
4:2
(3:0, 0:1, 1:1)
Edmonton
Edmonton
21:11' Hyman  (McDavid, Draisaitl) • 52:08' Perry  (E. Kane, Nurse)
Columbus
Tom Chmielewski, Mitch Dunning – Ryan Gibbons, Tommy Hughes
Nationwide Arena, Columbus
Edmonton

Přeji vám hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště.
Statistika
Střely na bránu: 34 – 31 | Přesilová hra: 0/3 – 1/5 | Trestné minuty: 13 – 9

Kdo se postavil do brankoviště?
Daniil Tarasov (CBJ) – 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,6 %, odchytal 59:40
Calvin Pickard (EDM) – 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,2 %, odchytal 58:43

Česká a slovenská stopa
Toto utkání nemělo žádné české ani slovenské zastoupení.

Tři hvězdy utkání
1. Daniil Tarasov (CBJ) 1+0
2. Mathieu Olivier (CBJ) 1+0
3. Cole Sillinger (CBJ) 0+1
Máme tu konec zápasu! Columbus dneska na domácím ledě suverénní, když se v první třetině pohyboval výkonově vysoko nad Edmontonem, ten ve druhé třetině změnil styl hry a působil vyrovnaněji. Hostujícím se ale nepodařilo vyrovnat a vítězství domácích dokonal Jack Roslovic střelou do prázdné brány.
59:41'
Columbus právě vstřelil branku!
Columbus potvrzuji své dnešní vítězství, když se po zpětné přihrávce prosadil JACK ROSLOVIC. Asistence: Texier, Gudbranson
59:30'
Velmi nepřehledná situace v domácím brankovišti, která ale nekončí gólem.
59:01'
Edmonton drží puk na holi v obranném pásmu.
58:45'
Edmonton hraje se šesti hráči v poli.
58:22'
Columbus se drží v útočném pásmu a nedává šanci Edmontonu na to vyrovnat.
57:30'
Edmonton se připravuje na to jít do šesti, Columbus ale znovu získal puk a hostující brankář musí být znovu v pozoru.
55:44'
Odražený puk od domácího brankáře, po střele od modré čáry, nikdo z Edmontonu nedokázal zachytit a hra se znovu přesouvá na druhou stranu hřiště.
55:30'
Edmonton uklidňuje hru za vlastní bránou a rozjíždí akci.
54:33'
Vhazování po pravici hostujícího brankáře vyhrál Columbus a hned pálí od modré čáry, bránu ale minul.
53:52'
Alexander Nylander se ujal puku v obranném pásmu a vyjel proti hostujícímu brankáři, ten jeho střelu velmi dobře viděl.
53:08'
Edmonton se tlačí do brány a chce vyrovnat. Jejich kombinace ale končí kvůli nepřesné přihrávce.
52:08'
Edmonton právě vstřelil branku!
Edmonton snižuje na rozdíl jediného gólu! Přeci jen se hosté dokázali prosadit v přesilové hře, když z levého kruhu vystřelil Evander Kane a v předbrankovém prostoru tuto střelu skvěle tečoval COREY PERRY, který tímto nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Asistence: Kane, Nurse
51:55'
Další skvělé zákroky od domácího brankáře, kterého teď vyvolala za odměnu celá aréna fanoušků.
51:17'
Columbus už ve čtyřech a Edmonton stále v útočném pásmu.
50:52'
Oslabení pět na tři zatím Colombus zvládá skvěle.
50:26'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
Boone Jenner – 2 min., sekání.
50:06'
Columbus vyhazuje z obranném pásma a krojí tak cenné vteřiny z vlastního oslabení.
49:17'
Mathieu Olivier – 2 min., nesportovní chování,
Justin Danforth – 2 min., podrážení.

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Warren Foegele – 2 min., nesportovní chování.
49:16'
Další potyčka u mantinelu mezi několika hráči po nepříjemném zákroku na Corey Perryho.
48:50'
Edmonton nakonec získává puk a míří před domácího brankáře, kde z pravého kruhu střílí Mattias Ekholm.
48:15'
Columbus kombinuje v útočném pásmu a tvoří nové šance.
46:16'
Edmonton se dostává do útočného pásma, ale díky chybě Evana Boucharda se hra rychle otáčí.
45:27'
Puk je v držení u zadního mantinelu, kde ho nakonec získává Edmonton a pouští se do akce.
45:08'
Alexandre Texier prokličkoval mezi dvěma hráči a snažil se dostat puk mezi brusli hostujícího brankáře a pravou tyč.
44:10'
Skvěle se teď vrátil Darnell Nurse, který tak zabránil brejkové situace domácího útočníka.
43:29'
43:08'
První střela v této přesilovce od Alexandera Nylandera, která byla spíše nahozením.
42:34'
Ani na potřetí se domácím nedaří udržet se před bránou hostí.
42:09'
A znovu musí Columbus zavážet puk do útočného pásma.
41:39'
Edmontonu se podařilo ihned vyhodit z obranného pásma.
41:29'
Adam Henrique – 2 min., vysoká hůl.
41:06'
Columbus si zahraje přesilovou hru.
40:20'
První akci ve třetí třetině rozjíždí Columbus, puk ale v útočném pásmu ztrácí.
40:01'
Druhá třetina je za námi. Na straně Edmontonu přišlo značné zlepšení a větší jistota ve hře. Dokonce i rychlý gól na začátku třetiny dodal naděje na otočení celého zápasu. Stále ale domácí drží dvoubrankový náskok a působí velice sebejistě. Rozhodne třetí třetina, která začne kolem 2:56.
40:00'
38:40'
Dlouhá kombinace hostujících v útočném pásmu vyústila ve střelu Mattiase Ekholma, kterou se podařilo domácímu brankáři vyrazit, pro jeho neštěstí ale přímo na Corey Perryho, který se snažil dorazit puk mezi tři tyče. Po této dorážce vznikla v brankovišti velmi nepřehledná situace a hra tak byla přerušena.
37:58'
Edmonton rozehrává z vlastního obranného pásma.
37:07'
Columbus už se znovu snaží udržet pouze na puku a do žádných velkých šancí se nepouští.
36:03'
Justin Danforth se dostal do příležitosti dva na jednoho, nakonec vzal vše na sebe. Jeho střela letěla mimo bránu.
35:00'
Obrovská šance Jacka Roslovice, který se dostal k puku přímo v předbrankovém prostoru a dvakrát dorážel. Druhou dorážku dokonalým zákrokem hokejkou zastavil hostující brankář Calvin Pickard.
34:38'
Rychlá střela ihned po vhazování od Evana Boucharda skončila v lapačce domácího brankáře.
34:09'
Rychlá akce Edmontonu v útočném pásmu na jejímž konci byl Evander Kane, který nedokázal dostat puk střelou z mezikruží za brankovou čáru.
32:53'
Sean Kuraly zavezl puk do útočného pásma a zdálo se, že bude nahrávat na svého spoluhráče, který byl připravený na střelu před bránou. Přihrávka mu ale vůbec nevyšla.
31:34'
Edmonton kombinuje v útočném pásmu, po střele se ale k odraženému puku dostal Jack Roslovic, který prokličkoval mezi všemi hráči a dostal se až před hostujícího brankáře, odkud vystřelil. Ani jeho příležitost neskončila v brankové síti.
30:51'
Cole Sillinger a Erik Gudbranson se dostali do přečíslení dva na jednoho. Skvěle bránící hráč Edmontonu zalehl do střely prvního zmíněného a tato šance byla tedy zmařena.
29:19'
Vhazování po levici domácího brankáře vyhrál Edmonton a hned pálí. Všechny střely ale minuly bránu a jedna byla dokonce tak prudká, že donutila Edmonton vyjet do středního pásma.
28:57'
Columbus vyhazuje po mantinelu z obranného pásma.
28:04'
Edmonton se dostal do menší šance, když si hráči přihrávali před bránou a domácí brankář byl rozhozený. Žádný z hráčů Edmontonu toho ale nedokázal využít.
26:57'
Edmonton donutil Columbus vyjet z útočného pásma, a tak se hra znovu trochu zpomalila. Stačila ale chvíle a Edmonton se dostal před bránu domácích.
26:28'
Netrvalo to dlouho a Columbus znovu kombinuje v útočném pásmu. Adam Boqvist nahrál od modré Jacku Roslovicovi, který vypálil z pravého kruhu. Jeho střela skončila v lapačce hostujícího brankáře.
25:42'
Columbus ztrácí útočné pásmo a hra se přesouvá před Daniila Tarasova.
25:22'
Damon Severson byl zatím posledním, kdo vystřelil na bránu hostí, ani jeho střela neprošla mezi tři tyče.
25:00'
Columbus uklidňuje hru za vlastní bránou a rozjíždí odsud novou akci.
24:15'
Od modré čáry vystřelil Cody Ceci, kterého střelu si domácí brankář pohlídal a vyrazil vyrážečkou.
23:22'
Johnny Gaudreau se znovu ocitl osamocený na levém kruhu, odkud také vypálil. Jeho střela letěla mimo bránu.
21:11'
Edmonton snižuje na dvoubrankové manko. Po ztrátě kotouče domácích se ho ujal Leon Draisaitl, tan nahrál Connoru McDavidovi, přes kterého se puk dostal až k ZACHU HYMANOVI, který vymetl brankovou síť za domácím brankářem. Asistence: McDavid, Draisaitl
20:54'
Columbus se dostává do útočného pásma, kde puk ale ztrácí a Edmonton tak rozjíždí novou akci.
20:01'
Tak tohle asi nikdo nečekal. První třetina je za námi a viděli jsme snad úplně vše. Edmonton jako velký favorit v tomto zápasu zatím působí, že bude na Columbus dnes pouze dotahovat. Viděli jsme spoustu příležitostí hlavně na straně domácích, dokonce i šarvátku mezi hráči. Hlavním faktorem, který ovlivnil aktuální skóre jsou chyby. Chyby na straně Edmontonu jsou tak fatální, že díky nim momentálně Colombus vede po první třetině 3:0.
Druhá třetina začne kolem 2:01.
20:00'
19:55'
Žádná střela nepřišla, a proto se skóre v této třetině už nezmění.
19:35'
Edmonton se pouští ještě do poslední akce této části zápasu.
18:52'
Columbus získává znovu puk do své moci a první třetinu se snaží dohrát v obranném pásmu.
17:54'
Přeci jen se ještě Edmonton dokázal udržet v útočném pásmu a domácí brankář musel čelit střele Mattiase Ekholma z pravého kruhu.
17:11'
Edmonton se snaží dostat do útočného pásma, ale obrana Columbusu je v první třetině těžko překonatelná.
16:52'
Icing Edmontonu.
16:39'
Ofsajd Edmontonu.
15:21'
Další rychlý gól Columbusu. Špatná rozehrávka a chyba na modré čáře, způsobila, že se puku ujal DMITRIJ VORONKOV, který bez váhání vyslal prudkou střelu a poslal puk přímo do levého horního rohu.
14:56'
A máme tu potyčku ihned po vhazování, Mathieu Olivier a Sam Carrick se do sebe pustili bez jakéhokoliv uvážení.
14:54'
Současné vyloučení:
Mathieu Olivier – 5 min., bitka.

Sam Carrick – 5 min., bitka.
14:54'
U zadního mantinelu se podařilo získat puk Coleu Sillingerovi, který poslal přihrávku přímo před bránu na připraveného ALEXANDERA NYLANDERA, který přesnou a prudkou střelou vymetl brankovou síť. Asistence: Sillinger.
13:31'
Další chyba Edmontonu na modré čáře a další velká šance Columbusu, Johnny Gaudreau se dostal do brejkové situace, nepodařilo se mu ale zakončit.
12:33'
Hostujícím se znovu nepodařilo udržet před domácí bránou a Columbus tak znovu využívá držení puku na holi.
11:37'
Rozehrávka domácího brankáře nebyla nejpřesnější, ale všechny komplikace vyřešil obránce Columbusu a hra se přesouvá před Calvina Pickarda.
10:53'
Edmontonu se vůbec nepodařilo využít přesilové hry a hned po jejím skončení musí čelit další šanci domácích.
10:39'
10:03'
Edmontonu se nedaří usadit se v útočném pásmu, Columbus se stále osvobozuje z obranného pásma.
09:00'
Skvělý zákrok Daniila Tarasova proti střele z levého kruhu drží Columbus s jednobrankovým vedením.
08:38'
Sean Kuraly – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
06:20'
Columbus si bere vedení v tomto zápase! Rychlá kombinace po nepovedené rozehrávce Darnella Nurse, která skončila na holi Justina Danfortha, ten puk přenechal Seanu Kuralymu, který přihrál před bránu, kde byl připravený MATHIEU OLIVIER, který prostřelil i bránícího hráče Vincenta Desharnaise až do brankové sítě. Asistence: Kuraly, Danforth
05:34'
Edmonton získává puk ve vlastním obranném pásmu hrou u mantinelu a snaží se dostat do útočného pásma, zastavuje jej ofsajd.
04:28'
Adam Boqvist vystřelil od modré čáry po přihrávce z mezikruží, ani jeho střela neprošla za brankovou čáru a domácí brankář zatím stále bezchybný.
03:40'
Evan Bouchard uklidňuje hru za vlastní bránou a rozjíždí akci do útočného pásma. Je ale zastaven bránícím hráčem Edmontonu ve středním pásmu.
02:20'
Edmonton se snažil pálit před domácí bránou, žádná střel ale neprošla mezi tři tyče.
01:20'
Columbus se snaží napadat a udržet se v útočném pásmu, to se ale nedaří a Edmonton vyráží do první akce v tomto zápasu.
00:50'
Ihned po začátku hry tu máme první velkou příležitost, když po krátké kombinaci v útočném pásmu, vypálil Andrew Peeke od modré čáry a zazněla branková konstrukce.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Tarasov (Merzļikins) – A. Boqvist, Werenski (A), Peeke, Provorov, Gudbranson, Severson – Roslovic, Jenner (C), J. Gaudreau – Marčenko, Voronkov, Činachov – A. Nylander, Sillinger, Texier – Olivier, Kuraly (A), Danforth.
Trenér: Pascal Vincent

Edmonton Oilers: Pickard (S. Skinner) – Bouchard, Ekholm, Desharnais, Nurse, Ceci, Kulak – Hyman, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – E. Kane, Draisaitl (A), Henrique – Perry, R. McLeod, Foegele – Ryan, Carrick, Janmark.
Trenér: Kris Knoblauch

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Mitch Dunning – Ryan Gibbons, Tommy Hughes.
Preview zápasu

Columbus Blue Jackets: Tento tým se nachází na posledním místě tabulky Východní konference s padesáti dvěma body. Columbus má za sezónu slabé výsledky; pouhých 16 vyhraných zápasů za tři body ho drží nízko v pořadí. Posledními týmy, kterým Columbus podlehl, byly Pittsburgh Penguins (5:3), Carolina Hurricanes (2:4) a New York Rangers (4:1). Naopak posledními týmy, které se Columbusu podařilo porazit, byly Vegas Golden Knights (6:3), Chicago Blackhawks (2:5) a New York Rangers (4:2). Na soupisce najdeme jediné české zastoupení, a to v podání mladého obránce Davida Jiříčka, který má po 36 zápasech bilanci 1+8. Jejich jednička v brankovišti, Elvis Merzlikins, je mimo hru kvůli zranění v horní části těla, ale můžeme se těšit na jejich nejproduktivnějšího útočníka, Johnnyho Gaudreaua, s bilancí 10+35.

Edmonton Oilers: Edmonton je na tom o poznání lépe, nachází se na páté příčce tabulky Západní konference se sedmdesáti osmi body. Oilers znovu prodlužují sérii vítězství na aktuálních pět, kde mezi týmy, které padly, byly Boston Bruins (1:2 po prodloužení), Pittsburgh Penguins (6:1) a Seattle Kraken (1:2). Naopak týmy, které jako poslední dokázaly porazit Edmonton, byly Calgary Flames (3:6), Minnesota Wild (2:4) a Boston Bruins (5:6 po prodloužení). Na soupisce nenajdeme žádné české ani slovenské zastoupení, avšak za zmínku stojí mnoho hráčů, kterým se daří nejen týmově, ale i individuálně. Connor McDavid je celkově třetí v kanadském bodování NHL a zároveň první v počtu asistencí v celé NHL s bilancí 23+76. Leon Draisaitl je desátý v kanadském bodování NHL a druhý nejproduktivnější útočník Edmontonu s bilancí 32+48, a jako poslední Zach Hyman, útočník, který se nachází na třetím místě v počtu vstřelených gólů v celé NHL s bilancí 42+19.

Tyto týmy mají za sebou pouhý jeden společný zápas, který dopadl lépe pro Edmonton výhrou 4:1, i když do třetí třetiny byl stav vyrovnaný 1:1; prvních pět minut v poslední části zápasu rozhodlo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.