NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Arizona - 15. března 2024   00:00

Arizona
05:10' L. Cooley  (Guenther) • 28:36' Carcone  (Kerfoot, Maccelli) • 50:02' Bjugstad  (Schmaltz, Keller) • 56:56' Keller  (Bjugstad, Dermott)

Střely na bránu: 28 – 27 | Přesilová hra: 1/4 – 0/2 | Trestné minuty: 6 – 10
Hokejisté Detroitu si připisují sedmou porážku v řadě. Arizoně doma podlehli 1:4 a pomalu jim ujíždí vlak do stanice play-off!

Red Wings se dnes prezentovali hodně utrápeným výkonem. Scházela tomu šťáva. Na vedoucí gól Logana Cooleyho, který se v 6. minutě prosadil ve vlastním oslabení, ještě odpověděl v závěru první části Lucas Raymond. Ve druhé třetině vrátil Kojotům vedení Michael Carcone a to ještě domácí dvakrát zachránila tyčka. Ani závěrečná dvacetiminutovka nepřinesla ze strany svěřenců kouče Lalondea zlepšení. V 51. minutě naopak zůstal na slotu volný Nick Bjugstad a do opuštěné branky pak definitivně rozhodl Clayton Keller.
59:46'
Fanoušci na hráče Detroitu bučí a pískají. S trápícím se týmem jim zřejmě definitivně došla trpělivost.
59:01'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Hosté si užívají závěr s kotoučem pod kontrolou.
58:27'
Po střele Seana Durziho podržel puk Lyon, který přerušil hru.
58:10'
Domácí už znovu k power-play nesáhli. S prohrou jsou už zřejmě smířeni.
56:56'
Arizona právě vstřelila branku!
Zřejmě je rozhodnuto! K puku, který poskakoval před hostujícím brankovištěm se nakonec dostali Kojoti. CLAYTON KELLER dokázal od vlastní modré čáry trefit opuštěnou branku soupeře a navýšil na třígólový rozdíl – 1:4. Asistence: Nick Bjugstad a Travis Dermott.
56:20'
Domácí už hrají bez brankáře!
56:04'
Durzi našel Bjugstada. Ten v útočném pásmu posunul na Claytona Kellera. Ten kotouč zpracovával kostrbatě, ale nakonec vystřelil z otočky. Sice vedle, ale sekundy utíkají.
55:22'
Je tu závěrečná reklamní přestávka. Po ní to musejí Rudá křídla naplno rozbalit, pokud ještě chtějí myslet na body.
55:08'
Puk se od zadního mantinelu odrazil před branku. Stíhal ho Joe Veleno, ovšem Ingram stačil hrací předmět odpálit.
54:47'
Od modré pálil Ben Chiarot. Zaduněl jen zadní mantinel za brankou Arizony.
53:50'
Na modré měl napřaženo Jake Walman. Jeho rána ale vůbec neprošla na branku.
53:10'
Střely na branku – 26:20
52:58'
Puk se dotkl ochranné sítě za brankou domácích. Ty dělí sedm minut od porážky.
52:12'
Guentherovo nahození zachytil Lyon do lapačky a hned rozehrál.
51:41'
Rozhodčí od sebe museli trhat Robbyho Fabbriho, který se dostal do strkanice s jedním z hráčů hostí. Vylučovat by se za to ale nemělo. Reklamní přestávka.
50:02'
Domácí jsou zase blíže sedmé porážce v řadě! Clayton Keller tečoval puk za branku soupeře. Tam si ho našel Nick Schmaltz, který ho posunul do slotu, kde byl úplně volný NICK BJUGSTAD. Ten vypálil a trefil prostor mezi levým betonem a lapačkou brankáře Lyona – 1:3. Asistence: Nick Schmaltz a Clayton Keller.
49:04'
Zakázané uvolnění Arizony. Hra se tak vrací před Ingramovu branku.
48:26'
Jonatan Berggren překonal s pukem útočnou modrou a vyzkoušel brankáře Ingrama. Ten nadvakrát přerušil hru.
47:44'
Joe Veleno vyhrál buly na Jakea Walmana. Jeho střelu od modré vyráží Ingram.
47:10'
Nyní jsme sledovali nápor Detroitu. Ten utnul svým zákrokem Ingram.
46:46'
Po přihrávce Määttäho střílel od modré čáry Shayne Gostisbehere. Ingram vyrazil.
46:19'
Chiarot předal v útočném pásmu puk Patrickovi Kaneovi. Ten projel až před Ingrama, ovšem zakončení na bližší tyčku končí v lapačce brankáře. Reklamní pauza.
45:29'
Välimäki našel rozjetého Dylana Guenthera, který se zleva natlačil až před Lyona, zamířil však vedle vzdálenější tyčky!
44:55'
Joe Veleno zachytil puk už ve středním pásmu a tak je pískáno postavení mimo hru v neprospěch Detroitu.
44:04'
Od modré čáry střílel Ben Chiarot. Puk ale neprošel až na branku Coyotes.
43:08'
Austin Czarnik nyní vlétl do útočného pásma z levé strany. Jeho střelu tečoval Ingram pravým betonem a puk následně vypadl z hrací plochy.
42:25'
Domácí v přečíslení 3 na 2. Hráči však byli na ledě po icingu dlouho a Rasmussen tak jen nahodil za branku, aby mohl se spoluhráči vystřídat.
42:14'
Zakázané uvolnění Detroitu. Domácí moc nezachytili nástup do třetí třetiny. Je to bez energie.
41:44'
Logan Cooley se dostal na ose ke střele z otočky. Lyon puk vyrazil do brusle obránce, který si ho klidně mohl srazit do vlastní svatyně.
41:24'
Domácí se zatím musejí bránit aktivitě Arizony.
40:31'
První přerušení ve třetí třetině přišlo po icingu Red Wings.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 2:03.
Statistika
Střely na bránu: 20 – 16 | Přesilová hra: 1/4 – 0/2 | Trestné minuty: 6 – 10
Po druhé třetině prohrává Detroit s Arizonou 1:2. Zatím rozdílový gól vstřelil ve 29. minutě Michael Carcone, který šikovně tečoval střelu Kerfoota. S trápícími se domácími mohlo být i hůře. Od další pohromy je totiž dvakrát zachránila branková konstrukce. Zvednou se Rudá křídla ve třetí třetině, nebo kráčejí za sedmou prohrou v řadě?
40:00'
39:53'
39:48'
Domácí se v oslabení dostali do dobré šance! Joe Veleno vyrážel s T. J Compherem do přečíslení 2 na 1. Obránce Moser si hlídal nahrávku a Veleno to zkusil z levé strany sám. Ingram chytá jeho ránu!
39:24'
Domácí nyní vyhodili.
39:02'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:16'
Dylan Guenther orazítkoval tyčku domácí branky! Lyona zachránila branková konstrukce dnes již potřetí!
37:51'
Bude z toho přesilovka Arizony! Za hosty je vyloučen za hrubost Josh Brown. Za Detroit Lucas Raymond s Benem Chiarotem. Paradoxně duo, které se popralo na středečním tréninku.
37:51'
Compher nahrál na modrou Jakeovi Walmanovi. Jeho střela skončila v lapačce Ingrama. Vzápětí se strhla pořádná šarvátka, do které se zapojila většina hráčů na ledě! To se asi neobejde bez vyloučení.
37:17'
Protiútok domácích. Joe Veleno z pravé strany vystřelil, před brankou měl ještě spoluhráče, ovšem Ingram kotouč nevyrazil.
36:55'
Od modré čáry pálil Michael Kesselring. Domácí obrana srazila puk do rohu.
36:17'
Rychlá přechod hostí dopředu. Z levé strany se na Lyona řítil Dylan Guenther, který neuspěl se střelou na bližší tyčku.
35:27'
Durzi nahrál k pravému mantinelu Alexanderovi Kerfootovi. Ten hned vystřelil. Asi počítal s tečí. Ta ale nepřišla.
35:07'
Zakázané uvolnění domácích.
34:38'
Arizona si proti ospalým domácím dovoluje stále více! Rána Claytona Kellera z levé strany orazítkovala bližší tyčku a Lyon měl poté štěstí, že si odražený kotouč nesrazil za brankovou čáru!
34:00'
Clayton Keller si hledal prostor pro střelu. Nakonec ho našel a přišla i teč. Puk ale propadl vedle branky Detroitu.
33:24'
Se střelou Janise Mosera si poradil opět Lyon. Následuje reklamní přestávka.
33:15'
Dylan Guenther v útočném pásmu podržel puk a počkal si na Juusa Välimäkiho. Jeho střelu odrazil Lyon vyrážečkou do rohu.
32:23'
J. T. Compher přenesl hru na levou stranu útočného pásma. Tam byl Alex DeBrincat, který minul branku hostí.
31:30'
Liam O'Brien se při útočném výpadu nakonec zmohl jen k nahození kotouče za domácí branku, kam si pro něj vyjel brankář Lyon.
31:19'
Zakázané uvolnění Coyotes.
30:54'
Střely na branku – 17:10
29:40'
Další ránu na brankáře Arizony vyslal Jake Walman. Ingram opět přerušil hru.
29:35'
Střelu Moritze Seidera od modré čáry chytá Ingram, který má puk v lapačce.
28:50'
Rychle srovnat mohl Alex DeBrincat. Ze slotu ale zakončil do připraveného Ingrama.
28:36'
Hosté podruhé v zápase vedou! Střelu Alexandera Kerfoota svou tečí šikovně přizvedl MICHAEL CARCONE a puk prošel do branky nad lapačkou gólmana Lyona – 1:2. Asistence: Alexander Kerfoot a Matias Maccelli.
28:02'
David Perron si našel na pravém kruhu odražený puk. Z jedničky ho poslal vedle bližší tyčky.
27:47'
Dobré střídání hostí. Jejich pobyt v útočném pásmu zakončil střelou z osy Nick Schmaltz. Puk je v náručí brankáře Lyona. Reklamní pauza.
26:38'
Tohle bylo dobré! Gostisbehere naznačil střelu a posunul puk doleva na Olliho Määttäho. Ten pálil v momentě, kdy Ingram v brankovišti padal po kontaktu s Rasmussenem, branku však minul. V případě gólu by se ale počínání Rasmussena asi řešilo u videa.
25:58'
Zápas postrádá nějaké větší tempo. Na poměry NHL sledujeme sotva průměrné utkání.
25:08'
Michael Carcone se vydal dopředu. Byl ale osamocen a svou akci zakončil střelou do domácího obránce.
24:37'
Joe Veleno se neprosadil na levé straně hřiště. U mantinelu byl hosty zastaven.
23:28'
Domácí tuhle přesilovku nezužitkovali. Kojoti kompletní.
22:36'
V oslabení vyrazil dopředu Guenther. Pozici falešného obránce zastal Patrick Kane, který to zvládl a nepustil protihráče do zakončení.
21:49'
Shayne Gostisbehere vystřelil švihem od modré čáry. Gólman Arizony má puk v lapačce.
21:26'
Patrick Kane donutil k podražení Travise Dermotta. Další přesilovka pro Red Wings.
20:59'
Patrick Kane z levého kruhu vyzkoušel pozornost Ingrama, který vyráží.
20:47'
Hosté nahodili za branku soupeře. Tam se kotouče ujali hráči Detroitu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:05.
Statistika
Střely na bránu: 10 – 7 | Přesilová hra: 1/3 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 6
Po první třetině je stav zápasu mezi Detroitem a Arizonou nerozhodný 1:1. Domácím nevyšel úvod, když si nechali při vlastní přesilovce pláchnout Logana Cooleyho, který mezi betony otevřel skóre. Dokonce zvýšit stav mohl Guenther, který nastřelil tyčku. Tápající domácí vysvobodila až hezká přesilovková akce z 18. minuty, na jejímž konci byla přesná střela Lucase Raymonda.
20:00'
19:43'
McBain vyhrál buly na Johna Leonarda. Ten ani nadvakrát neprostřelil obranu Detroitu.
19:37'
Kotouč na chvíli vypadl z hrací plochy a rozhodčí přerušují hru.
19:04'
Běží poslední minuta úvodní části zápasu.
18:54'
Velmi dobrou šanci měl Patrick Kane! Ten mířil z předbrankového prostoru mezi betony, trefil však hokejku Ingrama.
18:00'
Detroit právě vstřelil branku!
Domácí si vyměnili pár rychlých a přesných přihrávek a je z toho vyrovnání! Shayne Gostisbehere přihrál doprava Patrickovi Kaneovi, který přenesl hru doleva na LUCASE RAYMONDA a ten se z první trefil naprosto přesně. Do bližšího horního růžku nad rameno přesouvajícího se Ingrama. Asistence: Patrick Kane a Shayne Gostisbehere.
17:33'
Domácí reklamují vyhození Travise Dermotta do hlediště. Podle všeho tam ale byla nějaká teč.
17:13'
Hosté vyhazují.
16:58'
Zahrají si ale třetí! Michael Kesselring podrazil ve středním pásmu Rasmussena.
16:30'
Hosté přestáli také druhé oslabení.
16:09'
Střela Moritze Seidera od modré na branku neprošla. Obrana Arizony pak nenechala dorážet DeBrincata a Crouse puk vyhodil.
15:32'
Alex DeBrincat dostal puk od Moritze Seidera. Ránu z levého kruhu vyráží Ingram.
15:09'
David Perron to nakonec zkusil od levého mantinelu. Ingram vyráží a hosté následně vyhodili.
14:19'
Alexander Kerfoot podrazil Shaynea Gostisbeherea a půjde na trestnou lavici. Uvidíme druhou přesilovku Red Wings. Ale až po reklamní pauze.
13:55'
Matias Maccelli vystřelil z levé strany a do akce musel levý beton Alexe Lyona. Domácí tápou. Je znát, že nejsou v pohodě a špatné výsledky se na nich podepsaly.
13:07'
Velká šance hostí! Logan Cooley dostal přihrávku do slotu, odkud těsně minul levou Lyonovu tyčku!
12:48'
John Leonard nastartoval dopředu na pravé straně hřiště. Dostal se k ke střele, ale tu ztlumil ve výstroji Lyon. Další reklamní přestávka.
11:56'
Střela Claytona Kellera skončila pouze na chráničích domácího obránce Walmana.
11:38'
Střely na branku – 4:3
11:04'
Nyní se ale přerušuje poté, co Lyon zachytil puk po střele Travise Dermotta. Reklamní přestávka.
11:00'
Hraje se už dlouho bez přerušení a čas tak rychle ubíhá.
10:13'
Na modré měl napřaženo Alex Kerfoot. Střela mu až tolik nesedla, postrádala razanci a Lyon tak neměl problém zasáhnout.
09:14'
Dylan Guenther to zkoušel z pravého kruhu. Trefil ale jen nohy protihráče v červeném.
08:05'
Hezká souhra domácích. Alex DeBrincat obdržel přihrávku na levý kruh a z první vystřelil. Ingram se přesunul velmi rychle a zasáhl pravým betonem!
07:11'
07:00'
Tečované domácí vyhození skončilo na střídačce Kojotů.
05:59'
Dylan Guenther mohl navýšit vedení Arizony! Dostal přihrávku na levý kruh a z jedničky nastřelil bližší tyčku.
05:19'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
Michael Rasmussen – 2 min., sekání.
05:10'
Hosté skórují ještě ve vlastním oslabení! Křížnou přihrávku Dylana Guenthera nedokázal zachytit obránce Seider a LOGAN COOLEY se tak dostal do samostatného úniku. Z bekhendu prohodil puk mezi betony brankáře Lyona a poslal tak Yotes do vedení. Asistence: Dylan Guenther.
04:47'
Shayne Gostisbehere zachytil kotouč už těsně za modrou čarou a vystavil tak Rudá křídla do postavení mimo hru.
04:24'
Hosté po vyhraném buly vyhodili.
04:11'
Lawson Crouse zahrál kotouč vysokou holí. Vhazuje se v útočném pásmu Red Wings.
03:41'
Z pravého kruhu střílel Patrick Kane. Ingram byl na místě a má puk ve výstroji.
03:16'
Clayton Keller dostal dvě minuty za hákování. Úvodní přesilovka pro domácí.
03:07'
Lyon vyjel za branku, kde pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Útočit může Detroit.
02:01'
Zakázané uvolnění Red Wings. Vhazuje se před brankářem Alexem Lyonem.
01:27'
Robby Fabbri se dostal do dobré šance! Jeho střelu z mezikruží vykopl špičkou pravého betonu Connor Ingram.
00:58'
Domácí už v tomhle zápase nutně potřebují zabrat a vyhrát. Tak uvidíme, jak do toho vstoupí.
00:01'

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – P. Kane, Compher, DeBrincat – Raymond, Veleno, Berggren – Perron, Copp (A), Rasmussen – Czarnik, Fischer, Fabbri.
Trenér: Derek Lalonde

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Durzi, Moser, Kesselring, Välimäki, Dermott, J. Brown – Schmaltz (A), Bjugstad, Keller (A) – Kerfoot, Carcone, Maccelli – Guenther, L. Cooley, Crouse (A) – O'Brien, McBain, Leonard.
Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: Nicholson, MacDougall – Smith, Daisy.
Detroit Red Wings:
Hokejisté Detroitu odehráli 65 zápasů, v nichž nasbírali 72 bodů. Nacházejí se těsně pod čarou postupu do play-off, když dokonce mají stejně bodů jako NY Islanders, kteří drží poslední divokou kartu. Red Wings na tom byli podstatně lépe, ale aktuálně se nacházejí v mizerném rozpoložení. V posledních šesti utkáních totiž vůbec nebodovali. Po poslední porážce 2:7 v Buffalu už vybublala frustrace také na tréninku, kde se do sebe pustili obránce Ben Chiarot a švédský útočník Lucas Raymond a spoluhráči je od sebe museli trhat. Komplikací je také to, že se na listině zraněných nachází kapitán týmu Dylan Larkin.