NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Rangers - 6. dubna 2024   01:00

Detroit
Detroit
07:09' Copp (Veleno, Seider) • 21:24' Compher (Petry, Perron) • 33:19' Larkin (Perron, Gostisbehere)
3:4
(1:2, 2:1, 0:1)
Rangers
Rangers
05:58' Cuylle   • 19:31' Goodrow  (Vesey, Brodzinski) • 33:44' Goodrow  (Vesey, Brodzinski) • 50:14' Kreider  (Zibanejad, Panarin)
Detroit
Lyon (Reimer) – Seider, Chiarot, Petry, Edvinsson, Gostisbehere, Walman – P. Kane, Larkin (C), DeBrincat – Raymond, Compher, Perron (A) – Fischer, Copp (A), Rasmussen – Veleno, Czarnik, Fabbri – Sprong.
Nicholson, Blandina – Marquis, Shewchyk
Little Caesars Arena, Detroit
Rangers
Quick (Šesťorkin) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Roslovic, Zibanejad, Kreider (A) – Lafrenière, Trocheck, Panarin – Kakko, Wennberg, Cuylle – Rempe, Goodrow (A), Vesey – Brodzinski.

Přeji vám hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště.
Statistika
Střely na bránu: 33 – 39 | Přesilová hra: 1/4 – 1/4 | Trestné minuty: 8 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?
Alex Lyon (DET) – 35 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,74 %, odchytal 57:28
Jonathan Quick (NYR) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,18 %, odchytal 59:37

Česká a slovenská stopa
Tento zápas neměl žádné české či slovenské zastoupení.

Tři hvězdy utkání
1. Chris Kreider (NYR) 1+0
2. Barclay Goodrow (NYR) 2+0
3. Dylan Larkin (DET) 1+0
59:14'
Obrovská šance domácích, kdy se puk objevil před brankovištěm, kde ho získal Patrick Kane, který nepochopitelně vůbec nevystřelil.
59:00'
Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:38'
Detroit už drží puk v útočné třetině a vyvíjí tlak nad Rangers.
58:09'
Artěmij Panarin získal puk ve vlastním pásmu a vystřelil na prázdnou bránu, tu ale minul a naděje domácích tak stále žijí.
57:42'
Rangers se podařilo vyhodit do středního pásma a Wings tak musí znovu zavést puk.
57:28'
Detroit to zkusí se šesti hráči v poli.
57:06'
Detroit nahazuje do útočného pásma, první je ale u puku Braden Schneider.
56:07'
Rangers drží puk za vlastní bránou a čeká na prostřídání svých hráčů.
55:46'
Detroit ihned po vhazování pálí na bránu hostí, v ní je ale Jonathan Quick, který ve třetí třetině chytá skvěle.
55:14'
55:10'
Chris Kreider získal puk a ještě v oslabení vyrazil do útoku, nahrál na levý kruh připravenému Mika Zibanejadu, který vypálil z první. Jeho střelu Lyon chytá.
54:53'
Rangers se daří vyhodit z obranného pásma.
54:29'
Dylan Larkin vypálil z mezikruží, jeho střela minula bránu.
53:50'
David Perron byl velmi blízko vyrovnání. Jeho střelu z levého kruhu vrazil úplným koncem lapačky brankář Rangers a zachránil tak vedení jeho týmu.
53:14'
Vyloučení v týmu New York Rangers:
Jacob Trouba – 2 min., vysoká hůl.
50:14'
Rangers právě vstřelili branku!
Rangers využívají přesilovku a jdou znovu do vedení! Po delší kombinaci vystřelil Mika Zibanejad, jehož střelu dokázal domácí brankář zastavit, na brankovišti byla el připravený CHRIS KREIDER, který pohotově zametl puk do brankové sítě. Asistence: Zibanejad, Panarin
49:29'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
David Perron – 2 min., vysoká hůl.
48:59'
Detroit se snažil prosadit v útočném pásmu, nepovedlo se mu ale vytvořit jakoukoliv nebezpečnější střelu, a tak skóre zůstává vyrovnané.
47:25'
Detroit se dostal do situace dva na jednoho, přihrávka před bránou byla ale velmi nepřesná.
46:47'
Alexis Lafrenière se dostal ke střele z levého kruhu, Alex Lyon tuto střelu vyráží.
46:00'
Detroit se snaží kombinovat v útočném pásmu, hráči Rangers jim ale neumožňují jedinou přihrávku a nakonec získávají puk do své moci.
45:16'
Střela Detrotiu byla sražena do ochranné sítě, a tak se bude znovu vhazovat před Jonathanem Quickem.
44:51'
Puk se dostává k hostujícímu brankáři, který rozehrává a Rangers jdou do útoku.
44:15'
Rangers se dostali do slibné šance přímo před bránou, celá pětice hráčů Detroitu nepovolila Rangers vystřelit.
43:30'
Moritz Seider vypálil z mezikruží, jeho střelu Jonathan Quick vyráží vyrážečkou.
42:33'
Zakázané uvolnění Detroitu.
41:20'
Detroit zavezl puk do útočného pásma, kde ihned vznikla nepřehledná situace před brankovištěm, při které se ale nikomu z domácích nepodařilo dostat puk za brankovou čáru.
40:01'
Druhá třetina je minulostí. Tento zápas je hodný play-off a pokračujeme stále ve stejně rychlém tempu. Sice stále na střely vedou Rangers 22:28, druhou třetinu ale vyhrál Detroit 2:1, a to díky střelám J. T. Comphera a Dylana Larkina, kteří tak otočili zápas. Nakonec se ale podařilo hostům srovnat dorážkou Barclay Goodrowa.
Třetí třetina začne přibližně v 3:03.
40:00'
39:50'
Rangers nahazují do útočného pásma a je v držení u mantinelu.
39:30'
Detroit ale získává puk ve středním pásmu a zkusí tak jednu z posledních kombinací v této třetině.
39:06'
Rangers jsou na puku v obranném pásmu a čeká na prostřídaní svých hráčů.
39:00'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
37:41'
Moritz Seider chtěl nahrát přes mezikruží na úplně volného Andrewa Coppa, přihrávka mu ale nesedla a puk získávají Rangers.
36:17'
Nepovedená přihrávka dostává Detroit z útočného pásma před modrou čáru.
35:37'
Jonathan Quick měl další práci v brankovišti, když se Detroit dostal ke slibné šanci po střele z mezikruží.
33:44'
Rangers rychle odpovídají dalším gólem! Rychlá akce přes střední pásmo, po které nahrál Jonny Brodzinski na Jimmy Veseyho, ten vypálil z levého kruhu, jeho střela byla vyražena přímo na dorážejícího BARCLAYE GOODROWA. Asistence: Vesey, Brodzinski
33:19'
Detroit právě vstřelil branku!
Detroit otáčí skóre utkání! David Perron vystřelil z levého kruhu a trefil tyčku, čímž naprosto zmátl brankáře Rangers, který si potom nevšimnul DYLANA LARKINA, který naprosto s přehledem vstřelil puk do odkryté brány. Asistence: Perron, Gostisbehere
33:13'
Austin Czarnik předvedl skvělou střelu, kterou ale ještě lepším zákrokem lapačkou chytá hostující brankář.
33:04'
Erik Gustafsson – 2 min., hákování.
32:40'
Rangers rozjíždějí akci z obranného pásma, která ale končí ihned po přejetí modré čáry a na puku jsou Wings.
31:30'
Detroit nahazoval zpoza brány před branku hostí, tam ale nebyl připravený žádný dorážející hráč.
30:13'
Alex DeBrincat se skoro dostal do brejkové situace, překazil mu to ale bránící hráč Rangers, který se stihnul vrátit.
28:49'
Rangers zazmatkovali přímo před bránou, čehož se snažili využít domácí. Nedokázali se nakonec prosadit.
27:54'
27:13'
Rangers poprvé za přesilovku vystřelili. Lyon vyráží betonem.
26:24'
Detroit vyhazuje do středního pásma a Rangers musí znovu začít novou akci.
25:54'
Jeff Petry – 2 min., nedovolené bránění.
25:40'
Rangers mají výhodu a jsou na ledě v šesti.
24:53'
Velmi nepřehledná situace v brankovišti Lyona, kdy nedokázal do prázdné zakončit Alexander Wennberg a puk skončil pouze na venkovní straně brány.
24:20'
Rangers se po dlouhé době drží v útočném pásmu, po chvíli ale puk získává Detroit.
23:57'
Vhazování po pravici Alexe Lyona vyhrávají hosté, kteří ihned pálí na bránu. Lyon vyráží.
23:42'
Další šance Detroitu, při které vypálil z mezikruží J. T. Compher, jeho střelu zblokoval K'Andre Miller.
23:18'
Rangers momentálně nestačí na aktivitu domácích, kteří jsou od druhého vyrovnávacího gólu rozjetí.
22:31'
Chyba Rangers při rozehrávce, které se snažil využít Austin Czarnik, ten ale minul bránu.
21:24'
A máme tu rychlý gól druhé přesilovky! Velké štěstí teď stálo u Detroitu. Jeff Petry vypálil z levého kruhu, jeho střela se nejprve odrazila před brankovištěm od brusle hráče Rangers, na brusli J. T. COMPHERA, od kterého se puk odrazil přímo do brány. Asistence: Petry, Perron
20:50'
Detroit se drží v útočném pásmu a snaží se kombinovat.
20:01'
První třetina je za námi. Viděli jsem velmi aktivní a z opačné stránky i agresivní hokej od obou týmů. Rangers jako velcí favoriti, díky svému postavení v tabulce a Detroit, který se pere o každý bod, kvůli postupu do play-off. Přesně tomuto odpovídá dnešní zápas. Na střely vede po první třetině New York 12:13, hlavní statistika je ale počet gólů. Jako první se prosadil svou střelou Will Cuylle, minutu na to Detroit srovnal díky střele Andrewa Coppa, nakonec se ještě prosadil svou pohotovou reakcí Barclay Goodrow. Stav je tedy po první třetině 1:2.
Druhá třetina začne přibližně v 2:07.
20:00'
19:31'
Rangers přidávají na konci první třetiny branku a jdou do vedení! Vyhrané vhazování Rangers získal na hokejku Jimmy Vesey, vypálil a jeho střela skončila na mezikruží, kde číhal BARCLAY GOODROW, který ihned zametl puk mezi tři tyče. Asistence: Vesey, Brodzinski
19:28'
Artěmij Panarin byl posledním, kdo se zatím dostal ke střele na bránu Detroitu, tu zatím pečlivě střeží Alex Lyon.
19:00'
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:46'
Detroit skvěle předvedl akci při níž donutil Rangers vyjet z útočného pásma.
18:05'
Braden Schneider nahrál Mika Zibanejadovi, který pohotově vypálil z pravého kruhu, jeho střela je vyražena betonem.
17:28'
Alexander Wennberg nastřelil puk na domácího brankáře, ten ránu vyrazil.
17:00'
Rangers drží puk ve vlastním pásmu a uklidňují hru, nakonec nahození přes střední pásmo končí za bránou domácích a je pískáno zakázané uvolnění.
16:18'
Alex Lyon přerušuje hru, po nahození Rangers od modré.
15:50'
Ani jednomu z týmů se teď nedaří vydržet delší dobu na puku, a proto se hra přesouvá ze strany na stranu.
14:35'
Rangers se nedaří dostat puk z vlastního pásma.
14:04'
Rangers získali puk v obranném pásmu a vyjeli s ním až do středního pásma, tam potom pouze nahodili na domácí bránu.
Alex DeBrincat vpálil na hostujícího bránu, jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
13:22'
Rangers vyhazují z obranného pásma a krojí tak cenné vteřiny z oslabení.
12:51'
Detroit vystřelil od modré, kotouč skončil v brankovišti, nikdo jej ale nedokázal dorazit za brankovou čáru, a tak hra pokračuje.
12:19'
Kaapo Kakko – 2 min., hákování.
11:57'
Alexander Wennberg vypálil prudkou střelu, kterou Alex Lyon chytá.
11:38'
11:02'
Rangers už kombinují v útočném pásmu, Artěmij Panarin přihrával na Mika Zibanejada, který vystřelil na bránu, jeho střela byla zblokována.
10:22'
Hru přerušuje úmyslný ofsajd Rangers.
10:05'
Detroit se ihned po vhazování osvobozuje vyhozením z obranného pásma.
09:38'
Robby Fabbri – 2+2, hrubost.

Barclay Goodrow – 2 min., hrubost.
09:38'
Bitka Barclay Goodrowa a Robbyho Fabbri ho přerušuje hru.
08:27'
Rangers se dostali do útočného pásma, tam je ale zastavuje obrana Detroitu, která nakonec nutí hosty vyjet do středního pásma.
07:09'
Detroit dává první branku a srovnává skóre utkání! Po vstřelené tyčce se přeci jen Detroit po velkém tlaku prosazuje díky bekhendové střele z předbrankového prostoru ANDREWA COPPA. Asistence: Veleno, Seider
05:58'
Rangers otevírají skóre utkání! Chyby v rozehrávce na modré využil WILL CUYLLE, který si vyjel až na levý kruh a přesně vymetl brankovou síť.
05:17'
Nepřesná přihrávka Detroitu končí až za bránou hostí, odkud následně Rangers začínají akci.
04:28'
K'Andre Miller a Will Cuylle rozjeli rychlou akci přes střední pásmo, z níž vznikla velmi slibná kombinace na jejímž konci byl druhý jmenovaný, jehož střela skončila ve výstroji domácího brankáře.
04:00'
J. T. Compher ještě udržel útočné pásmo a velmi pohotově vystřelil z mezikruží, bránu míjí.
03:22'
Detroit ztrácí puk v útočné třetině a dopředu jde New York.
02:38'
Přihrávka přes střední pásmo na Barclay Goodrowa, který vyjel na hostující bránu, narazil na bránícího hráče, jenž jej zblokoval.
02:07'
Jonathan Quick rozehrál zpoza vlastní brány a Rangers tak rozjíždí další akci přes střední pásmo.
01:21'
Rangers získali puk v obranném pásmu a vyhazují za modrou čáru.
00:29'
Nepovedená přihrávka končí na hokejkách Detroitu, kteří ale pouze vyhazují do útočné třetiny.
00:10'
První akci zápasu rozjel Mika Zibanejad, ten ale nenašel nikoho, kdo by tečoval puk před bránou.
00:01'

Detroit Red Wings: Lyon (Reimer) – Seider, Chiarot, Petry, Edvinsson, Gostisbehere, Walman – P. Kane, Larkin (C), DeBrincat – Raymond, Compher, Perron (A) – Fischer, Copp (A), Rasmussen – Veleno, Czarnik, Fabbri.
Trenér: Derek Lalonde

New York Rangers: Quick (Šesťorkin) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Roslovic, Zibanejad, Kreider (A) – Lafrenière, Trocheck, Panarin – Kakko, Wennberg, Cuylle – Rempe, Goodrow (A), Vesey.
Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Brandon Blandina – Jesse Marquis, Mark Shewchyk.
Preview zápasu

Detroit Red Wings: Tým nacházející se na devátém místě tabulky Východní konference s osmdesáti dvěma body. Z posledním pěti zápasů mají prohrané čtyři, a to proti Florida Panthers (3:2 po nájezdech), Carolina Hurricanes (4:0) a Washington Capitals (4:3 po prodloužení). Naopak týmy, které dokázal Detroit porazit byly Tampa Bay Lightning (2:4), New York Islanders (6:3) a Columbus Blue Jackets (4:3 po prodloužení). Na soupisce nenajdeme žádné české ani slovenské zastoupení, můžeme se ale těšit na nejproduktivnějšího hráče, kterým je Lucas Raymond s bilancí 25+36.

New York Rangers: New York vede tabulku Východní konference se sto šesti body. Rangers se v této sezóně velmi daří a mají nejvíce bodů z celé NHL. V posledních zápasech porazily týmy New Jersey Devils (4:3), Arizona Coyotes (5:8) a Colorado Avalanche (2:3 po nájezdech). Mezi soupeře, které porazily New York patří Pittsburgh Penguins (2:5), Winnipeg Jets (2:4) a Tampa Bay Lightning (6:3). Oproti Detroitu najdeme v Rangers jednoho Čecha, a to Filipa Chytila, který ale v dnešním zápase nenastoupí kvůli otřesu mozku. Nejproduktivnějším hráčem je Artemi Panarin s bilancí 45+65, který je zároveň celkově čtvrtým nejproduktivnějším hráčem NHL.

Tyto týmy se v letošní sezóně setkali již dvakrát. V obou případech vyšel vítězně New York, poprvé výsledkem 5:3, podruhé už těsněji 3:2.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.