NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Kings - 29. března 2024   02:00

Edmonton
Edmonton
05:37' McDavid (Ekholm, Bouchard) • 39:44' Henrique (Draisaitl, McDavid) • 45:05' Bouchard (McDavid, Draisaitl) • 59:19' Ceci (Draisaitl)
4:1
(1:0, 1:0, 2:1)
Kings
Kings
53:47' Kaliyev  (Byfield)
Edmonton
S. Skinner (Pickard) – Ekholm, Bouchard, Nurse (A), Ceci, Kulak, Desharnais – Nugent-Hopkins (A), McDavid (C), Hyman – Henrique, Draisaitl, Foegele – E. Kane, R. McLeod, Perry – Janmark, Ryan, C. Brown.
Rehman, Sutherland – Gibbons, Knorr
Rogers Place, Edmonton
18347 diváků
Kings
Talbot (Rittich) – M. Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Fiala, Danault (A), Moore – Arvidsson, Dubois, Laferriere – Lewis, Lizotte, Kaliyev.

3. Leon Draisaitl (EDM) 0+3
Edmonton vybojoval na svém ledě důležité vítězství 4:1 nad Los Angeles, díky čemuž navýšil svůj náskok na druhém místě Pacifické divize. Oproti tomu Kings klesli na pozici divoké karty, když je dokázalo přeskočit Vegas. Další tři kanadské body vybojoval na své konto Connor McDavid, jenž ještě víc dramatizuje honbu za Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče ligy. Na Nathana MacKinnona a Nikitu Kučerova už ztrácí jen pár posledních bodíků.
59:19'
Edmonton právě vstřelil branku!
CODY CECI přidává tečku za zápasem střelou přes celé kluziště! Z rohu se mu povedlo i přes přesilu soupeřů trefit prázdnou branku na opačné straně kluziště. Asistence: Leon Draisaitl.
59:11'
Puk se po souboji u modré čáry velmi rychle vypravil k brance Los Angeles, ale nakonec je to jen icing.
58:57'
A ještě rána Kempeho zpoza pravého kruhu. Skinner konečně přerušuje hru. Los Angeles si bere oddechový čas.
58:50'
Hosté jsou znovu v útoku a spustili konečně kanonádu. Dubois, Kopitar i Fiala ovšem trefili jen Skinnera.
58:30'
McDavid odehrál puk obloučkem do středního pásma. Kings musí vyklidit útočnou třetinu.
57:41'
Kings se snažili ohrozit branku Edmontonu, ale neúspěšně. Domácí vytěsnili puk do středního pásma.
57:09'
Icing Edmontonu. Talbot je tedy opět na střídačce.
56:57'
Talbot musí zpět do branky, Kings se totiž dopustili zahrání puku vysokou holí a vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:49'
Hosté přišli o útočné pásmo, ale naštěstí pro ně nikoliv o puk.
56:27'
Talbot vyrazil na střídačku, Kings hrajou vabank!
56:15'
Los Angeles vede na střely 28-19.
56:14'
Nyní se v postavení mimo hru nechal nachytat Perry, který pozapomněl puk za sebou a už nedokázal svůj pohyb zastavit.
55:32'
Přechod Kings do útoku nedopadl ideálně. Zastavuje je postavení mimo hru.
55:11'
Hosté vyhráli před svou brankou buly, jenže se dopouští okamžitě icingu.
55:06'
Draisaitl se uvolnil ke střele z pravé strany, avšak Doughty mu puk srazil do ochranné sítě.
54:36'
Dělovku Roye z nápřahu se snažili hosté ještě dorážet, ale Skinner měl puk pevně pod kontrolou. Komerční pauza.
54:00'
Kings byli v útočném pásmu. Byfield byl zblokovaný při střele z dálky a puk se odrazil za modrou čáru. Hosté to už nestihli a je jim písknut ofsajd.
53:47'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Velká chyba domácích u zadního mantinelu za svou brankou. Ekholm podcenil situaci a nechal se obrat o puk, čehož po přihrávce od Byfielda využil ARTHUR KALIYEV. Tomu se povedlo z hrany mezikruží a pravého kruhu vypálit kolem lapačky Skinnera. Asistence: Quinton Byfield.
52:22'
Kempe z pravého kruhu trefil puk přímo doprostřed branky, kde stál Skinner.
51:47'
Ofsajd hostů přerušuje hru. Komerční pauza.
51:35'
Delší pasáž plná ztrát puku z obou stran. Pozměnili to až domácí, kteří sehráli krátkou kombinaci v útočné třetině. Brown se procpal mezi kruhy do střely na Talbota, avšak branku přestřelil!
50:05'
Další dvě střely Los Angeles po buly. Kaliyev napřed trefil vnější část tyče po obtočení se kolem branky, načež střelu od modré Skinner vyrazil mimo brankoviště a dosah hostů.
49:50'
Akce Králů ještě pokračovala, dokud se Skinnerovi nepovedlo zachytit puk do lapačky a přerušit dění na hřišti.
49:26'
Hosté po krátké pauze trochu ožili a tlačí se do zakončení. Doughty a Kempe byli zblokováni, Anderson vychytán Skinnerem.
47:55'
Kotouč vyletěl v pásmu domácích mimo kluziště během forčekingu Kings. Komerční pauza.
47:15'
Opět je obrázek hry konstantní. Edmonton vymýšlí jeden útok za druhým, LA se usilovně brání.
46:27'
Henrique se dostal do zakončení z pravého kruhu. Talbot znovu zasahuje a kotouč odvrací mimo brankoviště.
45:39'
Hned po buly střílel od modré čáry Nurse, jenž napálil do nohy protihráče.
45:34'
Vhazuje se před brankou Talbota, jenž ukořistil odražený puk pod svou lapačku.
45:05'
Velmi rychle využitá přesilovka! McDavid zpoza branky přihrál do pravého kruhu EVANOVI BOUCHARDOVI, jenž vypálil do pravého horního růžku. Talbot tam byl lapačkou pozdě. Asistence: Connor McDavid, Leon Draisaitl.
44:42'
Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
Matt Roy – 2 min., sekání.
43:31'
43:08'
Hostům se nepovedlo stále vystřelit na branku. A znovu přichází o postavení v útočném pásmu.
42:11'
Nejen, že Edmonton vybojoval puk a vyvezl jej ze svého pásma, ale ještě zaútočil! Brown hledal zpoza levého kruhu před brankovištěm rozjetého Janmarka, jehož protečování Talbot vykopl betonem.
41:31'
Los Angeles si zahraje přesilovku. Hyman dostává trest za nedovolené bránění.
41:09'
Nugent-Hopkins krátce po buly byl o poznání přesnější, trefil ale Talbota.
40:51'
Nepřesná střela Foegeleho vyletěla až do ochranné sítě.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:59.
Los Angeles mělo hodně silný vstup do druhé třetiny, ze své kanonády ale nic nevytěžilo. Posléze iniciativu převzali domácí, kteří tvořili velký tlak na obranu Kings. Ale i hosté se úspěšně bránili a nakonec nebyli daleko od vyrovnání, ale minutu před koncem měl Skinner v brance Oilers velké štěstí, že jej při obrovském závaru hosté trefovali svými střelami a dorážkami. A pak přišla jedna rychlá akce Edmontonu a gól do šatny po odrazu od Adama Henriqua, jenž zvýšil na 2:0.
40:00'
39:44'
Domácí dávají gól do šatny! ADAM HENRIQUE zaujal postavení před brankovištěm a zvyšuje na 2:0! Je to ovšem zásluha Leona Draisaitla, který s pukem objel branku a bekhendovým pasem trefil do těla Henriqua, od něhož se puk odrazil za záda Talbota. Asistence: Leon Draisaitl, Connor McDavid.
39:01'
Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru Edmontonu. Komerční pauza.
38:52'
Domácí hrubě chybovali ve vlastním pásmu. Přihrávku od zadního mantinelu zachytil Byfield, jenž spustil divočinu před brankovištěm Edmontonu. Jeho zakončení se snažili dorážet Kopitar a Kempe, kolem Skinnera padali domácí do střel a snažili se svému brankáři pomoct. Nakonec se puk odrazil od brankoviště pryč a domácímu publiku se mohlo ulevit.
38:10'
Až teď jsou hosté spaseni, povedlo se jim vytlačit soupeře do středního pásma a využívají toho, že i Oilers prostřídávají.
37:55'
Gavrikov a Roy jsou na ledě už bezmála tři minuty! Tlak Edmontonu pokračuje.
37:14'
Bouchard mohl střílet zpoza levého kruhu, avšak udělal ještě dva kroky na střed a z mezikruží mířil dobře k levé tyči. Talbot však výborně zasáhl. Edmonton je dál v útočném pásmu.
36:44'
Kaneova střela z mezikruží práskla jen o zadní mantinel, kam zaplula vedle pravé tyči.
36:30'
Oilers nyní trošičku zklidnili tempo a formují se pro další útočnou akci ve vlastní třetině.
35:35'
Obrázek hry je nyní konstantní. Edmonton se znovu a znovu pokouší dobývat útočné pásmo, Los Angeles se usilovně brání a útoky odvrací.
34:42'
Skinner vyjel až do pravého kruhu a rozehrál další akci Edmontonu. Draisaitl pronikl do útoku po pravém křídle, nepovedlo se mu jen zakončení z kruhu pro vhazování.
33:45'
Hyman se uvolnil v levém kruhu ke střele, ale i on si vylámal zuby na Talbotovi. Na střely je vyrovnáno 15-15. Kings po aktivním začátku druhé třetiny jsou nyní tím týmem, který tahá za kratší konec provazu.
33:13'
Ekholm vypálil na Talbota, jenž střelu zpoza kruhů vyrazil.
32:50'
Domácí se opět uchýlili k tvrdé hře. Rozdávají jeden bodyček za druhým, díky čemuž se nyní drží více na puku.
32:08'
Nurse si sjel do levého kruhu, odkud zkusil štěstí. Trefil jen bránícího protihráče, Talbot mohl zůstat v klidu.
31:21'
Protiakce Los Angeles končí zblokovanou střelou a pukem v ochranné síti. Komerční pauza.
30:54'
Draisaitl ukázal svou sílu. Blížil se k brance skrz levý kruh a nenechal se odstavit bránícím protihráčem. Ještě se přes něj dostal ke střele, kterou zastavil až Talbot.
29:13'
Danaultova tečovaná střela míří mimo kluziště, místo aby ohrozila branku Edmontonu. Následuje reklamní brejk.
28:08'
Poté, co Hymana vychytal Talbot, založili hosté rychlý protiútok. Na Kempe poslal rychlou střelu za útočnou modrou, avšak pouze do připraveného Skinnera.
27:40'
Kings se brání jen za cenu zakázaného uvolnění. Tlak Edmontonu rostl a po několika zblokovaných střelách se Cecimu povedlo ohrozit přímo Talbota.
27:05'
Hraje se delší úsek, během něhož jsou k vidění jen nepřesnosti a ztráty puku. Změnit se to pokouší domácí, kteří se usadili v útoku a povedlo se jim rozehrát kombinaci.
25:25'
Kings byli v přechodu do útoku zastaveni ofsajdem.
25:15'
První střela domácích ve druhé třetině. Kulak vypálil od modré čáry a přestože Talbot neměl ideální výhled, puk zachytil.
24:16'
Další úspěšný zákrok Skinnera, tentokrát si poradil s pumelicí z nápřahu od Matta Roye. Znovu přerušuje hru.
23:39'
A stejně tak činí také po tečované střele od Danaulta. Kings vedou ve druhé třetině na střely už 6-0!
23:32'
Hosté vytvořili výrazný tlak na branku Edmontonu. Kaliyev ani Lewis však nedokázali Skinnera překonat. Brankář domácích přerušuje hru.
22:08'
A rána od modré, kterou vyslal na branku Edmontonu Anderson, je kořistí Skinnera. Los Angeles je ale na začátku druhé třetiny velmi aktivní.
21:55'
Kopitar před brankovištěm dokázal tečovat letící puk, avšak trefil jen beton Skinnera.
21:18'
Vhazuje se ve středním pásmu.
21:00'
První střelu druhé třetiny obstaral z pravého kruhu Trevor Moore, Skinner puk vyrazil sice jen před sebe, ale hosté se k dorážce neprotlačili.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:04.
Edmonton po první třetině vede nad Los Angeles díky brance Connora McDavida 1:0.
20:00'
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
17:30'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Místo střel na branky je k vidění hodně tvrdá hra plná střetů u mantinelů a pohledných bodyčeků.
16:22'
Kings se hned po konci oslabení vydali do útoku. Byfield byl napoprvé zblokovaný, ale dostal se ještě k jedné střele, kterou pro změnu vyrazil Skinner mimo brankoviště.
16:11'
15:23'
Kotouč vyletěl z pásma Kings na střídačku hostí.
14:57'
Oilers museli hledat cestu zpět do útočného pásma. A když se to povedlo, tak Bouchard pálil jen do zadního mantinelu a hosté znovu vyhazují.
14:11'
Alex Laferriere – 2 min., sekání.
14:11'
Hra je přerušena. Edmonton si po komerční pauze zahraje přesilovku.
13:50'
Bude se vylučovat na straně Kings. Domácí mají výhodu a hra pokračuje i po zákroku Talbota proti bekhendové střele Browna.
12:40'
Kempe se pokusil nahodit puk zpoza klece před brankoviště, ale trefil beton Skinnera, od něhož jeho centr zamířil zcela jinam, než si představoval.
11:59'
Oilers se neudrželi v útočném pásmu a dopouští se okamžitě postavení mimo hru.
11:41'
Jedovatá střela z první od Ceciho zpoza pravého kruhu. Talbot si připisuje čtvrtý zákrok a přerušuje hru. Komerční pauza.
10:44'
Kane měl před brankovištěm velmi dobrou pozici, jeho protečování puku však Talbot vytěsnil.
10:29'
Domácí byli po menším tlakem a v tísni se jim nepovedla rozehrávka z vlastního pásma. Je to pouze icing.
08:57'
Lizotte byl hodně aktivní při svém průniku po křídle k brankovišti. Ztratil však rovnováhu a dost nešetrně vjel do Skinnera. Oba jsou naštěstí v pořádku.
08:31'
Fiala zkoušel štěstí zpoza pravého kruhu, Skinner vcelku bez obtíží zachytil střelu k pravé tyči do lapačky.
07:52'
Ofsajd hostujícího týmu.
07:35'
Hraje se v poměrně rychlém tempu ze strany na stranu. Ani jednomu týmu se nyní nedaří usadit v útočné třetině.
06:17'
Komerční pauza po zákroku Skinnera proti tvrdé střele z nápřahu od modré čáry, kterou na něj poslal Arvidsson.
05:37'
CONNOR MCDAVID se před brankovištěm Kings dostal k odraženému puku po střele Ekholma a dorazil jej za záda povyjetého Talbota! Asistence: Mattias Ekholm, Evan Bouchard.
04:59'
Lizotte se při souboji s protihráčem dopustil faulu, soupeře podrazil svou nohou. Jenže přesilovka Edmontonu to nebude, Draisaitl se posléze provinil sekáním. Takže se bude hrát ve čtyřech.
04:30'
První střela domácího týmu na branku. Talbot vytěsnil zakončení Draisaitla za branku.
03:40'
03:10'
Po zblokované střele Duboise se Cecimu povedlo vyhodit puk mimo pásmo Edmontonu.
02:30'
Domácí zatím nepustili soupeře ke střele na branku. Hosté navíc musí hledat cestu zpět do útočného pásma.
01:40'
Kings budou hrát přesilovku. Kane se provinil podražením.
01:20'
Oba týmy se počastovaly návštěvami v útočných pásmech. A v obou případech byly střely zblokované obranou.
00:01'
Před utkáním došlo ke krátkému ceremoniálu k oslavě jubilejního tisícího zápasu hlavního rozhodčího Kyla Rehmana.

Edmonton Oilers: S. Skinner (Pickard) – Ekholm, Bouchard, Nurse, Ceci, Kulak, Desharnais – Nugent-Hopkins, McDavid, Hyman – Henrique, Draisaitl, Foegele – E. Kane, R. McLeod, Perry – Janmark, Ryan, C. Brown.
Trenér: Kris Knoblauch

Los Angeles Kings: Talbot (Rittich) – M. Anderson, Doughty, Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar, Kempe – Fiala, Danault, Moore – Arvidsson, Dubois, Laferriere – Lewis, Lizotte, Kaliyev.
Trenér: Jim Hiller

Rozhodčí: Rehman, Sutherland – Gibbons, Knorr.
Hokejisté Edmontonu v posledních třech týdnech předvádí výkony jako na houpačce, i proto mají za dané období bilanci pěti výher a pěti porážek. V posledním utkání udolali Winnipeg na ledě soupeře 4:3 po prodloužení, přičemž vyhráli po předchozích dvou porážkách 3:6 s Torontem a 3:5 s Ottawou.

Edmontonu aktuálně patří druhé místo v Pacifické divizi s tříbodovým náskokem na Los Angeles, což bude soupeře Olejářů v dalším střetnutí. A úspěch může být pro kanadský celek klíčový v boji o druhé místo v divizi a výhodu případného rozhodujícího zápasu na vlastním kluzišti.

Los Angeles je nicméně ve skvělé formě, když vyhrálo čtyřikrát v řadě a bude se snažit svou vítěznou šňůru ještě rozšířit. Pokud by Kings uspěli, mohli by ztrátu na Oilers stáhnout na jeden bod a vzdálit se Vegas, které je v Pacifické divizi čtvrté.

Poslední zápas těchto týmů proběhl na konci února a Edmonton tehdy zvítězil 4:2. Celková bilance v této sezoně je 2-1 ve prospěch Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.