NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Boston - 27. března 2024   00:00

Florida
Florida
00:27' Rodrigues (Barkov, Tarasenko) • 18:56' Reinhart (Luostarinen, Kulikov) • 49:51' Verhaeghe (Ekman-Larsson, M. Tkachuk)
3:4
(2:1, 0:1, 1:2)
Boston
Boston
17:43' McAvoy  (Grzelcyk, Zacha) • 35:59' Pastrňák  (McAvoy) • 55:38' Frederic  (Marchand, Swayman) • 57:39' Zacha  (Pastrňák, P. Wotherspoon)
Florida
Thomas John Luxmore, Kendrick Nicholson – Kyle Flemington, Travis Gawryletz
Amerant Bank Arena, Sunrise
Boston

Přeji vám hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště.

Pavel Zacha (BOS) – 1+1, +3 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:56
David Pastrňák (BOS) – 1+1, +3 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 22:50

Tři hvězdy utkání
1. Pavel Zacha (BOS) 1+1
2. David Pastrňák (BOS) 1+1
3. Sam Reinhart (FLA) 1+0
Máme tu konec zápasu a dokonalý obrat Bostonu, který ještě čtyři minuty před koncem utkání prohrával 3:2. Díky střele Trenta Frederica dokázali hosté srovnat a následně přišla souhra českých hráčů Davida Pastrňáka a Pavla Zachy, kteří dokončili tento obrat zápasu. Jinak se dá říci, že to byl opravdu vyrovnaný a hlavně vyhrocený zápas, kde oba týmy nechali na ledě ze sebe úplně vše.
59:48'
Velmi nepřehledná situace na brankovišti Jeremyho Swaymana, při které ale puk nekončí za brankovou čárou.
59:16'
Oddechový čas pro tým Florida Panthers.
59:16'
Icing Bostonu.
59:00'
Byla oznámena poslední minuta třetí třetiny.
58:40'
Po první střele Florida ztrácí puk, Boston ale nedokázal zakončit do prázdné.
58:00'
Florida to jde zkusit se šesti hráči v poli.
57:39'
Boston právě vstřelil branku!
Česká dvojice otáčí skóre a poprvé v tomto zápase jde do vedení! Skvělá střela Davida Pastrňáka do brankoviště, kde byl připraveny PAVEL ZACHA, od kterého se puk odrazil přímo do brány. Asistence: Pastrňák, Wotherspoon
55:38'
Už po třetí Boston vyrovnává zápas! Skvělá akce Brada Marchanda, který prokličkoval mezi hráči a následně přihrál na mezikruží, kde byl připravený TRENT FREDERIC, jehož střela skončila v brankové síti. Asistence: Marchand, Swayman
54:40'
Kevin Stenlund se dostal při vlastním oslabení do šance jeden na jednoho, podařilo se mu zakončit, ale jeho střelu brankář Bostonu velmi dobře přečetl.
54:17'
Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Evan Rodrigues – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
54:10'
Boston měl delší kombinaci v útočném pásmu, při které přišla střela Brada Marchanda, která byla vyražena betonem domácího brankáře.
53:34'
53:11'
51:58'
Sam Bennett se dostal do brejkové situace, jeho střela letěla naprosto mimo bránu.
51:34'
Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Brad Marchand – 2 min., nedovolené bránění.
51:11'
Kevin Stenlund – 2 min., sekání.
49:51'
Florida právě vstřelila branku!
Florida jde znovu do vedení! Po rychlém přejezdu přes střední pásmo Florida předvedla rychlou kombinaci v útočném pásmu na jejímž konci byl CARTER VERHAEGHE, který prudkou střelou zametl puk do pravého horního rohu. Asistence: Ekman-Larsson, Tkachuk
49:27'
Charlimu Coylevi nesedla střela na bránu a Boston tak ztrácí puk v útočném pásmu.
48:17'
Hosté jsou stále v útočném pásmu na puku a drží dlouhý tlak nad domácími, puk nakonec končí na střídačce a hra je přerušena.
47:09'
David Pastrňák zabojoval v útočném pásmu a nepíská se icing, navíc tím Boston získal puk a Brad Marchand mohl střílet z mezikuríž, jeho střela byla zblokována.
45:30'
Trent Frederic zavezl puk do útočného pásma, tam jej Boston ale ztrácí a hra se přesouvá zpět před hostujícího brankáře.
44:50'
Boston získává puk a jde kupředu.
43:25'
Florida je v útočném pásmu a kombinuje.
41:56'
Aleksander Barkov ztrácí helmu po kolizi se svým spoluhráčem a hra je tak přerušena.
40:20'
Sergej Bobrovskij jako první pálí na domácí bránu.
40:20'
První akci třetí třetiny zahajují hosté.
40:01'
Druhá třetina je minulostí. Zatím pozorujeme velmi vyrovnaný souboj a oproti první třetině tak napětí na ledě, které velmi často končí potyčkami. Boston byl tuto třetinu jediný tým, který se prosadil, a to skvělou akci na jejímž konci byl David Pastrňák. Uvidíme zda třetí třetina rozhodne, kdo z tohoto duelu vzejde jako vítězný tým.
Třetí třetina začne přibližně v 2:02.
40:00'
39:43'
Evan Rodrigues se objevil úplně osamocený na mezikruží, odkud vypálil prudkou střelu, která skončila v lapačce Jeremy Swaymana.
39:00'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:06'
Boston ztrácí puk v útočném pásmu a dopředu jde Florida.
37:05'
Florida je znovu v držení kotouče v útočném pásmu.
35:59'
Boston znovu vyrovnává skóre utkání! DAVID PASTRŇÁK byl nejprve odstaven z bránou domácích, následně ale dostal přihrávku přímo před bránu, kde byl naprosto nepokrytý a skvěle dorazil mezi tři tyče. Asistence: McAvoy
35:06'
Panthers se dostali do ofsajdové pozice.
33:43'
Florida se dostává znovu do útočného pásma, kde ale puk získává David Pastrňák a vyhazuje do středního pásma.
32:38'
Carter Verhaeghe se jako poslední dostal k puku v útočném pásmu a vystřelil z mezikruží.
30:43'
Současné vyloučení:
Niko Mikkola – 2 min., hrubost + 2 min., krosček.

Brad Marchand – 2 min., hrubost + 2 min., krosček.
30:43'
Hru přerušuje už několikátá bitka v tomto zápase, tentokrát mezi Niko Mikkolou a Bradem Marchandem.
30:38'
30:13'
Domácím se daří osvobozovat vyhazováním z obranného pásma.
29:42'
Jelikož byla Florida na puku, musí Boston zavážet puk do útočného pásma, čímž ztrácí cenné vteřiny.
29:15'
Hosté v plném počtu začíná přesilovka Bostonu.
28:38'
Matthew Tkachuk – 2 min., vysoká hůl.
28:03'
Florida drží velký nátlak nad Bostonem a kombinuje, chybí ale střelba, ke které se dostává až po více jak minutě Sam Reinhart. Jeho střela byla zblokována.
27:15'
John Beecher – 2 min., sekání.
26:40'
Parker Wotherspoon nahodil do předbrankového prostoru, jeho spoluhráč, který před bránou projížděl netrefil puk.
25:11'
Sam Bennett – 5 min., bitka.

Hampus Lindholm – 5 min., bitka.
24:52'
Florida drží velký tlak nad Bostonem a Carter Verhaeghe se dostává k velmi nebezpečné střele z mezikruží.
23:59'
Puk získávají domácí a míří do útočného pásma. Po souboji u mantinelu se ke střele od modré dostává Niko Mikkola, jeho střela letí mimo bránu.
23:35'
Boston se drží před domácí bránou a kombinuje.
21:34'
Boston je v útočném pásmu, nedaří se mu ale začít jakoukoliv akci a nakonec získává puk Florida.
20:33'
20:01'
Máme za sebou první třetinu. Hned při první akci se dokázal prosadit Evan Rodrigues svojí skvělou střelou z nulového úhlu, dlouho jsme viděli další šance na obou stranách, což přerušil až Charlie McAvoy střelou z pravého úhlu. Do konce třetiny se objevil puk ještě jednou v síti a to na straně Bostonu po odrazu od brusle Sama Reinharta.
Druhá třetina začne přibližně v 1:04.
20:00'
19:00'
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:56'
A máme tu rychlou odpověď! Hampus Lindholm vystřelil směrem do brankoviště, kde se skvěle postavil SAM REINHART, kterému se puk odrazil od brusle přímo do brány. Asistence: Luostarinen, Kulikov
17:43'
Boston vyrovnává skóre utkání! Po dlouhé kombinaci se ke střele z pravého kruhu dostal CHARLIE MCAVOY, který prudkou střelou vymetl brankovou síť. Asistence: Grzelcyk, Zacha
16:35'
Boston tvoří tlak nad Floridou a Andrew Peeke střílí od modré čáry, tuto střelu domácí brankář velmi dobře viděl.
15:31'
Boston musí znovu zavážet puk do útočného pásma.
14:37'
Florida skvěle hraje oslabení a sama se dostává do útočného pásma, nakonec ale přichází zpětná přihrávka do obranného pásma a držení puku co nejdéle na holi.
13:59'
Anton Lundell – 2 min., podrážení.
13:16'
Boston nahodil od modré čáry do brankoviště, kde se pohybovali další dva hráči hostujících, kteří se snažili dorazit puk za brankovou čáru.
12:40'
Sam Bennett vystřelil z levého kruhu, ale bránu minul.
11:36'
Justin Brazeau si nahodil puk do útočného pásma, kde ho sám následně vybojoval a dostal se do zakončení bekhendem k levé tyči. Puk nakonec letěl mimo bránu.
10:34'
Pavel Zacha dojel až před domácího brankáře a snažil se zakončit do pravého horního rohu, Sergej Bobrovskij je zatím bezchybný.
09:34'
Přihrávka na modré čáře na Charlieho Coyla skončila na holi bránícího hráče domácích, kteří tak otáčí hru.
08:45'
Jesper Boqvist se snažil prokličkovat mezi hráči do útočného pásma, bránící hráči Floridy skvěle zapracovali na modré čáře.
08:15'
07:19'
Florida znovu úřaduje v útočném pásmu a ohrožuje bostonskou klec.
05:20'
Chyba hostujícího brankáře za bránou, kde doslova přenechal puk útočícímu Antona Lundelloci, kterému se ale nepodařilo obkroužit bránu a zakončit do prázdné.
04:27'
Boston nahazuje do útočného pásma, přenechává puk domácím, kteří mohou vyrazit kupředu.
03:52'
Florida se drží v útočném pásmu, ale nepřichází na žádnou kombinaci.
03:10'
02:31'
Bostonu se zatím daří hrát oslabení a nepouští Floridu k žádné větší akci.
01:10'
Sam Bennett – 2 min., hrubost.

Parker Wotherspoon – 2+2, hrubost.
00:27'
A máme tu první velmi rychlý gól! EVAN RODRIGUES se dostal k dorážce přímo před bránou, nakonec vystřelil z velkého úhlu a puk propadnul mezi levou tyčí a brankářovou bruslí. Asistence: Barkov, Tarasenko
00:15'
První akci zápasu rozjíždí Florida.
00:01'

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Ekman-Larsson, Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Balinskis – Tarasenko, Barkov, Rodrigues – M. Tkachuk (A), Bennett, Verhaeghe – Reinhart, Lundell, Luostarinen – Lorentz, Stenlund, Cousins.
Trenér: Paul Maurice

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Peeke, P. Wotherspoon – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – Frederic, Geekie, Lauko – Brazeau, J. Boqvist, Beecher.
Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: Thomas John Luxmore, Kendrick Nicholson – Kyle Flemington, Travis Gawryletz.
Preview zápasu

Florida Panthers: Tým umístěný na čtvrtém místě tabulky Východní konference s devadesáti sedmi body. Z posledních pěti zápasů vyhrála Florida pouze jeden. Prohry zaznamenala proti týmům New York Rangers (4:3 po nájezdech), Nashville Predators (0:3) a Tampa Bay Lightning (3:5). Naopak týmy, které Florida porazila, byly Philadelphia Flyers (1:4), Dallas Stars (3:4) a Calgary Flames (5:1). Na soupisce Floridy není žádné české či slovenské zastoupení, avšak můžeme se těšit na nejproduktivnějšího hráče Sama Reinharta s bilancí 50+33.

Boston Bruins: Boston se s naprosto stejným počtem bodů nachází na čtvrtém místě také ve Východní konferenci. Z posledních pěti zápasů vyhráli Bruins tři, a to proti Ottawa Senators (6:2), Philadelphia Flyers (6:5) a Montreal Canadiens (1:2 po prodloužení). Týmy, které porazil Boston, byly Philadelphia Flyers (3:2), New York Rangers (2:5) a St. Louis Blues (1:5). V Bostonu nalezneme hned tři Čechy, a to útočníky Jakuba Lauka (2+6), Pavla Zachu (17+30) a nejproduktivnějšího hráče Bostonu a celkově čtvrtého nejproduktivnějšího hráče NHL, Davida Pastrňáka (44+55).

Tyto týmy se v letošní sezóně setkaly již dvakrát; v prvním případě vyhrál Boston 3:2 po prodloužení, druhý zápas také ovládli Bruins výsledkem 1:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.