NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Colorado - 3. března 2024   00:00

Nashville
Nashville
15:19' Glass (Sissons, McDonagh) • 34:26' Glass (Novak, A. Carrier) • 49:46' O'Reilly (Josi, F. Forsberg) • 57:32' Novak (Saros) • 59:08' Glass (McDonagh)
Colorado

Hezký zbytek dne a u NHL zase někdy příště.

59:52'
Zbývá 8 vteřin do konce utkání a my známe jasného vítěze.
59:08'
Nashville právě vstřelil branku!
A máme tu hattrick! COBY GLASS dokonal své dnešní dílo gólem přes celé hřiště do prázdné brány a čepice létají na led. Asistence: McDonagh
58:50'
Celá hala právě stojí na nohou a podporují svůj domácí klub.
58:49'
Icing Nashvillu.
58:32'
Colorado hraje se šesti hráči v poli.
57:32'
Skvělá individuální akce THOMASE NOVAKA, který si prohodil puk mezi dvěma hráči a následně skvěle vymetl brankovou síť za zády hostujícího brankáře. Asistence: Saros
57:00'
Zbývá 40 vteřin přesilovky Nashvillu, zatím žádnou akci ani šanci nepředvedli.
56:22'
Colorado se osvobozuje z obranného pásma a prostřídává hráče.
56:00'
Nepříjemná situace pro Colorado, které by potřebovalo skórovat.
55:39'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
Jack Johnson – 2 min., hákování.
54:52'
Střela od modré Gustava Nyquista skončila v lapačce hostujícího brankáře.
54:42'
Icing Colorada.
52:48'
Colorado se dostalo do útočného pásma, ale vlastním zapříčiněním museli znovu vyjet za modrou čáru.
51:37'
Skvělá akce útočníka Nashvillu, který projel celé útočné pásmo až za bránu, odkud se snažil dostat puk mezi brusli hostujícího brankáře a pravou tyč.
49:46'
Nashville zvyšuje na dvoubrankový rozdíl! Roman Josi vyslal prudkou střelu od modré čáry, která se odrazila od zadního mantinelu přímo na připraveného RYANA O'REILLYHO, který s klidnou hlavou dorazil puk do prázdné brány. Asistence: Josi, Forsberg
49:09'
Devon Toews – 2 min., vysoká hůl.
48:06'
Colorado kombinuje v útočném pásmu a pálí odkud to jde. Žádná ze střel ale nekončí za brankovou čárou.
46:48'
Puk, právě po střele z pravého kruhu, zůstal úplně osamocený v brankovišti, první si ho ale všiml právě brankář, a proto se skóre nadále nemění.
46:10'
Hosté se snažili dostat do útočného pásma, na modré čáře byli ale obrání o puk a hra se znovu přesouvá zpět.
45:20'
Nashville se drží v útočném pásmu a tvoří tlak nad Coloradem.
44:22'
Colorado uklidňuje hru za vlastní bránou, odkud následně rozjíždí novou akci.
43:20'
Znovu pozorujeme velice bruslivý hokej, při kterém se ani jeden z týmů nedokáže udržet déle na puku.
42:20'
Roman Josi předvedl další skvělou akci, na jejímž konci dokonce i vystřelil, proměnit se mu nepodařilo.
41:01'
Colorado se pouští to útočného pásma, kde vystřelil z levého kruhu Artturi Lehkonen.
40:01'
Máme za sebou druhou třetinu, která nám pouze potvrdila, jam vyrovnané utkání sledujeme. Šance byly na obou stranách, ale jediným týmem, kterému se v této třetině podařilo skórovat, byl Nashville, a proto vede 2:1.
Třetí třetina začne kolem 1:54.
40:00'
39:34'
Nathan MacKinnon se dostal do brejkové situace, Juuse Saros vytáhl skvělý zákrok lapačkou a překazil tak poslední šanci Colorada k vyrovnání v této třetině.
38:47'
Můžeme očekávat poslední šance v této třetině, do útoku se dostává Nashville, ale puk po přejetí modré čáry ztrácí.
37:44'
Roman Josi se dostal do situace jeden na jednoho, nepodařilo se mu ale dostat puk mezi tři tyče.
37:32'
36:57'
Colorado předvedlo hezkou kombinaci, na jejímž konci ale nevyšla poslední přihrávka a Nashville tak znovu vyhazuje.
36:11'
Nashville se osvobozuje vyhozením do útočného pásma.
36:03'
Velmi nepřehledná situace v domácím brankovišti, která ale nekončí gólem Colorada.
35:33'
Colorado ještě dostává šanci na srovnání průběžného výsledku.
35:32'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Roman Josi – 2 min., držení.
34:26'
Nashville se znovu dostává vedení! Po dlouhé kombinaci Nashvillu v útočném pásmu se prosadil znovu CODY GLASS, který získal puk v předbrankovém prostoru a nedal hostujícímu brankáři jedinou šanci na zákrok. Asistence: Novak, Carrier
32:20'
Hra se odehrává hlavně ve středním pásmu, ani jednomu z týmů se nedaří projít do útočného pásma.
31:22'
Chyba hostujícího brankáře, který přenechal puk přímo před sebou, na poslední chvíli ale stihl puk zasáhnout ještě brankářskou holí, a tak Nashville nezískal puk v útočném pásmu.
30:50'
Jakov Trenin se dostal do situace jeden na jednoho, nedokázal ale proměnit.
30:09'
29:37'
Colorado se osvobozuje vyhozením z obranného pásma a krájí cenné vteřinky z oslabení.
28:41'
Roman Josi, kterého je dnes plný led, vypálil od modré, jeho střelu dokázal hostující brankář vyrazit.
28:09'
Zach Parise – 2 min., držení.
26:40'
Hra se nám přesouvá ze strany na stranu a ani jeden z týmů se nedokáže udržet delší chvíli na puku.
25:35'
Coloradu se nepodařilo usadit se v útočném pásmu, a tak se do akce pouští domácí.
24:55'
Puk v ochranné síti.
24:32'
Ofsajd Colorada.
23:09'
Colorado tvoří tlak v útočném pásmu a kombinuje.
22:15'
Nashville se dostává do útočného pásma, tam jejich akce ale končí díky chybě na modré čáře.
21:27'
Vhazování po pravici domácího brankáře vyhrává Colorado, které si ale jakoukoliv šanci kazí vyhozením puku do ochranné sítě.
21:00'
Skvělý zákrok Juuse Sarose lapačkou po střele z levého kruhu.
20:15'
Colorado se snaží o první akci druhé třetiny, ta je přerušena bránícím hráčem Nashvillu.
20:01'
První třetina je za námi. I přes prvotní dominanci Colorada, se od poloviny třetiny Nashville dokázal nastartovat a tempo Colorada dohnal. Viděli jsme také první góly od obou týmů, a proto je stav po první třetině vyrovnaný 1:1.
Druhá třetina začne kolem 1:01.
20:00'
19:10'
Colorado uklidňuje hru za vlastní bránou a bude rozjíždět jednu z posledních akcí v této třetině.
18:16'
Roman Josi se znovu dostal do slibné pozice na střelu, puk ale minul.
17:51'
Rychlá střela ihned po vhazování na hostujícího brankáře končí v lapačce.
17:01'
Colorado právě vstřelilo branku!
Rychlé vyrovnání dokonáno! NATHAN MACKINNON přidává další bod na své konto, po skvělé střele, kterou vymetl pravý horní roh. Asistence: Rantanen
15:19'
Máme tu první branku v zápase. Tu dává po zpětné přihrávce od Coltona Sissonsa CODY GLASS, který skvěle vymetl brankovou síť. Vše už ale začalo dokonalou přihrávkou Ryana McDonagha, který si Codyho Glasse skvěle všimnul a začal tuto akci, která skončila gólem. Asistence:
14:05'
Nashville byl znovu velmi blízko prvního gólu v tomto zápase. Pouhý kousek stačil k tomu, aby byl puk zasazen mezi brusli brankáře a pravou tyč, pohotový Alexandar Georgijev zabránil této akci.
12:53'
Brejková situace hráče Nashvillu skončila pouhým odrazem puku od betonu hostujícího brankáře.
11:23'
Colorado dělá chybu v útočném pásmu, po které se Nashville dostává do situace tři na dva. Této šance se ale nezmocnili a neproměnili.
10:34'
Nashville se drží před hostujícím brankářem a daří se jim vyvíjet tlak na Colorado, chybí ale střelba.
09:53'
Současné vyloučení:
Cody Glass – 2 min., krosček.

Andrew Cogliano – 2 min., krosček.
08:53'
Roman Josi pálil dvakrát po sobě od modré čáry, i přes velký tlak Nashvillu nad Coloradem, ani jednu šanci Josi neproměnil.
08:36'
07:36'
Ryan McDonagh drží puk u zadního mantinelu za vlastní bránou, jeho spoluhráči mu jedou na pomoc.
06:43'
Filip Forsberg udělal chybu v útočném pásmu, po které se do útoku dostávají znovu hostí.
05:23'
Nashville se snažil kombinovat v útočném pásmu. Jeho snaha byla přerušena nepovedenou přihrávkou.
04:23'
Colorado ztrácí puk před domácím brankářem, a Nashville tak otáčí hru.
04:00'
Colorado se snaží tlačit v útočném pásmu a vytvářet nové šance.
00:01'

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), L. Schenn, McDonagh (A), A. Carrier, Lauzon – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Glass, Sissons, Trenin – Evangelista, Novak, Jankowski – Sherwood, McCarron, Co. Smith.
Trenér: Andrew Brunette

Colorado Avalanche: Georgijev (Annunen) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, Byram, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – L. O'Connor, Colton, Wood – Drouin, R. Johansen, Parise – Kiviranta, C. Wagner, Cogliano.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Jon McIsaac, Brandon Schrader – CJ Murray, Kilian McNamara.
Preview zápasu

Nashville Panthers: Tým se nachází na osmém místě tabulky Západní konference s celkovými sedmdesáti body. Nashvillu se v poslední době velmi daří, přičemž zaznamenali šňůru sedmi vítězných zápasů. Mezi týmy, které Nashville dokázal porazit, patří Minnesota Wild (6:1), Ottawa Senators (4:1) a Anaheim Ducks (2:4). Naopak posledními týmy, kterým Nashville podlehl, byly Dallas Stars (2:9), New Jersey Devils (2:4) a Los Angeles Kings (2:4). V tomto týmu nejsou zastoupeni žádní čeští ani slovenští hráči, nicméně za zmínku určitě stojí jejich nejproduktivnější hráč, a to Filip Forsberg s bilancí 29+32. Panthers však disponují i čtvrtým nejproduktivnějším obráncem celé NHL, a to Romanem Josim, který zaznamenal 15+45 bodů.

Colorado Avalanche: Tento tým se pohybuje na čtvrtém místě tabulky taktéž Západní konference s celkovými sedmdesáti devíti body. V posledních zápasech dokázali porazit vysoko Chicago Blackhawks (0:5), Dallas Stars (5:1) a Vancouver Canucks (3:1), avšak podlehli týmům Toronto Maple Leafs (3:4), Detroit Red Wings (2:1 po prodloužení) a Tampa Bay Lightning (6:3). Na soupisce tohoto týmu najdeme pouze jednoho českého hráče, a to Ondřeje Pavla, který však odehrál pouze jeden zápas. Colorado se může pyšnit dvěma produktivními hráči, kteří se řadí mezi top 10 nejproduktivnějších hráčů NHL. Mikko Rantanen, který zaznamenal 77 bodů, a Nathan MacKinnon, držící 2. místo s rovnými 100 body, je pouze 4 body od úplného vrcholu této statistiky.

Tyto týmy se utkaly v jediném společném zápase, který skončil lépe pro Nashville těsným výsledkem 4:3.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.