NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Islanders - 23. února 2024   02:00

St. Louis
St. Louis
24:38' Saad (Sundqvist, B. Schenn) • 24:45' Bučněvič (Thomas, Kyrou) • 25:10' Bučněvič (Kyrou, Thomas) • 49:21' Bučněvič (Thomas)
4:0
(0:0, 3:0, 1:0)
Islanders
Islanders
St. Louis
Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko, Krug, Kessel, Scandella, Perunovich – Bučněvič, Thomas, Kyrou – B. Schenn, Neighbours, Saad – Hayes, Kapanen, Toropčenko – Sundqvist, N. Walker, Bolduc.
Blandina, Rank – Daisy, Pancich
Enterprise Center, St. Louis
18 096 diváků
Islanders

Hosté byli sice střelecky aktivnější, ale nedokázali prostřelit domácího brankáře. Jordan Binnington zaslouženě první hvězda zápasu, získal 38 zákroků.
Statistika
Střely na bránu: 25 – 38 | Přesilová hra: 1/5 – 0/5 | Trestné minuty: 12 – 12

Kdo se postavil do brankoviště?
Jordan Binnington (STL) – 38 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100,0 %, odchytal 60:00
Semjon Varlamov (NYI) – 21 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,5 %, odchytal 59:11

Česká a slovenská stopa
Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Tři hvězdy utkání
1. Jordan Binnington (STL) 38 zákroků
2. Pavel Bučněvič (STL) 3+0
3. Robert Thomas (STL) 0+3
59:25'
Semjon Varlamov kryje pokus, který vyslal z dobré pozice domácí aktivně hrající Scott Perunovich.
59:00'
V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí tento duel vyhrají poměrně snadno.
58:21'
Vyloučení v týmu New York Islanders:
Noah Dobson – 2 min., sekání.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.
57:13'
Jean-Gabriel Pageau ani Ryan Pulock nedokázali své šance proměnit, brankář Blues stále drží čisté konto.
56:27'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
Robert Thomas – 2 min., podrážení.
56:18'
Semjon Varlamov si dokázal poradit s pokusem, jehož autem je domácí Jordan Kyrou.
55:18'
Scott Mayfield dokázal zblokovat střelecký pokus, který vyslal Hayes
55:18'
Přesilovku hrají domácí, kteří míří poměrně snadno za výhrou v tomto zápase.
54:40'
Bo Horvat – 2 min., podrážení.
53:15'
Adam Pelech se z pozice obránce propracoval až před branku, ale jeho pokus nebyl nejpovedenější.
53:09'
Jordan Binnington viděl střelu soupeře, nyní neuspěl hostující Mathew Barzal. Blafák nedokázal dotáhnout.
51:59'
Mike Reilly to zkoušel individuálně, zbavil se obránce, ale zakončení nevyšlo podle představ.
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek kontroluje hru.
49:21'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Střelecký pokus z velké dálky končí v brance, trefuje se poněkud překvapivě PAVEL BUČNĚVIČ. Máme tu hattrick. Hosté to zkoušeli bez brankáře. Asistence: Robert Thomas.
48:55'
Mike Reilly střelou příklepem protáhl brankáře soupeře, Stav zápasu se nemění.
47:10'
Anders Lee vypálil, ale Jordan Binnington celkem snadno kryje jeho pokus.
46:55'
Ryan Pulock pálil bez přípravy, jeho střelecký pokus míří vedle branky. Nechybělo moc.
46:19'
Domácí brankář kryje další střelecký pokus, poradil si se zakončením Horvata.
45:50'
Jordan Binnington měl dobrý výhled, a pak dokázal zasáhnout proti střele soupeře. Noah Dobson neuspěl.
45:22'
Nathan Walker – 2 min., sekání.
44:19'
Matthew Kessel mohl přihrávat, ale rozhodl se pro střelu, se kterou si poradil brankář.
43:02'
17:28, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají jednoznačně hosté, kteří se zatím neprosadili.
42:52'
Mathew Barzal vypálil z dobré pozice mezi kruhy, ale jeho pokus kryje brankář. Bude se vhazovat.
41:36'
V úvodu třetí části sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.
40:31'
Noah Dobson zblokoval střelecký pokus soupeře, Leddy nedokázal vypálit.
40:01'
Zápas pokračuje třetí třetinou a velmi dobrou pozici na jejím začátku mají hráči Blues.
40:01'
Po druhé třetině vede domácí celek nad soupeřem 3:0. Blues mají duel dobře rozehraný.
40:00'
39:25'
Semjon Varlamov kryje ránu, kterou vyslal z dobré pozice domácí Jordan Kyrou.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:19'
Jordan Binnington má na svém kontě další zákrok, poradil se se zakončením, jehož autorem je Brock Nelson.
36:28'
Jake Neighbours z dobré pozice trefil pouze brankáře soupeře, domácí velkou šanci neproměnili.
33:35'
Brock Nelson ani Pierre Engvall nedokázali proměnil své dobré střelecké pozice. Brankář Jordan Binnington drží čisté konto.
33:06'
Semjon Varlamov kryje kotouč poté, co se do zakončení dostal domácí Marco Scandella.
32:43'
Hosté jsou střelecky aktivnější, v tomto ohledu vedou 21:14, ale na branky mají velký deficit.
31:50'
Pierre Engvall to vzal na sebe, střelu ukryl za obránce, ale i tak dokázal na poslední chvíli zasáhnout brankář.
30:02'
Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase, domácí celek má duel velmi dobře rozehraný, vede o tři branky.
29:46'
Sledujeme rychlou pasáž hry, více ze hry mají hokejisté Blues, jejichž další šanci vedl Matthew Kessel. V dobré pozici trefil jen brankáře.
28:25'
Kyle Palmieri šikovně tečoval ránu soupeře, Jordan Binnington byl připravený a kryje kotouč do výstroje.
28:08'
Brock Nelson ani nadvakrát nedokázal přesněji vypálit, z dobré pozice trefil obránce před sebou.
27:30'
Islanders dokázali kotouč vyhodit přes všechny čáry, mohou ušetřit nějaký čas.
27:02'
Zápas pokračuje dál a přesilovku hraje hostující celek.
27:02'
Matthew Kessel – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.
26:58'
Ryan Pulock to vzal na sebe a jeho tvrdou ránu kryje brankář, bude se vhazovat. Komerční přestávka.
26:24'
Hraje se především před brankou hostů, domácí jsou dál aktivnější, ale nyní se hra poněkud uklidnila.
25:10'
Skvělá pasáž hry ze strany Blues pokračuje, ránou z kruhu se dokázal prosadit dnes dobře hrající PAVEL BUČNĚVIČ. Asistence: Jordan Kyrou a Robert Thomas.
24:45'
Blesková akce domácích končí druhou branku v tomto zápase, prosazuje se PAVEL BUČNĚVIČ. Asistence: Robert Thomas a Jordan Kyrou.
24:38'
Domácí celek se dostává do vedení, z mezikruží dokázal v přesilovce přesně vypálit po rychlé kombinaci BRANDON SAAD. Asistence: Oskar Sundqvist a Brayden Schenn.
24:00'
Brock Nelson to zkoušel individuálně, probojoval se od útočného pásma, a pak vypálil. Jeho pokus kryje brankář.
23:08'
Jordan Kyrou se propracoval do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si brankář dokázal poradit.
22:48'
Kyle Palmieri – 2 min., vysoká hůl.
20:44'
Stejný hráč se znovu propracoval do šance, ale ani tentokrát nenašel recept na brankáře.
20:12'
Ryan Pulock se propracoval do šance, ale s jeho pokusem neměl brankář mnoho práce.
20:01'
Po první třetině byli mírně střelecky aktivnější domácí, ale na první branku zápasu čekáme.
20:00'
19:34'
Už se pravděpodobně nic nestane.
18:30'
Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlou pasáž hry.
18:01'
Domácí jsou mírně střelecky aktivnější, ale nemohou se dostat do výraznější šance.
17:30'
Brock Nelson sice vybojoval kotouč pro spoluhráče, ale střelecký pokus byl zblokovaný.
16:32'
Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, sledujeme rychlou pasáž hry. Ani jeden celek nechce nyní chybovat.
15:29'
Stále čekáme na úvodní branku navzdory přesilovým hrám na obou stranách.
15:29'
Vyloučený hráč se vrací do hry, výraznější šanci jsme neviděli.
13:07'
Komerční přestávka.
13:07'
Kyle MacLean – 2 min., sekání.
12:26'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, Blues rozehrávají od své branky.
12:03'
Nyní už znovu hrajeme pět na pět, ani tato přesilovka úspěšná nebyla.
11:01'
Jordan Binnington kryje střelecký pokus poté, co zakončoval z bezprostřední blízkosti Kyle Palmieri.
10:40'
Mathew Barzal rozehrává od své branky, sledujeme nepříliš důraznou hru Islanders.
10:16'
Přesilovku nyní hraje hostující celek, který se ale nemůže stabilněji prosadit do útočného pásma.
09:50'
Kasperi Kapanen – 2 min., podrážení.
09:22'
Brayden Schenn šikovně tečoval kotouč před brankou, ale jeho pokusu nechybělo moc, dobře to sehráli domácí, jen ta koncovka.
09:06'
08:47'
Kevin Hayes pálil od modré čáry, jeho projektil míří vedle branky, následně zasahovat brankář nemusel. Hosté vyhodili.
07:52'
útočná hra pokračuje dál, domácí se ale nedokázali prosadit, a pak hosté vyhodili.
07:33'
Přesilovku hraje domácí celek, který se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.
07:06'
Oliver Wahlstrom – 2 min., vysoká hůl.
06:01'
05:20'
Mike Reilly obkroužil branku, následně nepřesně zakončoval hostující Mathew Barzal.
04:19'
Jordan Kyrou to byl, kdo se dostal do střelecké pozice, ale nedokázal se prosadit.
04:00'
Domácí celek zatím čeká na střelu na branku, hosté hrají aktivně v úvodu utkání.
02:55'
02:42'
Mike Reilly udržel útočné pásmo, vyhodit domácím se podařilo až následně.
02:06'
Domácí celek dokázal vyhodit přes všechny čáry, sledujeme dobrou pasáž hry ze strany Blues.
02:02'
Kyle Palmieri měl velkou šanci v přesilovce, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Sledujeme rychlou pasáž hry.
00:45'
Nathan Walker – 2 min., hákování.
00:21'
Hosté mají ponechanou výhodu.
00:07'
Zápas začal, sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu utkání.
00:01'

St. Louis Blues: Binnington (Hofer) – Leddy, Parayko, Krug, Kessel, Scandella, Perunovich – Bučněvič, Thomas, Kyrou – B. Schenn, Neighbours, Saad – Hayes, Kapanen, Toropčenko – Sundqvist, N. Walker.

New York Islanders: Varlamov (Sorokin) – Romanov, Dobson, Pelech, Pulock, Reilly, Mayfield – Lee, Horvat, Barzal – Engvall, Nelson, Palmieri – Holmström, Pageau, Wahlstrom – M. Martin, MacLean, Clutterbuck.
Zápas brzy začne.
V tabulce Východní konference je hostující celek na desáté pozici, z posledních pěti zápasů bodoval hned ve čtyřech. V poslední době se klubu daří, naposledy porazil Penguins 5:4 v prodloužení. Blues jsou na Západě na osmé pozici s 60 body z 55 zápasů. Klub z posledních pěti zápasů vyhrál dva, nyní má ale sérii dvou porážek.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí St. Louis Blues a New York Islanders.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.