NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Boston - 5. března 2024   01:00

Boston
09:43' Geekie  (Pastrňák, Lohrei) • 12:42' Zacha  (Pastrňák, DeBrusk) • 25:07' DeBrusk  (Coyle, Marchand) • 50:35' Zacha  (Pastrňák, Heinen)
Toronto
McIsaac, Furlatt – Daisy, Berg
Scotiabank Arena, Toronto
18 911 diváků
Boston

A to je pro dnešní klání týmů z Atlantické divize vše, já Vám moc děkuji za pozornost a budu se těšit zase příště na shledanou!

Dnešní utkání sledovalo 18 911 diváků.
Třetí třetina pokračovala ve stejném stylu, ve kterém se hrála i ta druhá. Byl k vidění velmi fyzický hokej, trochu slabší na velké akce. Ale i přes to byl Boston schopný si tvořit šance a dokonce několikrát Toronto zavřít v pásmu. Leafs šli do třetí dvacetiminutovky s cílem obrátit vývoj utkání, krok tímto směrem udělal svou brankou kapitán Josh Tavares. To byl ovšem jediný dnešní gól domácích. Tříbrankové vedení Bostovu vrátil dnes dvougólový Pavel Zacha. Utkání skočilo za stavu 1:4 pro Boston.
59:03'
Po Nylanderově nahrávce střílel příklepem Rielly, trefil pouze tyč.
58:34'
Tavares prohrál buly a Leafs budou zakládat přesilovku z vlastní třetiny.
58:26'
Toronto to zkusí v šesti!
58:26'
Oddechový čas pro tým Toronto Maple Leafs.
58:26'
Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Matt Grzelcyk – 2 min., podrážení.
58:16'
Pastrňákova střela byla Ljubuškina ztečována do plexiskla.
57:43'
DeBrusk vybojoval puk v souboji v útočném pásmu.
57:16'
Matthews chtěl střílet, nakonec ale jen ztratil puk.
56:41'
McMann dostává Leafs do útočného pásma.
56:02'
Protiútok domácích zastavuje ofsajd.
54:54'
Boston opět uzavřel Toronto v pásmu a tvoří si šance.
53:51'
V souboji u mantinelu připravil Brodieho o puk Frederic.
50:35'
Boston právě vstřelil branku!
Boston má zpět náskok tří branek! David Pastrňák bruslil po pravém křídle, zkušel překvapit Wolla střelou na bližší tyč, puk se ale pouze odrazil zpět k Pastrňákovi, který obkroužil bránu a od levé tyče poslal přihrávku k pravé tyči, kde čekal naprosto osamocený PAVEL ZACHA, který poslal kotouč za Wollova záda. Asistence: David Pastrňák a Danton Heinen.
50:16'
Brodie nahazuje do útočného pásma.
49:27'
Riellyho střelu od modré Swayman vyrazil.
49:05'
Boston v ofsajdu.
47:37'
Marner přehrál puk na levou stranu na Kniese, tomu se ale nepodařilo překonat Swaymana.
46:06'
U mantinelu bojují o puk Lauko a McCabe, obránce domácích úspěšnější.
43:52'
Toronto právě vstřelilo branku!
Poté, co Bruins vyhodili puk do středního pásma se ho zmocnil Ilja Ljubuškin, který poslal přihrávku na útočnou modrou čáru na Morgana Riellyho, který puk přenechal JOHNU TAVARESOVI, který si s pukem vybruslil a střelou nad levé rameno dává domácím fanouškům naději na možný obrat. Asistence: Morgan Rielly a Ilja Ljubuškin.
43:23'
Tavares přestřelil bránu.
43:03'
Brodie zakládá nový útok Leafs zpoza vlastní brány.
42:20'
Domácí v postavení mimo hru.
41:24'
Domiho střelu Swayman chytil a přerušil hru.
41:07'
Coyle střílel po Marchandově přihrávce, Woll si ale puk pohlídal.

Zblokovaných střel - 8:8
Druhá třetina začala stylem hry připomínat playoff hokej. Nebyli k vidění kličky, ani žádné velké akce, zato ale bylo na ledě spoustu soubojů u mantinelu, hitů, drobných faulů a tak podobně. Jediným, kdo se v druhé periodě prosadil, byl Jake DeBrusk střelou k pravé tyči Wollovy brány. Stav před třetí dvacetiminutovkou je tedy 0:3.
35:45'
Matthews střílel z mezikruží, ale Swayman předvedl akrobatický zákrok a puk nakonec za svá záda nepustil.
35:32'
Riellyho střelu si Swayman pohlídal.
35:04'
Marner přihrál puk na Matthewse, který prostrčil hokejku mezi tyč a Swaymanův beton a poslal puk do brány, rozhodčí ale rozpažil, jelikož kotouč nepřešel brankovou čáru celým svým objemem.
34:57'
Mason Lohrei – 2 min., hákování.
34:52'
Knies dostal přihrávku před bránu od Marnera, Swaymana ale nepřekonal.
33:18'
Geekieho střelu zblokoval McCabe.
32:22'
Morgan Rielly dostal přihrávku do jízdy na levé křídlo, jeho střela ale přestřelila bránu.
32:00'
Reaves se snažil natlačit zpoza brány, Swayman ale odhalil jeho záměr a natlačil se na tyč tak, aby puk nemohl za jeho záda za žádnou cenu projít.
30:24'
Knies dostává Toronto do útočného pásma.
28:48'
Rielly dostal puk do mezikruží, nebyl ale schopný vystřelit.
28:15'
Útok domácích chycen v ofsajdu.
25:07'
Po McMannově šanci Bruins rychle otočili hru a vrhli se do útoku. Nejprve ve středním pásmu dal Marchand puk Coyleovi a tan pak našel na levé straně JAKEA DEBRUSKA, který střelou k pravé tyči překonal Josepha Wolla. Asistence: Charlie Coyle a Brad Marchand
24:58'
McMannovu střelu z pravé strany zlikvidoval Swayman lapačkou.
24:14'
Od modré čáry pálil Grzelcyk, Woll puk vyrazil a k volnému kotouči se dostal Trent Frederic, jeho dorážku si ale Woll rovněž našel.
22:56'
Reavesova přihrávka na střed neprošla přes obránce Carla.
21:23'
21:12'
Tavares dostal přihrávku do mezikruží, jeho střelu vyrazil Swayman před sebe, ten sice byl Bobby McMann, ale ani na několik pokusů se mu nepodařilo dostat puk za Swaymanova záda.
20:30'
Domácím se stále nedaří udržet se v útočném pásmu.

Zblokovaných střel - 4:4
Do první třetiny měli trochu lepší start domácí, kteří se hned od začátku dostávali do útoku a tvořili si šance. Postupně ale ale probudila i ofenziva Bruins a byli to právě oni, kdo skórovali jako první, když se v desáté minutě trefil, po skvělé přihrávce od Davida Pastrňáka, Morgan Geekie. Ani to ale Bostonu nestačilo a když šli Leafs do čtyř, navýšil Pavel Zacha, opět po Pastrňákově přihrávce, vedení Bostonu na 0:2.
Další třetina začne přibližně ve 2:04.
20:00'
19:36'
Matthewsovu střelu z první z pravého kruhu Swayman pokryl.
19:23'
Brandon Carlo – 2 min., vysoká hůl.
18:40'
McMann se dostal u branky k odraženému puku, jeho střela trefila pouze Swaymana.
17:31'
Benoit trefil střelou od levého mantinelu pouze tyč!
16:55'
Marchandova střela na vyrážečku nebyla úspěšná.
16:23'
Max Domi dostal nabídku na střelu z mezikruží, trefil ale jen Swaymana.
15:58'
S Matthewsovou střelou si Swayman poradil.
15:43'
Zachu obral o puk v útočné třetině Knies, který teď spěchá naopak ke Swaymanově bráně.
14:40'
Ljubuškinův tvrdý příklep od modré si Swayman našel vyrážečkou a odklidil ho do ochranné sítě.
12:42'
Po vyhraném souboji u mantinelu poslal Jake DeBrusk puk za bránu na Pastrňáka, který kotouč okamžitě přehrál mezi kruhy na PAVLA ZACHU, který brankáře Wolla prostřelil střelou na vyrážečku. Asistence: David Pastrňák a Jake DeBrusk.
12:07'
Pastrňákova střela byla zblokována.
11:28'
hned po buly si Brad Marchand vybruslil do mezikruží a střílel zápěstím, Woll puk chytil a hru znovu přerušil.
11:24'
Jake McCabe – 2 min., sekání.
09:43'
David Pastrňák dostal od Masona Lohreie přihrávka na levý kruh a když už si všichni mysleli, že bude střílet, našel přihrávku před bránu na zapomenutého MORGANA GEEKIEHO, který šanci otevřít dnešní skóre neodmítnul. Asistence: David Pastrňák a Mason Lohrei.
09:26'
Geekieho střela od pravého mantinelu nebyla pro Wolla problém
08:25'
07:57'
Boston si tvoří v oslabení více šancí, než přesilovka Leafs! Právě teď střílel na bránu Frederic, těsně před ním DeBrusk, ani jeden z nich ale bránu neohrozil.
07:38'
Po Bertuzziho přihrávce zaváží Nylander puk do útočného pásma.
06:57'
Bruins se daří vyhodit puk z obranného pásma.
06:25'
Kevin Shattenkirk – 2 min., vysoká hůl.
06:15'
Za Swaymanovou bránou probíhá souboj o puk mezi Kniesem a Wotherspoonem, domácí mladík úspěšnější.
05:43'
Střelu Tavarese od levého mantinelu Swayman vykopnul betonem.
05:18'
Lohreiova střela byla zblokována a puk trefil ochrannou síť.
05:12'
Frederic přebruslil střední pásmo a nahodil si puk do útočného pásma, kde o něm bude bojovat.
03:52'
Knies se málem dostal k dorážce do prázdné brány, po zblokované střele Marnera, nakonec se ale k puku natahoval marně.
03:23'
Knies projel s pukem celé hřiště a Leafs se díky němu opět usazují v útočném pásmu.
02:32'
Ljubuškin nahodil na bránu, Swayman přerušuje hru.
02:16'
Brodieho přihrávka na střed byla zachycena a Boston se dostává z obranného pásma.
01:40'
Bertuzzi se dostal do útočné třetiny po pravém křídle, jeho střelu Swayman chytil.
00:58'
Marner nahazuje do útočné třetiny, puk ale sbírá Carlo a snaží se založit protiútok.
00:15'
Po přihrávce od Pastrňáka jel Zacha vstříc Wollovi, ten ho ale vychytal vyrážečkou.
00:01'

Toronto Maple Leafs: Woll (Samsonov) – Brodie, Liljegren, Rielly (A), Ljubuškin, Benoit, McCabe – Knies, Matthews, Marner (A) – Bertuzzi, Domi, W. Nylander – McMann, Tavares (C), Järnkrok – Holmberg, Kämpf, Reaves.
Trenér: Sheldon Keefe

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – Grzelcyk, McAvoy (A), Lohrei, Carlo, Wotherspoon, Shattenkirk – Marchand (C), Coyle, DeBrusk – Heinen, Zacha, Pastrňák (A) – J. van Riemsdyk, Geekie, Frederic – Lauko, J. Boqvist, Brazeau.
Trenér: Jim Montgomery

Rozhodčí: McIsaac, Furlatt – Daisy, Berg.

Boston Bruins

To Boston by zoufale potřeboval svou formu najít, vždyť z pěti zápasů má jen jednu výhru a i hvězdy týmu se bodově trápí. Poslední zápas odehráli Bruins 4.3. na ledě Islanders, se kterými prohráli 5:1. Jedinou branku Bostonu dal Marc McLaughlin, pro kterého byl tento zápas také prvním letošním startem v Národní Hokejové lize. Podaří se Bostonu konečně odrazit a vyhrát na ledě Toronta?