NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Vegas - 29. března 2024   01:00

Vegas
15:56' Dorofejev  (W. Karlsson) • 54:31' Barbašev  (Mantha, Whitecloud) • 58:15' Barbašev   • 59:26' Eichel  (W. Karlsson)
Winnipeg
McIsaac, Blandina – Cherrey, Shewchyk
Canada Life Centre, Winnipeg
15 225 diváků
Vegas

Utkání mezi Winnipegem a Vegas je u konce! Dlouho to vypadalo, že se v dnešním zápase dočkáme prodloužení, nakonec v poslední šestiminutovce vstřelili Zlatí rytíři tři branky a rozhodli o svém vítězství. To je ode mne už vše, děkuji za pozornost a hezký den.

Vegas právě vstřelilo branku!
Risk domácím nevyšel ani podruhé! Karlsson u mantinelu vybojoval bruslí puk pro Jacka Eichela, který ze své obranné třetiny posílá kotouč do prázdné svatyně Jets – 1:4! Asistence: William Karlsson.
59:10'
Hosté to nevzdávají a zkouší hru bez brankáře!
59:04'
Oddechový čas pro tým Winnipeg Jets.
58:15'
IVAN BARBASHEV svým druhým gólem v utkání nejspíše rozhoduje o vítězi tohoto souboje! Na modré čáře se nepodařilo zachytit kotouč Pionkovi, který ho odpálil pouze na hokejku ruského útočníka. Ten poté projel střední pásmo udělal obránci kličku a zakončil do odkryté branky! Bez asistence.
57:55'
Dorážky na brankovišti Vegas a Hellebuyck opouští brankoviště!
57:20'
Nahození do útočné třetiny končí odpískaným ofsajdem.
57:12'
Domácí jsou na puku.
56:28'
Po dalším přerušení následovala komerční přestávka.
55:34'
Ve velké šanci byl Connor, skvělý zákrok Thompsona.
54:31'
Hosté se necelých šest minut před koncem vrací do vedení! Whitecloud poslal kotouč do útočného pásma na Anthonyho Manthu, který ho poslal před branku na IVANA BARBASHEVA, a ten ho parádně zvednul pod horní tyč Hellebuyckovy branky – 1:2! Asistence: Anthony Mantha a Zach Whitecloud.
53:09'
V útočné třetině si vyměnili puk Cotter, McNabb a Theodore, ani jeden z hostí však nedokázal ohrozit branku Jets.
52:19'
Dylanovo nahození od modré skončilo vedle branky Vegas.
51:57'
Puk mají na hokejkách domácí hráči.
51:23'
Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
Mark Scheifele – 5 min., bitka + 2 min. + 10 min. osobní trest, vyprovokování bitky.

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Nicolas Hague – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku + 5 min., bitka.
51:23'
Rozhodčí se v tuto chvíli jdou podívat na video a posuzují, jestli dostane Hague za předchozí zákrok menší trest, nebo i větší pětiminutový.
51:23'
Hague sestřelil jednoho ze svých soupeřů a domácího spoluhráče šel hájit Scheifele a došlo k dalšímu pěstnímu souboji!
50:58'
Zmatky před brankou hostů, Lowry vybojoval kotouč, ten se dostal k Appletonovi. Brankář Vegas ale podává skvělý výkon.
50:27'
Další střelu týmu z Nevady pokryl Hellebuyck.
49:38'
Namestnikov našel napravo úplně volného Ehlerse, který už střílel téměř do prázdné branky, ale zázračným způsobem dokázal brankář Vegas kotouč vytěsnit mimo branku!
49:34'
48:42'
Eichel získal kotouč a v oslabení nastřádal cenné vteřinky.
48:16'
Hosté se osvobodili, teď už domácí zpět v útočném pásmu na pozicích.
47:40'
První střela v této přesilovce Thompsona nezaskočila.
47:34'
Brayden McNabb – 2 min., hákování.
47:04'
Ponechána výhoda, Winnipeg si zahraje další přesilovku!
46:54'
Rána Morrisseyho skončila na zadním mantinelu.
46:23'
Špatná rozehrávka domácí obrana a puk má Vegas.
45:58'
Stephenson to málem stihl, ale i přes to se píská icing hostů.
45:33'
Vegas teď nevyšel přechod do útočného pásma.
44:21'
Lowry skvěle našel před brankou zadovkou Appletona, ten ale nedokázal otočit skóre.
43:26'
V situaci tří proti dvěma si vyměnili kotouč Hague s Kolesarem, ale střelecký pokus nakonec nevyprodukovali.
42:14'
Stephenson získal kotouč u mantinelu a natlačil se před branku, skoro se mu podařilo zasunout kotouč za Hellebuycka, ale na poslední chvíli mu kotouč odskočil do strany.
41:51'
Na kotouči domácí.
41:35'
Hned po vyhraném vhazování přišla přihrávka na Hanifina na modrou čáru, odkud obránce hostů vyzkoušel pozornost Hellebuycka.
41:31'
Další zákrok má také Hellebuyck na druhé straně kluziště.
40:54'
Thompson opět přikryl kotouč, vhazování po jeho pravici.
40:36'
Domácím se nepovedl přechod do útočné zóny, je pískaný ofsajd.
40:22'
První buly třetí třetiny vyhráli hosté a jejich první útok skončil nezdarem.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 3:01.
Máme za sebou čtyřicet minut utkání mezi Tryskáči a Zlatými rytíři. Vegas ze začátku druhé třetiny úplně vypadlo z tempa a toho dokázal Winnipeg využít, když po teči vyrovnával Monahan. Domácí poté ještě dostali tři další přesilovky, které ale využít nedokázali a začátek třetí třetiny začneme úplně od začátku za stavu 1:1.
40:00'
39:57'
Pionk hned po buly minul hostující branku.
39:55'
Ještě jedno zakázané uvolnění a nejspíše poslední vhazování před brankářem Vegas ve druhé třetině.
39:47'
Niederreiter to zkoušel také bekhendem, jeho pokus našel Logan Thompson ve své lapačce.
39:33'
Teď to bekhendem zkoušel Dorofeyev, Hellebuyck si připsal lehký zákrok.
39:15'
Na druhé straně znovu pálil Connor, jeho střelu Thompson vyrazil.
38:59'
Dorofeyev našel v rohu kluziště Hanifina, který nahodil puk před branku, ten se ale nakonec odrazil mimo ní.
38:20'
Střela od modré čáry pořádně vylekala brankáře Vegas. Ten ale nakonec zasahovat nemusel.
37:29'
Pro nahození za branku si znovu dojel domácí brankář Hellebuyck.
37:04'
36:39'
Nahození Pionka si v lapačce našel Thompson.
36:15'
Střelu Connora z první vyráží betonem Thompson.
35:45'
Skvělý Jack Eichel si teď udělal čtyři soupeře, nalákal je na sebe a poslal puk před branku, kde byl Roy, ten ale domácího brankáře nepřekonal.
35:04'
Brett Howden – 2 min., sekání.
34:41'
Obrovská šance domácích! Connor získal kotouč po špatné rozehrávce Vegas a najel si úplně sám mezi kruhy, odkud jeho střela jen těsně minula branku hostů.
34:16'
Vegas přešlo do útočného pásma zásluhou Marchessaulta, který nabil na střelu Theodoreovi, který se trefil někam mezi betony Hellebuycka, kde puk nakonec zůstal.
33:45'
To vyhráli domácí, ti si ale nerozuměli v rozehrávce a píská se zakázané uvolnění.
33:37'
Kotouč se nejspíše otřel o hostující střídačku, následuje buky ve středním pásmu.
33:24'
Nahození Stanleyho má Thompson v lapačce.
33:04'
První větší tlak Vegas ve druhé třetině dokázala odehrát obrana Jets.
31:50'
Vegas se ve druhé třetině nedaří dostávat do útočného pásma.
31:20'
Protečovaný kotouč do útočné zóny Winnipegu ubránila obrana Vegas.
30:20'
Karlsson přihrával Hagueovi, kterého střela byla zablokována.
29:52'
29:25'
Další nebezpečnou ránu Toffoliho dokázal brankář Vegas vyrazit.
29:05'
Rychlý přechod do útočného pásma a rychlá střela jednoho z domácích, Thompson zasahuje.
28:42'
Vegas se osvobozuje.
27:52'
Nicolas Roy – 2 min., držení.
27:43'
Tlak domácích stále pokračuje i po skončení přesilovky.
27:26'
26:54'
Hanifin zblokoval střelu Morrisseyeho a Stephenson následně vyhazuje.
25:55'
Connor vypálil z blízkosti branky Vegas a Thompson si připisuje další zákrok.
25:26'
Jonathan Marchessault – 2 min., krosček.
24:37'
Zakázané uvolnění Vegas.
23:31'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Z dalšího útoku už je vyrovnáno! DeMelo potáhl kotouč po pravém mantinelu, pod sebe ho nahrál Ehlersovi, který ho nahodil na branku a mezi kruhy ho šikovně ztečoval SEAN MONAHAN, a na to už Thompson nedokázal zareagovat – 1:1! Asistence: Nikolaj Ehlers a Dylan DeMelo.
23:09'
Pro kotouč letící za branku Winnipegu si dojel Hellebuyck a rozehrál ho na své spoluhráče.
22:44'
Střela Dorofeyeva skončila na zadním mantinelu.
22:05'
Za brankou domácích vybojoval kotouč Amadio, ten se poté dostal na modrou čáru k Hanifinovi, který vypálil na branku. Hellebuyck si připsal další úspěšný zákrok.
21:23'
Pionkova nebezpečná rána končí skvělým zákrokem ramenem Logana Thompsona.
20:55'
Střely Appletona a Ehlerse zlikvidoval Thompson.
20:10'
Úvodní buly tentokrát vyhráli domácí, kteří si hned vytvořili první příležitosti ve druhé periodě.
20:01'
První třetina utkání je u konce! Vyrovnaný souboj zatím přinesl jednu bitku, jednu branku a i několik velkých šancí. Do vedení se dostalo Vegas zásluhou Pavla Dorofeyeva. Druhá třetina začne přibližně ve 2:05.
20:00'
19:58'
Poslední střelu v první třetině obstaral jeden z obránců Vegas.
19:54'
Jets vyhazují ještě na jedno zakázané uvolnění a poslední buly před Hellbuyckem v první třetině!
19:00'
Poslední minuta první třetiny!
18:37'
18:20'
Špatná rozehrávka Winnipegu našla pouze Karlssona, který pod sebe našel Dorofeyeva, který svou druhou branku v zápase zatím nepřidal.
17:53'
Jeden z hráčů Vegas upadl na modré čáře a Jets se zmocnili puku.
17:29'
Následný střelecký pokus Marchessaulta pokryl Hellebuyck.
17:09'
Theodore hledal před brankou Barbasheva, jeho přihrávka byla sražená.
16:43'
První ránu v přesilové hře měl k dispozici Jack Eichel. Hellebuyck si připsal důležitý zákrok.
16:37'
Mark Scheifele – 2 min., vysoká hůl.
15:56'
Je k vidění první branka utkání! Dorofeyev nejprve naznačil střelu, poté vypálil těsně vedle branky, kotouč se po mantinelu dostal až ke Karlssonovi, který se uvolnil a poslal kotouč před branku, kde číhal znovu PAVEL DOROFEYEV, který střílel na lapačku Hellebuycka, a ta už zakročit nedokázala – 0:1! Asistence: William Karlsson.
15:17'
Na kotouči hostující hráči.
14:33'
Toffoli se proháčkoval do střelecké pozice a jeho pokus má Thompson ve své výstroji.
13:50'
Vyhození končí u Thompsona, který rozehrává na své spoluhráče.
13:13'
Amadiovu přízemní střelu vyrazil Hellebuyck pouze před sebe, a tak útočné snažení Vegas může pokračovat.
13:04'
Whitecloud nabral rychlost a řítil se do útočného pásma, kde jeho snažení zastavila obrana Jets, která následně vyhazuje na icing.
12:07'
Kotouč se dostal na střídačky, vhazuje se ve středním pásmu.
11:43'
McNabbovo nahození od mantinelu má v lapačce brankář Jets.
11:22'
Další zákrok si po dlouhé době připisuje i Hellebuyck.
10:44'
Winnipeg ubránil menší tlak Zlatých rytířů a může založit další protiútok a po střele Ehlerse se vyznamenala vyrážečka brankáře hostí.
10:00'
Přesně v polovině první třetiny přichází ofsajd Vegas.
09:38'
Další nebezpečné nahození před branku Golden Knights a ve Winnipegu to v hledišti pouze zahučelo.
09:00'
Niederreiter dostal přihrávku do útočného pásma a vypálil z levé strany kluziště, jeho pokus vyrazil Thompson vedle branky.
08:44'
07:20'
Scheifele dostal přihrávku přes útočné pásmo a vypálil z první, Thompson si připisuje důležitý zákrok betonem.
06:55'
Po vyhraném vhazování přišla střela od modré čáry a závar před brankou Zlatých rytířů, který dokázali hosté odklidit.
06:44'
Chandler Stephenson – 2 min., podrážení.
06:44'
Další menší strkanice, Jets si zahrají první přesilovku v zápase!
06:14'
Protečování Vegas do útočného pásma dokázala obrana Jets ubránit.
05:35'
Teď rukou přihrál i Namestnikov, další vhazování ve středním pásmu.
05:17'
Přihrávka rukou u střídačky Vegas, bude se vhazovat ve středním pásmu.
04:30'
Na druhé straně se do šance dostali i Tryskáči, pokus Scheifeleho vyrazil Thompson.
03:57'
Střela McNabba byla zblokována, poté se v mezikruží odrazila k Manthovi, který trefil jen výstroj Hellebuycka.
03:39'
Další střela a Hellebuyck si připisuje další zákrok.
03:08'
Marchessault vypálil z mezikruží, jeho ránu vyrazil pravým betonem domácí brankář.
02:51'
Logan Stanley – 5 min., bitka.

Keegan Kolesar – 5 min., bitka.
02:51'
Pozor! Stanley a Kolesar sundali rukavice a máme tu první pěstní souboj zápasu, ve kterém vyhrál Stanley.
02:03'
Amadio byl u mantinelu sražen Stanleyem, rozhodčí zůstávají v klidu.
01:31'
Scheifeleho přihrávku zpoza branky zablokovala hokejka Thompsona.
00:55'
Eichel se dostal do samostatného úniku, jeho pokus Hellebuyck betonem zastavil a následnou dorážku jednoho z hostů dokázal pokrýt také!
00:40'
Do první útočné akce se dostávají také hráči Winnipegu!
00:05'
Úvodní buly vyhrálo Vegas, následně přišlo nahození do útočného pásma.
00:01'
Před začátkem zápasu si ještě poslechneme hymny, a za chvíli jdeme na to!

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, DeMelo, Dillon, Pionk, Stanley, Samberg – Connor, Scheifele, Iafallo – Ehlers, Monahan, Toffoli – Niederreiter, Lowry, Appleton – M. Barron, D. Gustafsson, Naměstnikov.
Trenér: Rick Bowness

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Patera) – Hague, Hanifin, McNabb, Theodore, B. Hutton, Whitecloud – Barbašev, Eichel, Marchessault – Cotter, Stephenson, Amadio – Dorofejev, W. Karlsson, Mantha – Howden, N. Roy, Kolesar.
Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: McIsaac, Blandina – Cherrey, Shewchyk.
Letošní vzájemné zápasy:

Winnipeg 3:5 Vegas (20.10.2023)
Vegas 5:2 Winnipeg (3.11.2023)

Oba týmy se mezi sebou v letošní sezóně střetli dvakrát, v obou utkáních dokázali uspět hokejisté Vegas, bude tomu tak i v pátek, nebo Winnipeg zvládne Zlaté rytíře poprvé v letošní sezóně porazit?
Vegas Golden Knights
Zlatí rytíři se nachází na posledním postupovém místě do play-off v Západní konferenci i v Pacifické divizi. Z posledních pěti utkání dokázali zvítězit tři, naposledy prohráli na ledě Nashvillu 5:4 po prodloužení, když ztratili vedení 1:4 po dvou třetinách. Nejproduktivnějším hráčem Vegas je Jonathan Marchessault, který má na kontě 62 bodů.
Winnipeg Jets
Jets se nachází na čtvrtém místě Západní konference a na třetím místě Centrální divize. Jsou tedy favoritem v tomto utkání. Svůj poslední zápas odehráli ve středu ráno, na domácím ledě prohráli 4:3 po nájezdech s Edmontonem a z posledních pěti utkání vyhráli pouze jedno. Nejproduktivnějším hráčem Tryskáčů je Mark Scheifele a na kontě má 64 kanadských bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.