Zápas je u konce, domácí protrhávají nepříznivou sérii porážek vítězstvím nad úřadujícím mistrem z Pardubic v poměru 3:2. Hosté se nemají za co stydět, mistr předvedl velmi kvalitní výkon, který má potenciál do budoucna stoupat tabulkou. To samé platí o Spartě, která dnes doslova heroickým výkonem dosáhla výhry, která ji může nakopnout k lepším výsledkům. Své si užili i fanoušci, kteří dnešní utkání prožili společně s hráči s "S" na prsou a zaslouží velkou pochvalu. Pro dnešek je to vše a příště se těším třeba znovu s hokejem na shledanou.
59:26
Broš to zkusil ihned po bulích, ty se budou po zásahu Salfického opakovat.
59:24
Hosté potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Pavel Brendl.
59:08
Hosté vyráží do útoku , domácí jsou hnáni k bodům za pomoci fantastických diváků.
58:24
Nebezpečná akce hostů zastavena, Neuvirth pozorný.
57:38
Je tu závěr utkání, Sparta je blízko zrušení série porážek.
56:45
Holešovičtí dostávají puk z pásma.
55:51
Sparťané přesilovkou pohrdli, tahle se tedy příliš nepovedla. Hostům schází na srovnání skóre 4 minuty.
54:56
Salfický betonem krotí Sičákovu ránu od modré čáry!
54:51
Hlinka nahazuje na Salfického, bude se vhazovat po jeho pravici.
54:32
Hosté vyhazují.
53:42
Hosté jdou do čtyř, za nesportovní chování je potrestána hráčská lavice hostů, trest si odsedí Pavel Brendl.
53:23
Vantuch s Beechem se teď ve středu pole pošťuchovali a po menší roztržce si jdou oba sednout za hrubost.
Dnešnímu utkání přihlíží 5 470 fandících diváků.
53:08
Pardubice se tlačí do pásma, jejich tlak ale zastavuje komerční přestávka.
51:40
Domácí přistupují ke hře aktivně, hosté z Pardubic ovšem flintu do žita nehází a hrají dál velmi kvalitní hokej. Kdo se bude radovat?
50:33
Vantuch dostal žabku mezi kruhy, jeho doslova dělová rána je vyražena nad špičkou betonu Salfického! Obrovsky důležitý zákrok vytáhl zkušený matador v brance hostů.
50:14
Přesilovka končí, po nahození zasahuje Neuvirth.
49:37
Sičákova rána míří mimo.
48:52
Střela Gawryletze se nepovedla, domácí zakládají další útok.
48:29
Hostům se podařilo vyhodit.
48:05
Těžký okamžik pro hosty, zastavit nahecované hráče domácích. Změní přesilovka skóre?
46:37
Po zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat před maskovaným mužem Pardubic. Dokáže vedoucí gól tým z hlavního města uklidnit a nakopnout, nebo se dočkáme obratu v podání mistra? Rozhodne závěrečných čtrnáct minut.
45:26
Sparta právě vstřelila branku!

Domácí odskakují a jdou do vedení! Hlinkova žabka na "druhou" přes útočné pásmo nachází hůl PETRA TENKRÁTA, který trefuje pod víko! Asistence: Hlinka, Kočí.
45:13
Nebezpečně vypálil pardubický Kočí z jízdy, Neuvirth nepříjemnou ránu do vinglu vyráží do rohu hřiště.
44:24
Bahenský zkusil překvapit Salfického střelou z otočky, hostující brankář byl ale připraven.
43:00
Ani jednomu z obou soupeřů se nedaří založit útok, teď to zkouší domácí nahozením.
42:15
Nebezpečná rána Píši od modré čáry končí v rohu hřiště.
41:42
Sparťané hned v úvodu tlačí, rychlý protiútok hostů končí na Neuvirthovi.
40:57
Odpískaný ofsajd domácího celku.
40:01
Třetina je u konce, stav srovnaný. Hosté předvádí velmi kvalitní hokej, obětavě brání, nebezpečně útočí. Není se čemu divit, sledujeme úřadujícího mistra... Sparťané touží zlomit sérii porážek, nejvýraznějším okamžikem třetiny bylo heroické vyrovnaní kapitána Broše na 2:2. Zápas je nanejvýše vyrovnaný, závěrečná třetina začne cca v 18:46.
40:00
40:00
39:42
Domácí kompletní, vhazuje se před domácím brankářem.
39:15
Fanoušci Spartě tleskají, na hráčích je vidět velká touha utkání urvat. Přesilovka hostů je ale stále velmi nebezpečnou.
37:46

Tak to co teď předvedl domácí kapitán MICHAL BROŠ to bylo něco neuvěřitelného! Přes celé hřiště přesprintoval za vyhozeným pukem, vybojoval a silou vůle jej dostal za Salfického! Za to, co teď předvedl si zaslouží domácí kapitán absolutorium. Bez asistence.
37:05
Ofsajd hostů. Sledujeme možná klíčové okamžiky celého utkání.
36:21
Tomáš Rachůnek s Tenkrátem jeli do úniku, mladší z obou hokejistů ale nepřesně nahrával a hosté stále vedou.
36:09
Domácí muž v masce kryje nahození z úhlu.
35:39
Hlinka vyloučen za hru vysokou holí. Přesilová hra bude trvat čtyři minuty kvůli krvavému zranění.
35:39
Icing hostujícího týmu.
35:17
Ďaloga vypálil pro Neuvirtha nepříjemnou ránu, domácí gólman ale odolal.
34:30
Hosté teď díky sérii přerušení tlak domácích otupili.
33:07
A svůj první zákrok v utkání si připsal i Marek Schwarz - ano, odražený kotouč si našel cestu k druhému brankáři Sparty na střídačku.
32:20
Jánský vychytán Salfickým při střele z úhlu! Tlak domácích je nyní tak velký, že kdyby se hrálo v New Yorku, tak věřím, že by převýšil i Empire State Building. Fandové tým ženou k vyrovnání, stav je ale stále nepříznivý pro domácí tým.
31:30
A další nebezpečná rána od modré, tentokrát ji vyslal Sičák, branku ale těsně minul. Domácí si vytváří čím dal větší tlak.
30:40
Hořava vypálil od modré , hosté jen se štěstím odražený puk odpravili do bezpečí.
30:20
Salfický si tak tak že poradil s nahozením Bahenského, puk ale nakonec zkrotil a následuje vhazování po jeho pravici.
29:58
Icing domácích.
29:43
Sparťanům se nedá upřít snaha, je ale vidět, že série porážek hraje tým svazuje v podobně obtížných okamžicích.
29:08
Hlinka se pokoušel najít přihrávkou přes útočné pásmo Přibyla, ten ale svou střelou promáchl.
27:45
Pardubičtí teď motají domácí hokejisty v jejich obranné třetině, sparťané to ale ustáli.
26:55
Po velkém tlaku do branky, který předvedli Jánský s Vantuchem následuje vhazování před Salfickým.
26:07
Teč Ivana Rachůnka těsně před Salfickým gól nepřinesla, hostující muž s maskou vyráží.
25:30
A znovu Neuvirth! Tentokrát si vychutnal efektivní zákrok lapačkou po střele Buchteleho. Za povedený zákrok si vysloužil potlesk fanoušků v hale.
25:00
Jan Kolář vypálil "dělo" od modré čáry, gólman domácích hokejistů byl rád za vyražení puku do rohu.
24:31
Salfický chytá ránu z mezikruží a drží hosty ve vedeni!
24:15
Bahenského pokus ztečován do ochranné sítě, vhazovat se bude před Salfickým.
23:23
Pardubice právě vstřelily branku!

I přes nepříliš povedenou přesilovku se hosté prosazují. Jan Kolář dostal puk do skvělé pozice mezi kruhy, naznačil střelu, poté ale přihrál na levé křídlo odkud z první vystřelil hostům vedení DAVID KREJČÍ! Asistence: Kolář, Hemský.
23:08
A domácí opět vyhazují.
22:40
Tato přesilovka hostů se nedaří, když střela projde, tak zasahuje Neuvirth.
22:10
Ivan Rachůnek vyhazuje přes všechny čáry, hosté zakládají svůj výpad.
21:59
Pražané jdou do čtyř, Lukáš Vantuch vyloučen za hákování. Poslední přesilovka hostů byla velmi nebezpečná, co tato?
21:25
Holešovičtí se na pár okamžiků drželi v pásmu, mistr z Pardubic ale v defenzivě zatím velmi pozorný.
20:30
Tonův výpad proti přesile šanci nepřinesl, domácí zakládají útok.
20:01
První třetina ve znamení vyrovnaného výkonu na obou stranách. Druhá třetina začne cca v 17:53.
Zásahy brankářů:
Michal Neuvirth: 13
Dušan Salfický: 5
20:00
19:17
Dvojitá šance hostů a ne malá! Nejprve Neuvirth vyráží ránu od modré, potom hosté míří těsně vedle odkryté klece Neuvirtha! Následný brejk domácích po nadějné ráně od modré branku taktéž nepřinesl.
19:04
Zakázané uvolnění týmu z hlavního města.
18:30
Domácím se nedaří rozehrát, hosté ale chyby netrestají.
17:17
Vhazuje se před Salfickým, domácí se dostávají do tlaku.
16:45
Přibylova ekvilibristika v útočném pásmu šanci nepřinesla, puk na holích domácích.
15:32
Střela Hlinky z pravého křídla sražena do rohu.
14:14

Hostům se ale daří srovnat skóre! PAVEL BRENDL dostal přihrávku od mantinelu na střed hřiště mezi kruhy a poté již neměl problém trefit horní růžek branky. Srovnání je ale pouze logickým vyústěním neaktivity domácích po vstřelené brance. Asistence: Zohorna.
13:15
Domácí kompletní, přesilová hra hostů byla ovšem velmi nebezpečná.
13:03
Ofsajd hostů při přechodu do pásma, domácím se podařilo rozbít tlak hostů.
12:28
Domácí vyhazují.
12:11
A další zákrok maskovaného muže Sparty, tentokrát proti střele Koláře od modré čáry.
11:40
Somík pálí z kruhu do přesouvajícího se Neuvirtha! Fantastický zákrok brankáře s "S" na prsou.
11:32
Střela Brendla po ledě jde mimo.
11:15
Domácí jdou do čtyř, za zákrok na Cetkovského si jde za sednout David Kočí, který je vyloučen za vražení na hrazení.
10:42
Starý v šanci, Neuvirth teď domácí tým skvěle podržel!
10:09
Neuvirth teď nezvládl zpracovat kotouč, obrana si ale s následnými problémy poradila.
09:43
Tenkrát pálí od modré, rána jde těsně mimo.
08:11
Po střele Milama hosté vyhazují.
07:52
Za nedovolené bránění vyloučen Buchtele.
07:30
Holešovičtí ve velké šanci, střela Jánského se odrazila zpět mezi kruhy, hosté ale dorážce do prázdné branky zabránili!
"Ani 10 proher v řadě nás nezlomí, Sparta se nikdy nevzdává" - Kotel Sparty dává jasně najevo svůj postoj současnému dění.
05:43

A domácí se dostávají do vedení! Krásnou přihrávku Přibyla "na druhou" zužitkoval v úniku MIROSLAV FORMAN! Asistence: Přibyl, Milam.
05:11
Icing Sparty.
04:37
A znovu, tentokrát po efektivním máchnutím lapačky.
04:19
První zákrok si připisuje Michal Neuvirth.
03:55
Pardubice poprvé v utkání delší dobu v útočném pásmu, nic ale nevymyslely.
02:00
Sparťané vstupují do zápasu aktivně a s chutí, Pardubice zatím odolávají.
01:15
Tenkrát to zkoušel nejprve nahozením ze středního pásma, poté i od modré čáry - Salfický připraven, následuje vhazování po jeho levici.
00:56
Ofsajd hostujícího celku.
00:09
Vhazuje se na útočné modré Sparty.
00:01
Hráči na ledě, utkání co nevidět začne.

HC Sparta Praha: Neuvirth - Hořava, Kočí, Milam, Gawryletz, Sičák, Philipp, Krstev - Broš, Rachůnek I., Hlinka, Foster, Bahenský, Rachůnek T., Vantuch, Tenkrát, Přibyl, Jánský, Ton, Forman, Simon.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Růžička - Kindl, Vašíček, Benák, Ďaloga, Kočí, Kolář, Píša - Krejčí, Bartek, Beech, Starý, Semorád, Kolář, Šagát, Buchtele, Brendl, Zohorna, Hemský, Cetkovský, Somík, Nosek.

Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Beneš, Štofa.
Dokáže Sparta zlomit hrozivou sérii devíti porážek v řadě, nebo se hostům podaří toto číslo zaokrouhlit na deset? Důležitý souboj o důležité body začíná 14. října od 17:00 v pražské Tipsport areně.
Domácí zápasy Sparty s Pardubicemi v posledních letech vyznívají jasně pro pražský celek. Z posledních dvaceti vzájemných duelů na ledě Tipsport areny se z vítězství hned dvanáctkrát radovala Sparta, Pardubice jen třikrát! Pět utkání skončilo remízou. Ta nejaktuálnější bilance je o něco málo vyrovnanější, posledních pět utkání na ledě v Praze vyhrála Sparta čtyřikrát, hosté jednou. Statistika tak mluví pro tým z hlavního města, rozhodovat se bude ovšem na ledě.
Na očích nejen fanoušků bude určitě nová akvizice obrany Sparty, Vladimír Sičák, jenž posílil tým právě z týmu Pardubic, kterým se dnes postaví. Obránce, který nyní nosí "S" na prsou si odbyl svou premiéru právě v Ostravě, kde se dokonce zapsal mezi střelce utkání, ani to ale k bodům nestačilo. Dnes nastoupí proti svému poslednímu zaměstnavateli, Pardubicím. Bude právě on jazýčkem na vahách?
Těžko v utkání hledat favorita, utkání může dopadnout jakkoliv. Co se týká domácího celku, tak ten se nachází v jedné z nejhorších krizí za poslední léta vůbec. Devět porážek v řadě bez zisku jediného bodu budiž toho důkazem. Je sice pravda, že sedm z nich bylo pouze o jediný gól, fakta jsou neúprosná - devět zápasů, žádný bod. Holešovičtí v sezoně bodovali pouze v prvních dvou kolech, kdy porazili Karlovy Vary a poté Liberec. Od té doby tým ale tápe. Naposledy nestačil na půdě Vítkovic, kde padl, opět o jedinou branku, v poměru 2:3.
Zápas dvou týmů, kterým se nevyvedl začátek sezony bude z hlediska zisku bodů důležitý pro oba soupeře. Zatímco Pardubice svou krizi už zřejmě překonaly, na Spartě leží deka stále. Souboj týmů z dolních pater tabulky tak nabídne tuhý boj o tolik důležité body.
Příjemné odpoledne s hokejem, dnes konkrétně se zápasem mezi pražskou Spartou a uřadujícím mistrem Pardubicemi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.