Ode mě je to pro dnešek vše, někdy příště se těším na shledanou.
Sešívaní nakonec berou bod navíc, když v prodloužení rozhodl už po půlminutě veterán Pavel Kolařík, jenž zleva zamířil přesně do šibenice.
Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni Petr Leška na straně Zlína a Tomáš Hertl ze slávistů.
60:31
Slavia právě vstřelila branku!

Zkušený obránce PAVEL KOLAŘÍK na levém kruhu zamíchal s pukem a pak přesnou ranou pod víko rozhodl dnešní utkání! Asistence: Michal Kempný, Petr Jelínek.
60:01
Ve třetí třetině už k vidění tolik pohledných šancí nebylo, a protože nepadl žádný gól, musí o vítězi rozhodnout prodloužení, nebo až samostatné nájezdy.
60:00
59:00
Slávisté se minutu před koncem drží v útočném pásmu.
58:12
Hertl střílel z pravého kruhu jen do připraveného Sedláčka.
56:45
Slávisté jsou kompletní. Jelínek se vrátil do hry.
56:33
Zámorského bombu od modré čáry dokázal Furch helmou zastavit. Následně se před ním strhla mela, ale domácí gólman přesto odolal.
55:55
Na dnešní utkání přišlo i díky zlevněnému vstupu 6 647 fanoušků.
54:45
Petr Jelínek (SLA) dostává dvě minuty za podražení.
53:34
Krenželok místo přihrávky na osamoceného obránce, jenž si najížděl ze druhé vlny, nepřesně vystřelil. Na opačné je pískán Zlínským ofsajd.
51:46
Skokan po buly zkoušel vystřelit z otočky, Sedláček byl však pozorný.
51:35
Domácí se rychle vydali do brejku, Skokana ale zastavil ofsajd.
51:26
Do hry se chystá elitní formace Zlína v době, kdy se bude vhazovat před Furchem.
50:02
Kempný měl nabito na ránu od modré čáry, ta mu ale vůbec nesedla.
48:39
Vrdlovec v souboji s Okálem vysekl svému sokovi hokejku z ruky. Sudí si ale situace nevšimli a nechali tak pokračovat ve hře.
47:10
Ze druhé vlny si najel obránce Tesařík a měl před sebou jen Furcha, který ale zlínského beka dokázal vychytat.
46:16
Nepřesná rozehrávka Beňoviče vyústila v zakázaném uvolnění.
45:49
Köhler opět čeřil vedu v útočném pásmu, tentokrát jeho pokus zablokovali pozorní domácí obránci.
44:54
Balaštíkovu ránu vyrazil Furch lapačkou před sebe. Měl ale štěstí, neboť první byli u puku jeho spoluhráči.
43:54
Zničehonic mohli udeřit Zlínští. Ke Köhlerovi se odrazil kotouč na mezikruží, avšak hostující forvard ho poslal jen do míst, kde stál Furch. A ze zlínského pohledu se neujala ani dorážka Balaštíka.
42:44
Kolařík sestřelil Veselého, který atak vůbec nečekal a těžce se teď sbírá z ledu.
42:19
Poletín zkusil vystřelit prudce z levého křídla, Sedláček kotouč vyrazil do rohu.
40:55
Sešívaní vstoupili do třetiny aktivně, ale Hertl se nedokázal rychle obtočit kolem branky.
40:01
Třetí třetina by měla začít v 18:48.
Ve druhé třetině se urodilo velké množství šancí a padlo i více branek. Zlínským se podařilo vyrovnat, ale na konci třetiny měli více šancí slávisté.
40:00
39:30
Žejdl riskoval za vlastní bránou, když si místo odpálení kotouče rovnal svou přilbu a málem při tom přišel o kotouč.
38:14
Okál chtěl zblízka překonat Furcha, slávistický gólman ale tentokrát odolal.
37:54
Beňovičovu ránu od modré hosté vychýlili mimo kluziště.
37:26
A další šance Slavie! Žejdl pálil osamocený z druhé vlny, ale z vrcholu pravého kruhu minul zlínskou klec.
36:35
Dresler od modré takřka propálil Sedláčka, jemuž puk propadl mezi nohama. Měl ale štěstí, neboť se odkutálel těsně vedle jeho tyče.
35:30
Sedláček vyrazil střelu z velkého úhlu jen nad sebe a Růžička se pak snažil doklepnout opuštěný kotouč do prázdné klece. Jenže Sedláček máchl včas svou lapačkou a exkluzivním zákrokem dokázal puk zachytit na brankové čáře!
34:20
Kučný byl sám na levém křídle, ale místo střely ještě zkoušel hledat obsazeného Hertla, který se ke střele už nemohl protlačit. Velká šance Slavie přišla vniveč.
33:59
Zlínští budou hrát čtyři minuty ve čtyřech. Ondřej Veselý (ZLN) nejprve vysokou holí fauloval Jelínka a pak musel zahákovat ujíždějícího Sklenáře.
33:23
Vrdlovec dojížděl nahozený puk a Sedláček tak nemohl rozehrát. Domácí útočník pak brankáře osprchoval, za což byl decentně ztrestán hostujícími beky.
32:47
Zlínští mohli využít nečekaného odrazu puku od mantinelu a totální dezorientace slávistické pětky, která vůbec nevěděla, kde je puk. Ale zaskočeni byli i hosté a nakonec tak mohl Furch přerušit hru.
32:05
Berani jsou teď jasně lepším týmem a sešívaní se osvobodili jen za cenu zakázané uvolnění.
31:41
Vrdlovec, jenž opět odpykával týmový trest, se vrátil do hry.
31:20
Po nahození Balaštíka zkoušel dorážet Köhler, Furch ale včas přitiskl svůj beton k tyčce.
29:41
Slávisté reklamovali faul v rohu hřiště na obránce Kuboše před vyrovnávacím gólem a dělali to příliš vehementně, tudíž přichází dvouminutový trest pro hráčskou lavici za nesportovní chování.
29:41
Zlín právě vstřelil branku!

Hosté v rohu útočného pásma vykombinovali sešívané a Balaštík pak před brankou našel číhajícího PETRA LEŠKU, jenž v poklidu zakončil do prázdné klece! Asistence: Jaroslav Balaštík.
28:32
Sedláček chtěl rozehrát za vlastní bránou, počínal si ale příliš bohorovně a puk poslal přímo na hůl napadajícího Hertla. Ten chtěl rychle kotouč zasunout do klece, ale Sedláček se včas zorientoval a betonem zamezil domácímu útočníkovi ve skórování.
27:47
Další dobrou šanci měl slávista Jelínek, jenž bez přípravy vypálil z vrcholu kruhů. Sedláček ale kotouč skvěle vyrazil.
27:26
Beňovič pod tlakem vysvobodil Slavii opět jen za cenu icingu.
27:14
V době, kdy se Žejdl vracel z trestné lavice na led, vyhodili slávisté puk na zakázané uvolnění.
27:12
Leška vypálil od modré a Furch měl co dělat, aby kotouč udržel před brankovou čárou. Hosté se ale k dorážce nedostali.
26:21
Balaštík zavezl puk do pásma a postrčil ho Leškovi na levý kruh. Zkušený útočník ale nedokázal překonat Furcha, jenž jeho střelu mířící do šibenice vytěsnil ramenem.
25:55
Řezníček je na ledě, pokračuje zkrácená přesilovka Beranů.
25:10
Slávisté pak ale hráli v šesti a poměr sil na ledě se vyrovná. Trest odpyká Žejdl.
24:41
Hertl křižným pasem přes brankoviště oslovil osamoceného Krenželoka, ten ale z gólové pozice trefil jen oblouk zlínské klece.
23:55
Dalibor Řezníček (ZLN) zahákoval Krenželoka a dostává menší trest.
23:38
Žejdl u mantinelu čistě zmasakroval Čecha a vybojoval puk pro Alinče, ten ale z mezikruží vystřelil příliš slabě.
22:50

Sérii šancí uťali Moravané snižující brankou! PETR HOLÍK dostal příliš prostoru na pravém křídle a bekhendovou střelou pod víko překonal Furcha! Asistence: Ondřej Veselý, Zdeněk Okál.
22:41
A skórovat mohli i sešívaní, když Jelínek po přenechávce od Tomici mířil zleva na Sedláčka, ale zaskvěl se i zlínský gólman.
22:23
Na druhé straně mohl snížit Leška, Furch ho ale dokázal zblízka vychytat.
22:09

Jan Alinč našel mezi kruhy volného LUKÁŠE ŽEJDLA, jenž přízemní ranou prostřelil Sedláčka! Asistence: Jan Alinč, Lukáš Krenželok.
21:35
Holík se chtěl protlačit až před Furcha, domácí obránci ho ale dokázali zastavit v souladu s pravidly.
20:09
Slávisté se hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky provinili zakázaným uvolněním.
20:01
20:00
19:51
Köhler je také na ledě, oba celky pokračují v pěti.
18:56
Vrdlovec, jenž odpykával trest za Klhůfka, se ihned po návratu z trestné lavice dostal do obrovské šance, když mu Hertl posunul puk na pravé křídlo. Sedláček ale proti jeho střele bez přípravy bravurně zasáhl, když puk ukryl ve své lapačce.
18:15
Žejdl se tlačil za nahozeným kotoučem, nakonec se ale od jeho hokeji odrazil do ochranné sítě.
17:51
Po chvíli se ale povedlo Poletínovi vyvézt puk a dostal se až před Sedláčka. Při snaze udělat kličku byl navíc faulován a poměr sil na ledě se vyrovná. Dvěma minutami je potrestán Köhler (ZLN).
17:17
Hamrlíkovu střelu od modré domácí srazili do rohu. Až teď Zlínští kombinují v útočném pásmu.
16:38
Holík se zkoušel prokličkovat do útočného pásma, sešívaní ho na hranici faulu odzbrojili a osvobodili se.
15:42
Za bránou jsou dvě slávistické hokejky. Domácí hráli chvíli jen ve dvou ozbrojených hokejistech, přesto se jim podařilo opět vyhodit.
14:42
Tesařikovu střelu od modré domácí zastavili a následně Slavii osvobodil Sklenář.
14:13
Slávisté začali pětiminutové oslabení dobře, Jelínek kotouč vyhodil až za Sedláčka.
13:47
Klhůfek (SLA) si vytipoval jednoho z hostujících hráčů a na středu kluziště ho sestřelil. Následuje trest za napadení na 5 minut a do konce utkání.
12:31
Holík se uvolnil až před Furcha, domácího brankáře ale z mezikruží nedokázal prostřelit.
11:05
Jelínek od středové červené čáry vystřelil na Sedláčka, jenž puk rutinně zastavil.
10:12
Okál chtěl z nájezdu propálit Furcha mezi betony, domácí muž s maskou ale nohy sklapl včas.
10:12
Dresler podrazil Okála, jenž jel sám na Furcha, následuje trestné střílení!
09:40
Balaštíkovu střelu vyrazil Furch a kotouč ještě dorážel Leška do odkryté branky, Furch ale dobře zasáhl.
09:12
Čech byl chvíli volný před Furchem, byl ale příliš blízko slávistickému brankáři a už nedokázal prostrčit puk za jeho záda.
07:56
Klhůfek vypálil od modré čáry mimo zlínskou svatyni.
07:00
Hertl se prosmýkl po levém křídle, před bránou ho ale hosté odzbrojili. Následně vypálil nepřesně Růžička a Hertl zkoušel ještě akrobaticky dorazit puk do poloodkryté svatyně, Sedláček se však rychle přesunul a prostor u tyče včas utěsnil.
06:09
Okál vypálil opět zprava, ale ani tentokrát nezamířil přesně.
05:26
Poletínova nečekaná rána od levého mantinelu zaskočila Sedláčka, zlínský gólman ji ale nakonec dokázal ramenem vyrazit nad bránu.
05:20
Na opačné straně mohl zahrozit veterán Alinč, před Sedláčkem mu ale puk utekl.
04:29
Holík hledal před brankou volného Okála, přihrávku však na poslední chvíli vystihl Kempný.
04:06
Sešívaní navíc nepřesně rozehráli a po zakázaném uvolnění se bude opět vhazovat před Furchem.
03:59
Rána Martina Hamrlíka od modré čáry proletěla těsně vedle pravé tyče Furchovy klece. Zlín už se probudil ze spánku a hrozí ve slávistickém pásmu.
03:16
Balaštík vystřelil hned po buly, Furch jeho pokus pokryl.
02:50
Zdeněk Okál si najel po pravém křídle a prudkou střelou z kruhu jen těsně přestřelil Furchovu klec.
02:37
Slávisté jsou v úvodu aktivnější, Klhůfkova střela ale nebyla přesná.
01:52

TOMÁŠ HERTL vystihl přihrávku Zlína na vlastní modré čáře a rychle vystartoval na Sedláčka, jenž mu sice první střelu vykryl, HERTL ale důrazem puk nakonec dotlačil do branky! Bez asistence.
00:39
Petr Jelínek se z úhlu dostal až před Sedláčka a zblízka mu vyklepl betony. Následně se Jelínek kvůli nepozorné obraně hostů dostal i k dorážce, ale Sedláček byl pozorný i napodruhé.
00:01

HC Slavia Praha: Furch (Kopřiva) - Kolařík, Kempný, Kuboš, Dresler, Beňovič, Kučný, Knot - Jelínek, Alinč, Krenželok - Hertl, V. Růžička, Sklenář - Skokan, Žejdl, Tomica - Stránský, Klhůfek, Poletín - Vrdlovec

PSG Zlín: Sedláček (Horčička) - Zámorský, Hamrlík, Řezníček, Šenkeřík, Linhart, Tesařík, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Urbanec, O. Veselý - Kubiš, Melenovský, Čech - Šlahař, Fořt, Okál

Rozhodčí: Hodek, Souček - Pešek, Rozlílek.
Ve 40. kole hokejové Tipsport extraligy se slávisté utkají s letošním neoblíbeným soupeřem PSG Zlínem. Na domácím ledě se pokusí zmírnit jinak jasnou statistiku - se Zlínem prohráli zatím všechny tři letošní zápasy. Dokáží vyhrát ten poslední? Uvidíme v neděli od 15:00 v pražské O2 areně, do níž je vstup jen za 50 korun.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.