Po celou dobu vyrovnané a dramatické utkání rozhodli domácí hokejisté až ve třetí dvacetiminutovce. Tu svěřenci Rostislava Vlacha vyhráli hladce 3:0. Hattrickem se dnes blýskl Jaroslav Balaštík. Liberec v poslední třetině kousal, ale na nějaké drama už neměl dostatek sil. Ševci tak natáhli svoji sérii na tři vítězná utkání v řadě a upevnili si druhou pozici. Nejlepší hráči utkání: Jaroslav Balaštík (ZLN) - Tomáš Pospíšil (LIB). Ze Zlína je to ode mě pro dnešek všechno. Hezký zbytek pátečního večera.
60:00
59:34
Tohle oslabení domácím rychle uteklo a bez obdržené branky.
58:12
Nedvěd selhal v zakončení, když mohl střílet z hranice brankoviště. Hosté už na případné drama nemají dostatek sil.
57:34
Vyloučen je Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty za podražení.
57:23
Ve Zlíně už to vypadá, že tři body zůstanou doma. Stadionem zní Vysoký jalovec.
56:53
Zlín právě vstřelil branku!
Tak tohle byla lahůdka v podání zlínských hokejistů. Nejprve střílel obránce Horák, jeho ránu Schwarz betonem vyrazil před Ondřeje Veselého. Ten nejprve naznačil střelu, ale poté si všiml na druhém křídle volného PETRA LEŠKY, který kotouč uklidil nechytatelně do šibenice. Asistence: Ondřej Veselý, Oldřich Horák.
56:29
Hosté se ještě snaží něco udělat s výsledkem, ale proti dobré obraně domácích to mají hodně těžké.
55:36
Lítá se ze strany na stranu, až teď zahráli puk na zakázané uvolnění hokejisté Liberce.
54:38
Povedený výpad Pospíšila zakončený bekhendovou střelou končí v lapačce Luboše Horčičky.
53:55
Domácí z protiútoku trestají nedůslednost liberecké obrany a zvyšují vedení o dvě branky. Köhlerovu dorážku ještě stačil Schwarz vyrazit, ale na dorážku JAROSLAVA BALAŠTÍKA žádnou z částí své výstroje nedosáhl. Zlínský útočník dnes může slavit hattrick. Asistence: Bedřich Köhler.
53:49
Schwarz jen naprázdno máchl lapačkou proti střele Kubiše, která se otřela o hrazení za libereckou brankou.
53:07
Linhart je na ledě, Ševci mají nejhorší za sebou.
52:35
Holík chytrou fintou podržel puk a poté ho poslal na Schwarze. Zlínští zatím odolávají v pohodě Liberci v oslabení.
51:49
Jánošíkovi puk přeskočil přes modrou čáru, kde už byl dříve postavený Filippi. Píská se tak ofsajd na straně hostí.
51:29
Nejprve Urbanec a posléze i Tesařík dokázal vyhodit puk před Schwarze.
51:01
Tomáš Linhart (ZLN) si počínal nedovoleně a odsedí si dvě minuty za podražení.
50:57
Horčička výborně holí zneškodnil dorážku Pospíšilovi. Liberec si zahraje přesilovku.
49:54
Před Horčičkou bylo chvíli pořádně horko. Nepřesnou rozehrávku jednoho z domácích mohl potrestat vyrovnáním Antonín Dušek. Na Horčičku ale v zakončení nevyzrál.
49:28
Liberec se ale po inkasovaném gólu tlačí dopředu a popere se o vyrovnávací branku.
48:48
ZS Luďka Čajky se chvíli otřásal v základech. JAROSLAV BALAŠTÍK si počkal na vhodný moment a dopravil vyraženou Köhlerovu střelu za bezmocného Schwarze. Domácím stačilo k využití přesilovky pouhých šest vteřin. Asistence: Bedřich Köhler, Tomáš Linhart.
48:42
Je tu přesilovka pro domácí celek. Potrestaným je Tomáš Bulík (LIB) 2 minuty za vražení na hrazení.
48:23
Tygři se zmocnili puku a hned se pustili do protiútoku, který Horčička úspěšně vychytal.
47:33
Köhler naservíroval puk Ondráčkovi přímo na brankoviště, ale druhý jmenovaný trefil pouze klečícího Schwarze. Další z mnoha šancí domácích, která zůstává nevyužita. Teď může Ondráček pouze zpytovat svědomí, že se svojí šancí nenaložil lépe.
46:43
Čech pálil přes hradbu těl, ale puk do sítě nedoplachtil.
46:20
Okál nabil Honejskovi, jeho pokus si Schwarz pohotově stáhl do lapačky.
45:29
Liberečtí vyhazují puk na zakázané uvolnění. Bude následovat buly po levici libereckého brankáře.
44:48
Melenovský vyslal pas přes celé kluziště na osamoceného Köhlera. Domácí útočník zakončil svůj nájezd forhendovou kličkou a trefil pouze dobře položený Schwarzův beton. Obrovská šance zlínských.
44:14
Nedvěd přihrával Pospíšilovi, kterého fantastickým zásahem ramenem vychytal domácí Horčička.
43:41
Hosté se dokázali ubránit a jsou v plném počtu.
43:15
Holík se nepohodl s Honejskem a Liberec může vyhodit.
42:54
Následnou akci přerušila píšťalka sudího, která signalizovala ofsajd. Do třetiny vlétl příliš rychle Ondřej Veselý.
42:25
Zámorský se napřáhl a těsně vedle levé tyče zamířila jeho rána.
41:41
Potrestán je Jan Výtisk (LIB) 2 minutami za nedovolené bránění.
41:18
Bulíř střílel mimo a dopředu se dere Honejskova formace.
40:58
Víškův bekhend mířil nad zlínskou klec. Liberec stále v moci kotouče.
40:30
Řezníček už je na ledě a domácí hrají v plném počtu.
40:01
Domácí hokejisté byli i v této části lepším celkem, ale na góly tato třetina skončila opět nerozhodně. Ševci se dostali okamžitě po začátku druhého dějství do vedení. Tvrdou a přesnou bombou rozjásal domácí publikum Petr Zámorský, který se prezentoval dnes svým druhým gólem. Tygři dlouho nemohli překonat domácí defenzivu v čele s Horčičkou, ale v závěru třetiny se jim to nakonec povedlo. Tomáš Pospíšil ve dvojnásobné přesilovce chytrou a šťastnou trefou zpoza branky srovnal stav na 2:2. Tygři budou hrát ještě půl minuty přesilovku pět na čtyři. Zásahy brankářů: Horčička (7) - Schwarz (11) Třetí třetina začne zhruba v 19:36.
40:00
39:39
Zlín se stále brání ve čtyřech.
39:25
Ondráček byl v sólovém nájezdu lehce podražen Pospíšilem, diváci bouřlivě pískají, ale vylučovat se nebude.
38:44
Liberec právě vstřelil branku!
Tak zřejmě se oddechový čas hostům vyplatil. TOMÁŠ POSPÍŠIL zpoza branky trefil Horčičkova záda a kotouč se od nich odrazil za brankovou čáru. Chytrá a učinná finta libereckého útočníka. Asistence: Tomáš Bulík.
38:29
Na to si lavička Tygrů bere oddechový čas, aby si formace před přesilovkou dobře odpočinula a pořádně se poradila.
38:29
Liberec bude mít dvojnásobnou početní výhodu. Dalibor Řezníček (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
37:58
Horčička vyráží Urbanovu střelu z voleje.
37:38
Kombinaci Tygrů musel hasit za pomocí faulu domácí Tomáš Linhart (ZLN) 2 minuty za faul kolenem.
37:24
Liberec se dokázal ubránit a může na led v plné síle.
36:52
To bylo nádherné bago přihrávek zakončeno ostrým pokusem Tesaříka mimo branku.
36:25
Tvrdou střelu Tesaříka, která letěla po zemi si Schwarz pohlídal.
35:53
Bulík vyhazuje puk z obranného pásma před Horčičku.
35:24
Radek Duda (LIB) u mantinelu zbytečně a tvrdě dohrál zlínského Urbance a odsedí si 2+10 za naražení ze zadu.
34:32
Schwarz odklepává poslední vteřinky přesilovky Tygrů. Balaštík je na ledě a domácí jsou v plném počtu.
33:49
Pospíšil střílel z mezikruží jen těsně vedle levého rohu zlínské branky. Po ofsajdu Zlína se vhazuje ve středním pásmu.
33:23
Tomáš Bulík (LIB) 2 minuty nedovolená výstroj.
33:23
Tomáš Linhart (ZLN) 2 minuty hrubost
33:17
Zlín ale dobře brání a nepustil hosty zatím ke střele.
32:49
Tygři roztočili před Horčičkou přesilovkový kolotoč.
32:32
Tohle vyloučení si možná mohl jeden z rozhodčích odpustit. Ale rozhodl se tak jak rozhodl a to zlínský útočník musí respektovat. Jatoslav Balaštík (ZLN) 2 minuty podražení.
32:06
Schwarz musel raději přikrýt puk pod lapačku před číhajícím Balaštíkem.
31:48
Víšek si sjel na levý kruh a otestoval pozornost Horčičky. Zlínský brankář obstál v této zkoušce pozornosti na výbornou.
31:17
Delší dobu se hrálo bez přerušení. Až teď vyhazují Tygři na zakázané uvolnění.
29:41
Na ledě nám to začíná opět jiskřit. Dohrává se každý souboj.
28:56
Nedvěd v přečíslení dvou na jednoho adresoval pas na Duška, ten ale nezpracoval ideálně kotouč a šanci Tygrů na vyrovnání tak zhatil. Zlínskou akci zase ukončil ofsajd.
28:16
Horčička výborně zasahuje na druhé straně. Zlínský brankář na dvakrát hasil šanci Bulíře s Pospíšilem.
27:43
Balaštík se snažil využít Leškovu přihrávku ale Schwarz si dobře vybruslil a jeho ránu vykryl.
27:19
Ondráčkova střela vypadla Schwarzovy z lapačky. Nejblíže byl puku Melenovský, který o milimetry na kus černé gumy nedosáhl. Následuje buly před Schwarzem.
26:58
Holík se dostal do samostatného nájezdu díky parádní přihrávce od svého spoluhráče. V závěru zlínský štírek zvolil bekhendový blafák, který nakonec směřoval mimo branku. Kubišovu tvrdou dorážku Schwarz zneškodnil. Dvě veliké šance domácích byly nevyužity.
26:46
Zakázané uvolnění zlínských hokejisů.
26:38
Horák se parádně uvolnil, bohužel pro zlínského beka byl těsně před brankou čistě odstaven libereckým obráncem. Na opačné straně kluziště Horčička kryje střelu jednoho z libereckých hokejistů.
26:19
Následovat bude buly před brankou Schwarze.
26:13
Domácí v této přesilovce skoro Schwarze neohrozili. Dušek může na led.
25:13
Liberec brání co to jde a podruhé vyhazuje.
24:43
Berani dlouho kombinují a neví co s kotoučem vymyslet. Nakonec Balaštík jemně tečoval Leškovu střelu, která mířila vedle.
24:11
Hosté se před chvíli sotva ubránili a vykoledovali si další trest. Za hru vysokou holí si odpyká dvě minuty Antonín Dušek (LIB)
23:54
Horčička si připisuje dva úspěšné zákroky po sobě.
23:36
Urbanovi se povedlo vyhodit a hosté už jsou v plném počtu.
23:17
A další buly před Markem Schwarzem.
23:14
Kotouč poskakoval a nakonec skončil někde pod ležícím Janem Víškem. Buly před brankou Liberce.
22:54
Tentokrát si od modré vystřelil Tesařík. Schwarz v pokleku chytá jeho střelu do lapačky. Ještě 42 vteřin se budou hosté bránit ve čtyřech.
21:38
Nejsilnější zbraň PETRA ZÁMORSKÉHO? Jednoznačně střelba z první z prostoru modré čáry. A ještě k tomu v přesilovce. Tvrdá střela zlínského obránce skončila až za Schwarzem. Talentovaný zlínský obránce se střelecky prosazuje dnes už podruhé, a ze stejného prostoru. Asistence: Petr Holík, Antonín Honejsek.
20:53
Všichni aktéři, kteří si odpykávali dvouminutový trest už jsou svým celkům k dispozici.
20:30
Zlínští pokračují v přesilovce pět na čtyři. Schwarz zasahuje a bude se vhazovat po jeho levici.
20:01
Úvodní třetina byla hodně divoká. Nejprve nastřelil Nedvěd tyčku, ale vzápětí se ukázalo, že kotouč skončil v síti a hosté rázem vedli. Bleskově ale vyrovnal domácí Balaštík a tempo se zvyšovalo. Následně zlínští zatápěli dlouho před Schwarzem, ale ten v čele se svojí obranou odolával nátlaku domácích. Vedení hostům vrátil v sedmé minutě Filippi, když šikovně tečoval Čakajíkovu střelu. Poté neproměnil nájezd hostující Bulíř. V závěru třetiny atakoval za brankou Schwarze domácí Balaštík Dernera a u střídačky Liberce se strhla hromadná bitka. Tresty byly rozdány, ale zatím je neznáme. Zlín v následné přesilovce pět na tři díky trefě Zámorského srovnal na 2:2. Zásahy brankářů: Horčička (7) - Schwarz (15). Druhá třetina začne asi v 18:34.
20:00
19:35
Parádní kolotoč přihrávek skončila až nepřesná Holíkova střela.
18:56
Střela PETRA ZÁMORSKÉHO ihned po vhazování končí v horním růžku Schwarzovy branky a máme srovnáno. Asistence: Petr Holík.
18:42
David Štich (LIB) 5 min + do konce utkání za hrubost.
18:42
Radek Duda, Petr Nedvěd (LIB) oba 2 minuty hrubost.
18:42
Jaroslav Balaštík, Petr Leška (ZLN) oba 2 minuty hrubost.
18:42
Zlín čeká přesilovka pět na tři. Vyloučen je David Štich (LIB) 5 min za hrubost. Na další tresty čekáme. Na trestné lavici dělají libereckému obránci ještě společnost Radek Duda, Petr Nedvěd. Na straně domácích sedí Leška s Balaštíkem.
18:42
Celý stadion hromadně skanduje Duda ven.
18:42
Vypadá to na delší debatu, protože se budou rozdávat tresty.
18:42
Teď máme potvrzeno, že u střídaček se do Balaštíka pustili hostující Radek Duda a Petr Nedvěd.
18:42
Za Schwarzovou brankou zůstal ležet na ledě Lukáš Derner a mezitím se u liberecké střídačky strhla hromadná šarvátka.
18:14
Tygři úspěšně vyhazují.
17:42
Čakajík chytře delší dobu kroužil s kotoučem a našetřil vteřinky v oslabení.
17:20
Adam Jánošík (LIB) 2 minuty za sekání.
17:20
Honejsek se přes bránícího obránce šikovně natlačil do zakončení a Schwarz vytáhl bravurní zákrok levým betonem. V šanci byl zlínský útočník faulován a Zlín čeká přesilová hra.
16:46
Leškovi střela z levého křídla na Schwarze vůbec nesedla.
16:13
Zlínští na puku, ale díky nepřesné rozehrávce se nedostali přes střední pásmo.
15:54
Ondráček nahazuje puk na Schwarze a domácí střídají.
15:25
Začíná se nám na ledě jiskřit. Buly ve středním pásmu.
14:46
Urbanovi se rýsovala slibná šance, jenomže v poslední moment mu uskočil kotouč z čepele.
14:24
Veselý nedostihl Okálovu přihrávku a píská se icing. Vhazovat se bude před Horčičkou.
14:05
Zlínští se stěhují z útočné třetiny, protože zahráli ofsajd.
13:57
Útok hostů přerušen pro hru vysokou holí. Buly před Schwarzem.
13:26
Liberecký útočník to zkoušel bekhendem na lapačku, neuspěl. Šance Zlína v této třetině na vyrovnání jsou stále veliké.
13:26
Bylo nařízeno trestné střílení pro Liberec. Michal Bulíř se natlačil do zakončení a rozhodčí překvapivě nařizuje trestné střílení. Údajným faulujícím byl Radim Tesařík, který sekl Bulíře do hokejky.
12:56
Hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Následuje komerční přestávka a po ní buly v blízkosti Marka Schwarze.
12:25
Tahle přesilovka domácím vůbec nevyšla. Liberec je v pěti.
12:06
Balaštík obdržel od Köhlera puk před odkrytou branku, než se ale zlínský útočník vzpamatoval, tak o kotouč přišel.
11:38
Tygři vyhazují kotouč před Horčičku a oslabení se jim krátí.
11:20
Teď se však díky nepřesné rozehrávce sami vytlačili z pásma.
10:48
Domácí se nastěhovali do útočné třetiny a začínají kombinovat.
10:25
Přesilovka pro Ševce. Lukáš Vantuch (LIB) 2 minuty za držení protihráče.
9:56
Kubiš objel libereckou branku a svůj bekhend poslal jen těsně vedle branky. Hraje se hokej nahoru dolu, a opravdu se je na co dívat.
9:21
První úspěšné oslabení mají zlínští za sebou. Urbanec je na ledě.
8:26
Tohle oslabení domácí zvládají zatím hodně dobře.
7:59
FIlip Čech to zkoušel přes bránícího beka, ten mu do střely vložil hůl a puk směřoval pouze do plexiskla.
7:38
Nedvěd střílel z mezikruží, Horčička jeho ránu chytil do lapačky a puk z ní okamžitě vytřepal, aby zlínští mohli vyhodit z pásma.
7:21
Druhým potrestaným zlínským hráčem v dnešním utkání je obránce Patrik Urbanec (ZLN) 2 minuty napadení.
7:10
Na opačné straně vyřešil přečíslení střelou do Schwarze Melenovský. V protiútoku hostů si zlínští pomohli nedovoleně a budou čelit dalšímu oslabení.
6:51
Tygři svoji první přesilovou hru dokonale využívají. Střelu obránce Čakajíka tečoval těsně před Horčičkou TOMÁŠ FILIPPI a posílá tak hosty do jednobrankového vedení. Asistence: Martin Čakajík, Vít Jonák.
6:37
Liberečtí rozestavěli přesilovkový trojúhelník a kombunují.
5:46
Ondráčkův výpad v oslabení orazítkoval levou tyčku Schwarzovy branky.
5:28
Köhler v oslabení chytrou nahrávkou o mantinel vyslal do jízdy Lešku, ten jen o kousíček nedosáhl na kotouč. Jinak by zlínský centr uháněl sám na branku Schwarze.
5:09
Teď má prozměnu výhodu přesilové hry Liberec.Tomáš Linhart (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
4:40
Štich může na led, Tygři jsou v plném počtu.
4:23
Přesilovka Zlína je pomalu u konce, hostům se povedlo vyhodit puk před Horčičku.
3:58
Zámorský křižnou ranou hledal na teč spoluhráče a málem puk skončil v síti. Zlínští hrají ve veliké pohodě od úvodních minut.
3:25
Zámorského tvrdá střela vyprášila levý Schwarzův beton.
2:59
Linhartovu střelu od modré tečoval těsně před Schwarem Bedřich Köhler. Liberecký brankář výborným zákrokem zneškodnil jeho teč. Liberec poprvé v oslabení vyhazuje puk do bezpečí.
2:39
Na tresnou lavici už putuje David Štich (LIB) 2 minuty za podražení.
2:39
Veselý se chytrým průnikem probíjel přes dva liberecké hráče, kteří museli domácího forwarda zastavit nedovoleně.
2:12
A máme srovnáno! Tohle byla otázka času, kdy se po silném tlaku domácích dostane puk za Marka Schwarze. Povedenou kombinaci zakončil střelou do středu branky JAROSLAV BALAŠTÍK. Asistenci si připisuje Petr Leška a Ondřej Veselý.
1:54
Hostující brankář teď absolvoval spršku několika tvrdých střel a za pomocí obrany vše vyřešil.
1:34
Řezníčkova bomba trefila hrudník Schwarze, zlínští jsou v obrovském tlaku, obrana Liberce se nemůže dostat ke kotouči.
1:06
Berani sevřeli Liberec v útočném pásmu a Schwarz musel zasahovat proti nebezpečné střele Kubiše.
0:13
Tak první střela v utkání, kterou vyslal PETR NEDVĚD byla nakonec uznána jako vedoucí trefa hostů. Hostující střídačka protestovala a sudí po poradě s videem nakonec branku uznává. Asistence: Radek Duda.
0:39
Horčička je hned od úvodní minuty v zápřahu. Dokázal zlikvidovat střelu Jánošíka i dorážku Tomáše Pospíšila.
0:13
Petr Nedvěd se dostal do první šance a hned orazítkoval levou tyčku domácí branky. Veliká šance Tygrů na úvod utkání.
00:01

PSG Zlín: Horčička - Tesařík, Řezníček, Urbanec, Kotvan, Linhart, Zámorský, Horák - Köhler, Čech, Leška, Ondráček, Kubiš, Honejsek, Melenovský, Holík, Veselý, Okál, Balaštík.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz - Čakajík, Jánošík, Vitásek, Výtisk, Derner, Štich - Dušek, Víšek, Bulík, Jonák, Pospíšil, Galamboš, Šimek, Filippi, Urban, Kica, Duda, Vantuch, Bulíř, Nedvěd.

Rozhodčí: Blecha, Husička - Gebauer, Lederer.
PSG Zlín - Domácí celek netrápí nepříznívé výsledky ale zase jiný problém. Tím problémem je marodka. Zlínští hokejisté dlouhé roky neměli tak rozsáhlou marodku jako v posledních měsících. V dnešním utkání by měl domácí kouč postrádat kapitána Petra Čajánka , Tomáše Linharta a Jakuba Šlahaře. O startu obránce Hamrlíka a útočníka Marka Melenovského se rozhodne až zítra. Do kádru se naopak vrací po zranění zad Antonín Honejsek, a po vyléčené viróze obránce Zámorský. Připraven by měl být i brankář Jakub Sedláček. Definitivní složení formací určí hlavní kouč až těsně před utkáním podle zdravotního stavu hráčů. Ševci si dovezli v neděli z Brna plný počet bodů, když zdolali domácí celek 3:1. Prodlouží svoji sérii dnes na tři vítězná utkání? O tom se můžete přesvědčit už v 17:30, kdy bude vhozeno úvodní buly.
Bílí Tygři Liberec - Hokejisté zpod Ještědu letos zažívají doslova hororovou sezonu. Po nepříliš uspokojivých výsledcích se nacházejí na předposledním místě tabulky. V posledním utkání sice nestačili na Slavii, ale předchozí dva duely vyhrály shodně 6:3. Proti Plzni se dokonce blýskl hattrickem Radek Duda. V kádru libereckých došlo v poslední době k několika změnám. Tou nejhlavnější je změna trenéra. Mužstvo po Filipu Pešánovi převzal Pavel Hynek. Roman Vlach si to namířil do konce sezony do Karlových Varů a David Havíř do Plzně. Nastala také rošáda v brankovišti, odchozího Pince nahradil Marek Schwarz. Posledním novicem v kádru je slovenský útočník Tomáš Bulík, který předtím oblékal dres Košic.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! Konec základní části se nám pomalu ale jistě blíží, a s ním houstne boj o příčky play-off. Berani se nachází v posledních zápasech v dobré pohodě. Naopak Liberec bude nejspíše bojovat o u držení v nejvyšší soutěži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.