Ode mne je to pro dnešek vše, z minské Čižovky se s vámi loučím a těším se na další počtenou hned zítra.
V tabulce skupiny A se tak Švédové posunuli na první místo před Kanada, na turnaji ještě neprohráli. Zároveň přeskočili i Nory, kteří se aktuálně nachází na třetím místě ve stejné tabulce. Pro Nory to dnes byla první prohra na turnaji.
Utkání mezi Švédskem a Norskem je u konce, žádné velké brankové hody jsme v něm neviděli. Celý zápas tak nakonec dopadl hubenou výhrou Švédů, když rozhodující branku na 2:1 vstřelil ve třetí třetině Linus Klasen. Norové však v zápase předvedli velmi sympatický a houževnatý výkon, za který se nemusí stydět. Škoda jen, že papírového favorita neobrali o nějaký ten bodík.
Střely na bránu:

ve třetí třetině: 7 – 12
celkově: 14 – 35.
Nejlepší hráči zápasu:

NOR: Steffen Söberg
SWE: Mattias Ekholm.
V závěrečných vteřinách byly k vidění ještě dvě zajímavé šance. Švédové mohli podruhé skórovat do prázdné brány, na druhé straně zase mohl dorovnat Ask. Ani jeden z hráčů však nemířil přesně a zápas končí hubeným vítězstvím Švédů.
60:00
59:23
Nyquist měl na holi uklidňující branku, proti poslednímu obránci ale netrefil prázdnou bránu!
58:57
Söberg míří ven z brány, Norové to zkusí v šesti!
58:38
Norové se nemohou dostat do útočného pásma, švédové efektivně brání hubený výsledek.
58:24
Buly v útočném pásmu Švédska, po pravici brankáře Söberga.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Norové mají puk na holích, jsou ale za svým brankářem.
57:37
Norové se nemohou dostat do žádného většího tlaku, Švédové velmi pozorně brání modrou čáru a své obranné pásmo.
56:34
Nepřesná přihrávka Bonsaksena na modrou čáru stojí Nory pásmo.
55:48
Střelecký pokus Oldena od modré čáry mířil těsně nad břevno švédské brány.
55:26
Švédové hrají v plném počtu.
55:26
Askova střela z pravého kruhu byla nadzvednuta Erixonem do ochranné sítě. Buly před Nilssonem.
55:04
Norové hrají v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilová hra.
54:46
Hjalmarsson akceleroval podél levého mantinelu, v útočném pásmu ale rychle o puk přišel.
54:04
Bratři Olimbové se v útočném pásmu neusadili, Švédové obrací hru.
53:26
Přesilovka Švédska je rázem u konce. Za vysokou hůl je potrestán Backlund (SWE). Hraje se čtyři na čtyři.
53:22
Röymark se dostal v mezikruží na puk a okamžitě ho posílá pryč z pásma.
53:02
Bude se znovu vylučovat. Nyquist vybojoval faul pro Švédsko. Stene (NOR) je vyloučen za držení.
51:54
Ask vyzkoušel z levého křídla pozornost švédského brankáře, ten však na jeh ránu dobře viděl a bez problémů zasahuje.
51:02
Sjögren přenechal na pravém křídle puk Ericssonovi, tomu se ale střela vůbec nezdařila.
50:43
Norové oslabení přečkali a hrají v plném počtu.
50:08
Lindström si vybruslil na pravý kruh, střela ke vzdálenější tyči ale mířila těsně mimo.
49:55
Ekholmovi střela z první na pravém kruhu vůbec nesedla. Söberg tak nakonec nemusel proti žádné velké ráně zasahovat.
49:10
Nyquist z levého křídla hledal před bránou volného spoluhráče, puk však sbírá obrana Norska.
48:40
Bude se ale znovu vylučovat, přesilovka čeká na Švédsko. Espeland (NOR ) odchází za katr kvůli vysoké holi.
48:38
Střela Andersena od modré čáry byla pro brankáře Söberga skrytá, nakonec však dokázal reflexivně zasáhnout.
48:05
Olden akceleroval podél levého mantinelu, jeho střela však končí v lapačce pozorného Nilssona.
47:18
Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové obrací vývoj zápasu a ve třetí třetině se dostávají do vedení! Nyquist objel branku a následně předložil puk přes brankoviště na druhou stranu volnému LINUSI KLASENOVI. Ten již měl lehkou práci, stačilo mu doklepnout volný puk do brány. brankář Söberg mohl s touhle dorážkou z hranice brankoviště jen stěží něco udělat. Asistence: Gustav Nyquist, Tim Erixon.
46:24
Backlundova střela příklepem od levého mantinelu končí na výstroji pozorného Söberga.
45:42
Norové jsou v přesilovce velmi nebezpeční. Mezi kruhy si najel Olden, puk však netrefil tak, jak by si představoval.
45:12
Následně se Švédové dostali na puk a vyhazují ho do středního pásma.
44:53
Po další Tryggově ráně dorážel Skröder, netrefil ale volnou část švédské brány. Halou to jen zadunělo, tohle byla stoprocentní gólovka!
44:29
Začátek třetí třetiny se hodně kouskuje, puk teď opustil ledovou plochu a bude se vhazovat ve středním pásmu.
44:24
Tryggova rána od modré čáry končí v lapačce pozorného Nilssona.
44:05
43:47
Přesilovka Švédska je u konce, Backlund (SWE) je vyloučen za hrubost.
43:26
Další dobrá šance Švédska! Järnkrok dostal puk mezi kruhy, měl dokonce i čas zamířit. Touš však poslal jen do povyjetého brankáře Norska, který vydatně podržel svůj tým!
43:10
Švédové hrají v plném počtu, Norové ve čtyřech.
43:05
Na pravém kruhu následně napřáhl Nygren, jeho dělovka byla sražena do ochranné sítě nad bránou Norska.
42:29
Střela Backlunda z pravého kruhu byla nepřesná, Švédové přicházejí o pásmo.
42:03
Vyloučen je Bonsaksen (NOR) za držení. Norové jdou do tří!
41:59
Rána jako z děla v podání Nygrena. Na hranici brankoviště se puk do brány snažil ještě dotlačit Axelsson, byl ale faulován.
41:03
Oba kohouti již sedí na trestné lavici, pokračuje se ve čtyřech na obou stranách. Vyloučeni jsou Forsberg (NOR) a Lindström (SWE), oba za hrubost.
41:01
Střela Hansena z pravého křídla končí na pozorném brankáři Norska, zároveň se do sebe na druhé straně hřiště pustili dva hráči a sudí je musí od sebe odtrhávat.
40:40
Švédové jsou hned usazeni v útočném pásmu a snaží se ohrozit bránu Norska.
40:01
Hráči jsou zpět na ledové ploše, třetí třetina bude moci začít.

ve druhé třetině: 6 – 15
celkově: 7 – 23.
Druhá třetina už brankové momenty přinesla, každý z týmů se prosadil jednou přesnou trefou. Do vedení šli nejprve Norové, když Olden proměnil svůj samostatný únik přesnou střelou nad vyrážečku. Švédové měli ve druhé třetině s houževnatým soupeřem mnoho problémů, nakonec mu ale přeci jenom první branku vstřelit dokázali. Stalo se tak tři minuty před druhou sirénou, když se ujala střela příklepem od útočníka Lindströma.
Další třetina začne přibližně v 21:19.
40:00
39:35
Zakázané uvolnění Švédska, čeká nás tak ještě alespoň jednu buly před brankářem Nilssonem.
38:56
Po ráně Sörvika od modré čáry se k vyraženému puku dostal Forsberg, sám před brankářem Švédska však nedokázal puk vrátit do soupeřovy brány. Norové tak nevyužili slibnou šanci na navrácení se do vedení.
38:31
Další útok Švédska však brzdí ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu, blíže k bráně střežené Söbergem.
37:43
Švédové jsou jako politi živou vodou, na Nory teď nečekají lehké minuty. Švédové budou chtít do konce třetiny využít svoji převahu a obrátit výsledek,
36:33
Švédové využívají přesilovou hru a na konci druhé třetiny srovnávají stav dnešního mače! Na pravém kruhu pro vhazování napřáhl JOAKIM LINDSTRÖM a přesně umístěnou dělovkou propálil norského brankáře. Asistence: Magnus Nygren, Oscar Möller.
36:05
Vyloučen je Holös (NOR) za nedovolené bránění.
36:01
Švédové začínají přikládat pod kotel, navíc se bude vylučovat. Zatím mají ponechanou výhodu.
35:20
Nahození Odegaarda ze středního pásma nenadělalo švédskému brankáři mnoho potíží, v poklidu ještě stihl vytřepat puk z lapačky.
34:37
Lindstöm si nabruslil na pravý kruh pro vhazování, jeho střela však byla sražena norskou obranou mimo.
33:52
Švédové již hrají v plném počtu, Norové přesilovku znovu nevyužili.
33:05
Další vhazování vyhráli Švédové a osvobozují se.
32:55
Ask našel před bránou zcela volného Oldena, který svoji dnešní druhou branku nepřidal. V ideální pozici mezi kruhy poslal puk přímo do hrudi brankáře Nilssona. To byla velká šance Norska na navýšení vedení!
32:25
Následně se Švédové osvobozují.
32:15
Prudká rána Holöse od modré čáry končí na pozorné obraně Švédska.
31:49
Přesilovka pro Norsko. Gustafsson (SWE) je vyloučen za podražení.
31:40
Je tomu tak. Za potlesku tribun odjíždí s oporou lékařů na střídačku. Drží se však bolestivě za ruku a nakonec putuje rovnou do kabin.
31:40
Po jednom ze soubojů u mantinelu se z ledu těžce zvedá Švéd Ahnelov. Je v péči lékařů, ovšem jeví známky, že by měl být v pořádku.
31:05
Další štiplavá rána Sjögrena z levého křídla končí v lapačce pozorného Söberga. Ten svoji dnešní šanci v bráně chytl za pačesy a zatím dovádí Švédy k zoufalství.
30:47
Fransson byl již s pukem za modrou čárou, Švédové se tak dopustili postavení mimo hru.
30:03
Jeden ze Švédů zahrál vysokou holí, hra je přerušena, bude se vhazovat před brankářem Nilssonem.
29:19
Nahození Trygga od modré čáry k brankáři Nilssonovi ani nedoputovalo.
28:42
Po střele Ken Andre Olimba z otočky končí puk v lapačce připraveného brankáře Švédska.
28:25
Rána Holose od modré čáry byla před švédským brankářem nebezpečně tečována, nakonec proklouzla těsně mimo. Následně Švédové vyhazují hned puk na zakázané uvolnění.
28:06
Backlund vyslal od levého mantinelu nepříjemnou ránu švihem, ta si však našla cestu přímo do náruče brankáře Söberga. Hra je přerušena.
27:29
Švédové se snaží stále napadat rozehrávku soupeře a tlačit se do šancí. Norové s nimi ale stíhají zatím bruslit a brání svůj těsný náskok.
26:59
Ránu Erixona zastavuje dobrým obranným zákrokem Nor Olden.
26:29
Slabší střela Möllera z pravého kruhu nenadělala norskému brankáři příliš problémů.
25:32
Mathias Olimb se z levého křídla snažil najít některého ze svých spoluhráčů před bránou soupeře, tam ale nikdo v červených dresech nebyl.
25:15
Švédové si nerozuměli při rozehrávce a sami se připravili o útočné pásmo. Zároveň jsou již Norové v plném počtu.
24:34
Norové zatím nepouští soupeře do vážnějších situacích a dobře se brání.
24:14
Ze stejného místa pálil Backlund, ani on ale nedokázal lépe zamířit.
23:55
Linström si nabruslil na pravý kruh a střelou švihem minul vzdálenější tyč norské brány.
23:14
Přesilovka pro Švédsko. Odegard (NOR) je vyloučen za hrubost.
22:47
Norsko právě vstřelilo branku!
Norové přečkali přesilovou hru Švédů a z rychlého protiútoku otevírají skóre utkání! Švédové zaváhali při rozehrávce ve středním pásmu, čehož využil SONDRE OLDEN a unikl všem hráčům soupeře. Sám proti Nilssonovi se pak střelou nad vyrážečku nemýlil. Asistence: Per-Age Skröder.
21:48
Norové tlak Švédska přežili a hrají v plném počtu.
21:50
Po dalším nahození puku se snažil u pravé tyčky dorážet Jarnkrok, puk ale poslal těsně mimo. Brankář Söberg však již ležel na zemi, stačilo jen lépe zamířit.
21:27
Rána Franssona od modré čáry byla nepřesná a letěla nad břevno norské brány.
21:20
Danielsson dostal puk na levé křídlo a z první ho napálil pořádnou dělovkou na bránu. Brankář Norska se však prezentoval efektivním zákrokem lapačkou. Hra je přerušena, skóre se nemění.
20:54
Norové se ale následně dostali na puk a osvobozují se.
20:27
Rána Möllera od modré čáry mířila těsně mimo. Švédové jsou hned usazeni v útočném pásmu a pokračují v přesilové hře.
20:01
Hráči se pomalu vrací na ledovou plochu k odehrání druhé třetiny. Zápas bude moci brzy pokračovat.
Střely na bránu v první třetině: 1 – 8.
První třetina je u konce, branku jsme v ní neviděli. Jasně aktivnější byli papíroví favoriti ze Švédska, kteří si dokázali vytvořit mnoho střeleckých šancí, recept na brankáře Norska Söberga však ještě nenašli. Norové působili v první třetině velmi neškodně, výrazně zahrozit se jim nepodařilo ani během dvou přesilových her.
Další třetina začne přibližně v 20:27.
20:00
19:57
Rána Franssona od modré čáry končí na pozorném brankáři Söbergovi. Více už nejspíš Švédové nestihnou.
19:48
A početní výhodu si hned vyzkouší i Švédové. Za držení je vyloučen Morten Ask.
19:20
Švédové hrají v plném počtu, Nilsson si během oslabení nepřipsal jediný zákrok.
19:12
Rána Espelanda od modré čáry trefila jen prvního bránícího hráče Švédska.
18:40
Další vyhození Švédů, Norové jsou v přesilovce bezzubí.
18:03
Norův se početní výhoda zatím vůbec nedaří. Naopak po pravém křídle prchal Rasmussen, jeho střela byla ale hodně nepřesná.
17:25
Švédové ale vyhráli buly a okamžitě se osvobozují.
17:20
Za podražení je vyloučen Andersen (SWE). Norové budou mít v závěru třetiny k dispozici přesilovou hru.
16:53
Gustavsson ztratil ve středním pásmu puk, toho se ujal Nor Olden a z pravého křídla prověřil bekhendem brankáře Nilssona. Ten však svůj tým podržel a zabránil první brance ve své síti.
15:48
Šikovná teč Lindströma z hranice brankoviště mířila těsně mimo levou tyč norské brány. Chybělo pár centimetrů a Švédi mohli otevřít skóre!
15:07
Ahnelov si nerozuměl na útočné modré čáře s Hjalamarssonem, puk př přechodu do pásma tak nakonec nezískal ani jeden z nich.
14:42
Další švédský útok brzdí postavení mimo hru, Švédové jsou v zápase jasně lepší, obrana Norska si zatím s nimi ale ví rady.
13:20
Fransson se na modré čáře opřel do puku, tentokrát klubko hráčů před brankářem Söbergem prostřelil, na samotného gólmana Norska si ale už obránce Švédska nepřišel.
12:58
Rána Erixona od modré čáry byla sražena obráncem Norska mimo.
12:14
Hra je přerušena, puk vypadl mimo ledovou plochu. Buly na středovém kruhu.
11:50
Švédové překombinovali nadějně vyhlížející protiútok. Přihrávka na Backlunda již byla přespříliš, jeho spoluhráč Lindström měl spíše střílet.
11:15
Nor Olden se pokusil projet stojatou švédskou obranou, nabruslil si to přímo mezi třemi obránci Švédska, nakonec ale o puk přišel.
10:00
Střela Erixona z levého křídla netrefila norskou bránu, obránce tří korunek ale byl již ve velmi ostrém úhlu a měl to tak složité.
09:41
Střela Ahnelova z pravého křídla končí na hrudi pozorného brankáře Söberga. Následně sudí přerušuje hru pro postavení dorážejícího útočníka v brankovišti.
08:47
Dlouhý pas Rasmussen neměl šanci dojet, po zakázaném uvolnění švédského týmu se tak bude vhazovat před Nilssonem.
07:58
Střela Jarnkroka z levého křídla mířila těsně vedle. Švédové se lépe pohybují, Norové se musí spíše bránit.
07:31
Švédové si nerozuměli a Erixonovi na modré čáře utíká puk pryč z pásma.
07:14
Po nahození dnes opět aktivního Möllera končí puk v ochranné síti nad bránou Norska. Byl ale tečovaný, vhazovat se tak bude v útočném pásmu Švédska.
06:58
Švédové mají puk na svých holích a snaží se diktovat tempo hry.
05:51
Z pravé strany nahrával Skroeder na Oldena, přihrávka však byla na dlouhou hůl a norský forvard na ni nedosáhl.
05:22
Kapitán Lundqvist zachytil ve středním pásmu špatnou rozehrávku Norů, jeho nahození od modré čáry však mířilo mimo.
04:55
Rána Holose od modré čáry byla zblokována mimo švédským útočníkem.
03:57
Moller dostal na levém křídle více prostoru, jeho střela na vzdálenější tyč však končí na pozorném brankáři. Švédský hráč se neprosadil ani z následující dorážky.
03:25
Švédové v plném počtu.
03:12
Ask se snažil najít některého ze svých spoluhráčů od pravého mantinelu, našel ale jen švédskou hůl, která okamžitě vyhazuje puk pryč z pásma.
02:46
Rána Holose od modré čáry mířila mimo, Nilsson nemusel ani zasahovat.
02:20
Norové jsou zatím v přesilové hře bezzubí, Švédové je do vážnějších situací nepouští.
01:40
Švédové se však chvíli po buly dostali na puk a osvobozují se.
01:25
Přesilovka pro Norsko. Za hákování je vyloučen Erixon (SWE).
01:20
Kapitán Bastiansen se snažil střílet z pravého kruhu, jeho pokus však letěl mimo.
00:33
Švédové začali prvním náporem, Norové se ale bez problémů ubránili.
00:01
Hráči obou týmů pomalu vjíždí na ledovou plochu, brzy budeme moci začít.
Hráči obou celků již dokončili rozbruslení a odebrali se do kabin k posledním přípravám na začátek zápasu. Na ledové ploše zatím krouží dvě rolby, které připravují led na vypuknutí utkání.
V bráně norského týmu dostane poprvé příležitost ukázat se Steffen Söberg, který zatím kryl záda norské jedničce Larsi Haugenovi. Ten dostal na dnešní den úplně volno a ani nefiguruje na soupisce norského týmu pro utkání. Haugen se zatím na turnaji ukazuje v dobrém světle, ze dvou zápasů má úspěšnost 90,9 %, jednou vychytal čisté konto.
Hráči jsou již na ledové ploše a rozcvičují se. Norové nastoupí v červených dresech, na Švédy pak čekají barvy žluto – modré.

Norsko: Söberg (Volden) – Holös, Espeland, Ödegaard, Trygg, Bonsaksen, Sörvik – Hansen, Röymark, Forsberg – Bastiansen (C), K. Olimb, M. Olimb – Olden, Skröder, Ask – Stene, Lovlie, Martinsen – Roest, Dahlström.
Trenér: Roy Johansen.

Švédsko: Nilsson (Eriksson) – Gustafsson, Ekholm, Fransson, Erixon, Ahnelöv, Andersen, Nygren – Backlund (A), Möller, Lindström – Nyquist, Klasen, Järnkrok – Hjalmarsson, Sjögren, Ericsson – Lundqvist (C), Axelsson, Rasmussen – Danielsson.
Trenér: Par Marts.

Rozhodčí: Ronn (FIN), Sidorenko (BLR) – Puolakka (FIN), Semjonov (EST).
Ani Švédové zatím na turnaji nepoznali chuť porážky, i když v utkání proti České republice k ní neměli tolik daleko. Češi do nedělního zápasu vstoupili parádně, již po osmi vteřinách překonal švédského brankáře Nilssona mladík Tomáš Hertl. Náskok si ale svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky nedokázali udržet (i když ve druhé třetině vedli již 3:1) a utkání nakonec musely rozseknout samostatné nájezdy.

V nich se z českého výběru prosadil Klepiš, na druhé straně ale mířili přesně Klassen a Lindström, kteří rozhodli o švédském vítězství nad českou národní reprezentací.
Norové ve svém prvním vystoupení na turnaji porazili nejprve hladce Itálii 3:0, ve druhém duelu si pak poradili těsně s Dánskem, které přetlačili v napínavé koncovce 4:3.

Norové v souboji s Dánskem prohrávali již ve třetí minutě o dvě branky, nesložili ale zbraně a ve druhé třetině dokázali průběh utkání obrátit ve svůj prospěch. V hektickém závěru sice dánský výběr sahal po vyrovnání, Norové ale dokázali svůj hubený náskok udržet a připsali si další tři veledůležité body do tabulky skupiny A.
V severoevropské bitvě by měli za favorita platiti Švédové, aktuální postavení v tabulce skupiny A však nahrává norskému soupeři. Norové totiž vyhráli oba dva své zápasy v základní hrací době a s šesti body se nachází na druhé příčce v tabulce. První Kanada totiž hrála o zápas více.

Švédové pak jeden zápas vyhráli v základní hrací době, bitvu s Českou republikou ale ovládli až po samostatných nájezdech a na svém kontě tak mají zatím jen pět bodů.
Pěkný den z minské Haly Čižovka, která dnes bude svědkem pátého hracího dne běloruského mistrovství světa v ledním hokeji. Celý úterní den pokračuje po bitvě mezi Itálií a Dánskem soubojem mezi Norskem a Švédskem. Úvodní buly je naplánováno na 19:45 středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.