To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Dnešní kvalifikační bitva končí zaslouženou dělbou bodů. Oba týmy dnes bojovaly spíše sami se sebou, sledovali jsme hodně slabé utkání. Ani jednomu z týmů se nepodařilo zakombinovat tak, aby z toho byl gól. Paradoxně nejlepší akce si oba týmy nechaly až na poslední minuty zápasu, ovšem skóre se již nezměnilo. Diváci vyprovází hráče pískotem, není divu, dnes se na fotbal opravdu nedalo dívat.
90+3
Zákroky brankáře Řecka Karnezise – 3.
Zákroky brankáře Maďarska Királyho – 3.
90+3
Probíhá poslední minuta nastaveného času, poslední vteřiny dnešní kvalifikační bitvy.
90
Hraje se poslední minuta základní části, sudí nastavil ještě tři minuty.
88
Ve vápně si Gera parádně zpracoval míč, ale z malého vápna branku neuvěřitelně přestřeluje.
87
Pintér pálí zpoza vápna, to byla povedená střela, Karnezis vyráží nad branku, rohový kop pro Maďarsko.
86
K hlavičce se tam dostal ve vápně Roland Juhász, ale branku soupeře vysoko přestřeluje.
85
Na druhé straně, po zásahu bránícího Nikoliće, mají rohový kop domácí.
84
Nic z toho není, hrají hosté.
83
Další rohový kop Řeků a znovu z toho nic není, Manolas hlavičkuje pouze mimo branku.
82
Domácím se nabízel rychlý brejk, na levé straně si míč zpracovává Nikolić, který ale je v ofsajdu.
81
Čtvrtý rohový kop Maďarů, z pravé strany rozehraje Dzsudzsák.
80
Ani hosté se nedokázali prosadit v pokutovém území soupeře.
80
Deset minut do konce zápasu, Konstantinos Fortunis rozehrává rohový kop z pravé strany.
79
Ádám Pinter dostává žlutou kartu za faul v osobním souboji, kde si pomáhal rukama.
79
Řekové tak již vyčerpali všechny možnosti střídání, nyní si, po dalším faulu domácích, vymohli míč.
77
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Panagiotis Kone a Joannis Fetfatzidis, přichází Kostas Katsouranis a Giannis Gianniotas.
77
76
Karnezis vykopává od své branky, hlavně co nejdál.
74
Útočný faul odpískán také domácím, míč zadarmo pro Řecko.
73
Akce Maďarů končí ztrátou míč, brejk hostů.
73
A Karnezis musel vyboxovávat, což zvládl, míč míří mimo pokutové území. Hned vzápětí mají ale hosté další roh, znovu z pravé strany.
72
Pozor, je tu šance pro domácí tým, který má rohový kop z pravé strany.
71
Střídajícího Ákose Eleka zřejmě limitovalo zranění levé nohy, které si způsobil v souboji v 55. minutě.
70
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Ákos Elek, přichází Ádám Pintér.
69
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Lazaros Christodulopulos, přichází Konstantinos Fortunis.
69
Kyriakos Papadopoulos faulován na vlastní polovině, útočný faul Maďarů.
68
Střídání v týmu Maďarsko: ze hřiště odchází Adam Szalai, přichází Nemanja Nikolić.
68
Tam se toho vejde... hostující Kone napálil míč z velké dálky, vysoko nad branku.
67
Akce domácích po pravé straně končí ztrátou míče.
65
Žlutou kartu dostává Joannis Fetfatzidis (Řecko) za faul u vlastní šestnáctky.
64
Žlutou kartu dostává Panagiotis Kone (Řecko).
64
Naivita Řeků pomáhá domácím, aniž by se o to jakkoli zasloužili, nicméně nepřihrát si na metr, na hranici pokutového území Maďarska, to je opravdu nevídané na repre úrovni.
63
Chmury ve tváři trenéra domácího týmu, Maďaři tahají ve druhém poločase za kratší konec.
61
Domácí defenziva ale v pohodě odvrací.
61
Díky obrannému zákroku Kádára mají hosté k dispozici rohový kop, a to z pravé strany.
60
A kdyby Fetfatzidis nebyl sobecký a místo snahy přejít přes trojici bránících hráčů přihrával, mohli hosté zahrozit z rychlého brejku.
59
Jedna z vůbec prvních akcí domácího týmu na polovině Řecka ve druhém poločase.
58
A jak je v dnešním duelu tradicí, následuje nákop dopředu, ovšem celou akci zastavil odpískaný ofsajd.
58
Řekové vhazují z levé strany, na polovině soupeře, ale Samaris se s míčem dostal až k půlící čáře.
57
Pouze nepřesný pas domácích směrem k brance soupeře.
55
Elek je již ošetřován přímo na hrací ploše, mezitím se v ruce sudího Karasjova blyští žlutá karta, kterou právě Ákos Elek dostává. V dalším utkání tak bude svému týmu chybět.
54
Samaris se poroučí k zemi po ostrém faulu domácího Ákose Eleka, který ale paradoxně nemůže tento souboj "rozchodit".
53
Z hlediště Groupama Arény se ozývá pískot, byť spíše ojedinělý.
51
Maďaři si říkají o gól, nyní nejsou již několik minut schopni dostat se s míčem za půlící čáru.
51
Torosidis přihrává před branku soupeře z pravé strany, tam se Athanasiadis snažil míč usměrnit do branky, ale nějaké ty decimetry scházely.
50
Nicméně co zůstává, to je neschopnost pohledné kombinace, Kone nyní opět hlavičkuje, ale snadný míč končí v náruči Királyho.
49
Do druhé půle jako by hosté vstoupili s větším zápalem a odhodláním, což se projevuje na hřišti.
48
Kone hlavičkuje uvnitř vápna Maďarska, na hranici malého vápna, ale branku netrefuje.
47
Gábor Király odkopává míč, ten míří až na polovinu soupeře, ovšem téměř okamžitě je zpět u gólmana domácího týmu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Ani vteřinu nenastavoval ruský sudí Karasjov a první poločas tak končí vypršením pětačtyřiceti minut. Oba týmy toho moc nepředvedly, v podstatě vůbec nic. Sledujeme urputnou taktickou bitvu, Řekové se chtějí prosadit nakopávanými míči, domácí se prosazují pouze individuálními akcemi typu Dzsudzsáka z 20. minuty, ale to je asi tak vše. Nezbývá, než si do druhého poločasu přát zlepšení kvality hry.
45
45
Poslední minuta prvního poločasu, resp. řádné hrací doby.
44
Volný kop domácích, Karnezis nadvakrát chytá, ale nakonec je stejně pískán útočný faul hlavičkujícího Rolanda Juhásze.
42
"Malá domů" v podání hostů, Karnezis s přehledem celou situaci zvládl, tedy až na ten odkop, kdy posílá míč pouze do autu.
41
Juhász je v pořádku, Řekové sportovně vrací míč soupeři. Sledujeme poslední pětiminutovku první půle.
40
Roland Juhász nyní těžce "rozchází" otřes po srážce s vlastním brankářem.
39
Míč častěji drží Řekové, ale je to většinou na své polovině, případně nedaleko za půlící čárou na polovině soupeře.
37
Další útočný faul hostů, tentokrát se provinil Lazaros Christodulopulos.
36
Dzsudzsák se k míči na levém křídle nedostal, ten končí v autu, hosté vhazují na své polovině.
35
Karnezis si dával na čas s rozehrávkou, diváci pískají, ale rozhodčí zůstává ledově klidný.
34
Dzsudzsák pálí z velké dálky, ale hodně vedle branky soupeře.
33
Ale nakonec se míč dostal do vápna Maďarů, vše vyřešil bránící Tamás Kádár razantním odkopem.
32
Řekové s míčem na polovině Maďarska, nepřesný pas do vápna z pravé strany.
31
Obehrát protihráče je zřejmě nad síly některých hráčů, kteří tak akci soupeře přerušují pouze za cenu drobných faulů, které ruský sudí Karasjov správně píská.
30
Je za námi prvních třicet minut dnešního utkání, které je urputnou bitvou o každý míč. Technická kvalita obou týmů zatím hodně slabá, za zmínku tak stojí pouze střela domácího kapitána z 20. minuty.
28
Řekové nyní častěji s míčem na polovině domácího týmu.
27
Kyriakos Papadopoulos s míčem na pravém křídle, ale neví si rady, tak ho prostě nakopne do pokutového území, ovšem přitom trefí prvního bránícího hráče soupeře.
26
Odkopem řeší situaci obránce Řecka, v podstatě darovaný míč, který končí u Királyho.
24
Útočný faul Kyriakose Papadopoulose, míč pro Maďarsko.
23
Gera v dobré pozici ve vápně Řecka, ale branku přestřeluje.
21
Útočnou akci domácího Stiebera, po pravém křídle, přerušuje odpískaný ofsajd.
20
Velmi dobrá střela Dzsudzsáka z levé strany, kterou Karnezis jen s velkou námahou vyrazil!
19
Centr z levé strany na vzdálenější tyč, ale domácí se v pohodě ubránili a sami mohou zaútočit.
18
Volný kop Řecka, domácí staví jednočlennou zeď v podobě Stiebera.
17
Kombinaci obou týmů provází velké množství chyb a zbytečných ztrát míčů.
15
Nepřesný nákop na Fetfatzidise, míč má Király, který vykopává od své branky.
13
Také domácí hlavičkují nad branku, konkrétně Adam Szalai.
13
Tentokrát se proti pravidlům provinili hosté, konkrétně Joannis Fetfatzidis, který na vlastní polovině fauluje kapitána Dzsudzsáka.
12
Hosté rozehráli volný kop z pravé strany, ve vápně hlavičkoval Vasilis Torosidis, ale míč letí vedle branky.
11
Žlutou kartu dostává Leandro de Almeida (Maďarsko) za faul na Fetfatzidise.
11
Maďaři hrají opravdu "od podlahy", ostře přistupují k hráčům a velmi často faulují.
10
Řekové zkoušeli nacvičený signál, který ale nezvládli a míč mají domácí.
9
Je pravda, že k zemi se Torosidis poroučel až po třetím skluzu bránících hráčů Maďarska.
8
Kapitán Řeků Torosidis se nyní zlobí na sudího Karasjova, který ale odpískal faul domácím.
7
Domácí z tohoto ale nic nevytěžili, nyní již opět hrají hosté.
6
Nepřesný pas domácích na pravé křídlo, přesto se Maďaři dostávají k autovému vhazování.
5
Hosté drží míč, ale pouze na své polovině.
4
Další nedovolený zákrok na domácího Szalaie, znovu na polovině Maďarska.
2
Útočný faul Kyriakose Papadopoulose na domácího Szalaie.
1

Maďarsko: Király – Fiola, Juhász, Kádár, de Almeida – Stieber, Elek, Gera, Tőzsér, Dzsudzsák (C) – Szalai.
Náhradníci: Dibusz, Bogdán – Lang, Szolnoki, Pintér, Guzmics, Koman, Hajnal, Simon, R. Varga, Nikolić, Priskin.

Řecko: Karnezis – Papastathopoulos, Manolas, Torosidis (C), Stafylidis – Papadopoulos, Samaris – Fetfatzidis, Kone, Christodulopulos – Athanasiadis.
Náhradníci: Vellidis, Kapino – Bakakis, Siovas, Vyntra, Lagos, Fortunis, Katsouranis, Tachtsidis, Giannou, Gianniotas, Karelis.

Rozhodčí: Karašov – Averjanov, Kalugin (vš. RUS).
ŘECKO

Zatím katastrofální kvalifikační vstup mají mistři Evropy z roku 2004, vedení věhlasným Claudiem Ranierim! Po třech porážkách a jedné remíze jsou Řekové poslední, i ta Faerskými ostrovy, s nimiž senzačně prohráli na svém stadionu v Pierusu! S jedním bodem se tak postup na EURO 2016 stává čím dál méně reálnějším, ovšem nikoliv nemožným. Z posledního místa se totiž ještě mohou Řekové vyšvihnout výše, nicméně potřebují už hlavně vyhrávat. O něco takového se mohou pokusit již dnes v Maďarsku, což je, z pohledu výsledků posledních kvalifikačních bitev, vcelku přijatelný soupeře "na rozehrání".
MAĎARSKO

Maďarsko dnes čeká velký úkol. Po dvou kvalifikačních vítězstvích, jedné remíze a jedné porážce nastupují v domácím prostředí proti poslednímu Řecku, nad nímž potřebuje zvítězit, chce-li si v konkurenci vedoucího Rumunska, druhého Severního Irska či čtvrtého Finska udržet šanci na postup na EURO 2016. Bilance Maďarů proti Řekům však není vůbec dobrá, v kvalifikačních duelech se většinou z výhry radovalo právě Řecko, Maďaři slavili výhru naposledy v roce 1987, kdy doma zvítězili 3:0. A opomenout nesmíme ani vítězství v zatím posledním vzájemném měření sil na jaře roku 2008, kdy Maďarsko "přetlačilo" Řecko poměrem 3:2!
Vítejte u on-line přenosu utkání kvalifikační skupiny F o postup na EURO 2016, v němž MAĎARSKO přivítá na svém hřišti v Budapešti ŘECKO. Utkáním se odehraje v Groupama Areně a provede jím jako hlavní sudí Rus Sergej Karašov, na čarách mu budou pomáhat jeho krajané Anton Averjanov a Tichon Kalugin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.