SESTŘIH Premier League: Crystal Palace - Swansea 1:0

To už nyní neplatí – je dobojováno. Crystal Palace zakončil sezónu stylově, těsnou výhrou 1:0 nad Swansea. O triumfu Eagles rozhodl v 57. minutě Marouane Chamakh, hosté se do šancí dostávali spíše sporadicky a vyhrát si dnes rozhodně nezasloužili. Z mé strany je to vše, budu se na vás těšit znovu v příští sezóně Premier League. Na počtenou!
90+6
90+4
Vypršela čtvrtá minuta nastavení a stále se hraje...
90+3
Do konce utkání zbývá přesně minuta a domácí si v poklidu hlídají svůj těsný náskok.
90+2
S čistým štítem kromě Murrayho nevyvázne ani Brede Hangeland, který za nedovolený zákrok na Emnese vidí žlutou kartu.
90+2
Dlouhovlasý Emnes si neporadil s přesilou protihráčů a kulatý nesmysl skončil v autu.
90+1
Nastavují se čtyři minuty!
89
Glen Murray zákeřně fauloval Kylea Naughtona, sudí Pawson je dnes poprvé nucen vytáhnout z kapsičky žlutý kartonek.
89
Jason Puncheon si zpracoval a předkopl míč a posléze vypálil, Fabiański ale tygřím skokem odvrátil další pohromu!
89
Dnešní utkání sleduje v Selhurst Parku 25076 diváků.
88
Fernández zvolil přihrávku na jistotu, míč je až u Fabiańskiho.
87
Posledních zhruba pět minut fotbalu v probíhající sezóně se odehraje v Selhurst Parku, zatím vše nasvědčuje tomu, že tři body zůstanou na jihu Londýna.
86
Zahův centr se s úspěchem nepotkal, Souaré posléze navíc neudržel míč a hosté mohou vytazit kupředu.
84
Debut v Premier League prožije nejlepší střelec juniorky Swansea Kenji Gorre, který nahrazuje Jeffersona Montera.
83
Hráči Swansea jsou vytlačeni až k půlící čáře, na závěrečný tlak to zatím nevypadá.
82
Letos naposledy zamává fanouškům také Bolasie, jehož na posledních deset minut nahradí Campbell.
80
Murray se po souboji s Fernándezem na hranici vápna skácel k zemi, píšťalka sudího však mlčí.
78
Hosté zahrávali roh, centr Jeffersona Montera však nestál za nic a jeden z hráčů Swansea se navíc provinil útočným faulem.
77
Fabiański si musel poradit s dalším dalekonosným pokusem, domácím udržování gólmana Swansea v permanenci naprosto vyhovuje.
76
Hosté sice v poslední době drží míč častěji, do šancí se však – narozdíl od Eagles – nedostávají.
74
Parádnímu individuálnímu průniku WIlfrieda Zahy chybělo jen gólové zakončení, domácí křídelník nasměroval svůj pokus do boční sítě!
73
Puncheon vracel míč do vápna, ale nejrychleji ze všech se zorientoval Richards a odvrátil jej do bezpečí.
71
Leon Britton má odpracováno, místo něj si zahraje Grimes.
70
Barrowův centr z pravé strany byla jen z nouze ctnost, Brede Hangeland míč bez problémů odvrátil do bezpečí.
69
Do konce utkání zbývá něco málo přes dvacet minut a míč je v zámezí. Vhazovat bude Swansea.
68
Mile Jedinak si vyskočil na centr od rohového praporku, ale přesouvající se Fabiański byl na svém místě včas.
66
Střelec úvodní branky Crystal Palace je nucen střídat a nešťastně uzavřít tento ročník Premier League, na jeho místo nastupuje Mutch.
65
Marouane Chamakh se drží za zadní stranu stehna a stále se nemůže zvednout z trávníku...
64
Nathan Dyer střídá, na jeho místo nastupuje Barrow.
63
Zaha se Souarém se nedokázali prokombinovat přes dva bránící hráče Swansea, hosté zakládají rychlý protiútok.
62
Po delším přerušení se znovu hraje, míč je u Hennesseyho.
60
Padajivší Fabiański měl teď setsakramentské štěstí, protože byl u míče o pikosekundy dříve než dotírající fofrník Wilfried Zaha!
59
Hráči v bílých dresech najednou ožili a je jich plné hřiště, Dyer se snaží něco vymyslet s míčem na kopačce.
57
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení! Gomis nedokázal ustrážit MAROUANA CHAMAKHA, který si ve vápně zpracoval přesný pas a tvrdou, přesnou ranou nedal Fabiańskimu byť jen sebemenší šanci!
57
Padajivší Murray nebezpečně hlavičkoval z nějakých deseti metrů, Fabiański se ale přesunul včas a bezchybně zasáhl.
55
Domácí rozehrávali volný přímý kop z pravého rohu hřiště, přetažený centr Puncheona skončil v rukavicích jistého Fabiańskiho.
53
Souaré se z uctivé vzdálenosti pokusil lobem překvapit vyběhnuvšího Fabiańskiho, ale o několik metrů přestřelil jeho svatyni.
52
Cork fauloval ve středu hřiště a Puncheon se ujme následné rozehrávky.
51
Marouane Chamakh se nachomýtl do další šance domácích, ale ani tentokrát z toho nepramenil gólový úspěch.
49
Hennessey vyskočil ze všech nejvýše a centr Jeffersona Montera bez potíží zlikvidoval.
48
Hasič Hangeland znovu zachránil domácí, tentokrát dopravil do bezpečí centr rozběhnutého Dyera.
47
Emnes se obtočil kolem svého soka a vypálil, Hennessey bez větších problémů zasáhl.
46
Máme za sebou nepříliš atraktivní první pětačtyřicetiminutovku, přeci jen o něco aktivnější byli v dosavadním vyrovnaném průběhu domácí, avšak své náznaky šancí nedokázali využít. Co přinese druhá půle? To se dozvíme v 17:03.
45+2
45+1
Nastavuje se jedna minuta a Bartleyho faul znovu donutil sudího Pawsona přerušit hru.
45
Mile Jedinak zbytečně fauloval, hra je znovu přerušena. Ani jeden tým už se nikam nehrne.
44
Fernández dlouhým odkopem až k Hennesseymu osvobodil hosty, kteří byli v posledních minutách pod tlakem.
43
První půle se chýlí ke konci, Eagles kombinují poblíž středové čáry.
41
Bartley, který hraje se zalepeným obočím, nyní pouze přihlížel nebezpečné dorážce pohotového Chamakha. Roh pro domácí.
40
Tísněný Souaré se rozhodl odcentrovat, nepřesný míč se dokutálel až do autu.
38
Gomis pelášil do rychlého brejku, ale než se nadál, o míč jej parádně obral Brede Hangeland.
37
Bolasieho pokus přizvedl Fernández nad břevno, Fabiański by byl zřejmě bezmocný.
36
Drobné zranění nedovolí Jamesi McArthurovi dokončit dnešní zápas, místo něj se na hřiště podívá Glen Murray.
35
Chamakhovi to dnes nejde, domácí útočník ani tentokrát nedokázal zpracovat poměrně snadný míč, a dokonce se provinil faulem.
34
Do konce první půle zbývá něco přes deset minut a na první stoprocentní šanci stále čekáme. Dosud největší možnost si vypracoval Wilfried Zaha, ale nedokázal zakončit s dostatečnou razancí.
32
Dyerova polostřela-polocentr skončila v Hennesseyho rukavicích, domácí gólman okamžitě rozehrává.
31
Emnes se postavil k exekuci volného přímého kopu, ale Hennesseyho svatyni vysoko přestřelil.
29
Nadějně se rozvíjející šanci domácích zhatil Bolasie, který se rozhodl o individuální průnik a narazil hned u prvního protihráče.
28
Jason Puncheon to přehnal s aktivitou a v zápalu boje zahrál míč rukou. Rozehrávat bude hostující útočník Gomis.
26
Kulatý nesmysl je v zámezí, Fabiański jej uvede zpět do hry odkopem od branky.
25
Zaha reklamuje Richardsův údajný faul, ale domácí rychlík jen prostě neudržel rovnováhu, žádný úmysl beka Swansea v tom nehledejme.
24
Puncheonův dlouhý nákop úspěch neslavil, hosté se v pohodě ubránili.
22
Bolasie vypálil z poměrně ostrého úhlu, čímž Fabiańskiho pořádně překvapil. Polský gólman měl co dělat, aby míč alespoň vyrazil!
21
Puncheon zpomalil parádním skluzem rozehrávku hostí a vysloužil si hlasitý aplaus z vyprodaných tribun.
19
Montero nasměroval svou hlavičku přesně do míst, kde se vyskytoval připravený brankář Hennessey.
18
Hangeland odvrátil centr z levého křídla na rohový kop.
17
V posledních minutách se hraje především ve středu hřiště, míč se stěhuje z kopačky na kopačku.
15
Emnes s Gomisem se vydali do brejku, ale velezkušený Brede Hangeland vystihl pas na druhého jmenovaného.
14
Zaha znovu ukázal své ekvilibristické dovednosti, ale do zakončení se neprokličkoval.
12
Centr Wilfrieda Zahy nebyl vůbec přesný, domácí přesto zůstávají u míče. Swansea se v podstatě jen brání.
11
Jason Puncheon se zasekávačkou zbavil Brittona, ale svou střelu nasměroval až kamsi do patnácté řady.
9
Wilfried Zaha si zpracoval Bolasieho parádní centr a vypálil, ale jeho pokus z bezprostřední blízkosti nebyl dostatečně prudký na to, aby prošel za Fabiańskiho záda!
9
Domácí se dostali až na hranici šestnáctky, ale Marouane Chamakh se provinil útočným faulem na bránícího Brittona.
7
Bolasieho nepřesnost však domácí o míč připravila, velšský celek se znovu lacino dostává do útoku.
6
Nathan Dyer se prosmýkl po pravém křídle, ale nepodařilo se mu přesně odcentrovat. Eagles zakládají protiútok.
5
Míč je až u Hennesseyho, který se chystá jej rozehrát na jednoho ze stoperů.
3
Crystal Palace čeká na domácí výhru od památného vítězství proti Manchesteru City, dnes se to budou modročervení snažit změnit.
2
Hosté začali aktivněji a přes Báfetimbiho Gomise zakládají svou první akci.
1

Crystal Palace FC: Hennessey – Ward, Dann, Hangeland, Souaré – Puncheon, Jedinak, McArthur – Zaha, Chamakh, Bolasie.
Náhradníci: Speroni – Delaney, Kelly, Čung-Jong, Murray, Mutch, Campbell.

Swansea City: Fabiański – Richards, F. Fernández, Bartley, Naughton – Cork, Britton – Emnes, Dyer, Montero – Gomis.
Náhradníci: Tremmel – Barrow, Rangel, Grimes, Fulton, Henley, Gorre.

Rozhodčí: Pawson – Hussin, Perry.
Poslední 3 vzájemná utkání

Swansea – Crystal Palace 1:1
Crystal Palace – Swansea 0:2
Nejlepší střelci obou mužstev

Crystal Palace FC – Na domácí straně to je Anglický útočník Glenn Murray, který má na svém kontě 7 branek.

Swansea City – Na druhé straně to je Korejský záložník Ki Sung-Yong, který má na svém kontě 8 branek.
Swansea City

Swansea se nachází v tabulce na osmé příčce s šestapadesáti body. Po sedmatřiceti odehraných zápasech mají na svém kontě 16 výher, 8 remíz a 13 porážek. Na venkovní půdě zatím odehráli osmnáct zápasů ze kterých 7x vyhráli, 3x remizovali a 8x prohráli.

Crystal Palace FC

Crystal Palace se v tabulce nachází na dvanácté příčce s pětačtyřiceti body. Po sedmatřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 12 výher, 9 remíz a 16 porážek. Na domácí půdě zatím odehrál osmnáct zápasů ze kterých 5x vyhrál, 3x remizoval a 10x prohrál.

Liverpool – Crystal Palace 1:3
Crystal Palace – Manchester Utd 1:2
Chelsea – Crystal Palace 1:0
Crystal Palace – Hull 0:2
Crystal Palace – West Brom 0:2
Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky. Vítám Vás u dnešního zápasu 38.kola anglické Premier League mezi Crystal Palace FC a Swansea City.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.