To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a u dalších zápasů KHL na počtenou.
Hokejisté Dinama Riga ubránili jednobrankový náskok a po výhře 3:2 se radují ze tří bodů. K výhře lotyšského celku přispěl 35 úspěšnými zásahy český brankář Jakub Sedláček. Druhou branku Na výhře se podílel i slovenský forvard Marcel Hossa, který vstřelil druhou branku Rigy.
60:00
58:52
Domácí to zkouší v šesti!
57:28
Početní převaze se ubránili, teď se však domácí musí zaměřit na útočení.
55:28
Hokejisté Nižněkamsku musí skousnout velkou nepříjemnost. Ve chvílích, kdy by se měl stupňovat jejich tlak k vyrovnávací brance, budou hrát ve čtyřech. Dopustili se totiž chyby při střídání a hráli v šesti.
49:04
Ani druhou přesilovku ve třetí třetině domácí nevyužili. Čas na vyrovnání se krátí.
47:04
Martins Porejs (RIG) je druhým hráčem hostujícího celku, který se dopustil ve třetí třetině faulu. Další přesilová hra pro Neftěchimik.
45:13
Domácí hokejisté první oslabení zvládli. Genoway skáče na led.
43:13
Rozhodčí poprvé ve třetí třetině vylučuje, dvouminutový trest za sekání si odpyká Charles Genoway (RIG).
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Autorem branky je ANTROPOV. Asistence: Berezin a Zdunov.
25:08
Autorem branky je HOSSA. Asistence: Genoway a Redlihs.
23:08
Autorem branky je SAULIETIS.
22:16
Autorem branky je RYBIN. Asistence: Žukov.
20:01
První třetina je minulostí a gól jsme v ní neviděli. Domácí byli aktivnější, hodně stříleli, ale Dinamo drží bezbrankový stav hlavně díky dobře chytajícímu Sedláčkovi.
20:00
19:47
Alexander Jevsejenkov (NIZ) – 2 minuty za podražení. Na závěr třetiny přesilovka pro hosty, která se zřejmě protáhne až do druhé části.
19:24
Rybin pálil přes obránce, branku však vůbec netrefil.
18:30
Je před námi posledních devadesát vteřin v první třetině, domácí chystají poslední ofenzivní akce.
17:46
Marcel Hossa střelou švihem protáhla Kolppanena, pokus šel však mimo a domácí brankář nemusel zasahovat.
17:03
Darzinš je však už také na ledě a oba celky jsou kompletní.
16:57
Klimenko je na ledě, začíná kratičká přesilovka Nižněkamsku.
15:52
Zakázané uvolnění hostí, hra se postěhuje před Sedláčka.
15:03
Lauris Darzinš (RIG) – 2 minuty za sekání. Síly na ledě se však vzápětí srovnaly, bude se hrát ve čtyřech.
14:57
Gleb Klimenko (NIZ) – 2 minuty za nedovolené bránění. První přesilovka zápasu pro Dinamo Riga.
14:32
Riga zatím moc nezlobí směrem dopředu, Kolppanen moc práce zatím neměl. To domácí jsou daleko nebezpečnější a Sedláček se rozhodně nenudí.
12:56
Mejja dlouho kouzlil za brankou soupeře, ale domácí obránci ho nakonec o kotouč připravili.
11:53
Teď to z nadějné pozice zkoušel Bilalov, ale český gólman v brance hostí byl znovu na místě.
10:43
Milovzorov se objevil po chybě hostí v rozehrávce sám před Sedláčkem, který ale výborným zákrokem drží bezbrankový stav.
09:03
Michail Žukov zkusil vystřelit zápěstím zpoza obránce, ale Sedláček si střelu našel a skryl v lapačce.
08:36
Zakázané uvolnění hostujícího celku.
07:58
Zdá se, že Dinamo úvodní nápor soupeře přečkalo a pomalu také vystrkuje útočné růžky.
06:39
Hraje se takřka bez přerušení a ve velkém tempu. Až teď český brankář raději podržel kotouč, aby hru zklidnil.
05:19
Aktivní Sexton se zkoušel prosadit individuálně, ale obrana Dinama si na něho počíhala.
04:10
Teď nepříjemně nahazoval Eronen od modré, Sedláček měl zakrytý výhled a trošku i štěstí, že se puk odrazil mimo branku.
03:26
Úvodní minuty zatím patří Nižněkamsku, který je aktivnější a drží soupeře často v jeho obranné třetině.
02:02
Sexton se pokusil o rychlou střelu zápěstí, ale jeho pokus byl sražený do rohu.
01:16
Přihrávka napříč útočným pásmem domácích byla sražena v ochranné síti, vhazování po pravici Kolppanena.
00:25
Hosté se řítili do první ofenzivní akce, ale Mejju zastavil ofsajd.
00:01
Oba celky nastupují na led, domácí v modrých dresech, Riga v bílé kombinaci.

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Sudnicin) – Eronen, Rjazancev, Berezin, Antropov, Bilalov, Jevsejenkov – Stapleton, Sexton, Milovzorov – Hennessy, Stěpanov, Chochrjakov – Žukov, Rybin, Klimenko – Trunjov, Polyganov, Zdunov.

Dinamo Riga: Masalskis (Sedláček) – Porejs, K. Redlihs, Genoway, Pujacs, Sotnieks, Jurčina, Augstkalns – Darzinš, Videll, Indrašis – M. Redlihs, Sčastlivyj, Marcel Hossa – Džerinš, Mejja, Upitis – Skvorcovs, Saulietis, Bicevskiš.

Rozhodčí: Oskirko, Naumov – Nazarov, Fatejev.
Mírným favoritem dnešního klání jsou domácí, kterým se vcelku povedl vstup do sezony. Z úvodních třech zápasů totiž Nižněkamsk urval sedm bodů za dvě domácí výhry a porážku v prodloužení s Ladou Togliatti. To Dinamo Riga se chystá na první venkovní duel. Z těch úvodních třech domácích vytěžilo jen tři body za výhru s Dinamem Minsk a nestačilo na Jaroslavl a Soči. Nechme se překvapit, kdo bude šťastnější dnes.
Vítejte u sledování online přenosu ze zápasu KHL mezi celkem Neftěchimik Nižněkamsk a Dinamem Riga. Utkání startuje v sobotu v 15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.