Domácí Neftěchimik sice prohospodařil třígólový náskok, ale nakonec vítězí alespoň v samostatných nájezdech, kde byl jediným úspěšným střelcem Tim Stapleton. Domácí tak berou dva body, Medveščak jeden.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Neftěchimik Nižněkamsk.
Autorem vítězné branky je TIM STAPLETON.
Tim Stapleton rozhoduje střelou pod lapačku Brusta!
Trotter to neudělal zle, ale Kolppanen puk vytěsnil betonem.
Neuspěl ani domácí Jegor Milovzorov.
Martin St. Pierre nepřekonal Kolppanena.
Ani Gleb Klimenko nedotáhl forhendový blafák do konce.
Matt Anderson předvedl nepovedenou kličku a Kolppanen mu vypíchl puk svou holí.
Do branky se jako první stavi Kolppanen...
Samostatné nájezdy začínají.
Rolba už upravila pruh potřebný pro ježdění nájezdů. Za chvíli začneme.
V prodloužení byli jasně aktivnější hokejisté Medveščaku, ale dokonat svůj obrat zatím nedokázali. Rozhodovat budou nájezdy.

Střely na branku v prodloužení – 1:6, celkem – 22:49
65:00
Prodloužení skončilo.
64:49
Domácím se podařilo vyhodit kotouč do středního pásma a zdá se to jasné – ani prodloužení nerozhodne.
64:01
Poslední minuta prodloužení, začíná to vypadat na nájezdy.
63:28
Opět Kolppanen, který má na svém kontě více než 40 zásahů.
62:15
Polushaj a Anderson se snažili z bezprostřední blízkosti dotlačit puk za Kolppanena, ale ten odolal!
61:52
Teď přišlo zakázané uvolnění Záhřebu.
61:11
Ofsajd hostí, vhazovat se bude ve středním pásmu.
60:42
Hosté jsou na koni! Od začátku prodloužení se usadili v útočném pásmu. Jejich nápor nyní přerušil Kolppanen, jenž zalehl volný puk.
60:01
Hokejisté Nižněkamsku dnes vedli už 3:0, ale přesto nedokázali dovést utkání po šedesáti minutách do vítězného konce. 41 sekund před koncem srovnal Carle a poslal zápas do prodloužení.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:15, celkem – 21:43
60:00
59:19
Medveščak právě vstřelil branku!
Hosté svou stíhací jízdu stačili dokončit! Při power-play dopravil kotouč za ležícího Kolppanena MATHIEU CARLE a Medveščak tak dotáhl z 0:3 na 3:3! Asistence: Geoffrey Kindare a Matt Anderson.
59:01
Puk opustil obranné pásmo domácích. Do konce zbývá minuta.
58:49
Branka hostí je prázdná!
58:24
Barry Brust měl co dělat! Akrobatickým zákrokem svému týmu udržel šanci na úspěch.
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:53
Hokejisté Medveščaku nezvládli přechod přes útočnou modrou. Byli v postavení mimo hru.
56:59
Hosté otevřeli hru a málem se jim to vymstilo. Přečíslení 2 na 1 řešil Stapleton střelou, která končí na betonech Brusta.
56:34
Teď však domácí ještě vystrčili růžky. Dělovku Berezina vyrážel Brust. O chvíli později byl modrým pískán ofsajd.
55:58
Hosté krouží s kotoučem v útočném pásmu, hráči Nižněkamsku už myslí jen na obranu.
54:49
Od modré tvrdě vystřelil Berezin, zaduněly Brustovy betony.
54:22
Domácí vyhodili na zakázané uvolnění.
53:35
Velký nápor hostí. Puk se snažil procpat do branky Murray, ale Kolppanen svou bližší tyč uhájil.
52:16
Rodila se velká šance domácích, jenže vše končí jen za brankou Brusta. Tohle se dalo řešit lépe.
51:15
Nyní se musel činit Barry Brust, který čelil dorážce z bezprostřední blízkosti. Hostující brankář svůj tým ještě udržel ve hře.
50:40
Saša Martinović v útočném pásmu chyboval a poslal domácí do protiútoku. Ti však nedokázali nic vymyslet a u kotouče jsou zase Medvědi.
50:23
Třetí třetina se přehoupla do své druhé desetiminutovky. Další zákrok si připisuje Kolppanen.
49:44
Domácí vyhodili kotouč přes celé hřiště. Icing se však nepískal, takže Brust musel rozehrávat.
49:04
Popovič vypálil od modré, Kolppanen jeho střelu po celou dobu viděl a sáhl si pro kotouč lapačkou.
48:33
Icing Medveščaku, vhazovat se bude před Brustem.
48:16
Kolppanen udržel na svém těle kotouč po ráně od modré. Za vteřinku bude jeho tým kompletní.
47:54
Domácí vyhazují a šetří tak cenné sekundy.
46:59
Tak to byla obrovská šance! Matt Anderson jel z pravé strany sám na Kolppanena, ale nedokázal jej překonat!
46:43
Hráči Medveščaku se dostali do postavení mimo hru.
46:30
Domácí vyhodili.
46:17
Vyloučení na domácí straně. Igor Polygalov obdržel dvě minuty za sekání.
45:54
Hosté zahráli na icing.
45:04
Kinrade se nerozpakoval a zády k bráně vrátil kotouč do ohně bekhendem. Kolppanen musel zasahovat.
44:38
Hosté vyhodili a nyní jsou již kompletní.
44:11
Bomba Bělova skončila na rozkleku Brusta.
43:26
Tentokrát už Eronen branku trefil a Brust svým zákrokem přerušil hru.
43:15
Nahození Eronena minulo Brustovu svatyni.
42:37
Poklidnější začátek třetí části přerušil Mark Popović, který posílá hosty do čtyř.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:52.
Ve druhé třetině se na ledě přitvrdilo a zápas se také podstatně zdramatizoval. Nejprve sice Stapleton zvýšil už na 3:0, ale hosté se nevzdali a dokázali se vrátit do zápasu. Ve 26. minutě nejprve korigoval Bill Thomas a v čase 36:54 snížil na rozdíl jediné branky Pelletier. Ve třetí části tak můžeme očekávat velké drama.

Střely na branku ve 2. třetině – 6:14, celkem – 14:28
40:00
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé části.
37:54
Medveščak je nyní aktivnějším týmem, který usiluje o vyrovnání.
36:54
Hosté hodně důrazným forčekingem získali kotouč a z následné akce snižují na rozdíl jediné branky! Mark Flood od modré nahodil puk na branku a těsně před Kolppanenem ho ještě dokázal tečovat PASCAL PELLETIER. Platnost branky musela potvrdit konzultace s videem. Asistence: Brandon Segal a Mark Flood.
35:58
Neujala se ani rána Kinradeho, který si z modré sjel až na vrchol pravého kruhu.
35:41
Emoce tryskají. Kolppanen nejprve odolal dalšímu závaru, který před ním hosté rozpoutali a po odpískání došlo k další strkanici. Tentokrát se nevylučuje.
35:35
S koncem hostující přesilovky Kolppanen chytil puk a přerušil hru.
34:55
Domácí byli pod tlakem, ale teď už se jim podařilo vyhodit.
34:10
Hosté rozjeli sérii přihrávek. Na modré se nakonec opřel do puku Flood a Kolppanen ho má v klíně.
33:34
Domácí obránce Kalašnikov je vyloučen za krosček. Přesilovou hru si vyzkouší Medvědi.
33:13
Hosté zvýšili intenzitu střelby, ale většinou jde o pokusy, které by měl každý dobrý gólman v klidu likvidovat.
32:56
Z levé strany vypálil Thomas, Kolppanen má puk na hrudi.
32:33
Bryncev poslal puk až do hlediště. Rozhodčí zřejmě viděli teč, jinak by museli vylučovat.
32:28
Kolppanen přidržel puk, který na něho nahodil jeden z hostujících hokejistů. Reklamní přestávka.
32:01
Hosté jsou v plném počtu.
31:33
Hostující gólman nyní zalehl kotouč a přerušil nápor soupeře.
31:22
Domácí si vytvořili velký tlak a Barry Brust se má co ohánět.
30:17
Oboustranné vyloučení. Hostující Mike Glumac sedí za hrubost, domácí Tim Stapleton za sekání.
30:17
Teď zase obrovský závar před Brustem, který končí bitkou!
30:00
Navíc je vyloučen Polushaj za sekání. Domácí tedy budou hrát přesilovku.
30:00
Rozhodčí si dokonce vyžádali konzultaci s videem, zda kotouč nepřešel brankovou čáru. O gól se nejednalo.
30:00
Hosté byli před brankovištěm soupeře hodně důrazní, což se domácím hráčům vůbec nelíbilo a vznikla z toho šarvátka! Rozhodčí teď řeší, jaké tresty rozdají.
29:12
Hokejisté ze Záhřebu se po skončení oslabení pustili do útoku, jejich snažení však přerušil Kolppanen, který má puk v lapačce.
28:50
Hosté oslabení přestáli a jsou kompletní.
28:13
Brust vyrazil ránu od modré jen před sebe, Rybin však nedostal kotouč za jeho záda.
26:49
Domácí budou hrát přesilovku, na trestnou lavici usedl Shaone Morrisonn.
26:14
Uvidíme, zda vstřelený gól hostům pomůže. Nižněkamsk stále vede o dvě branky.
25:43
Hostům se podařilo snížit! Hráči Medveščaku rozpoutali před Kolppanenem obrovský závar a BILL THOMAS zblízka dotlačil puk za brankovou čáru. Domácí brankář už bezmocně ležel na ledě. Asistence: Mark Flood.
25:12
Domácí vezli další nebezpečný útok, tentokrát to skončilo zblokovanou střelou.
23:32
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Teď už to je 3:0! Z pokračujícího tlaku Neftěchimiku dostal v pádu puk za záda Brusta TIM STAPLETON. Asistence: Teemu Eronen a Jegor Milovzorov
23:02
Brust vyjel pro kotouč až do rohu kluziště, kde však prohrál souboj s protihráčem a měl velké štěstí, že toho domácí nevyužili ke vstřelení třetí branky!
22:07
Domácí dobře napadají rozehrávku chorvatského týmu, který tak má problém dostat puk ze svého obranného pásma.
21:19
Brust musel rychle sklapnout betony po nepřehledné situaci před jeho brankovištěm. Naštěstí pro hosty se mu to podařilo.
20:10
20:01
Další třetina začne přibližně v 17:51.
Po první třetině vede Nižněkamsk nad Medveščakem 2:0. Vše podstatné se událo během 65 sekund mezi 10. a 11. minutou, kdy se nejprve v přesilovce prosadil Bělov a po něm mířil přesně i další bek domácích Eronen. Hráči Medveščaku zaměstnali brankáře Kolppanena především v závěru periody při své přesilovce, ale ke snížení stavu to nevedlo.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:14
20:00
19:59
V samém závěru třetiny si Kolppanen sáhl lapačkou pro tečované nahození od modré.
19:35
Domácí nyní vyhodili.
19:19
Hosté nehrají přesilovku zle, ale zatím se jim nedaří korigovat.
19:01
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:20
Pelletier si vyjel na levý kruh a vystřelil. Dorážet se ještě snažil Wright, ale ani on nedostal puk za Kolppanena.
18:09
Domácí Igor Polygalov je vyloučen za podražení.
17:13
Žukov dobře zapracoval za brankou a vypracoval šanci pro svého spoluhráče, jehož tvrdou střelu musel vyrážet Brust.
16:13
Od modré čáry vypálil jeden z obránců Medveščaku, Kolppanen má puk v lapačce.
15:46
Kotouč opustil hrací plochu, vhazuje se ve středovém kruhu.
15:25
Hosté zakládají útok za svou brankou. Dosud si nevypracovali žádnou větší příležitost ke skórování.
14:03
Hra je přerušena, následuje reklamní přestávka, při které bude mít kouč Medveščaku svým svěřencům co říci.
12:38
Domácí mají zápas výborně rozehrán. Po dvou slepených gólech v síti soupeře hrají s velkou chutí.
10:10
Domácím stačilo 65 sekund k tomu, aby přidali druhý gól! Hennessy přistrčil kotouč TEEMUOVI ERONENOVI, který z levé strany golfákem vypálil a vymetl horní růžek nad lapačkou Brusta. Asistence: Josh Hennessy a Maxin Rybin.
09:05
Domácí přesilovku využívají a dostávají se do vedení! NIKOLAJ BĚLOV dostal přihrávku od Alševského, popojel si na vrchol pravého kruhu a z této pozice vyslal před branku střílenou přihrávku, kterou si nešťastně tečoval do vlastní sítě jeden z obránců Medveščaku. Asistence: Stanislav Alševskij a Pjotr Chochrjakov.
08:56
Hostům se podařilo vyhodit, Neftěchimik musí rozjet svou akci od začátku.
08:29
Hostující Brock Trotter vyloučen na dvě minuty za podražení. První přesilovka pro domácí.
08:24
Kotouč je na hokejkách domácích hráčů, kteří však nic nebezpečného zatím nevymysleli.
07:41
Po Stapletonově střele z pravé strany zasáhl brankář Záhřebu Brust.
07:23
Akce domácích skončila postavením mimo hru.
06:20
Zatím to nevypadá na nějaký pohledný hokej, bojuje se většinou ve středním pásmu.
04:28
Nyní se hosté dlouho drželi ve svém útočném pásmu, ale puk za brankáře Kolppanena nedostali. Teď mohou zaútočit hráči Neftěchimiku.
02:09
Utkání začalo z obou stran opatrně, žádnou šanci jsme zatím neviděli.
00:01

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Sudnicin) – Kalašnikov, Eronen, Berezin, Jevsejenkov, Bělov, Bryncev, Bilalov – Stapleton, Milovzorov, Polygalov – Hennessy, Žukov, Rybin – Koroljuk, Kulikov, Klimenko – S. Alševskij, J. Alševskij, Chochrjakov – Mnichovič.

Medveščak Záhřeb: Brust (Dekanich) – Martinović, Flood, Carle, Morrisonn, Popovič, Kinrade – Murray, Glumac, Perkovich – Thomas, Trotter, Anderson – Segal, Pelletier, St. Pierre – Polushaj, Wright, Björkstrand.

Rozhodčí: Akuzovskij, Bělov – Strelcov, Tarasov.
Hokejisté Neftěchimiku Nižněkamsk neprožívají dobrou sezónu. V 18 zápasech uhráli jen 26 bodů a v tabulce Východní konference jsou na předposledním třináctém místě. Z posledních devíti zápasů vyhráli hráči z Nižněkamsku jediný.
Medveščak Záhřeb neměl dobrý úvod sezóny. V poslední době se již forma chorvatského týmu zlepšila, ale na příčky, které by zaručovaly postup do play-off, to stále nestačí. Medvědi dosud nasbírali 23 bodů a v tabulce Západní konference jsou jedenáctí.
Vítám tu všechny fanoušky hokeje. Kontinentální hokejová liga pokračuje i v pátek a já se zaměřím na zápas mezi Neftěchimikem Nižněkamsk a Medveščakem Záhřeb. Je to souboj dvou týmů, které se ve svých konferencích nacházejí až za příčkami zaručujícími postup do play-off. Oba soupeři tak budou chtít zvítězit a odrazit se do bojů o vyšší patra tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.