Roman Červenka (PET) 0+0, 1 střela, 12:41
Stanislav Galimov (MOS) 16 zák., 3 góly, 84,21%
Jevgenij Ivannikov (PET) 31 zák., 5 gólů, 86,11%
Statistiky zápasu:
Střely na bránu: 36:19
Vhazování: 36:24
Trestné minuty: 14:8
Dnešní střetnutí dvou nejlepších týmů Západní konference a CSKA vítězí 5:3. Ihned na začátku třetí třetiny se prosadil krásnou střelou Jan Muršak a do té doby byli hosté jakoby opaření a nedokázali si vypracovat šanci na vyrovnání. Pětačtyřicet sekund před koncem se však naopak po skvělé práci Grigorenka prosadil Radulov a podtrhl dnešní velké vítězství svého týmu. CSKA si tedy připisuje deváté vítězství v řadě. Petrohrad naopak prohrává počtvrté z posledních pěti utkání a ztrácí na svého dnešního protivníka již 8 bodů!
60:00
59:47
Teď se však bude vhazovat ve středním pásmu a domácí již dnešní vítězství nepustí.
59:30
SKA Petrohrad si bere timeout! Ivannikov již zůstane na střídačce a hosté to zkusí v šesti.
59:30
Sergej Andronov (MOS) se provinil podražením a míří na trestnou lavici.
59:15
CSKA právě vstřelilo branku!
Teď však domácí kapitán podtrhuje svůj skvělý výkon brankou a pravděpodobně rozhoduje dnešní utkání. Viktor Tichonov udělal fatální chybu, když se před vlastní bránou nechal zezadu obrat Igorem Grigorenkem a ALEXANDER RADULOV poslal bekhendem puk za záda Jevgenije Ivannikova. Asistence: Igor Grigorenko
58:39
Skvělý Radulov vybojoval puk, ale střela od modré šla hodně vedle.
58:08
Před chvílí byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a na led se vrací i Jevgenij Arťuchin.
57:49
Kutějkin je zpátky na ledě a začíná kratičká přesilovka SKA.
57:14
Nyní hostující kapitán navíc nevybojoval puk u mantinelu a Petrohradu se krátí čas na vyrovnání.
56:38
Hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho, ale Kovalčuk vše řešil nepřesnou střelou nad bránu Galimova.
56:08
Přesilovka CSKA je u konce. Jevgenij Arťuchin (MOS) netakticky fauloval a dostává dvě trestné minuty za vražení na hrazení.
55:49
Ponechaná výhoda je u konce a na trestnou lavici míří za podražení Andrej Kutějkin (PET).
55:23
Radulov je opravdu téměř neodstavitelný od puku a nyní si vykoledoval faul.
54:31
Oběma týmům se nyní nedaří a hra se odvíjí převážně ve středním pásmu, což více vyhovuje domácím, kteří stále vedou o jednu branku.
53:50
Petrohradu se znovu nepodařilo rozjet útok a puk končí na hokejkách domácích borců.
53:07
CSKA posílá puk přes všechny čáry, ale Kutějkin mohl hrát a zakázané uvolnění se tak nepíská.
52:11
Hostům se po delší době podařilo usadit v pásmu domácího celku, ale Panarin dokázal nasunout puk jen do boční konstrukce branky.
51:38
Z hodně velkého úhlu střílel Andrej Stas vysoko nad. Následnou dělovku od modré ztlumil Ivannikov ve své výstroji.
51:15
Puk zmizel na střídačce hostujícího týmu a vhazovat se bude v neutrální zóně.
50:38
Žarkov se natahoval po puku, ale nějaký ten centimetr mu přeci jenom chyběl a ke kusu černé gumy se nedostal.
49:31
Na ledové ploše je zpátky i mírně naštvaný Alex Radulov a znovu dělá problémy obráncům SKA.
49:14
CSKA se v pohodě ubránilo a Grigorenko je zpátky na ledě.
48:59
A znovu.
48:41
Hostům se vůbec nedaří a puk letí opět až k Ivannikovi.
48:03
Až nyní se hosté rozestavili kolem Galimova a rozjíždí přesilovkovou kombinaci.
47:40
Domácím se podruhé podařilo vyhodit kotouč a SKA se nemůže dostat do útočného pásma.
47:14
Rozhodčí zastavili rychlý brejk CSKA a Alexander Radulov se teď hodně vzteká. Sudí jsou však neoblomní a vylučují Igora Grigorenka (MOS) na dvě minuty za podražení.
46:11
Ke střele z mezikruží se snažil prokličkovat Ilja Kovalčuk, ale obránci CSKA ho skvěle odzbrojili.
45:29
Oběma týmům se nyní nepodařilo založit útok a puk je za bránou Ivannikova, kde ho přebírají hostující obránci.
44:39
Domácí kapitán hodně točil hlavy obráncům Petrohradu, ale ti nakonec dostali puk do středního pásma.
44:09
Radulov znovu kombinuje v útočném pásmu a hosté ho nemohou odstavit od puku.
43:12
Petrohrad dělá naprosto zbytečné chyby a pouští domácí hráče k zakončení. Tentokrát si ale Ivannikov pohlídal vyjetí zpoza brány a vyrazil kotouč.
42:31
Na led se vrací elitní formace CSKA, ale tentokrát se zatím nedostala do pásma hostujícího celku.
41:58
Po vhazování ve vlastním pásmu domácí rychle otočili hru a následovat bude buly u Ivannikova.
41:20
Petrohrad mohl záhy vyrovnat, ale Panarinovi sjel kotouč z čepele a hostující útočník tak nemohl zakončit do zcela odkryté brány!
40:38
Tak to je úžasný start do třetí třetiny v podání domácího CSKA. Hosté špatně střídali, Alexandrov přihrál přesně na hokejku JANA MURŠAKA, který vjel do útočného pásma a rychlým švihem vymetl pavučiny v rohu Ivannikovy brány. Bez asistence.
40:27
Prochorkin se nedostal do útočného pásma a SKA přebírá kotouč.
40:01
Dnešní utkání sleduje 5600 diváků. Je vyprodáno!
Třetí třetina, do které půjdou týmy za stavu 3:3 začne zhruba v 19:16.
Máme za sebou čtyřicet minut zápasu a mohu říct, že druhá třetina byla ve znamení Viktora Tichonova. Hostující útočník nejdřív vyrovnal v přesilovce na začátku druhé třetiny na 2:2 a o třináct minut později dokázal odpovědět i na druhou branku Hjalmarssona, když zakončil krásnou kombinaci svého týmu střelou do odkryté brány moskevského CSKA.
40:00
39:59
Hostující brankář ještě musel být v pozoru, ale Stas tečoval ránu od modré čáry až do ochranné sítě.
39:09
Ani domácí Andronov nedokázal z hranice brankoviště ohrozit Ivannikova a druhá třetina je ve své poslední minutě.
38:45
Hosté opět neuspěli s přechodem do útočného pásma a zdá se, že tato třetina skončí 3:3.
38:13
Oba týmy v závěru třetiny výborně brání a nepouští protivníka k zakončení.
37:09
Za bránou CSKA se snažil cosi vymyslet Burdasov, ale nakonec se umotal ve vlastních kličkách a přišel o puk.
36:37
CSKA mohlo znovu vést, ale proti byl výborný Jevgenij Ivannikov, který dokázal rychle zareagovat na přihrávku zpoza brány a pokryl nebezpečnou ránu Sergeje Andronova.
35:41
Petrohrad právě vstřelil branku!
Hosté využívají další přesilovku a je opět vyrovnáno! Tentokrát Petrohrad krásně rozebral obranu CSKA, Šipačov našel zcela volného VIKTORA TICHONOVA, který trefil odkrytou bránu Galimova a přidává stejně jako Hjalmarsson svou druhou branku v utkání. Asistence: Vadim Šipačov, Artěmij Panarin
35:02
Domácí nyní budou muset upustit ze svého tlaku, neboť Stanislav Jegoršev (MOS) vyhodil puk do hlediště a obdržel dvě trestné minuty.
34:30
Až nyní se ke střele po objetí brány dostal Alexander Radulov, ale Ivannikov si pohlídal prostor u své tyčky a nepustil čtvrtou branku.
33:51
Po komerční přestávce se týmům zatím nedaří dostat do útočného pásma a ohrozit branku svého protějška.
32:57
Kovalčukovi chyběly centimetry k tomu, aby se dostal k puku v nebezpečné pozici. Nakonec však hostující kapitán získal kotouč, ale jeho rána nemířila mezi tři tyče.
32:25
Hosté se osvobozují jen vyhozením puku přes všechny čáry, icing se však pískat nebude.
31:43
Po třetí brance v síti Ivannikova pokračují domácí v aktivní hře a dělají velké problémy Petrohradu.
29:50
A teď už je to gól! Opravdu skvělou práci předvedl Jan Muršak, který nezištně přihrál zadovkou SIMONU HJALMARSSONOVI a ten dnes již podruhé propálil Jevgenije Ivannikova. CSKA si tak bere zpět své vedení a hosté budou muset znovu dotahovat. Asistence: Jan Muršak, Georgij Mišarin
29:27
První pětka domácích stále pokračuje v drtivém tlaku a hosté neví kam dřív skočit!
28:47
Po dlouhé době se dokázalo CSKA dostat do útočného pásma a hned z toho byla šance, kterou však nedokázal Grigorenko dobře zakončit.
27:50
Hosté jsou ve druhé třetině jednoznačně aktivnější a dalšímu ohrožení brány CSKA zabránil jen skvělý obranný zákrok Kiseleviče.
27:15
Teď však hodně šikovně sklepával puk před Galimovem Thoresen a domácí gólman musel hodně rychle zareagovat a skrýt puk pod lapačkou.
27:06
Alexandrov vystihl nepřesnou rozehrávku domácích, ale jeho střela byla těsně před Galimovem sražena.
26:27
Další útok Petrohradu zastavil ofsajd a následuje krátká komerční přestávka.
25:42
V útočném pásmu Petrohradu opět kombinuje elitní formace hostů a Galimov znovu zasahuje.
24:40
Před Galimova se dostal Vadim Šipačov, ale obránci CSKA ho natolik otravovali až útočník Petrohradu upadl a nedokázal tak pořádně zakončit.
24:16
Petrohrad je po vyrovnání na koni a opět tlačí CSKA.
22:36
Hosté se okamžitě usadili v pásmu a rychle využívají přesilovou hru. Kutějkin pálil po přisunutí Kovalčuka od modré čáry a skvěle postavený VIKTOR TICHONOV tečoval puk za záda Stanislava Galimova. Útočník SKA tak posílá svému dědovi do hokejového nebe nejhezčí pozdrav jaký mohl. Asistence: Andrej Kutějkin, Ilja Kovalčuk
22:13
Stanislav Jegoršev (MOS) zahákoval Panarina a oslabuje svůj tým.
21:54
Artěmij Panarin tečoval nahození Ketova, ale puk opravdu jen líznul a ten skončil v rohu kluziště.
21:38
Druhá pětka Petrohradu dokázala sevřít domácí, ale rána Kalinina zamířila přesně do rozkleku Galimova.
20:50
Jan Muršak dotíral na Ivannikova a Alexandrov ho hodně důrazně odstavil, díky čemuž se hosté dostali ke kotouči.
20:22
Kovalčuk šikovně posunul nohou puk Tichonovovi a ten se tlačí do útočného pásma.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:25.
První třetina toho superutkání je za námi a domácí vedou 2:1. Jako první se sice dokázal prosadit hostující Ericsson, jenže v 10.minutě využilo CSKA přesilovou hru a zásluhou Hjalmarssona vyrovnalo. No a když už se zdálo, že první třetina skončí nerozhodně, rozjel se z vlastního pásma Arťuchin a 36 vteřin před koncem třetiny překonal svižnou střelou Ivannikova v bráně Petrohradu.
20:00
19:24
Tento rychlý přechod se domácím nakonec vyplatil a krátce před prvním přestávkou otáčí stav utkání. JEVGENIJ ARŤUCHIN převzal puk ve vlastním pásmu, přejel celé kluziště a přesnou střelou k levé tyči prostřelil Jevgenije Ivannikova. Asistence: Roman Ljubimov, Nikita Zajcev
19:16
Ani Kovalčuk se neprosadil a domácí spěchají do rychlého brejku.
18:30
Tichonov dokázal dostat puk ze závaru před vlastní bránou, ale poté nepřihrál zrovna přesně a puk získali domácí obránci.
17:52
Muršak se hezky uvolnil, ale přes Rukavišnikova neměl šanci projít a puk ztratil.
17:26
A další icing Petrohradu.
17:18
Ivannikov vykopl Mišarinovu střelu levým betonem a hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
16:43
Znovu jsou domácí v pásmu Petrohradu, ale ke střele se zatím nikdo z domácích nedostal.
15:53
Petrohradu dělá velký problém dostat se z vlastního pásma a Radulovova pětka může obléhat bránu hostujícího týmu.
15:19
Jeden z domácích nyní inkasoval tvrdý hit, ale rozhodčí se k nelibosti fanoušků nechystají vylučovat.
14:51
Na led musel jít opět Ivannikov, který lapil střelu z pravého kruhu.
14:21
Do nadějné pozice se dostával se svým spoluhráčem Šipačov, ale snahu hostujících útočníků zastavil ofsajd.
13:54
13:44
Nyní je puk až u Galimovovy brány a přesilovka CSKA spěje pomalu ke svému konci.
12:52
Denisov klepl Ivannikovi po lapačce, což se logicky nelíbilo hostujícím obráncům a okamžitě ho zpracovali.
12:23
Kiselevičova nepříjemná střela byla před Ivannikovem tečována, ale brankář Petrohradu dokázal zareagovat a nepustil kotouč za svá záda.
11:54
Jevgenij Ketov (PET) si vyšlápl na Radulova a po zásluze putuje na trestnou lavici za vražení na hrazení.
11:35
Ke střele z dobré pozice se dostal jeden z domácích, ale kotouč zamířil hodně nepřesně.
11:04
Je za námi jedenáct minut tohoto atraktivního zápasu a začínáme prakticky od znova.
09:56
Pouhá vteřina chyběla do návratu vyloučeného Jermakova a CSKA se nakonec prosazuje. Alexander Radulov využil přečíslení tří na dva, posunul puk na SIMONA HJALMARSSONA a ten po rychlé kličce prostrčil kotouč mezi betony Jevgenije Ivannikova. Asistence: Alexander Radulov
08:59
Až nyní dokázali domácí ohrozit Ivannikova, ale střela Kiseleviče nemířila mezi tři tyče.
08:23
CSKA se zatím příliš nedaří a hosté bez problémů vyhazují.
07:58
Andrej Jermakov (PET) měl velké problémy s Prochorkinem, kterého nakonec přidržel a po krátké době míří zpět na trestnou lavici.
07:50
Další zákrok Ivannikova. Jevgenij Arťuchin ale namířil svou střelu přesně do hrudníku hostujícího gólmana.
07:32
Oba vyloučení jsou na ledě a Kiselevič donutil Ivannikova k dobrému zákroku ramenem.
06:01
Na druhé straně se hosté tlačili do přečíslení, ale jednomu z nich puk odskočil od hokejky a střelu z velkého úhlu pokryl Galimov.
05:43
Ač tísněn, dokázal se Radulov vymotat zpoza brány a ohrozil Ivannikova bekhendem. Hostující brankáře však celkem v pohodě zasáhl.
05:18
Jevgenij Arťuchin (MOS) dostává dvě minuty za hrubost, Andrej Jermakov (PET) je potrestán za úder loktem. Hraje se ve čtyřech.
05:18
Jermakov trefil loktem Jevgenije Arťuchina, kterému se to samozřejmě nelíbilo a je tady první potyčka zápasu. Rozhodčí však hodně rychle zasáhli a oddělili oba kohouty.
05:04
Nahození od modré čáry neznamenalo nebezpečí pro brankáře SKA a hosté obrací hru.
04:57
Nyní si však hosté příliš nerozuměli a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat u Jevgenije Ivannikova.
03:54
Tak teď hosté rozebrali hned čtveřici domácích a dostávají se do vedení. Ilja Kovalčuk našel na druhé straně útočného pásma Tichonova, který poslal puk přímo na hůl JIMMIEHO ERICSSONA a ten jej usměrnil do odkryté části Galimovovy branky. Asistence: Viktor Tichonov, Ilja Kovalčuk
03:40
Známý rabiát Jevgenij Arťuchin stál příliš v brankovišti a rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.
03:10
Na druhé straně byl u Galimova rychle Burdasov a vhazovat se bude v pásmu CSKA.
02:51
CSKA hraje v plném počtu a Andrej Stas díky svému důrazu dostal puk do brankoviště Ivannikova, který jej následně skryl pod svou lapačkou.
02:02
Domácí se dokázali dvakrát osvobodit vyhozením puku a v oslabení zatím celkem bez problémů odolávají.
01:11
Jimmie Ericsson vyzkoušel pozornost domácího gólmana, který první střelu dokázal lapit.
00:51
Ivan Grigorenko (MOS) vyhodil puk do hlediště a putuje na trestnou lavici.
00:19
Jako první se do útočného pásma prosadil domácí Andronov, ale Alexandrov jej nakonec dokázal odzbrojit.
00:01
Po minutě ticha následuje hymna Ruské federace. Hráči dnešní utkání odehrají s černými stužkami na dresech.
Před začátkem utkání samozřejmě nesmí chybět minuta ticha za zesnulého legendárního sovětského trenéra Viktora Tichonova st.
Hráči pomalu vjíždějí na led a seřazují se na modrých čarách. Viktora Tichonova doprovodil potlesk zaplněných tribun.

CSKA Moskva: Galimov (Lalande) – Denisov, Zajcev, Billins, Kiselevič, Mišarin, Jegoršev, Naumenkov – Andronov, Grigorenko, Radulov – Muršak, Hjalmarsson, Prochorkin – Telegin, Stas, Žarkov – Ljubimov, Žafjarov, Arťuchin – Kuzmenko

SKA Petrohrad: Ivannikov (Šestjorkin) – Alexandrov, Kutějkin, Rukavišnikov, Kalinin, Chafizullin, Jermakov, Judin – Tichonov, Kovalčuk, Ericsson – Martensson, Thoresen, Červenka – Ketov, Panarin, Šipačov – Ponikarovskij, Kablukov, Burdasov -

Rozhodčí: Alexej Bělov, Eduard Odinš – Dmitrij Golovljov, Roman Šichanov.
Před tímto soubojem zasáhla Rusko smutná zpráva. V noci na dnešek totiž zemřel legendární trenér a děda stejnojmenného hráče SKA, Viktor Tichonov. Uvidíme zda se jeho vnuk v dnešním zápase představí.
Další zajímavosti:
1. Obrovskou motivaci má CSKA, které nevyhrálo s Petrohradem v posledních pěti utkáních.
2. Petrohrad vyřadil CSKA z loňského play-off. Moskevský tým tak má Petrohradu co vracet.
3. V posledních třech vzájemných zápasech bylo uděleno celkem 209 trestných minut! Ve všech případech minimálně jeden hráč nedohrál
4. Minulý zápas ovládly největší hvězdy týmů. Ilja Kovalčuk (PET) – 2+1, neproměněný nájezd a dvě trestné minuty. Alexander Radulov (MOS) – 1+1, 20 trestných minut, utkání nedohrál.
5. Roman Červenka (PET) dal v posledních pěti vzájemných zápasech tři branky a na čtyři přihrál.
Nejproduktivnější hráči:
Alexander Radulov (MOS) 14+32 (1. místo v KHL)
Stephane Da Costa (MOS) 16+15 (10. místo v KHL)
Igor Grigorenko (MOS) 14+12 (19. místo v KHL)

Ilja Kovalčuk (PET) 18+21 (2. místo v KHL)
Artěmij Panarin (PET) 17+20 (3. místo v KHL)
Jevgenij Dadonov (PET) 8+20 (16. místo v KHL)
SKA Petrohrad
Nejbohatší klub ruské KHL samozřejmě také patří k favoritům celé soutěže a v Západní konferenci je o pět bodů na druhém místě právě za svým dnešním soupeřem.
SKA mělo opravdu výtečný start do sezóny, ale v posledních zápasech se rozjetá mašina poněkud zadrhla a Petrohrad prohrál čtyři z posledních pěti utkání. Kromě poslední prohry s Dinamem Riga (4:2 byly však tyto utkání s velmi těžkými soupeři (Jokerit, Dinamo Moskva, Magnitogorsk), což trochu zlehčuje pohled na poslední výsledky SKA.
CSKA Moskva
Armádní klub z hlavního města Ruské federace prokazuje stabilní výkonnost a i v této sezóně se pohybuje na předních příčkách tabulky. Momentálně dokonce se 75 body vede tabulku Západní konference.
V poslední době hraje CSKA opravdu ve skvělé formě a dokázalo vyhrát v osmi po sobě jdoucích utkáních. V těchto zápasech dokázali domácí nasázet 36 branek, což činí průměr přes čtyři branky na zápas! Naposledy se hráči CSKA předvedli na ledě Nižniho Novgorodu a v nájezdech dokázali urvat vítězství 3:4 zásluhou dvou proměněných samostatných nájezdů Ljubimova.
Vítáme vás u on-line přenosu ze šlágru dnešního programu KHL, ve kterém se utkají týmy CSKA Moskva a SKA Petrohrad. Utkání začíná v 16:00.