Československá stopa v utkání:
Jiří HUDLER (CGY) 1+0, 3 střely, čas na ledě 18:04
Ladislav ŠMÍD (CGY) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:29
Radim VRBATA (VAN) 1+0, 4 střely, čas na ledě 16:40
Utkání končí, hosté se radují z prvního vítězství v nové sezóně. Pro Calgary to není povedený vstup do nového ligového ročníku! V utkání měli hosté mírnou převahu, což podpořil spolehlivým výkonem i gólman Miller. K výhře Vancouveru přispěl gólem i český forvard Radim Vrbata.
60:00
59:25
Domácí nahazují puk do útočného pásma, odkud se ale okamžitě vrací zpět do střední třetiny.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:44
Vancouver právě vstřelil branku!
Klíčové vhazování ve třetině Canucks Backlund prohrál, puk se dostal do středního pásma, kde o něho svedl boj HENRIK SEDIN, jenž byl nakonec zřejmě faulován, ale to je jedno, důležité je, že i v pádu dokázal dopravit puk do prázdné branky Flames. Asistence: Christopher Tanev a Brad Richardson.
58:35
Ideální čas pro time-out Calgary.
58:35
Zároveň se i přerušuje hra ve třetině Canucks, bude se vhazovat po levici Millera.
58:35
Hiller míří na střídačku, branka Flames prázdná!
58:17
Sudí postřehli přihrávku Boumy rukou, hra přerušena a vykázána do středního pásma.
58:07
Bouma se snažil dorazit puk před brankou Vancouveru, ale nepovedlo se.
57:49
Flames v útočném pásmu, domácí se zatím neodhodlali ke hře bez brankáře.
56:05
Závěr třetí třetiny a je tu očekávaný tlak Calgary.
55:36
Backlund zaváží puk do útočného pásma, Bollig zakončuje z levé strany, Miller vyráží.
54:59
Gaudreau se povedenou "stahovačkou" dostal z pravé strany do výhodné střelecké pozice, jeho pokus z mezikruží však dokázal Miller vyrazit nad branku, hra přerušena.
54:31
Hansen spěchá za nahozeným pukem, který ale získávají na své hokejky domácí.
54:06
Glencross měl dostatek času a prostoru na střelu z levé strany, Miller ale v klidu vyráží.
52:03
Až poté, co Vrbata nezachytil přihrávku mohl Jiří Hudler puk odehrát alespoň do středního pásma.
51:53
Canucks se ale drží v útočném pásmu.
51:35
Tanev nahazuje puk od modré čáry, Bonino zkouší střílet, ale netrefuje puk.
51:08
Miller chytá střelu Giordana a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
50:49
Sbisa hraje bez helmy, kterou ztratil v jednom ze soubojů, ale pouze nahazuje puk do útočného pásma a odchází střídat.
50:16
Kassian nahazuje puk do útočného pásma, hrají ale domácí.
49:21
Edlerovu střelu Hiller chytá do své výstroje a raději přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levé ruce.
48:27
Na druhé straně Backlund zkouší pozornost Millera slabou střelou z pravé strany, gólman Canucks v pohodě vyráží.
48:05
Vrbata přihrává z pravé strany před branku Flames, kde se snaží zakončit H. Sedin, ještě předtím ale schoval puk do své lapačky Hiller.
47:51
Puk míří do hlediště, hra přerušena, vhazovat se bude ve třetině Canucks.
47:16
Puk ve třetině Canucks, hosté rozehrávají.
46:31
Puk opouští hrací plochu, čas pro komerční přestávku.
45:55
Domácí mají puk a rozehrávají z vlastní třetiny, puk míří až za branku Canucks.
45:02
Hosté špatně střídali, na chvíli tam hráli v šesti, ale sudí po debatě usoudili, že Sbisa se aktivně neúčastnil hry u své střídačky, vylučovat se nebude.
44:43
Canucks se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění, Miller nyní podržel svůj tým.
44:31
A domácí pokračují v náporu, střela Glencrosse míří mimo branku.
44:04
Velmi dobré střídání třetí řady Flames, která dokázala svého soupeře zatlačit.
43:20
Colborne a poté i Gaudreau se dostali ke střele z levé strany, Miller si prostoru u své branky pohlídal.
42:39
Canucks jsou ale zpět ve třetině Flames, nakonec se hra přerušuje, puk opustil hrací plochu.
41:50
Puk za brankou Flames, Backlund byl úspěšný a vybojoval ho pro svůj tým.
41:09
A před Boninem zasahuje Hiller, který raději přerušuje hru.
40:40
Hosté nahazují puk do útočného pásma, Wideman ale dostává puk zpět do středního pásma.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 6:18 hodin.

Radim VRBATA (VAN) 1+0, 4 střely, čas na ledě 11:32
Třetina se konečně dohrála, rozhodčí dávali dost dlouho tresty za drobnou potyčku hráčů ve třetině Flames. Co je ale důležité – domácí prohrávají stále o gól, stejně jako po první třetině, nyní ale již 2:3, když Canucks v průběhu této části vedli již o dva góly. Střelecky se prosadili dva čeští hokejisté, na straně hostů zvyšoval na 3:1 Radim Vrbata, za domácí pak na 2:3 snižoval Jiří Hudler!
40:00
39:58
Dvě vteřiny před koncem druhé třetiny se do sebe hráči pustili ve třetině Flames, hra přerušena a bude se vylučovat.
Tresty: Calgary – Mikael Backlund a Deryk Engelland 2 minuty za hrubost, Vancouver – Kevin Bieksa a Alexandre Burrows také 2 minuty za hrubost. Hraje se v pěti na obou stranách.
39:37
A Canucks se osvobozují pouze za cenu vyhození puku na zakázané uvolnění.
39:20
Bieksa netrefil puk na pravé straně útočného pásma, domácí "otáčí".
39:00
Až nyní, kdy do konce druhé třetiny zbývá posledních šedesát vteřiny.
38:36
Vrbata dokázal vybojovat puk ve vlastní třetině, ale Canucks se i přesto nedostávají ze třetiny.
38:13
Tanev se dostává k puku na pravé straně útočného pásma, okamžitě pálí na branku Flames, puk možná ještě před Hillerem někdo tečuje, ale domácí gólman nyní předvedl výtečný zákrok!
37:47
Burrows si "vyšlápl" na domácího Widemana ve třetině Flames, domácí obránce se těžce zvedá z ledu, vše ale bylo v souladu s pravidly.
37:29
Šmídovi se nepodařilo dostat puk ze třetiny, Higgins se dostal ke střele od modré, netrefuje branku.
36:55
Puk ve středním pásmu, domácí jsou po gólu Jiřího Hudlera o mnoho aktivnější, svého soupeře nyní přehrávají.
36:31
Brodie se dostal s pukem již do středního pásma, útočná akce Flames tak končí, následuje komerční přestávka.
35:37
Icing Calgary, vhazovat se bude po levici Hillera.
35:00
Poslední pětiminutovka druhé třetiny, puk mají ve své moci hosté, Bieksa rozehrává zpoza vlastní branky.
34:29
Už je to opět pouze o gól z pohledu domácího týmu, situace mnohem příznivější než před pár minutami.
33:38
A pozor, velká šance Daniela Sedina, který se dostal před Hillera, který ho ale dokázal vychytat!
33:19
Calgary právě vstřelilo branku!
Giordano z levé strany přihrává Monahanovi, ten již sice byl ve střelecké pozici, ale ještě přihrává lépe postavenému JIŘÍMU HUDLEROVI, který střelou z voleje překonává Millera. Asistence: Sean Monahan a Mark Giordano.
32:49
Po vyhraném vhazování pálí od modré Brodie, který ale netrefuje branku Canucks.
32:39
Colborne zavezl puk do útočného pásma.
31:58
Z pohledu domácích nepříjemná situace, dlouho se nehrálo, navíc prohrávat o dva góly, to bude stát hodně sil!
31:07
Tak nakonec vše jinak! Rozhodčí posoudil celou situaci tak, že nešlo o vysokou hůl a RADIM VRBATA může slavit svou premiérovou trefu v novém ročníku 2014/2015! Asistence: Henrik Sedin a Daniel Sedin.
31:07
Vrbata dopravil puk do branky vysokou holí, rozhodčí komunikuje s videocentrem.
31:07
Pozor, právě Radim Vrbata nyní vstřelil gól, ale sudí okamžitě rozpažil, gól neplatí.
30:50
Mark Giordano "nabral" Radima Vrbatu u střídačky Flames.
30:31
Následuje komerční přestávka.
30:31
Jsme ve druhé polovině utkání, domácí stále prohrávají o gól, Bieksa nastřeluje z pravé strany puk na branku Flames, Hiller zasahuje a přerušuje hru.
29:48
Statistika střel na branku: 13 : 20.
29:25
28:57
Hosté v plném počtu, začíná krátká přesilová hra Vancouveru.
28:43
Higgins prodlužuje nahozený puk do útočného pásma, hrají ale domácí.
28:26
Flames dostávají puk ze třetiny, byť pouze za cenu zakázaného uvolnění.
27:56
Backlund pálí z levé strany, ale netrefuje branku, hosté získávají puk.
27:38
Hraje se tedy ve čtyřech na obou stranách, domácí mají puk a postupují do útočného pásma.
27:25
Opět se vylučuje, tentokrát na straně Flames, na trestnou lavici usedá Curtis Glencross, také za hru vysokou holí.
26:57
Brad Richardson dostává dvouminutový trest za hru vysokou holí, přesilová hra pro Calgary.
26:34
O puk se nyní bojovalo za brankou Canucks, ale hra je přerušena, puk se dotkl ochranné sítě, následuje komerční přestávka, po které se bude vhazovat před Millerem.
26:03
A zase je vše úplně jinak, domácí znovu prohrávají o gól, uvidíme, jak se to na hře Flamec promítne.
25:16
To bylo rychlé! Brad Richardson vybojoval puk v rohu, přihrál před branku Veyovi, který si všiml najíždějícího ZACKA KASSIANA ne levé straně, adresuje mu přesnou přihrávku a Kassian dorážel do odkryté branky, Hiller se nestihl přemístit. Asistence: Linden Vey a Brad Richardson.
24:51
A utkání může dostat nový náboj, domácím se podařilo vyrovnat v době, kdy byli hosté lepší a aktivnější, stačila však jedna chyba a je vše jinak.
24:08
Canucks neudrželi útočné pásmo, PAUL BYRON se dostal k puku ve středním pásmu a nakonec i zakončil z pravé strany, jeho přesná střela končí za zády Millera. Asistence: Joe Colborne.
23:42
Icing Calgary, vhazování po pravici Hillera.
23:22
Bieksa střílí z pravé strany, ale netrefuje branku.
22:30
A nakonec po spolupráci s H. Sedinem zakončuje Vrbata, z bezprostřední blízkosti, žádný těžký zákrok Hillera, který přerušuje hru.
22:10
Canucks v útočném pásmu, Edler drží puk za brankou Hillera.
21:42
21:20
A Ryan Stanton se po levém křídle dostává i do zakončení, jeho pokus dokázal Hiller vyrážečkou vytěsnit.
20:59
Puk ve středním pásmu, kde ho získávají hosté.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:12 hodin.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Československá stopa v utkání – po první třetině:
Jiří HUDLER (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 6:12
Ladislav ŠMÍD (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 5:52
Radim VRBATA (VAN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 5:30
A přesně se zvukem sirény se ke střele dostal hostující Tanev, po velmi dobré kombinaci Canucks, Hiller předvedl skvělý zákrok a tím první třetina končí. Domácí po první dvacetiminutovce prohrávají 0:1, když zatím jediný gól vstřelil při přesilové hře hostující Burrows.
20:00
19:42
Brodie si nyní svým dobrým pohybem vynutil faul Kassina, který ho zastavil pouze za cenu nedovoleného zákroku, dvě minuty pro Kassiana, přesilová hra Flames.
19:12
Střelu Glencrosse vytěsnil bránící hráč Canucks, puk míří do středního pásma.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:50
Vhazování ve středním pásmu, domácí úspěšnější.
18:32
18:15
A dokonce se Bouma dostává do zakončení, je ale podražen při pokusu o střelu z levé strany, rozhodčí však nepíská.
17:55
Tato přesilová hra je zatím ze strany Flames mnohem lépe zvládnutá.
17:27
D. Sedin neudržel puk byl přitlačen na mantinel a domácím se povedlo puk vyhodit ze třetiny.
17:05
Nyní již hosté v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.
16:45
Puk míří ze třetiny Flames, je třeba dodat, že zatím jediný gól padl právě při přesilové hře Canucks.
16:32
Opět se vylučuje, znovu na straně Flames, na trestnou lavici za podražení míří Mason Raymond.
16:16
Vše se obejde bez vyloučení, vhazování po levici Hillera.
16:16
Hosté dohrávají situaci před brankou Flames, je tam Higgins s Burrowsem.
15:33
Dlouhým pasem na Hudlera se domácí osvobozují, český forvard se z levé strany dostává i do zakončení, ale jeho pokus Miller v pohodě chytá.
15:07
Hosté se drží v útočném pásmu.
14:45
Vrbata se po pravé straně dostal do útočného pásma, dokonce vystřelil i na branku, Hiller vyráží.
14:24
Střelu Brodieho v pohodě lapil Miller, hra přerušena, následuje komerční přestávka.
14:05
Střídání na obou stranách, hosté rozehrávají.
13:39
A B. Richardson se z pravé strany dostal až před Hillera, toho ale nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat.
13:31
Canucks v útočném pásmu.
13:00
Puk ve třetině Flames, Ladislav Šmíd rozehrává, nepřesně, Colborne nezachytil ve středním pásmu jeho pas.
12:27
Flames rozehrávají, nahozený puk do útočného pásma, kde ale hrají hosté.
11:55
Bleskově využitá přesilová hra Canucks, střelu Hamhuise od modré těsně před Hillerem bruslí tečuje ALEXANDRE BURROWS, puk prošel mezi betony do branky Flames, hosté vedou 1:0. Asistence: Dan Hamhuis a Christopher Tanev.
11:47
Vylučuje se na straně Calgaru, Paul Byron dostává dvouminutový trest za hákování.
10:45
H. Sedin zaváží puk do útočného pásma, tam ale úřaduje Ladislav Šmíd, který s pukem vyčkává za vlastní brankou na dostřídání.
10:15
Další komerční přestávka poté, co Hiller zasahuje proti střele hostů z levé strany.
09:36
Souboj o puk za brankou Flames, domácí úspěšnější.
08:32
Ofsajd Flames na útočné modré.
08:10
Hra se přelévá ze strany na stranu, zatím ale bez vyložené šance.
07:18
Domácí nevyužili dlouhou přesilovou hru pěti proti třem, hosté se celkem v pohodě ubránili.
06:31
06:30
Vhazování ve středním pásmu, hosté budou zanedlouho hrát v plném počtu.
06:03
A dokonce Matthias se po pravém křídle prosmýkl ke střele v útočném pásmu, Hiller musel zasahovat, puk míří do ochranné sítě, vhazovat se bude ve třetině Flames, cenné vteřiny pro Canucks!
05:42
A puk opouští třetinu Canucks, hosté mohou prostřídat.
05:15
Bránící trojice Canucks zatím úspěšně střeží svou branku.
04:58
Domácí před brankou Canucks, na ledě i Jiří Hudler.
04:31
A pozor, je tu další vyloučení na straně Canucks, Higgins je vyloučen na dvě minuty, domácí mají přesilovou hru pěti proti třem!
04:18
Hosté se brání se čtveřicí Tanev, B. Richardson, Higgins, Edler.
03:55
Domácí mají na ledě Russella, Giordana, Backlunda, Gaudreaua a Monahana.
03:34
Prvním vyloučeným je hostující Bieksa, dvě minuty za podražení, přesilová hra Calgary Flames.
03:11
Závar na druhé straně, před brankou Canucks, kde Stajan dojel odražený puk od zadního mantinelu, přihrál před branku B. Richardsovi, ale došlo tam k posunutí branky Canucks, hra přerušena.
02:44
Vey napřáhl na levé straně, jeho pokus Hiller vytěsnil do ochranné sítě, hra přerušena, vhazování po pravici domácího gólmana.
01:48
Nakonec Bieksa pálil od modré, z pravé strany, ale netrefuje branku, puk míří ze třetině Flames.
01:35
Bonino s pukem za brankou Flames, hosté se drží v útočném pásmu.
01:10
Brodie nahazuje puk do útočného pásma, je pískán icing, hra se stěhuje před branku Hillera.
00:29
První střela na branku, domácí Bouma však pouze vyprášil betony Millera.
00:01
Haether Liscano zapěje kanadskou hymnu.
Hráči nastupují na led.

Calgary Flames: Hiller (Rämö) – Giordano, Brodie, Russell, Engelland, Šmíd, Wideman – Glencross, Monahan, Hudler – Raymond, Backlund, Bouma – Gaudreau, Colborne, Byron – Bollig, Stajan, McGrattan

Vancouver Canucks: Miller (Lack) – Hamhuis, Sbisa, Edler, Tanev, Stanton, Bieksa – D. Sedin, H. Sedin, Vrbata – Higgins, Bonino, Burrows – B. Richardson, Vey, Kassian – Dorsett, Matthias, Hansen

Rozhodčí: Hebert, Peel – Galloway, Brisebois.
                     CALGARY FLAMES
________________________________________

Plamenům minulá sezóna vůbec nevyšla. Předposlední místo v Západní konferenci rozhodně není to, čím by se Flames mohli chlubit. Kouč Bob Hartley však věří, že může být jenom lépe a do letošního ročníku vstupuje s jasným předsevzetím – být maximálně pracovití, právě tak prý lze uspět! Zda se dají zápasy vyhrávat pouze pracovitostí, na to si budeme muset počkat do dalšího průběhu této sezóny. Již nyní je jisté, že Calgary se bude muset obejtí bez jednoho z nejproduktivnějších hráčů posledních let, Mike Cammaleriho, který odešel do New Jersey, o to více se bude spoléhat na českého forvarda Jiřího Hudlera!

VANCOUVER CANUCKS

Kosatky vstupují do nového ročníku s nadějí, že tato sezóna bude úspěšnější, než ta minulá, kdy se Canucks neprobojovali do bojů o Stanley Cup. Přes léto se ve Vancouveru udála spousta změn, tým opustil "tahoun" Ryan Kesler, vrátil se legendární Trevor Lindne, který usedl na místo prezidenta klubu, v pozici kouče se objevil Willie Desjardins, na post generálního manažera byl dosazen Jim Benning a do kádru se podařilo získat např. českého obránce Romana Poláka či gólmana Ryana Millera ze St. Louis, stříbrného medailistu ze ZOH 2010!