To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek neděle a u dalších online přenosů z hokeje se těším na shledanou.

Do dnešního utkání ani jeden český či slovenský hráč nenastoupil.
Tři hvězdy utkání:
1. Jonathan Quick (LAK) 41 zák., 1 gól, 97,6%
2. Tyler Toffoli (LAK) 1+1
3. Ryan Sutter (MNS) 0+0
Je dobojováno. Domácí nakonec udrželi své těsné vedení, i když hosté k vyrovnání daleko neměli.
60:00
59:22
Domácí vyhazují puk tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Následně byla znovu velká mela před jejich brankou.
59:07
Hosté to zkouší bez brankáře!
58:58
Na druhé straně ve velkém tlaku udržel svůj tým ve vedení Quick.
58:16
Pearson měl na holi svoji druhou branku, ale i Bäckström ukázal svůj um a jeho jedovku pokryl.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:28
Quick si připisuje další těžký zákrok. Minnesota zvýšila tempo na plné obrátky a z každé pozice se snaží střílet.
57:07
Quick se měl znovu co otáčet ve svém brankovišti, ale opět proti dotírajícím útočníkům Minnesoty uspěl.
56:49
56:17
A do třetice vyhazují puk z pásma domácí hráči, konkrétně Slava Vojnov.
55:53
Další důležité vyhození kotouče mimo ohrožení branky Kings.
55:27
Nyní se to už podařilo, puk je v pásmu hostí a domácí spěchají střídat.
55:07
Znovu nemohou vyhodit kotouč z pásma hráči domácích. Minnesota tak tlačí a pokouší se srovnat stav utkání.
54:49
Domácí Regehr dvě minuty za podražení.
54:35
Hosté se nedostali do pásma Kings, neboť se dopustili postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
53:48
Další velká šance hostí k vyrovnání nevedla. Pominville pálil na branku domácích, ale Quick opět fantasticky chytá.
53:38
Richards pálil na Bäckströma od kruhů, ale ten pohotově chytá. Znovu tak drží svůj tým ve hře.
53:00
Vhazuje se po levici Quicka.
52:49
Komerční přestávka.
52:49
Pearson neprošel do pásma Minnesoty. Obránce Doughty ho o puk připravil ještě před modrou čárou.
51:58
Hosté však ještě nadále zůstali v pásmu domácích a nadále hrozili před jejich brankou. Kopitar pak ale poslal puk do středního pásma.
51:43
51:12
Až nyní vyhazují puk do bezpečí hráči domácího celku.
51:06
Fantastický a hlavně pohotový zákrok Quicka, který teď notně podržel svůj tým. Koivu byl znovu nebezpečný, ale brankář Kings ho skvěle vychytal.
50:28
Koivu vyslal prudkou střelu na domácí branku a po ní pak zaduněly betony Quicka. Domácí se nemohou vymanit z tlaku Minnesoty a nedaří se jim ani vyhodit puk z pásma.
50:15
Velká mela nyní byla před domácí brankou, ale nikdo z hostů nedokázal najít skulinku v brance Quicka.
49:43
Richards dostává dvě minuty za vysokou hůl a to je příležitost pro hostující Divočáky, kteří budou mít ideální příležitost srovnat v přesilové hře.
49:01
Nepřesnou přihrávku dostal Williams, přesto ještě poté vystřelil. Nyní jsou už ale u puku hráči Minnesoty.
48:16
Zakázané uvolnění domácích a hra se tak stěhuje před Quicka.
46:47
Minnesota právě vstřelila branku!
A to se jim vyplatilo. MATT COOKE dostal přihrávku do velmi těsné blízkosti Quicka a poté z otočky z bekhendu zasunul puk za jeho záda. Tím ho připravil nejen o čisté konto, ale také snížil na rozdíl jediné branky a dostal tak Minnesotu zpět do hry. Asistence: Ryan Carter, Justine Fontaine.
46:36
Hosté se delší dobu drželi v pásmu domácích.
46:07
45:21
Zuckerova střela z prostoru mezi kruhy orazítkovala boční konstrukci domácí branky.
44:45
Kings jsou znovu v pásmu Minnesoty a posilněni druhou brankou znovu hrozí před brankovištěm Bäckströma.
42:58
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Tak to byla překrásná akce na domácí straně. Toffoli našel u vrcholu pravého kruhu TANNERA PEARSONA, který svůj prudký projektil poslal do hostující branky a brankáři Minnesoty tak nedal vůbec žádnou šanci. Domácí tak jdou do dvoubrankového vedení. Asistence: Tyler Toffoli, Jeff Carter.
41:59
Před malou chvilkou musel zasahovat na druhé straně Quick, který pokryl nebezpečnou střelu Minnesoty.
41:12
Už jsou ale znovu v hostujícím teritoriu hráči Kings a před Bäcktrömem se snaží o další branku. Ten však znovu drží svůj tým nad vodou.
40:27
Domácí se sami připravili o pásmu a k puku se tak dostala Minnesota, která také míří do útoku.
40:01
I druhá třetina už je minulostí. Branku jsme v ní neviděli, ale střeleckou převahu mají zatím stále hosté, kteří vedou na šance. Zatím se jim však nedaří svou aktivitu přetavit ve vyrovnávací branku. Dočkáme se tedy ve třetí třetině nebo nakonec domácí své hubené vedení udrží či přidají další branku? Třetí třetina začne přibližně ve 22:55.
40:00
39:35
Kopitar viděl u hostující branky dobře postaveného Williamse, kterému ale přihrávka nesedla a Bäckström poté v pohodě ukryl puk pod svoji lapačku a přerušil hru.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:46
Nyní čelil nebezpečí před svojí brankou Bäckström, který si po šanci domácího celku připisuje další úspěšný svůj zákrok.
38:25
Další slibnou akci hostí zastavilo postavení mimo hru.
37:33
Zucker pálil z prostoru mezi kruhy a po jeho prudké střele zaduněly betony Quicka.
36:27
I nadále ale vedou hosté na střely, a to poměrem 24:11. Gólově však svou střeleckou převahu zatím zužitkovat nedokázali.
36:09
35:48
Obrovská šance Kopitara, jenž nakonec nedokázal v tlaku propasírovat kotouč za záda Bäcsktröma. Na něho poté letěla další jedovatá střela.
35:17
Klasický přesilovkový kolotoč nyní roztočili domácí hráči, ale Bäckström svůj tým drží.
34:42
Minnesota se osvobozuje.
34:09
Komerční pauza.
34:09
Hostující Zucker obdržel dvě minuty za podražení a znovu tak bude jeho tým hrát v oslabení.
33:28
Znovu se hosté drží v pásmu domácího celku. Zatím se jim však nedaří srovnat s Kings krok.
32:31
32:23
Své oslabení odehráli domácí velmi dobře a za chvíli už budou v plném počtu.
30:55
Kings se ale bleskově dokázali dostat k puku a vyhazují ho do bezpečí.
30:31
Folin narazil na hrazení Kopitara a poté se strhla bitka mezi ním a Richardsem. Oba za bitku dostali pětiminutové tresty. Richards ještě inkasoval i dvouminutový trest za vyvolání šarvátky. Přesilovka pro hosty.
30:08
Další šance Wilds. Ti jsou před brankou Kings velmi často a snaží se urputně o vyrovnání.
29:14
Znovu je na programu komerční přestávka.
29:14
Před Brodinem se musel mít teď opět na pozoru domácí brankář, který jeho jedovatou střelu dokázal pokrýt.
28:58
Dvě šance po sobě si nyní vytvořili hosté. Nejprve pálil Niederreiter a po něm Coyle. Ale opět Quick vytasil skvělé zákroky a svůj tým podržel.
28:18
Domácí se okamžitě po ubráněném oslabení vrhli do útoku, kde zkoušeli ohrozit Bäckströma. Ten odolal.
27:55
Další komerční přestávka.
27:55
27:38
Znovu se Králové osvobozují a šetří drahocenné vteřinky svého oslabení, které s největší pravděpodobností ubrání.
27:00
Domácí hokejisté se osvobozují a vyhazují kotouč do bezpečí.
26:15
Hned se Divočáci usídlili v pásmu Kings a hrozí před jejich brankou. Quick se znovu ve svém brankovišti ukázal velmi dobře.
25:55
Green dvě minuty hákování. Hosté si tak zahrají přesilovou hru.
25:20
Hosté začali vystrkovat růžky. Nyní znovu zahrozili před domácí brankou a Quick měl opět plné ruce práce.
24:18
Vanek svou střelu poslal přímo do náruče Quicka.
22:51
I hosté se prezentovali pěknou akcí v pásmu Kings, ale Quicka příliš nohrozili. Nicméně Divočáci zůstávají nadále v teritoriu domácích.
21:15
Velkou šanci na zvýšení skóre měl na holi Brown, jenomže Bäckström jeho vyloženou šanci dokázal pokrýt!
20:33
U puku jsou domácí hokejisté a snaží se projít do blízkosti Bäckströma. Ale o kotouč přišli už před modrou čárou.
20:01
Je za námi první třetina. V úvodní části byla lepší Minnesota, která si vypracovala dost šancí. Ale Králové postupně hru vyrovnali a z přesilové hry se pak dostali do vedení zásluhou TYLERA TOFFOLIHO. V závěru třetiny hráli Divočáci přesilovou hru, ale Quick své čisté konto do závěru první části udržel. Druhá třetina začne přibližně ve 22:00.
20:00
19:35
Quick byl opět zaměstnán před svojí brankou, ale znovu to byl on, kdo tým podržel a neinkasoval.
19:19
19:15
Kings se osvobozují a vyhazují kotouč až před Bäckströma.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:41
Obrovská skrumáž před Quickem, který chvíli nevěděl, kde má puk. Nakonec ho našel ve své výstroji a přerušuje hru.
18:02
Brown však ve vlastním oslabení měl velkou šanci, kterou ale nevyužil.
17:19
Potrestána domácí lavička za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvě minuty se tak Kings budou muset bránit v oslabení. Trest odpyká Toffoli.
16:37
Aktivita hostí po inkasované brance opadla a nyní ztratili kotouč už ve středním pásmu. Domácí tak jdou znovu do útoku.
15:27
Šikovně si Fontaine najel před Quicka, kde na něho vyslal přízemní střelu. Domácí ochránce svatyně včas sklapl betony a ukryl kotouč.
14:47
Domácí pochopitelně ožili a nyní si vypracovali další pohlednou akci. Další brankový zásah však nepřidali.
13:56
Následuje komerční přestávka.
13:56
Přesilovou hru domácí využívají. Richards nahodil puk podél levého mantinelu před Bäckströma, kde si ho převzal TYLER TOFFOLI a svou střelou pak nedal hostujícímu brankáři vůbec žádnou šanci. Domácí tým tak otevírá účet dnešního klání a jde do vedení. Asistence: Mike Richards, Slava Vojnov.
13:39
Hosté se okamžitě osvobozují a vyhazují puk daleko od své branky.
13:15
Coyle dostává dvě minuty za vysokou hůl. První přesilovou hru si zahrají domácí.
12:46
Střela Folina si to zamířila na Quicka, který musel být znovu pozorný. Rozhodně se ani jeden brankář ve svém brankovišti nyní nenudí.
12:08
Jenže ani jim se nepodařilo projít dál, než před modrou čáru. U puku jsou tak opět domácí.
11:27
Divočáci nyní nepustili Kings do pásma a naopak rozjíždějí útočnou akci z hloubi svého teritoria.
10:44
Vojnov střílel od modré čáry, ale Bäckström byl připraven. Zatím tedy na úvodní branku v tomto utkání musíme nadále čekat.
10:27
Následuje další komerční přestávka.
09:25
V pásmu domácích pak byla k vidění další nebezpečná akce Minnesoty. Ale znovu jejich snaha ke gólovému efektu nevedla.
08:50
Williams s Kopitarem si vyměnili puk a druhý jmenovaný pak vyslal přízemní střelu na Bäckströma, ten si s ní však poradil.
08:35
Hosté z Minnesoty jsou zatím aktivnějším týmem. Na střely vedou 7:3.
08:31
07:29
Naopak na druhé straně opět hrozili hosté, konkrétně pak Pominville, který pálil z pravého kruhu na Quicka. Ten znovu musel vytáhnout kvalitní zákrok.
06:50
Richards nahodil puk do útočného pásma, kde si ho převzal Williams, jenže puk mu z hokejky sjel a následně pak o něj přišel.
05:28
Ale nyní už si to do útoku namířili domácí a kombinují před Bäckströmem.
05:00
Před domácím brankářem je opět rušno. Minnesota se stále drží v domácím pásmu.
04:12
Niederreiter teď pálil z první a znovu provětral lapačku Quicka. Ten chytil další nebezpečnou střelu hostí.
03:13
Nyní znovu operují Wilds před Bäckströmem, ale nyní ho nijak vážněji neohrozili. Kopitar pak přišel o puk a Minnesota míří na opačnou stranu.
02:42
I Bäckström musel nyní zasahovat, když reflexivně chytil střelu Regehra.
01:59
Divočáci jsou znovu v blízkosti domácí branky a kombinují před Quickem. Následně ale o puk přišli a zmocnili se ho domácí.
01:23
Zatím první vážná střela, a to na hostující straně. Stoll pálil od pravého kruhu a Quick si připisuje první zákrok. Svůj tým tak podržel.
00:48
Tam ale nic nevymysleli a do protiútoku může zamířit Minnesota. Ale ani hosté brankáře domácích nijak neohrozili.
00:23
U puku jsou hokejisté Los Angeles a míří do útoku.
00:01

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Doughty, McNabb, Vojnov, Regehr, Greene, Martinez – Williams, Kopitar, Richards – Toffoli, Carter, Pearson – Brown, Stoll, King – Nolan, Andreoff, Clifford

Minnesota Wild: Bäckström (Kuemper) – Brodin, Suter, Scandella, Spurgeon, Prosser, Folin – Fontaine, Koivu, Vanek – Pominville, Granlund, Parise – Coyle, Haula, Niederreiter – Zucker, Carter, Cooke

Rozhodčí: Eric Furlatt, Brad Meier – Scott Cherrey, Don Henderson.
Československá stopa v utkání

Marian Gáborík (LAK)

Marian Gáborík je však v současné době zraněný a do utkání tak dnes nezasáhne.
Vzájemná utkání

Tři vzájemná utkání z loňské sezóny ale hovoří lépe pro Minnesotu, která dvakrát Los Angeles Kings porazila. Jednou v základní hrací době, jednou pak po samostatných nájezdech. Rovněž po trestných stříleních zvítězili i Králové. Zápasy obou týmů tak byly vyrovnané. Nicméně favority jsou stále obhájci nejcennějí trofeje, kteří se dnes budou snažit nepříznivou sérii srovnat.
Minnesota Wild

Minnesota vstoupila do sezóny více než dobře, zatím má tedy na svém kontě pouhá tři utkání, z nichž dokázala vyhrát dvakrát. Nejprve v prvním utkání deklasovala 5:0 Colorado Avalanche ve svém teritoriu, poté pak nedala stejnému týmu šanci na jeho ledě, když brala vítězství 3:0. Třetí zápas odehrála Minnesota na ledě Anaheimu, kde padla těsně 1:2. Divočáci nyní ale řeší problém na postu brankáře. Wilds tak budou na svůj dvojzápasový úspěch a ještě i s nulou na svém kontě navázat, a pokusí se už dnes na ledě Los Angeles. S úřadujícími vítězi Stanley Cupu to však rozhodně jednoduché mít nebudou.
Los Angeles Kings

"Králové" z Los Angeles zakončili předchozí sezónu jak nejlépe mohli, když získali Stanley Cup. Finále NHL si zahráli s New Yorkem Rangers, který porazili v sérii 4:1 na zápasy. Po dvou letech ho tedy vrátili zpět do svého města. Sezónu sice nezačali dobře, když hned v úvodním utkání prohráli doma se San Jose Sharks 0:4, poté přišla prohra 2:3 v prodloužení v Arizoně. Pak následovala tři domácí utkání, ve kterých Králové získali šest bodů. I v dnešním dalším klání, které se odehraje rovněž na ledě Los Angeles, by měli hokejisté domácích zvítězit. Jestli tomu tak skutečně bude, nám ukáže až samotný průběh utkání.
Hezký večer všem příznivcům ledního hokeje. NHL už je necelé dva týdny v plném proudu a i dnes jsou na programu další zápasy. My budeme sledovat souboj mezi týmy Los Angeles Kings a Minnesotou Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.