2. Logan COUTURE (SJS)
2+0, S střel, čas na ledě 18:31
3.Seth GRIFFITH (BOS)
1+0, 3 střely, čas na ledě 12:59
Medvědi se po katastrofálním konci druhé dvacetiminutovky dokázali velice brzy vrátit do zápasu a v průběhu třetí třetiny nasázeli svému soupeři tři pohledné góly. Z TD Garden si tak zaslouženě dva body odnášejí domácí Bruins Žraloci ze San Jose se pak musí vyrovnat s druhou porážkou v řadě.
60:00
59:51
Bergeron se po odpykání čtyřminutového trestu vrací na led.
59:48
Bostonští mají kotouč na svým holích a s poklidem dohrávají utkání.
59:35
Bruins právě vstřelili branku!
O vítězi dnešního utkání je rozhodnuto. Po Chárově přihrávce DAVID KREJČÍ naznačil střelu, obešel jednoho bránícího hráče a poté poslal kotouč bezpečně do prázdné brány. Asistence: Zdeno Chára, Crhis Kelly.
59:35
Burns nebezpečně pálil z levého kruhu, Rask se ale rychle sklouzl po brankovišti a jeho pokus kryje.
59:00
Žraloci mají už pouhou minutu na to, aby vyrovnali.
58:52
O time-out si říká i Claude Julien, trenér Medvědů.
58:51
Niemi se přesunul na střídačku, hosté to zkoušejí v šesti proti čtyřem.
58:23
Po vyhraném Krejčího vhazování opět vyhazuje slovenský hromotluk.
58:02
Chára po delší době osvobozuje domácí výběr.
58:00
Jsou před námi poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:44
Burns mířil z levého kruhu mezi Raskovy betony. Finský gólman je ale bleskurychle zaklapl.
57:31
Trenér Žraloků si vyžádal time-out, aby svým svěřencům dal přesné pokyny, jak zužitkovat přesilovou hru.
57:27
Raska kryje další střelu Patricka Marleaua. Kanadský útočník mířil na zadní tyč, finský gólman si ale dokázal dostatečně povyjet.
56:51
Žralokům se nedaří přechod do útočného pásma. Ofsajd.
56:48
Marchand měl na holi pátý bostonský gól. V oslabení se obtočil kolem bránícího Burnse a bekhendem se snažil protlačit kotouč pod Niemiho betony. Finský gólman ale odolal.
56:12
Patrick Marleau z pravého kruhu přestřelil bránu po Thorntonově nahrávce.
55:51
Nebezpečná hra vysokou holí v rohu kluziště od Patrice Bergerona. Kanadský útočník oslabuje svůj tým na dlouhé čtyři minuty. Dokáží toho Sharks využít a vyrovnat.
55:04
A jejich snažení nese ovoce. Rask teď musel zasahovat proti Sheppardově střele zápěstím.
54:59
Žraloci vědí, že není již na co čekat a tak se aktivně pouštějí do napadání bostonské rozehrávky.
54:35
Na Vlašičovu nahrávku si před bránu najížděl Thornton. Rask ale překonat nedokázal.
53:44
Hertl aktivně napadá rozehrávku domácích. Při svém počínání ale není úspěšný.
53:21
McQuaidovo nahození srazil Niemi do rohu, kde o kotouč nyní bojují čtyři hráči.
53:00
Žraloci poslali kotouč přes všechny čáry. Hra se vrací před Niemiho.
52:46
Kotouč se dostal na střídačku Žraloků. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
52:18
Bartkowski po Lucicově nahrávce střílel od modré. Niemi vyrazil jeho pokus do rohu kluziště.
51:29
David Krejčí byl teď velmi blízko gólu. Po krásném běkhendovém postrčení od jednoho ze spoluhráčů ovšem nedokázal forhendovou střelou do horní poloviny branky překonat Niemiho.
50:46
Následuje jedna z posledních komerčních přestávek dnešního utkání.
50:42
Medvědi se zaslouženě dostávají zpátky do vedení. Pailleho nahození od mantinelu dokázal v obležení dvou bránících beků lehce tečovat mezi Niemiho betony GREGORY CAMPBELL. Asistence: Daniel Paille
50:00
Před námi je posledních deset minut třetího dějství.
49:57
Hertlova formace nedokázala přejít útočnou modrou. Český mladík zažívá další smolný zápas bez jediné střely.
49:35
Bostonští teď trošku zaváhali v obranném pásmu a nabídli Sheppardovi zajímavou příležitost. Ten ale v obležení dvou beků netrefil bránu.
49:12
Lucic odvádí před bránou výbornou práci. Seidenbergově střele ale stínit nemusel, protože letěla asi metr vedle Niemiho branky.
48:36
Wingels teď neskutečným způsobem u mantinelu poslal k zemi Zdena Cháru. To se moc často slovenskému obrovi nestává.
48:23
Žralokům při útočném snažení utíká kotouč až k Niemimu.
47:58
Eriksson dokázal protečovat prudký kotouč do útočného pásma. To je ale všechno, co švédský útočník zvládl.
47:31
Následuje komerční přestávka.
47:15
Marchand si najížděl po levém křídle. V poslední možné chvíli mu ale sjel kotouč z hole, takže se ke střele nedostal.
46:44
Burns si nachystal kotouč na modré, vypálil, ale jeho střela skončila pouze v hradbě těl stojících před ním.
46:12
A pokračujeme v sérii zakázaných uvolněních. Vhazovat se bude před Raskem.
46:01
Tentokrát se přechod přes útočnou modrou nepodařil hráčům Sharks. Zpátky do středního pásma.
45:41
Žraloci zahrávají přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
45:24
Boston nedokázal přejít přes útočnou modrou podle pravidel. Provinil se Chris Kelly.
44:50
Je opět srovnáno. Po skrumáži před bránou se kotouč odrazil k najíždějícímu SETHU GRIFFITHOVI, který nedal z mezikruží krásnou střelou k pravé tyče Niemimu nejmenší šanci., a připisuje si tak na své konto první gól v NHL. Asistence: Milan Lucic, Torey Krug.
44:03
Bergeron se snažil nabít Smithovi před bránu. Kanadský útočník byl ale přikrytý.
42:48
Bruins teď v útočném pásmu špatně kombinují. Campbell nenašel ani jednu z hokejek svých spoluhráčů.
42:27
Burnsova střela míří hodně vysoko. Nikdo ji netečoval, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
41:59
Tomáš Hertl ztrácí v obranné třetině další kotouč. Sharks se ale z drobné šlamastiky dokázali vylízat a míří opět do útoku.
41:12
Seidenbergova dělovka od modré čára zblokována bránícími hráči.
40:30
Thornton nedokázal zachytit kotouč ve středním pásmu. Prvním útokem ve třetí třetině se prezentují i Bruins.
40:09
Pavelski úspěšnější na vhazování proti Bergeronovi. Poté ale Thornton poslal svoji nahrávku přes všechny čáry až na zakázané uvolnění.
40:01
Od sedmadvacáté minuty Žraloci po Krugově přesilovkové trefě zaslouženě prohrávali. Ztráceli spousty puků při přechodové fázi a když už se přece jen dostali do útočné třetiny, ztroskotali na výborném Raskovi.

Čtyři minuty před koncem třetiny nicméně z ničeho nic srovnal po krásné individuální akci Marleau v bostonském brankovišti Logan Couture a od té chvíli hosté dominovali. To potvrdil ještě v téže minutě Joe Thornton, který za Raskova záda umístil nahozený kotouč od hrazení a poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení.

Přestože měl Boston po většinu času více ze hry, po čtyřiceti minutách prohrává o gól. Třetí dějství, které může přinést definitivní rozuzlení začíná přibližně v 3:00.
40:00
39:50
Dvě tvrdými rány se teď prezentoval Carl Soderberg. Niemi si proti oběma dělovkách z oblasti levého kruhu povyjel a bezpečně vykryl.
39:23
Kotouč jim ale utíká. Do brejku mířil Chris Kelly, dva bránící hráči ho ale dokázali v souladu s pravidly odzbrojit.
39:07
Žraloci teď sevřeli Medvědy v obranném pásmu a kombinují.
39:00
Před námi je poslední minuta druhé třetiny.
38:49
Bostonští zahrávají přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
38:00
Před námi jsou poslední dvě minuty druhé třetiny.
36:52
San Jose právě vstřelilo branku!
Tak to je opravdu neuvěřitelná. Žraloci se poprvé v utkání dostávají do vedení, když JOE THORNTON krásně ztečoval nahozený kotouč od hrazení za Raskova záda. Asistence: Joe Pavelski, Justin Braun
36:24
Hayes střílel zápěstím z mezikruží, Tuukka Rask připraven.
36:15
Shraks působí celou druhou třetinu pořádně bezzubým dojmem, přesto srovnávají. Velkou zásluhu na vyrovnávací brance má Patrick Marleau. Kanadský útočník dostal přihrávku na brankoviště, strhl na sebe pozornost dvou hráčů, přes které našel hokejku najíždějící LOGANA COUTURA, jenž skóruje podruhé v utkání. Asistence: Patrick Marleau, Tommy Wingels.
35:00
Posledních pět minut druhé třetiny.
34:57
Hamilton pálil od modré čáry, následná Soderbergova dorážka do odkryté brány skončila vysoko nad klecí finského gólmana.
34:45
Tommy Wingels přešel příliš rychle přes útočnou modrou. Ofsajd.
34:20
Další ztráta při přechodové fázi. Bostonští jsou zpátky v obranném pásmu svého soupeře.
33:55
33:52
Campbellova dalekonosná rána švihem mířila mimo tři tyče Niemiho brány.
33:39
Ti ale ztrácejí kotouč za Raskovou bránou.
33:27
Vlasic teď nedokázal v obležení tří hráčů rozehrát od mantinelu. Do útoku se řítí hosté.
32:48
Po delší době si připisuje zákrok i Rask. Pokus Žraloků měl ale spíše propagační charakter.
32:34
Nahození z půlky hřiště Niemi před dotírajícími útočníky Bostonu raději přikryl.
32:17
Niemi teď lapačkou přikryl ránu od modré čáry. Vhazovat se bude po levačce finského gólmana.
32:01
Bostonští postupně stupňují tlak, který nyní vyústil v zakázané uvolnění Žraloků.
31:08
Soderberg vyslal nebezpečnou bekhendovou jedovku na Niemiho bránu. Eriksson při následné dorážce na finského gólmana nevyzrál.
30:34
30:29
Hosté v plném počtu. Tomáš Hertl se zapojuje zpátky do hry.
30:23
Marchand střílel z levého kruhu. Chára nedokázal kotouč před Niemim tečovat.
29:57
Krugova dělovka od modré čáry skončila na zadním mantinelu. Bruins stále drží útočné pásmo.
29:13
Soderberg dostal krásnou nahrávku k levé tyči Niemiho brány. Skákající kotouč ale nedokázal zasunout za záda finského gólmana.
28:40
Na začátku početní výhody se Žraloci osvobozují.
28:29
Tomáš Hertl oslabuje svým tým, když podrazil svého reprezentačního kolegu Davida Krejčího.
27:50
Marleau prověřil po delší době Raska z pravého kruhu. Finský gólman ve službách Boston ubyl připraven.
26:54
Dnes jsou oba týmy v přesilovkách stoprocentní. Po vyhraném vhazování se kotouč opět dostal na modrou čáru a TOREY KRUG propáli všechny a všechno, co stálo před ním. Americký bek si na své konto připisuje druhý gól v sezóně. Asistence: Milan Lucic, David Krejčí
26:46
Desjardins míří na trestnou lavici. Kanadský útočník dostal dvě minuty za podražení Erikssona.
26:18
Chárovou nahození od modré čáry skončilo po teči domácích hráčů v ochranné síti.
26:09
Druhá třetina má prozatím naprosto stejný průběh jako ta první. Oba týmy se prezentují nevýraznou hrou bez větších šancí.
26:00
25:57
Tommy Wingels najížděl na Raskovu bránu z pravého kruhu, ideální příležitost ke střele promarnil. Z bezprostřední blízkosti brány finského gólmana nedokázal překonat.
25:35
Marleau se ke střele nedostal. Nedokázal totiž jednou rukou zkrotit kotouč.
25:01
Na ledě je teď Hertl. Jeho formace ale ztrácí kotouč ve středním pásmu.
24:43
Z velké dálky teď prověřil Raska opět Couture. Kanadský forward je dnes k nezastavení.
24:19
Bruins zahrávají přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
23:38
Hostující beci se dokázali vypořádat se situací dva na dva a zakládají útok Sharks.
23:12
Bostonští se teď usídlili v obranném pásmu a pálí jednu střelu za druhou.
22:58
Bartkowski napřál od modré čáry. Niemi opět připraven.
21:49
I druhý finský gólman Anti Niemi si připisuje úvodní zásah druhé dvacetiminutovky.
20:50
Raask si hned na začátku třetiny připisuje úspěšný zákrok proti pozemní Coutureho střele. Ten vypálil dnes již popáté.
20:22
Prvním útokem se prezentují Žraloci. Bruins ale dokázali kotouč v rohu kluziště a hru obrací.
20:01
V první třetině jsme nebyli svědky příliš pohledného hokeje, ale spíše lehkého oťukávání, které na obou stranách vyústilo v jeden přesilovkový gól. Skóre zápasu otevřel ve čtrnácté minutě Brach Marchand, vedení domácích ovšem trvalo pouze necelé tři minuty, když v čase 16:28 pěknou tečí před Raskem vyrovnal Logan Couture. Hertl, Krejčí i Chára jsou v utkání zatím neviditelní. Druhé dějství začne zhruba v 2:01.
20:00
19:48
Chára si dává s rozehrávkou na čas. V první třetině se již nic zajímavého nestane.
19:22
Niemi si teď připsal několik úspěšných zákroků proti střelám Medvědům.
19:00
Poslední minuta úvodního dějství.
18:29
Burns dneska pálí jako na běžícím pásu. Jeho pokus ovšem bránící hráči Medvědů srazili do rohu kluziště.
18:00
Před námi jsou poslední dvě minuty první třetiny.
16:28
Využitá přesilovka i na druhé straně. Po vyhraném vhazování se kotouč dostal k hráči s číslem 12, Patricku Marleauovi, jehož pokus těsně před Raskem k levé tyči ztečoval LOGAN COUTURE. Asistence: Patrick Marleau, Brent Burns.
16:12
Marleaova střela se odrazila do ochranné sítě. Vhazovat se bude opět před Raskem.
15:56
Následují třetí komerční přestávka během úvodní dvacetiminutovky.
15:56
Početní výhodu si vyzkouší i hostující výběr. Dvě minuty si na trestné lavici odsedí za krošček autor úvodního gólu zápasu Brad Marchand.
15:30
Shakrs trošku po první inkasované brance trošku ožili. Raska teď svižnou střelou ze středu pásma prověřil Couture.
13:57
Medvědi využívají přesilovku a jdou v dnešním utkání do vedení. Milan Lucic zpoza brány nahrál na modrou čáru BRADU MARCHANDOVI, který udělal tři rychle kroky dopředu a vypálil. Jeho dělovka prošla až za záda finského gólmana v barvách Sharks. Asistence: Milan Lucic, Torey Krug.
13:28
Na ledě je první přesilovková formace s Chárou a Krejčí.
13:02
A máme tu první vyloučení v utkání. Proti pravidlům se provinil Brent Burns, který dostává dvě minuty za podražení Setha Griffitha.
12:34
Boston zahrává další zakázané uvolnění. Stále stejná písnička.
11:31
Bartkowski pálil z hodně uctivé vzdálenosti. Niemi kotouč vyrazil před sebe.
11:20
11:02
Seth Griffith se snažil po přihrávce Krejčího překvapit Niemiho. Jeho střela ovšem po sérii několika odrazů k finskému gólmanovi nedoputovala.
10:41
Medvědi ztratili kotouč při přechodu přes střední pásmo. Nyní to zkoušejí znovu.
10:04
Už čtvrté zakázané uvolnění za deset minut. Tentokrát přes všechny čáry zahráli Bostonští.
9:34
Marchand při snaze přibrzdit útok ztratil u mantinelu kotouč. Zpátky do útoku míří hostující výběr.
9:06
Raska kryje lehkou Desjardinsovu střelu z mezikruží.
8:40
Sharks zahrávají přes všechny čáry. Zpátky před finského gólmana ve službách Žraloků.
8:36
Následuje první komerční přestávka v utkání, ve kterém si ani jeden z týmu nevypracoval výraznější šanci.
8:36
Při souboji mezi Burnsem a Soderbergem byla posunu Niemiho brána.
7:27
Jason Demers při rozehrávce nikam nespěchá. Dobrých dvacet sekund už stojí za bránou Niemiho a čeká, až naskočí čerstvé síly na led.
6:55
Hráči se dostávají teprve do tempa. Na obou stranách můžeme vypozorovat velké množství jednoduchých ztrát.
6:40
Irwin znovu pálil, tentokrát však střela skončila pouze na bruslích Zdena Cháry.
5:58
Matt Irwin vypálil od modré čáry. Rask měl ale dobrý výhled a jistým zákrokem odmítl jakoukoliv dorážku z bezprostřední blízkosti brány.
5:27
Niemi poklízí lehké nahození od modré čáry do své lapačky.
5:00
Pět minut první třetiny za námi. Zatím se hraje bez výrazných příležitostí na obou stranách.
4:26
Wingels se snažil prosadit z otočky přes dva bránící hráče Sharks. Jeho střela mířila asi metr vedle Raskovy brány.
3:57
Zakázané uvolnění i na druhé straně. Rask se musí připravit na vhazování v obranné třetině Bostonu.
3:51
Jejich snažení však končí ve středním pásmu. Kotouč se odrazil na střídačku Medvědů.
3:46
Thortnton úspěšnější na vhazování, Žraloci útočí.
3:27
Sharks zahrávají přes všechny čáry. Vhazovat se bude před Niemim.
3:08
Oba týmy teď mají znatelné problémy při přechodu útočné modré. Hrajeme již více než tři minuty bez přerušení.
2:29
První zákrok má na svém kontě i finský gólman ve službách Bostonu Tuukka Rask. Prověřil jej Desjardins.
1:52
Na ledě je poprvé v zápase Tomáš Hertl.
1:45
Braun je za bránou. Čeká až jeho spoluhráči vystřídají.
1:14
Krejčí kombinoval s Lucicem. Proti jeho střele ale Niemi nemusel zasahovat.
00:39
Marchand střílel z levého kruhu. Jeho střela skončila na bruslích jednoho z bráníích hráčů.
00:05
Na úvodním vhazování úspěšnější Sharks. První formace se usídlila v útočné třetině.
00:01

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Chára, Hamilton, Seidenberg, Krug, McQuaid, Bartkowski – Lucic, Krejčí, Griffith – Marchand, Bergeron, Smith – Kelly, Soderberg, Eriksson –Paille, Campbell, Gagne – Fraser

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Irwin, Burns, Vlašič, Braun, Hannan, Demers, Mueller– Marleau, Couture, Wingels – Nieto, Thornton, Pavelski – Hertl, Sheppard, Desjardins – Scott, Burish, Haves – Tierney, McGinn.

San Jose Shakrs

Po brzkém vypadnutí v loňském play-off svěřenci Todda McLellana netouží po ničem jiném, než si znovu vybudovat respekt soupeřů a napravit pošramocenou reputaci. O to se v dresu kalifornského týmu pokouší i český mladíček Tomáš Hertl. Dvacetiletý rodák z Prahy však nezažívá zrovna snový start do nového ročníku soutěže, když v dosavadních šesti utkáních obohatil týmový účet o pouhé dvě branky. Jinak si ale Sharks vedou výborně (3. místo v Západní konferenci) a to nehledě na porážku, kterou jim z neděle na pondělí uštědřili newyorkští Rangers. „V tom utkání nám chyběl především důraz před naší, ale i soupeřovou bránou,“ zhodnotil působení svých hráčů McLellan.

19. 10. 2014 N.Jersey – S. Jose 2:4
17. 10. 2014 NY Islanders – S. Jose 4:3 (PP)
15. 10. 2014 Washington – S. Jose 5:6 (PP)

Tři výhry, čtyři porážky. To je bilance, se kterou se po trojzápasovém tripu vracejí na domácí led hráči Bostonu Bruins. V posledním utkání si Medvědi bez větších problémů poradili se Šavlemi z Buffala, když se na vítězství 4:0 podíleli i Zdeno Chára (1+0) a David Krejčí (0+1). „Když odjíždíte na několikzápasový trip, vždy se chcete vracet s pozitivní bilancí. V případě, že nám při venkovních zápasech bude dařit jako doposud, můžeme být spokojení," řekl po utkání se Sabres kouč Medvědů Claude Julien. Zároveň si čtyřiapadesátiletý Kanaďan pochvaloval práci svých hráčů v defenzivě, která podle něj byla daleko lepší, než v předešlých utkáních.

13. 10. 2014 Boston – Colorado 1:2
Krásnou středeční noc vám při sledování online přenosu z kanadsko-americké NHL přeje Miroslav Vozdecký. Dnes je na programu utkán mezi San Jose Sharks a Bostonem Bruins. Úvodní vhazování je v TD Garden naplánované na 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.