2. Jason ZUCKER (MIN)
2+0, 2 střely, čas na ledě 10:00
3.Ryan SUTER (MIN)
0+1, 0 střel, čas na ledě 26:26
Třetí dvacetiminutovka nabídla nejklidnější podívanou, když Divočáci z Minesoty přidali na gólový účet dnešního utkání pouze jedinou branku. To znamená, že si tým ze Středozápadního regionu Spojených států amerických připisuje na své konto zaslouženě dva body za vítězství v základní hrací době. Hráči Tampy, především pak Jevgenij Nabokov, zažili hodně nepovedený večer a mají při zpáteční cestě dost o čem přemýšlet.
60:00
59:56
Zápas se dohrává za Kuemperovou bránou. Wilds si na své konto připíšou čtvrté vítězství v nové sezóně.
59:14
Coyle se řítil na Bishopa, v obležení dvou hráčů se ale ke střele nedostal.
59:01
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:51
Zucker srazil střelu od modré čáry, na Kuempera tak nezamířila během přesilovky ještě ani jedna rána.
58:28
Divočáci se podruhé za krátkou dobu osvobozují, Bolts se nemůžou usadit v útočném pásmu.
58:00
Do konce zápasu zbývají pouhé dvě minuty.
57:56
Wilds se na začátku oslabení osvobozují.
57:47
Tampa si zahraje ještě jednu přesilovku. Ryan Carter za katrem stráví za podražení Tylera Johnsona dvě minuty.
56:57
Stamkos vydoloval relativně ztracený kotouč a udržel pro Bolts útočnou třetinu.
56:32
Stamkos vypálil z pravého křídla přes bránícího hráče. Kuemper na svém místě.
55:40
Šustr našel přihrávkou přes celé hřiště Filppulu, toho ovšem domácí beci připravili o kotouč ještě předtím, než dokázal vypálit.
55:00
Do konce zápasu zbývá pouhých pět minut, o vítězi dnešního utkání mezi Bolts a Wilds je s největší pravděpodobností rozhodnuto.
54:58
Wilds se nikam neženou, bezpečně kontrolují hru ve vlastním obranném pásmu.
54:34
Následuje komerční přestávka
54:26
Prosser se vrací na ledovou plochu. Tampa nevyužila přesilovka, v početní výhodě naopak inkasovala.
53:44
Minnesota právě vstřelila branku!
Tampa přesilovku nevyužívá, naopak přichází gól v oslabení, jehož autorem je JASON ZUCKER. Americký útočník zachytil Scandellův oblouček, přebruslil obránce Bolts ,aby následně bekendovým blafákem překonal Bena Bishopa. Asistence: Marco Scandella
53:12
Tampě ale utíká kotouč do středního pásma.
52:41
Na ledě je přesilovková formace v čele se Stamkosem a Palátem.
52:26
Bolts můžou ještě lehce zdramatizovat vývoj utkání. Po faulu Nata Prossera si totiž zahrají přesilovku.
51:47
Následuje další komerční přestávka.
51:47
Přece jen teď musel Bishop vytáhnout skvělý zákrok proti kapitánovi domácích. Koivu dostal na pravé křídlo přesnou přihrávku, americký gólman ve službách Tampy se však bleskurychle sklouzl po brankovišti a střelu finského forwarda chytil do lapačky.
50:59
Minesota je spokojená se čtyřbrankovým vedením a nikam se nežene.
50:01
Vstupujeme do poslední desetiminutovky třetí třetiny.
49:56
Bolts zahrávají přes všechny čáry. Hra se vrací před Bishopa.
49:47
Na druhé straně se ke střele z bezprostřední blízkosti Bishopovy brány dostal Pominville. Americký gólman drží.
49:30
Naměstnikov akativně napadá rozehrávku domácích. Jeho snažení ovšem ovoce prozatím nenese.
48:55
Kučerov vypálil od mantinelu, Kuemper ale velice rychle vytřepal puk z lapačky, aby se mohlo pokračovat ve hře.
48:24
Ani Divočáci se nepropracovali ke střele, Ondřej Palát rozjíždí další útoční snažení svého týmu.
47:57
Bolts kombinují v útočném pásmu. Než se ale propracovali ke střele, domácí je obrali o kotouč.
47:18
Na vhazování ve středovém kruhu byli úspěšnější Bolts. Následné nahození jednoho z hostujících hráčů z půlky hřiště raději Kuemper přikryl lapačkou.
47:05
Nahození hostů skončilo mimo hřiště. Následuje komerční přestávka.
46:36
Série několika nepřesností ve středním pásmu ještě více zpomaluje tempo již tak dost pomalé hry.
46:07
Boyle se vrací na hřiště, hraje se pět na pět.
45:44
Niederreiter dostal nahrávku na osu hřiště, tvrdě vypálil, avšak jeho rána do prostředku brány Bishopa nikterak nepřekvapila.
45:01
Dokonce se Ondřej Palát propracoval do útočného pásma. Kuemper ale nakonec nemusel zasahovat, neboť český forward netrefil bekendovým pokusem bránu.
44:37
Domácí se dvakrát po sobě nedokázali usídlit v útočném pásmu.
44:07
Tampa ztrácí drahocenný čas. Svůj tým na dvě minuty oslabuje Brian Boyle, který si od rozhodčích vysloužil dvě minuty za napadení.
43:57
Prosserovu střelu z kruhu pokryl Bishop lapačkou. Vhazovat se bude po levici amerického gólmana.
43:16
Lighting si při rozehrávce neporozuměli a posílají kotouč přes všecchny čáry.
42:54
Bolts vstoupili do posledního dějství aktivněji. Domácí Divočáci působí lehce ukolébaným dojmem.
42:25
Až nyní se Wilds osvobozují a střídají.
42:04
Minestotští jsou v plném počtu, Tampa však pořád drží pásmo a kombinuje.
41:37
Ondřej Palát se společně se svými spoluhráči usídlil v útočném pásmu. Chybí ovšem více střeleckých pokusů.
40:58
Wilds šetří čas v obranném pásmu hostů.
40:34
Erik Haula se vrací na ledovou plochu.
40:04
Tampa může hned na začátku třetí třetiny snížit .Zahraje si totiž zhruba třicet sekund pět na tři. Hned po vhazování zahrál vysokou holí Matt Cooke.
40:01
Druhá třetina byla o poznání vyrovnanější než ta první, a to především zásluhou Bena Bishopa, který na rozdíl od Nabokova nepouští laciné góly. I přesto americký gólman s číslem 30 dvakrát kapituloval, a znamená, že Divocáči z Minesoty vedou po čtyřiceti odehraných minutách 6:2. Pokud se ve třetím dějství nestane nic neočekávaného, Wilds by si z dnešního utkání měli odnést dva body za vítězství.
40:00
39:57
Minesotští vyhazují kotouč za Bishopovu bránu. Druhá třetina je téměř u konce.
39:50
Divocáčci se osvobodili. Při návratu do útočného pásma nedokázali Bolts podle pravidel přejít útočnou modrou.
39:01
Na ledě je první přesilovková formace a klepe na brány Kuemperovy brány.
38:33
Bolts si zahrají vůbec první přesilovku v utkání. Proti pravidlům se provinil Erik Haula, který hákoval pronikajícího Tylera Johnsona.
38:24
Andrej Šustr čeká, až jeho spoluhráči dostřídají ,aby mohl založit další útočnou akci.
37:56
První útočná formace Lighting se žene do útoku.
37:10
Tvrdá Suterova rána končí pouze v Bishopově náruči.
36:50
Tampa právě vstřelila branku!
Bolts snižují zásluhou NIKITY KUČEROVA na 2:6. Ruský forward dokázal šikovně před Kruemperem ztečovat ránu od modré čáry, kterou vyslal Anton Stralman, obránce s číslem 6. Asistence: Anton Stralman
35:59
Radko Gudas rozjel další útočné snažení Tampy. Jeho spoluhráči si na hráčích Minnesoty vynutili zakázané uvolnění.
35:21
Minesotští aktivně napadají rozehrávku hostujícího výběru.
35:04
Bolts posílají kotouč do středního pásma. Tam se jej zmocňují Divočáci.
34:48
Následuje komerční přestávka.
34:48
Parise se pokoušel před bránou najít některého ze svých spoluhráčů. Jeho přihrávka se ale odrazila pouze od jednoho z bránících hráčů k Bishopovy, který kotouč přikryl lapačkou.
34:17
Wilds zahrávají přes všechny čáry. Hra se stěhuje před Kuempera.
33:58
Filpulla přišel na útočné modré o kotouč. Minesotší ovšem tentokrát situaci dva na jednoho nedokázali vyřešit tak dobře, jako v předešlém případě. Přesto musel Bishop po střele Parise vytáhnout zákrok ramenem.
33:19
Sympatické je, že i přes velkou ztrátu se Bolts nevzdávají a nadále zaměstnávají kanadského gólmana ve službách Minnesoty.
31:12
Tohle vypadá na pořádný výprask. Minesota vede po skvěle vyřešené situaci dva na jednoho již o pět branek. Thomas Vanek našel přes padajícího obránce přesně hokejku JAREDA SPURGEONA, který kotouč jednoduše umístil za Bishopova záda. Asistence: Thomas Vanek, Cahrlie Coyle.
30:43
Kučerova čekal se střelou tak dlouho, až trefil brusle jednoho z bránících hráčů.
30:00
Polovina utkání je za námi. Bolts prohrávají o čtyři góly a vypadá to, že z dnešního utkání odejdou bez bodu.
29:09
Naměstikov po srážce s jedním z domácích opustil s bolestivou grimasou hřiště a zamířil do kabin.
29:09
28:57
Bolts rozjíždí další útočnou akci, ztrácejí ovšem kotouč za Kuemperovou brankou.
28:35
Střelu Marchessaulta od modré srazili domácí beci do rohu kluziště.
27:28
Šustr ztratil v obranné třetině kotouč. Naštěstí pro Bolts mířil Matt Dumba nepřesně.
26:39
Během necelých deseti sekund se dvakrát ke střele propracoval Tyler Johnson. Nejprve z rychlého protiútoku, poté dorážel po nahození od modré. Ani jednou ale na Kuempera nevyzrál.
25:56
Ssteven Stamkos se to pokusil vzít na sebe. Při snaze dostat se ke střele obešel pouze přes dva bránící hráče, třetí byl již nad jeho síly.
25:26
Jared Spurgeon poslal kotouč přes všechny čáry.
25:02
Pět minut druhého dějství je za námi.
24:49
Po delší době si úspěšný zákrok připisuje i Darcy Kuemper. Z uctivé vzdálenosti jej prověřil Tyler Johnson.
24:29
Brodin pálí od modré čáry jednu za druhou. Tentokrát jeho pokus mířil vysoko nad Bishopovu svatyni.
24:03
Radko Gudas poslal neúmyslně kotouč přes všechny čáry. Hra se přesune před Bishopa.
23:30
Bolts sice napadají přihrávku Divočáku, ti si ovšem v obranném pásmu při rozehrávce počínají naprosto suverénně.
22:10
Tak ani Ben Bishop se dneska moc dobře nevyspal a poprvé v utkání inkasuje i on. Jason Pominville vyslal zpoza brány přesnou přihrávku na ZACHA PARISE, který nadvakrát prostřelil kolem pravé tyče sedmadvacetiletého amerického gólmana. Asistence: Jason Pominville, Ryan Suter.
21:45
Wilds pozvolna kombinují a propracovávají se do útočné třetiny. Od modré čáry nakonec pálil Jonas Brodin, jeho pokus však někdo před Bishopovou bránou ztečoval do ochranné stíě.
20:58
Kumper vyráží Stralmanovu střelu do modré čáry. Bez dorážky.
20:27
Shodou okolností si ale v útočném pásmu neporozuměli natolik, že poslali kotouč přes všechny čáry. Vhazovat se bude před Kuemperem.
20:03
Wilds otevírají druhou dvacetiminutovku vyhraným vhazováním.
20:01
První třetina se nesla jednoznačně v režii domácích Divočáků, kteří během necelých osmnácti minut čtyřikrát prostřelili bezradného Nabokova. Toho v bráně v čase 17:15 vystřídal Ben Bishop, který se v dalších dvou dějstvích pokusí neinkasovat a vykřesat svým spoluhráčům bezchybným výkonem mezi třemi tyčemi alespoň malou naději na obrat v dnešním, na první pohled rozhodnutém, utkání.
20:00
19:35
Symbolicky se třetina dohrává před Bishopem. Bolts jsou v první třetině opravdu neškodní.
19:00
Probíhá poslední minuta úvodního dějství.
18:44
Hraje se ve středním pásmu bez výraznější příležitosti.
18:00
Poslední dvě minuty první třetiny.
17:15
Nabokov po necelých osmnácti minutách opouští brankoviště. Mezi třemi tyčemi ho nahradí Ben Bishop.
17:15
Naprostou minela od Nabokova. Po vyhraném vhazování ve středním pásmu se kotouč dostal do obranného pásma Tampy. Tam se jej v rohu ujal JASON ZUCKER, který lehkou střelou překonává Nabokova již počtvrté v utkání. Kazašský gólman na pokus amerického útočníka prakticky nezareagoval. Asistence: Matt Cooke, Ryan Carter.
16:35
Po delší době se do útočné třetiny dostali i Bolts. Kotouč jim ale utíká až za Nabokovovu svatyni.
16:02
Koivu prokličkoval obranným pásmem soupeře, jeho střele však skončila pouze na bruslích obránců.
15:18
15:18
Nino Niderreiter je po gólové přihrávce při chuti. Nabokova se pokoušel překvapit střelou mezi betony. Devětatřicetiletý matador v bráně byl ale připravený.
15:00
Do konce prvního dějství zbývá pět minut.
13:30
Wilds nadále aktivně napadají rozehrávku Lighting.
12:41
A kanonáda pokračuje i nadále. Nabokov inskasuje již potřetí během pěti minut a opět po chybě beků Tampy. Ti ztratili pod tlakem napadajícího Niederreitera kotouč, který dokázal před bránu nahrát přesně na holi ERIKA HAULA. Finský forward prudkou střelou do horní poloviny branky nedal kazašskému gólmanu ve službách Lighting nejmenší šanci. Asistence: Nino Niederreiter.
12:16
Ryan Suter se ociti v ofsajdu. Vhazuje se ve středním pásmu.
12:08
Po Gudasově střele se v rohu kluziště strhla bitka. Na trestné lavici si pět minut odsedí Marco Scandella (MIN) a Brian Boyle (TBL).
12:07
Už mohlo být srovnáno. Dělovka Radka Gudase skončila pouze na brankové konstrukci, odkud se odrazila do ochranné sítě.
11:04
S góly se teď na hřišti roztrhl pytel. Bolts zásluhou ANTONA STRALMANA snižují. Švédský bek po přihrávce Brewera od modré udělal bekendovou kličku a procedil kotouč mezi Kumperovými betony. Asistence: Eric Brewer, Tyler Johnson.
10:18
Nabokov si po delší době připisuje úspěšný zákrok. Z mezikruží ostře pálil Zach Parise.
8:16
Neuběhla ani minuta a Wilds vedou již o dvě branky. Po chybné rozehrávce Bolts zachytil kotouč Thomas Vanek. Přihrávku od něj obdržel MIKKO KOIVU, který se po několika sekundách, kdy míchal kotoučem, rozhodl pro střelu z úhlu, která k překvapení všech prošla mezi levou tyčí a Nabokovem až do brány. Asistence: Thomas Vanek.
7:37
Wilds otevírají účet dnešního utkání a ujímá se vedení 1:0. Pěknou individuální akcí se blýskl bek domácích MARCO SCANDELLA, který nabral ve středním pásmu rychlost, obdržel od Pominvilleho přesnou přihrávku, obhodil si jednou rukou domácí obránce a mezi betony Nabokova protlačil kotouč až do sítě. Asistence: Jason Pominville, Zach Parise.
7:03
V nadějné pozici se ocitil po nahrávce Stamkose Valteri Fippula. Střela ze středu útočného pásma ovšem minula branku.
6:07
5:52
I Minesotští poprvé v utkání zahrávají přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.
5:49
Nahození domácích hráčů skončila na hokejkách Bolts. Ani ti však při přechodu středního pásma nejsou úspěšní.
4:53
Divočáci nepřešli útočnou modrou podle pravidel. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
4:07
Willds se po sérii dobrých obranných zákroku hostů nepropracovali ke střele.
3:41
První útoční formace Bolts kombinuje v útočném pásmu. Gudasova dělovka od modré skončila pouze na zadním plexisklu.
3:25
Pominville nahazoval od pravého mantinelu. Trefil ovšem prvního bránícího hráče.
2:54
Divočákům se ovšem nedaří udržet útočné pásmo příliš dlouho. Tampa míří zpátky před Kumpera.
2:37
Tampa zahrává neúmyslně přes všechny čáry. Vhazovat se bude před Nabokovem.
1:58
Haula pouze nahodil kotouč a šel vystřídat.
1:32
Marchessault ztratil v obložení dvou obránců kotouč za bránou.
1:14
Tampa úspěšnější na vhazování, v útočném pásmu operuje Palát s Gudasem.
00:47
Po střele Pariseho z pravého kruhu posunul Jason Pominville bránu Nabokova.
00:18
Bolts začínají ve třetině svého soupeře. Zatím hrajeme bez střely.
00:01

Minnesota Wild: Kuemper (Backstrom) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Dumba, Prosser – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Koivu, Coyle – Fontaine, Haula, Niederreiter, – Zucker, Carter, Cooke – Brozdiak

Tampa Bay Lightning: Nabokov (Bishop) – Carle, Stralman, Gudas, Garrison, Šustr, Brewer – Stamkos, Filpulla, Drouin – Palátm Johnson, Audy-Marchessault – Paquette, Namestnikov, Kučerov – Blunden, Boyle, Morrow.

Minnesota Wild

Proti rozjetým Bleskům se dnes večer postaví Divočáci z Minesoty, kteří v novém ročníku NHL odehráli pouhých pět utkání s bilancí tři výher a dvou porážek. Kromě výborného prvního útoku ve složení Parise, Granlund, Pominville se hráči z Středozápadního regionu Spojených států amerických mohou spolehnout i na dobře fungující obranu a skvěle chytajícího Darcyho Kuempera (0,5 gólů na zápas, 98% úspěšnost zákroků).

12.10. 2014 Colorado – Minnesota 0:3

Přestože je list zraněných hráčů Tampy Bay hodně široký a čítá i jednoho z nejlepších beků NHL Victora Hedmana, týmu z Floridy se daří. V letošní sezóně si Cooperovi svěřenci připsali již pět výher z osmi utkání, což je řadí na průběžné druhé místo Východní konference za Montreal. Naposledy hráči Bolts ukořistili dva body proti Winipegu, který porazili v noci z pátku na sobotu dvoubrankovým rozdílem 4:2.

1. Steven STAMKOS (6+2)
2. Tyler JOHNSON (1+6)
3. Victor HEDMAN (3+4) / momentálně zraněný

25.10. 2014 Winnipeg – Tampa Bay 2:4
22.10. 2014 Calgary – Tampa Bay 1:2 (PP)
21.10. 2014 Edmonton – Tampa Bay 3:2
19.10. 2014 Vancouver – Tampa Bay 2:4
Krásnou čtvrteční noc vám při sledování online přenosu z kanadsko-americké NHL přeje Miroslav Vozdecký. Dnes je na programu utkání mezi Minnesota Wild a Tampou Bay Lightning. Úvodní vhazování je v Xcel Energy Centeru naplánované na 2:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00 starého, tedy letního času.