2. Adam HENRIQUE (NJD)
1+1, 4 střely, čas na ledě 17:46
3. Josh JOORIS (CGY)
1+2, 6 střel, čas na ledě 19:01
Ještě dvě a půl minuty před koncem utkání prohrávaly domácí Plameny o dvě branky. Pak se ale Jiří Hudler trefil v přesilové hře a pouhých pět sekund před koncem Glencross vyrovnal. Následné prodloužení nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch se vyznamenal třicetiletý český útočník s číslem 24, který ve čtvrté sérii rozhodl o vítězství svého týmu.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Calgary Flames.
Autorem vítězné branky je JIŘÍ HUDLER.
Travis Zajac na Rama nevyzrál. Calgary vítězí v dnešním utkání.
Jiří Hudler se poprvé v letošní sezóně prosazuje v nájezdech. Český forward zvolil svižnou střelu.
Henriqueovi sjel v závěrečné fázi kotouč.
Knight na Clemmensena nevyzrál.
Kanadský útočník to vzal hodně svižně a prostřeluje Rama. Je srovnáno.
Monahan posílá svůj tým do vedení.
Ani Josefson není na druhé straně úspěšný.
Gaudreau první samostatný nájezd neproměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:50
Flames to zkusili z hodně ostrého úhlu. Takto na Clemmensena rozhodně vyzrát nemohli.
64:36
Devils se dvakrát po sobě osvobodili.
64:12
Domácí kouč si vyžádal oddechový čas a udílí čtveřici, která zahájí přesilovku, důležité pokyny.
64:12
Andy Greene pořádně zavařil svým spoluhráčů. Naprosto zbytečně sekal Brodieho, čímž si od sudích vysloužil dvě minuty.
63:37
Židlický mohl rozhodnout o bodu navíc pro svůj tým. Z pravého křídla ale trefil pouze přesouvajícího se Rama.
63:10
Další útočné snažení Ďáblů skončilo na hokejkách domácích hráčů.
62:55
Ramo přerušil po Cammalleriho střele ze středu útočného pásma hru.
62:41
Jágr pálil zpoza obránce, jeho pokus byl sražený do rohu kluziště.
62:31
Po chybné rozehrávce se do šance dostal Josh Jooris. Z bezprostřední blízkosti však Clemmensen nepřekonal.
62:08
Jiří Hudler se v krátkém časovém sledu propracoval ke dvěma střelám. Americký gólman ve službách Devils je s přehledem zlikvidoval.
61:21
Situaci dva na jednoho nevyřešili domácí útočníci příliš dobře. Nakonec se nedostali ani ke střele.
60:59
Flames nikam nespěchají. Domácí fanoušci jsou ve varu a chtějí, aby rozuzlení přišlo již v v prodloužení.
60:17
První útok prodloužení vedli hráči Calgary. Clemmensen ale domácí útočníky vychytal.
60:01
60:00
59:55
Calgary právě vstřelilo branku!
Tak to je opravdu neuvěřitelný zvrat. Domácí hráči za necelé dvě a půl minuty smazali dvoubrankové manko a poslali zápas do prodloužení. Z bezprostřední blízkosti se v závěrečném závaru prosadil CURTIS GLENCROSS. Asistence: Johny Gaudreau, Jiří Hudler.
59:28
Cammaleri odvrací nebezpečí před Clemmensen a vyhazuje do bezpečí.
59:05
Ramo opouští znovu svoji bránu.
58:51
Vhazování ve středovém kruhu zvládli lépe Devils. Plameny přicházejí o cenné vteřiny.
58:17
Flames přecházejí do útoku, Ramo opouští svoji klec.
58:00
Do konce třetího dějství zbývají pouhé dvě minuty.
57:30
Flames dramatizují koncovku utkání. Po Giordanově střele, kterou Clemmensen vyrazil před sebe, se ke kotouči dostal nejrychleji JIŘÍ HUDLER, který procedil puk až do brány. Asistence: Mike Girordano, TJ Brodie
56:57
Menší zaváhání v obraně Brodie bleskurychle zažehnal.
56:18
Patrik Eliáš zapracoval výborně ve středním pásmu. Osmatřicetiletý český útočník se dokonce propracoval ke střele, kterou Ramo dokázal zkrotit.
55:49
Giordano rozjíždí další útočné snažení Plamenů.
55:20
Clemmensen podržel nahození domácích. Vhazovat se bude před americkým gólman, který zažívá úspěšnou premiéru v letošním ročníku NHL.
54:46
Ne však na dlouho. Devils totiž nahlédli do třetiny soupeře pouze na pár vteřin.
54:34
I přes mizernou Hudlerovu přihrávku udrželi Plameny pásmo.
54:19
Je před námi další komerční přestávka.
53:57
Brodieho přihrávka byla příliš prudká, aby ji někdo ze spoluhráčů zachytil. Mezitím vypršel Havlátův trest.
53:20
Giordano opět pálil z pozice, která je mu vlastní. Trefil však brusle prvního bránícího hráče.
53:07
Nepovedený přechod Plamenů přes útočnou modrou. Ofsajd.
52:50
Devils se osvobozují. Na led naskakují čerstvé síly na obou stranách.
52:36
Hudler vletěl do pásma a pálil ze středu třetiny. Jeho projektil však skončil pouze na zadním mantinelu
52:07
Giordano pálil z voleje od modré čáry, Jiří Hudler následně nedokázal kotouč zkrotit tak, aby jej bekhendem dostal za Clemmensena záda.
51:56
Následuje komerční přestávka.
51:56
Martin Havlát stráví na trestné lavici dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.
50:26
Devils právě vstřelili branku!
Giordano udělal při snaze zachytit kotouč na útočné modrou obrovskou chybu a nabídl soupeři přečíslení dva na jednoho. Tuomo Ruttu po Ryderově přihrávce vypálil do připraveného Clemmensena. Finský forward byl ale pozorný a propracoval se i k dorážce, kterou nakonec bekhendem dostal do sítě. Asistence: Michael Ryder, Adam Larsson.
50:01
Devils zahrávají až na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Clemmensena.
49:21
Granlund si ukousl příliš velké sousto. Přes trojici bránících hráčů neměl nejmenší šanci projít.
48:48
Adam Larsson dokázal i v tlaku přesně zadovkou rozehrát.
48:16
Marek Židlický odehrál výborné střídání, dvě střely, dva výtečné obrané zákroky.
47:23
Flames sice vyhráli vhazování, Jooris ale následně při snaze rozehrát poslal kotouč až na zakázané uvolnění.
47:16
Marek Židlický pálil tvrdě z pravého kruhu. Ramo vyrazil jeho dělovku do ochranné sítě.
46:49
První formace Ďáblu se v pásmu soupeře usídlila pouze na krátko. Domácí se velice rychle osvobodili.
46:24
46:19
Plameny zahrály přes všechny čáry až na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před osmadvacetiletým finským brankářem.
45:40
Dobře v obranném pásmu zapracoval Patrik Eliáš. Jeho kolega z lajny Martin Havlát následně poslal kotouč za Rama a mířil vystřídat.
44:43
Jágr nezachytil přihrávku jednoho ze svých spoluhráčů. Ďáblové se tak musí poroučet z pásma soupeře.
44:15
Ruutu se rozhodl řešit situaci dva na dva střelou. Trefil ale pouze náruč připraveného Rama.
43:36
Zubrus se pokoušel z bezprostřední blízkosti prostřelit Rama. Na finského gólmana však nevyzrál.
43:20
Flames jsou i nadále aktivní, jejich další útok nicméně ve střelu nevyústil.
42:25
Přesilovou hru využívají i Plameny. Po Russelově střele od modré čáry se k odraženému kotouči nejrychleji dostal JOSH JOORIS, který posunul kotouč až za záda gólmana Ďáblů. Asistence: Michael Ferland, Kris Russell.
41:55
Devils opětovně vystihl směr rozehrávky soupeře a ušetřili další cenné sekundy.
41:20
Devils se snadno osvobozují.
41:09
Rozhodčí udělují první trest ve třetím dějství. Michael Ryder obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.
41:01
Domácím se nepodařil přechod přes útočnou modrou. Ofsajd.
40:36
Devils skvěle vystihli ve středním pásmu rozehrávku soupeře. Jaromír Jágr ale následně o kotouč přišel.
40:09
První útok Plamenů ve třetí třetině skončil fiaskem. Zakázané uvolnění.
40:01
Druhá třetině nabídla góly na obou stranách. K radosti domácích fanoušků se v jednatřicáté minutě prosadil po chybě v rozehrávce Curtis Glencross. Plameny navíc mohly o tři minuty později srovnat, to by ovšem nesměl Michael Ferland trefit pouze tyč Clemmensenovy svatyně. Dvougólové vedení však Ďáblům ještě před závěrečnou sirénou vrátil dorážející Travis Zajac. Třetí dějství začne v Scotiabank Saddledome zhruba v 5:57. Nenechte si jej ujít.
40:00
39:53
Hosté využívají přesilovou hru a vedou opět o dva góly. Po Židlického ráně od hrazení se kotouč odrazil k Adamu Henriquemu, který ještě finského gólmana ve službách Flames nepřekonal, druhá dorážka TRAVISE ZAJACA však již za Ramem skončila. Asistence: Adam Henrique, Marek Židlický.
39:02
Začíná přesilová hra Ďáblů.
39:00
Vstupujeme do poslední minuty druhé třetiny.
38:10
Denis Wideman to při napadání rozehrávky přehnal. Rozhodčí mu udělili dvouminutový trest za nedovolené bránění.
37:54
Ani na třetí pokus to nevyšlo, Devils se osvobozují a můžou vystřídat.
37:31
Hráčům Calgary se ale prozatím nedaří usídlit v útočné třetině.
37:02
Patrik Eliáš sice kroutí hlavou, nic to ale na vyloučení jeho parťáka Marka Židlického nezmění.
36:51
Následuje poslední komerční přestávka druhého dějství.
36:50
Druhá útočná formace Flames kombinovalo v obranném pásmu soupeře. Po Granlundově forhendovém pokusu ale Clemmensen přerušil hru.
36:09
Ta ale není využita, na led se vrací i Mike Cammalleri.
35:26
Začíná krátká přesilová hra domácích.
34:57
Ryder prověřil ze středu pásma po delší době Rama, Finský gólman připraven.
34:32
Wideman poslal ze střední třetiny kotouč za Clemmensena. Tam ho ale beci Devils bleskurychle sebrali.
34:09
Počet hráčů na ledě se po faulu Mika Cammalleriho vyrovná. Kanadský útočník si od rozhodčích vysloužil dvouminutový trest za sekání.
34:00
Severson v tlaku vypálil nepřesně.
33:26
Lance Bouma míří za katra. Na trestné lavici stráví dvě minuty za nedovolené bránění.
33:08
Ferland byl velice blízko vyrovnání, z pravého kruhu ale orazítkoval pouze tyčku Clemmensenovy brány.
32:49
Ze Židlického hole zamířil kotouč na lavičku Devils. Vhazovat se bude ve střední třetině.
32:25
Plameny dobře zapracovaly v útočném pásmu, ke střele se ale nakonec nepropracovaly.
31:50
Clemmensen se blýskl dalšími dvěma úspěšnými zákroky.
30:52
Greene pálil z osy hřiště ne přesně. Kotouč se nicméně odrazil po jeho pokusu, který skončil na zadním mantinelu zpátky na hole Ďáblů.
30:37
Následuje další komerční přestávka.
30:18
Krátký tlak domácích Plamenů nakonec vyústil v kontaktní gól. CURTIS GLENCROSS vystihl rozehrávku Ďáblu, na nic nečekal a pohotově vypálil k levé tyči, od níž se kotouč odrazil za Clemmensenova záda. Bez asistence.
29:40
Monahan byl na chviličku osamocený mezi kruhy, z nadějné pozice ale trefil pouze dobře postaveného Clemmensena.
28:58
Helgeson to zkoušel dvakrát od modré, ani jednou však Rama neprostřelil.
28:34
Ramo rozehrál pouze na hokejky Ďáblů. Giontova formace se snaží propracovat ke střele.
28:15
Gelinas poslal puk z obraného pásma až na zakázané uvolnění.
27:54
Následuje první komerční přestávka druhého dějství. Po ní rozhodčí vrátí kotouč do hry po pravici finského gólmana.
27:54
Ramo přikryl kotouč do lapačky, hra je po několika minutách přerušena.
26:49
První útočná formace Devils skvěle zapracovala v obranné třetině a míří rychle vystřídat.
26:27
Hra má ohromný spád, hraje se již několik minut bez přerušení.
25:55
Granlund hledal sklulinku v Clemmensenově výstroji. Z levého kruhu ale na amerického gólmana nevyzrál.
25:25
Clemmensenovi se nepodařilo rozehrát zcela přesně, přesto se Devils dokázali vymanit z lehce zapeklité situace ve vlastním pásmu.
24:57
Ne však na dlouho, hosté vedou další útočnou akci. U kotouče je Andy Greene.
24:22
Po delší době se kotouč dostává na polovinu Devils.
23:50
Ramo je teď v opravdovém ohni, tentokrát jej forhendem prověřil Jacob Josefson.
23:19
V dalším zajímavé situaci se ocitl Jaromír Jágr, avšak ani český matador na Ramu nevyrzrál.
22:34
Cammalleri se hned po návratu na led dostal do šance. Na dvakrát ale finského gólmana ve službách Flames nepokořil.
22:10
Platonická přesilovka Calagry je téměř u konce.
21:25
Granlund probruslil až za Scotta Clemmensena, to bylo ale ze strany domácích vše. Ďáblové se opět osvobozují.
20:45
Ďáblové se zásluhou Andyho Greena osvobozují, Flames to musí zkusit znovu.
20:25
Střelec první branky Devils Mike Cammalleri si odsedí dvě minuty za držení.
20:14
Plameny začínají druhou dvacetiminutovku vyhozením přes všechny čáry. Zakázané uvolnění
20:01
Svižná první třetina je za námi. Na výsledkové tabuli prozatím svítí skóre 2:0 pro hostující celek z New Jersey. A shodou okolností se na obou gólových akcích výrazně přičinili čeští hráči ve službách Ďáblů. První gól nachystal Adamu Henriqueovi Martin Havlát s Patrikem Eliášem u druhé Cammaleriho trefy pak výraznou roli sehrál Jaromír Jágr a Marek Židlický.

Přestože si i domácí Plameny vypracovaly v úvodní dvacetiminutovce několik slibných příležitostí, premiant v bráně Devils Scott Clemmensen podržel několika perfektními zákroky svůj tým. Druhá perioda, u níž byste v žádné případě neměli chybět, začne zhruba v 5:02.
20:00
19:51
Třetina se dohrává v obranném pásmu Devils.
19:03
Markus Granlund byl velice blízko kontaktního gólu, na dvakrát z bezprostřední blízkosti ale na Clemmensena nevyzrál.
18:29
Přes všechny čáry nyní zahráli Plameny. Hra se po delší době vrací před Rama.
18:18
TJ Brodie prověřil od modré Clemmensena.
18:02
Následuje poslední komerční přestávka úvodní dvacetiminutovky.
17:59
Clemmensen mírně pochybil při rozehrávce. Gaudreau, který se jako první dostal ke kotouči, ale jeho minelu nedokázal potrestat.
17:20
Eliáš se zbavil ve středním pásmu kotouče a šel vystřídat.
16:28
Bouma zůstal po Greenově hitu chvilku ležet na ledě, nakonec se však ze střetu otřepal a pokračuje ve hře.
16:05
První zakázané uvolnění v utkání. Kotouč přes všechny čáry poslali hosté z New Jersey.
15:42
Jágrův pokus ze středu útočné třetiny byl sražen.
15:23
Wideman se snažil dlouhou přihrávkou až na útočnou modrou rozjet další útočnou akci, hráči Devils ale byli pozorní.
14:49
Následuje další komerční přestávka, po níž rozhodčí vrátí kotouč do hry před brankářem Ďáblů.
14:49
Po Ferlandově dělovce, kterou Clemmensen zachytil se před bránou Devils strhla pořádná mela. Rozhodčí ale nakonec rozhodli nevylučovat.
13:46
New Jersey vedou již o dva góly. Skvělou individuální akcí se tentokrát blýskl Jaromír Jágr, který na sebe nalákal pozornost dvou beků. Přesto v jejich obležení dokázal bekhendem nahrát na pravý kruh MIKU CAMMALLERIMU, odkud se zkušený kanadský forward nemýlil. Asistence: Jaromír Jágr, Marek Židlický.
12:56
Clemmensen ale i přes očividný tlak nemusel zasahovat.
12:50
Brodie operuje společně s Giordanem na útočné modré. Flames teď na dobrou půlminutu sevřeli svého soupeře v obranném pásmu.
11:31
Byron se snažil hned poté, co naskočil na led, zapojit do hry. V poslední chvíli jej ale o kotouč připravil jeden z beků Devils.
11:25
Jágr i Byron se vrací na ledovou plochu.
10:39
Gaudreau se snažil překonat z pravého kruhu Clemmensena. Gólman Devils ale jeho pokusu odolala a při své premiéře nadále drží čisté konto.
09:57
Gelinas pálil z uctivé vzdálenosti, Ramo připraven.
09:25
Rozhodčí se rozhodli udělit dva dvouminutové tresty. V boxu časoměřičů stráví dvě minuty Jaromír Jágrg (NJD) a Paul Byron (CGY).
09:14
Rama srazil Zajacovo nahození do rohu kluziště. První útočná lajna Devils i přesto dále pokračuje v okupování pásma Flames.
08:30
Bernier se ocitl v ofsajdu.
07:48
Ramo pro jistotu podržel kotouč, který na něj vyslal Tuomu Ruutu.
07:39
Havlát zkoušel pálit bez přípravy. Střela třiatřicetiletého českého forwarda z Mladé Boleslavy ovšem neměla gólové parametry a skončila pouze na zadním mantinelu.
06:59
Giordano tvrdě vypálil od modré čáry, Jiří Hudler následně nedokázal dostatečně rychle obkroužit Clemmensenovu svatyni, aby do ní zametl kotouč.
06:46
První útočná formace Devils motala hlavy domácí pětice hodně dlouho, k větší šanci se ale nepropracovala.
06:01
Ramo si úspěšným zákrokem alespoň trošku napravuje reputaci. Nyní je před námi první komerční pauza v utkání.
05:04
Tak to byla opravdu moc pěkná akce! Patrik Eliáš zavezl kotouč do útočného pásma a zády k Ramově bráně posunul puk na pravý kruh, kde stál nikým nekrytý ADAM HENRIQUE, který bez větších problémů prostřelil finského gólmana Flames. Asistence: Patrik Eliáš, Martin Havlát.
04:20
Havlát s Eliášem si neporozuměli při přechodu do útočného pásma. Ofsajd Ďáblů.
03:57
Klasický scénář. Giordano to zkoušel od modré, střelu mu ovšem příliš nesedla.
03:25
Poprvé v utkání se na kotouči ocitl Jaromír Jágr. Byl ale bleskurychle odzbrojen u mantinelu.
02:58
Třetí útočná formace se snažila po Josefsonově nahození získat kotouč za Ramovou bránou. Domácí beci ale byli důraznější.
01:49
Gionta sice přišel při rozehrávce v obranném pásmu o kotouč, přesto se hráči Devils dostali až do třetiny domácího výběru.
01:10
Wideman to zkoušel od modré, trefil ovšem pouze prvního bránícího hráče, což znamená, že hra se pomalu ale jistě vrací před Ramu.
00:57
Clemmensen zachytil nahození od mantinelu.
00:01

Calgary Flames: Ramo (Hiller) – Giordano, TJ Brodie, Russell, Wideman, Šmíd, Engelland – Glencross, Monahan, Byron – Gaudreau, Granlund, Hudler – Bouma, Jooris, Baertschi – Bolliq, Knight, Ferland

New Jersey Devils: Clemmensen (Schneider) – Greene, Severson, Gelinas, Židlický, Larsson, Helgeson – Cammalleri, Zajac, Jágr – Havlát, Eliáš, Henrique – Ruutu, Josefson, Ryder – Zubrus, Gionta, Berrier.