A to bude ode mě všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný den, dobré ráno!
Michal Rozsíval (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:34
Marián Hossa (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 19:10
Marián Gáborík (LAK) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:28
2. Patrick Kane (CHI) 1+1
3. Tyler Toffoli (LAK) 1+1
Dnešní utkání sledovalo 18525 diváků.
Střely: 27:29 (10:13, 9:10, 8:6)
Velmi napínavý zápas je u konce, Los Angeles vyhrálo 4:3! A to v dnešním utkání třikrát prohrávalo.

Nejprve po brance z druhé minuty, kterou obstaral Patrick Kane. Vyrovnání v deváté minutě zařídil útočník Jeff Carter. Vedení na stranu Blackhawks opět strhl Patrick Sharp. Na začátku druhé třetiny ovšem vyrovnání zařídil opět Jeff Carter. Další branka padla až ve 43. minutě, jejím autorem se stal Andrew Shaw. Domácí dokázali vyrovnat o 11 minut později, kdy se prosadil navrátilec do sestavy Tyler Toffoli. Vítězná branka padla v 57. minutě, střelu Jakea Muzzina se do vlastní branky srazil Niklas Hjalmarsson. Hosté to ještě zkusili s šesti hráči v poli, ale už se neprosadili.

Los Angeles tedy vyhrálo na domácím ledě 4:3 proti Chicagu!
60:00
59:56
Hossa se rozjel dopředu a vystřelil bekhendem, Quick ho ale vychytal a zachránil tak vítězství Los Angeles!
59:40
King protlačil puk do středního pásma.
59:20
Dělová rána Duncana Keitha nakonec skončila vedle branky!
59:09
Oddechový čas pro hosty.
59:09
Toews posunul za branku na Mariána Hossu, který zkusil zakončit. Kotouč nakonec zůstal volný před brankou, ale Quick ho na poslední chvíli před slovenským útočníkem zalehl! Skvělá práce domácího brankáře!
58:31
Corey Crawford míří na střídačku, hosté to zkusí v šesti!
58:14
Seabrook vystřelil zápěstím od modré čáry, pokus byl ale zblokován.
57:47
Chicago přidalo na obrátkách a snaží se za každou cenu vyrovnat.
56:23
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Kings jdou dnes poprvé do vedení! Anže Kopitar vyhrál vhazování pro JAKEA MUZZINA, který si sjel do středu a vystřelil. Puk sice mířil mimo, Niklas Hjalmarsson ho ale nešťastně tečoval a tak zapadl do branky. Je to 4:3! Asistence: Anže Kopitar.
56:16
King se před bránou dostal k odraženému puku, neměl ovšem dobře seřízená mířidla a kus černé gumy poslal mimo.
55:33
Velmi dobré šance si nyní vytvořila čtvrtá formace hostů! Krüger dobře zabojoval a obral o puk Doughtyho, následně se puk dostal před branku, tam ale Quick vytáhl fantastické zákroky betonem!
54:36
Komerční přestávka.
54:27
Muzzinova střela byla zblokována a dopředu mířil Kane, za modrou čárou byl ale okamžitě zastaven.
53:49
A opět máme vyrovnáno, je to 3:3! TYLER TOFFOLI hrál naposledy před 20 dny, svůj návrat do sestavy ale oslavil brankou! Carter nejprve nahrál na Kinga, jenž pěkným bekhendovým pasem našel právě Toffoliho, který prostřelil Crawforda. Asistence: Dwight King a Jeff Carter.
53:38
Kingovu nebezpečnou plachtící střelu vyrazil Crawford.
53:07
Puk vyletěl do hlediště při pokusu Kings o vytvoření akce.
52:41
Právě probíhá komerční přestávka.
52:41
Ofsajd hokejistů Los Angeles.
51:40
Saadova bekhendová střela jen prolétla okolo pravé tyče Quickovy branky.
51:19
Hossa se velmi zdařile prokličkoval ke střele, ale kotouč nakonec poslal vedle branky.
50:27
Brad Richards vyhodil přes všechny čáry tak šikovně, že z toho není icing. Hosté tak mohli vystřídat.
49:43
Nolana v postupu dopředu velmi dobře zastavil Johnny Oduya.
49:00
Nordström bojoval o kotouč u mantinelu. Když se k němu dostal, chtěl ho poslat na branku, jenže pokus byl zblokován.
48:23
Brandon Saad vyzkoušel pozornost Jonathana Quicka ze strany. Brankář Králů byl úspěšný a kotouč podržel ve své moci.
47:32
Williams s Cliffordem nedokázali do útočného pásma projít, jelikož na modré čáře byli dobře postaveni bránící hráči.
46:58
Sharpova střela byla sražena do ochranné sítě nad ledem. Komerční přestávka.
46:37
Muzzin vybízel k teči Clifforda stojícího před brankou, jenže ten promáchl.
46:16
Brown se přes obránce natlačil do dobré příležitosti. Jeho bekhendová střela ale skončila na vyrážečce Crawforda.
45:47
Quickova branka vypadla ze svého postavení a hra je tedy přerušena.
45:36
Oba týmy teď narazily při pokusu o útočné akce na dobré obrany.
44:48
Ze strany to nyní zkusil Kyle Clifford, jehož pokus nakonec Crawford s menšími potížemi chytá.
44:14
Ofsajd Králů při snaze vyrazit do rychlého protiútoku.
44:11
Rychlý kontr Chicaga skončil dělovou ránou Rundblada, který ale k brankáři domácího týmu neprošla.
43:44
Kopitar kombinoval s Regehrem a následně i vystřelil, proti slovinskému útočníkovi ovšem zasáhl Crawford.
43:16
Saad se chtěl prokličkovat přes obránce až před Quicka, to se mu ale nepovedlo. Vybral si moc velké sousto.
42:25
Chicago právě vstřelilo branku!
Blackhawks jdou v dnešním zápase potřetí do vedení! Teuvo Teräväinen krásně prošel z vlastního pásma, kde nabral rychlost, až do toho útočného, natáhl na sebe několik hráčů a dobrým pasem našel volného ANDREWA SHAWA, jenž prostřelil Quicka! Asistence: Teuvo Teräväinen.
42:02
Regehrovo nahození ze středního pásma nakonec musel vyrazit Corey Crawford.
41:19
Ofsajd Los Angeles.
41:09
Gáborík se zjevil před Crawfordem a zakončil bekhendem, hostující brankář byl pozorný.
40:29
King dlouho bojoval o puk za brankou, nakonec to ale nezvládl.
40:01
Hráči nastupují na ledovou plochu, neboť za několik okamžiků začne třetí třetina.
Střely: 19:23 (9:10 v této třetině)
Druhá třetina oproti té první nebyla příliš pohledná, ale rozhodně také nenudila. Na začátku vyrovnal v přesilovce Carter, který mohl v zápase dát následně i hattrick, ale v samosatném úniku ho vychytal Crawford. Stav je tedy 2:2 a třetí třetina nám jistě nabídne zajímavou podívanou.
Další třetina začne přibližně v 6:41.
40:00
39:52
Střelu Brada Richardse lapil pozorný Quick.
39:16
Obrovský tlak LA přerušilo Chicago vyvezením puku ze svého pásma.
38:59
38:46
Kings teď vyvinuli velký tlak, Martinez od modré mířil mimo!
38:24
A opět, útočník hostů je velmi statečný.
38:04
Martinezovu ránu zblokoval Ben Smith.
37:38
Blackhawks vyhodili puk až ke Quickovi.
37:08
Doughtyho střelu Crawford vyrazil před sebe, kde byl s dorážkou připraven Toffoli. Hostující brankář ale zneškodnil i tento pokus.
36:59
Pokus Regehra zblokoval Brent Seabrook (CHI), který následně sednul na puk a strávil na něm několik vteřin. Pochopitelně za tento počin, který vypadal, jako když slepice sedí na vajíčku, dostává dvě trestné minuty.
36:07
Hjalmarssonova střela byla velmi nepřesná.
35:41
Stejně jako Quick na druhé straně, jenž chytil střelu Seabrooka.
35:25
Po Muzzinově střele se k dorážce dostal Toffoli, Crawford byl ale pozorný!
34:27
Martinez zblokoval střelu jednoho z hostujících hráčů a pokusil se založit protiútok. S tím ale příliš neuspěl.
34:06
Nyní se útočník Blackhawks obtočil okolo branky a zakončil, Quick podržel puk. Následuje komerční přestávka.
33:45
Brad Richards vyslal dobrou střelu, Quick jí ale vyrazil betonem.
33:05
Crawford po napadání od Browna a Kopitara raději podržel puk.
32:30
Kopitar se dostal do dobré pozice, ale vše chtěl ještě vylepšit přihrávkou na Muzzina. Ta už ale neprošla a akce tedy byla zmařena.
32:13
Shaw chtěl posunout puk na Hossu, jenže tento pas byl zblokován.
31:48
Následuje komerční přestávka.
31:48
Quick zklidnil hru podržením kotouče pod svou lapačkou.
31:30
31:20
Bickell byl před brankou neúspěšný.
31:03
Puk za brankou hostujícího golmana, Chicago musí rozehrát další akci.
30:13
Do obrovské šance se nyní dostal Jeff Carter! V oslabení unikl všem hráčům, ale svůj hattrick díky skvělému zákroku Crawforda ještě nepřidal!
29:58
A opět. Tentokráte se o něj postaral Stoll.
29:37
Domácí se osvobodili výhozem.
29:30
Chicago bude mít k dispozici už čtvrtou přesilovku! Za hru vysokou holí je vyloučen Dustin Brown (LAK).
29:00
Zakázané uvolnění domácích.
28:46
Kotouč v hledišti, hra se tedy musí přerušit a bude následovat vhazování ve středním pásmu.
28:19
Po pěkné kombinaci se v mezikruží ocitl volný Jake Muzzin, jehož bekhendovou střelu zblokoval jeden z bránících hráčů do ochranné sítě nad brankou! Ale byla to parádní kombinace v podání Los Angeles Kings.
27:46
Toffoli to dvakrát zkusil, ani jednou ale neprocpal puk ke Crawfordovi.
27:40
Kotouč v ochranné síti nad ledem. Hra je tedy přerušena a my tu máme komerční přestávku.
27:16
Dva pokusy Seabrooka byly zblokovány Regehrem.
26:16
Brown výborně napadal a zachytil Crawfordovu rozehrávku, přihrávka na Muzzina už ale neprošla a tak z toho nakonec nebylo nic.
25:49
Icing Chicaga vrací hru před Coreyho Crawforda.
25:41
Muzzin poslal puk směrem na branku, kde na dorážku číhal Williams. Kotouč se od jeho brusle ale odrazil před Crawforda, který ho raději podržel.
25:30
Quick si připsal zákrok proti střele Krügera. Blackhawks tak alespoň vybojovali vhazování v útočném pásmu.
25:08
Keith výborně ubránil Lewise, který kličkoval v útočném pásmu a chtěl vytvořit šanci.
24:35
Pokus Teräväinena byl zblokovaný, nebezpečí tak pro Quicka neznamenal.
23:31
Seabrook pod tlakem rozehrál pouze na hůl protihráče, jímž byl Brown. Ten se dostal do šance, Crawford ale jeho střelu vyrazil! Následně se ještě domácí snažili dostat k dorážce, Hjalmarsson ale odpálil puk za branku.
23:10
Dobrý zákrok vytáhl brankář LA proti pokusu nebezpečného Patricka Kanea.
22:22
Pokus Brada Richardse vyrazil pozorný Quick do rohu kluziště, odkud ho následně vyvezli obránci Kings.
22:12
Zakázané uvolnění domácího týmu.
21:45
Králové využili přesilovku a srovnávají na 2:2! JEFF CARTER vybojoval u mantinelu ve spolupráci s Kopitarem puk, vybruslil si do střelecké pozice a dal svůj dnešní druhý gól! Asistence: Anže Kopitar a Marián Gáborík.
21:19
Doughtyho pokus vyrazil Crawford betonem do strany. Následně jeho spoluhráči vyhodili puk.
20:52
A máme tu první vyloučení na straně Chicaga. Joakim Nordström (CHI) dostane dvě minuty za držení.
20:38
20:31
Přihrávka Kanea na Sharpa byla zastavena a domácí vyhazují.
20:01
Oba týmy už nastupují na ledovou plochu, blíží se nám totiž začátek druhé třetiny. Chicagu zbývá ještě 38 vteřin z přesilové hry.
Střely: 10:13
Máme za sebou prvních 20 minut a zatím se rozhodně nenudíme. První gól dal ve druhé minutě Kane, poté ale vyrovnal na 1:1 Carter. Ve 12. minutě využil Sharp přesilovku a díky tomu Blackhawks vedou na ledě Los Angeles 2:1.
Další třetina začne přibližně v 5:45.
20:00
19:52
Toews chtěl využít nedobrého výhledu Jonathana Quicka, jenže obránci domácímu gólmanovi pomohli a střelu zblokovali.
19:25
Sharpův bekhendový pokus zastavili bránící hráči.
19:00
Toews se velmi zdařile dostal k zakončení, Quick ale jeho střelu vyrazil nad.
18:42
Domácí se osvobozují výhozem až ke Crawfordovi.
18:38
Třetí přesilovka pro Chicago, za hákování je vyloučen Dustin Brown (LAK).
18:27
Dobře nyní střílel Martinez, jenže pokus byl zblokovaný mimo.
18:14
Zakázané uvolnění Blackhawks.
18:05
Muzzin chtěl spoluhráče vybídnout k teči, jeho pokus byl ale zblokovaný a šel tak hodně vedle branky.
17:30
Vhazování se bude opakovat, Williams ho vyhrál nedovoleně.
17:30
Střelu Patricka Kanea podržel Jonathan Quick ve své výstroji. Domácí brankář má dle očekávání plné ruce práce.
17:22
17:07
Saad to zkusil z úhlu, ale kotouč po teči skončil v ochranné síti nad brankou.
16:56
Seabrookova dělová rána šla těsně nad branku!
16:15
Nynější střela obránce hostů byla zblokována, domácí vyhodili přes všechny čáry a mohou vystřídat.
15:40
Keithův pokus od modré prošel přes všechna těla, skončil ale mimo.
15:22
Drew Doughty (LAK) jde podruhé na trestnou lavici – nedovolené bránění.
14:55
Kotouč na střídačce LA přerušil hru. Následuje komerční přestávka.
14:24
Kane se krásně uvolnil podél mantinelu a dostal se ke střele, Quick jí ale vyrazil. Perfektní práce hostujícího forvarda.
13:56
Kane nezachytil přihrávku Keitha a je z toho další icing hostujícího celku.
13:35
Hned po vhazování od modré pálil Regehr, Crawford byl pozorný a kotouč chytil.
13:32
Zakázané uvolnění Chicaga.
13:21
Přihrávku na Hossu zachytil Clifford, který posléze raději odpálil puk.
12:58
Sharpův pokus byl ztečován vedle Quickovy branky.
12:40
Saad moc dlouho držel puk v útočném pásmu, a tak o něj byl nakonec připraven.
12:10
Ofsajd Jestřábů přerušil hru.
11:42
Krásná kombinace Chicaga končí gólem na 2:1! Kane křížnou přihrávkou našel volného PATRICKA SHARPA, který propálil Quicka a dal svůj desátý gól v sezoně! Asistence: Patrick Kane a Duncan Keith.
11:27
Střelu Duncana Keitha domácí brankář sice moc neviděl, přesto jí chytil a udržel puk pod sebou.
11:12
Toews si dlouho pohrával s pukem, až nakonec vystřelil vedle branky.
10:41
A máme tu první vyloučení. Drew Doughty (LAK) dostává dvě minuty za podražení Brandona Saada.
10:18
Hjalmarsson pálil od modré mimo.
10:13
Na druhé straně nám komerční přestávku svým zákrokem zajistil Quick.
09:36
Nolan vyslal Lewise, který se natlačil do zakončení přes Keitha! Byl tedy sám před brankářem Crawfordem, na něhož si ale nepřišel!
09:23
Quick chytil puk do své lapačky a přerušil hru.
08:42
A máme vyrovnáno! JEFF CARTER si po příhrávce od McNabba vyjel před branku, odkud perfektně vystřelil pod břevno a dal tak na 1:1! Obránci dali útočníkovi Los Angeles ke vstřelení 13. branky v sezoně poměrně dost prostoru. Asistence: Brayden McNabb a Tyler Toffoli.
08:28
Sharpův pokus zblokoval Alec Martinez.
07:57
Do dobré šance se propracoval Justin Williams, hostující gólman byl ovšem připraven a příležitost zneškodnil.
07:42
Další pokus o akci hostů neúspěšný – zakázané uvolnění. Hra se tedy dostane před Crawforda.
07:16
Hossův bekhendový pas zachytil Kopitar, který se pokusil založit protiakci, ale neuspěl.
07:03
Nyní puk vyletěl mezi střídačky, hra je tedy přerušena a následuje komerční přestávka.
06:37
Hokej má poměrně rychlé tempo a fanoušci se jistě nenudí.
05:51
05:28
Navrátilec do sestavy Toffoli teď vytvořil dobrou příležitost pro svůj tým, jenže brankář Crawford se překonat nenechal.
04:47
Střelu Martineze sice Crawford vyrazil, k dorážce už se ale nikdo nedostal a tak z toho nic nebylo.
04:16
Brown dostal přihrávku do dobré šance a vystřelil, jenže mířil moc vysoko.
03:57
Seabrook se odhodlal k individuální akci, kotouč ale poslal mimo.
03:39
Brown nahodil do útočného pásma, ve kterém po následném zákroku Crawforda bude vhozen puk.
03:29
Quick byl opět donucen podržet puk, který se k němu dostal po dobrém napadání Saada.
03:08
Kotouč se tedy dostal na druhou stranu, kde se krásně do šance uvolnil Brandon Saad. Quick jeho střelu ale zlikvidoval a zachránil Krále od inkasování další branky.
02:52
Domácí chtějí vyrovnat, momentální pokus o založení útočné akce ovšem nevyšel.
01:58
A máme tu první gól! Po necelých dvou minutách otevřel skóre dnešního utkání PATRICK KANE, jenž se dostal k dorážce po střele Davida Rundblada, kterou zblokoval McNabb! Chicagský kanonýr dává svou 23. branku v této sezoně. Asistence: David Rundblad a Patrick Sharp.
01:36
Dobrý pokus Bena Smithe z prostoru kruhu pro vhazování vyrazil Quick.
00:56
Na druhé straně se v dobré šanci ocitl King, i Crawford si ale připsal úspěšný zákrok.
00:33
Seabrook stál na modré, řekl si o přihrávku a také jí dostal. Okamžitě tedy poslal puk na branku, Qucik jeho pokus vyrazil.
00:16
Chicago zahrálo na zakázané uvolnění při pokusu založit útočnou akci.
00:01
Hostující hráči samozřejmě utkání nebudou chtít podcenit a udělají vše pro to, aby si odvezli dva body za výhru.
Stadionem momentálně zní americká hymna.
Domácí fanoušci doufají, že se jejich oblíbenci opět stanou doma téměř neporazitelní. Ještě jednou připomenu bilanci posledních domácích zápasů Kings – jedna výhra, šest proher.
Do zatemnělého Staples Center právě vstupují hokejisté obou týmů!

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Martinez, McNabb, Greene – Gáborík, Kopitar, Brown – King, Carter, Toffoli – Clifford, Stoll, Williams – Lewis, Shore, Nolan

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Rundblad, Hjalmarsson, Seabrook, Rozsíval, Oduya – Saad, Toews, Hossa – Sharp, Richards, Kane – Bickell, Shaw, Teräväinen – Nordström, Krüger, Smith

Rozhodčí: Rehman, Dwyer – Wheler, MacPherson.
Do sestavy domácího Los Angeles se po zranění vrací Tyler Toffoli. Ten hrál naposledy 8. ledna.
Branku Kings bude hájit Jonathan Quick, který v tomto ročníku zasáhne do svého 40. zápasu.
Za hosty se mezi tři tyče postaví Corey Crawford, pro něhož to v sezoně 2014/2015 bude zápas číslo 31.
Československá stopa v utkání
Marián Hossa (CHI) – 47 zápasů, 10+24
Michal Rozsíval (CHI) – 36 zápasů, 1+4
Marián Gáborík (LAK) – 34 zápasů, 15+11
Předchozí vzájemné utkání
To se také hrálo ve Staples Center. Chicago se ale soupeře nezaleklo a odvezlo si dva body za výhru 4:1.

Do vedení je poslal v čase 1:52 Daniel Carcillo, druhou branku v 18. minutě přidal Brad Richards. Za domácí ve 26. minutě snižoval Jordan Nolan, o chvíli později se ale opět trefil Brad Richards. V 59. minutě už jen výhru Blackhawks gólem do prázdné branky potvrdil Brandon Saad.
Chicago Blackhawks
Jestřábi jsou velkým favoritem na zisk Stanley Cupu. Zatím jsou ve své konferenci na čtvrté pozici, ve 47 odehraných zápasech získali 62 bodů. Tedy o deset více než jejich dnešní soupeř.

Momentální forma Chicaga je spíše střídavá. Z posledních čtyř zápasů dva prohráli a dva vyhráli. Proti LA je čeká druhý ze sedmizápasového tripu, poté budou hrát osmkrát v řadě před vlastními fanoušky.

V posledním zápase získalo Chicago cennou výhru na ledě Pittsburghu. Po brankách Rundblada (7. minuta) a Hossy (23. minuta) už sice vedlo 2:0, ale Sill a Downie zařídili vyrovnání. Došlo až na nájezdy, v nichž byli úspěšní pouze hostující Toews a Kane, kteří tak zařídili export bonusového bodu do Chicaga.

Statistické okénko
Nejproduktivnější hráč: Patrick Kane (22+29)
Nejlepší střelec: Patrick Kane (22 gólů)
Nejlepší nahrávač: Patrick Kane (29 asistencí)
Nejproduktivnější obránce: Duncan Keith (28 bodů)
Nejlepší +/-: Jonathan Toews (+16)
Nejhorší +/-: Andrew Shaw (-9)
Nejtrestanější hráč: Andrew Shaw a Daniel Carcillo (oba 32 TM)
Brankáři: Corey Crawford (30 zápasů, 92.1%), Antti Raanta (11 zápasů, 93.8%), Scott Darling (7 zápasů, 93.7%)
Los Angeles Kings
Obhájce Stanleyova poháru je momentálně na devátém místě Západní konference. Na svém bodě má 52 bodů za 20 výher a 12 proher v prodloužení či na nájezdy (nejvíce v celé NHL).

Ačkoliv hráli Králové sedm z posledních osmi utkání na domácím led, vyhrát dokázali jen jednou. A to proti Torontu (2:0). Jinak jejich led vyloupili Predators, Rangers, Jets, Devils, Ducks a Flames.

Naposledy hrálo LA na ledě San Jose. Žraloci šli v 11. minutě do vedení 1:0, ve 32. minutě ale vyrovnal Dustin Brown. Následně San Jose využilo dvě přesilovky a vedlo 3:1. V čase 59:37 snížil na rozdíl jediné branky Jeff Carter, na více už se ale Kings nezmohli a tři sekundy před koncem zápasu inkasovali čtvrtý gól do prázdné branky.

Nejproduktivnější hráč: Anže Kopitar (11+26)
Nejlepší střelec: Marián Gáborík (15 gólů)
Nejlepší nahrávač: Anže Kopitar (26 asistencí)
Nejproduktivnější obránce: Drew Doughty (28 bodů)
Nejlepší +/-: Tyler Toffoli (+16)
Nejhorší +/-: Dustin Brown (-9)
Nejtrestanější hráč: Kyle Clifford (50 TM)
Brankáři: Jonathan Quick (39 zápasů, 91.2%), Martin Jones (11 zápasů, 90.8%)
Všechny nespavce a fanoušky nejslavnější hokejové soutěže na světě vítám u přenosu utkání mezi Los Angeles Kings a Chicago Blackhawks!

U přenosu se na vás těší Michal Belšán. Přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.