To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového pracovního týdne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!

Andrej NESTRAŠIL (CAR) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 12:47

David KREJČÍ (BOS) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:22
David PASTRŇÁK (BOS) – 1+1, 2 střely, čas na ledě 11:12, druhá hvězda utkání
Zdeno CHÁRA (BOS) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 25:49
Hvězdy utkání:
1. Tuukka RASK (BOS) – 30 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,8%

Největší čas na ledě: Faulk 27:12 – Chára 25:49

Branky a nahrávky: 40. Gerbe (Terry, Biega) – 3. Spooner (Pastrňák, McQuaid), 65. Pastrňák (Söderberg, Krug). Diváci: 14275. Rozhodčí: Peel, St. Pierre – Nowak, McElman.
Boston si z dnešního zápasu na ledě Caroliny nakonec připisuje velmi důležité dva body za vydřenou výhru 2:1 v prodloužení a opět se tak více přibližuje postupu do vyřazovacích bojů. Bruins určitě i nahrála prohra Ottawy v souběžně hraném utkání.

Skóre dnešního zápasu otevřel již ve 3. minutě po dobré Pastrňákově přihrávce Ryan Spooner, který tak vytěžil z dobrého aktivního vstupu Bostonu do zápasu. Bruins se pak velmi dlouho dařilo hájit své jednobrankové vedení.

V závěru druhé třetiny ale hosté propadli v obraně a Terry se dostal do přečíslení dva na jednoho společně s Nathanem Gerbem, který po parádní přihrávce od svého spoluhráče poslal kotouč pod horní tyčku Raskovy branky.

Ve třetí třetině jsme se branky nedočkali, a tak o vítězi dnešního zápasu muselo rozhodnout prodloužení. Strhující bitvu nakonec strhl na stranu Bostonu český útočník David Pastrňák, který napálil puk do branky po perfektní přihrávce od Söderberga.
64:23
Bruins právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto, Boston si z dnešního zápasu odnáší velmi důležité body za výhru! Carl Söderberg zavezl puk do útočného pásma, z rohu pak přihrávkou naslepo hledal najíždějící spoluhráče před branku. Lucic puk pustil za sebe, kde v mezikruží stál na střelu připravený DAVID PASTRŇÁK, který napálil puk do z poloviny odkryté branky! Asistence: Carl Söderberg a Torey Krug.
64:05
Začala poslední minuta prodloužení, Eric Staal se šikovně probojoval s pukem do útočného pásma, kde ale jeho cesta skončila.
63:49
Útok Hurricanes je zastaven kvůli postavení mimo hru.
63:21
První přerušení hry přichází až s Chudobinovým zákrokem proti střele Toreyho Kruga.
62:57
Prodloužení se zatím hraje v obrovském tempu, čemuž nahrává i fakt, že se od úvodního vhazování ještě nepřerušila hra.
62:30
Brad Marchand se v útočném pásmu neprosadil, na druhou stranu už s pukem míří Justin Faulk.
62:03
Rask si poradil se střelou Raska, následující pokusy z holí Faulka a Hainseyho skončili mimo branku.
61:36
Anton Chudobin likviduje ránu Dennise Seidenberga od levého hrazení, dopředu zase můžou mířit domácí.
61:06
Raskovi vypadla střela Jordana Staala z výstroje, puk z brankoviště musel odklízet Zdeno Chára.
60:43
Carl Söderberg se šikovně uvolnil, jeho střela ale letěla nad Chudobinovu branku.
60:17
Hainsey je zpátky na ledě, Carolina hraje v plném počtu.
60:01
Šedesát minut hry o vítězi dnešního utkání nerozhodlo, bude se tak pokračovat v maximálně pětiminutovém prodloužení, které začne za malou chvíli.
60:00
59:36
Justin Faulk po mantinelu vyhodil pouze na modrou čáru, kde puk zachytil Torey Krug a hosté tak zůstávají v útočném pásmu.
59:11
Další přechod do útoku v podání Bruins je zastaven pro ofsajd.
58:48
Krugova střela byla nebezpečná, k Chudobinově brance ale nedošla, zastavila se na hráčích před brankou, domácím se pak podařilo vyhodit.
58:17
Ron Hainsey zlomil při své střele hokejku, jejíž část pak hodil proti unikajícímu Bergeronovi, za což samozřejmě míří na trestnou lavici.
57:40
Jeff Skinner dostal dobře nabito od Linholma, střela mu ale vůbec nesedla. Eriksson pak po mantinelu pouze posílá puk do středního pásma.
57:14
Zdeno Chára odehrál puk na vlastní střídačku, vhazovat se bude ve středním pásmu. Hra se v posledních minutách hodně kouskuje, k vidění je hodně přerušení.
56:52
Po zakázaném uvolnění Caroliny se hra opět vrátí před Chudobinovu branku.
56:36
Chudobin kryje střelu Adama McQuaida z otočky, vhazovat se bude před brankou Canes.
56:17
Závěr základní hrací doby se již pomalu blíží do cíle, v útočném pásmu se nyní snaží něco vymyslet hráči Bruins.
55:49
Danny Biega nepustil Erikssona dál do hloubi obranného pásma Hurricanes, domácí hráči se navíc zmocnili puku.
55:08
Rask neměl problém sebrat kotouč po střele Erica Staala do své lapačky.
54:38
Tuukka Rask tygřím skokem zastavuje střelecký pokus Alexe Sjomina.
54:10
Milan Lucic se s pukem na hokejce proti dvěma protihráčům neprosadil, puk získávají hráči Caroliny.
53:42
Krugovu střelu zastavila tyčka, následnou Kellyho dorážku pokryl Anton Chudobin!
53:21
Třetí třetina se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci, zatím to vypadá, že uvidíme prodloužení.
52:50
Chára nahazoval puk od modré čáry, Chudobin zasahovat nemusel, puk trefil jeho spoluhráče před jeho brankou.
52:22
Zakázané uvolnění Bruins, vhazovat se bude před Raskovou brankou.
52:07
Eric Staal nemohl hrát s pukem v útočném pásmu, jelikož se nacházel v postavení mimo hru.
51:38
Další úspěšný zákrok Chudobina betonem, tentokrát střílel David Pastrňák, který se dnes příliš nedostává do hry.
51:21
Anton Chudobin likviduje stelu Ryana Spoonera od modré čáry.
50:56
Tuukka Rask kryje slabou střelu Nathana Gerbeho z velké dálky.
50:20
Další útok Canes je zastaven pro postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
50:07
Elias Lindholm sebral v obranném pásmu puk Krugovi a společně se Skinnerem se vyřítili do přečíslení dva na jednoho, Skinner dostal dobrou přihrávku, zamířil ale pouze do Raskova betonu!
49:27
Brad Marchand se individuálně do útočného pásma neprosadil, puk získávají domácí hráči.
48:55
Tuukka Rask likviduje střelu Alexe Sjomina z úhlu, v posledních minutách se na ledě trochu rozhýřily emoce.
48:34
Liles je zpátky na ledě, Hurricanes hrají v plném počtu.
48:06
Po Krugově nahození od modré čáry bojoval na brankovišti Carl Söderberg, za Chudobinova záda puk ale nepropasíroval.
47:50
Bruins se v přesilové hře zatím vůbec nedaří, domácím hráčům se opět povedlo vyhodit.
47:18
Hosté se zatím v početní výhodě zmohli pouze na slabou střelu Patrice Bergerona, kterou s naprostým klidem zlikvidoval Anton Chudobin.
46:34
Vylučovat se tentokrát bude na straně Hurricanes, za nedovolené bránění míří na trestnou lavici John-Michael Liles.
46:12
Boston se zatím ve třetí třetině spíše hledá, Chudobin byl teď donucen pokrýt kotouč, po reklamní přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.
45:15
Hainsey se Sjominem zvládli těžkou situaci u vlastní branky s bravurou a Canes tak mohou rozjet nový útok.
44:54
Trotman nyní unikl vyloučení, jeho vyhození z obranného pásma totiž mířilo čistě na tribunu, rozhodčí ale usoudili, že to bylo s tečí. Chris Kelly se mezitím vrátil zpátky do hry.
44:33
Krejčí opět vyhazuje, Carolině se v početní výhodě zrovna nedaří, Kelly se už za malou chvíli vrátí do hry.
44:12
Matt Bartkowski vybojoval puk a dokázal ho vyhodit přes všechny čáry.
43:43
Tuukka Rask si poradil se střelou Erica Staala a i následnou nebezpečnou dorážkou ze vzduchu.
43:20
Boston začal své další oslabení dobře, Brad Marchand ušetřil několik cenných vteřin v útočném pásmu.
42:54
Chris Kelly podrazil pronikajícího Lilese a podruhé v dnešním zápase míří na trestnou lavici za faul na stejného hráče.
41:58
Murphyho nahození od modré čáry mířilo přesně do chumlu několika hráčů před Raskovou brankou, nakonec puk skončil na zadním hrazení.
41:13
Reilly Smith se moc pěně uvolnil přes Bellemora a dokázal i velmi nebezpečně vystřelit bekhendem, Chudobin s dávkou štěstí puk vytěsnil mimo svou branku!
40:47
Další pokus z hole Davida Krejčího vyráží Chudobin do rohu, posléze se domácí uvolnili pouze za cenu icingu.
40:20
Boston vstoupil do třetí třetiny hodně aktivně, Krejčí tečoval Chárovu střelu těsně nad branku.

Největší čas na ledě: Faulk 16:11 – Chára 15:59
Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil, hosté se ještě více zavřeli do své obranné hry a hráči Canes měli obrovské problémy s přechodem do útočného pásma. Lucic na začátku druhé periody nastřelil tyčku, gólu se ale diváci přeci jen dočkali. V závěrečné minutě se domácí dostali do přečíslení, které gólově zakončil Nathan Gerbe. Carolina tak hraje s Bostonem po 40 minutách hry nerozhodně 1:1.
40:00
39:39
Carolina právě vstřelila branku!
Domácím se povedlo vyrovnat! Chudobin vyrazil střelu Kruga, Danny Biega naslepo odpálil kotouč do středního pásma, kde se však do přečíslení dva na jednoho dostali Chris Terry a zakončující NATHAN GERBE, který dostal perfektní přihrávku od svého spoluhráče a střelou pod horní tyčku nedal Raskovi šanci zakročit! Asistence: Chris Terry a Danny Biega.
39:32
Anton Chudobin si našel schovanou střelu Toreyho Kruga.
39:01
Torey Krug zachytil přihrávku Chrise Terryho, dopředu se tak mohou rozjet hosté.
38:39
I další zákrok lapačkou proti střele Dannyho Biegy od modré čáry prožívá Rask v klidu.
38:16
Tuukka Rask v naprostém klidu vyráží střelu Erica Staala z velkého úhlu.
37:45
V posledních minutách je opět aktivnějším týmem domácí Carolina, Boston ale nadále drží jednobrankový náskok.
37:11
Brett Bellemore dvakrát během krátké chvíle střílel od modré čáry, nejdříve netrefil branku, poté jeho pokus zachytil Tuukka Rask.
36:38
Pastrňák trochu zariskoval, jeho přihrávku v nebezpečném prostoru pro jeho branku zachytil Skinner, který rychle přihrával na Linholma, který ale při střele zlomil hokejku.
36:11
Zakázané uvolnění na straně Caroliny, vhazovat se bude před Chodubinovou brankou.
35:47
Eric Staal hledal před brankou svého bratra, kapitán Canes se ovšem k puku nedostal.
35:16
Domácí hráči opět nenašli prostor na přechod do útočného pásma, a tak Lindholm pouze nahodil puk za Raskovu branku.
34:38
Krug se Söderbergem si neporozuměli v rozehrávce a málem z toho byl vlastní gól, jen rychlý zákrok pohotového Raska udržel čisté konto na straně Bostonu.
34:06
Torey Krug nabral po levé straně rychlost, jeho střelu ale Chudobin kryje ve své lapačce.
33:46
David Krejčí hledal před brankou Bergerona, který se ovšem v tísni ke střele neprosadil.
33:23
Na druhé straně Chudobin likviduje střelu Trotmana od modré čáry, Boston se dál drží v útočném pásmu.
32:56
Eric Staal dostal teď hodně prostoru, jeho tvrdá střela ale končí mimo branku.
32:20
Hráči Hurricanes mají ve druhé části hry zatím velké problémy s přechodem do útočného pásma, Bruins velmi dobře brání.
31:28
Chris Kelly se vrací do hry, Boston hraje v plném počtu.
31:13
Loui Eriksson opět ušetřil několik cenných vteřin při vlastním oslabení s pukem v útočném pásmu.
30:44
Jordan Staal v souboji s Bartkowskim sice uklouzl, i tak ale dokázal přihrát Terrymu do slušné šance, kterou ale mladý domácí útočník nedokázal proměnit.
30:07
Chárovi se podařilo prostrkat kotouč až do středního pásma, Medvědi se zatím v oslabení brání dobře.
29:28
Hurricanes si zahrají přesilovou hru, za hru vysokou holí je vyloučen Chris Kelly.
29:08
Icing domácích, hra se stěhuje zpátky před branku Antona Chudobina.
28:44
Anton Chudobin kryje střelu Louiho Erikssona od pravého mantinelu.
28:22
S další střelou neuspěl ani Jeff Skinner, na druhou stranu už otáčí hru Carl Söderberg.
27:55
Další útok bratrské dvojice Staalů už byl o dost nebezpečnější, kapitán domácích Eric ale nedokázal Raska překonat.
27:29
Bratři Staalové si moc nerozuměli v útočném pásmu a špatnou přihrávkou pouze nabídli puk soupeřům.
26:53
Max Talbot se svou dravostí prodral s pukem až do útočné třetiny, kde se jeho formace dokázala usadit.
26:26
Milan Lucic se nyní sám proti dvěma protihráčům v útočném pásmu neprosadil, puk získávají hráči Canes.
25:49
Matt Bartkowski nahazuje ze středního pásma za Chudobinovu branku, ve druhé části hry se na rozdíl od první třetiny hraje téměř bez přerušení.
25:12
Reilly Smith se poprvé v dnešním zápase trochu předvedl fanouškům, jeho střelu z levé strany zastavuje Chudobin svým betonem.
24:43
Jeff Skinner musel zpomalit svůj postup do útoku, protože jeho spoluhráči se nacházeli v ofsajdu.
24:10
Anton Chudobin elegantním zákrokem lapačkou zastavil střelu Brada Marchanda.
23:32
Andrej Nestrašil získal puk v rohu kluziště a rychlou přihrávkou jej posílal před branku, kde se ale pohybovali pouze hostující hráči.
23:01
První přerušení ve druhé třetině, po zakázaném uvolnění Caroliny se bude vhazovat po Chudobinově levici.
22:36
Milan Lucic si vylepšil střeleckou pozici a z vrcholu pravého kruhu nastřelil břevno domácí branky!
22:20
Nathan Gerbe se z hitu rychle vzpamatoval a už se dostal ke střele, kterou Rask likviduje.
21:55
Dennis Seidenberg tvrdým hitem poslal k zemi Gerbeho, vylučovat se nebude, ačkoliv se domácí fanoušci čílí.
21:16
Lindholm našel v mezikruží Jeffa Skinnera, jehož rychlou střelu likviduje Tuukka Rask svým betonem.
20:44
Bellemore tvrdým hitem poslal k zemi Brada Marchanda, druhá třetina začala hodně důrazným stylem.

Největší čas na ledě: Hainsey 7:43 – Chára 8:00
Do dnešního zápasu vstoupili lépe hráč Bostonu, kteří ze svého tlaku na samém začátku utkání vytěžili úvodní branku, když se už ve 3. minutě po Pastrňákově přihrávce prosadil Ryan Spooner. Carolina se pak zvedla a dokázala si vytvořit hned několik slibných šancí, ani jedna ale brankou neskončila. Boston tak po dvaceti minutách hry vede na ledě Caroliny 1:0.
20:00
19:32
Rask lapačkou likviduje další střelecký pokus Justina Faulka.
19:10
Spoonerovi při přihrávce na Lucice selhala hokejka, další nahození od Cháry do útočného pásma trefilo Pastrňáka.
18:39
Soderberg je na ledě, Boston hraje v plném počtu.
18:17
Tuukka Rask si může opět vyslechnout hlasité hučení na jeho osobu, když chytil další střelu Victora Raska.
17:57
Přesilová hra domácích je zatím hodně v pohybu, Canes hrají v početní výhodě rozhodně lépe než Medvědi.
17:32
Justin Faulk si připravil střeleckou pozici, napálil ale pouze tyčku Raskovy branky!
17:17
Elias Lindholm je zpátky na ledě, začíná tak přesilová hra Caroliny.
16:39
Síly na ledě se na 38 vteřin vyrovnají, poté bude následovat přesilová hra Hurricanes. Na trestnou lavici za podražení míří Carl Soderberg.
16:15
Brad Marchand našel v mezikruží volného Milana Lucice, jehož střela končí mimo tři tyče.
15:46
Chudobin zastavil nepříjemnou střelu Kruga od modré čáry, domácím se pak podařilo vyhodit přes všechny čáry.
15:17
Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase, za hru vysokou holí je vyloučen Elias Lindholm.
15:08
Kotouč byl sražen na domácí střídačku, po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
14:47
Rask neudržel střelu Andreje Nestrašila, puk se ale vykutálel kousek od jeho pravé tyčky!
14:11
Campbell lehce tečoval nahození Kruga od modré čáry, puk naštěstí pro Chudobina skončil vedle branky.
13:42
David Pastrňák se úžasně uvolnil přes Malonea, nakonec ale nedokázal nic vymyslet a o puk přišel.
13:15
Tuukka Rask lapačkou zastavil střelu zápěstím svého jmenovce Victora Raska.
13:00
Tuukka Rask vůbec nevěděl, kde má puk, který se mu potuloval v brankovišti. Naštěstí pro něj rozhodčí přerušili hru.
12:33
Bergeronova formace se v útočném pásmu neprosadila, dopřed tak můžou zase domácí.
11:50
Carolina v posledních minutách přidala na své aktivitě a hra se tak trochu vyrovnala.
11:14
Rask zastavuje střelu Nathana Gerbeho, po reklamní přestávce se bude vhazovat před brankou Bruins.
10:52
Ryan Spooner svou střelou nastřelil pouze spoluhráče Lucice, hostující hokejisté se ale usazují v útočném pásmu.
10:27
Další slibná příležitost pro domácí, Alex Sjomin ale zamířil těsně vedle branky.
10:04
Chris Terry se dostal do úniku, jeho střelu ale bravurním zákrokem zastavil Tuukka Rask!
09:48
Hainsey je teď dlouho na ledě, Carl Soderberg se ale v souboji tělo na tělo s obráncem Canes neprosadil.
09:10
Jordan Staal nabídl zajímavou střeleckou pozici pro Hainseyho, který ale přestřelil. Na druhé straně tvrdou ránu Zdena Cháry vyráží Chudobin do rohu.
08:34
Čtvrtá formace Bruins se v útoku neprosadila, na druhou stranu se vydal na útočný výlet obránce Biega.
07:58
Hainsey teď srazil puk až na tribunu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
07:29
David Pastrňák mohl postupovat směrem k Chudobinově brance, přes obranu Rona Hainseyho ale neprošel.
06:41
Krejčí zadovkou hledal v mezikruží Bergerona, puku se ale ujali domácí hráči.
06:06
Další útočný postup Hurricanes je zastaven kvůli ofsajdovému postavení.
05:42
Alex Sjomin dokázal šikovně získat kotouč v souboji s Lucicem, následně se ale domácí dostali do postavení mimo hru.
05:17
Tuukka Rask raději podržel kotouč před dotírajícím Rileym Nashem, vhazovat se bude před bostonskou brankou.
04:56
Zajímavá šance Bruins, Torey Krug nabídl slušnou pozici pro Louiho Erikssona, kterému ale vůbec nesedla střela.
04:40
Biega sebral puk Erikssonovi, poté dokázal ustát i další těžký souboj a rozehrát nový útok svého týmu.
04:12
Puk končí až v ochranné síti za Raskovou brankou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:53
Patrice Bergeron opět střílel po objetí branky, z dorážky se neprosadil ani David Krejčí.
03:30
Zdeno Chára pouze daroval puk Eliasi Lindholmovi, jehož střelu Rask vyráží.
03:08
Gregory Campbell se pokusil překvapit Chudobina rychlým vyjetím zpoza branky, brankář domácích si ale celou situaci pohlídal.
02:43
Tuukka Rask betonem likviduje nepříjemnou střelu vyslanou z hole Andreje Nestrašila.
02:21
Hosté se ujímají rychlého vedení! RYAN SPOONER sice nejdříve schytal tvrdý hit, dokázal ale včas vstát na nohy, mezitím David Pastrňák nabral po pravé straně rychlost a situaci tři na dva vyřešil právě přihrávkou na Spoonera, kterému se povedlo prostřelit Chudobina! Asistence: David Pastrňák a Adam McQuaid.
02:07
Sjomin připravil zajímavou šanci pro Malonea, který se bekhendovou střelou neprosadil, na druhou stranu už opět míří hosté.
01:33
Bruins zavřeli své soky v jejich pásmu, dvě střely Kruga skončily mimo tři tyče, další pokus Soderberga likviduje Anton Chudobin.
00:58
Skinner s Raskem dostali puk z vlastní třetiny alespoň do středního pásma, od samého začátku je znát, že Bostonu jde o víc než domácím.
00:29
Marchand nabízel střeleckou pozici pro Bergerona, který se ale ke střele nedostal. Posléze Hurricanes zahráli puk na zakázané uvolnění.
00:01

Carolina Hurricanes: Chudobin (Ward) – Faulk, Hainsey, Liles, Bellemore, Biega, Murphy – E. Staal (C), J. Staal, Lindholm – Skinner, Rask, Terry – Gerbe, Malone, Sjomin – Nestrašil, McClement, Dwyer. Trenér: Bill Peters.

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Chára (C), McQuaid, Krug, Seidenberg, Bartkowski, Trotman – Marchand, Bergeron, Krejčí – Lucic, Spooner, Pastrňák – Eriksson, Söderberg, Smith – Kelly, Campbell, Talbot. Trenér: Claude Julien.

Rozhodčí: Peel, St. Pierre – Nowak, McElman.
Československá stopa v dnešním utkání:

Andrej NESTRAŠIL (CAR) – 46 zápasů, 20 bodů (7+13)
Michal JORDÁN (CAR) – 34 zápasů, 6 bodů (2+4)

David KREJČÍ (BOS) – 40 zápasů, 28 bodů (7+21)
David PASTRŇÁK (BOS) – 39 zápasů, 23 bodů (9+14)
Zdeno CHÁRA (BOS) – 56 zápasů, 20 bodů (8+12)
BOSTON BRUINS

Boston letos neprožívá tak dobrou sezónu jako v předešlých letech, Bruins stále ještě bojují o postup do play off, na což nejsou z minulých let moc zvyklí. Aktuálně jsou svěřenci kouče Juliena na 8., tedy posledním postupovém místě Východní konference, na devátou Ottawu mají náskok jediného bodu.
CAROLINA HURRICANES

Carolina je už velmi dlouho mimo hru o postup do vyřazovacích bojů, v podstatě od začátku letošního ročníku se plácá na chvostu tabulky Východní konference, aktuálně jsou Hurricanes se ziskem 66 bodů na 14. místě tabulky, horší jsou pouze Toronto a Buffalo.
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky nejlepšího hokeje, který již po několik let představuje zámořská NHL. Ta letos odstartovala svůj 98. ročník, dnes je na programu hned řada zápasů, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi Carolina Hurricanes a Boston Bruins, zápas začíná ve 23:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.