Z mé strany to bude všechno. Dovolím si vás pozvat na dva noční zápasy play-off NHL, z nichž jeden budu komentovat i já (Calgary – Anaheim). Ovšem i duel Minnesota – Chicago, kterým vás bude provázet Jan Prošek, bude zcela jistě stát za to!

Děkuji vám za pozornost, na počtenou!
Zápas je u konce, Slovensko dokázalo otočit zápas se Slovinskem ve třetí třetině a bere tři body za výhru 3:1!

Do vedení se v zápase jako první dostali Slovinci, kteří se v sedmé minutě prosadili v přesilovce. Střelu Aleše Kranjce dokázal za záda Jána Laca tečovat Jan Urbas.

Slovinsko dlouho drželo své vedení, nicméně Slováci dokázali vyrovnat rovněž během přesilovky. Ve 48. minutě se totiž dělovkou od modré čáry svým třetím gólem na turnaji prosadil Andrej Meszároš. V čase 54:16 se poprvé na tomto MS trefil také Marián Gáborík a Slováci poprvé v zápase vedli. V závěru zkusili ještě svěřenci trenéra M. Kopitara hru bez brankáře, ale výhru Slováků gólem do prázdné pečetil Marián Gáborík. Konečné skóre – 3:1.

Střely: 33:23 (8:5, 8:14, 17:4)

Nejlepší hráči: Ján Laco – Robert Kristan
60:00
59:59
Slovensko právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Vteřinu před koncem utkání se gólem do prázdné branky prosadil MARIÁN GÁBORÍK, který kotouč i s trochou štěstí do klece dostal ze středního pásma. Bez asistence.
59:49
Po nahození Robara se puk dostal před branku, ale nikdo ho do ní nedorazil.
59:30
Anže Kopitar se dostal do ofsajdu, Slovincům se vůbec nedaří usadit se v útočném pásmu.
59:25
Sersen vyhodil do středu hrací plochy, kde trefil Robara.
59:15
Další akci začínají Slovinci z vlastního pásma.
58:57
Bartovič ze středního pásma pouze dopravil puk do útočného.
58:47
Robert Kristan na střídačce, Slovinsko tak zkusí vyrovnat se šesti hráči v poli!
58:27
Kristan se už chystal na střídačku, ale po Kranjcovo nahození byl odpískán icing a tak se vrací do branky.
58:21
Oddechový čas pro Slovinsko!
58:21
Nahození ze středního pásma od Pretnara skončilo v ochranné síti.
58:00
Začala poslední dvouminutovka třetí třetiny. Slovinsko drží puk a jde s ním dopředu.
57:50
Ofsajd Slovincům zastavil další akci.
57:32
Mušič dobře nahrál na Luku Vidmara, jehož tvrdou střelu z první dokázal Ján Laco vyrazit betonem!
57:01
Nyní se ale jeden ze slovinských obránců dopustil hry vysokou holí a vhazovat se tak bude před Kristanem.
56:49
Slovinsko zvýšilo svou útočnou aktivitu a dle očekávání se snaží vyrovnat.
55:54
Kopitar se dostal k puku na levém křídle v útočném pásmu a chtěl ho procpat za Laca. Nepovedlo se.
Dnešní utkání sleduje 8812 diváků, je opět vyprodáno!
55:42
Jan Urbas se ocitl v ofsajdovém postavení.
54:45
Pánik posunul puk na Bartoviče, který stál zády sám před Kristanem. Ideální zakončení se mu ale nepovedlo.
54:16
Doposud trápící se MARIÁN GÁBORÍK se konečně dočkal prvního gólu na tomto MS! Útočník Los Angeles se po přihrávce od Libora Hudáčka parádně uvolnil podél obránce a následně prostřelil Roberta Kristana, je to 2:1 pro Slováky! Asistence: Libor Hudáček a Tomáš Surový.
53:31
Tomáš Jurčo se dostal k odraženému puku a chtěl zaskočit Kristana, jenže jeho pokus byl zblokovaný.
53:02
Nyní nebezpečně pálil Jan Muršak, ale opět neúspěšně.
52:53
Anže Kopitar dobruslil puk a v útočném pásmu se dostal ke střele, kterou Laco zlikvidoval.
52:35
Zakázané uvolnění hráčů Slovinska.
52:22
Kovačevičova střela měla vybídnout Razingara k teči, ale úmysl naplněn nebyl.
Arénou zatím probíhá mexická vlna!
52:08
Tičarův pas byl zblokován do ochranné sítě.
51:47
Slovenská střídačka zasáhla do hry a sudí tak musel přerušit hru.
51:36
Slovinsko hraje v plném počtu.
51:23
Meszárošova rána byla velice povedená a hlavně nebezpečně tečována, ale gól z toho nebyl.
51:15
Střelecký pokus Surového lapil Kristan. Hra je přerušena a vhazovat se bude v útočném pásmu Slováků.
51:05
Tomáš Jurčo vystavil svůj celek ofsajdovému postavení.
50:40
Dělovku Milana Jurčiny zlikvidoval Robert Kristan svým betonem.
50:09
Série protiútoků na obou stranách, které se navíc nesly ve znamení přečíslení! Nicméně ani jeden z celků se nedokázal prosadit.
49:47
Hudáčkův pokus byl zblokován a Surový dorážel z blízkosti, ale branku vůbec netrefil!
49:36
Dvě minuty za podražení dostává Rok Tičar (SLO). Slováci jsou na koni a mají k dispozici další početní výhodu!
49:19
Další ponechaná výhoda Slovákům, ti se nyní snaží kombinovat se šesti hráči v poli!
48:47
Nyní puk na modrou čáru obdržel slovenský zadák Jánošík, nicméně jeho pokus byl zblokovaný.
48:35
Jeglič nahrál do mezikruží na Saboliče, jenž při střele zlomil svou hokejku.
47:57
Tak přecijen se Slováci dočkali, využitá přesilová hra a máme vyrovnáno! Obránce ANDREJ MESZÁROŠ obdržel přihrávku od Tomáše Surového a propálil vše, co mu stálo v cestě! Svou třetí brankou na turnaji tak upravil skóre na 1:1. Asistence: Tomáš Surový.
47:50
Tatar nabil Hudáčkovi, jemuž ale nesedla střela.
47:35
Slováci se drží v útočném pásmu a kombinují!
47:07
Gáborík se natlačil před branku, odkud ale puk za Kristana nedopravil.
46:53
Aleš Mušič (SLO) dostává dvě minuty za úmyslné posunutí své branky. Slovensko tak bude hrát další přesilovou hru, ale až po komerční přestávce.
46:39
Zakázané uvolnění Slováků dostane hru před Laca.
46:12
Slovinsko je v plném počtu.
46:11
Těsně před koncem trestu Saboliče se v dobré šanci zjevil Tomáš Jurčo, ale Robert Kristan se velice rychle přesunul a dokázal zabránit puku v cestě do branky!
46:03
Sersen nabil Jurčinovi, jehož rána byla sražená do rohu.
45:48
Robert Kristan neudržel nahozený puk v lapačce, ale všiml si toho včas a následně ho podržel.
45:31
Slovinci se opět osvobodili a mohou vystřídat.
45:14
Gáboríkův pas před branku neprošel díky zalehnutí Urbase.
44:45
Po Daňově nebezpečné střele byl před brankou připravený na dorážku Marián Gáborík, ale Kristan stále zůstává nepřekonán!
44:20
Slovinsko ale hned po buly vyhodilo.
44:12
Robert Sabolič (SLO) trefil Sersena holí do obličeje a dostává tak dvě trestné minuty.
43:23
Před brankou byl nehlídaný Surový, jeho bekhendový pokus ale úspěch neslavil.
42:50
Urbasovu prudkou střelu dokázal Laco zkrotit. Následná dorážka Muršaka už přišla po odpískání.
42:39
Marko Daňo zůstal zapomenutý na pravém křídle, ale Slovinci k němu velice rychle přispěchali.
42:02
Marek Ďaloga nejprve vystřelit nedokázal, puk ovšem zůstal u něj a tak to vše mohl zkusit znovu. Tentokráte se mu to podařilo, ale Kristan byl pozorný.
41:49
Slovensko se usadilo v útoku a snaží se vyrovnat.
41:21
Razingar se snažil nahrávat s Pancem za brankou, ale nic vážnějšího z toho nevzniklo.
40:35
Gregorc dobře nahrál na Tičara, který se otočil směrem k brance a poslal na ní puk. Jenže mířil moc vysoko, tudíž z toho nic nakonec nebylo.
40:20
Surový předal puk Gáboríkovi, který se postaral o velmi dobrou střelu zápěstím. Robert Kristan měl ale lapačku na správném místě a puk v ní schoval.
40:01
Hokejisté obou celků jsou připraveni na třetí třetinu. Slováci, kteří se v hale mohou cítit jako domácí, budou bojovat o vyrovnání. Slovinsko ovšem zatím hraje velice dobře k tomu, aby své vedení udrželo.

Jak to dopadne?
Druhá třetina nám nepřinesla žádný gól, Slovinsko tak nadále vede 1:0. Slováci se sice snaží a vytvořili si i nějaké šance, nicméně ani jednu nedokázali proměnit a do třetí třetiny tak mají co napravovat.

Střely: 16:19 (8:14 v této třetině)
Další třetina začne přibližně ve 21:53.
40:00
39:25
Surový nahrál před Kristana, kde čekal Marián Gáborík. Ten se snažil dostat k zakončení, ale jeden ze Slovinců mu skvěle zabránil ve střele.
38:58
Po Daňově přihrávce se k puku dostal Patrik Lušňák, jehož pas před branku ale úspěch nepřinesl.
38:10
MIlan Bartovič vyhodil puk na zakázané uvolnění.
37:36
Slovinci vyráželi do nebezpečné akce, přihrávka Kopitara na Razingara ale neprošla.
36:49
Kristan přerušil hru pokrytím puku.
36:48
V plném počtu jsou už i Slovinci.
36:29
A nyní skončila v jeho výstroji. Místo Sersena ovšem pálil mohutný obránce Milan Jurčina.
36:16
Sersenova dělová rána skončila těsně vedle branky Kristana.
36:02
A další zblokovaný pokus, tentokráté ho má na svědomí Jan Urbas proti Meszárošovi. Puk navíc skončil v ochranné síti.
35:51
Dominik Graňák se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale trefil jen Jegliče!
35:23
Slováci hrají v plném počtu a mají tak přesilovou hru.
35:03
Kopitar vystřelil skrze obránce, ale Ján Laco si puk našel a lapil ho.
34:48
Robert Sabolič (SLO) se střetl s Jánem Lacem a dostává tak dvě minuty za nedovolené bránění brankáře.
34:19
Pretnarovu vysokou střelu Laco vyrazil před sebe, jeho spoluhráči poté vyhodili a mohou tak vystřídat.
34:03
Jegličova svižná střela skončila mimo branku.
33:55
Nebezpečně tečovaná střela Aleše Kranjce dostala Laca do menších problémů, ale slovenský brankář dokázal zareagovat a pokryl puk pod svou lapačkou.
33:23
Útočný faul slovenského útočíka Tomáše Tatara (SVK), který dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Slovinci jsou dnes v přesilovkách nebezpeční, jednu proměnili a tu druhou útočili prakticky po celou dobu. Jak tomu bude nyní?
33:05
Viedenského střelu z mezikruží dokázal Robert Kristan zachytit pod své betony.
32:25
Komerční přestávka.
32:25
Rychlou útočnou akci zakončil Jan Muršak, jenže Ján Laco byl připraven.
32:19
Slovinsko se ubránilo a hraje v plném počtu.
31:44
Jurčo dobře nahrál na Bartoviče, jehož pokus byl zblokován. Posléze se ke kotouči dostal Tomáš Tatar, který ale narazil na připraveného Kristana.
31:10
Slovákům se početní výhoda zatím moc nedaří, nyní mohou do útoku ale vyrazit znovu a vše napravit.
30:38
Anže Kopitar založil protiútok, ze kterého bylo slovinské přečíslení 2 na 1! Vzal na sebe i zakončení, které ale Ján Laco za svá záda nepropustil.
30:30
Tatarova střela nebyla úspěšná.
30:19
Jan Urbas (SLO) dostává dvě minuty za hákování a Slovensko tak získalo dobrou šanci ke srovnání skóre. Využije jí?
30:05
Bližňák do velice dobré příležitosti poslal Milana Bartoviče, jehož střelu z levé strany vyrazil Kristan betonem!
29:33
Nyní se sparťanský útočník dostal ke střele z levé strany, která ovšem nebyla moc prudká a Laco jí bez potíží vyrazil.
29:15
Sabolič mohl jít do samostatného úniku, ale přihrávka na něj byla tečovaná a tak hrát nemohl.
28:43
Meszárošovo nahození způsobilo menší zmatek před Kristanem, ale nikdo ze slovenských hráčů se k puku nedostal.
28:35
Zakázané uvolnění Slovinska, a to především díky dobré práci rychlíka Ďalogy.
28:04
Slovenští fanoušci si žádají branku, kterou zatím jejich oblíbenci nevstřelili. Změní se tak po následujícím vhazování po Kristanově levici?
27:23
Aleš Mušič se dostal k odraženému puku a vystřelil, Ján Laco byl ale připravený a máchl svou lapačkou, ve které ukryl kotouč.
27:06
Meszárošovu střelu dokázal zblokovat Razingar, který okamžitě vyráží dopředu.
27:01
Přečíslení 3 na 2 na sebe dobře vzal Tomáš Tatar, jenže na jeho střelu byl Kristan připraven.
26:10
Daňo se obtočil okolo branky a způsobil před Kristanem menší trma-vrma, ze kterého ovšem nepřišlo nic zajímavějšího. Následuje komerční přestávka.
25:49
Marián Gáborík parádně zrychlil skrz střední pásmo, přes obránce se ovšem v tom útočném už nedostal.
25:34
Do postavení mimo hru se nyní dostali Slováci.
25:19
Nyní se svěřenci trenéra Matjaže Kopitara dostali do ofsajdu.
24:52
Slovensko už je v plném počtu.
24:43
Slovensko se po dlouhé době dokázalo osvobodit, konkrétně vyhozením puku na střídačku. Vhazovat se tedy bude opět v útočném pásmu, kde se velice dlouho odvíjela hra.
24:09
Dobrou střelu Kranjce vyrazil Laco svým betonem do bezpečí.
23:44
Střelu obránce Klemena Pretnara Laco pouze vyrazil, přesto dokázal promptně zareagovat a pokrýt puk!
23:27
Další útok zahajuje Slovinsko z vlastního pásma.
23:10
Tičar se pokusil využít zacloněného Lacova výhledu, ale branku nedokázal trefit.
22:52
Dvě minuty za nedovolené bránění Rodmana obdržel Ivan Baranka (SVK). Slovinsko tak bude hrát druhou přesilovku, přičemž tu první dokázalo proměnit v zatím jedinou branku zápasu.
22:12
Tam nic nevymysleli a dopředu šli Slovinci, jenže přihrávku Ograjenšeka zastavili bránící hráči.
21:48
Ďaloga sice nedokázal ideálně založit útok svého týmu, Slováci se přesto v útočném pásmu dostali ke kotouči.
21:26
Tičar nahrál před branku, na modré se potom k puku dostal Kovačevič, jehož pokus zblokoval Jurčina. Posléze se hrací předmět dostal před Jána Laca, který ho pokryl.
Na ledě se nyní objevuje i Tomáš Surový, který v první slovenské formaci nahradil Marka Daňa.
20:44
Ján Laco pokryl bekhendové zakončení Mitji Robara.
20:01
Úvodní vhazování této třetiny vyhrál Anže Kopitar.
20:01
Druhá třetina začne za několik okamžiků. Dokáže se Slovensko konečně prosadit?
Po dvaceti minutách tohoto zápasu vede Slovinsko nad Slovenskem 1:0. Zatím jedinou branku vstřelil v sedmé minutě na turnaji poprvé hrající Jan Urbas, který tečoval střelu Kranjce v přesilové hře.

Střely: 8:5
Další třetina začne přibližně ve 21:01.
20:00
19:51
Třetina už se zřejmě dohraje bez šancí.
19:15
Mušič se snažil před branku nahrát na obránce Vidmara, ale tento úmysl nevyšel.
19:00
Začala poslední minuta hry v první třetině.
18:14
Muršaka si dobře pohlídal Viedenský, který vybojoval puk pro své spoluhráče.
17:45
Tičar se dostal k puku v útočném pásmu, chyběla mu ale dostatečná podpora spoluhráčů.
17:24
Postavení útočícího hráče v brankovišti v podání Žigy Jegliče, vhazovat se bude ve středním pásmu.
17:00
Snad každý slovenský fanoušek v hale skáče, parádní atmosféra!
16:46
Ovšem ne na dlouho, dopředu jdou Slováci.
16:26
Sersen za brankou pěkným hitem odzbrojil Muršaka, Slovinsko ale zůstalo u puku.
16:02
Pretnarovi vůbec nesedla střela a dopředu jdou Slováci.
15:38
Laco raději pokryl kotouč a přerušil hru, spousta hráčů Slovinska se ho totiž aktivně snažila napadat.
15:17
Tomáš Jurčo se dostal k odraženému puku a byl v dobré šanci, kterou ovšem nevyužil, protože branku Roberta Kristana přestřelil!
14:55
Zakázané uvolnění Slovinska.
14:32
Tičarovu střelu od levého mantinelu vyrazil Laco nad svou branku.
14:00
Gáborík kličkoval v útočném pásmu a poté nahrával bekhendem, leč neúspěšně.
13:33
Ivan Baranka perfektně nahrál na Libora Hudáčka, který si výborným způsobem obešel protihráče a vystřelil, nicméně Robert Kristan byl připraven a kotouč vyrazil! Posléze byla hra přerušena a následuje komerční přestávka.
13:06
Hudáček nahrál na Draveckého, jenž měl problémy se zpracováním puku.
12:24
Meszároš chyboval v rozehrávce a trestat mohl Žiga Pance. K zakončení se ovšem díky výpomoci Jána Laca nedostal.
12:08
Tičar se pokusil založit akci svého celku, ale středním pásmem nedokázal projít.
11:33
Kristan po následném útoku Slováků podržel puk.
11:22
Urbas se před brankou neprosadil, stejně jako poté Jan Muršak z dorážky.
11:00
Marko Daňo rychlý protiútok chtěl zakončit přihrávkou na Gáboríka, který se chystal ke střele. Nicméně přihrávce mezi těmito hráči bylo zabráněno.
10:41
Pokus Marka Daňa nyní Kristan chytil takovým způsobem, že přerušil hru a dal svému týmu možnost odpočinku.
10:25
Puk po Draveckého pokusu z levé strany poskakoval okolo brankoviště, které hájí Robert Kristan. Více z toho ale nebylo.
10:06
Meszárošův dobrý pokus Kristan vyrazil do bezpečí.
09:57
Dravecký hledal své spoluhráče před brankou, ale to nikdo z nich neočekával.
09:38
Ze slovenského tlaku se Slovinci nachvíli dostanou prostřednictvím zakázaného uvolnění.
09:00
Marek Ďaloga krásně objel branku Roberta Kristana a nahrál na Jánošíka, jehož pokus ale úspěšný nebyl.
08:11
Richard Pánik se po pravém křídle krásně protlačil přes obránce až před bránu, ale Kristan se nenechal překonat!
07:47
Slovensko opět nedokázalo přejít do útočného pásma dle pravidel, ofsajd.
07:25
Saboličovu přihrávku na Tičara dokázali obránci Slovenska přečíst.
07:02
Graňák se dostal k odraženému puku a vystřelil, ale pokus byl zblokován.
06:53
Následuje první komerční přestávka dnešního zápasu.
06:20
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Slovinci využili přesilovou hru a dostávají se do vedení 1:0! Aleš Kranjc si sjel s pukem do středu a od modré vyslal střelu zápěstím, kterou za záda Jána Laca tečoval JAN URBAS! Asistence: Aleš Kranjc a Sabahudin Kovačevič.
06:05
Ján Laco byl proti střele Kranjce připraven a pokryl puk. Vhazovat se bude po jeho levici.
06:00
Puk skončil v hledišti po teči jednoho ze Slováků.
05:50
Rok Tičar svižnou střelou branku přestřelil.
05:34
Pretnarova dělovka byla ztečována těsně vedle branky.
05:22
Dominik Graňák (SVK) zahákoval Muršaka v šanci po přihrávce od Rodmana a dostává dvě trestné minuty. První početní výhodu si tak vyzkouší i Slovinsko.
04:46
Slovensku se přesilovka moc nepovedla. Slovinci jsou opět v plném počtu.
04:04
Gregorc odpálil puk přes všechny čáry a opět umožnil svému týmu vystřídat.
03:44
Mário Bližňák byl v útočném pásmu dříve, než puk – ofsajd.
03:25
Tatarovi nyní vůbec nevyšla rozehrávka s pukem a Slovinsko se osvobodilo.
03:00
Tatar se snažil poslat puk před branku, Kovačevič jí ovšem zablokoval v průchodu.
02:46
Dvě minuty za hákování obdržel Marcel Rodman (SLO).
02:46
Patrik Lušňák si vytvořil velmi dobrou šanci, jeho pokus ale Kristan vyrazil betonem! Současně došlo k faulu a bude se vylučovat.
01:53
Ďaloga se dostal do první zajímavé šance Slovenska, ale neskóroval. Posléze od modré mohl pálit Tatar, jenže jeho pokus zblokoval Aleš Mušič!
01:10
Jurčina dobře odstavil od puku Saboliče, Slovinsko přesto puk vybojovalo zpět.
00:40
Nahození Robara od modré čáry trefilo do brusle Tomáše Kopeckého.
00:09
Daňo se postaral o první střelecký pokus, pro Kristana to ovšem nebyla těžká práce.
00:01
Úvodní buly zápasu vyhráli Slovinci.
00:01
Hokejisté obou týmů nastupují na hrací plochu, v hale opět díky slovenským fanouškům panuje skvělá atmosféra!
V ostravské ČEZ Aréně se o zábavu zatím strají maskoti Bob a Bobek. Utkání za pár minut začne!

Slovensko: Laco (J. Hudáček) – Meszároš, Graňák, Sersen, Jurčina, Jánošík, Ďaloga, Baranka – Gáborík, Daňo, Kopecký – Pánik, Bližňák, Bartovič – Jurčo, Viedenský, Tatar – Dravecký, L. Hudáček, Lušňák – Surový

Slovinsko: Kristan (Kroselj) – Pretnar, Kranjc, Gregorc, Robar, Vidmar, Kovačevič, Tavželj, Štebih – Urbas, Kopitar, Muršak – Jeglič, Tičar, Sabolič – Razingar, Mušič, Pance – Ograjenšek, Rodman, Goličič

Rozhodčí: Olenin (RUS), Gofman (RUS) – Semjonov (EST), Carnathan (USA).
Hráčské statistiky – Slovensko
Nejproduktivnější hráč: Vladimír Dravecký (0+3)
Nejlepší střelec: Andrej Meszároš (2 góly)
Nejlepší nahrávač: Vladimír Dravecký (3 asistence)
Nejproduktivnější obránce: Andrej Meszároš (2+0)
Nejtrestanější hráč: Marián Gáborík (4 TM)

Hráčské statistiky – Slovinsko
Nejproduktivnější hráč: Žiga Pance (2+0)
Nejlepší střelec: Žiga Pance (2 góly)
Nejlepší nahrávač: Rok Tičar (2 asistence)
Nejproduktivnější obránce: Aleš Kranjc a Klemen Pretnar (oba 0+1)
Nejtrestanější hráč: Klemen Pretnar, Tomaž Razingar, Andrej Tavželj a Sabahudin Kovačevič (všichni 2 TM)
Týmové statistiky
Po dvou odehraných zápasech mají Slováci na svém kontě 4 body za dvě výhry mimo základní hrací dobu. Skóre mají 6:4.

Slovinsko je na tom hůře, neboť nemá ani jeden bod a skóre 5:9. Favorit zápasu je tak dnes jasný.

V přesilových hrách se zatím Slovensko prosadilo jednou z osmi možností, zatímco Slovinci ani jednou ze čtyř příležitostí.

V oslabení hráli slovenští hokejisté osmkrát a také inkasovali jednou. Slovinci čtyřikrát a dostali stejný počet branek.
Nominace Slovinska

Brankáři: Luka Gračnar (Red Bull Salzburg, EBEL), Gasper Kroselj (Oskarshamn, Švédsko 2.), Robert Kristan (Pardubice, Česko)

Obránci: Andrej Tavželj (Toros Něftěkamsk, Rusko – VHL), Klemen Pretnar (Villach, EBEL), Miha Štebih (Jihlava, Česko 2.), Blaž Gregorc (Pardubice, Česko), Žiga Pavlin (AIK Stockholm, Švédsko 2.), Luka Vidmar, Mitja Robar (oba Mladá Boleslav, Česko), Aleš Kranjc (Södertälje, Švédsko 2.), Sabahudin Kovačevič (Graz, EBEL)

Útočníci: Žiga Jeglič, Rok Tičar (oba Slovan Bratislava, KHL), Tomaž Razingar (Dukla Trenčí, Slovensko), Anže Kopitar (Los Angeles, NHL), Aleš Mušič (Olimpija Ljubljana, EBEL), Ken Ograjenšek (Epinal Dauphins, Francie), Žiga Pance (Bolzano, EBEL), Marcel Rodman (Klagenfurt, EBEL), Jan Urbas (Västerås, Švédsko 2.), Jan Muršak (CSKA Moskva, KHL), Robert Sabolič (Sparta, Česko), Boštjan Goličič (Gap Rapaces, Francie), Miha Verlič (Graz, EBEL)
Nominace Slovenska

Brankáři: Branislav Konrád (Trenčín), Ján Laco (Barys Astana, KHL), Július Hudáček (Örebro, Švédsko)

Obránci: Adam Jánošík (Košice), Ivan Baranka, Michal Sersen (oba Slovan Bratislava, KHL), Andrej Meszároš (Buffalo, NHL), Marek Ďaloga, Juraj Mikuš (oba Sparta Praha, Česko), Dominik Graňák (Fribourg-Gottéron, Švýcarsko), Milan Jurčina (Dinamo Riga, KHL)

Útočníci: Marián Gáborík (Los Angeles, NHL), Tomáš Jurčo, Tomáš Tatar (oba Detroit, NHL), Michel Miklík (Chabarovsk, KHL), Vladimír Dravecký (Třinec, Česko), Marek Viedenský (Hämeenlinna, Finsko), Richard Pánik (Toronto, NHL), Tomáš Surový (Bánská Bystrica), Mário Bližňák (Plzeň, Česko), Marko Daňo (Columbus, NHL), Milan Bartovič, Libor Hudáček (oba Slovan Bratislava, KHL), Tomáš Kopecký (Florida, NHL), Patrik Lušňák (Junosť Minsk, Bělorusko)
Hezký hokejový večer všem fanouškům a fanynkám ledního hokeje! Na programu máme další zápas mistrovství světa skupiny B. Hokejky dnes zkříží Slovensko a Slovinsko!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.