To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu.
Třetí třetina nám nakonec přinesla čtyři branky, z nichž tři padly až v poslední minutě. Domácí se po vítězném gólu Sobotky dostali do herní pohody a zbytek zápasu měli ve svých rukách, na čemž nezměnil nic ani divoký závěr zápasu. Avangard Omsk poráží Astanu 5:2 a ujímá se vedení 1:0 v sérii. Druhý zápas se odehraje hned zítra opět na ledě Omsku a začne stejně jako dnes ve 12:30 SEČ.
60:00
59:49
Avangard právě vstřelil branku!
Další gól do prázdné branky! Po přihrávce Kolarika dovezl kotouč do prázdné klece ALEXANDR PEREŽOGIN a určil tak konečnou podobu výsledku. Asistence: Chad Kolarik.
59:33
Astana právě vstřelila branku!
Přeci jen je tu ještě branka pro hosty! Po přihrávce Lakizy vypálil KONSTANTIN PUŠKARJOV a Barulin vyrazil kotouč do brusle jednoho ze spoluhráčů, který si srazil kotouč do vlastní branky. Asistence: Artemij Lakiza.
59:16
Je rozhodnuto! VADIM CHOMITSKIJ trefuje z vlastního pásma prázdnou branku Astany a zvyšuje na 4:1. Bez asistence.
58:44
Hra je přerušena a domácí si vyžádali oddechový čas.
57:56
Laco odjíždí na střídačku. Astana zkouší hru s šesti hráči v poli!
57:17
Hosté hrají v plném počtu. Na vyrovnání však zbývá už jen velmi málo času.
56:51
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a na stadionu teď jejich útočné snaze aplauduje 9760 diváků.
55:17
Velká komplikace pro hosty! Po zbytečném faulu si jde na trestnou odsedět dvě minuty Dawes za držení protihráče.
53:21
Laco raději přerušuje hru po střele od modré čáry. Omsk nadále drží hru daleko od své branky.
52:11
Kdepak, Astaně se nedaří dostávat do útoku, což by teď ovšem nutně potřebovala.
50:34
Pálit teď zkoušel Širokov, ale Laco si připsal snadný zákrok. Omsk pokračuje v útočné snaze.
50:11
Hraje se převážně v obranném pásmu Astany, což domácím za tohoto stavu zcela vyhovuje.
48:41
Zdá se, že Sobotkův gól hosty dost rozhodil. Omsk má nyní převahu a bruslí lépe než hostující hráči.
47:38
Popov se ocitl sám před Lacem a mohl zvýšit vedení domácích, ale brankář Barysu skvěle zasáhl betonem!
46:52
Důležitý gól pro Omsk! Paršin ve střelecké pozici naznačil střelu, ale poté poslal puk pod sebe na VLADIMÍRA SOBOTKU, který tvrdou střelou překonává Laca. Asistence: Denis Paršin.
45:47
Astana se snaží hrát aktivněji, ale v těchto chvílích mají oba týmy potíže s útočnou fází.
44:40
Antropov vypálil jen do Barulina, který schovává kotouč pod sebe a přerušuje hru.
42:58
Další zákrok Laca, tentokrát po střele Perežogina. Hra je přerušena a bude se vhazovat v obranném pásmu Barysu.
42:42
Ve třetí třetině se zatím hraje nahoru-dolů. Hra má rychlé tempo.
41:39
Paršin se dostal před Laca, na něhož však blafákem nevyzrál. Skvělá zákrok slovenského gólmana!
40:41
Žajlauov se na levé straně dostal do střelecké pozice a Barulin musel poprvé ve třetí třetině zasahovat.
40:01
Druhá třetina je minulostí. Omsk se dostal do vedení ve 23. minutě, když při vlastním oslabení ujel hostující obraně Schutz. Další branku jsme do přestávky neviděli, takže stav je po 40 minutách 2:1. Třetí třetina začne přibližně ve 14:23.
40:00
38:27
Laco teď musel předvést dobrý zákrok proti střele Musatova! Slovenský brankář vyrazil kotouč do rohu kluziště.
37:26
Upper zkusil vypálit z úhlu, což však nenadělalo Barulinovi potíže.
36:51
Jeden z domácích hráčů se ocitl s pukem za obranou, ale nezvládl svůj únik úspěšně zakončit.
36:11
Hra má teď vyrovnaný průběh a šancí v posledních minutách příliš neregistrujeme.
34:51
Savčenko teď parádním hitem překazil útok Omsku. Domácí se marně dožadovali vyloučení.
34:08
Starčenko zkusil vypálit, ale puk prolétl jen vedle levé tyče Barulinovy branky.
31:54
Astana teď trochu srovnala hru, v čemž ji pomohla i předchozí přesilovka. Omsk nemá takovou převahu, jako v úvodu třetiny.
30:38
Omsk zvládl oslabení a Semjonov se vrací na led.
30:29
Dawes dostal přihrávku před branku, ale v rychlosti vystřelil pouze přímo do Barulina.
29:30
Omsk se osvobozuje dlouhým výhozem kotouče.
29:22
Po vyhraném vhazování se ke střele dostal Dallman, ale Barulin vyrazil jeho střelu betonem.
29:13
Barulina přerušuje hru po střele Lundina.
28:38
Přesilovka pro Barys. Kirill Semjonov (OMS) dostává menší trest za pdoražení.
27:41
Kvaša (AST) vedl rychlý protiútok Astany a v útočné třetině našel přihrávkou do mezikruží Uppera, který trefil jen Barulina.
27:28
Sobotka zavezl puk do útočného pásma, kde poté vypálil, ale jeho střela byla sražena mimo branku.
25:39
Ihned po vyhrané buly vypálil jeden z hostů schovanou střelu, která skončila na tyči Barulinovy branky!
25:34
Zakázané uvolnění Avangardu.
25:11
Nepříliš nebezpečnou střelu teď kryl Barulin, který raději přerušuje hru.
24:20
Omsk je nastěhován v útočné třetině a obrana Astany se stejně jako v první části má co ohánět.
23:19
Perežogin se vrací na led. Avangard hraje v plném počtu.
22:38
Omsk se ve vlastním oslabení dostává do vedení! Sobotka vyslal do úniku po pravé straně FELIXE SCHUTZE, který se dostal s pukem nakonec až přímo před Laca, za něhož kotouč doslova procpal. Asistence: Vladimír Sobotka.
21:19
Alexandr Perežogin (OMS) si odsedí menší trest za hákování.
21:17
Omsk se ihned řítí do útoku. Střelu Gluchova ještě zblokovala obrana, ale proti Kuljašově pokusu už musel Laco vytáhnout dobrý zákrok.
20:01
První třetina je za námi. Domácí byli mnohem aktivnější, ale v 6. minutě šla překvapivě do vedení Astana, když se od pravého kruhu trefil Puškarjov. Omsk nakonec vyrovnal v 16. minutě, když bleskově využil dvojnásobnou přesilovku Denis Kuljaš. Po dvaceti minutách je tedy stav nerozhodný 1:1. Druhá třetina začne přibližně ve 13:29.
20:00
19:24
Osmk se ještě usazuje s pukem před Lacovou brankou a snaží se před koncem třetiny něco vymyslet.
18:42
Zakázané uvolnění Avangardu. Hra se po dlouhé době přesouvá před Barulina.
17:05
Hosté zbytek oslabení ubránili a hrají v plném počtu.
15:10
Omsk bleskově využívá dvojnásobnou přesilovku! Po vyhrané buly se k puku dostal Širokov, který našel přihrávkou do pravého kruhu DENISE KULJAŠE, jehož pohotová střela končí za Lacovými zády. Asistence: Sergej Širokov, Alexandr Popov.
15:05
Hostující Dallman dostává 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku, takže Omsk bude hrát 5 na 3!
14:05
V potyčce byli Ruděnko s Kolarikem a oba si jdou odpočinout na trestnou. Ruděnko však dostává 2+2 minuty za sekání a hrubost, takže to bude dvouminutová přesilovka pro domácí.
14:05
Po přerušení hry došlo k potyčce, po níž se bude vylučovat na obou stranách.
14:05
Hosté teď nějakou dobu drželi kotouč, ale nebyla z toho ani jediná střela. Do útoku se poté dostával Omsk, ale při přechodu modré čáry si čárový všiml jasného ofsajdu.
12:37
Širokov se ocitl s pukem přímo před Lacem, ale situaci nevyřešil dobře. Následně se opět dostal ke kotouči a nabil Chomitskému, ale ani jeho rána se neujala.
11:47
Po delší době si na kotouč sáhl domácí brankář Barulin. Hra je přerušena a vhazovat se bude v obranném pásmu Avangardu.
10:25
Fiščenko se napřahoval ve výborné střelecké pozici, ale rána mu vůbec nesedla a Laco ani nemusel zasahovat. O pár sekund později následoval ofsajd Osmku a hra je vykázána do středního pásma.
09:09
Útočí však nadále většinou domácí. Nyní se ke střele dostal Paršin, ale puk skončil jen v Lacově lapačce. Vhazování v útočném pásmu Omsku.
07:28
Michailis (AST) se dostal do zakončení, ale Barulin dobře zasáhl betonem a vyrazil kotouč mimo branku.
07:11
Avangard dobře napadá hostující rozehrávku a Astana se těžko dostává z obranné třetiny.
05:57
Omsk se snažil o rychlou odpověď, ale proti byl Laco, který výborný zákrokem zabránil vyrovnání.
05:17
Tak to je šok pro domácí! Astana byla v úvodu zcela neškodná a rázem jde do vedení. Žajlauov našel přihrávkou napříč útočným pásmem u pravého mantinelu KONSTANTINA PUŠKARJOVA, který pohotovou ranou na bližší tyč propálil Barulina. Asistence: Talgat Žajlauov, Dmitrij Upper.
04:30
Omsk má v úvodu jasnou převahu. Téměř nepřetržitě se hra pohybuje v obranném pásmu Astany, kde teď pálil od modré Kuljaš a Laco si musel připsat další zákrok.
03:11
Puk je opět v Lacově lapačce. Slovenský brankář přerušil hru po snadném zákroku proti Perežoginově slabé střele.
02:47
Chomistkij pálil od modré a jeho střelu se snažil tečovat Schutz, ale puk skončil jen v lapačce připraveného Laca.
01:21
Zakázané uvolnění tentokrát v podání domácího Omsku.
00:42
Zakázané uvolnění hostů. Hra se vrací před Laca.
00:23
Semjonov protečoval Blaťákovo nahození a Laco musel poprvé zasahovat.
00:01

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Gustafsson, Blaťák, Gluchov, Kuljaš, Ljamin, Chomitskij, Kulik – Semjonov, Fisčenko, Gončarov – Širokov, Paršin, Kalinin – Sobotka, Musatov, Schutz – Popov, Perežogin, Kolarik – Neprjajev

Barys Astana: Laco (Poluetkov) – Dallman, Lundin, Svčenko, Litviněnko, Semjonov, Bartulis, Lakiza, Ryspajev – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Puškarjov – Michailis, Kvaša, Romanov

Rozhodčí: Alexej Vasiljev, Alexej Ravodin – Dmitrij Sivov, Segej Šeljanin.
Zdravím všechny hokejové příznivce! KHL vstoupila do fáze play off, v němž na sebe dnes poprvé narazí Avangard Omsk a Barys Astana. Jedná se o duel týmů z Východní konference, kde Omsk obsadil v základní části čtvrté místo a Astana byla pátá. Avangard má tedy v úvodních utkáních výhodu domácího prostředí a hraje pro něj též fakt, že v základní části získal o patnáct bodů více než jeho soupeř. Astana má však v poslední době výbornou formu a na svém kontě má pět vítězství v řadě. Máme se tedy jistě na co těšit. První zápas této série začne ve 12:30 SEČ a můžete ho sledovat prostřednictvím našeho textového online přenosu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.