S konstatováním, že Izrael doma porazil Andorru 4:0, když všechny góly vstřelili domácí již v prvním poločase, se s Vámi loučí a zase napočtenou u dalšího kvalifikačního zápasu ME 2016 se těší Tomáš Lysý.
Ve zbývajících dvou zápasech skupiny porazila Belgie doma Bosnu a Hercegovinu 3:1 a Kypr podlehl doma Walesu 0:1. Znamená to, že třetí Izrael s 12 body stále ztrácí na vedoucí Wales pět bodů a na druhou a postupovou Belgii body dva.
Žluté a červené karty: 0-0.
Utkání končí výsledkem 4:0 pro Izrael, který o svém vítězství rozhodl už v prvním poločase. Postupně se trefili Eran Zahavi, Nir Bitton, z penalty Tomer Hemed a Moanes Dabour.

Ve druhém poločase Andorra už neinkasovala, a to zejména díky Ferranu Polovi, který si připsal hned sedm zákroků. Když už byl překonán, tak jej zastoupili na brankové čáře obránci.
90+4
90+4
K Ben Haimovi propadl míč na hranici penalty, což domácí útočník nečekal a obrana jej stačila zpacifikovat.
90+4
Bitton se prodral po levé straně do vápna a San Nicolás jej zastavil na hranici vápna. Rozhodčí však tentokrát penaltu nepíská.
90+2
O střelecký pokus se pokoušel také Bitton, ale ani on nebyl přesný a netrefil zařízení.
90+1
Ve druhém poločase budou nastaveny čtyři minuty nad rámec základní hrací doby. Běží první z nich.
90
Na jeho pas si naběhl Ben Haim, ale míjí brankovou konstrukci.
90
V poslední minutě základní hrací doby Marc Garcia fauloval u pravé strany vápna Maora Meliksona. K místu přestupku běží Natcho, jenž bude vysílat do vápna centr.
89
Izraelští fotbalisté se zřejmě v první půli lehce nabažili a další gól ve druhé půli hry ne a ne přidat. I s nastaveným časem k tomu mají zhruba čtyři minuty.
88
Jordi Rubio zcela nesmyslně poblíž půlící čáry zkosil Aviho Rikana a nic jiného než žlutá karta nemůže přijít.
86
Pokus Aviho Rikana si Ferran Pol bez potíží pohlídal a připisuje si další úspěšný zákrok.
85
Po rohu Tala Ben Haima se provinil faulem Rubio a izraelští fotbalisté budou mít k dispozici přímý volný kop. Rozehraje ho Rikan, zhruba třicet metrů od branky.
85
Dabourovu střelu si pohlídal Ferran Pol a vyráží jí na další rohový kop domácích.
84
Nevím, kdo to nyní z hráčů hostí byl, troufám si tvrdit, že Cristian Martínez, který z pěti metrů inkasoval ránu v podobě centrovaného míče přímo do obličeje. Zůstává ležet na trávníku a z placu je odnášen na nosítkách.
82
Izraelci opět mají míč na svých kopačkách a snaží se vyzrát na v současné době zformovanou obranu hostí.
81
Zhruba deset minut před koncem Andorra potřetí střídá. Marca Rebése nahrazuje Max Llovera.
80
Roh z levé strany opět zahraje Maor Melikson.
80
Buzaglo se ujal exekuce přímého volného kopu, ale jeho střela byla sražena na roh, nepropálil zeď.
79
Tal Ben Haim se pokoušel poslat přihrávku podél vápna, ale ve finální fázi mu o pravou nohu zavadil Cristian Martínez a bude z toho přímý volný kop zhruba pětadvacet metrů od branky z levé strany.
78
Z druhé strany to zkusí Melikson, protože obrana hostí odvrátila míč na další roh.
78
Natcho bude rozehrávat další kop od rohového praporku.
77
Po něm se nic vážnějšího nestalo, nicméně u míče jsou znovu domácí a opět okupují prostor před brankou Andorry.
76
Dasovu střelu zhruba z hranice vápna zneškodnil Ferran Pol, což bude šance pro Izrael v podobě dalšího rohového kopu.
75
Tomer Hemed raději odchází ze hřiště a přepouští místo Beramu Kayalovi. Zřejmě není zdravotně stoprocentně v pořádku.
74
Na hřišti zůstává ležet Tomer Hemed a je v péči lékařů izraelského týmu.
73
Hosté podruhé střídají. Z placu odchází Sergi Moreno, útočníka nahradí Jordi Rubio.
72
Po jeho centru vznikla před Polem pořádná mela. Nejlépe si v ní počínal Maor Buzaglo, který vypálil od svého pobytu na hřišti ze začátku druhé půle snad již třetí střelu na branku, ale ani tentokrát nebyl úspěšný.
71
Domácí fotbalisté vybojovali rohový kop, zahraje jej Natcho.
70
Prakticky hned z dalšího útoku se domácí opět dostali před branku Andorry. Střela Aviho Rikana prošla metr nad brankou a záložník domácích ví, že s tímto pokusem mohl naložit lépe.
69
Když už se Andorra snažila zaútočit, nepohlídal si Sonejee ofsajdovou pozici.
68
Po faulu Dabbura si Andorra může chvilku oddechnout, cílem jeho nedovoleného zákroku byl Moreno.
67
Izraelci se tlačí před branku Andorry a snaží se o vstřelení prvního gólu druhého poločasu. Ferran Pol i za pomocí svých beků zatím odolává.
65
V další příležitosti domácích byl Tal Ben Haim, záložníkova střela ale nenadělala Ferranu Polovi žádné velké starosti.
63
Tal Ben Haim poslal míč přímo na Maora Meliksona, jenž si naběhl na dlouhý centr, který na hranici vápna parádně zpracoval. Míč si potáhl někam k penaltovému puntíku, kde zmátl obránce a položil si Ferrana Pola. Obstřelil ho, ale jeho střelu vyráží jeden z obránců hostů těsně před brankovou čárou.
62
Po další akci budou zahrávat Izraelci rohový kop.
61
Buzaglo, další nový muž na hřišti, se mohl rázem prezentovat gólem. Naběhl si na přihrávku do vápna a zkusil prostřelit Ferrana Pola, který však v pádu chytá míč.
60
Tentokrát faulovali domácí, a to na obranné polovině Andorry, takže u míče budou právě hosté. Dlouhý míč si však obrana Izraele pohlídala.
59
Moisés San Nicolás fauloval nového muže na hřišti Meliksona, když jej na půlce hodně tvrdě poslal na zem. Jasná kartička.
58
Asi zatím nejdéle z dosavadního průběhu zápasu je Andorra na půlce soupeře. Dabbur totiž fauloval kousek před polovinou Morena, který vyletěl jak čertík z krabičky.
57
Odražený míč poslal do vápna Emili García, ale tam si počínal nedovoleně Ildefons Lima a sudí viděl jeho útočný faul.
57
Morenovi trošku déle trvalo, než zahrál roh, pravděpodobně na něj něco přiletělo z hlediště. Jaký to mělo vliv na jeho rozehrávku si nedovolím tvrdit, ale tohle byl hodně nepovedený kop od rohového praporku.
56
Dlouhý míč posílá Tomer Hemed raději na rohový kop. Vidíme první roh Andorry v zápase.
55
Ještě před střídáním fauloval Melikson na půlce soupeře a po navázání hry budou hosté centrovat dlouhý míč do vápna.
55
Hosté dnes poprvé střídají. Z placu odchází nešťastník Victor Rodríguez, který dnes zavinil pokutový kop a po několika faulech může být rád, že je vůbec na hřišti. Na můj vkus by si žlutou kartu zasloužil. Místo na hřišti přepouští Óscaru Sonejeemu.
53
Melikson chtěl zřejmě vyslat uličkou na pravé straně do brejku Eli Dasu, ale míč zachytil Buzaglo. Zkusil vystřelit, ale rána mu nesedla a sotva se došourala ke gólmanovi Polovi.
52
Po rohu Tala Ben Haima II se nic nestalo, hosté stačili míč odpálit kamsi k půlící čáře, kde si jej již bere Eli Dasa.
50
Dabourův centr z pravé strany přiletěl na malé vápno, ale tam byl připraven Cristian Martínez a odhlavičkoval míč bezpečně na roh.
49
Střelec jednoho dnešního gólu Temer Hemed to nakonec dotáhl až ke střele, kterou Ferran Pol bezpečně chytá a připisuje si dnes již šestý zákrok.
49
Tohle mohl být hodně nebezpečný zákrok, kdyby Aarón Sánchez trefil kotníky Tomeda. Ten se naštěstí ostrému skluzu vyhnul a táhne další akci domácích.
48
Rikanova střela z přímého volného kopu si cestu mezi tři tyče nenašla.
47
Kočkovaná před vápnem Andorry končí dvěma žlutými kartami. Za domácí je potrestán Tomer Hemed, kartičku na straně hostí obdrží Márcio Vieira.
47
46
Izraelci za rozhodnutého stavu po prvním poločase střídají. Obránce Tal Ben Haim přepustí místo záložníku Maoru Meliksonovi a útočník Eran Zahavi nechá zahrát druhý poločas záložníka Maora Buzaglia.
Rohy: 3-0.
První poločas byl jasně v režii Izraelců. Již ve čtvrté minutě se prosadil hokejovou dorážkou Eran Zahavi. Ve dvaadvacáté minutě přišel druhý gól domácích, Nir Bitton po centru Zahaviho hlavičkoval naprosto přesně. O čtyři minuty později proměnil pokutový kop Tomer Hemed a destrukci Andorry zakončil sedm minut před pauzou po hezké individuální akci Moanes Dabour.
45+2
45+1
V závěrečných vteřinách nastaveného času mají míč na kopačkách Andořané. García zahrával poblíž vápna aut, vyměnil si míč s Morenem, ale poté nedokázal odcentrovat.
45+1
Zahavi svojí střelou z přímého volného kopu tentokrát netrefil branku, do konce prvního poločasu se asi již nic nestane.
45
Hráči v bílém k tomu budou mít možnost právě nyní, protože Vieira fauloval Hemeda a Izrael bude mít k dispozici přímý volný kop.
44
Izrael nepřestává v ofenzivních choutkách a snaží se přidat před přestávkou hodně nepopulárního bůra. Uvidíme, zda se to domácím podaří či nikoliv.
42
Hemed si počkal na odražený míč a vypálil ze středu hřiště. Jeho pokus Ferran Pol viděl a bezpečně jej chytil.
41
K rohovému kopu se staví Natcho. Bude jej posílat do vápna.
40
Morenův lajdácky rozehraný přímý volný kop bryskně sebrali domácí a vydali se do dalšího málem smrtícího kontru. Ve finále celé akce se snažil Zahavi z levé strany přihrát míč před branku, protože Pol byl vyběhnutý. To se mu sice podařilo, ale před branou byli první beci Andorry, kteří posílají míč na roh.
38
Izrael právě vstřelil branku!
Destrukce fotbalového trpaslíka pokračuje, tohle už zavání hodně velkým debaklem. Natcho rychle přihrál před vápno na MOANESE DABOURA, který se vykličkoval snad mezi pěti hráči hostí a zakončil podél Ferrana Pola, který míč málem vyrazil svojí levou nohou.
37
Ferran Pol se prezentoval hodně špatným výkopem. Izraelci ihend získali míč. Tomer Hemed se prodral přes tři hráče soupeře a z hranice vápna vystřelil. Pol však svojí chybu napravil jistým zákrokem.
36
Hned po výkopu přišel rychlý útok domácího celku. Tal Ben Haim II se prosmýkl po pravé straně před vápno a zkusil zakončit k pravé tyči, ale o hodně minul branku.
35
Andořané jsou po hodně dlouhém čase na půli soupeře. San Nicolás se pokusil o střelu z uctivé vzdálenosti, ale vůbec netrefil branku.
33
Dabburova střela ze zhruba pětadvaceti metrů byla zablokována a nenadělala tak Ferranu Polovi vážnější problém.
32
Natcho to určitě nemyslel zle, chtěl přiťuknout míč po levé straně na Zahaviho, ale tento úmysl vystihl Marc Rebés a skluzem vypíchnul přihrávku.
31
Co vznikne z téhle standardní situace? Márcio Vieira fauloval u pravého rohu vápna Erana Zahaviho a ten se již s Natchem staví k míči.
30
Jenže Andorra se prakticky ani nedostala za půlku soupeře a u míče jsou opět domácí, konkrétně Eytan Tibi.
29
Hosté budou mít míč na kopačkách o něco déle, protože Dabbur fauloval Moisése San Nicoláse.
28
Z pravé strany centroval do vápna Dasa. V tlačenici před brankou se dostával k míči Dabour, ale nezasáhl ho. Krátce poté přišel z levé strany nepřesný centr beka Tala Ben Haima a Andorra se na okamžik osvobozuje.
27
Být trenérem hostí, tak už Victora Rodrígueze asi vystřídám. Nejenže dnes byl už u několika tvrdých faulů, navíc zavinil penaltu a nyní opět poslal k zemi Natcha.
26
Útočník TOMER HEMED pokutový kop s přehledem proměňuje, když se k němu rozběhl hodně plouživě, ale počkal si tím na první pohyb Pola, který šel ke své levé tyči a Hemed následně poslal míč do středu branky.
25
Po faulu a nepochopitelném skluzu Victora Rodrígueze na Dabbura byl nařízen pokutový kop.
24
Eli Dasa se z pozice obránce dostal po pravé straně až k vápnu, odkud odcentroval, ale trefil pouze bránícího hráče.
22
Po přímém volném kopu Zahaviho přichází druhý gól domácích, o který se postaral NIR BITTON, jenž si naběhl na centr a hlavičkoval přesně k levé tyči gólmana. Domácí jsou jasně lepší a pokud bude Andorra takhle pokračovat, odveze si dnes pořádný brankový příděl. Asistence: Eran Zahavi.
21
Rodríguez je dnes hodně tvrdý, nyní fauloval právě Tala Ben Haima II a domácí tým bude mít k dispozici zajímavý přímý volný kop, ke kterému se šine kdo jiný než Zahavi.
19
Na půlce hřiště se provinil faulem Tal Ben Haim II. Je těžké jej lépe pojmenovat, na hřišti jsou dva hráči se stejným jménem.
18
Bitton byl v další velké šanci, ani tentokrát si na gólmana hostí nepřišel, který zatím drží pro Andorru přijatelný výsledek.
17
Gólman Andorry je již na svých a bude se opět pokračovat.
17
Ferran Pol se při svém zákroku možná lehce zranil a zůstává ležet na trávníku.
15
Izraelci hrají v naprosté pohodě a nyní nebyli zas tak daleko od druhého gólu v síti Andorry. Při rychlém kontru poslal zřejmě Eytan Tibi krásný pas na levou stranu pro Nira Bittona, který zkusil Ferrana Pola u levého rohu vápna obstřelit po jeho levé ruce, ale nezadařilo se.
13
Obránce Eli Dasa si před svým vápnem zpracoval obtížný míč, načež do něj zajel Victor Rodríguez a poslal jej tvrdě na zem. Záložník Andorry může být rád, že to není za žlutou kartu.
12
Další útočná akce Izraelců končí Zahaviho nepřesností, míč má tak na nohou a následně v rukavici Ferran Pol.
11
Krátce po rohovém kopu byl Eytan Tibi přistižen v ofsajdu, který asistent rozhodčího odmával naprosto správně.
11
Zahavi minul branku, hned poté budou domácí rozehrávat rohový kop.
10
Andorra sice na okamžik získala míč na půlce hostů, ale bylo to pouze labutí písní. Následně totiž při rychlé akci domácích fauloval Emili Garcia záložníka Avi Rikana a Izrael bude mít k dispozici další přímý volný kop.
8
K přímému volnému kopu se postavil Bibras Natcho, ale jeho střela neznamenala pro Ferrana Pola vážnější ohrožení. Ten si tak připisuje první zákrok.
7
Bitton poslal míč středem hřiště na Erana Zahaviho, který byl před vápnem faulován Ferranem Polem a bude z toho zajímavá standardní situace domácích.
6
Domácí jsou stále při chuti, gól jim nalil novou krev do žil. Drží soupeře na jeho polovině a kombinují.
4
Gólman hostí neudržel střelu Bittona, který napřáhl zhruba z třiceti metrů. Vypadla mu z náruče přímo na nohy volného ERANA ZAHAVIHO, který zblízka zamířil k pravé tyči branky. Asistence: Nir Bitton.
3
Po průniku Tala Ben Haima jr. budou domácí zahrávat rohový kop.
2
Středem hřiště zatáhl míč Nir Bitton, zkusil vystřelit, ale Pol předvedl jistý zákrok.
1
Domácí mají od první minuty míč na svých kopačkách a už jsou u vápna soupeře.
1
Na stadionu dozněly státní hymny, probíhá krátké předzápasové focení obou týmů a za okamžik se již začne hrát.

Izrael: Martziano – Dasa, Ben Haim (C) (46. Melikson), Tibi, Rikan – Bitton, Zahavi (46. Buzaglo), Natcho – Dabour, Hemed (75. Kayal), Ben Haim II.
Náhradníci: Haimov, Levi – Meshumar, Davidzada, Tzedek, Dgani, Ben Harush, Melikson, Kayal, Buzaglo, Vermouth, Sahar.

Andorra: Pol – San Nicolás, Lima (C), E. García, Marc García – C. Martínez, Vieira, Rebés, Rodrigues (55. Sonejee) – S. Moreno (73. Rubio) – Aarón Sánchez.
Náhradníci: J. Gómes – Sonejee, Rodrígues, Alves, Llovera, Rubio, G. Riera, Ayala.

Rozhodčí: Tamás Bognar – Oszkar Lemon, Theodoros Georgiou – Gabor Erös (vš. Maďarsko).
Dnešní zápas v haifské aréně Itztadion Sammyho Offera bude řídit jako hlavní sudí Tamás Bognar. Na lajny byli delegováni Oszkar Lemon a Theodoros Georgiou. Funkce čtvrtého sudího se zhostí Gabor Erös. UEFA samozřejmě delegovala i brankové sudí. Okolí velkého vápna budou hlídat Ádám Farkas a Jozsef Erdos. Všichni dnešní arbitři jsou z Maďarska.
Jak je z níže uvedeného příspěvku zřejmé, oba týmy se utkali již ve druhém kole této kvalifikační skupiny. Izrael v něm byl jasně lepší a po zásluze si přivezl domů výhru 4:1. Již ve třetí minutě se trefil Damari a i když Andorra v patnácté minutě vyrovnala penaltou Limy, stačili hosté strhnout do poločasu průběžné vedení na svojí stranu gólem Damariho čtyři minuty před přestávkou. Stejný hráč dokonal v 81. minutě hattrick a na konečných 1:4 upravil v šesté minutě nastavení z penalty Hamed.
Přehled vzájemných zápasů:
Andorra – Izrael 1:4 (kvalifikace ME 2016)
Andorra – Izrael 1:2 (kvalifikace ME 2008)
Izrael – Andorra 4:1 (kvalifikace ME 2008)
Andorra
Prakticky v každé kvalifikaci je fotbalový otloukánek řazen k největším outsiderům skupiny a nejinak tomu je i v právě probíhající kvalifikaci. Stačí se podívat na skóre andorrských fotbalistů, které je po šesti zápasech hrozivé, 3:23. Hodně blízko bodu byla Andorra v prvním zápase skupiny proti Walesu, se kterým od šesté minuty vedla 1:0 a do 81. minuty držela remízu, jenže pak přidal Gareth Bale druhý gól hostí a bylo vymalováno.
Izrael
Domácí tým dnešního zápasu začal kvalifikaci skvěle, když třikrát za sebou zvítězil, mj. hned v prvním zápase na půdě nebezpečného Kypru a cenný skalp si připsal doma proti Bosně a Hercegovině. Jenže poté se šnůra přerušila a přišly tři porážky za sebou, takže izraelští fotbalisté jsou rázem v naprosto odlišné situaci. Pokud chtějí uvažovat o finálovém turnaji evropského šampionátu, který bude za rok hostit Francie, musí dnes bezpodmínečně vyhrát.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dnešního zápasu šestého kola kvalifikace Mistrovství Evropy 2016, ve kterém proti sobě nastoupí Izrael a Andorra. Už z prostého porovnání obou týmů vyplývá, že jasným favoritem je dnes stát na pomezí Evropy a Asie, který by se chtěl výhrou nad fotbalovým trpaslíkem z Andorry dotáhnout na vedoucí dvojici Wales – Belgie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.