SESTŘIH 1.kola: HC Verva Litvínov - HC PSG Zlín 4:0

Ve třetí třetině jsme již branku neviděli. Hostující PSG nevstřelilo Vervě ani gól a 3 body tak zůstávají na severu Čech. Janus otevřel své extraligové působení v Litvínově čistým kontem.
59:20
Čech z pravého křídla otestoval pravý beton brankáře Januse.
58:40
Trávníček s Pavlíkem drželi kotouč u hrazení za Kašíkem asi 20 vteřin a jejich spoluhráči v klidu prostřídali.
58:23
57:35
Hosté dlouho kombinovali v pásmu Litvínova, ale ke střele se neměli a domácí se osvobozují.
56:22
Lukeš (LIT) vyloučen za sekání.
55:50
Lukeš prostrkával kotouč z křídla do středu kluziště, kde byl ale místo Jánského Pavlík, který se k zakončení neprosadil.
55:00
Řezníček se na modré rovnal ke střele až mu kotouč sjel z čepele.
54:10
Domácí jsou mírně ukolébání svým náskokem a hosté dostávají Januse do varu.
52:35
Vlach dostal přihrávku do jízdy, od modré čáry šel sám na Januse a ten jeho pokus zakončil nad vyrážečku vystihl a kotouč vytěsnil!
52:27
52:24
52:10
Ondráček obkroužil branku a v těžké bekhendové pozici nedokázal nasměrovat puk na branku, což se ukázalo býti geniální přihrávkou na Čecha, který však v rychlosti nedokázal nasměrovat puk mezi betony roztaženého Januse.
51:16
Pavelka se ocitl sám na hrotu útoku a tak od modré napřáhl golfovým úderem a jde střídat.
50:29
Domácí ve čtyřech.
50:27
Hosté si 5 na 3 dlouho nezahráli. Vyloučen Vlach (ZLN) za nedovolené bránění.
50:24
Hořava (LIT) to přehnal s forčekingem v útočném pásmu a inkasuje 2 minuty za sekání.
50:24
Říčkova střela od modré končí na jednom z bránících hráčů.
49:40
Matějíček od modré vypálil kolem clonícího Hübla, ale také kolem branky.
48:29
Pavelka (LIT) vyloučen na 2 minuty za podražení.
48:20
Pirošovo nahození od hrazení nadělalo Kašíkovi problémy, které ale střelec spolu s dorážejícím Písaříkem nedokázali využít, když si nedali přednost na puku.
46:56
46:55
Pavlík vypálil od modré a Kašík raději lapačkou jistil prostor za vlastními betony.
46:10
Gula se už už napřahoval k dorážce, ale je pískáno. Po předchozí střele byl Kašík zasažen do helmy.
44:56
Veselý (ZLN) si u hrazení vyšlápl na Januse a před domácí obranou ho uchránila pouze eskorta sudích, které s ním míří rovnou na trestnou lavici za nedovolené bránění.
44:45
Čech vyslal přihrávku na Šťastného do předu až příliš. Štastný tak u hrazení alespoň zasáhl Chaloupku, který mu oplatil stejnou mincí.
43:00
Sýkora na modré čáře odebral puk obránci a řítil se sám na brankáře Januse. Zvolil zakončení bekhendovou kličkou, ale domácí brankáře byl pozorný!
42:22
Hüblova střela z mezikruží byla tečována Matějíčkem, ten následně ještě nechtěně sekl domácího útočníka a sportovně se mu omlouvá.
40:49
Trávníček od modré čáry hledal najíždějícího Martynka až příliš nápadně.
40:41
40:01
Domácí zcela ovládli druhou část hry. V úvodu se trefil Trávníček a Martynek z Hořavou vyhnali z branky nejen pavouky, ale i Štůralu. Po příchodu Kašíka se obraz hry nezměnil, Zlín útočil pouze sporadicky, ale domácí už se střelecky neprosadili.
Další třetina začne přibližně v 19:15.
40:00
39:50
Pavlík se osmělil, projel od modré až před branku, ale nezakončil přesně.
39:30
Hanzl střílí z pravého kruhu nad.
38:41
Proti vyloučení svého spoluhráče protestoval Vlach (ZLN) tak vehementně až si vysloužil 10minutový trest za nesportovní chování.
38:41
Kubiš (ZLN) vyloučen na 2 minuty za vražení na hrazení.
37:40
Kubát mezi kruhy odmítl střelu a našel před brankou Pavelku, která ale nebyl na přihrávku zcela připraven a zakončil mimo.
35:42
Sýkora (ZLN) vyloučen na 2 minuty za sekání a s sebou na trestnou lavici si nese ještě pár pohlavků, když objektem jeho faulu byl Janus.
34:54
Neskutečně nyní Janus zasáhl proti střele Ondráčka, který dostal střelu jako na stříbrném podnosu, zakončoval do zpola odkryté klece, ale na poslední chvíli mu radost se bral pravý beton domácího brankáře.
32:50
Chaloupka přišel o puk za brankou, přihrávku dostal mezi kruhy Cibák a jeho střela na vyrážečku byla Janusem pouze tečována mimo tyče!
31:09
Poněkud hořce se z branky sune Štůrala, který chytal vcelku obstojně a jen díky jeho zákrokům není rozdíl ve skóre daleko větší. Do branky nastupuje Kašík.
31:09
Litvínov právě vstřelil branku!
Sotva domácí kotel shrnul gólový prapor, už jej znovu tahá nahoru. Střelou z pravého kruhu se prezentoval MILOSLAV HOŘAVA. Bez asistence.
30:44
Famózní hra na jeden dotek do které se zapojila celá formace a na jejím konci střelou do odkryté branky zakončuje ROSTISLAV MARTYNEK. Štůrala byl zcela bez šance. Asistence: Filip Pavlík, Robin Hanzl.
29:49
Hosté s pomocí tvrzeného skla vyhazují kotouč mimo hrací plochu.
29:40
Kubátova střela od modré tečována mimo branku.
29:08
Zlínská obrana pod permanentním tlakem musela faulovat a Řezníček (ZLN) dostává 2 minuty za hákování.
27:52
Štůrala je v jednom ohni. Trávníček vybojoval puk za brankou, našel před ní Martynka který z první napálil puk do míst, kam brankář Zlína vystrčil vyrážečku. Hanzl dorážkou minul a Trávníček v dalším pokusu po obkroužení branky nedokázal puk do sítě zastrčit.
27:14
Hübl stál na modré čáře v zákrytu s Jánským, dostal pak od Lukeše a řítil se sám na branku, avšak celou akci zastavila píšťalka sudího a signalizovaný ofsajd.
26:16
25:15
Další Žižkovu bombu Janus reflexivně vykopává pravým betonem.
24:48
Žižkova bomba od modré je těsně minula pravou tyč.
24:12
Trávníček (LIT) vyloučen na 2 minuty za faul loktem.
23:45
Vlach byl velmi aktivní v útočném pásmu, nejprve puk vybojoval, pak přesně přihrál na modrou čáru a ještě se sám dostal k dorážce.
22:49
Hüblova střela švihem nemířila mezi tyče, ale v ochozech to jen zahučelo.
22:00
Sklenička předával puk za vlastní branku tak nešikovně, že se ten odrazil přímo před Januse a Šťastný se k puku dostal přesně v duchu svého příjmení, avšak nepřesně zakončil.
21:05
Martynek dostal v rohu kluziště příliš mnoho prostoru, vyjel si před branku a jeho střelu Štůrala pouze vyrazil před připraveného MICHALA TRÁVNÍČKA, který už měl lehkou pozici. Asistence: Rostislav Martynek.
20:33
Pavelka perfektní zadovkou na modré čáře našel Lukeše, ten předal Hüblovi, který však ani z dorážky nevyzrál na Štůralu.
20:01
Domácí vlétli do třetiny ve velkém stylu a už v páté minutě přečíslil soupeře Karel Kubát. Domácí pak měli šanci skórovat ještě ve dvou přesilových hrách. První nevyužili, druhou budou dohrávat ve druhé třetině. Největší šanci v přečíslení 2 na 1 spálil Petr Holík.
Další třetina začne přibližně v 18:18.
20:00
19:55
Kubát už na modré nedokázal udržel pásmo. Vhazování ve středu kluziště.
19:40
Lukešova tvrdá střela z první se zastavila až o hrazení za brankou.
19:15
Ondráček (ZLN) vyloučen na 2 minuty za držení.
18:59
Vlach ve velké šanci ve chvíli kdy Januse vlastní obrana vytlačila z branky.
18:15
Hübl si vyměnil puk s Kubátem, ale zakončení nakonec na branku ani nedoletělo.
17:38
Piroš zakončuje tvrdou střelou z levého kruhu mimo tyče.
17:20
Berani zatím pouze nahazují.
15:38
Chaloupka ve snaze udržel kotouč ve třetině nahodil na branku Zlína a získává útočné vhazování.
15:10
Po Gulově střele kotouč propadl za Štůralu, ale obrana jej dokázala zastavit těsně před brankovou čarou a vyhodit pryč.
13:50
Domácí ucpali střední pásmo a hosté se nemohou prosadit do bližšího zakončení.
13:26
12:28
Štůrala v krátkém sledu podruhé u pravé tyče přerušuje.
11:58
Kubát naznačil od modré střelu, ještě přihrál Lukešovi, ale ten nedokázal puk před prázdnou brankou trefit.
11:26
Cibák (ZLN) dostává 2 minuty za nedovolené bránění a 10 minut osobní trest za nesportovní chování.
09:01
Hosté zvýšili aktivitu. Domácí sice stále vedou, ale hosté se rozehrávají.
07:53
Přečíslení Zlína 2 na 1 zakončil Holík střelou do Januse.
07:13
Martynkova střela z mezikruží končí na pravém betonu brankáře Štůraly.
06:28
Skelnička měl drobné problémy s dotírajícím Štumpfem, ale spolu s Pavlíkem situaci řeší.
06:11
Od Janusovi helmy se kotouč odráží do sítě za brankou. Máme zde první komerční přestávku v nové sezoně.
04:29
KAREL KUBÁT si od modré čáry parádně najel na přihrávku Hanzla mezi kruhy a otevírá skóre střelou do poloodkyrté branky. Asistence: Robin Hanzl, Rostislav Martynek.
00:05
Domácí jsou v úvodu zápasu aktivnější. Štůrala v brance Zlína zatím pod palbou.
00:01
Zajímavosti
Zlín zahajoval extraligu v Litvínově již před dvěma lety, tehdy si odvážel dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech.

Export bodů z ledu chemiků se loni v základní části podařil jen 5 celkům. Zlín si však odvezl alespoň bod za prohru 4:3 po samostatných nájezdech.

Před dnešním zápasem bude na ZS Ivana Hlinky k vidění trojice litvínovské zlaté "naganské" generace – Martin Ručinský, Jiří Šlégr a Robert Reichel, kteří převezmou ocenění za reprezentaci klubu
HC Verva Litvínov
Litvínov si již v hokejové CHL vyzkoušel ostré zápasové tempo bez Francouze v brance a bez Ručinského s Petružálkem ve druhé lajně. Vervě se vyhýbala vážnější zranění a tak nastoupí v ideální sestavě.