Je dobojováno, Caen nakonec udolal mírně favorizované Saint-Étienne těsně 1:0. O výhře modročervených rozhodl po hodině hry dorážkou do poloodkryté Ruffierovy svatyně Andy Delort. Hosté si v závěru vytvořili velký tlak a několik šancí, ale ani jednu z nich – včetně té Rouxovy, jenž přestřelil prázdnou branku – využít nedokázali. Z mé strany je to vše, příště na počtenou!
90+4
90+3
Už se rozběhla poslední minuta nastavení, zelenobílí budou nyní vhazovat z pravé strany. To je poslední šance na vyrovnání!
90+2
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Andy Delort, přichází Saïdi Ntibazonkiza.
90+1
Exekuce se ujal Damien Da Silva, jehož pokus o několik metrů přestřelil Ruffierovu svatyni. Následovat bude odkop od hotující svatyně.
90+1
To už známe i délku nastavení – tři minuty!
90
Teď se však budou muset bránit, Ruffier zahrál rukou mimo pokutové území, dostal žlutou kartu a domácí budou zahrávat přímý kop ze skvělé pozice!
89
Do konce základní hrací doby už zbývají jen necelé dvě minuty, hosté si v posledních minutách vytvořili místy až drtivý tlak.
88
Vercoutre po kontaktu s vlastním spoluhráčem upadl, hra je přerušena.
87
Do konce strhujícího duelu už zbývá jen zhruba pět minut, nepřesný centr Jonathana Brisona skončil v zámezí a následovat bude odkop od Vercoutreovy svatyně.
86
Vyběhnuvší Ruffier byl u míče dříve než dotírající Andy Delort, Saint-Étienneští zakládají další protiútok.
85
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Vincent Bessat, přichází Hervé Bazile.
84
Nolan Roux měl na kopačce vyrovnání, jenže jeho pokus vnějším nártem mířil nad odkrytou Ruffierovu svatyni!
82
Střídající Roux zkusil štěstí pokusem z poměrně nevýhodného úhlu, s nímž si Rémy Vercoutre s přehledem poradil.
81
Už mohlo být vymalováno, takhle nás stále čeká dramatický závěr. Zmůžou se zelenobílí na vyrovnání?
80
Přízemní centr Hamoumy domácí defenzíva odvrátila a do obrovské šance se dostal Andy Delort, jenž ale tváří v tvář vyběhnuvšímu Ruffierovi hostujícího gólmana překonat nedokázal!
79
Saint-Étienneští však musejí přidat, chtějí-li dnes pomýšlet na bodový zisk. Už na vstřelení gólu mají jen něco přes deset minut!
78
Jeden z hostujících obránců zblokoval prudký projektil Delorta z hranice pokutového území, čímž tak výrazně usnadnil práci brankáři Ruffierovi.
77
Čtvrthodinu před koncem se stále hraje zhruba na polovině hřiště, modročervení s přehledem kontrolují svůj hubený náskok.
75
S nedovolenými zákroky se roztrhl pytel, nyní byl faulován caenský stoper Alaeddine Yahia.
74
Střelec úvodního gólu Andy Delort se po neúprosném souboji s Bayalem Sallem ocitl v bolestech na trávníku, kde už leží dobrou minutu.
73
Ofsajd a v něm Ronny Rodelin, hosté se tak lacino dostávají k míči.
72
Střídání v týmu SM Caen: ze hřiště odchází Jordan Leborgne, přichází Jordan Adéoti.
71
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Jean-Christophe Bahebeck, přichází Romain Hamouma.
70
Do konce zápasu již zbývá jen něco málo přes dvacet minut, Yahiovi byl nyní odpískán faul na hlavičkujícího Roberta Beriće.
69
Po ojedinělé akci Les Verts opět sledujeme ofenzivní snahu Caenských, v hostující defenzívě v poslední době vznikají jářku trestuhodné díry a okna.
67
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ismaël Diomandé, přichází Vincent Pajot.
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Valentin Eysseric, přichází Nolan Roux.
67
66
Z následného rohového kopu hosté nic kloudného nevymysleli, Brison se vrací pro míč až na vlastní polovinu hřiště.
65
Už mohlo být vyrovnáno, Rémy Vercoutre ale reflexivním zákrokem proti prudké hlavičce Monneta-Paqueta podržel svůj tým!
63
Hosty inkasovaný gól očividně nabudil, hráčů Saint-Étienne je rázem doslova plné hřiště.
62
Caen právě vstřelilo branku!
Modročervení jdou do vedení! Bessat přesným přízemním centrem našel na vzdálenější tyči úplně volného ANDYHO DELORTA, jenž bez problémů překonal přesouvajícího se Ruffiera!
60
Po hodině hry stále platí bezbrankový stav, v posledních minutách jsou však jasně aktivnější domácí.
58
Ronny Rodelin se znenadání ocitl sám před Ruffierem, ale vracející se Bayal Sall míč na poslední chvíli přizvedl nad svatyni hostí!
57
Na hřišti se začíná přiostřovat, momentálně je k vidění jeden vyhrocený souboj za druhým.
56
Dennis Appiah v hlavičkovém souboji s Monnetem-Paquetem podklouzl, hosté mohou vyrazit do rychlého protiútoku.
55
Brison je v poslední době velmi často na zemi, krajní zadák ASSE nyní svou bojovností vybojoval míč pro svůj tým.
53
Caenským byl ve slibně rozjeté akci odpískán ofsajd, který podle opakovaných záběrů vůbec nebyl. To se samozřejmě domácím příznivcům ani krapet nelíbí.
52
Exekuce se ujal Damien Da Silva, nicméně jeho prudký centr skončil v Ruffierových rukavicích – žádný problém pro hostujícího gólmana.
51
Jonathan Brisson u postranní čáry zajel do pronikajícího Appiaha, domácí tak budou mít k dispozici další přímý kop! Hostující zadák navíc vidí žlutou kartu.
50
Delortův centr defenzíva bílozelených odvrátila na rohový kop, po změně stran jsou domácí jednoznačně aktivnějším týmem.
48
Jordan Leborgne zareagoval příliš pozdě a než k němu míč stačil doletět, ujal se jej jeden z hostujících beků.
47
Výkopu druhé půle se ujali domácí, nic kloudného však s míčem nevymysleli a následovat bude pouze odkop od Ruffierovy svatyně.
46
Úvodní pětačtyřicetiminutovka je za námi, skóre se v ní neměnilo. Zatím sledujeme vyrovnané utkání s množstvím šancí na obou stranách, ani jeden tým si ale nevytvořil žádnou opravdovou "tutovku". Změní se na tom něco po změně stran? Do Caenu se vrátíme znovu v 18:00.
45
45
Následný rohový kop žádné nebezpečí nezapříčinil, kulatý nesmysl opět skončil v zámezí a tentokrát bude hra pokračovat pouze odkopem od Vercoutreovy klece.
44
Rychlý protiútok Les Verts zaváněl gólem, nicméně pokus Monneta-Paqueta Vercoutre dokázal vyrazit do zámezí!
43
Berićův centr z pravé strany omylem tečoval Yahia, naštěstí pro něj ale míč nesměřoval mezi tři tyče Vercoutreovy svatyně.
42
Aktivní Monnet-Paquet vybojoval další rohový kop pro hosty, Vercoutre se bude muset mít i v závěru první půle na pozoru.
41
Po dlouhém přemýšlení nakonec hlavní sudí udělil Ismaëli Diomandému žlutou kartu.
41
Julien Féret zůstal po tvrdém zákroku ležet na trávníku, což se samozřejmě nelíbí trenérovi ani příznivcům Caenu.
40
Dalekonosný odkop hostí končí až u Rémyho Vercoutrea, který se chystá uvést míč zpět do hry dlouhatánským výkopem.
39
Lemoine nic nevymýšlel a odkopl míč do bezpečí, modročervení budou vhazovat na vlastní polovině hřiště.
38
Po rohovém kopu se k nebezpečné hlavičce dostal Alaeddine Yahia, ale jeho rána mířila těsně nad Rufierovu svatyni!
36
Hráči Les Verts se stále nemohou vymanit ze sevření domácího celku, Caen je v posledních minutách jednoznačně aktivnější.
34
Nakonec to nebylo nic hrozného, Bahebeck je čilý jako rybka a hra může pokračovat.
33
Po tvrdém souboji s Appiahem zůstal v bolestech na trávníku ležet Jean-Christophe Bahebeck, hra je přerušena. Doufejme, že hostující forvard bude v pořádku.
32
Ta nebyla vůbec špatná. Po rychlé kombinační akci se míč dostal na kopačku Vincenta Bessata, jenž však z ostrého úhlu přestřelil Ruffierovu svatyni.
31
Emmanuel Imorou byl nedovoleným způsobem sražen k zemi přesně u půlící čáry, po půlhodině hry budou Caenští rozehrávat další útočnou akci.
30
To už neplatí, tísněný Bessat pouze odevzdal míč hostujícím zadákům.
29
S centrem mířícím do pokutového území si hravě poradil stoper Moustapha Bayal Sall a odvrátil míč do bezpečí, nicméně s kulatým nesmyslem stále hrají domácí.
28
Rémy Vercoutre vyboxoval centr z levé strany až téměř k půlící čáře, čímž osvobodil bránící se hráče Caenu.
27
Domácí stoper se zdá být v pořádku, hra tak může vesele pokračovat.
26
Berić se srazil s Yahiou, druhý jmenovaný stále leží na trávníku a nevypadá to, že by se měl v nejbližší budoucnosti zvednout.
25
Vercoutreův dlouhatánský nákop nadělal Ruffierovi a spol. spoustu starostí, k míči se totiž dostal aktivní Delort a prudce vypálil, strážce hostující svatyně ale míč vyrazil na roh!
24
Centr Monneta-Paqueta caenská defenzíva odvrátila a poté vytlačila hosty až na jejich vlastní polovinu.
23
Bahebeck se v pokutovém území po souboji jeden na jednoho ocitl na zemi, ale toto na penaltu rozhodně nebylo.
22
Oba trenéři žvýkají jako o závod, divoký průběh zápasu, v němž se hra neustále přelévá ze strany na stranu, je nemůže nechat klidnými.
20
Andy Delort ve vzdušném souboji fauloval kapitána bílozelených Perrina, Les Verts tak budou mít na polovině hřiště čas a klid na rozehrávku.
19
Kolmice na rozběhnutého slovinského snajpra Roberta Beriće byla příliš prudká, hostující útočník míč nestihl zachytit na hrací ploše.
18
Brisonův centr z levé strany za nic nestál, přesto z něj hosté vytěžili maximum: rohový kop.
17
V posledních minutách se míč přelévá ze strany na stranu, sledujeme velmi svižný fotbal.
16
Jonathan Brison byl faulován na levé straně hřiště – rozehrávka pro Saint Étienne.
14
Z následného rohového kopu Les Verts nic nevytěžili, domácí odkopli míč až kamsi k půlící čáře, kde protiakci zakládá Imorou.
13
Jeden z domácích hráčů omylem tečoval Monenetovu-Paquetovu střelu tak nešikovně, že míč mířil do horního růžku svatyně Rémyho Vercoutrea. Domácí gólman si ale tygřím skokem poradil!
12
Diomandé na poslední chvíli zatáhl za záchrannou brzdu a zfauloval unikajícího Féreta, domácí jsou v úvodu jednoznačně aktivnější.
11
Berić omylem odhlavičkoval míč jen do moci domácích hráčů, ti však z následného závaru před Stéphanem Ruffierem nic kloudného nevytěžili.
10
Perrin se nedohodl s Bayal Sallem, výsledkem toho je další rohový kop ve prospěch Caenu.
8
Andy Delort se s tím nepáral a z nějakých dvaceti metrů tvrdě vystřelil, jeho pokus však alespoň zpomalil jeden z bránících hráčů St. Étienne a Ruffier tak měl práci usnadněnou.
7
Clercův centr z pravé strany nadělal před Vercoutrem pořádnou neplechu, domácí gólman však nakonec zasahovat nemusel, poněvadž Robert Berić se provinil útočným faulem.
6
Moustapha Bayal Sall odvrátil míč jen k Rodelinovi, který na opačném kraji hřiště našel Vincenta Bessata, jehož střela mířila přesně do Ruffierovy náruče.
5
Za hlasitého potlesku domácích příznivců budou hráči Caenu zahrávat vůbec první rohový kop tohoto utkání.
3
Alaeddine Yahia se s tím nepáral a před dotírajícím Eyssericem odvrátil míč do zámezí.
2
První akce domácího celku se nesetkala s úspěchem, míč skončil v autu a následného vhazování se ujme Jonathan Brison.
1
Hráči Stade Malherbe do zápasu vyrukovali v tradičních modročervených dresech, zatímco Les Verts hrají v bílozelené kombinaci.
1

SM Caen: Vercoutre – D. Appiah, Yahia, Da Silva, Imorou – Leborgne, Seube, Féret – Rodelin, Delort, Bessat.
Náhradníci: Reulet – Ben Youssef, Louis, Adéoti, Bazile, Alhadhur, Ntibazonkiza.

AS Saint-Étienne: Ruffier – F. Clerc, Perrin, Bayal Sall, Brison – Lemoine, Diomandé – Eysseric, Berić, Monnet-Paquet – Bahebeck.
Náhradníci: Moulin – Polomat, Pajot, Corgnet, Roux, Hamouma, Assou-Ekotto.

Rozhodčí: Hamel – Plancon, Gaillard.
Saint-Étienneští určitě přijedou do Caenu s velkou touhou po vítězství, poněvadž za sebou tahají nelichotivou sérii dvou porážek v řadě. Čtvrteční prohra 2:3 na hřišti Lazia Řím v rámci Evropské ligy rozhodně není žádnou blamáží, to se ale tvrdit nedá o týden starém výprasku 1:4 od Nice – navíc doma! Nechme se překvapit, zdali Les Verts napraví nedůstojný výsledek a zaberou na hřišti Caenu.
Caen střídá lepší zápasy s horšími jako na houpačce, momentálně mu však patří solidní sedmá příčka ligové tabulky. Po debaklu 0:4 od silného Lyonu na konci srpna se červenomodří dokázali oklepat a v září vyhráli tři zápasy ze čtyř. Nutno dodat, že jim přál los – Troyes, Montpellier i Ajaccio totiž okupují samé dno tabulky. Do její druhé poloviny patří i Lorient, na něj ale Caen nestačil. Nechme se překvapit, jak se vypořádá se silným AS.
Deváté kolo francouzské fotbalové Ligue 1 dnes pokračuje dalšími čtyřmi zápasy, od 17 hodin je mimo jiné na programu atraktivní duel mezi SM Caen a AS Saint-Étienne. Přeji příjemný fotbalový zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.