SESTŘIH: 36. kolo extraligy,HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 5:2

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a budu se na Vás těšit opět někdy na počtenou.
Tři body dnes zůstávají v Ostravě. Vítkovičtí si v první třetině vypracovali jasný náskok, ze kterého ve druhé části těžili, protože misky vah se otočili, a byla to právě Energie, která měla více ze hry, dokázala si vypracovat více šancí a celkově působila mnohem svižnějším dojmem. V této, z jejich strany výborné třetině, však dala jen dvě branky, více jí domácí gólman nepovolil. Do třetí části nastoupily oba týmy velmi svižně, hra se přelévala ze strany na stranu, jedinou branku však dokázaly vstřelit Vítkovice, zajistit si tak klidnější závěr zápasu a dotáhnout utkání do vítězného konce.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel – PATRIK ZDRÁHAL
HC Energie Karlovy Vary – TOMÁŠ RACHŮNEK
59:55
Hosté se znovu prosazují do pásma, ale už se zřejmě nic zásadního nestane.
59:44
Olesz se prodral do pásma, byl ne moc vybíravě zastaven v rohu Vachovským, už už to vypadalo, že se strhne nějaká šarvátka, ale vítkovický útočník si tento krok rozmyslel.
59:28
Vítkovice si opět berou puk pod kontrolu, ještě půjdou pozdravit Habala.
59:06
Huna se zčistajasna objevil v mezikruží, ale Kantor byl připraven.
58:43
Hostům se podařilo veškeré snahy domácího celku zrušit, nyní jsou to oni, kteří se dostávají před Kantora.
58:10
Spolupráce druhé vítkovické formace své ovoce nepřinesla, Vandas byl obrán o puk.
57:35
Zakázané uvolnění pro tým Energie.
57:06
Vítkovičtí se okamžitě ujali kotouče a přesouvají se do pásma k Habalovi.
56:59
Gríger prudce vypálil, ale nastřelil zadní plexisklo.
56:37
Karlovarští se celkem lehce dostali k puku, Kantor má dobrý výhled, také jeho spoluhráči se stačili vrátit.
56:01
Burger si dokázal poradit s bránícím hráčem, přihrál na Balána, ale ten netrefil puk podle představ.
55:27
Domácím se podařilo dostat k puku, uklidňují hru a rozehrávají.
54:50
Jan Tomeček s Bičánkem couvali před Burgerem, druhý jmenovaný bek upadl, ale Jan Tomeček byl s pukem jistý.
54:23
Velmi dobře to teď zkusil Bičánek, Rachůnek byl připraven na dorážku, ale nedostal prostor.
54:17
Flek využil dobré situace, sebral kotouč a společně s Vachovcem se rozjeli k vítkovické brance, puk ale končí u Kantora.
54:01
Probíhá komerční přestávka.
53:49
Domácí se znovu rozjeli přímočaře na branku střelenou Habalem.
53:29
Zakázané uvolnění Karlových Varů.
53:05
Do vítkovických žil se vlila nová vlna energie, ovládají kotouč.
52:42
Vítkovice právě vstřelily branku!
Fanoušci na hale si mohou trochu oddechnout, napnuté nervy jim uklidňuje po parádní přihrávce Zdráhala kapitán JIŘÍ BURGER – 5:2. Asistence: Patrik Zdráhal, Jan Štencel.
52:20
Karlovarští se přesunují ke Kantorovi.
51:47
Vandas kroužil s pukem v pásmu, jeho přihrávka však padla do území nikoho.
51:14
Strapáč před Habalovou klecí, ale ten byl na svém místě.
51:00
Kotouč končí v rohu u Kantora, domácí ale zřejmě budou u puku první.
50:43
Zakázané uvolnění Energie.
50:36
Bičánek v kleku ztlumil puk na hrudi, ze středního pásma pokračují hosté v napadání.
50:11
Karlovarští jedou vystřídat, přesto se domácí nemohou dostat z obranného pásma.
49:48
Hosté okupují útočné pásmo.
49:25
Vítkovičtí trenéři si berou oddechový čas.
49:07
Vandas byl přišpendlen na zadní mantinel Bičánkem, který mu nedovolil hrát.
49:00
Puk zašlápnut u mantinelu, sudí už hodnou chvíli vyčkávají.
48:33
Hosté mají kontrolu nad pukem.
47:04
Boj o kotouč ve středním pásmu.
46:49
Hosté před domácí brankou, Gríger se ale dlouho připravoval, tváří v tvář Kantorovi pak neuspěl.
46:08
45:58
Vítkovičtí se propracovali do pásma, Němec poslal obloučkem puk na Hlinku, ale kotouč končí v rohu.
45:43
Domácím se nedaří dostat k puku.
45:28
Vhazování u Kantora vyhráli hosté.
44:55
Vítkovice se rozjely do pásma, na Zdráhala si však počkal Bičánek.
44:25
Benák drží kotouč za brankou a čeká na střídající spoluhráče.
44:08
Za brankou Habaly probíhá boj o puk.
43:47
Karlovarští zrychlili svou hru.
43:22
Vítkovičtí se i s pukem dostali do středního pásma, ale jen nahodili kotouč na branku a urychleně střídají.
43:00
Hra u Kantorovy branky.
42:35
Za nastřeleným pukem sprintoval Němec, ale hosté u něj byli jako první.
42:27
Další zakázané uvolnění domácích.
42:23
Flek hodně nevybíravě srazil zezadu domácího hráče, ale sudí mlčí.
42:04
Zakázané uvolnění Vítkovic.
42:00
Oba týmy vletěly do třetí třetiny s velkou vervou, hraje se rychle od branky k brance.
41:27
Hosté rozehrávají od své klece, Kolouch sám na narušení rozehrávky nestačil.
41:12
Plexisklo za domácí brankou se otřáslo.
40:58
Hosté musejí vycouvat z pásma.
40:43
Kotouč létal kolem Kantora, do branky jej nedostal nikdo.
40:21
Vítkovičtí v útoku, ale karlovarští se nenechávají zastrašit.
40:05
Vhazování pro hosty.
40:01
Ve druhé třetině bylo hosty konečně pořádně vidět, předvedli vítkovickým lekci z efektivity. Z minima v této třetině vytěžili maximum a snížili na rozdíl dvou branek. Domácí jako by přišli o energii, která přešla do hry hráčů ze západu Čech. Nechme se překvapit, kolik branek ještě uvidíme a do které sítě vlastně padnou.
Další třetina začne přibližně v 18:43.
40:00
39:51
Kantor je ve střehu, puk míří do rohu.
39:40
Hra ve středním pásmu, puk kontrolují hráči v zeleném.
39:18
Kotouč klouže za Kantorovu klec, hosté jej ale nenásledují.
38:49
Neurovnaná hra u karlovarské klece, puk odskakuje od hokejek oběma celkům.
38:22
Nepozornost domácího celku zachránil Hovorka, který se pohotově vydal pro puk a okamžitě jej poslal do útoku.
38:07
37:55
Huna se obtočil kolem branky, ale k tyči se mu nepodařilo puk zamést.
37:32
Hosté zkoušejí střílet i z velké vzdálenosti, Kantor se má co otáčet.
37:05
Hosté bojují o puk ve svém útočném pásmu.
36:34
Balán se Zdráhalem se natlačili před branku, ale gólman byl připraven. Vhazuje se po jeho pravici.
35:59
35:53
Puk ve středním pásmu.
35:42
Kucsera dobrou střelou prověřil pozornost Habaly.
35:12
Další vyhození hostů, Gorčík výborně forčekuje.
34:17
Kudělka se musí vrátit pro puk, který hosté odeslali až ke Kantorově kleci.
34:04
Domácí se rozestavěli u Habaly.
33:59
Hru v početní výhodě předvedou domácí, Benák je odeslán na trestnou lavici pro hru vysokou holí.
33:59
33:03
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hosté snižují!!! Karlovarští se znovu bleskově protáhli do pásma, Rachůnek si objel Šticha, těsně u branky nahrál najíždějícímu JAKUBOVI SVOBODOVI, který snižuje na rozdíl dvou branek – 4:2. Asistence: Tomáš Rachůnek.
32:44
Krátká chvilka pro Energii u Kantora, ale vítkovičtí přenášejí hru pryč.
30:39
Kolouch v pádu zamířil na branku, ale skóre se nemění.
30:28
Vítkovice se usazují v pásmu.
30:06
Karlovarští dlouho v plném počtu nehráli, za hru vysokou holí je potrestán Gulaši.
29:47
Tato přesilovka domácím moc nevyšla, Huna se zapojuje do hry.
29:26
Hosté vyhazují puk ke Kantorovi.
29:20
Od modré to zkusil Philipp, ale Habal měl dobrý výhled.
29:02
Burgerova střela byla sražěna mimo.
28:47
Domácí se až nyní rozjeli do pásma a zahájí přesilovku.
28:05
Hosté i s pukem za domácí brankou, vítkovičtí se musejí zkoncentrovat.
27:47
Ostravskou trestnou lavici si po nějaké době vyzkouší hostující Huna.
27:43
Karlovarska snaha ale končí na zadním mantinelu, puk přebírají domácí.
27:23
Jsou to ale hosté, kdo se dostává do útoku.
27:10
Vítkovičtí vybojovali v rohu u Habaly kotouč.
26:56
26:08
Karlovy Vary v plném počtu.
26:02
Hostům se podařilo vyhodit puk daleko od své klece.
25:51
Vítkovice se znovu usazují u Habala.
25:33
Hosté vyhazují ke Kantorovi a přesunují se do středního pásma.
25:14
Balán nezužitkoval dobrou přihrávku od modré.
24:54
Strapáč spolupráci s Hovorkou nezpečetil.
24:40
Vítkovičtí usazeni před hostující brankou.
24:08
Za nedovolené bránění je mezi trestoměřiče odeslán hostující Redlish.
23:42
Habal kontroluje svou branku, Vítkovicím se ale nedaří prosadit.
23:00
Domácí se ujali puku a krouží útočným pásmem.
22:28
Hosté téměř okamžitě svou početní výhodu přetavují v branku, když se prosadil VÁCLAV BENÁK. Asistence: Radim Bičánek a Jakub Svoboda.
22:17
Přesilová hra se bude týkat hostů, domácí Tomi se provinil podražením.
22:08
Zdráhal se rozjel na Habala, ale neměl velkou rychlost a nastřelil jen jeho betony.
22:08
Na branku hostů se řítil Zdráhal, sekundoval mu Burger, Zdráhal byl však zahákován Gulašim – je nařízeno trestné střílení.
21:53
Hosté posílají puk před Kantora.
21:26
Domácí usazeni u karlovarské klece.
20:49
V dobrém postavení se u Habala objevil Hovorka, ale minul puk.
20:27
Vítkovičtí se dostávají ke kotouči a formují se do útoku.
20:05
20:01
V brance Karlových Varů se objevuje čerstvý Vladislav Habal.
20:01
Perfektní třetina z pohledu vítkovického fanouška, jinak se to ani nazvat nedá. Domácím se daří,na co sáhnou, naopak hostům se až na několik dobrých okamžiků nedaří dostat do tempa. Není to ale dávno, kdy Vítkovice také nad svým soupeřem vedly o tři branky a nakonec si odnesly jen jeden bod, karlovarští tedy rozhodně nemusejí skládat své zbraně.
Další třetina začne přibližně v 17:52.
20:00
19:45
Vítkovičtí i nadále atakují hostující branku.
19:35
Zdráhal se drze tlačil mezi dva hráče hostů, ti jej nakonec zpacifikovali, puk zamířil k Burgerovi.
19:25
Od zadního mantinelu poslal Zdráhal přihrávku mezi kruhy na MICHALA HLINKU, který švihem prostřelil Závorku – 4:0. Asistence: Patrik Zdráhal.
18:37
Domácí se drží u branky, hledají skulinku.
18:10
Olesz se protáhl do pásma podél mantinelu.
17:54
Puk končí mezi fanoušky, bude se vhazovat před útočným pásmem domácích.
17:39
Hraje se ve středním pásmu, vítkovičtí ale kontrolují puk.
17:33
Hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
17:03
Hosté posílají puk až za Kantora.
16:43
Závorka je v pohotovosti, vítkovičtí usazeni v pásmu.
16:14
Další vítkovický útok zbrzdil Gulaši za cenu faulu, odjíždí na trestnou lavici za podražení.
15:33
Vítkovičtí prolétli do pásma, po rychlé a přesné nahrávce Koloucha na MICHAELA VANDASE se Závorka již nestačil přesunout a vítkovický útočník mohl mířit do odkryté branky – 3:0. Asistence: Petr Kolouch, Lukáš Kucsera.
14:52
Kotouč mířil k modré, Gríger jej ale propásl a hosté se tak musejí bránit.
14:28
Do hry se po delší době zapojuje také vítkovický Kantor.
13:42
Kotouč ve středním pásmu.
13:18
Čerešňákova dělovka se neujala.
12:41
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, Závorka je ve střehu a jeho spoluhráči hledají, kudy se dostat ke kotouči a poslat jej ke Kantorovi.
12:05
11:40
Vítkovický tlak na Závorkovu klec se zvyšuje každým okamžikem.
11:07
Vítkovičtí se okamžitě dostali do pásma, Čerešňák poslal puk na branku, těsně před Závorkou jej tečoval Burger, ale mimo.
10:30
10:15
Vítkovický Olesz se spoluhráči dobře napadají hostující rozehrávku.
10:00
Domácí odesílají puk do bezpečí.
09:43
Kůs číhal u levé tyče, ale puku se nedostal.
09:30
Gulašiho střela byla sražena do ochranné sítě.
09:09
Bičánek si nabruslil do lepší pozice, vystřelil mezi hráče, ale Kantor byl na místě.
08:50
Kotouč se ocitá za karlovarskou brankou.
08:30
Přesilová hra také pro hosty, hákováním se provinil Burger.
08:30
08:13
Hosté se dostali k puku a rozvážně míří ke Kantorovi.
07:38
Vítkovičtí stále u kotouče, karlovarským se nedaří vyhodit alespoň do středního pásma.
06:58
Velký závar utvořila druhá formace Vítkovic, ale Závorka svou branku dokázal – jen tak.tak, ale přece – uhlídat.
06:27
Domácí jsou v útoku jako doma, Závorka neví, na kterou stranu dříve skočit.
05:30
Domácí přidávají další branku, VOJTĚCH TOMI si pohrál s pukem, přes bránící hokejku prostřelil Závorku – 2:0. Asistence: Erik Němec.
05:16
Tomi s Němcem v pásmu, ale puk se jim motá pod hokejky.
05:08
Vítkovičtí se rozjíždějí od své branky.
04:50
Burger zavezl kotouč na opačnou stranu, ale Závorka příliš práce neměl.
04:25
Karlovy Vary pokračují v obléhání vítkovické klece.
04:03
Domácí gólman si teď neoddechl, naopak se musel pekelně soustředit proti pokusům hostů.
03:31
Kantor ve střehu, Bičánek to zkusil od modré, Rachůnek zleva.
03:16
Hosté vystřídali a zakládají útok.
02:48
Gríger se dostal do pásma lehce, jeho střela z kruhu ale letěla nad branku.
02:34
Vhazování ve středním pásmu.
02:05
Hra přerušena pro přihrávku rukou.
01:50
Domácí pokračují v ataku karlovarské klece.
01:30
Vítkovičtí využívají přesilovku!! Balán volným prostorem našel na opačné straně Burgera, který nastřelil puk na branku, PATRIK ZDRÁHAL umístil jeho pokus přesně do sítě – 1:0. Asistence: Jiří Burger, Stanislav Balán.
00:57
První přesilovka pro domácí, Rohan je vyloučen za sekání.
00:35
Vítkovická snaha je zastavena pro ofsajd.
00:10
Hosté vyhráli vhazování a budou začínat ze svého obranného pásma.
00:01
Ještě jedna milá povinnost, bude předána helma pro nejlepšího hráče "Radegast indexu". Helmu předá bývalý vítkovický hráč Jaroslav Lyčka – Petr Strapáč je prvním útočníkem, který v letošní sezóně tuto cenu získal.
Domácí hráči právě vjíždějí na led, jsou o chvilku později následováni hráči v zelených dresech a bílých přilbách. Za chvíli vše vypukne.
Také vítkovické mužstvo je představováno na multimediální kostce nad ledem.
Fanoušci v hale jsou právě seznamováni s podobou a soupiskou karlovarského týmu.

HC Vítkovice Steel: Kantor (Dolejš) – Kudělka, Čerešňák, Štich, Štencel, Klok, Philipp – Hovorka, Strapáč, Olesz – Kucsera, Kolouch, Vandas – Burger, Balán, Zdráhal – Němec, Hlinka, Tomi

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Bičánek, Tomeček, Sičák, Gulaši, Dvořák, Benák, Redlish – Rachůnek, Gríger, Svoboda – Rohan, Kůs, Bartek – Flek, Vachovec, Huna – Gorčík, Osmík, Tomeček

Rozhodčí: Pešina, Úlehla – Hynek, Belko
Ve vítkovickém dresu by se mohl domácímu publiku představit Petr Kafka, po deseti letech oblékne vítkovický dres také obránce Radek Philipp, s nímž se vítkovičtí dohodli na angažmá do konce této sezóny. Naopak na karlovarské střídačce se domácím fanouškům představí "starý známý" Peter Oremus, na ledě v dresu Karlových Varů ukáže Rudolf Huna.
V letošní sezóně se týmy potkaly už dvakrát, oba zápasy vyhrály Vítkovice (6:1; 3:1). Loňská sezóna byla o něco příznivější také pro Vítkovice, které vybojovaly osm bodů s těsným skóre 9:8 (4:3; 2:1 sn; 0:2; 3:2).
Vítkovice si v posledních pěti zápasech připsaly čtyři body za prohru v prodloužení (s Pardubicemi) a jednu výhru (s Mladou Boleslaví). V posledním kole však body nedokázaly potvrdit, když ve Zlíně prohráli 1:3. Karlovy Vary si v posledních pěti utkáních připsaly také čtyři body (výhru nad Mladou Boleslaví, prohra po nájezdech se Zlínem). V posledním kole se představili na ledě Olomouce, kde nedali ani branku a odvezli si prohru 0.3. Oba týmy tedy mají velký zájem o nabízející se tři body.
Lídrem kanadského bodování karlovarských je se sedmadvaceti body Tomáš Rachůnek (9+18), který se společně s Rostislavem Maroszem (7+18) dělí o post nejlepšího nahrávače. Nejlepším střelcem je ale s deseti góly Martin Bartek (10+5). Pět bodů ve statistice "+/-" mají útočník Martin Osmík a obránce Tomáš Dvořák. Nejtrestanějším hráčem je s jednapadesáti trestnými minutami útočník Radek Duda, ten však už obléká dres Litvínova, a tak jeho štafetu přebral s dvaatřiceti trestnými minutami útočník Michal Vachovec. Gólman Tomáš Závorka je jedničkou týmu s průměrem 2,70 a úspěšností 91,76%.
Tahounem domácích je s osmnácti body navrátilec Rostislav Olesz (13+5). Nejlepšími nahrávači jsou s dvanácti přihrávkami obránci Tomáš Kudělka (3+12) a Peter Čerešňák (0+12). Nejlepším bekem Vítkovic je s patnácti body Tomáš Kudělka (3+12), kterému se také daří ve statistice "+/-" bodů, když jich nasbíral +9. Nejtrestanějším hráčem je s dvaasedmdesáti trestnými minutami obránce David Štich. I když v posledních kolech chytal Pavel Kantor, lepší statistiky hovoří pro Daniela Dolejše, který má průměr 2,33 a úspěšnost 91,53%.
Vítkovicím patří v aktuální tabulce 11. místo s pasivním skóre 88:95, bilancí 11-4-1-19 a 42 body. Hostujícímu celku Karlových Varů se ale daří ještě méně, společně s Litvínovem má 36 bodů, ale momentálně jim patří poslední, 14.místo při bilanci 10-2-2-21 a skóre 77:108.
Dnešním soupeřem pro domácí Vítkovice je tým, který se musel přesunout přes celou republiku, až ze západních Čech, a tím týmem jsou Karlovy Vary.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.