Utkání nakonec končí poměrně překvapivou, ale zaslouženou výhrou hostujícího celku. Ten o třech bodech, které za tuto výhru získá, rozhodl v první třetině, hlavně poté brankou v oslabení pět vteřin před první sirénou. Ode mě je to dnes vše, děkuji za sledování.
59:59
Kovář nyní poté, co mu Wolski vyrazil hůl, odpálil kotouč takovým prapodivným zákrokem, vypadalo to jako volejbalová smeč. Následovala ještě šarvátka, kde se vylučuje na obou stranách, zbývá ale jedna jediná vteřina!
59:29
Domácí pálí ze všech stran, Jakub Kovář ale odolává, následně se hosté osvobozují.
58:50
Košečkin zůstává na střídačce, domácí budou hrát 6 na4!
58:50
Domácí si samozřejmě berou oddechová čas.
58:50
Bude se vylučovat! Jan Kovář by po buly jasně podražen Petrem Koukalem (JEK) a ať se vzteká jak chce, na trestnou lavici musí. Hokejka mezi nohama byla jasně viditelná.
58:48
Domácím se nyní ale nepodařila rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění, to je pro ně nemilé.
58:22
Košečkin ještě zůstává v bráně, jakmile se ale jeho spoluhráči zmocní puku, určitě ji rychle opustí.
57:50
Wolski je na ledě, domácí v plné sestavě, mají něco málo přes dvě minuty na vyrovnání.
57:07
Jakub Kovář nyní vyjel až do rohu, kde si trochu pohrál s pukem a zároveň i s napadajícím hráčem, následně v klidu rozehrál.
56:25
Ještě nějaká minutka a půl zbývá z Wolskiho trestu, poté budou moci domácí začít hon za vyrovnáním, pokud tedy neinkasují.
55:24
Filippi za bránou vybojoval puk, předložil ho do mezikruží na Platonova, který vypálil z první, pravou tyčku minul jen o pár centimetrů. Kdyby mířil přesněji, mohl se radovat, Jakub Kovář totiž tuto střelu vůbec nezbystřil.
54:39
Hostující trenér si vyžádal oddechový čas!
54:39
Domácí se zatím brání dobře a dokonce i útočí. Filippi vyvezl kotouč po levé straně a vystřelil, Jakub Kovář kotouč v pohodě chytá. Timkin se poté ještě dostal do strkanice, byl to myslím Lee, rozhodčí vše ale rychle ukončili.
53:50
Tak to je ale nepříjemné pro domácí! Polák Wolski při průniku do útočného pásma nechtěně zasáhl protihráče hokejkou do obličeje a je tam krev, to znamená 2+2 minuty!
53:25
Mozjakin projel obranou hostů jako nůž máslem, je to sice otřepané slovní spojení, ale opravdu s tím neměl potíže. Zakončit se mu ale nepodařilo, puk se postavil na hranu.
52:23
Domácí se ubránili a až na jednu šanci s tím ani neměli moc práce, opět hrají v plném počtu.
52:04
Až nyní přišla první střela, o to nebezpečnější to ale bylo! Vasilevskij vypálil od modré pouze do mantinelu za bránou, odkud se kotouč odrazil přímo na hůl Torčenjuka, ten ale nedokázal překonat ležícího Košečkina.
51:40
A znovu, toto vypadá na v klidu ubránění dvě minuty pro Metallurg.
51:19
Hostům se tato početní výhoda nedaří, nemohou se s pukem usadit v útočném pásmu.
50:49
Vzápětí přichází od obránců další vyhození, nyní až za bránu Jakuba Kováře.
50:36
Domácí se ale hned na úvod oslabení osvobozují.
50:23
Je to ale přesilovka pro hosty, za podražení si odsedí dvě minuty na trestné lavici Charytinskij (MET).
50:02
Tak jsem to asi zakřikl, ale nyní rozhodčí necitlivě zapískal, když se akorát Košečkin chystal puk vyhodit z lapačky a rozehrát, naznačoval to poměrně jasně.
49:48
Ačkoliv se hraje velmi opatrně, tak hra celkem rychle utíká. Málo se přerušuje, a tak se pomalu dostáváme do poloviny třetí části.
48:59
Zdá se, že místo Zaripova nyní nastupuje v první formaci Wolski. Je pravda, že Zaripova jsme nyní dlouho neviděli.
48:15
Takovýchto šancí asi nebude s tímto opatrným stylem hry moc, tudíž každá neproměněná je musí velmi mrzet.
47:08
Kováč zachytil puk na modré, poslal ho před bránu tuším Mozjakonovi, který se pokoušel Jakuba Kováře rozhýbat, ten ale nenechal zmást a jeho ránu vykryl.
46:03
Kovář vybojoval kotouč a domácí pozměněná první lajna se dostala do pásma, avšak Wolski pokazil přihrávku na modrou čáru.
45:27
Hosté nyní vyhodili přes celé hřiště, kotouč nebyl tečovaný, zakázané uvolnění se ale nepíská, všichni se diví.
44:49
Stále u kotouč hokejisté Metallurgu, ti se ale nemohou na delší dobu usadit v útočném pásmu, hosté ale jen vyhazují do středního pásma.
43:41
Domácí sice mají kotouč ve své moci, s přechodem do útoku ale vyčkávají poměrně dlouho. Vše si chtějí pečlivě připravit.
42:52
Koukal sice vyhrál buly nad Timkinem, ten se ale poté rozjel velmi rychle a puk jim jednoduše ukradl. Poté se ale domácím nepodařila rozehrávka, icing.
42:17
Zatím se hraje spíše ve středu hřiště, oba celky si velmi dobře hlídají přechody přes modré čáry, většina bojů se odehrává právě u nich.
41:36
První střelu ve třetí třetině si připisuje Saprykin, ten ale nemířil zrovna přesně a Košečkin nemusel vůbec zasahovat.
40:35
Třetí třetina začala velmi zlehka, ani jeden se nikam nežene, nikdo nechce chybovat.
40:01
Druhá část byla lahoda pro oko nezaujatého diváka. Viděli jsme sice jen jednu branku, avšak k tomu ještě nespočet šancí a mnoho perfektních brankářských zákroků. Ačkoliv domácí prohrávají o jednu branku, tak ve třetí periodě mohou všechno změnit a utkání klidně otočit, Jakub Kovář by ale musel udělat nějakou chybku, jelikož dnes chytá velmi dobře.
40:00
39:35
Málem se jim to i podařilo! Saprykin dojel k odraženému kotouči ještě před modrou čárou, kde se do něj pořádně opřel a vyslal ho na Košečkina, ten ho vyrazil Ramenem.
39:08
Probíhá nám již poslední minutka druhé periody, kotouč mají v moci hosté, kteří se snaží zaskočit rozhozenou obranu domácích.
38:52
Dobré zákroky předvádí ale i Jakub Kovář! Wolski hledal zpoza brány před Kovářem Osalu, avšak český brankář stihl po puku skočit ještě dříve, než puk k finskému útočníkovi doputoval.
38:07
Metallurg se snaží o další bleskurychlý útok, rozhodčí je ale nachytal při špatném překonání modré čáry, odpískal jim ofsajd.
37:53
Saprykin ne chvíli vyvezl kotouč z obranného pásma, ale jen tak, aby mohli jeho spoluhráči vystřídat, poté sám také odjíždí střídat.
37:14
Domácí ale dále tlačí a snaží se dostat puk všemi způsoby na branku, kde se ho snaží dorážet. V osobních soubojích jsou na tom dnes o něco lépe.
36:45
Košečkin nyní předvedl dva perfektní zákroky! Nejprve Vasilevského, poté i Trjamkina. Dostat další branku prakticky do šatny, to by bylo pro domácí opravdu nepříjemné.
35:49
Mozjakin byl sice podražen při pokusu o zakončení, rozhodčí to ale nechává bez povšimnutí, a hra tak pokračuje dál.
35:16
Hosté se osvobozují pouze obloučkem do středního pásma tak, aby stihl alespoň někdo vystřídat, jsou ale jinak stále pod tlakem.
34:45
Domácí se zase dostávají do tempa, usazují se v útočném pásmu a pokouší se o vyrovnání.
34:07
Oba celky již hrají v plném počtu, hráči si nyní musí trochu odpočinout a poté se dát dohromady, lajny jsou nyní poměrně rozházené.
33:05
Tresty se nějak prokombinovaly, až to dopadlo jako zkrácená klasická přesilovka pro hosty.
31:55
Rozhodčí se nějak s těmi vyloučeními rozjeli, za hákování si odsedí dvě minuty Potěchin (MET).
30:54
O pár vteřin později si ale počínal v souboji po vhazování Osala (MET) a je také vyloučen na dvě minuty – nedovolen bránění.
30:49
Torčenjuk (JEK) před bránou podrazil protihráče a je vyloučen na dvě minuty.
29:16
Domácí se snažili namačkat puk do brány, až se dostal na modrou, kde se ho ujal Lee a vyslal na Jakuba Kováře pořádnou dělovku, která ale byla sražena až do ochranné sítě.
28:58
Tohle se musí divákům líbit, hra se přelévá ze strany na stranu. Wolski se nyní objevil na ledě s Mozjakinem a hned mu vytvořil pozici, domácí kapitán nedokázal zakončit jen kvůli obránci, který mu přizvedl hůl.
27:38
Hned poté se ale dostali hosté do brejku tří proti dvěma, na konci akce stál Ondřej Roman, který dostal pas sice do jízdy, ale byl už skoro za bránou, a tak puk nedokázal dostatečně zvednout.
27:31
Hokejisté Jekatěrinburgu neví jak by to zahráli, a tak pouze vyhazují na zakázané uvolnění.
26:41
Poslední minuty mají domácí kotouč pod kontrolou a hrají prakticky jen oni, hosté se zatím k ničemu moc nedostali.
25:33
A zase Kovář vs. Kovář! Jan dostal od modré přihrávku před bránu, puk si stál na bekhend, ale z blízkosti se mu nepodařilo překonat beton Jakuba!
24:56
Hosté se zatím nemohou ve druhé třetině moc dostat do útočného pásma, povedlo se to jen Ondřeji Romanovi na chvilinku.
24:21
Saprykin dostal přihrávku do jízdy mezi kruhy, z první vypálil, avšak Košečkina nepřekonal, ten puk dokázal zkrotit v lapačce.
23:30
Domácí jsou nyní při chuti a hned se tlačí o něco více kupředu, hosté ale poměrně dobře brání modrou překonat, kterou tak není vůbec lehké překonat.
22:42
Nakonec je to tedy pro domácí vydařený vstup do druhé třetiny, první formace potvrdila svoji sílu.
21:34
Metallurg právě vstřelil branku!
Ačkoliv už hosté hráli v plném počtu, domácí využili vytvořeného tlaku a podařilo se jim skórovat! Sergej Mozjakin zavezl kotouč za bránu, kde s ním dlouho míchal, natáhl na sebe dva obránce, díky čemuž zůstal před bránou volný JAN KOVÁŘ, který dostal přihrávku a z první prostřelil svého bratra Jakuba. Asistence: Sergej Mozjakin, Alexej Bereglazov
21:25
Hosté již hrají opět v plném počtu, domácím se tato přesilovka tedy moc nevyplatila.
21:03
Kombinovaná sestav Wolski, Filippi, Osala úspěch nepřinesla, jedna tvrdá střela od modré čáry byla vyražena Jakubem Kovářem do ochranné sítě.
20:34
Domácím ještě zbývá dost času v přesilové hře, pokud chtějí s utkání něco udělat, měli by ji využít, dle jejich herního projevu to jinak na otočení výsledku nevypadalo.
20:01
První třetina nabídla poměrně nečekanou hru, domácí měli problémy jak s bráněním, tak zakládáním útoků. Hosté byli ve vícero ohledech lepší a po zásluze vedou o dvě branky.
20:00
19:55
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Tak to je neuvěřitelné! Hosté se vydali napadat ve dvou kupředu, Megalinskij u mantinelu vybojoval kotouč, předložil ho před bránu, kde už čekal volný VITALIJ POPOV, jenž neměl se zakončením do odkryté sítě problém. To je hodně silní facka pro Metallurg, inaksovat při přesilovce 5 vteřin před koncem! Asistence: Dmitrij Megalinskij
19:18
Navíc tu máme ve stejném čase vyloučení, Pakov (JEK) usedá na trestnou lavici na dvě minuty.
19:18
Petr Koukal se snažil před Košečkinem dorážet kotouč za jeho záda, ve skrumáži hráčů se ale nedokázal zorientovat úplně přesně a netrefil se.
19:01
Probíhá již poslední minuta první třetiny, u puku jsou opět hosté.
18:15
Až nyní se dostal s pukem do útoku Mozjakin, ten ale neprošel mezi trojicí protihráčů, ta ho odstavila od puku velmi rychle.
17:56
Domácí se nemohou dostat zpod tlaku hostujícího celku, musí se stále bránit ve svém pásmu.
16:38
Torčenjuk se zjevil sám před bránou, mohl už zakončovat od odkryté sítě, ale Košečkin se stihl výborně přesunout a puk vyrazit.
15:43
V posledních minutách ale Metalurg tlačí na hosty čím dál více, ti se brání velice dobře a nedovolují domácím žádnou větší příležitost.
14:31
Jindy velmi nebezpeční první formace domácích dnes nemá moc štěstí, dělá ji problém se jen udržet v pásmu, natož si vytvořit nějakou šanci.
14:05
Charytinskij dostal dobrý pas za modrou čáru, pro který si dojel, byl ale už v moc velikém úhlu, aby mohl pořádně vystřelit.
13:05
Na ledě zůstal opět ležet z hostujících hráčů, Garejev, který se střetl s Kaletnikem koleno na koleno, na střídačku dojíždí jen za pomoci spoluhráčů.
12:30
Vasilevskij od modré nahodil kotouč na bránu, avšak před Košečkinem bylo až moc hráčů, puk k němu nedolétl.
11:48
Ačkoliv už dával rozhodčí povel pro vhazování, tak se hosté rozhodli střídat. Hlavní sudí si poté dojel zpět pro hráče, kteří vystřídali, musel je nahnat na led, čili se hra na chvíli zdržela.
11:36
Timašov u mantinelu chtěl dohrát Zacharova, nešťastně se od něj ale odrazil sám na mantinel a udeřil se někam od obličeje.
11:12
Platonov našel mezi kruhy Zacharova, ten se chtěl do střely pořádně opřít, ale promáchl a upadl, puk vůbec netrefil.
10:07
Jan Kovář našel svým pasem hůl Mozjakina, který se snažil prostřelit bratra svého spoluhráče, Jakub Kovář byl ale úspěšný.
08:42
Zatím to ale vypadá spíše že hosté diktují tempo, domácí se pečlivě brání a jen občas se dostanou kupředu.Když už se ale vydají útočit, je to vždy nebezpečné.
07:20
Domácí se po krátkém bránění dostali kupředu, Filippi ukořistil puk, dostal se s ním mezi kruhy, Jakub Kovář ale jeho střelu dokázal vyrazit.
06:15
Domácí se nyní pokusí nasadit k pořádnému tempu, kterým by svého soupeře dokázali přehrát a co nejrychleji vyrovnat.
05:11
Hosté se po krásné akci dostávají do vedení! Celá útočná formace si to namířila do útočného pásma, kompletně si rozebrala obranu domácích a ALEXANDR TORČENJUK dostal přesný pas na pravou stranu, odkud již pálil do odkryté brány. Asistence: Alexandr Pankov
03:13
Ani do třetině se Jan Kovář nezaradoval, Ondřej Roman je zdá se v této disciplině o něco silnější.
03:03
Roman byl na vhazování opět lepší než Jan Kovář, pro svůj tým vybojoval puk, tomu ale poté bylo odpískáno zakázané uvolnění.
02:58
Domácí jsou v úvodu utkání aktivní a neustále se derou do útoku, nyní je ale zastavil ofsajd.
02:04
Domácí semkli soupeře v útočném pásmu, Těreščenko pálil od modré čáry, bránu ale netrefil a Jakub Kováře nemusel zasahovat.
01:12
Oba celky se během první minuty dostaly do útoku, avšak ani jeden si nevytvořil nějakou větší šanci.
00:13
Úvodní vhazování mezi Janem Kovářem a Ondřejem Romanem dopadlo lépe pro centra hostů, ti tak mohou založit první útok.
00:01

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Zagidulin) – Birjukov, Bereglazov, Lee, Chabarov, Batyršin, Těreščenko, Žloba – Mozjakin, Jan Kovář, Zaripov – Wolski, Kaletnik, Charytinskij – Švyryov, Timkin, Osala – Platonov, Zacharov, Filippi – Potěchin

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (Ustinskij) – Kivisto, Megalinskij, Timašov, Vasilevskij, Ščemerov, Trjamkin, Žuravljov, Turbin – Simakov, Roman, Popov – Koukal, Garejev, Elo – Alexejev, Saprykin, Dostojnov – Torčenjuk, Mitjakin, Pankov

Rozhodčí: Safiullov, Ščenjov – Majtak, Pronskich.
Pro Jekatěrinburg se také jedná o třetí zápas v nové sezoně. Určitě bude chtít bodovat, jelikož nějaké body již také ztratil. Hned v prvním kole nestačil na Čeljabinsk, když mu podlehl v samostatných nájezdech, ty rozhodl Martin Růžička. Druhé kolo již dopadlo lépe a Avtomobilist vyhrál nad Nižněkamskem 2:1.
Metallurg má za sebou v letošní sezoně již dvě utkání a v obou se mu zadařilo. Nejprve se zaradoval po čisté výhře 2:1 nad Barysem Astanou, poté musel bojovat o něco více. Avangard Omsk mu byl dobrým soupeřem, nakonec vyhrál Magnitogorsk až po nájezdech.
Dobré odpoledne, vítám vás u sledování online přenosu z utkání KHL. Dnes proti sobě nastoupí celky Metallurg Magnitogorsk a Avtomobilist Jekatěrinburg. Úvodní vhazování je naplánování na 13:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.