To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu.
Československá stopa v utkání

Jiří Novotný (JAR) – 0 b, čas na ledě: 17:22
Hokejisté Barysu Astana tedy v závěrečných minutách nepustili soupeře k větší šanci na vyrovnání a po zásluze berou z dnešního utkání tři body a zaznamenávají teprve svou druhou výhru v nové sezoně. Naopak hráči Lokomotivu Jaroslavl musí skousnout druhou porážku v sezoně. Pro hosty se přitom ze začátku vyvíjel zápas ideálně. Již v sedmé minutě vedli 2:0. Jenomže domácím se za chvíli povedlo během pouhých dvou minut srovnat stav a ve druhé části si vypracovali dvoubrankový náskok. Ve třetí třetině už hosté jen snížili na konečných 3:4 z jejich pohledu.
59:40
Hosté opět hrají bez brankáře, v pěti proti pěti.
59:24
Hersley hledal před bránou Loktijonova, jehož střela byla zblokována a následně chycena Poluektovem.
59:07
Lokomotivu se nezdařila kombinace, čehož využil Roman Starčenko, který se mohl řítit sám na prázdnou branku a zkompletovat hattrick, jenomže byl podražen Vladislavem Kartajevem, který už putuje na trestnou lavici. Se šancemi Lokomotivu to vypadá hodně bledě.
58:34
Kazašskému celku se povedlo dostat kotouč ze třetiny tak šikovně, že nejde o zakázané uvolnění.
58:03
Po oddechovém času zůstal Kolesnik na střídačce, Lokomotiv hraje v šesti.
58:03
Oddechový čas Lokomotivu Jaroslavl. Mohutně se ozývá zaplněná hala v Astaně.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté obléhají útočné pásmo, ale nestřílí.
57:41
Jen za cenu zakázaného uvolnění se povedlo domácímu týmu osvobodit.
56:42
Hostům se povedlo sevřít soupeře pod zámek, ovšem obránci Barysu dobře bránili předbrankový prostor a Poluektov nemusel zasahovat.
56:03
Hosté se snaží dostat do závěrečného tlaku, zatím však nedostávají příležitost.
55:00
Romanov udělal na pravém kruhu kličku na střed, kterou si vytvořil prostor pro střelu. Kolesnik bez problému zachytil kotouč.
54:38
Novotný dostal přihrávku před bránu, tváří v tvář trefil jen Poluketovy betony.
54:24
Ljubuškinův pokus sice skončil v síti, ovšem ne v té, v jaké by si představoval, tedy v bráně Lokomotivu, ale na ochranné síti.
54:01
Mike Lundin se hodně diví, ale nic nenadělá s výrokem rozhodčího, který jeho střelu od červené čáry vyhodnotil jako zakázané uvolnění.
53:04
Koňkov pálil v jízdě z levého kruhu, branku netrefil.
52:31
Koledovu jedovatou ránu od modré čáry Poluektov vyrazil, poté vznikla před kazašským gólmanem skrumáž, z níž hosté vystřelili, gólman Astany opět zakročil.
51:54
Loktijonov se vrací na led a hosté hrají v plném počtu. Teď už jim nic nebrání v tom, pokusit se o závěrečný tlak.
51:25
Averin to zkusil individuálně, až do zakončení se sice proháčkovat nedokázal, ale nakonec přinutil Poluektova k přerušení hry, a vybojoval tak pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.
50:58
Dallman napřáhl na modré a ostře vypálil, jeho razantní pokus Kolesnik s problémy vyřešil.
50:39
Domácí se neshodli při rozehrávce a je z toho zakázané uvolnění.
50:24
Hosté vyhráli buly a jeden z nich poslal kotouč podél mantinelu na protější stranu.
50:20
Autor dvou branek Starčenko pálil od modré čáry z první, tentokrát jeho střelecký pokus přesný nebyl.
49:51
Andrej Loktijonov poslal kotouč z vlastního obranného pásma do hlediště, za což logicky následuje dvouminutový trest. Šance pro Barys opět se utrhnout soupeři.
48:52
St. Pierre našel přihrávkou napříč celým pásmem Dallmana, ten vystřelil z otočky, ale kotouč se po teči jednoho z hráčů Jaroslavle odrazil na ochrannou síť.
48:19
Dallman to zkusil od pravého mantinelu, střela mu však nevyšla a Kolesnik nemusel zasahovat.
48:16
St Pierre nabruslil na pravý kruh a vystřelil k bližší tyči. Kolesnik byl připravený u své tyče a zasáhl.
47:33
Gorochov pálil zpoza levého kruhu, Poluketov byl připraven a vyrazil jeho projektil.
45:57
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Přesilovou hru hosté nevyužili, ale to jim vadit nemusí, protože kontaktní branku trefují těsně po jejím skončení. Kronwall poslal kotouč do ohně, tam se ve spleti hokejek nejlépe zorientoval Koňkov, který posunul puk na vzdálenější tyč, kde stál VLADISLAV KARTAJEV, jenž se zblízka nemýlil. Tohle utkání ještě bude zajímavé. Asistence: Sergej Koňkov.
45:37
Po Koledovově střele, kterou Poluektov zneškodnil se strhla v brankovišti menší potyčka. Rozhodčí nechali vše bez trestů.
45:15
Hostům se v přesilové hře daří kombinovat v útočném pásmu, ovšem bez nějakých větších šancí.
44:05
Domácím se povedlo utrhnout při vlastním oslabení. Rychlý brejk zakončoval Bochenski do připraveného Kolesnika.
43:54
Za tvrdý zákrok na Gorochova, který se zvedl z ledu jen za pomoci svých spoluhráčů, si jde dvouminutový trest odpykat Konstantin Puškarjov. Jde již o třetí trest pro tohoto hráče v dnešním klání.
43:29
Lokomotiv hraje v plném počtu. Během třech a půl minuty oslabení nemusel Kolesnik ani jednou zasahovat!
43:07
Grigorjev poslal kotouč přes všechny čáry a halou v Astaně se začíná ozývat nespokojený pískot.
42:46
Naprosto bez problémů se nadále hosté brání přesilové hře soupeře.
42:00
Nyní už hrají hokejisté Jaroslavle ve čtyřech mužích, Loktijonov se zapojil do hry.
41:36
Hosté vyhráli důležité buly a jeden z nich poslal kotouč přes všechny čáry.
41:29
Tak pozor, hosté budou hrát téměř půlminuty ve třech, dvě minuty za hákování dostal Ilja Ljubuškin a Lokomotiv zřejmě čekají horké chvilky.
41:05
A nadále se hosté bez problémů brání v oslabení.
40:28
Domácí drží kotouč, ale zatím se jim nedaří dostat do útočného pásma.
40:01
Druhou třetinu začnou domácí hokejisté dvouminutovou přesilovou hrou.
Úvodní polovina druhé třetiny patřila domácímu týmu. Ten svého mírně favorizovaného soupeře jasně přehrál. Nejprve dokonal obrat v utkání St. Pierre a do trháku dostal Barys Starčenko. Čtvrtá inkasovaná branka jako by byla budíčkem pro mdlé hráče Jaroslavle, kteří od té chvíle začali hýřit aktivitou. Hosté si vytvořili tlak a několik dobrých šancí. Naráželi však na připraveného brankáře Poluektova a měli také trochu smůlu. Po čtyřiceti minutách hry tak vedou domácí o dvě branky. Zda se povede Lokomotivu zdramatizovat utkání, sledujte od zhruba 15:14, kdy začíná třetí třetina.
V posledních vteřinách hráli domácí početní převahu. Rozhodčí po skončení druhé třetiny vyloučil Andreje Loktijonova na dvě minuty za krosček.
40:00
39:36
Po dlouhé době domácí zaměstnali Kolesnika, se střelou od modré čáry si Kolesnik poradil.
39:00
Začala se poslední minuta prostřední části.
38:50
Z podobného místa jako před chvíli gorochov to zkusil i Kartajev, Poluektov opět sebejistý.
38:44
Ihned po vyhraném buly to zkusil Gorochov, Poluektov vyrazil puk před sebe, ale ještě ve vzduchu jej schoval do lapačky.
38:26
I po skončení přesilové hry drží Lokomotiv své soupeře pod zámkem, stále jim chybí ten poslední krok k překonání Poluektova.
37:52
Je to tak, Litviněnko skáče na led, Barys hraje opět v pěti mužích.
37:45
Domácí vyhazují puk přes všechny čáry a zdá se, že se ubrání.
37:00
Hersley pálil zpoza kruhů, prostor mezi třemi tyčemi nezasáhl.
36:23
Domácím se povedlo dostat kotouč do středního pásma.
36:07
Hosté svírají soupeře pod tlakem, zatím střílí od modré, Grigorjev se svým pokusem neuspěl.
35:52
Střídačka Barysu si vzala před oslabením oddechový čas.
35:52
Alexej Litviněnko obdržel dvě minuty za nedovolené bránění a tlak Lokomotivu může v následně přesilové hře vygradovat.
35:23
Pohlednou kombinaci Lokomotivu zakončoval snad Averin, na něhož zívala odkrytá branka. Útočníkovi elitní formace Jaroslavle střela nesedla.
34:30
Tlak Lokomotivu se stupňuje. Mosaljov našel v mezikruží Apalkova, který si příliš dlouho rovnal kotouč, až prováhal vhodný okamžik k zakončení.
33:42
Averin to následně vzal na sebe a vypálil z pravého kruhu, Poluektov schoval puk v náruči. Ačkoliv u prvních dvou inkasovaných branek svého týmu neměl čisté svědomí, nyní je svému mužstvu oporou.
33:24
Nyní se na branku Astany valí jeden útok za druhým, Averin hledal lépe postaveného Enlunda, který ovšem jeho přihrávku nezužitkoval.
32:22
Mosaljov se šikovně proháčkoval, až do zajímavého střeleckého pokusu z mezikruží, Poluektov jeho šanci eliminoval.
31:41
Ke Kapustinovi se odrazil puk, když stál na pravém kruhu, útočník Lokomotivu to zkusil bekhendem, tato střela mu příliš nesedla a nezpůsobila velké problémy Poluektovi.
30:43
Averin stál u tyče a vypíchl kotouč obránci Astany tak šikovně, že se odrazil směrem k Poluektovi. Ten prokázal dobrý postřeh a zakročil lapačkou.
30:09
Kotouč se hodně zvláštně odrazil od mantinelu na hokejku St. Pierra, který měl rázem před sebou odkrytou část branky. Útočník Astany ovšem minul Kolesnikovu svatyni.
28:39
Loktijonov se dostal do blízkosti brány Astany, ovšem prováhal vhodný okamžik k zakončení a nakonec bránu domácího celku vůbec neohrozil.
28:15
Enlund se ocitl tváří v tvář Poluektovi, který nyní podržel svůj tým.
28:06
Michalis se nedokázal dostat přes posledního bránícího hráče Jaroslavle, a tak plácl kotouč do ztracena, ten se odrazil od brusle dalšího hráče směrem ke Kolesnikovi, který se nenechal zaskočit a zakročil.
27:39
Apalkov se snaží vrátit otřesený Lokomotiv do hry, jeho střelu z mezikruží Poluektov vyrazil.
27:14
Astana právě vstřelila branku!
Hráči Barysu mají nyní jasně více ze hry, což se jim daří promítnout i na ukazatel skóre. Žajlauov přihrál zpoza brány na najíždějícího ROMANA STARČENKA, který poslal zblízka kotouč mezi Kolesnikovy betony. Žajlauov si dnes připisuje již třetí bod za třetí asistenci. Asistence: Talgat Žajlauov.
25:55
Domácí jsou po zvratu ve skóre při chuti. A to jak na tribunách, tak na ledě. Kajgorodovu střelu z pravého kruhu si Kolesnik pohlídal.
25:36
Domácí mohli jít do trháku, v obrovské šanci však jeden z hráčů pálil do brankové konstrukce.
24:36
Domácí otáčejí stav utkání. V přečíslení Barysu si Kolesnik ještě poradil se střelou Bochenského, jenomže puk vyrazil jen na dotírajícího MARTINA ST. PIERRA, který se do odkryté branky nemýlil. Asistence: Brandon Bochenski, Konstantin Romanov.
24:20
Mosajlov pálil po buly na zadní tyč, puk z jeho hole zamířil mimo bránu.
24:05
Zakázané uvolnění Barysu.
23:39
Žajlauov si najel na modrou čáru a vypálil zápěstím, jeho střela byla sražena na ochrannou síť.
23:17
Zakázané uvolnění hostujícího týmu.
23:00
Lundin se vrátil na led, Barys hraje v plném počtu.
22:39
Hosté to v útočném pásmu překombinovali a umožnili domácím vyhodit puk.
22:17
Dlouho hokejisté Lokomotivu kombinovali, až se osmělil ke střele od modré čáry kapitán Kronwall, Poluketov se natáhl pro kotouč a schoval jej v lapačce.
21:28
Domácím se povedlo poslat kotouč přes všechny čáry.
21:12
Hersley pálil po buly od modré čáry, Poluektov si poradil.
21:00
V dost pozvolné první minutě druhé části se postaral o vzrušení Mike Lundin, který dostal dvě minuty za krosček a oslabuje své mužstvo.
20:01
Úvodní třetina nám nabídla zajímavou podívanou, ve které se oba týmy dokázaly dvakrát prosadit. Hráči Jaroslavle si dokázali vytvořit rychle dvoubrankový náskok po trefách Malceva s Gavrikovem, ovšem za pět minut bylo všechno jinak. Domácímu týmu se povedlo srovnat dvěma slepenými brankami Starčenka a Savčenka, které dělily dvě minuty. Zápas je tedy naprosto otevřený, druhá třetina začne zhruba v 14:20.
20:00
19:24
Galimov zakončoval rychlý protiútok Jaroslavle nepřesně, puk z jeho hole zamířil mimo bránu, na druhé straně byl podobně nepřesný Krasnoslobodcev.
19:00
Začala se poslední minuta první třetiny.
18:28
Nyní se hra plynule přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z týmů se ovšem nedokáže dostat na dostřel brány.
17:51
Na druhé straně zase pálil nepřesně jeden z hráčů Barysu.
16:58
A znovu Gorochov, tentokrát veterán z Jaroslavle pálil mimo bránu.
16:34
Ke střele se hosté dostali až po skončení početní výhody, od modré to zkusil Gorochov, jenomže Poluketov viděl a bez problémů skryl puk na své hrudi.
16:17
Uplynulá přesilová hra Lokomotivu vůbec nevyšla.
15:46
Krasnoslobodcev si dokonce při vlastním oslabení udělal výlet do útočného pásma a tam si dovolil drzou kličku na střed. Ta mu málem vyšla, nakonec se však přes trojici domácích hráčů nedostal.
15:19
A znovu se povedlo domácím poslat kotouč přes všechny čáry, Lokomotiv má problém s usazením v útočném pásmu.
14:43
Domácí se osvobodili.
14:37
Kronwall to zkusil z levého kruhu, jeho nevinný projektil nezpůsobil Poluketovi problémy.
14:17
Hosté si zahrají druhou početní převahu. Konstantin Puškarjov dostal dvě minuty za podražení.
13:50
Zakázané uvolnění domácího týmu, hra se vrátí před Poluketova.
13:07
Čtvrtá formace Lokomotivu se usadila v útočném pásmu, nakonec však Poluektova přímo neohrozila.
12:29
Už to vypadalo, že si domácí vytvoří slušný tlak. Ten byl ovšem zastaven poté, co Dustin Boyd podstoupil osobní souboj v brankovišti.
12:04
Apalkov vjel do útočného pásma a z levého kruhu v jízdě vypálil, Poluektov ukryl puk v náruči.
10:51
Domácí během dvou minut smazali dvoubrankové manko. ROMAN SAVČENKO napřáhl v přesilové hře na modré a propálil vše před sebou, Kolesnik měl zakrytý výhled. Asistence: Talgat Žajlauov.
10:44
Dallman zakončoval kombinaci domácího týmu střelou od modré čáry, Kolesnik ukryl puk v náruči.
10:16
Malcev zavezl kotouč do útočné třetiny a našetřil cenné vteřiny.
09:46
Domácí se řítili do přečíslení, jejich nebezpečný brejk zastavil jen za cenu faulu Sergej Koňkov, který si půjde odpykat dvouminutový trest.
09:07
Po Michalisově střele zakročil Kolesnik hodně nejistě, kotouč mu vypadl, ale kazašský gólman ve službách Lokomotivu záhy svou chybu napravil.
08:12
Co se domácímu týmu nepodařilo v přesilové hře, vyšlo při rovnovážném počtu hráčů na ledě. Žajlauov nahrál v tísni do mezikruží ROMANU STARČENKOVI, na jehož nekompromisní střelu pod víko nedokázal Kolesnik zareagovat. Asistence: Talgat Žajlauov.
07:54
Hosté hrají v plném počtu.
07:20
Domácím se v přesilové hře vůbec nedaří, zatím prožívají hodně nevyvedený vstup do zápasu.
06:12
Kazašskému celku začíná zkrácená početní převaha.
06:04
Dané vyloučení nemusí Lokomotiv moc mrzet. Při hře čtyři na čtyři se dokázali hosté podruhé prosadit, tentokrát díky chybě gólmana Poluektova. Ten si nepohlídal střelu VLADISLAVA GAVRIKOVA zpoza brány a nešťastně si srazil kotouč za záda. Bez asistence.
05:54
Přesilovou hru si zanedlouho zahrají také domácí. Michail Grigorjev si počínal nedovoleně a rozhodčí jej vyloučil na dvě minuty za hákování.
05:41
Novotný pálil z levého kruhu, jeho střela se k Poluketovi vůbec nedostala.
04:56
Lokomotivu se zatím nedaří udržet v útočném pásmu, což se líbí domácím fanouškům, kteří se poprvé ozvali a mohutně povzbuzují své mužstvo.
04:12
Další komplikace pro Barys. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Konstantin Puškarjov a poprvé oslabuje své mužstvo.
03:34
Vzápětí se povedlo bez větších problémů domácímu celku vyvézt puk do středního pásma.
03:20
Druhá formace Jaroslavle si vytvořila tlak.
02:51
Zakázané uvolnění Lokomotivu.
01:58
Hosté z první vážnější akce otevírají skóre utkání. DMITRIJ MALCEV vypálil z mezikruží, Poluketov vyrazil puk před sebe a pohotový útočník Jaroslavle vzápětí dorazil kotouč do brány. Bez asistence.
01:15
Krasnoslobodcev pálil zpoza kruhů, Kolesnik vyrazil kotouč do rohu.
00:50
Na druhé straně to zkusil z levého kruhu Apalkov, projektil z jeho hole zamířil mimo bránu.
00:24
První formace Barysu se rychle dostala do útočného pásma a od modré čáry to zkusil Lundin, jeho pokus zkontroloval Kolesnik betonem.
00:01
Hráči už vstoupili na střídačky, nyní hlasatel představuje úvodní pětice a gólmany obou týmů. Poté zazní ruská a kazašská hymna a utkání bude moci začít.

Barys Astana: Poluektov (Malgin) – Dallman, Lundin, Ellerby, Semjonov, Savčenko, Litviněnko, Ryspajev, Trjasunov – Bochenski, Boyd, St. Pierre – Kajgorodov, Krasnoslobodcev, Puškarjov – Žaijlauov, Starčenko, Rymarev – Michalis, Grents, Romanov

Lokomotiv Jaroslavl: Kolesnik (Murygin) – Hersley, Kronwall, Koledov, Grigorjev, Gavrikov, Gorochov, Ljubuškin – Enlund, Averin, Kartajev – Apalkov, Novotný, Mosaljov – Galimov, Loktijonov, Koňkov – Kapustin, Kraskovskij, Korškov, Malcev

Rozhodčí: Beljajev, Olenin – Majtak, Pronskich.

Ján Laco (AST)
Jiří Novotný (JAR)
Lokomotiv Jaroslavl

Hokejisté Jaroslavle zažívají zcela odlišný vstup do nového ročníku KHL jako jejich dnešní soupeř. Po pěti odehraných zápasech mají na svém kontě deset bodů, což je řadí na třetí příčku Západní konference. Hokejisté Jaroslavle zvítězili nad Ladou Togliatti, Kazaní i Soči, na nájezdy prohráli s Nižným Novgorodem a dosud jediný zápas, z něhož nezískali ani bod, zaznamenali před týdnem v Soči, když prohráli 1:2.
Barys Astana

Ambiciózní kazašský celek se na začátku nové sezony trápí. Z úvodních pěti duelů nasbírali hokejisté Astany pouze čtyři body, když na domácím ledě zdolali Ufu 5:3 a v minulém utkání na ledě Magnitogorsku brali bod za prohru v samostatných nájezdech. Barysu patří po pěti odehraných kolech dvanáctá pozice Východní konference a to určitě není místo, na kterém by se chtěli hráči z kazašské metropole zdržovat.
Hezké nedělní brzké odpoledne všem příznivcům KHL. Nejprestižnější evropská hokejová soutěž má dnes na programu devět utkání, jedním z nich je i duel mezi Barysem Astana a Lokomotivem Jaroslavl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.