Do třetí třetiny hokejisté Chanty-Mansijsku nastoupili s dvoubrankovým vedením, které si už do konce zápasu pohlídali. 15 sekund před koncem navíc pečetil skóre na konečných 3:0 obránce Stanislav Kalašnikov. Hrdinou utkání se stal Kirill Rasskazov, jenž dva góly vstřelil a na ten Kalašnikovovův nahrál.

Střely na branku ve 3. třetině – 13:18, celkem – 30:38.
59:45
Jugra právě vstřelila branku!
Domácí nabídnutou přesilovku stihli využít! Rasskazov si ke dvěma gólům připisuje také asistenci, když našel na levém kruhu STANISLAVA KALAŠNIKOVA, jenž zvyšuje na 3:0. Asistence: Kirill Rasskazov a Igor Volkov.
59:34
Na trestnou usedli také domácí Panov, který oplácel sekáním a hostující Mnacjan za hrubost.
59:34
59:34
Hostující Artom Zemčjonok dostává dvouminutový trest za vražení. Myslím, že je rozhodnuto!
59:29
Bobkov už odjížděl z branky, ale ve středním pásmu se dostal k puku Gusev, který od modré minul prázdnou klec soupeře!
59:15
Domácí drží kotouč v útočné třetině a Bobkov tak nemůže pustit do hry šestého hráče.
58:52
Vhazovalo se ve středním pásmu, Bobkov se tak vrátil do branky.
58:51
Po Fokinově zákroku byla hra přerušena. Oddechový čas si bere lavička Admiralu.
58:47
Hosté to už zkoušejí bez brankáře!
58:01
Zariskoval brankář Bobkov, který špatně rozehrál a moc nechybělo, aby domácí dostali puk do odkryté branky!
57:30
Hosté v plném počtu. Teď už hráči Admiralu musejí riskovat.
56:43
Nyní Gusev střílel z vrcholu levého kruhu. Bobkov opět zasáhl úspěšně.
56:30
Gusev tečoval puk těsně před Bobkovem, ale hostující gólman ho má někde ve výstroji!
55:29
Hostující Kirill Voronin dostává dvouminutový trest za podražení a to už s Admiralem vypadá hodně zle!
55:17
Icing domácích.
54:44
Domácí jsou v plném počtu a zase se přiblížili vítězství.
54:11
Dmitrij Lugin jel sám na Fokina, ale gólman Jugry puk vyrazil do rohu!
53:48
Domácí podrželi puk na svých holích a ušetřili cenné sekundy.
52:43
Domácí Buljanskij je vyloučen na dvě minuty za držení.
52:26
Fokin má i štěstí. Nyní mu puk projel pod betony a zastavil se v brankovišti, odkud ho odpálil obránce!
51:59
Hosté se snaží tlačit dopředu, ale stále se jim nedaři vstřelit kontaktní gól.
51:13
Jakovlev se prokličkoval až před Fokina, ale ten srazil betony k sobě včas!
50:19
Fokin udržel vystřelený puk pod svými betony. Vhazovat se bude v domácím obranném pásmu.
50:10
Oba kohouti si posedí 5 minut na trestné lavici. Hrát se nadále bude ve standardním počtu hráčů.
50:10
50:10
Máme tu bitku mezi domácím Antonovem a hostujícím Alševským!
49:19
Buljanskij před brankou netrefil nastřelený kotouč.
47:47
47:45
Střelu Kalašnikova vyrazil Bobkov jen ke Kirillovi Rasskazovovi, který už nedokázal před odkrytou brankou skákavý puk zkrotit. Domácí útočník nebyl daleko od hattricku.
47:27
Další vyhození Admiralu.
47:01
Hostům se podařilo vyhodit. Bobkov v tomto oslabení ještě nemusel zasahovat.
45:46
Kirill Voronin fauloval v rohu útočného pásma a naprosto zbytečně hosty oslabuje.
45:29
Střela Sajustova z levého kruhu skončila v lapačce Fokina.
45:07
Domácí taktika pro třetí třetinu je zřejmá. Kvalitní obrana a rychlé protiútoky.
43:37
Pelletier nahrával Luginovi před odkrytou branku, ale hostujícímu útočníkovi puk přeskočil hůl!
42:54
Domácí útočník už odkulhal na střídačku. Hra může pokračovat.
42:54
Střelu Kosmačjova schytal blokující Bortnikov, který zůstává ležet v bolestech na ledě.
42:05
Zakázané uvolnění hostí. Hra se vrací před Bobkova.
41:54
Nahození Ugolnikova vyrazil Bobkov mimo hrací plochu.
41:09
Zemčjonok střílel od modré. Fokin měl dobrý výhled a puk tak končí v jeho výstroji.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 15:05.
Skončila druhá třetina, která byla pro Jugru velice úspěšná. Domácí v ní totiž dvakrát skórovali, když se o oba góly postaral Kirill Rasskazov. Ten se poprvé prosadil po 98 sekundách prostřední periody a na 2:0 zvyšoval ve 38. minutě.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:13, celkem – 17:20.
40:00
39:46
Domácí se nyní nepřesnou přihrávkou připravili o útočné pásmo.
39:01
Už běží poslední minuta druhé třetiny.
38:37
Fokin zastavil nahozený kotouč a holí si ho stáhl pod lapačku.
37:24
Podruhé se dnes prosazuje KIRILL RASSKAZOV! Domácí si vytvořili v útočném pásmu velký tlak a ke kotouči se nakonec dostal právě Rasskazov, který z mezikruží vystřelil a puk prošel Bobkovovi mezi betony. Asistence: Andrej Ivanov.
36:23
Po pravém křídle se pustil dopředu Gusev. Už byl ale tísněn a jeho střelu vyrazil vyrážečkou Bobkov.
34:43
Hráči Vladivostoku v této početní výhodě mnoho nepředvedli a nyní už jsou domácí kompletní.
33:35
Hosté se v přesilovce nemohou dostat do útočného pásma.
32:37
Stanislav Kalašnikov vrazil soupeře, který k němu byl zády, na mantinel a odchází na trestnou lavici. Konkrétně je potrestán za krosček.
31:28
Kirill Rasskazov měl na holi druhý gól! Opět se ocitl sám před hostujícím gólmanem, přehodil si puk na bekhend, ale Bobkov zabránil gólu tím, že svůj beton dokázal natlačit až k tyčce!
31:03
Hráči Jugry se dostali do postavení mimo hru.
30:37
Hosté jsou nastěhováni v útočném pásmu, ale motají puk po rozích.
29:43
Brankář Fokin si pohlídal Alševského zakončení z ostrého úhlu a má puk pod sebou.
28:51
Domácí oslabení přežili a jsou v plném počtu.
28:36
Fokin vyrazil po střele Podšendjalova puk před sebe, ale domácí obránci soupeřům neumožnili dorážet.
27:13
Střela Osipova minula branku a kotouč se odrazil až do středního pásma.
26:50
Právě Alexander Ševčenko je vyloučen a hosté tedy budou hrát přesilovku.
26:17
Po průniku Ševčenka musel zasahovat Bobkov.
25:33
Domácí obránci chybovali v rozehrávce, ovšem Lugin nestačil ani vystřelit.
24:30
Domácí rozehrávka byla moc dlouhá, je pískán icing. Po buly už naskočí vyloučený Alševskij na led.
24:17
Od modré pálil Antonov, Bobkov vyráží.
23:38
Hosté vyhazují.
22:31
Hostující Stanislav Alševskij dostává dvě minuty za podražení.
21:38
Domácí se ujali vedení! KIRILL RASSKAZOV se dostal do samostatného úniku a nádherně si vymíchal brankáře Bobkova. Asistence: Andrej Ivanov a Igor Volkov.
20:35
Hosté vyrazili do rychlého brejku a Fokin se musel pořádně natahovat, aby zabránil puku v cestě za brankovou čáru!
20:23
Puk vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude v obranném pásmu Admiralu.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 14:16.
První třetina nepřinesla moc atraktivní hokej. Více ze hry měli hráči Jugry, ale i oni se dostávali do šancí jen těžko. Není tedy divu, že na první branku zápasu zatím čekáme.

Střely na branku v 1. třetině – 9:7.
20:00
19:25
19:18
V oslabení zamířila do protiútoku dvojice Zemčjonok – Voronin. Druhý jmenovaný však Fokina zblízka bekhendem nepřekonal!
18:48
Nyní už hosté vyhazují.
18:23
Dobrou ranou od modré se přezentoval Ugolnikov. Bobkov puk vyrazil a vzápětí ho zalehl.
17:24
Hostující Dmitrij Lugin je na dvě minuty vyloučen a hráči Jugry si vyzkoušejí přesilovou hru.
17:17
Pokus Ševčenka byl sražen za hostující branku.
16:12
Domácí jsou aktivnějším týmem, ale ani oni se nedostávají do větších příležitostí.
15:02
Bobkov čelil další střele. Ta šla z velké dálky a hostující gólman rovnou rozehrál na své obránce.
14:55
Buljanskij obkroužil hostující branku a pokusil se překvapit Bobkova. Ten se ale natlačil ke své tyčce a puk neměl, kudy by za brankovou čáru prošel.
13:24
Další zákrok Bobkova. Hostující gólman přidržel puk.
13:20
Domácí teď přitlačili a Bobkov si musel připsat další zákrok. Následuje reklamní přestávka.
12:44
Střelu Rasskazova od mantinelu vykopl Bobkov do rohu.
11:49
Po pravé straně ujel hostující obraně Panov a jeho střela skončila na brankové konstrukci! Tohle byla první velká šance zápasu.
10:43
10:35
Střela Zemčjonoka skončila na výstroji Fokina a domácí vzápětí opět vyhodili.
10:01
Kalašnikov teď vyhodil puk až k brance hostí.
08:41
Hosté si zahrají přesilovku. Vyloučen je Andrej Taratuchin za podražení.
07:18
Bobkov přikryl kotouč svou lapačkou a přerušil tak hru.
07:04
Je tu první reklamní přestávka.
06:52
Prudkou střelu Panina vyrazil pozorný Bobkov.
06:33
Tempo hry není nijak vysoké. V podání obou týmů to vypadá na ospalé sobotní odpoledne.
05:27
Lisov nahazoval puk na domácí branku, ale Fokin nakonec zasahovat nemusel.
04:39
Závar před hostující brankou. Buljanskij ale bekhendem neuklidil kotouč za Bobkova.
04:10
Střelu Antonova od modré musel vyrážet hostující gólman Bobkov.
03:11
Stále čekáme na první větší šanci. Hra se většinou odehrává ve středním pásmu.
01:47
V úvodu se hraje hodně opatrně, domácí jen nahodili puk za branku soupeře a odjeli střídat.
00:26
Od levého mantinelu střílel Panin, Bobkov si připsal první zákrok.
00:01

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Gelašvili) – Antonov, Ugolnikov, Kalašnikov, Želdakov, Vasilčenko, Pogorišnij, Chrišpenc – Panov (A), Bortnikov, Gusev – Rasskazov, Volkov, Ivanov (C) – Buljanskij, Sitnikov, Jacenko – Ševčenko, Jašin, Taratuchin (A).

Admiral Vladivostok: Bobkov (Nalimov) – Blum, Bartulis (C), Osipov (A), Zemčjonok, Mnacjan, Lisov, Kosmačjov – Fisenko (A), Lugin, Pelletier – Makarov, Podšendjalov, Kuzněcov – Trivino, Alševskij, Gorškov – Voronin, Sajustov, Jakovlev – Dergunov.

Rozhodčí: Buturlin, Boman – Parfjonov, Sysujev.
Jugra Chanty-Mansijsk:
Hokejisté Jugry nasbírali z 20 odehraných zápasů 32 bodů a usadili se na čele tabulky Charlamovovy divize. V celkové tabulce Východní konference jim patří druhá pozice. Z posledních 10 utkání prohrál tým z Chanty-Mansijsku jen tři, naposledy však doma podlehl 0:1 Chabarovsku.
Admiral Vladivostok:
Celek Admiralu dosud odehrál 18 zápasů, ze kterých vybojoval 31 bodů. To ve vyrovnané tabulce Východní konference zaručuje průběžné čtvrté místo. Hráče z přístavního města vynesla nahoru zejména výborná aktuální forma, z posledních čtyř zápasů totiž vybojovali plný počet 12 bodů a navíc za toto období inkasovali jediný gól!
Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V sobotu po obědě se v rámci KHL odehraje souboj dvou týmů, které si letos vedou nad očekávání dobře. Jugra Chanty-Mansijsk přivítá Admiral Vladivostok. Jugře patří v tabulce Východní konference výborné druhé místo, Admirálové jsou na tom jen o bod hůře a nacházejí se na čtvrtém místě konferenční tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.