Dnešní utkání je u konce! SKA Petohrad nepředvedl v utkání s Lokomotivem Jaroslavl špatný výkon, nicméně nedokázal proměnil své šance, a prohrál 0:3 !

V první třetiny byl lepší domácí celek, nicméně skóroval pouze Lokomotiv! Hned v šesté minutě se prosadil Andrej Loktionov, který využil odrazu puku od mantinelu. SKA následně mělo k dispozici dvě přesilové hry, ani z jedné však nedokázalo udeřit. A tak se Lokomotiv prosadil čtyři sekundy před koncem třetiny, kdy se trefil Petri Kontiola!

První polovina druhé třetiny vyšla opět lépe Petrohradu, který měl k dispozici hned dvě přesilové hry! Ani z jedné se však nedokázal prosadit! Následovala přesilovka Jaroslavle, která se přeměnila na přesilovou hři 5 na 3! Hosté byli trpěliví, a po skvělé kombinaci skóroval Jegor Averin!

V poslední třetině se spíše utkání dohrávalo, Lokomotiv si hlídal svůj náskok, který také udržel. Hostující brankář Murygin podal velmi povedený výkon, a může ho těšit vychytaná nula!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Žadný český ani slovenský hokejista do utkání nezasáhl.

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu brzy nashledanou!
59:09
Kovalčuk poslal z pravé strany přihrávku na modrou, odkud vypálil Maxim Čudinov, jehož ránu však kryl Murygin!
58:54
Petrohrad kombinuje v útočném pásmu, nicméně jeho hře chybí jednoznačně střelba!
58:15
Petrohrad si zahraje v samotném závěru sedmou přesilovou hru v tomto utkání! Na trestnou lavici míří Malcev!
57:19
Petri Kontiola si ve středním pásmu vyměnil kotouč s Apalkovem, a dostal se z levé straně ke střele. Koskinen byl však na svém místě!
56:39
Přes pravou stranu to zkoušel Ilja Kovalčuk, který však neprošel přes dobře bránícího Kronwalla.
56:01
Lokomotiv zvládá závěr utkání velmi dobře, a svého soupeře nepouští na dostřel Murygina! Ten by si za dnešní výkon vychytanou nulu opravdu zasloužil!
54:40
Petrohrad tentokrát kombinuje v útočném pásmu, na ledě je první formace, která se však do zakončení zatím nedostala!
53:21
Kartajev je zpět na ledě, a Lokomotiv přežil i své šesté oslabení v tomto zápase!
52:58
Petrohradu se však druhá polovina přesilové hry vůbec nedaří, a Lokomotiv v pohodě brání svůj tříbrankový náskok.
51:59
Petrohrad se tentokrát konečně dočkal vytoužené branky, nicméně ta není uznána! Střelu Jakovleva totiž tečoval z pravé Kontiola, nicméně měl hůl příliš vysoko!
51:21
Petrohrad si zahraje přesilovou hru! Na trestnou lavici míří hostující Vladislav Kartjajev!
50:43
Do útočného pásma zavezl kotouč Jevgenij Dadonov, následně proběhal na pravé straně předávka s Čudinovem, který zkusil kotouč nahodi na branku. Jeho střela však mířila mimo!
50:08
Michail Pašnin se pokoušel lehkým nahozením dostat kotouč na Apalkova. Tomu se však nepodařilo kotouč zpracovat, a ten skončil na zakázaném uvolnění.
49:09
Teď se pokoušel o nápravu domácí kapitán Ilja Kovalčuk, který to zkoušel z levé strany. Jeho pokus však skončil vysoko nad brankou!
48:44
Jaroslavl je v posledních minutách jednoznačně aktivnější, a nevypadá to, že se Petrohrad nějak hnal za vítězstvím!
48:08
SKA získalo kotouč ve vlastní třetině, a Jevgenij Dadonov velmi rychle postupoval vpřed. Jeho potup však zastavil skvělým obranným zákrokem Gorochov.
47:28
Lokomotivu se tentokrát vůbec nepodařila rozehrávka, a kotouč z hole Kronwalla skončil na zakázaném uvolnění.
46:41
Lokomotiv se však dobrým napadáním dostal k puku, a velmi rychle přešel na útočnou polovinu. Ke střele se dostal Michail Grigorjev, který však nemířil přesně.
46:09
Na druhé straně se pokoušel ohrozit branku Murygina Ilja Kovalčuk. Střelecký poksu domácího kapitána však nebyl příliš přesný!
45:35
Petri Kontiola si to namířil do útočného pásma přes pravou stranu. Jeho křížná přihrávka našla Koledova, jehož prudká střela byla sražená!
45:07
Jaroslavl se dostávala do slibného protiútoku, ten však zastavil hvizd hlavního rozhodčího, který odpískal ofsajd!
44:43
Lokomotiv ani za tohoto stavu nehraje nikterak defenzivně, a ve třetí třetině je Petrohradu zcela vyrovnaným soupeřem!
43:27
Snad poprvé v této třetině se do útočného pásma podívali hosté! Do zakončení se navíc dostal Korškov, jehož střelu však lapil Koskinen!
42:58
Lokomotiv i své páté oslabení v tomto zápase dokázal zvládnout! I proto hostující tým zatím vede tříbrankovým rozdílem, a kráčí za vítězství!
42:08
Vadim Šipačjov dostal přihrávku od Kovalčuka na pravou stranu. Křížnou přihrávkou našel Maxima Čudinova, jehož střelu však vyrazil Murygin!
41:38
Až po polovině přesilové hry se k první střele dostal obránce Judin, který však trefil pouze bránícího Apalkova!
40:58
Hostující celek hrál v šesti, což znamená, že si Petrohrad zahraje přesilovou hru!
40:36
Ilja Kovalčuk operoval s kotoučem na levé straně, následně poslal přihrávku do jízdy pro Jakovleva, ten se však ke střele nedostal.
40:01

SKA je tak před poslední třetinou v krizové situaci, prohrává totiž 0:3. Třetí třetina začne přibližně v 17:43!
40:00
39:34
Jegor Korškov projel do útočného pásma přes pravou stranu. Následně našel křížnou přihrávkou Malceva, jehož rána od modré nebyla přesná.
38:50
Petrohrad se pokouší ještě v závěru třetí třetina snížit na dvoubrankový rozdíl. Hostující celek si však počíná v obranné fázi skvěle!
38:03
Z pravé strany najel do pásma Vadim Šipačjov, který vzal celou akci na sebe, a tvrdě vypálil. Rána ruského útočníka však skončila v ochranné síti!
37:26
Domácí kouč poslal na led druhou formaci, která se dokázala dostat do útočné třetiny. Jevgenij Ketov posílal křížnou přihrávku pro Kablukova, který lehkou tečí poslal kotouč mimo branku.
36:41
Daniil Apalkov se dostal ke kotouči tentokrát ve středním pásmu, nicméně ho pouze nahodil do středního pásma. Kotouč si zpracoval Jevgenij Ketov, jehož rozehrávka skončila na zakázaném uvolnění.
35:55
Aktivní Jaroslavl se dostává do kombinace v útočném pásmu. Za brankou se dokázal uvolnit Apalkov, který vybídl ke střele Grigorjeva, tomu však nesedlo zpracování.
35:14
Vadim Šipačjov se dostal do útočného pásma přes pravou stranu, a pokoušel se najít křížnou přihrávku Kovalčuka. Domácí kapitán lehce plácnul do kotouče, který skončil v lapačce Murygina!
34:39
Zajímavý průnik do útočného pásma provedl Vladislav Kartajev, jehož prudké zakončení skončilo v lapačce Koskinena!
34:20
Lokomotiv nadále pokračoval v klasické přesilové hře. Petrohrad se však tentokrát velmi dobře brání, a svého soupeře do útočného pásma nepouští.
33:31
Jaroslavl právě vstřelila branku!
Lokomotiv přesilovou hru pět na tři využívá, a vede již tříbrankovým rozdílem! Hostující celek dlouho kombinoval v útočném pásmu. Střílet mohl Staffan Kronwall, který však vylepšil pozici pro Petriho Kontiolu, který našel krásnou křížnou přihrávkou JEGORA AVERINA, na jehož zakončení byl Koskinen krátký! Asistence: Petri Kontiola, Staffan Kronwall
32:52
Od modré čáry to zkusil opět Staffan Kronwall, jehož rána tentokrát mířila na branku. Koskinen však ránu lapil! Navíc jde na trestnou Maxim Čudinov, a Petrohrad půjde do tří!
32:16
I Lokomotiv dlouze kombinoval v útočném pásmu, následně se ke střele z hranice pravého kruhu dostal Kronwall, jehož dělovka však prolétla mimo!
31:49
Přesilovou hru si zahraje také Jaroslavl! Za podražení Korškova míří na trestnou lavici Dmitrij Kalinin!
31:26
O další závar před brankou Koskinena se postaral Staffan Kronwall, který poslal z levé strany přihrávku před branku. Do zakončení se dostal Korškov, avšak finský brankář puk za svá záda nepustil!
30:40
Aktivní čtvrtá lajna SKA opět zaúřadovala v útočném pásmu. Po pravé straně se protáhl Ponikarovskij, který poslal krásnou přihrávku před branku pro Dergačjova, jehož zakončení však skončilo mimo!
29:59
Do přečíslení dva na jednoho se dostal hostující Andrej Loktionov s Sergejem Konkovem. Prvně jmenovaný vzal akci na sebe, nicméně jeho střelu vykryl Koskinen!
29:11
Tato přesilová hra však Petrohradu vůbec nevychází! Lokomotiv skvěle brání modrou čáru, a za pár sekund se na led vrátí Andrej Loktionov!
28:40
Po další nepřenosti domácích hráčů se k puku dostal Emil Galimov, který rychle zamířil vpřed. Jeho následnou střelu z mezikruží však vyrazil Koskiranta!
28:09
Od modré to zkusil Ilja Kovalčuk, jehož rána však byla zablokovaná, a Lokomotiv následně vyhodil kotouč do středního pásma.
27:31
Jevgenij Ketov se dokázal uvolnil u mantinelu na pravé straně, a poslal nahození před branku. V tomto prostoru fauloval Andrej Loktionov, který podrazil Koskirantu, a míří na trestnou lavici!
26:51
Ilja Kablukov nahodil kotouč do pásma, za brankou si pro kotouč dojel Joakim Lindström. Švédský útočník však zanedlouho o puk přišel.
26:19
Domácí celek si tentokrát počínal hodně zbrkle v rozehrávce, a Chafizulin nakonec vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
25:42
Lokomotvi přežil i své třetí oslabení v tomto zápase. Petrohradu zatím přesilové hry velmi vycházejí, jen se zatím nedokázal prosadit.
25:16
Petrohrad dlouhou dobu kombinoval v útočném pásmu, avšak bez střelby. To prolomil obránce Maxim Čudinov, který dostal přihrávku na modrou. Jeho rána však skončila v náruči Murygina!
24:28
Petrohrad se však dokázal dostat velmi rychle zpět do pásma. Vadim Šipačjov prošel přes pravou stranu, a hledal před brankou Barabanova. Tomu však nesedlo zpracování...
24:06
SKA vyhrálo vhazování v útočném pásmu, nicméně zadovka Šipačjova na modrou, kde se nacházel Jakovlev, nebyla přesná!
23:49
O první ránu během přesilové hry Petrohradu se postaral obránce Maxim Čudinov. Murygin však na jeho střelecký pokus dobře viděl, a střelu vyrazil!
23:28
Parádní přihrávku před branku poslal domácí Jevgenij Dadonov, který hledal přes brankou Koskirantu. Toho však nedovoleně bránil Pavel Koledov, který tak dostává dvě minuty!
22:36
Velmi dobrou obrannou práci odvedl v rohu kluziště Ilja Gorochov, který měl proti sobě dva protihráče, i tak však dokázal kloudně rozehrát.
21:59
Domácí se s velkou porcí štěstí dokázali dostat do útočného pásma, nicméně Joakim Lindström na přihrávku od Kablukova nedosáhl, a u puku je Lokomotiv.
21:19
Od moré nahodil kotouč na branku hostující MIchail Pašnin. Kotouč se pokoušel tečovat Mosaljov, ten však skončil v lapačce Koskinena.
20:53
Lokomotiv na začátku druhé třetiny nechává spíše tvořit domácí tým. Tomu se však zatím v rozehrávce příliš nedaří, a nedokáže se dostat do útočného pásma.
20:26
Alexander Barabanov se pokoušel projít středem obrany. Jeho střelecký pokus však zastavil obránce Patrik Hersley.
20:01

Druhá třetina začne přibližně v 16:53.
20:00
19:56
Tak to je pro domácí jistě studená sprcha, neboť čtyři sekundy před koncem se Lokomotiv prosazuje podruhé! Daniil Apalkov se dostal na levé straně ke kotouči, následně ho posunul na PETRIHO KONTIOLU, jehož první střelu zablokoval obránce. Ta druhá už však mířila mezi tř tyče! Asistence: Daniil Apalkov.
19:05
Petri Kontiola jistě zažil na trestné lavici horké chvilky, nicméně Lokomotiv oslabení přežil, a finský útočník je zpět na ledě!
18:50
Ilja Kovalčuk si tentokrát vybruslil z levé strany, a lehkou "žabičkou" našel mezi kruhy Koskirantu. Jeho střelu však dokázal Murygin vyrazit nad branku!
18:09
Teď se do zajímavého přečíslení dostalo SKA, které táhl po pravé straně Jarno Koskiranta. Na pas finského útočníka si najel Šipačjov, který však lehkou tečí Murygina nepřekonal!
17:55
Barabanov naprosto příšernou přihrávkou poslal do úniku hostujícího Korškova, který elegantní zadovkou našel mezi kruhy Mosaljova. Jeho zakončení však dokázal vykrýt Koskinen!
17:18
Ilja Kovalčuk si tentokrát celkem dvakrát zahrával s osudem. Poprvé málem vyjel s kotoučem za modrou čáru, to mu však ještě u čárového prošlo. Podruhé však nikoliv, a je pískán ofsajd!
17:05
Hlavní rozhodčí opět vylučuje, a opět je to na straně hostujícího celku! Petri Kontiola poslal hodně nešikovně na mantinel Ketova, a odchází si na dvě minuty odpočinout!
16:53
První formace Lokomotivu se pokoušel něco kloudného vymyslet v útočném pásmu, nicméně se nedokázala prosadit přes obranu domácího celku.
16:13
U mantinelu na levé straně se dostal ka kotouči Joakim Lindström, který parádní přihrávkou našel před brankou Jevgenije Ketova. Jeho zakončení však skončil těsně vedle!
15:43
Na led se dostala první formace Petrohradu, a v rohu kluziště kombinoval Barabanov s Kovalčukem. Spolupráce těchto dvou hráčů však k zakončení nevedla.
14:59
O další nahození na branku Koskinena se postaral Galimov. Tentokrát finský brankář raději přikryl kotouč pod lapačku.
14:36
SKA se nedokázalo udržet v útočném pásmu, a dopředu vyrazil Jaroslavl. Za brankou sice neuspěl Konkov, tomu se však podařilo dostat kotouč na modrou, odkud vypálil Koledov. Jeho pokus však skončil mimo.
14:07
Od modré vyslal hodně nebezpečnou střelu Maxim Čudinov, jehož pokus vyrazil Murygin pouze před sebe. K dorážce se tlačil Šipačjov, kterého však odstavil hostující obránce.
13:43
Ponikarovskij teď krásnou zadovkou uvolnil do přečíslení Alexandera Dergačjova, který vzal celou akci na sebe. Jeho ránu však vyrazil Murygin do ochranné sítě!
13:09
Od mantinelu si mezi kruhy vybruslil Jegor Korškov, jehož následnou střelou však srazil mimo branku Jakovlev. SKA vyhodilo kotouč na zakázané uvolnění.
12:34
Nepřesnou rozehrávku Pašnina zachytil ve středním pásmu Andrej Zubarev, který se však následně nedokázal dostat přes Grigorenka.
11:38
Hostující celek předvedl symapatickou kombinaci v útočném pásmu. SKA se však dostalo ke kotouči, a otočilo hru. Z mezikruží zkusil štěstí Dinar Chagizulin. Jeho rána však skončila v lapačce Murygina.
10:59
Po delší době se do své šance dostala také Jaroslavl, jmenovitě Daniil Apalkov. Jeho střela však mířila mimo, po odrazu od mantinelu vystřelil Hersley, jehož rána byla zablokovaná.
10:30
V rozehrávce Petrohradu nyní příliš přenosti nebylo. Maxim Čudinov se pokoušel najít hůl Burdasova, ten se pokoušel puk tečovat. To se však nestalo, a kotouč skončil na zakázaném uvolnění.
09:44
Barbanov za brankou chytře spolupracoval s Lindströmem. Následně se švédský útočník octil za brankou osamocený, jeho zakončení po vyjetí zpoza branky však Murygin vykryl!
09:22
Hostující hráč se následně po lehkém ošetření dokázal zvednou, a odešel za potlesku domácích fanoušků na střídačku!
09:22
Petrohrad dlouhou dobu kombinoval v útočném pásmu, a svému soupeři nepůjčil kotouč. Do zakončení se následně dostal až Maxim Čudinov, který svou střelu trefil Emila Galimova, který zůstává ležet na ledě!
08:26
Na modrou čáru dostal přihrávku Maxim Čudinov, který se opřel vší silou do kotouče, avšak jeho rána mířila mimo branku. SKA však pokračuje v kombinaci.
07:50
Od modré čáry vyslal prudkou střelu obránce Judin, kterou tečoval před Murygin zcela osamocený Šipačjov. Zkušený ruský brankář však dokázal zareagovat!
07:32
SKA ze svého tlaku v útočném pásmu vybojovalo první přesilovou hru! Na trestnou lavici putuje hostující Ilja Ljubuškin za podražení.
06:59
Apalkova formace se dostala do kombinace v útočném pásmu, nicméně branku Koskinena neohrozila. Petrohrad otáčí hru!
06:29
Ljubuškin si dával s rozehrávkou hodně záležet, nicméně jeho nahrávka do středního pásma pro Apalkova nebyla příliš přesná. Hosté situaci zvládli, a míří vpřed!
05:58
Domácí SKA se pokoušel o okamžitou odpověd, a domácí trenér poslal na led první formaci. Kovalčuk a spol. se však do zakončení nedostali, a následně ztratili kotouč.
05:10
A hostující celek jde hned v šesté minutě do vedení! Lokomotiv velmi dobře přešel přes modrou čáru, a ke střele se dostal Mosaljov. Jeho střela mířila mimo branku, nicméně kotouč se odrazil od mantinelu přímo do prostoru, kde se nacházel ANDREJ LOKTIONOV, který lehce plácl do kotouče, a ten skončil v brance! Asistence: Denis Mosaljov, Michail Grigorjev
04:23
Chafizulin si ve středním pásmu neveděl rady, a tak pouze nahodil kotouč do pásma. Obrana Lokomotivu však zazmatkovala, a díky dobrém napadání domácích pouze vyhodila kotouč do středního pásma.
03:47
Zajímavý průnik do útočného pásma po pravé straně podnikl Jegor Korškov, kterého však velmi pozorně bránil Bělov, a hostující útočník se ke střele nedostal.
03:09
Po vyhrané vhazování v pásmu Jaroslavle se kotouč dostal na modrou, kde se nacházel Jakovlev. Střela zkušeného ruského beka byla však zablokovaná.
02:46
Galimov společně s Kartajevem trápili obranu Petrohradu za brankou Koskinena. Útočná dvojice si počínala velmi dobře, avšak do zakončení se nedostala.
02:09
Domácí celek velmi rychle točí pětky, a na ledě je znovu Dadonova formace. Sám ruský útočník se pokoušel aktivně napadat rozerhávku Jaroslavle, obrana hostů si však dokázala poradit.
01:34
Lokomotiv se zatím nemůže dostat do zápasu. Jeho vůbec první rozehrávka v tomto zápase skončila v soupeřově třetině, který se zmocnil puku, a rozehrává.
00:55
Na levé straně se otevřel prostor pro Jevgenije Dadonova, který si nabruslil až před Murygina. Zkušený ruský brankář si však počkal na zakončení, a střelu vyrazil.
00:23
Začátek samotného zápasu vyšel lépe domácím barvám, které se dokázal dostat do kombinace v útočném pásmu. Barbanov našel Kovalčuka, který však promáchl.
00:01
Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše. Arénou právě zní hymnu ruské federace!

SKA Petrohrad: Koskinen (Ježov) – Jakovlev, Judin, Bělov, Čudinov, Chafizulin, Kalinin, Rukavišnikov, Zubarev – Barabanov, Šipačjov (A), Kovalčuk (C) – Dadonov, Koskiranta, Burdasov – Ketov, Kablukov, Lindström – Dergačjov, Chochrjakov, Ponikarovskij

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Kolesnik) – Hersley, Kronwall (C), Ljubuškin, Pašnin (A), Grigorenko, Gorochov, Koledov – Averin (A), Kontiola, Apalkov – Konkov, Loktionov, Mosaljov – Galimov, Kartajev, Malcev – Enlund, Kraskovskij, Korškov – Kapustin

Rozhodčí: Gofman, Sergejev – Šalagin, Šišlo.
Příjemné sobotní odpoledne všem hokejovým fanouškům a fanynkám! Kontinentální hokejová liga má dnes na programu hned šest duelů. My se společně zaměříme na souboj SKA Petrohradu s Lokomotivem Jaroslavl. Úvodní vhazování je naplánováno v 16:00, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
SKA PETROHRAD
Petrohradu zatím letošní sezóna rozhodně nevychází dle představ! Úřadující mistr KHL se momentálně nachází až na osmé pozici Západní konference, což jistě není pozice, která by se vedení zamlouvala. Tým Andreje Nazarova zažil sérii tří porážek. Nejprve podlehl Dinamu Riga na vlastním ledě v poměru 1:4, což fanošky jistě nepotěšilo. Následovalo utkání se silným Jokeritem. Za nerozhodného stavu rozhodlo ve třetí třetině bituv finský Jani Rita, a Jokerit zvítězil 3:2. Ani s Traktorem Čeljabinsk to nebyla žádná paráda. Utkání dospělo do prodloužení, ve kterém rozhodl o vítězství Čeljabinsku Kokujov. V posledním utkání však petrohradští prolomili sérii porážek, a uspěli na ledě Nižněkamsku 4:3 v prodloužení.
Dnes však do ruské západní metropole přijíždí silný Lokomotiv, a na svěřence Andreje Nazarova jistě nečeká lehká práce!
LOKOMOTIV JAROSLAVL
Dnešní soupeř SKA, Lokomotiv Jaroslav, naopak zažívá skvělou sezónu! Klub se dokázal dostat z obrovské trágedie z roku 2011, a opět se řadí mezi špičku KHL! Momentálně se Lokomotiv nachází na třetím místě tabulky Západní konference se ziskem 35 bodů! Lokomotiv navíc již pět zápasů nepoznal hořkost porážky! Lokomotiv se východním tripu prezentoval parádním představení. Nejprve sice prohrál s Novosibirskem 0:1, následovaly však tři vítězství v s celkovým skóre 8:1! I v domácím prostředí se Jaroslavl prezentovala dobrým hokejem! Nejprve porazila 3:2sn. Dynamo Moskva. V posledním utkání tým Alexeje Kudašova přemohl Viťaz Podolsk 3:1. Dnešní bitva v Petrohradě by měla být velmi vyrovnaná, nicméně Lokomotiv je v pozici mírného favorita!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.