Pavel FRANCOUZ (CLJ) 76,47%, 4 obdrž. góly
Martin RŮŽIČKA (CLJ) 0 + 0
Jan KOVÁŘ (MET) 0 + 0
Tomáš FILLIPI (MET) 0 + 0
To je z tohoto duelu vše. Přeji hezký zbytek večera a někdy příště nashledanou.
Pětibrankové utkání je za námi. Metallurg si třetí část pohlídal a dokráčel ke klidnému vítězství o tři branky. Za body šel Magnitogorsk už od začátku, když v úvodu už po 27 sekundách poslal hosty do vedení Wojtek Wolski. Druhou branku si Magnitka nechala do kabin a v čase 19:36 zvýšil vedení Sergej Mozjakin. Třetí gól padl opět v úvodu další dvacetiminutovky. Bogdan Potěchin se protáhl po pravé straně a poslal Francouze na střídačku. Metallurgu to ale nestačilo a ve 49.minutě zvýšil na 4:0 Denis Osipov. Symbolické trefy a pokažení čistého konta Košečkina, se dočkali domácí 8 minut před koncem, jakmile gólmanovi hostů propadl kotouč za zády a Danil Gubarev rybičkou rozjásal arénu. Největší rozdíl byl znát v obranách. Zatímco v útoku se Traktor Magnitogosku dokázal vyrovnat, v obraně nechával okénka a ani Pavel Francouz nemá za sebou nejlepší utkání. Metallurg tak vítězí 1:4, potvrzuje roli favorita a odváží si očekávané body.
59:30
Diváci sportovně tleskají za bojovný výkon svých svěřenců, Metallurg byl dnes zkrátka lepší.
58:50
Čeljabinsk by rád zkorigoval výsledek, ale obránci Magnitogorsku už žádné drama nepřipustí.
57:30
Obrázek v posledních minutách je velice podobný. Traktor se probíjí do útoku, hosté vyhazují puk daleko od svého gólmana.
55:00
Fanoušci domácích by chtěli ještě jednu branku, vyhovět se jim snažil Čistov v blízkosti Košečkina, ale ten rychle sklepl betony.
53:30
Metallurg už se nikam nehrne a v klidu drží puk na svých holích.
52:01
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Tak se domácí přecijen dočkali! Po zmatcích v brankovišti Košečkin nechal puk za svými zády. Před prázdnou brankou skočil rybičku DANIL GUBAREV a poprvé rozjásal své fanoušky. Bez asistence.
50:00
Začala poslední desetiminutovka a zdá se, že o osudu dnešního utkání je rozhodnuto.
48:57
Metallurg právě vstřelil branku!
Je tady čtvrtá branka Magnitogorsku! Sergej Mozjakin objel branku, připravil přesnou přihrávku DENISOVI OSIPOVI a ten tvrdou střelou po letě propálil Francouze. Asistence: Sergej Mozjakin.
48:10
Další vyhození hostů a přesilovka domácích se blíží ke konci.
47:25
Čeljabinsk to znovu zkouší před brankou Košečkina, Metallurg zatím blokuje a vyhazuje puk přes všechny čáry.
46:08
Kaletnik se provinil podražením v rohu kluziště a nabízí Traktoru další přesilovou hru.
45:45
Glinkin předvedl hezkou individuální akci a dostal se i k zakončení, to ale neučinilo Košečkinovi větší problémy.
45:25
V posledních minutách je aktivnější domácí celek, ale hru kazí nepřesné přihrávky.
44:10
Antipin vyváží puk z obranného pásma, ale né na dlouho.
43:40
Tečovaný puk Pestunova končí mezi diváky a hráči mají pár vteřin na oddych.
43:15
Domácí se těžko dostávají do útočné třetiny poté, co jsou obě mužstva v plném počtu.
42:10
Nyní už se Traktor usazuje a střelu Čistova od modré čáry si Košečkin podrží.
41:10
Čeljabinsk začíná za svojí brankou a následně znovu rozehrává od svého brankoviště.
40:43
Kručinin byl ostře stražen ve středovém kruhu a Batyršin dostává trest na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku!
40:33
Magnitogorsk začala aktivně, ale máme tu zakázané uvolnění.
40:01
Třetí třetina začne přibližně v 17:08.
Je za námi druhá část. Ta přinesla další celkem lacinou branku do sítě Traktoru. Bogdan Potěchin unikl podél pravé strany a rychlou střelou prostřelil gólmana Čeljabinsku. Zaváhání Pavla Francouze si všiml i domácí kouč a poslal za něj do branky Nazarova. Ani dvojka na druhé straně se v brance dlouho neohřála a český gólman se do svého území vrátil. Traktor se v útočné fázi probouzí a fanoušci se ho snaží hrát dopředu. Největší příležitost měl na hokejce Glinkin, ten ale netrefil ideálně poloprázdnou branku. Košečkin tak dál drží čisté konto a Metallurg vede rozdílem tří gólů.
40:00
39:40
Vypadá to, že další branka už v druhém dějství nepadne.
38:45
Domácí fanoušci se probouzí a cítí, že výkon jejich týmů jde nahoru. Traktor se dál tlačí před Košečkina.
37:25
Glinkin se dostal k odražené střele před odkrytou brankou, ale puk mu sjel z čepele a tutovku neproměnil. Jen to zahučelo celou arénou!
36:20
Závar před brankou Traktoru zapříčinil najetí hráče hostů do Francouze, což nevypadalo dobře, ale vypadá to, že český brankář bude v pořádku.
35:20
Francouz zastavuje hru a bude se vhazovan v obranném pásmu domácích.
34:05
Popov nádherně našel z otočky Jakutsenju, ten však na Košečkina nevyzrál. Tato akce ale volala po gólu!
33:40
Puk končí v ochrané síti a následuje přerušení a pokyny obou trenérů.
32:20
Bojovnost domácích je sympatická, přestože ztrácí 3 branky, rvou se o každý puk a stále více ohrožují branku Košečkina.
31:40
Čeljabinsk nyní pěkně motal své protihráče v útočném pásmu, ale ani jedna ze střel se neujala.
30:50
Košečkin raději přikryl kotouč po střele Pestunova a bude se vhazovat po jeho levici.
30:00
Zápas se přelévá do své druhé poloviny, hosté v klidu brání své tříbrankové vedení.
29:40
Změny v brankovišti pokračují. Pavel Francouze se vrací do své svatyně!
29:00
Puk na hokejkách má nyní spíše Traktor, ale zatím se mu nedaří vypracovat si větší šanci.
27:30
Šinin dostal krásnou křižnou přihrávku z roku mantinelu, ale Košečkin se stihl přemístit.
25:15
Traktor se dostal k několika pokusům, ale toto oslabení hosté dobře brání.
24:04
Jan Kovář je vyloučen na 2 minuty za držení a Čeljabinsk má první přesilovou hru.
23:00
Informace, která české fanoušky asi nepotěší. Kouč domácích si všiml zaváhání Francouze a posílá za něj do branky Jegora Nazarova.
21:52
BOGDAN POTĚCHIN unikl po pravé straně a jeho nenápadná střela končí v síti! Tohle si asi měl Pavel Francouz pohlídat. Metallurg jde tak už do tříbrankového vedení! Bez asistence.
20:45
Oba týmy se snaží zatím neúspěšně dostat do útočné třetiny nahazovanými puky.
20:30
Wolski hledal od zadního mantinelu Antipina, jeho střela ale Francouze nepřekvapila.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 16:22.
Skončila úvodní dvacetiminutovka, která nabídla hned dvě branky. Ta první přišla už po 27 vteřinách, když se protáhl kolem levého mantinelu Wojtech Wolski a rychle poslal svůj tým do vedení. Druhá branka následovala až ke konci třetiny, poté co Sergej Mozjakin využil příležitosti mezi kruhy a dostal puk za Francouze podruhé. Magnitogorsk zatím potvrzuje roli favorita, i když Traktor také několikrát zahrozil. Uvidíme, co přinese druhá část.
20:00
19:36
Z nenápadné situace se dostal do dobrého prostoru SERGEJ MOZJAKIN, který mezi kruhy vyslal nad lapačku jedovatou střelu, za kterou se Francouz jen bezmocně ohlédl. Asistence: Wojtek Wolski.
18:30
Traktor to ještě zkouší, je vidět jeho chuť vyrovnat ještě před přestávkou.
18:00
Poslední dvě minuty první části.
17:20
Glinkin unikl obráncům hostů a po pravé straně se hnal před Košečkina, ten si střelu k tyči pohlídal.
16:00
Domácí střídají a hra se uklidňuje. Následuje nahození před branku Košečkina.
14:50
Nepovedenou rozehrávku Čeljabinsku zachytil na modré čáře Zaripov a Francouz musel opět zasahovat.
13:45
Francouz schovává puk pod lapačku po nahození hostů a následuje komerční přestávka.
12:30
Střídání na obou stranách.
11:20
Mozjakin zkoušel střelu přes obránce, puk se dostal před branku Francouze, kde český gólman zneškodnil nebezpečnou dorážku.
11:00
Košečkin je zpátky v brance, takže problém s výstrojí nebyl vážnějšího charakteru.
09:50
Domácí hráč končí podražen v rohu mantinelu, což se pochopitelně fanouškům Traktoru nelíbí, ale rozhodčí zůstávají v klidu.
09:00
Traktor obrací hru, ale dlouho se na puku neudržel. Následuje útok "Magnitky."
07:45
Hosté si vytvářejí tlak, ale zatím se jim nedaří ohrozit brankáře až na jednu střelu Mozjakina.
06:18
Filip Novák (CLJ) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění a Magnitogorsk má první přesilovou hru.
06:05
Košečkin má nějaký problém s výstrojí a je tu střídání gólmanů Metallurgu! V brance ho střídá jeho kolega Samsonov.
05:30
Čistov oklamal beky soupeře, ale Růžička před brankou nemířil přesně.
04:50
Kosov prověřil Francouze střelou mezi kruhy.
04:30
Popov krásně pronikl před gólmana hostů, ale k zakončení se nedostal.
03:05
Magnitogorsk se usazuje v útočném pásmu.
01:20
Čeljabinsk se snaží o rychlou odpověď, ale Metallurg dobře brání.
00:27
To je začátek! Sotva se se vhodilo úvodní buly a na led se dostaly úvodní pětky, je tu první branka hostů! WOJTEK WOLSKI si nabruslil kolem levého mantinelu a z úhlu se štěstím Francouze překonal! Bez asistence
00:01
Začátek zápasu se nám trochu posunuje, nyní zazní ještě ruská hymna.
Vítejte u dnešního online přenosu! Oba týmy nastupují na ledovou plochu a za malou chvíli můžeme začít.

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Nazarov) – Quint, Borodkin, Novák, Šinin, Petrov, Pervyšin, Žuldikov, Klimontov –
Gubarev, Popov, Rybakov, Pestunov, Glinkin, Osnovin, Čistov, Růžička, Jakutsenja, Kokujov, Penkovsky, Kručinin, Klimontov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Lee, Osipov, Antipin, Batyršin, Bereglazov, Těreščenko, Chabarov – Wolski, Mozjakin, Kaletnik, Železkov, Timkin, Zaripov, Charytinsky, Platonov, Filippi, Kovář, Osala, Potechin.

Rozhodčí: Bukin, Sidorenko (Lazarev, Otmachov).
Pavel FRANCOUZ (CLJ)
Filip NOVÁK (CLJ)
Martin RŮŽIČKA (CLJ)
Jan KOVÁŘ (MET)
Tomáš FILLIPI (MET)
Vzájemná bilance:
Výsledky vzájemných střetnutí hovoří drtivě pro Metallurg. Ten porazil Čeljabinsk ve všech posledních 8 soubojích. Poslední výhra Traktoru se datuje až do 23.1.2013, kdy zvítězil 4:1. Od té doby Magnitogorsk smetl svého soupeře 5:0 i 6:1.
Metallurg Magnitogorsk:
Hosté jsou na tom výrazně lépe. Mají za sebou sérii tří vítězství proti silnějším celkům. Poté sice prohráli s Kazaní, ale naposledy zvítězili nad Togliatti, i když jen těsným rozdílem. V tabulce se nachází na opačné straně, narozdíl od jejich soupeře a sídlí na druhém místě se stejným bodovým ziskem jako třetí Omsk. Jednou z největších zbraní Magnitogorsku bude určitě Oskar Osala, který má v posledních pěti duelech na kontě hned 4 branky. Co se týká produktivity, tu vede Denis Zaripov, jenž má na kontě 7 bodů v pěti minulých zápasech.
Traktor Čeljabinsk:
Domácím se v poslední době moc nedaří. Po sérii dvou proher doma porazili Nižněkamsk a Togliatti o jednu branku. Pak ale v minulém utkání prohráli na ledě Neftěchimiku, nevstřelili ani gól a odvezli si porážku 0:3. Traktor je zatím třetí od konce, tedy na 12.místě a na předposledním místo má náskok jen jednoho bodu. Traktor nemá v sestavě hráče, který by táhl produktivitu v posledních zápasech. Může se však spoléhat na Pavla Francouze, muže, který naposledy předvedl v Nižněkamsku dobrý výkon.
V tomto zápase bude Čeljabinsk hostit favorizovaný Magnitogorsk. V sestavách obou týmů najdeme několik Čechů, takže to může být zajímavé střetnutí i pro českého fanouška.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.