Michal Jordán (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:32
Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:01
Petr Mrázek (DET) 60 minut, 44 zákroků, 3 góly, 93,6%
Jakub Kindl (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:59
Tomáš Tatar (DET) 0+1, 0 střel, čas na ledě 12:16
Hvězdy utkání

1. Petr Mrázek (DET) 44 zákroků, 3 góly, 93,6%
2. Victor Rask (CAR) 1+0
3. Teemu Pulkkinen (DET) 2+0
Hosté dnes vítězí, i když musíme podotknout, že domácí byli jasně aktivnější, o čemž svědčí i střelecké skóre, které činí 47:19. Hosté můžou vděčit za vítězství převážně fantasticky chytajícímu Petru Mrázkovi, bez kterého by asi dnes nedokázali inkasovat jen třikrát. Ve třetí části nejprve srovnával z bezprostřední blízkosti Teemu Pulkkinen a byl to znovu Teemu Pulkkinen, kdo dokázal protečovat Tatarovu střelu a poslat Red Wings do vedení. Následně ještě navýšil náskok hostí střelou z první Justin Abdelkader a v posledních vteřinách už jen zkorigoval konečné skóre Justin Faulk.
59:58
Carolina právě vstřelila branku!
Tak to je smůla pro Petra Mrázka! Ten ještě 2,1 vteřiny před koncem inkasuje, když se na modré čáře napřáhl JUSTIN FAULK a střelou z první umístil puk přesně do bližšího růžku! Asistence: John-Michael Liles a Kris Versteeg.
59:44
Tvrdá rána od modré čáry byla sražena a Mrázek nemusel zasahovat.
59:39
Domácí střídačka si vyžádala oddechový čas.
59:39
Teemu Pulkkinen (DET) dostává dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí.
59:39
Larkin vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
59:19
Versteeg hledal spoluhráče křižným pasem, ale do toho vložil svoji hůl Tatar.
58:25
Ward na střídačce! Domácí to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:38
Zetterberg podobně jako před malou chvíli vracel zpoza brány, tentokrát na Nyquista, ale ten dostal přihrávku trochu moc na paty a nemohl zakončit.
57:19
Jordan Staal zavezl puk do pásma, ale tam se o něj postaral Nyquist.
56:25
Detroit právě vstřelil branku!
A hosté odskakují na rozdíl dvou branek! Henrik Zetterberg si zkušeně pohlídal puk za brankou proti dvěma protihráčům a chytrou přihrávkou nabil do mezikruží JUSTINU ABDELKADEROVI! Ten vypálil z první a prostřelil brankáře Warda, který dnes kapituluje počtvrté! Asistence: Henrik Zetterberg a Gustav Nyquist.
56:06
Abdelkader nahodil kotouč do útočného pásma a tam se o něj vyráží bít Nyquist.
55:58
Po pravé straně se rozjel Sheahan, ale jeho technické zakončení neprošlo za Wardova záda.
55:37
Eric Staal dorážel u úplně odkryté tyčky Mrázkovy branky, ale nedokázal dostat puk do sítě!
55:21
Hanifinova střela od levého mantinelu přistála rovnou v připravené lapačce hostujícího gólmana.
55:09
Z pravé strany poslal puk na bránu Faulk, ale Mrázek kotouč v klidu přikryl.
54:58
Zetterbergovi se zapomněl v útočném pásmu Nyquist, a kapitán hostí tak přejel do ofsajdu.
54:45
Ferrarovu střelu z levého kruhu udržel Ward s problémy ve své výstroji.
53:54
Pulkkinen střílel hezky z mezikruží, ale jeho svižná rána prošla jen těsně vedle vzdálenější tyče!
53:43
Tatar tentokrát pálil z levé strany, ale zamířil jen nad bránu.
53:10
Jordan Staal se snažil po objetí klece vracet puk před brankoviště, ale tento prostor měli hosté dobře pokrytý.
52:32
Domácí jsou opět usazení v útočném pásmu, ale Mrázek působí hodně jistě.
50:58
Glendening dostal puk v mezikruží a vypálil hned z první, jenže zasáhl jen jednoho z bránících hráčů!
50:41
Domácí už se chtěli hnát do přečíslení dvou proti jednomu, ale Green si výborně vystoupil a poslal puk do bezpečí.
49:43
Ward rozehrával za brankou a okamžitě jej napadali dva hráči Detroitu! Ti se nakonec nedokázali s kotoučem dostat před prázdnou klec!
49:07
Quincey se za vlastní bránou dopustil chyby a ztratil kotouč. Hned mu byl ale na pomoc Green a společně si hostující obránci poradili.
48:25
Nyquist hledal zpětnou přihrávkou Zetterberga, ale jen nalil protihráči rovnou do jízdy.
48:00
Red Wings zastavuje ofsajd.
47:28
Domácí usazeni před Mrázkem a snaží se opět o vyrovnání.
46:49
Domácí se dopustili chyby a do úniku mohl postupovat Glendening. Tomu se ale na poslední chvíli vrhl pod nohy jeden z obránců, který jeho střelu přizvedl.
46:36
Hosté dokonávají obrat a vracejí se do vedení! Tomáš Tatar se ujal puku v rohu kluziště, vyjel si až téměř na modrou čáru a jeho střelu z otočky ještě protečoval za Warda TEEMU PULKKINEN! Asistence: Tomáš Tatar.
46:12
Kindl vypálil od modré čáry a vytáhl tak z branky Warda. Bezprostředně před ním ještě následně dorážel Sheahan, ale domácí gólman přizvedl jeho střelu nad!
45:59
Franzen to zkusil z ostrého úhlu a málem se ještě dostal k dorážce.
45:39
Abdelakaderova střela nenadělala Wardovi problémy.
45:12
Do útočného pásma se opět přesunuli domácí.
44:39
Opět začínáme od nuly! Hosté vstoupili do třetí části aktivněji než do prvních dvou třetin a jsou odměněni. Hainsey se snažil vrátil puk zpoza brány před brankoviště na některého ze svých spoluhráčů, ale tam byl volný TEEMU PULKKINEN, který překonal přesouvajícího se Warda! Bez asistence.
44:20
Larkin hledal zpětnou přihrávkou nějakého spoluhráče před brankovištěm, ale obrana Hurricanes byla pozorná.
43:59
Richards poslal z pravé strany střílenou přihrávku před brankoviště, ale kotouč byl sražen, a tak jej Sheahan nedokázal ideálně protečovat.
43:34
Smith nahodil kotouč do útočného pásma, ale tam není žádný hráč Detroitu, který by mohl bojovat o puk.
42:40
Mrázek zasáhl dvakrát jistě proti Jordanu Staalovi! To byla veliká šance domácích na navýšení svého vedení.
42:18
Versteeg nedokázal stáhnout ze vzduchu přihrávku Jordana Staala.
41:57
Franzen dokázal sáhnout do kombinace soupeře, ale poslal puk jen pomaličku na Warda.
41:35
Útoky Red Wings jsou ale zastavovány hned na útočné modré nebo lehce za ní.
40:54
Vypadá to, že hosté dnešní zápas nechtějí jen tak vzdát a budou ještě ve třetí třetině kousat.
40:20
Zetterberg nahodil puk z levé strany a Ward vyrazil kotouč přímo do mezikruží! Tam byl nikým nehlídán Larkin, ale ten nastřelil jen beton přesouvajícího se Warda! Tentokráte i domácí maskovaný muž podržel svůj tým.
40:04
Zetterberg na buly uspěl a Kronwall posílá hosty do útoku.
40:01
Druhá třetina je za námi a přinesla nám tři branky! Nejprve dokázali jít do vedení trochu překvapivě hosté, za které se hezky individuálně prosadil kapitán Henrik Zetterberg. Domácí ale pokračovali v aktivní hře a dočkali se vyrovnání, když Mrázka po odrazu puku od zadního mantinelu překonal Victor Rask. Domácí se ještě ve druhé dvacetiminutovce dočkali vedení, když v poslední minutě doťukl puk za Mrázkova záda Nathan Gerbe.
Stav po druhé třetině 2:1.
Třetí třetina začne přibližně ve 02:59.
40:00
39:44
Larkin nic neriskoval a pouze poslal puk do středního pásma.
39:25
Aktivita domácích se teď ještě stupňuje.
39:03
Domácí jsou za svoji aktivitu odměněni a poprvé v zápase jdou do vedení! Murphy nastřelil kotouč z pravé strany před brankoviště a tam dokázal udržet hůl na ledě NATHAN GERBE, od jehož čepele zamířil puk za Mrázkova záda! Asistence: Ryan Murphy.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:14
Jordán za pomoci Skinnera obral o kotouč za bránou Millera. Domácí vyrážejí na zteč.
37:38
O kotouč se vedl lítý boj v rohu kluziště u mantinelu za Mrázkem. Sudí raději přerušuje hru a vhazovat se bude ve středním pásmu.
36:24
Tatar byl důrazný v napadání a obral Jordána o kotouč. Hosté z toho ale nevytěžili žádnou šanci.
36:00
Larkinova střela z nápřahu zamířila přímo na hruď brankáře Warda.
35:12
A máme srovnáno! Greenovo vyhození zachytil na modré čáře Hanifin, který ale přestřelil. Následně se ale kotouč od zadního mantinelu odrazil zpět před bránu, kde byl VICTOR RASK, jenž už dokázal dorazit za rozhozeného Mrázka! Asistence: Noah Hanifin.
34:26
Franzen vyjel do protiútoku, ale čelil třem soupeřům a nedokázal mezi nimi projít.
33:46
Tatar musel pořádně zabrat směrem dozadu, aby nepustil rozjetého protihráče do úniku. Poradil si ale zkušeně.
33:18
Richardsova střela nemířila mezi tři tyče a Ward byl pro tentokrát bez práce.
32:40
Hosté zkrotili puk na svých holích a další jejich akci rozehrává Quincey.
32:18
Hostům pravděpodobně přidala první branka trochu na odvaze. Ferraro nyní aktivně napadá soupeřovu rozehrávku.
31:33
Domácí jsou jasně lepší, ale jako první inkasují! Larkin přenechal puk za branku svému kapitánovi HENRIKU ZETTERBERGOVI a ten už si vyjel kolem bližší tyče před bránu a zasunul za brankáře Warda! Ten pravděpodobně neměl beton včas na ledě. Asistence: Dylan Larkin a Justin Abdelkader.
31:15
Eric Staal si připravil střelu na pravém kruhu a zamířil pod horní tyč! Mrázek však zasáhl a i když byl chvíli zmatený, dokázal se přesunout i proti dorážce u druhé tyče.
30:55
Pulkkinen si stáhl puk ze vzduchu a prověřil Warda nepříliš prudkou střelou.
30:43
Mrázek měl práci tentokráte proti Raskovi. Český gólman je dnes ale fantastický.
30:39
Kotouč teď rozvlnil sítku zvenčí, a tak raději Mrázek vyskočil z brány a zakryl puk. To bylo hodně divokých několik posledních minut!
30:24
Jordánova tvrdá střela od modré čáry nemířila na branku.
29:57
Bekhend Jordana Staala neohrozil Mrázkovu bránu. Domácí se ale opět usazují v útočném pásmu.
29:51
Hosté by teď potřebovali trochu uklidnit hru a sami si připravit nějaké šance.
29:28
28:22
Jeden z domácích hráčů vypálil tvrdě od modré čáry a prostřelil Mrázka! Kotouč zamířil do vnitřní části tyče a odtamtud vyšel ven! Sudí, který stál hodně blízko, rezolutně rozpažuje!
28:15
Faulk zahrál výborně na modré čáře a zachytil vyhození soupeře!
27:37
Hned první rána od modré čáry byla zablokována a hosté vyhazují puk.
27:28
Johan Franzen (DET) je vyloučen za držení.
27:18
Green dostal pěkný křižný pas na levou stranu a zamířil na vzdálenější tyč, jenže jeho střelu zastavil jeden z bránících hráčů.
27:00
Murphy přišel jen s lahůdkou pro Mrázka v brance hostí.
26:49
Ferraro zkoušel střelu přes obránce, ale puk neprošel až k Wardovi.
26:34
Richards byl v útočném pásmu příliš rychle a je mu pískán ofsajd.
25:58
Další rána Jordana Staala. Mrázek znovu připraven.
25:35
Jordan Staal přišel s dobrou střelou z levé strany, ale trefil jen rameno připraveného Mrázka.
24:48
Larkin střílel z levé strany po ledě a Ward měl zakrytý výhled! Kotouč ho ale trefil.
24:36
Zakázané uvolnění Caroliny.
24:20
Obraz hry se oproti první části příliš nezměnil. Domácí udávají tempo hry, zatímco Mrázek má spoustu práce a hosté se jen brání.
23:52
Eric Staal dorážel před Mrázkem bekhendem, ale puk přistál přímo v lapačce českého gólmana!
23:47
23:25
Faulk si sjel z levé stran před Mrázka a vypálil, jenže jeho střela se mezi tři tyče nevešla.
22:39
22:36
Skinner dorážel z bezprostřední blízkosti, ale Mrázkův beton nepřehodil!
22:09
Nyquist dostal puk na levém kruhu tak, že už mohl střílet, ale chtěl ještě svoji pozici vylepšit otočkou kolem obránce a přišel o puk.
21:47
Střídačka hostí dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Pulkkinen.
21:32
Kindl dokázal zavézt puk do útočného pásma, ale tam následně neměl komu přihrát a domácí vyhazují.
21:00
20:49
Franzen se nedokázal uvolnit přes obránce a domácí vyvážejí kotouč.
20:39
Eric Staal (CAR) je vyloučen za nedovolené bránění.
20:34
Hráči na modré čáře si dávali trochu moc přednost a nakonec ztratili pásmo.
20:20
Domácí se hned dostali do pásma a snaží se využít zbytek přesilové hry.
20:01
První třetina končí. Domácí předvedli výborný aktivní vstup do zápasu, ale Petr Mrázek svůj tým podržel a nepustil žádnou z osmnácti střel Hurricanes. Naopak hosté se hodně trápili proti aktivním domácím hráčům a dokázali vyprodukovat jen dvě střely za dvacet minut. Uvidíme, jak se bude hra vyvíjet dál ve druhé třetině.
Stav po první třetině 0:0.
Druhá třetina začne přibližně ve 02:01.
20:00
19:32
Ericssonovo vyhození zachytil Lindholm, který tak udržel pásmo pro svůj tým.
19:03
Kronwall hned v úvodu oslabení napaluje kotouč za Wardovu klec.
19:00
Dylan Larkin (DET) je vyloučen za hru vysokou holí. Jeff Skinner (CAR) dostává trest za hrubost, stejně jako Justin Abdelkader (DET).
19:00
Abdelkader se za brankou pustil do Skinnera, ale ten neměl ani v nejmenším zájem pouštět se do bitky.
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:42
Kindl opět výtečný směrem dozadu! Tentokrát stačil vložit hůl do střely prchajícího Raska.
18:27
Mrázek měl zakrytý výhled, ale dokázal střelu Erica Staala vytěsnit.
18:00
Jeden z domácích hráčů byl hezky rozjetý na pravé straně, ale zastavil ho ofsajd.
17:47
Hainseyho střela si cestu na branku nenašla a byla zastavena některým z bránících hráčů Red Wings.
17:08
Glendening už neměl kudy přihrát, a tak alespoň nahodil puk do útočného pásma.
16:32
Kronwallovu dělovou ránu od modré čáry zblokoval obětavě Nordström.
16:06
Pulkkinen chtěl ujíždět do protiútoku, ale puk si ve středním pásmu nedokázal zpracovat.
15:23
Murphy se natlačil po pravé straně do zakončení, ale Mrázek byl postavený dobře u bližší tyče a nedal mu šanci.
15:07
Domácí jsou stále hodně aktivní a nechtějí soupeře pouštět ke kotouči.
13:56
Ofsajd zastavuje postup Red Wings.
13:49
Nestrašil měl hodně prostoru v útočném pásmu, ale na poslední chvíli se k němu stáhl ještě Kindl, který ho poslal k ledu.
13:24
S další střelou přišel Skinner, ale Mrázek byl opět přesně tam, kde měl být.
13:18
Sheahan proti Hainseymu ještě obstál, ale Faulk už ho o kotouč obral.
12:51
Kindl nezachytil kotouč na modré čáře a hosté opouštějí útočnou třetinu vcelku zadarmo.
12:34
Nyquist obral o puk Raska a následně rozjel protiakci, která ale žádnou střelu nepřinesla. Domácí ale vyhazují jen na icing.
11:29
Na levé straně to zkusil z ostrého úhlu Larkin, ale Ward byl pevně přitisknut u tyče.
11:10
Larkin byl hodně důrazný v napadání soupeřovy rozehrávky, ale ke kotouči se nedokázal dostat.
10:41
Kindl dobře vystoupil od modré čáry, ale nedokázal Lindholma odtlačit od puku.
10:22
Mrázek zastavil puk za svojí brankou a Kindl uklidňuje hru.
09:38
Eric Staal si vyjel zpoza brány a zakončoval k bližší tyči, jenže tam byl postavený Mrázek, který měl mezírku mezi betony pokrytou.
09:31
Raskovu střelu z dálky vyrazil Mrázek bez větších potíží.
09:13
Domácí pokračují v aktivní hře a znovu vyrážejí do útočného pásma.
08:53
Larkin dostal trochu prostoru na pravé straně, ale poslední obránce, který mu stál v cestě, dokázal jeho střelu srazit.
08:33
Larkin nahodil puk za soupeřovu branku, ale Ward v klidu rozehrál na svoje spoluhráče.
07:35
Hosté napadají soupeřovu rozehrávku a Hurricanes se aktuálně nemůžou dostat ze svého pásma.
06:34
Po střele od modré čáry se dostal k dorážce ještě Nestrašil, ale ten byl postaven zády k brance, a tak to měl s dorážkou hodně těžké.
06:05
Smith vybojoval puk, zavezl ho do pásma a střelou od levého kruhu poprvé v zápase prověřil Warda.
05:24
Skinner mířil tvrdě na vzdálenější tyč, ale Mrázek si výborně vyjel a vyrazil kotouč před sebe.
04:51
04:34
Z levé strany přišla svižná střela směřující do bližšího rohu, ale Mrázek si skvěle pokryl nebezpečný prostor.
03:48
Versteeg měl před sebou poloodkrytou branku, ale stáhli se k němu hned dva bránící hráči a dokázali mu zablokovat hůl!
03:37
Hosté ve čtyřech.
03:19
Faulk vystřelil tvrdě z první, ale Mrázek výborně vykopl betonem a zasáhl! Český gólman si poradil i s následnou dorážkou!
02:53
Hosté zahráli buly ve svém pásmu fantasticky a rychle vyhazují kotouč za Warda.
02:51
A hosté jdou do tří! Justin Abdelkader (DET) si odpyká trest za nedovolené bránění.
02:23
Teprve teď se domácí na delší dobu usazují v pásmu. Skinner má ale kotouč jen v rohu kluziště.
02:01
Rask byl na modré čáře příliš pomalý a puk opět vyklouzl až do středního pásma.
01:50
Hosté dokázali rychle odklidit puk ze svého pásma.
01:37
Teemu Pulkkinen (DET) je vyloučen za hákování.
01:28
Hanifin si vybruslil do střelecké pozice a tvrdou ranou prověřil Mrázka.
00:57
Victor Rask vypálil od pravého kruhu, ale Mrázek byl dobře postavený a vyrazil puk mimo.
00:26
Mrázek nerozehrál za brankou zrovna přesně, ale žádné nebezpečí pro něj nenastalo.
00:07
Na úvodním buly byl úspěšnější Zetterberg a hosté ihned vyrážejí do útoku.
00:01

Carolina Hurricanes: Ward (Läck) – Faulk (A), Hainsey, Jordán, Liles, Murphy, Hanifin – Lindholm, Rask, E. Staal (C) – Versteeg, J. Staal (A), Gerbe – Terry, Nash, Skinner – Nestrašil, McClement, Nordström

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Ericsson, Kronwall (A), Green, Quincey, Kindl, Smith – Larkin, Zetterberg (C), Abdelkader – Nyquist, Richards, Tatar – Pulkkinen, Sheahan, Franzen – Ferraro, Glendening, Miller

Rozhodčí: Kozari, Martell – Gibbs, Pancich.