Z mé strany je to pro tentokrát vše. Srdečně vás však zvu ke sledování mnou komentovaného duelu mezi Philadelphií a Nashvillem, který už nyní probíhá a aktuálně platí stav 1:1. S vámi ostatními se loučím a přeji dobrou noc!

Zdeno Chára (BOS): 0+0, +0, 0 střel, čas na ledě 22:50
Je dobojováno, parádní duel plný zvratů je za námi! Když se necelých jedenáct minut před koncem prosadil Keith Yandle, čímž poslal hosty do vedení, zdálo se, že si Rangers už náskok pohlídají do konce. Necelé čtyři minuty před koncem však v TD Garden rozpoutal nespoutanou euforii Ryan Spooner a o dvě minuty později dokonal obrat vítěznou brankou David Krejčí!
59:57
Eriksson od mantinelu míjel prázdnou newyorskou svatyni, ale následná rozehrávka hostů skončila na zakázaném uvolnění. Je rozhodnuto!
59:22
Alain Vigneault si vybírá oddechový čas, můžeme se těšit na strhující závěrečnou půlminutovku!
58:48
Lundqvist zůstává na střídačce, Rangers to zkoušejí v šesti!
58:17
Bruins právě vstřelili branku!
Tak to je neuvěřitelné, Medvědi se ujímají vedení! Před Lundqvistem vznikl obrovský závar a domácí spalovali jednu šanci za druhou, tu největší měl na holi Loui Eriksson. DAVID KREJČÍ se na to už nemohl dál dívat a tvrdě vypálil od modré, jeho rána skončila až v síti! Bez asistence.
57:03
TD Garden bouří, domácí hráči jsou na koni a snaží se rozhodnout o svém triumfu ještě v základní hrací době.
56:14
Necelé čtyři minuty před koncem máme opět vyrovnáno! V předbrankovém prostoru vznikl po nahození od modré čáry obrovský závar a kotouč se nakonec odrazil na hůl mladého RYANA SPOONERA, jenž se nemýlil! Asistence: Patrice Bergeron, Loui Eriksson.
54:54
Jesper Fast (NYR) vyfasoval dvě minuty za hákování, Medvědi tak budou mít ideální příležitost na vyrovnání.
53:20
Brett Connoly vybojoval puk pro Spoonera, ten se ale k průniku do pásma neodvážil, a tak pouze nahodil puk směrem k Lundqvistovi.
52:06
Keith Yandle oslovil přihrávkou do jízdy Millera, ale ten se do zakončení nedostal.
51:30
Mats Zuccarello se do zakončení neprokousal, Franku Vatranovi byl poté na druhé straně kluziště odpískán ofsajd.
50:44
Brett Connoly z mezikruží nepálil přesně, strážce newyorské svatyně se za pukem letící vysoko nad pouze ohlédl.
50:21
Hra je přerušena, na řadě je další komerční přestávka.
49:28
Rangers právě vstřelili branku!
Hosté se kuriózním gólem ujímají vedení! KEITH YANDLE od modré čáry orazítkoval tyč, kotouč se však odrazil přímo do Raskových zad, od nichž se doklouzal až za brankovou čáru! Asistence: Kevin Klein, Kevin Hayes.
49:12
Blueshirts zakombinovali v útočném pásmu a ke střele se nakonec odhodlal Ryan McDonagh, ale explzeňský Tuukka Rask celou dobu dobře na letící kotouč viděl a pohotově zasáhl.
48:30
Na ledě jsou čtyři forvardi Rangers a jediný zadák Yandle. Právě Keith Yandle nyní vypálil od modré, ale Rask byl na svém místě.
48:07
Ihned po buly se černá pryž dostala na hůl volného Oscara Lindberga, jenž u dobré pozice minul Raskovu svatyni!
47:59
Domácí měli na hokejce vedoucí branku, ale Brad Marchand (BOS) trefil kolenem do hlavy Henrika Lundqvista a může být rád, že za to vyfasoval jen dvouminutový trest!
47:20
Agitátor Zac Rinaldo nic nevymýšlel a z poměrně ostrého úhlu vypálil. Lundqvist tuto ránu vyrazil jen před sebe, ale bývalý pořízek Philadelphie se už k dorážce nedostal.
46:48
Krejčí s Beleskeym si vytvořili obrovský tlak v předbrankovém prostoru. Krejčího pokus se o zadní hrazení odrazil právě k letní posile z Anaheimu, ale Lundqvist vleže zasáhl!
46:19
Kevin Hayes vyhrál vhazování v útočném pásmu a poté se kotouč dostal na hůl Chrise Kreidera, jehož projektil si Tuukka Rask bez problémů pohlídal.
46:11
McIlrathovo nahození od modré za Raskova záda rovněž neprošlo, do TD Garden se vrátíme po komerční přestávce.
45:22
Nyní se tak stalo a po odrazu od mantinelu bez přípravy vypálil Oscar Lindberg, Rask si však připsal další úspěšný zákrok.
45:12
Rangers ve vlastním oslabení vybojovali vhazování před Tuukkou Raskem, Brassard už se pomalu připravuje na návrat do hry.
44:49
Ryan Spooner našel na vrcholu přesilovkového deštníku Toreyho Kruga, ten však od modré neomylně poslal touš do náruče "Krále Henrika".
44:08
Erikssonem tečovaný Krejčího pokus až k Lundqvistovi neprošel a hosté se poté dokázali osvobodit.
43:22
Medvědi si zahrají přesilovku, Derrick Brassard (NYR) zcela zbytečně podrazil u hrazení Dennise Seidenberga.
42:50
Emerson Etem našel ve skvělé pozici Jarreta Stolla, ale zkušenému centrovi se nepodařilo usměrnit kotouč mezi tři tyče!
42:25
Ryan Spooner se aktivně dral z rohu kluziště do předbrankového prostoru, ale zakončit se mu rovněž nepodařilo.
41:33
Kevin Hayes se neodvážil vystřelit a přenechal kotouč Matsovi Zuccarellovi, ale ten byl v příliš ostrém úhlu a ani jemu se zakončit nepodařilo.
40:46
Hostům se nic kloudného s pukem vymyslet nepodařilo, rozehrávka Rangers skončila na holi bostonského zadáka McQuaida.
40:01
Po dvou dvacetiminutovkách platí vyrovnaný stav 2:2. Svěřenci Alaina Vigneaulta vstupovali do prostřední části s jednogólovým mankem, to ale dokázali díky Lindbergovi smazat a o chvilku později dokonal obrat Rick Nash. Z vedení se však Rangers neradovali dlouho, po dalších čtyřech minutách se totiž prosadil Brett Connoly. Co nabídne třetí perioda? To se dozvíme už ve 21:10.
40:00
39:58
Nakonec jsem se spletl, jelikož z ostrého úhlu to zkoušel elitní centr Bruins Bergeron, Lundqvist však bez problémů zasáhl.
39:48
Domácí kombinují ve vlastním obraném pásmu, pře druhou sirénou se už nic převratného nejspíš nestane.
39:02
Connolly vzápětí skočil zpět na led, Medvědi hrají v plném počtu.
39:01
Do přečíslení dvou proti jednomu se vydal Kemppainen s Erikssonem, ale do přihrávky prvního jmenovaného na volného švédského šikulu vložil hůl McDonagh, čímž zabránil téměř jistému gólu!
38:32
Tuukka Rask je však v naprostém pořádku a může vesele pokračovat ve hře.
38:08
Tuukka Rask schytal ránu do masky od Keitha Yandlea a uvolnil se mu jeden z popruhů na zadní části chrániče hlavy, hra je přerušena a vhazovat se bude ve středovém kruhu.
37:37
Zdeno Chára dokázal dvakrát v krátkém časovém sledu vyhodit kotouč přes všechny čáry, hostům to v této přesilovce zatím příliš nejde.
37:02
Domáci hráli v šesti, dvouminutový trest za hráčskou lavičku odpyká Brett Connoly (BOS).
36:12
J.T. Miller trefil jen prvního hráče před sebou, od nějž se puk odrazil na hůl Keitha Yandla, jenž z vrcholu levého kruhu vyprášil Raskovy betony. Na řadě je další komerční přestávka.
35:34
Kevin Hayes neměl komu přihrát, a tak nahodil touš do útočné třetiny a odjel spolu se svými kumpány střídat.
34:35
David Krejčí chyboval na útočné modré a do rychlého protiútoku se vydali Rick Nash a Mats Zuccarello, vracející se Colin Miller však prokázal obrovský přehled a čistým zákrokem zabránil téměř jistému gólu!
33:50
Brad Marchand strávil na ledě i další střídání a tentokrát se prezentoval v mnohem lepší světle, když nenápadným pokusem z levého křídla notně prověřil Lundqvistovu pozornost.
32:51
Provokatér Marchand po McQuaidově neúspěšné střele vyprovokoval před Lundqvistovým brankovištěm strkanici, do které se z hráčů Blueshirts nejaktivněji zapojil Jarret Stoll, ale sudí nakonec vylučovat nebudou.
31:48
Po komerční přestávce se svěřenci Alaina Vigneaulta usadili v útočném pásmu, ale zatím pouze honí kotouč po mantinelech.
30:52
Domácím byl při přechodu přes útočnou modrou odpískán ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu.
30:08
Nash to zkusil nečekaně přímo od mantinelu, ale puk nakonec na Raska neprošel.
29:34
Domácí využili přesilovku, a tak je znovu vyrovnáno! Jimmy Hayes vybojoval kotouč za brankou a posunul ho Millerovi, který nabil napřaženému BRETTU CONNOLYMU, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Colin Miller, Jimmy Hayes.
29:13
S nahozením střelce úvodního gólu Bruins Patrice Bergerona si Lundqvist bez problémů poradil a přerušil hru.
28:45
Jezdci se podruhé v krátkém časovém sledu osvobodili, kotouč je až u Tuukky Raska.
28:06
Oba kohouti vyfasovali pětiminutový trest za bitku, McIlrath (NYR) navíc za její vyprovokování vyfasoval další dvě minuty, a tak si domácí zahrají v početní převaze.
28:06
Matt Beleskey tvrdým hitem poslal k zemi Dereka Stepana a role mstitele se ujal opodál stojící Dylan McIlrath, jenž svého spoluhráče dokonale pomstil tím, že několika přesnými údery poslal Beleskeyho k zemi!
27:10
Hostům se po vyhraném buly nepodařilo dostat kotouč z pásma, čehož využil provokatér Zac Rinaldo, ale strážce newyorské svatyně si jeho střely na poslední chvíli všiml!
26:51
S Beleskeyho propagační pokus si Henrik Lundqvist bez problémů poradil, na řadě je komerční přestávka.
26:05
TD Garden rázem utichla a Newyorčané v poklidu kombinují v útočném pásmu.
25:15
A je z toho gól, Jezdci poměrně rychle otočili skóre ve svůj prospěch! Connolymu se nepodařilo vyhodit, poněvadž dobrou práci na útočné modré odvedl Ryan McDonagh, jenž si všiml volného Ricka Nashe, jenž nechal za svými zády nedůrazného Seidenberga a v pádu protlačil kotouč až do sítě! Asistence: Ryan McDonagh.
24:58
Rozehrávka Medvědů skončila na zakázaném uvolnění, hra se stěhuje zpět před Tuukku Raska.
23:51
Na hřišti se začíná přiostřovat – Chris Kreider u mantinelu srovnal se zemí Krejčího, Beleskey o chvilku později Millera.
22:58
Po vstřeleném gólu Jezdců se hra výrazně uklidnila a ani jeden tým se nikam zbytečně nežene.
22:10
Je vyrovnáno! Třetí lajna Jezdců se usadila v útočném pásmu a ke kotouči se za Raskovou svatyní dostal OSCAR LINDBERG, jenž se neohroženě prokousal do mezikruží a z otočky se přesně trefil k pravé tyči! Asistence: J.T. Miller, Jesper Fast.
21:15
Krejčí se poctivě vrátil a vybojoval puk pro svůj tým, vzápětí se však dostal zbytečnou kličkou pod tlak, nicméně napadající Kevin Hayes z toho nedokázal profitovat.
20:42
Derick Brassard našel chytrou přihrávkou do mezikruží si najížděcího "norského hobita" Zuccarella, ale jeho střela skončila na zadním hrazení.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka je za námi, zatím jsme se rozhodně nenudili. Hosté vstoupili do utkání aktivněji a jejich nejproduktivnější hráč Mats Zuccarello už v první minutě napálil puk do tyče. O minutu později ujížděl sám na Lundqvista Joonas Kemppainen, ani finský junák ale skóre neotevřel. To se povedlo až v patnácté minutě Patrici Bergeronovi, k němuž se odrazila Krugova střela a domácí centr bez problémů poslal kotouč do sítě. Po první třetině tak vedou Medvědi 1:0, co přinese ta druhá? To se dozvíme ve 20:14.
20:00
19:36
Vatranův pokus Henrik Lundqvist s vypětím všech sil vyrazil a o chvilku později to ještě zkoušel Chára, ani on však se svým projektilem neuspěl.
18:50
Před Raskem to znovu pořádně vřelo! Odražený kotouč se dostal na hokejku z druhé vlny si najíždějícího Yandlea, jehož projektil se od Raskovy výstroje odrazil na břevno!
18:04
Ihned po buly vznikl před hostujícím brankářem obrovský závar. Ke kotouči se dostal Matt Beleskey, ale Lundqvist vytáhl další skvělý zákrok levým betonem!
17:58
Šikula Brad Marchand se za Lundqvistovou ssvatyní šikovně zbavil zkušeného Marca Staala a poté vyzval ke skórování Patrice Bergerona, tomu však pokus z mezikruží příliš nesedl a Lundqvist bez problémů zasáhl.
17:31
Hra se teď stěhuje ze strany na stranu bez většího efektu, po vstřeleném gólu Bruins už nesledujeme kdovíjak atraktivní hokej.
16:45
McIlrathův projektil od modré nebyl vůbec přesný a domácí posléze konečně dostali puk z vlastního pásma.
16:15
Puk ale skončil mimo hrací plochu a na řadě je další komerční přestávka.
15:32
Pokus Kevina Hayese skončil na zadním hrazení, od nějž se kotouč odrazil až do středního pásma. Rangers se tlačí za vyrovnáním.
14:15
Medvědi se ujímají vedení! Bergeron vyhrál buly pro Kruga, jehož střela se odrazila právě na hůl elitního domácího centra PATRICE BERGERONA, který se s tím nepáral a z první poslal puk až do sítě! Asistence: Torey Krug.
14:08
To už neplatí, jelikož po přihrávce Jimmyho Hayese se na pravém křídle rozjela vstříc Lundqvistovi letní posila Bostonu Matt Beleskey, s jeho pokusem si však strážce hostující svatyně poradil.
13:22
Stále se však hraje v útočném pásmu celku z Big Apple, přesilovkový tlak Rangers pokračuje i ve hře pěti proti pěti.
12:31
Yandlův pokus od modré skončil na brusli McQuaida, to už je Colin Miller zpět na ledě.
11:30
Německý veterán Dennis Seidenberg vyhodil puk přes všechny čáry, svěřencům Alaina Vigneaulta se v této početní výhodě zatím vůbec nedaří.
11:02
Ve vlastní početní nevýhodě se vydal na útočný výlet Loui Eriksson, nicméně jeho pokus z pravého kruhu byl spíš takovou z nouze ctností.
10:18
Rick Nash byl ihned po buly podražen Colinem Millerem (BOS), Rangers si zahrají v početní převaze.
10:15
Pokus Jarreta Stolla z ostrého úhlu nenadělal Raskovi žádné problémy, hra je přerušena a na řadě je komerční přestávka.
09:33
Kleinovo zblokované nahození skončilo na holi Davida Krejčího, ale domácím se nepodařilo rozehrát a ke střele se posléze dostal Kreider, ale na strážce bostonské svatyně Tuukku Raska nevyzrál.
08:34
Z trmy-vrmy před Lundqvistem domácí nic nevytěžili, ale Zdeno Chára udržel kotouč v útočném pásmu a na konci následné kombinace stál Brad Marchand, jenž pálil do tyče!
07:59
Lundqvist nepříliš jistě rozehrát a ke kotouči se dostal Joonas Kemppainen, vystřelit se mu ale nepodařilo.
07:07
Landon Ferraro schytal u hrazení parádní, učebnicový hit od mladíka v defenzívě Rangers Dylana McIlratha!
06:38
Na útočný výlet se vydal bostonský zadák Torey Krug, ale s jeho pokusem zápěstím si Lundqvist bez problémů poradil.
05:45
Vatrano našel chirurgicky přesným pasem z druhé vlny si najíždějícího Brada Marchanda, jenž z vrcholu levého kruhu orazítkoval Lundqvistovy betony.
04:37
Keith Yandle našel šikovnou uličkou v předbrankovém prostoru J.T. Millera, tomu se ale zakončit nepodařilo.
03:36
To byla šance! Po buly se kotouč dostal na hůl před Lundqvistem úplně osamoceného Louiho Erikssona, ale ten předvedl další senzační zákrok!
03:25
Bergeron nahodil kotouč na Lundqvista a vybojoval vhazování v útočném pásmu.
02:50
Zatím je rozhodně na co koukat, hraje se nahoru-dolů se šancemi na obou stranách.
01:55
Lindbergova naivní nahrávka na útočné modré skončila na hokejce Joonase Kemppainena, jenž upaloval sám na Lundqvista, ale strážce svatyně Rangers si se střelou finského mladíka z bezprostřední blízkosti poradil!
01:43
Keith Yandle se s tím nepáral a nahodil kotouč do pásma, tam se ho však ujali domácí zadáci.
00:49
Hosté se mohli hned v první minutě ujmout vedení! Mats Zuccarello si proklestil cestu až před Raska a přenechal kotouč Stepanovi, ale jeho pokus byl zblokován a následná dorážka Zuccarella skončila na tyči!
00:09
Úvodní buly ovládli Jezdci a okamžitě se vydali do útoku, s pokusem Ricka Nashe z levého kruhu si Rask bez problémů poradil.
00:01
Jak je již u NHL zvykem, utkání začne s několikaminutovým zpožděním.

Boston Bruins: Rask (Gustavsson) – Chára, Trotman, Seidenberg, Miller, Krug, McQuaid – Beleskey, Krejčí, Eriksson – Marchand, Bergeron, Vatrano – Spooner, Kemppainen, Connoly – Rinaldo, Ferraro, Hayes.

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – McDonagh, Girardi, Staal, McIlrath, Yandle, Klein – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, Hayes – Miller, Lindberg, Fast – Moore, Stoll, Etem.

Rozhodčí: McCauley, Rooney – MacPherson, Murphy.
BOSTON BRUINS
Svěřenci Claudea Juliena se po nepříliš povedeném startu do sezóny zvedli a i zásluhou skvěle hrajícího Davida Krejčího, jenž vede týmovou produktivitu s 23 kanadskými body, se vyšplhali na průběžnou solidní šestou příčku Východní konference. Medvědi drží úctyhodnou sérii čtyř výher v řadě, naposledy si v noci na čtvrtek poradili 3:2 s Detroitem.

NEW YORK RANGERS
Na druhé straně barikády však bude stát velmi úderný soupeř. Jezdci se stejně jako loni pohybují na špici Východní konference, momentálně jsou druzí s dvoubovovou ztrátou na vedoucí Montréal. Svůj minulý zápas však svěřenci Alaigna Vigneaulta nezvládli, Rangers podlehli právě Habs vysoko 1:5, a tak by se dnes tuze rádi naladili zpět na vítěznou vlnu.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY
Dnes půjde o první měření sil Bostonu s Rangers v probíhajícím ročníku. Poslední vzájemný duel se datuje do letošního března, kdy se z výhry 4:2 radovali Medvědi.