1. Jarome Iginla (COL) 2+0
2. Blake Comeau (COL) 1+1
3. Dion Phaneuf (OTT) 0+2
Dnešní utkání navštívilo 17632 diváků.
Je konec! Laviny vítězí v Ottawě 3:4 a uhrály tak výsledek, který je i po dnešku udrží v elitní osmičce tabulky Západní konference. Hosté ve třetí třetině vsadili na kvalitní defenzivu a v čase 58:56 navíc zvýšili na 2:4 gólem při power-play soupeře. Trefil se Blake Comeau. 26 sekund před koncem ještě snížil Chris Neil, ale na víc už Senátoři neměli čas.

Střely na branku ve 3. třetině – 12:7, celkem – 29:27.
59:34
Ottawa právě vstřelila branku!
26 sekund před koncem ještě přichází gól naděje pro Senators! Po rychlé kombinaci po ose Karlsson, Lazar, Dzingel a CHRIS NEIL zblízka snižuje posledně jmenovaný. Asistence: Ryan Dzingel a Curtis Lazar.
58:56
Colorado právě vstřelilo branku!
Je zřejmě hotovo! Söderberg ještě od červené čáry netrefil prázdnou branku, ale kotouč, který se odrazil od zadního mantinelu, uklidil na správné místo BLAKE COMEAU. Asistence: Carl Söderberg a Jarome Iginla.
58:41
Hosté si berou oddechový čas.
58:41
Zakázané uvolnění Colorada, hra se stěhuje zpět před Varlamova, který předtím vyrazil tečovanou střelu Karlssona.
58:16
Sens to zkoušejí s prázdnou brankou!
58:00
Hosté jsou v plném počtu, dvě minuty před koncem stále vedou.
57:26
Barrie vyhodil až za domácí svatyni.
57:01
Varlamov vyrazil střelu Hoffmana z pravého kruhu a poradil si i s následnou dorážkou!
56:16
Domácí se teď sami vyhodili z útočného pásma.
55:59
Jarome Iginla podrazil za domácí brankou naprosto zbytečně Erika Karlssona. Sens dostali velkou příležitost na srovnání skóre! Jejich přesilovka začne po reklamní pauze.
55:42
Signalizované vyloučení na straně Lavin, ven půjde Iginla!
55:07
Běží už poslední pětiminutovka třetí třetiny, Senátorům se pomalu krátí čas na vyrovnání.
54:43
Landeskog nahodil puk za branku, kde se o něj nyní bojuje.
54:07
Od modré pálil hostující Barrie, puk si nenašel cestu do branky Ottawy.
53:47
Zakázané uvolnění Ottawy, hra se stěhuje před Andrewa Hammonda.
53:43
Vysoká hůl Hoffmana, následuje reklamní přestávka.
53:30
Karlsson to zkusil po vyjetí zpoza branky. Poté pálil z mezikruží Mike Hoffman, Varlamov zabránil gólu pravým betonem!
52:54
Chris Neil skončil na zemi, vylučovat se ale nebude.
52:35
Iginla dlouho zdržel hru v rohu za brankou Senátorů.
51:42
Domácí se snaží vyzrát na defenzivu soupeře, ta je však velice pozorná.
50:22
MacKinnonův pokus vyráží domácí gólman Hammond.
50:00
Do konce utkání zbývá deset minut, Senators stále prohrávají o jedinou branku.
48:32
Bobby Ryan vypálil z pravé strany vedle vzdálenější tyčky.
48:20
Domácí se stále více tlačí dopředu, samozřejmě touží po vyrovnání.
47:22
Phaneuf dostal přihrávku na střed hřiště, jeho tečovanou ránu vyrazil Varlamov.
45:10
Po dobré práci Zibanejada pálil z dobré pozice Ceci, Varlamov jeho dělovku vyráží.
44:33
Po přejetí do útočného pásma vypálil golfákem Mitchell, Hammond puk zachytil a přerušil hru.
43:47
Hned po buly se dostal do šance Pageau! Domácí hráč trefil zblízka jen lapačku Varlamova!
43:39
Hosté byli pod tlakem a vyhodili jen na icing. Jejich čtveřice už musí být unavená, ale Patrick Roy si odeechový čas nebere.
42:57
Ceci nabil na levou stranu Phaneufovi, Varlamov jeho projektil vytěsnil.
42:13
Wagner se zkusil prosadit po výjezdu zpoza branky, Hammond měl pravý beton na správném místě.
41:16
Nahození Ryana vrazil Varlamov jen před sebe. Po následném závaru se pak dostal k zakončení Zibanejad, ovšem kotouč je pod brankářem Lavin.
41:00
Hosté v postavení mimo hru.
40:30
MacKinnon před brankou šikovně tečoval letící kotouč, ten ale končí ve výstroji Hammonda.
40:19
Turrisovu ránu z pravého kruhu vyrazil Varlamov do rohu.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 3:30.
Skóre dnešního zápasu určují přesilovky, dosud v nich padly všechny góly! Avs ve druhé části navýšili skóre až na 0:3, když se trefili Nathan MacKinnon a podruhé v utkání Jarome Iginla. Pak však přišla řada na Senators, nejprve tečoval Phaneufovu ránu Mark Stone a pohých 8 sekund před přestávkou propálil Varlamova Mike Hoffman. Ottawa tak najednou prohrává jen 2:3.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:7, celkem – 17:20.
40:00
39:52
Z přesilovek dnes góly prostě padají! Erik Karlsson předal kotouč MIKOVI HOFFMANOVI, který se z pozice kousek za pravým kruhem trefil nad rameno Varlamova. Domácí snižují na rozdíl jediného zásahu. Asistence: Erik Karlsson a Dion Phaneuf.
39:21
Hosté vyhazují.
39:04
Za nedovolené bránění je vyloučen hostující Joh Mitchell, přesilovka pro Sens.
38:46
Ryanova střela z levého kruhu skončila jen na chráničích Erika Johnsona.
37:57
Domácí soupeře přitlačili, schází ale přesnější zakončení.
36:40
Dzingel měl na holi svůj premiérový gól v nejlepší soutěži světa, Varlamov byl ale proti! Útočníka čtvrté lajny Sens vychytal levým ramenem.
36:13
Domácí se snaží přidat na tvrdosti, samozřejmě hledají cestičky, jak obrátit nepříznivý vývoj duelu.
35:20
35:02
Duchene se hezky protáhl až před Hammonda, branku Sens však těsně minul!
34:35
34:29
Dzingelovu ránu vykopl betonem Varlamov, další pokus Lazara pak skončil mimo.
33:54
Utkání nabralo po snížení Sens na dramatičnosti, útoky se střídají na obou stranách.
32:53
Ze Zibanejadovy rány nemohl Varlamov nic vidět, puk naštěstí pro něho skončil vedle.
32:15
Söderberg si vyjel s kotoučem zpoza branky, klec Ottawy však netrefil.
31:15
Také domácí využívají početní výhodu a snižují na 1:3! Dion Phaneuf si vyměnil na modré kotouč s Karlssonem a jeho ránu před Varlamovem nechytatelně tečoval MARK STONE – 1:3. Asistence: Dion Phaneuf a Erik Karlsson.
31:05
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Cody McLeod – 2 min., držení protihráče).
30:49
Ofsajd Ottawy, domácí působí v ofenzivě bezradně.
30:02
Jsme už ve druhé polovině zápasu, Laviny drží tříbrankový náskok.
29:35
Hodně těsný icing Colorada. Iginla byl totiž na kruzích téměř stejně jako Ceci.
28:35
Z pravé strany střílel Hoffman, Varlamov puk vyrazil až do ochranné sítě za brankou.
28:02
Colorado má utkání výborně rozehrané. Hosté využívají přesilovky a navíc velmi dobře brání.
26:56
Hosté využívají i třetí přesilovku! Barrie nabil na levý kruh JAROMOVI IGINLOVI a ten z voleje prostřelil Hammonda. Druhý zásah Iginly v dnešním zápase – 0:3. Asistence: Tyson Barrie a Gabriel Landeskog.
26:39
Za nedovolené bránění je vyloučen Erik Karlsson. Přesilovka pro Avalanche.
26:32
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
26:09
Další přerušení hry, je tu reklamní přestávka.
25:46
Neil zachytil rozehrávku Holdena, jenže se s kotoučem dostal do ofsajdu.
25:16
Colorado je v plném počtu, Ottawa Varlamova téměř neohrozila.
24:50
Ryan tečoval puk do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.
24:36
Domácím se přesilovka nedaří. Hammond byl po střele Landeskoga dokonce nucen přerušit hru.
23:57
23:15
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Chris Bigras – 2 min., nedovolené bránění).
22:26
Po střele Zibanejada se hra otočila na druhou stranu a hosté zvyšují na 0:2! Söderberg zavezl puk do útočného pásma a předal ho NATHANOVI MACKINNONOVI, který střelou nad lapačku zvýšil vedení Avs. Asistence: Carl Söderberg.
22:19
Zibanejad vyzkoušel bekhendovou střelou pozornost Varlamova, ten vyráží.
21:43
Patrick Wiercioch držel Duchena tak dlouho, až si toho musel jeden z hlavních rozhodčích všimnout. Přesilovka pro hosty.
21:20
Cecimu unikl kotouč do středního pásma. Bek Sens tak vystavil své spoluhráče do ofsajdu.
20:33
Puk vypadl z hrací plochy, vhazuje se ve středním pásmu.
20:13
MacKinnon hned prověřil Hammondovu pozornost, ten byl na místě.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 2:33.
Po první třetině mohou být o něco spokojenější hokejisté z Denveru, kteří vedou v Ottawě 0:1. O jediný gól se postaral v 10. minutě Jarome Iginla, jenž využil přesilovou hru pohotovou dorážkou. Akce Senátorů zatím troskotají na dobře fungující defenzivě soupeře, která je nepouští do větších šancí.

Střely na branku v 1. třetině – 9:13.
20:00
19:55
Protiútok Lavin zakončil ranou mimo MacKinnon.
19:28
Hosté pokračují v dobré defenzivní práci a nepouští soupeře do vyložených šancí.
18:56
Z pravé strany střílel Comeau, Hammond jeho pokus vyráží za branku.
17:32
Hned dvakrát pálil Bobby Ryan. Poprvé branku minul, podruhé zastavil jeho ránu Varlamov.
17:11
Au! Methot trefil kotoučem do obličeje Codyho McLeoda! Zkušený útočník Avs odjel na střídačku v bolestivém předklonu.
16:25
Až před Hammonda se natlačil Nathan MacKinnon, domácí brankář předvedl velmi dobrý zákrok.
15:50
Od modré pálil Hoffman, Varlamov vyráží.
15:07
Karlsson stihl alespoň zpomalit přihrávku na Söderberga a je z toho postavení mimo hru.
14:37
Nyní Varlamov přikryl kotouč, který se doklouzal do jeho brankoviště, další buly před klecí Colorada.
14:23
Varlamov snadno zachytil dalekonosnou střelu a máme tu další reklamní přestávku.
14:11
Duchene pracoval za brankou Ottawy, nedokázal ale předat kotouč najíždějícímu Grigorenkovi.
13:44
Domácí se těžko prosazují přes kvalitní obranu Lavin. Nyní zahráli na icing.
12:56
Chiasson střílel z pravé strany, kotouč na branku ani neprošel.
12:11
Karlsson vypálil hned po vhazování mimo.
12:08
Je tu reklamní přestávka.
11:26
V dobré šanci se ocitl Comeau, Hammond jeho jedovku vyrazil.
10:49
Pokus Zacha Smithe vyrazil pozorný Varlamov.
09:16
Hosté ze svého obrovského tlaku vytěžili vedoucí gól! Comeau ještě nastřelil tyč, ovšem dorážející JAROME IGINLA už kotouč za záda brankáře Hammonda dopravil. Asistence: Blake Comeau a Tyson Barrie.
09:07
Barrie trefil od modré jen brusle blokujícího Lazara.
08:12
MacKinnonova střela byla sražena mimo hřiště.
07:57
Z levé strany vystřelil Beauchemin, Hammond opět na místě.
07:18
Hosté ostřelují Hammonda! Brankář Ottawy si připsal snad čtyři zákroky během 15 sekund, nyní přerušil hru po ráně Iginly!
07:00
Také volej Landeskoga vyráží Hammond.
06:26
Střela Iginly z levého kruhu končí na rozkleku Hammonda.
06:01
Domácí Mark Borowiecki zasáhl vysokou holí Martinsena a dostává trest na 2+2 minuty!
05:40
Teď si domácí vytvořili hned dvojitou příležitost! Na Varlamova si však nepřišel Lazar a po něm ani Dzingel!
05:12
Hráči Senators opět krouží v stočném pásmu, schází však střelba.
04:13
Dobré střídání čtvrté lajny Ottawy, ta zatím hraje před brankou soupeře.
03:46
Střela hostujícího MacKinnona byla sražena až do ochranné sítě za brankou Hammonda.
03:05
Zibanejad nahazoval kotouč ze středního pásma, Varlamov ho podržel v lapačce.
02:46
Střelu Karssona od modré vyrazil Varlamov.
02:03
Varlamov raději přikryl nahozený kotouč a přerušil hru. Vhazovat se bud ev obranném pásmu Colorada.
01:50
Útočná akce Avalanche skončila ofsajdem.
01:21
Úvod zápasu se nese v opatrném duchu, žádný z gólmanů si zatím nemusel připsat složitější zákrok.
00:10
Po sražené střele tu máme vhazování v obranném pásmu Sens.
00:01

Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Karlsson (C), Methot, Ceci, Phaneuf, Borowiecki, Wiercioch – Ryan, Turris (A), Hoffman – Stone, Pageau, Smith – Chiasson, Zibanejad, Prince – Neil (A), Lazar, Dzingel. Trenér: Dave Cameron

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Beauchemin, Johnson, Holden, Barrie, Bodnarchuk, Bigras – Duchene, MacKinnon, Grigorenko – Comeau, Södeberg, Landeskog (C) – Iginla (A), Mitchell, Tanguay – Martinsen, Wagner, McLeod (A). Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Luxmore, Meier – Amell, Brisebois.
Vzájemné zápasy:
Oba týmy se letos utkají podruhé. První utkání na ledě Colorada vyhrála 5:3 Ottawa. V loňské sezóně se vždy radovaly domácí týmy, nejprve Ottawa 5:3 a poté zvítězily 5:2 Laviny.
Ottawa Senators:
Senátorům postup do play-off pomalu uniká. Aktuálně na tuto metu ztrácejí ze dvanáctého místa tabulky Východní konference pět bodů a budou to mít hodně těžké. Z posledních devíti zápasů navíc vyhrál kanadský celek jen třikrát, ale doma se teď Sens dařilo. Před svými fanoušky nejprve rozstříleli Toronto 6:1 a následně dali Tampě jen o gól méně. Poslední zápas pak Ottawa sehrála ve středu v Detroitu, kde narazila na výborného brankáře Petra Mrázka a prohrála 1:3. Už druhý zápas v dresu Senators odehraje obránce Dion Phaneuf, jehož klub získal v rámci velké výměny s Torontem, když opačným směrem putoval třeba také český forvard Milan Michálek.