Radim Vrbata (VAN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:24
Marko Daňo (WPG) 2+1, 4 střely, čas na ledě 14:06
Tři hvězdy utkání:

1. Marko Daňo (WPG) 2+1
2. Tyler Myers (WPG) 1+1
3. Alexander Burmistrov (WPG) 1+1
Winnipeg si odváží z Vancouveru hladké vítězství, na kterém má velkou zásluhu brankář Michael Hutchinson a první hvězda utkání Marko Daňo, který vstřelil v poslední části zápasu svůj druhý gól a zaznamenal třetí kanadský bod. Kromě slovenského útočníka se prosadil ve třetí třetině také Mark Scheifele, jenž potvrdil svou fantastickou formu a bodoval v osmém zápase v řadě, což je jeho osobní rekord. V dresu Canucks se v závěru utkání v Rogers Areně zapsali mezi střelce Jared McCann a Jake Virtanen. Konečný výsledek. Vancouver Canucks 2 Winnipeg Jets 5.
59:49
Michael Hutchinson ještě jedenáct sekund před koncem předvedl jeden důležitý zákrok, který zřejmě ukončí dnešní duel.
59:08
Vancouver právě vstřelil branku!
JAKE VIRTANEN se prosazuje během poslední minuty a upravuje výsledek na 2:5 z pohledu domácího Vancouveru! Jake Virtanen mezi kruhy pro vhazování vybojoval puk a poté krásnou táhlou střelou letící nad ledem zamířil přesně ke vzdálenější pravé tyči. Bez asistence.
59:00
Do konce utkání zbývá odehrát jedna minuta a zbytek zápasu už se dohrává jen z povinnosti.
57:03
Sven Baertschi nabral na levém křídle rychlost a v levém kruhu pro vhazování poté napřáhl ke střele, která mířila pod horní tyč, Michael Hutchinson ji ale po pěkném zákroku ukryl v lapačce!
56:49
Vancouver dnes určitě prohraje a navíc přijde o dva hráče, otázkou je, jak jejich zranění budou vážná a jak dlouho budou svému týmu chybět.
55:20
Vancouver už v dnešním zápase přišel o Lucu Sbisu, který ve druhé třetině utrpěl zranění v horní části těla, a nyní zamířil na ošetřovnu také Alex Biega, pro něhož utkání s největší pravděpodobností taktéž skončilo.
54:34
Adam Lowry vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a před bránou nepříjemně schytal jeho střelu projíždějící Alex Biega, kterého puk po jeho střele zápěstím zasáhl nepříjemně do obličeje.
53:44
Vancouver se sice snaží, jenže Michael Hutchinson dnes odvádí v braně Winnipegu fantastickou práci, což dokonale dokumentuje jeden jediný inkasovaný gól.
52:42
Vyloučený Alexander Burmistrov je zpět na ledě a Winnipeg hraje po čtvrté nevyužité přesilové hře Vancouveru v plném počtu.
52:20
Střely:

Vancouver Canucks 22 Winnipeg Jets 26
51:44
Henrik Sedin napřáhl na pravém křídle z ostrého úhlu ke střele, Michael Hutchinson ji ale ztlumil a přerušil hru.
51:15
Canucks se po vyhození Winnipegu usadili v útočném pásmu a na pravém křídle v blízkosti střídaček hledají prostor na střelu.
50:41
Alexander Burmistrov (WPG) dostal menší trest, 2 minuty zdržování hry – vychození puku přes ochranné sklo.
50:41
Hra byla přerušena a po krátké reklamní přestávce si jeden z týmů zahraje přesilovou hru. Winnipeg vede na ledě Vancouveru zásluhou skvělého výkonu Marka Daňa 5:1.
49:42
Sven Baertschi vypálil na pravém křídle z úhlu, jeho následnou střelu ale v pohodě ukryl ve svém náručí připravený Michael Hutchinson, který se nenechal inkasovaným gólem rozhodit.
48:57
JARED MCCANN prolamuje střeleckou neschopnost Vancouveru a připravuje Michaela Hutchinsona o čisté konto!! Jared McCann napřáhl v pravém kruhu pro vhazování k nádherné střele zápěstím, kterou Michael Hutchinson nedokázal lapačkou zastavit a pud se od její horní hrany odrazil do levého horního rohu brány. Asistence: Dan Hamhuis, Christopher Tanev.
48:00
Vancouver je v naprostém rozkladu a před domácími fanoušky v Rogers Areně prohrává už 5:0.
46:45
Winnipeg právě vstřelil branku!
MARKO DAŇO střílí svůj druhý gól v dnešním zápase a zaznamenává třetí kanadský bod, který znamená vedení Jets 5:0!! Alexander Burmistrov v levém kruhu pro vhazování vypálil a jeho následnou střelu zápěstím před bránou skvěle tečoval Marko Daňo, od jehož hole se puk odrazil k ledu a zamířil přesně k levé tyči. Asistence: Alexander Burmistrov, Ben Chiarot.
46:37
Alexander Burmistrov se pokusil z levého kruhu pro vhazování přidat svůj druhý gól v dnešním zápase, jeho následná střela ale byla zablokována.
45:39
Michael Hutchinson zastavil střelu Canucks z levého křídla, kterou ukryl ve svém náručí, a přerušil hru.
44:52
Jacob Markström předvedl dobrý zákrok poté, co na opačné straně ledové plochy před pár sekundami překazil fantastickou individuální akci Bo Horvata brankář Jets Michael Hutchinson! Bo Horvat na levém křídle nabral rychlost a v levém kruhu pro vhazování skvěle prohodil puk mezi nohama jednoho z hráčů Winnipegu, kolem něhož se protáhl před bránu, tváří v tvář hostujícímu brankářovi ale neuspěl!
43:04
Alexandre Grenier (VAN) dostal menší trest, 2 minuty úder loktem.
42:53
MARK SCHEIFELE boduje v osmém zápase v řadě a potvrzuje svou fantastickou formu!! Blake Wheeler se dostal na levém křídle do samostatného úniku, který vyšperkoval přihrávkou na Marka Scheifeleho, a ten z blízkosti na vzdálenější pravé tyči poslal puk do odkryté brány. Jets předvedli nádhernou kombinaci a vedou na ledě Vancouveru už 4:0. Asistence: Blake Wheeler, Toby Enström.
41:47
Ben Hutton odvedl v obranném pásmu skvělou práci, když nejprve zablokoval střelu Jets z pravého křídla a poté vyhodil puk do zóny Winnipegu tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
40:57
Marko Daňo si v útočném pásmu skvěle vyměnil puk na jeden dotek se svým spoluhráčem a na levém křídle se poté pokusil z ostrého úhlu zakončit, Jacob Markström byl ale připraven a jeho pokus zneškodnil.
40:07
V Rogers Areně začala třetí třetina a po pouhých sedmi sekundách byla hra přerušena. Vancouveru se zatím vůbec nedaří a s Winnipegem prohrává na domácím ledě 3:0.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 4:45.
Oba týmy si zahrály během prostřední části dvě přesilové hry v řadě, ani jednu z nich se jim ovšem využít nepodařilo. Brankář střelecky aktivnějšího Vancouveru Jacob Markström předvedl skvělý zákrok, když dorážku Jets u své pravé tyče zastavil po ztrátě rukavice holou rukou, proti nádherné střele Alexandera Burmistrova do levého horního rohu už byl ale krátce před druhou sirénou bezmocný. Slovenský útočník Marko Daňo hraje skvělé utkání a na svém kontě má již dva kanadské body za gól a asistenci, přičemž jeho gól je zatím vítězný. Skóre po 40 minutách. Vancouver Canucks 0 Winnipeg Jets 3.
40:00
40:00
Dvě desetiny sekundy před koncem druhé třetiny ještě byla hra přerušena kvůli vysoké holi jednoho z hráčů Vancouveru v útočném pásmu.
39:00
Do konce druhé části zápasu zbývá odehrát jedna minuta a Vancouver zatím vychází střelecky naprázdno, přičemž v závěru druhé dvacetiminutovky navíc inkasoval třetí gól.
37:40
ALEXANDER BURMISTROV střílí nádherný gól a po dvou přesilových hrách Vancouveru posílá Winnipeg do tříbrankového vedení!! Mathieu Perreault na levém křídle přenechal puk krásnou zadovkou najíždějícímu Alexanderovi Burmistrovi, který z kruhu pro vhazování napřáhl k nádherné táhlé střele, která se od tyče odrazila přesně do levého horního rohu brány. Asistence: Mathieu Perreault, Marko Daňo.
37:17
Jared McCann podél střídaček zavezl puk do útočného pásma a poté z levého křídla rychle vypálil, jeho střela zápěstím ale zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
36:34
Vyloučený Adam Lowry je zpět na ledě a Canucks nepomohla ke vstřelení gólu ani třetí přesilová hra. Michael Hutchinson stále s nulou.
36:05
Jets vybojovali v obranném pásmu puk a poté ho vyhodili s rozvahou do zóny Vancouveru.
35:28
Sven Baertschi vzápětí vypálil na pravém křídle z kruhu pro vhazování a jeho střela mířila do horní části brány, Michael Hutchinson ji ale po snadném zákroku ukryl v lapačce.
35:11
Linden Vey se u levé tyče dostal ke střele, jeho tvrdá rána z ostrého úhlu ale byla zablokována.
34:27
Vancouver má k dispozici druhou přesilovou hru v řadě a celkově v dnešním utkání třetí, přičemž během úvodních dvou se prosadit nedokázal a ani si nevytvořil nějakou velkou šanci.
34:21
Adam Lowry (WPG) dostal menší trest, 2 minuty sekání.
33:35
Jacob Markström při předchozí šanci Winnipegu chytil puk holou rukou jako by se nechumelilo. Dorážka Jets ale naštěstí nebyla příliš prudká, takže se nemusel bát, že by došlo ke zranění.
32:44
Jets si vytvořili obrovský tlak a u levé tyče se snažili dorazit puk z blízkosti za záda Jacoba Markströma, ten se ovšem skvěle a rychle zorientoval a dorážku Jets ukryl v holé ruce! Něco takového jsem ještě neviděl. Brankář Vancouveru sice ztratil rukavici, to mu ovšem nezabránilo v předvedení úžasného zákroku.
32:23
Paul Postma z vrcholu pravého kruhu pro vhazování napřáhl ke krásné střele, která mířila přesně do vzdálenějšího levého horního rohu brány, jenže Jacob Markström vytáhl úžasný zákrok a vyrážečkou puk vyrazil mimo!
32:00
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát přesně osm minut a zatím jsme během ní nebyli svědky žádného gólu.
31:06
Hra se během posledních sekund rychle přelévá ze strany na stranu, ovšem bez jakékoliv šance jednoho nebo druhého týmu.
30:12
Střely:

Vancouver Canucks 10 Winnipeg Jets 12
29:36
Vancouver sice ve druhé třetiny působí mnohem lepším dojmem a na jeho hráčích je vidět touha se zápasem něco udělat, jenže vstřelit se jim gól zatím nepodařilo.
28:23
Hra byla ve středním pásmu přerušena poté, co se puk od jednoho z hráčů odrazil na střídačku.
27:42
Jets si při hře na čtyři vytvořili několik brankových příležitostí, Jacob Markström ale všechny střely pochytal a stav utkání zůstává v Rogers Areně neměnný.
26:40
Mark Daňo (WPG) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.
26:40
Dan Hamhuis (VAN) dostal menší trest, 2 minuty přehrávání.
26:40
Přesilová hra z toho nakonec nebude, kromě Marka Daňa byl totiž vyloučen na domácí straně také Dan Hamhuis.
26:40
Hra byla přerušena a druhou přesilovou hru si vzápětí zahraje Vancouver poté, co během krátké reklamní přestávky odjel na trestnou lavici střelec úvodní branky útočník Marko Daňo.
26:33
Během závěrečných patnácti sekund přesilové hry se Jets konečně dostali do útočného pásma, na pravém křídle se ovšem ke střele nedostali a Canucks se opět podařilo vyhodit.
25:45
Minuta z trestu Dereka Dorsetta je pryč a Jets se ještě nepodařilo usadit v útočném pásmu, natož ohrozit bránu domácího brankáře Jacoba Markströma.
25:13
Jets mají po vyloučení Dereka Dorsetta k dispozici v dnešním zápase první přesilovou hru, Canucks ale zatím skvěle brání.
24:38
Derek Dorsett (VAN) dostal menší trest, 2 minuty držení.
24:00
Ze druhé třetiny jsou odehrány čtyři minuty a Vancouver si vytvořil rychle velkou převahu, zatím se mu ale nepodařilo skórovat.
22:30
Vancouver šlápl do pedálů a vytvořil si obrovský tlak, po kterém Michael Hutchinson musel zasahovat, střelu domácích hokejistů z pravého křídla ale vyrazil a následný pokus Bo Horvata z opačné strany útočného pásma zamířil mimo.
21:46
Canucks se dostali na pravém křídle ke střele a z ostrého úhlu mířili z blízkosti mezi nohy Michaela Hutchinsona, ten ale předvedl skvělý zákrok a levým betonem jejich pokus vyrazil!
21:00
Vancouver toho během úvodní třetin příliš mnoho nepředvedl, a když už se dostal ke střele, tak našel pouze připraveného Michaela Hutchinsona, který si připsal jediný ostrý zákrok, a to když hned v úvodu zápasu vyrazil lapačkou střelu Marcuse Granlunda.
20:13
V Rogers Areně právě začala prostřední část zápasu mezi Vancouverem a Winnipegem, do které domácí hokejisté vstupují s dvoubrankovým mankem.
20:01
Druhá třetina začne přibližně ve 3:57.
Winnipeg Jets měl raketový vstup do zápasu a již po necelých pěti minutách se ujal vedení. Tyler Myers si na pravém křídle krásně vyměnil puk z Mathieuem Perreaultem a poté poslal před bránu z ostrého úhlu přihrávku, do které vložil hůl najíždějící slovenský útočník Marko Daňo, a vymetl pravý horní roh brány. Další gól přišel krátce před koncem úvodní části a opět v něm měl prsty Tyler Myers, jehož nahození z pravého křídla se před bránou šťastně odrazilo mezi betony Jacoba Markströma. Skóre po první třetině. Vancouver Canucks 0 Winnipeg Jets 2.
20:00
19:52
Vancouver se ještě dostal do útočného pásma, v pravém kruhu pro vhazování se ale ke střele nedostal a v úvodní části dnešního zápasu v Rogers Areně se už nic nestane.
18:37
Hlavní trenér Vancouveru Willie Desjardins už toho má plné zuby a dal svým gestem na lavičce jasně najevo, aby se jeho svěřenci probrali.
18:00
Do konce první třetiny zbývají odehrát přesně dvě minuty a Jets zatím mají raketový vstup do zápasu, zatímco Canucks by zřejmě nepomohli ani ochránci zvířat.
16:45
TYLER MYERS v závěru první třetiny přidává k asistenci gól a posílá Winnipeg po další skvělé teči do dvoubrankového vedení!! Tyler Myers z pravého kruhu pro vhazování nahodil puk před bránu, kde se zřejmě od brusle jednoho z hráčů Vancouveru odrazil mezi betony bezmocného Jacoba Markströma. Bez asistence.
15:56
Mark Scheifele napřáhl k prudké střele, jeho následný pokus z ostrého úhlu ale zamířil mimo. Scheifele má úžasnou formu, když bodoval v sedmi zápasech v řadě.
15:27
Alex Biega se dostal na levém křídle ke střele, respektive spíše nahození, které připravený Michael Hutchinson ukryl ve stoje v lapačce, a po jeho zákroku přichází na řadu další krátká přestávka.
15:00
Do konce první třetiny zbývá odehrát přesně pět minut a nutno konstatovat, že Winnipeg je zatím lepším a nebezpečnějším týmem a zaslouženě vede na ledě Vancouveru 1:0.
13:32
Paul Postma se ocitl ve skvělé střelecké pozici a mohl poslat Jets do dvoubrankového vedení, jenže gól mu fantastickým zákrokem ukradl Jacob Markström! Paul Postma se dostal v pravém kruhu pro vhazování k odraženému puku a z blízkosti pálil přesně do bližšího pravého horního rohu brány, jenže brankář Vancouver vytáhl spektakulární zákrok a v sedě puk po úžasném semaforu ukryl v lapačce.
12:42
Jets se po krátké reklamní přestávce po pravé straně vrhli do útoku a Marko Daňo z kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele, která mířila mezi betony Jacoba Markströma, brankář Vancouveru měl ale skvělý výhled a po zavření vrat jeho pokus letící těsně nad ledem vyrazil!
12:18
Drew Stafford odvedl v útočném pásmu skvělou práci, když nejprve za bránou dojel nahozený puk svého spoluhráče a poté z levé strany a ostrého úhlu posílal před bránu nebezpečnou přihrávku, kterou na vzdálenější tyči hledal Blakea Wheelera, ten se ale do zakončení zásluhou skvělého postřehu Jacoba Markströma nedostal!
10:50
Canucks tvrdě vypálili v pravém kruhu pro vhazování a jejich následná střela zamířila vedle vzdálenějšího levého horního rohu brány Michaela Hutchinsona, který na rozdíl od svého protějšku na opačné straně ledové plochy drží čisté konto.
10:36
Vancouver nyní dostal Winnipeg pod menší tlak, nedokázal z něj ovšem vytěžit žádnou nebezpečnou střelu a brankovou příležitost.
09:22
Ben Chiarot to vzápětí zkusil znovu, tentokrát na pravém křídle od modré čáry, jeho následný pokus ale dopadl stejně jako ten předchozí, když zamířil vedle vzdálenější levé tyče.
09:06
Ben Chiarot vypálil na levé straně útočného pásma od mantinelu, jeho následná střela z úhlu ale zamířila vedle přední tyče.
08:20
Jacob Markström má během posledních sekund plné ruce práce a nyní se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Jets z pravého křídla a poté rozehrál.
07:33
Winnipeg na levém křídle po krátké reklamní přestávce ihned vypálil po vhazování, Jacob Markström byl ale opět připraven a puk po dobrém zákroku vyrazil mimo tři tyče své brány.
07:23
Jets se na pravém křídle dostali v rychlém sledu ke dvěma střelám, z nichž první Jacob Markström levým betonem vyrazil do rohu ledové plochy a tu druhou od modré čáry ukryl v náručí.
05:58
Winnipeg Jets před pár okamžiky skvěle ubránil oslabení, během něhož Vancouver nepustil do žádné šance, a vzápětí sám udeřil. Jmenovitě Marko Dano, bývalý hráč Columbusu.
04:28
MARKO DAŇO střílí svůj třetí gól v letošní sezóně NHL a otevírá skóre dnešního zápasu!! Tyler Myers si na pravém křídle vyměnil puk s Mathieuem Perreaultem a poté z ostrého úhlu poslal před bránu krásnou přihrávku, do které Marko Daňo vložil hůl a poslal kotouč pod horní tyč. Asistence: Tyler Myers, Mathieu Perreault.
02:54
Jacob Markström si v oslabení připsal první ostrý zákrok a vyloučený Blake Wheeler se vzápětí vrátil zpět na led.
01:46
Vancouver má k dispozici po vyloučení Blakea Wheelera první přesilovou hru, zatím se ale během ní nedokázal usadit v útočném pásmu, natož dostat do nějaké šance.
00:53
Blake Wheeler (WPG) dostal menší trest, 2 minuty sekání.
00:45
Jets se ihned po vhazování ocitli v obranném pásmu po ztrátě puku v problémech a Michael Hutchinson si musel připsat první zákrok, který zvládl, a o několik sekund později zastavil nebezpečnou střelou Markuse Granlunda! Granlund se dostal mezi kruhy pro vhazování ke střele, která mířila přesně k levé tyči, Michael Hutchinson ji ale dokázal lapačkou vyrazit a připsal si první důležitý zákrok!
00:04
Winnipeg vyhrál úvodní vhazování zápasu a jako první se může vydat směrem vpřed. V bráně Jets dnes nastoupil Michael Hutchinson, který dostal přednost před Ondřejem Pavelcem.
00:01

Vancouver Canucks: Markström (Miller) – Hutton, Tanev, Hamhuis (A), Sbisa, Bartkowski, Biega – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Virtanen – Baertschi, Granlund, Vrbata – Dorsett, Horvat, Grenier – McCann, Vey, Etem. Hlavní trenér: Willie Desjardins.

Winnipeg Jets: Hutchinson (Pavelec) – Enström (A), Trouba, Chiarot, Myers, Melchiori, Postma – Stafford, Scheifele (A), Wheeler (A) – Perreault, Burmistrov, Dano – Thorburn, Lowry, Kosmachuk – Halischuk, Copp, Lipon. Hlavní trenér: Paul Maurice.

Rozhodčí: Francis Charron, Brad Watson – Lonnie Cameron, Ryan Gibbons.

Radim Vrbata (VAN) 13+14, +/- -29
Ondřej Pavelec (WPG) 24 zápasů, 63 gólů, 657 zákroků, úspěšnost zákroků 90,4%
Marko Daňo (WPG) 2+2, +/- -7
Vzájemné zápasy:

19.11.15 Winnipeg Jets – Vancouver Canucks 4:1
Winnipeg Jets:

Mark Scheifele bodoval v sedmi zápasech v řadě a vytvořil tak své kariérní maximum, během něhož vstřelil sedm gólů a přidal k nim čtyři asistence. Mark Scheifele má fantastickou formu, když během posledních dvanácti zápasů zaznamenal celkem osmnáct kanadských bodů za deset gólů a osm asistencí. Blake Wheeler je s 60 kanadskými body nejproduktivnějším hráčem svého týmu a pět asistencí ho dělí od vyrovnání osobního maxima ze sezóny 2011/12, ve které zaznamenal celkem 47 přihrávek na gól.
Vancouver Canucks:

Hlavní trenér domácího Vancouveru Willie Desjardins neprozradil, kdo proti Winnipegu začne v bráně. Jacob Markström a Ryan Miller se během posledních šesti zápasů navzájem vystřídali a až těsně před utkáním se dozvíme, kdo dostane přednost. Obránce Christopher Tanev vynechal poslední tři zápasy kvůli zranění v horní části těla a nad jeho startem visí otazník. Vancouver v posledním zápase porazil 4:2 Nashville. Vacnouver Canucks má před sebou druhou polovinu série čtyř domácích utkání, přičemž první dva zápasy vyhrál.
Winnipeg se naposledy střetl s Vancouverem 19. listopadu, kdy v MTS Centre zvítězil 4:1. Mark Scheifele a Drew Stafford oba vstřelili dva góly a přidali k nim jednu asistenci. V dresu Jets odehrál skvělé utkání také Mathieu Perreault, který zaznamenal tři asistence. Jediný gól Vancouveru vstřelil Daniel Sedin. Druhým vzájemným zápasem v letošní sezóně NHL mezi oběma týmy Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.