Nejlepším hráčem na straně Slovanu je vyhlášen Justin Pogge, z domácích řad pak mladší bratr dlouholetého hráče Komety Romana – Martin Erat. Ode mne je to pro dnešek vše. Po gólových hodech ve třetí třetině a sedmi sériích samostatných nájezdů se s vámi loučím ze zaplněné DRFG Areny. Přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. Na počtenou.
Martin Erat našel skulinu mezi betony Poggea a v sedmé sérii rozhoduje, že Brňané vyhrávají také samostatné nájezdy.
Adam Růžička bekhendovým blafákem trefuje pouze lapačku Marka Čiliaka.
Vojtěch Němec při nájezdu upadl. Úsměvný moment i pro samotného útočníka.
Jonathan Cheechoo bekhendem mířil pouze nad břevno.
Marcel Haščák napodobil Růžičku a trefil se střelou do horních pater!
Adam Růžička střelou do horního rohu prostřeluje Čiliaka!
Hynek Zohorna si vybruslil do velkého úhlu, odkud si už na Poggea nepřišel.
Kyle Chipchura forhendovým blafákem našel pouze beton Čiliaka.
Radek Smoleňák bekhendovou kličkou také neuspěl.
Tomáš Havránek zkusil forhendový blafák, který jen těsně minul pravou tyč.
Jeff Taffe si sice položil Čiliaka, toho však následně nepřekonal!
Martin Zaťovič s odrazem od tyčky rovněž skóruje!
Na druhé straně Jonathan Cheechoo, který překonal Čiliaka!
Jako první se rozjel Marek Kvapil, přestřelil však branku.
Po konci utkání ještě přicházejí tři série samostatných nájezdů.
59:58
Z velkého úhlu to zkoušel ještě Cheechoo, Čiliak zastavil jeho pokus ramenem.
59:40
Před koncem utkání drží pásmo Brňané.
59:10
Čermák s Káňou se dostali do přečíslení dvou na jednoho, přihrávka od kapitána brněnské Komety však byla moc dlouhá.
58:50
Švarný nerozehrál přesně, přesto se dostává Slovan do pásma.
58:35
Kotouč nyní sražen nad bránu Čiliaka. Vhazovat se bude po pravici brněnského gólmana.
58:18
Domácí hrají v plném počtu, Slovan nedokázal využít přesilovou hru.
58:10
Dnešnímu utkání přihlíží 5212 diváků.
58:10
Nyní si tečovanou střelu pohlídal Marek Čiliak a přerušuje hru.
57:28
Cheechoo tečoval před bránou těsně nad! Někdejší snajpr NHL měl na hokejce čtvrtý gól Slovanu!
57:10
Nyní se podařilo vyhodit Malcovi a Kometa se opět osvobozuje.
56:30
Slovan je při chuti a snaží se útočit, před Cheechooem nyní dobře zasáhl Káňa.
56:16
Přesilová hra pro Slovan. Hynek Zohorna vyloučen na dvě minuty za napadení.
55:57
Šest gólů už nabídla třetí třetina a k tomu jeden neúspěšný samostatný nájezd. Těžko říct, co nás ještě čeká. Nyní je hra přerušena, Pogge přikryl kotouč.
55:27
Lušňák trefil pouze Čiliaka a skóre se tedy nemění!
55:27
Samostatný nájezd pro Slovan Bratislava! Pojede Patrik Lušňák, kterého zahákoval Gulaši.
55:14
Slovan právě vstřelil branku!
Třetí třetina pokračuje a s ní i gólové hody. Na konci parádní kombinace stál RADEK SMOLEŇÁK a posílá puk do brány. Asistence: Jeff Taffe, Nick Plastino.
54:08
Po Vidovičově přihrávce se dostal do zakončení Zigo, který si mohl připsat už druhý gól v utkání, tentokrát ale na Čiliaka recept nenašel.
53:41
Kometa právě vstřelila branku!
Brňané si připisují pátý zásah v bráně Slovanu. Na modré čáře napřáhl PATRIK KOCH a jeho pokus propadl k překvapení všech přítomných až do sítě. Asistence: Marcel Haščák.
52:58
Čermák ukořistil kotouč na modré útočné čáře a přenechal jej Káňovi, mladý brněnský forvard se k zakončení nakonec nedostal.
52:11
Jonathan Cheechoo se proháčkoval brněnskou obranou až k bekhendovému zakončení, jeho pokus projel vedle tyčky brněnské klece.
51:15
Bratislavský celek snižuje skóre TOMÁŠ ZIGO se po chybě v brněnské obraně dostal ke kotouči mezi kruhy a bekhendem jej poslal parádně pod víko Čiliakovy brány. Asistence: Samuel Petráš.
50:30
Dnešní soupeř Brňanů ale tentokrát nepustil domácí k žádné vážné akci.
50:10
Malec zachytil kotouč v útočném pásmu a posílá jej na Haščáka za bránu Slovanu.
49:51
Chipchura se dobře natahoval po kotouči před Čiliakem, scházely mu však centimetry na to, aby jej posunul tam, kam chtěl, tedy do brněnské brány.
49:36
Ten nakonec kryje kotouč ve své lapačce. Vhazovat se bude po jeho pravici.
49:32
Cheechoo neuspěl v souboji se Štencelem a domácí se opět valí směr Pogge.
48:49
Štencelův pokus skončil na zádech jednoho z hráčů Slovanu, kteří se vrhají do protiútoku.
47:59
Čtvrtá formace Komety v čele s Dočekalem se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, obrana Slovanu však Dymáčka s Havránkem k ničemu nepustila.
47:51
Po Hlinkově střele z ostrého úhlu Čiliak neúmyslně posunul svoji branku, kterou musí následně ještě upravovat pořadatelé. Hra je přerušena.
47:09
Káňa vyslal jedovatý pozdrav směr Pogge, kotouč trefil kanadského brankáře do masky, hra pokračuje.
46:56
Gulaši si něco vyříkával s Chipchurou po akci Slovanu, vypadá to však, že hra bude pokračovat bez udělování trestů.
46:17
Brňané využívají přesilovou hru. HYNEK ZOHORNA byl důrazný na brankovišti a po střele Jana Štencela dotlačil kotouč za brankovou čáru. Asistence: Jan Štencel, Ondřej Němec.
45:40
Vidovič hákoval Dymáčka a inkasuje dvě minuty. Přesilová hra pro Kometu.
45:16
Dočekal hledal před bránou Havránka, ten nedokázal usměrnit těžký pas do brány.
45:00
Před dotírajícím Haščákem rychle rozehrál puk Pogge.
44:17
Káňa přenechal puk do jízdy kapitánu Čermákovi, jeho střela ale neměla gólové parametry, u kotouče je nyní Hlinka.
43:56
Lušňák bojoval s Kováčikem u mantinelu o kotouč, ze souboje nakonec lépe vyšel brněnský obránce.
43:26
Rána Vidoviče končí až v ochranné síti nad Čiliakem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:16
Nepřesný pas Erata ale znamená ztrátu kotouče a útočné třetiny.
42:18
Gólový úvod závěrečné periody se líbí také divákům, kteří si žádají další branku, Kometa obsadila útočné pásmo.
40:49
Domácí ale rychle odpovídají. Z pravé strany si před Poggea vybruslil VOJTĚCH NĚMEC a leč faulován, protlačil puk za záda kanadského gólmana. Asistence: Jan Hruška
40:30
Po neúspěšném přečíslení Komety dvou na jednoho se do identické situace dostal Cheechoo s JEFFEM TAFFEM a kanadská spolupráce končí v brněnské bráně. Asistence: Jonathan Cheechoo, Radek Smoleňák.
40:09
Hned na úvod třetí třetiny přesilová hra pro Slovan. Ondřej Němec vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
40:01
Také ve druhé části viděli fanoušci na brněnském stadionu jednu branku. Postaral se o ni Martin Zaťovič, který usměrnil do brány Hruškovu přihrávku a jihomoravané tak vedou po dvou třetinách 2:0. Největší šanci měl Nick Plastino, jehož střela v přesilové hře málem doskákala až za brankovou čáru, nakonec však zamířila vedle tyče. Třetí perioda začne přibližně v 19:50.
40:00
39:54
Káňa v závěru přesilové hry trefuje z pravého kruhu horní tyč!
39:22
A kanadský centr byl úspěšnější.
39:20
Leoš Čermák vykázán z vhazování, proti Chipchurovi se staví Haščák.
39:13
Střela Kvapila končí ve výstroji gólmana Slovanu. Hra je přerušena.
38:48
Po dalším vyhození Slovanu se Kometa drží v pásmu.
38:01
Zohorna vhazování sice zvládl, Němcovi na modré čáře však kotouč přeskočil hůl, Slovan se osvobozuje.
37:55
Domácí si zahrají přesilovou hru. Pavol Skalický vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.
37:16
Radek Smoleňák nadvakrát neprocedil puk za záda brněnského brankáře. Bratislavský kapitán byl v dobré příležitosti sám na brankovišti.
36:55
Tomáš Malec vyhodil na zakázané uvolnění, situace se bude opakovat.
36:43
Po zákroku Marka Čiliaka se opět vhazuje po pravici brněnského fantoma s maskou přes tvář.
36:07
Galis pelášil sám na Čiliaka, Ondřej Němec ho ale dohnal a tygřím skokem mu kotouč vypíchl.
35:35
Hned po vhazování v útočném pásmu Slovanu končí puk v ochranné síti.
35:12
MARTIN ZAŤOVIČ si dobře nabruslil před bránu Slovanu, kde ho ideálně našel Jan Hruška a brněnský útočník už pouze zvedl kotouč pod horní tyč. Asistence: Jan Hruška, Martin Erat.
34:53
Po dobré práci Zaťoviče tečoval povedeně kotouč Hruška jen těsně vedle.
34:41
Posunutá brána Slovanu znamená přerušenou hru. Na vhazování se chystá Zohorna s Chipchurou.
34:22
Smoleňák byl hodně důrazný u levé tyče, což se nelíbilo obráncům ani fanouškům Komety, vše však bylo v souladu s pravidly.
33:30
Smoleňák vyhodil kotouč do středního pásma, domácí si však rychle hledají cestu zpět před Poggea.
32:50
Kochova rána od modré byla sražena a tak neměla úplně gólové parametry.
32:10
Erat našel milimetrovou přihrávkou Kvapila, ani on sám však nejspíše nečekal, že se k němu puk dostane a nezpracoval tak touš ideálně.
31:53
Lukáš Vopelka zcela sám před Čiliakem netrefil prostor mezi třemi tyčemi! To byla tutovka!
31:17
V poslední části přesilové hry už se to hostujícímu celku podařilo, skórovat se Slovanu ale nepodařilo. Kometa už hraje v plném počtu.
30:40
Luža sbírá puk opět až u své brány, Slovanu se nedaří dostat do přesilovkového rozestavení.
30:10
Erat dobře vyvezl puk a probruslil až za Poggeovu bránu, čímž ušetřil svému týmu hodně času.
29:30
Střela Nicka Plastina propadla Čiliakovi mezi tělem a paží a kotouč následně proskákal těsně vedle pravé brněnské tyče!
29:17
Tomáše Malec sekl jednoho z hráčů Slovanu a po právu inkasuje dvě minuty. Kometa se bude muset dvě minuty bránit ve čtyřech.
28:40
Zaťovič s Haščákem před bránou, druhý jmenovaný ale nedokázal šikovně nastavit hokejku a skórovat.
28:04
Petráš zvládl lépe vhazování a posílá kotouč do útočné třetiny.
27:59
Tu ale zastavil ofsajd a hra se opět stěhuje do středního pásma.
27:25
Po menších nepřesnostech u puku opět Kometa, konkrétně Hruška, který se s Haščákem pokouší rozjet další útočnou akci.
26:42
Kanadský centr byl nakonec úspěšnější.
26:24
Úmyslný ofsajd nyní odpískán Slovanu, na vhazování v útočném pásmu se proti Chipchurovi chystá Zohorna.
25:59
Vojtěch Němec si odpyká osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
25:59
Zaťovičovi v samostatném úniku utekl kotouč a nemohl tak zakončit!
25:41
Pokorný bekhendem přestřelil Čiliakovu klec.
24:55
Ve velké šanci opět Marek Kvapil! Bývalý útočník KHL si vybruslil před Poggea, kanadský gólman ale dobře zasáhl.
24:40
Domácí hrají v plném počtu, Martin Dočekal opouští trestnou lavici.
24:11
Rychlé nohy nyní ukázal Kováčik, který v útočném pásmu bojoval o kotouč. K tomu se nakonec dostal soupeř a celá akce končila střelou Pavola Skalického. Čiliak ale jeho pokus dobře viděl.
23:47
Nyní si puk našel cestu až mezi diváky, vhazování se tedy bude opakovat.
23:41
Poté, co se puk dotkl ochranné sítě nad brněnskou bránou se bude vhazovat po levici domácího brankáře.
23:18
Švarný zavezl kotouč do pásma domácích.
23:02
Kometa vyhazuje kotouč a zasahovat musel Pogge, následně se týmu ze Slovenska nepodařil přechod do pásma. Ofsajd.
22:40
Příliš mnoho hráčů na ledě v podání Brňanů odpyká Martin Dočekal. Slovan má k dispozici přesilovou hru.
22:23
Nakonec vyvezl kotouč do bezpečí Bačík, který odjíždí na střídačku.
21:51
Čermák vystihl Poggeovu rozehrávku a domácí se dostávají do tlaku.
21:09
Před bránou Komety nebezpečně operoval Chipchura, ani on si ale na Čiliaka nepřišel.
20:52
Zakázané uvolnění Brňanů.
20:35
Kapitán Smoleňák se málem dostal před Čiliakovou klecí ke kotouči, naštěstí pro domácí ale nedokázal dobře zpracovat.
20:02
Úvodní vhazování druhé části zvládli lépe hosté.
20:01
Úvodní třetina prvního domácího přípravného duelu je za námi. Svěřenci Libora Zábraského se v ní dostali do jednobrankového vedení, když po Eratově křižném pasu dokázal skórovat Marek Kvapil. Domácí jsou zatím aktivnějším týmem, uvidíme, jestli se situace v prostřední části v tomto ohledu změní. Ta začne přibližně v 18:56.
20:00
19:44
Galis zkoušel projít podél mantinelu, za modrou čárou mu však neposedný kotouč sjel z čepele, na druhé straně pak ofsajd v podání domácích hráčů.
19:20
Zohorna posílá puk za Poggeovu bránu a celá formace odjíždí na střídačku.
18:43
Přesilová hra domácího týmu končí, Vidovič je zpět na ledě.
18:32
Slovan se osvobozuje a vyhazuje přes všechny čáry.
18:14
Po střele, která byla sražena do ochranné sítě se bude vhazovat po levici kanadského gólmana v bratislavských službách.
17:52
Skákavý puk nyní musel Čiliak zastavit betonem a rozjel další přesilovkovou akci Komety.
17:18
Po ose Kvapil – Zohorna – Erat se dostal kotouč až na hokejku posledního jmenovaného, který z prostoru mezi kruhy nedokázal poslat kotouč do sítě. Hezká kombinace v podání prvního útoku.
16:43
Káňa s Hlinkou inkasují 2+2 minuty za hrubost, navíc Filip Vidovič vyloučen na dvě minuty za sevření puku rukou, Kometa má k dispozici další přesilovou hru.
16:43
16:43
16:43
Káňa si za bránou ještě něco vyříkával s Hlinkou, přičemž oba hokejisté sundali rukavice. Bude se vylučovat, hra je přerušena.
16:43
Haščák v další velké šanci! Brněnský forvard promáchl skákající kotouč před prázdnou bránou.
16:07
Adam Růžička nadělal problémy Gulašimu s Němcem, nakonec se ale k zakončení nedostal.
15:31
Domácí otevírají skóre utkání v přesilové hře. Martin Erat našel na levém kruhu výborně postaveného MARKA KVAPILA, který si hned v prvním utkání připisuje premiérovou trefu za Kometu, když procedil kotouč mezi gólmanem a pravou tyčí. Asistence: Martin Erat, Vojtěch Němec.
15:18
Martin Dočekal objížděl bránu soupeře a byl podražen. Justin Pogge inkasuje dvě minuty za podražení. Trest odpykává Lukáš Vopelka, na ledě je opět první lajna Brňanů.
14:56
Vojtěch Němec se řítil na Poggea, brněnský útočník ale v tísni minul těsně pravou tyč brány kanadského gólmana, následuje zakázané uvolnění.
14:35
Hlinka vybojoval puk za brankou Komety po důrazném souboji, nic z toho ale nebylo.
13:50
Zohorna před Lušňákem vyhodil puk do středního pásma.
13:16
Čermákova pětka zavřela na delší dobu soupeře v pásmu. Povedené střídání kapitánovy formace. Do protiútoku se ale zase žene Slovan.
12:28
Haščák s Čermákem měli velké příležitosti k otevření skóre, ani jeden hráč ale nedokázal z blízkosti dostat puk do brány Slovanu.
12:07
Hačšákův pokus zpoza obránce Poggea nevylekal, následně se domácí sami připravili o pásmo.
11:33
V přečíslení dvou na jednoho hledal Erat před bránou Kvapila, ten měl ale kotouč na bekhend a nepodařilo se mu jej rychle umístit za záda Poggea.
11:00
Hned z trestné lavice se mohl do úniku dostat Gulaši, neměl však potřebnou rychlost.
10:54
Domácí hrají v plném počtu.
10:34
Zaťovič vybojoval puk a rovněž osvobodil svůj tým.
10:00
Malcovo vyhození zachytil Lušňák, napodruhé se už ale domácím podařilo vyhodit.
09:41
Po hře vysokou holí sudí přerušují hru, buly po levici Marka Čiliaka.
09:32
To se daří Kometě i o pár momentů později.
09:13
Střela Švarného mířila mimo Čiliakovu klec a domácí vyhazují.
08:54
Matej Pokorný rychle projel do pásma Komety a Michal Gulaši jej musel faulovat. Dvě minuty inkasuje za nedovolené bránění.
08:41
Kováčikova dělovka se od slovenských hokejek odrazila až do ochranné sítě, vhazování v pásmu Slovanu se bude v krátké době opakovat již podruhé.
08:36
Patrik Bačík nepřesně rozehrává a sudí musejí pískat zakázané uvolnění.
07:53
Smoleňák je zpět na ledě a dokonce se mohl v útočném pásmu dostat ke kotouči, mezi kruhy se mu ale nepodařilo jej dobře zpracovat.
07:35
Ondřej Němec vypálil puk od modré čáry a opět se jej snažil tečovat Martin Erat, projektil ale pouze obletěl bránu Slovanu.
07:13
Eratovu teč Pogge dobře zkrotil ve své lapačce, hra je přerušena.
06:48
Ani napotřetí se Hruškova formace nedostala do pásma, místo přebírá první pětka Komety.
06:23
Bratislavský celek opět vyhazuje a čtveřice hokejistů míří na střídačku.
06:00
Slovan se rychle osvobozuje a Brňané tak musejí začít od vlastní brány.
05:53
Na trestnou lavici odjíždí Radek Smoleňák, který ještě debatuje z rozhodčími. Trest za vysokou hůl se mu vůbec nelíbí, už se za ním ale zavírají vrátka na trestné lavici.
05:43
Kvapil dobře drží kotouč v útočném pásmu, Kometa má výhodu a zahraje si první přesilovou hru.
04:54
Z pravého kruhu zkoušel Čiliakovu pozornost Galis, jeho rána ale nemířila mezi tři tyče.
04:33
Vhazování před modrou čárou zvládl lépe Martin Dočekal, Slovan ale rychle napadá domácí hráče.
04:33
Vopelka chtěl pouze protečovat kotouč do útočné třetiny, ten si to však namířil až do ochranné sítě.
04:18
Při přechodu třetí brněnské formace do útočného pásma je hra přerušena z důvodu postavení mimo hru.
03:48
V palebné pozici se ocitl Jan Hruška, Pogge ale dobře zasáhl.
03:28
Pokračující akce první formace skončila až v lapačce Poggea. Vhazovat se bude po jeho levici.
02:50
Na druhé straně se šikovnou kličkou do středu hřiště uvolnil Marek Kvapil, na poslední chvíli mu ale černá pryž sjela z čepele a brněnská posila odjíždí na střídačku.
02:00
Petráš po akci dvou na jednoho mohl mířit do prázdné brány, netrefil ale ideálně kotouč!
01:39
Puk končí v ochranné síti, vhazovat se bude ve středovém kruhu.
01:03
Skalický bojoval v rohu pásma domácích a dlouho se nedařilo obráncům Brna odstavit soupeře od kotouče, nakonec musel zasahovat Čiliak.
00:30
Erat vybídl Zohornu, který si dobře najel před bránu Poggea, kotouč ale těsně minul pravou tyč bratislavského gólmana.
00:01
Na úvodním buly úspěšnější Hynek Zohorna a první útok domácích se už valí vpřed.
00:01
Týmy Slovanu i Komety jsou již nastoupeny na modrých čarách a utkání každou minutou začne.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, Koch – Kvapil, Zohorna, Erat – Zaťovič, Hruška, V. Němec – Káňa, Čermák (C), Haščák – Havránek, Dočekal, Dymáček.

Hlavní trenér: Libor Zábranský.

HC Slovan Bratislava: Pogge (Pavlas) – Plastino, Švarný, Luža, Němeček, Bačík, Pokorný, Vidovič, Šiška – Smoleňák (C), Taffe, Cheechoo – Lušňák, Chipchura, Skalický – Vopelka, Růžička, Hlinka – Galis, Zigo, Petráš.

Hlavní trenér: Miloš Říha.

Rozhodčí: Čech, Dědek – Lainka, Měkýš.
Oba celky se již pečlivě připravují na utkání a v kádru Slovanu vidíme s 61 na zádech také Jonathana Cheechooa, který bude dnes poprvé hájit barvy bratislavského týmu. V bráně slovenského mužstva nastoupí Justin Pogge.
Za Kometu už i Erat s Kvapilem

Také Kometa před novou sezónou značně posílila a majitel brněnského klubu Libor Zábranský vytáhl trumfy z kategorie nejvyšších. Ondřej Němec, Michal Gulaši, Martin Zaťovič, Marek Kvapil či Martin Erat budou v nadcházející sezóně oblékat dres jihomoravského celku. Klub naopak po loňské sezóně opustili například Petr Ton, Tomáše Kaberle, Rastislav Špirko nebo David Ostřížek.

Po dvou výhrách na venkovních kluzištích, konkrétně v Třebíči a Přerově, se hráči modrobílých barev představí před vlastními fanoušky. Poprvé letos tak budou moci diváci v DRFG Aréně vidět vlastní hokejisty a navíc v plné síle. „V prvních dvou zápasech jsme se chtěli hlavně podívat na naše mladé hráče. Jsme spokojení s tím, jak to zvládli. Proti Slovanu nastoupíme v plném složení. Bohužel v Přerově se zranili Vlasta Dostálek a Tomáš Vondráček, v tomhle směru nastanou změny, jinak budou hrát úplně všichni,“ potvrdil majitel klubu a hlavní kouč Libor Zábranský.
Slovan s odehraným zápasem v zádech

Hokejisty, kteří reprezentují hlavní město Slovenska v KHL, čeká druhý zápas ve dvou dnech. Hráči Slovanu včera válčili na ledě Sparty, kde nakonec padli poměrem 2:4 a připsali si tak první letošní prohru. Před pražským celkem dokázali svěřenci Miloše Říhy porazit Zlín (3:2) a Torpedo Nižnij Novgorod (3:2).

Jako každý jiný klub i Slovan před sezónou posiloval a fanoušci klubu ze stadionu Ondreje Nepely musí být jistě spokojeni. Krom českých hráčů Jakuba Valského, Radka Smoleňáka nebo Tomáše Kuballíka, přišel do Bratislavy někdejší výborný hráč NHL Jonathan Cheechoo, který však zatím do přípravy Slovanu nezasáhl, je tedy pravděpodobné, že ani v Brně neukáže hráč s 560 starty v NHL svoje kvality.
Dobrý večer z jihomoravského svatostánku. Dnes čeká všechny přítomné fanoušky a diváky v brněnské DRFG Aréně přátelské utkání mezi brněnskou Kometou a bratislavským Slovanem, kteří se v posledních letech mezi sebou utkali hned pětkrát, a téměř vždy se jednalo o velice vyrovnané souboje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.