Přeji příjemný zbytek večera.
Nejlepší hráči utkání:

Česko: Petr Kodýtek
Německo: Justin Schütz
Ačkoliv byli Němci na začátku více ostřejší, během utkání se stáhli a do vedení se dostali Češi, kteří i dnes vítězí v přípravném utkání. Německý tým se v posledních minutách ještě snažil skórovat a nakonec se povedlo Alexandrovi Karachunovi ještě snížit.
58:57'
Německo právě vstřelilo branku!
Do úniku se dostal ALEXANDER KARACHUN, kterému se podařilo zakončit mezi betony a snížit výsledek o branku.
Bez asistence.
58:26'
Česko se přesunulo do útoku, kde vytváří kombinaci.
57:48'
Češi zatím statečně blokují německé přihrávky.
56:52'
Liborovi Zábranskému se podařilo zachytit kotouč. Ten si ale hned přebírá německý tým zpět.
56:31'
Němci se nevzdávají a zkouší založit útočnou kombinaci.
56:03'
Přihrávku jim ale Česko zmařilo a vyhazuje do bezpečí.
55:32'
Německo se rychle přesunulo do útoku, kde se připravuje k zakončení.
Dnešní utkání sleduje 5693 diváků.
Komerční přestávka.
55:18'
Jiří Černoch chtěl přihrát spoluhráči, ale do cesty puku se postavil Colin Ugbekile.
54:49'
Hra se přesunula do středu plochy.
53:58'
Češi jsou ve vlastním pásmu, kde mají ale puk pod kontrolou.
52:41'
Colin Ugbekile se dostal s kotoučem před Klimeše. K zakončení se ale nedostal a tak puk přihrál spoluhráči. Ten ale kotouč promáchl a nadále si ho převzal český tým.
52:18'
Německo si přebírá a snaží se prokousat přes střední pásmo.
51:47'
Česko se snaží mít puk v útočné třetině pod kontrolou.
Komerčni přestávka.
50:52'
Tomáš Filippi se dostal před Tiefenseeho, přes kterého ale nedostal kotouč.
50:15'
50:12'
Z pravého kruhu zkusil zakončit Philipp Krauss.
49:59'
Německo kombinuje před Lukášem Klimešem.
49:11'
Po zmařené přihrávce si musí německý tým najíždět znovu z vlastního pásma.
48:48'
Němci zahajují útočnou kombinaci.
48:15'
Vyloučení v týmu Česko:
Andrej Šustr – 2 min., vysoká hůl.
47:51'
Nepřesná přihrávka je vyhání do středního pásma.
47:33'
Češi uzamkli německý tým a kombinují.
46:35'
Libor Zábranský se pokusil prostřelil německého gólmana, ale ten včas puk vyrazil.
45:56'
Němci okradli český tým o kotouč a snaží se udržet v útočném pásmu.
45:03'
Michal Kovařčík si zpracovával kotouč k zakončení, ale soupeř ho ke střele nepustil.
44:46'
O zakončení se pokusil Jáchym Kondelík, ale kotouč schoval Arno Tiefensee do lapačky.
44:02'
Český tým je již zpět před německou bránou a snaží se vytvořit útok.
43:35'
Češi se prokousali do útočného pásma, kde ale ztratili puk.
42:48'
Němci se drží na kotouči, který si zpracovali ve vlastním pásmu a přesunuli se již před Lukáše Klimeše.
41:58'
Phil Hungerecker vystřelil z mrtvého úhlu branky, ale kotouč šel bezpečně daleko od branky.
41:18'
Petr Kodýtek se snažil udržet kotouč v předbrankovém prostoru, ale soupeř mu puk vypíchl.
40:33'
Úprkem se dostali přes střední pásmo, kde se ale podařilo německému týmu puk vyhodit.
40:03'
Úvodní vhazování patří Čechům, kteří si zajíždí do vlastního pásma.
40:01'
Začátek třetí části začne malinko později, kvůli technickým problémům s německou brankou.
Druhou část měli více pod kontrolou Češi, kteří to potvrdili i na výsledku. Ve 26. minutě dostal svůj tým do vedení Petr Kodýtek, který využil přesilovou hru. Po šesti minutách přidal další branku Andrej Šustr. Německému týmu se nedařilo prokousat se z vlastního pásma a tak se aspoň snažili uhlídat si brankoviště. V poslední minutě se ale podařilo vstřelit čtvrtý gól Michalovi Kovařčíkovi
Češi tak do třetí třetiny naskočí s tříbrankovým náskokem, která začne přibližně v 19:07.
40:00'
39:58'
Těsně před skončením druhé třetiny se na pravý kruh dostal Justin Schütz, ale s jeho střelou si dokázal Lukáš Klimeš poradit.
39:02'
Česko právě vstřelilo branku!
Z pravého kruhu to zkusil MICHAL KOVAŘČÍK a povedlo se! Puk proklouzl německému gólmanovi mezi bruslí a tyčkou.
Asistence: Adam Kubík
38:53'
Češi jsou opět v útoku.
38:38'
Hra se přesunula do středního pásma.
37:51'
Jan Ščotka pálil na bránu, ale trefil brusli svého spoluhráče.
37:33'
O zakončení se pokusil Petr Kodýtek z pravého kruhu. Střela ale letěla kolem branky.
37:18'
Češi však opět rozjíždí útočnou kombinaci.
36:49'
Německému týmu se nakonec podařilo dostat se přes střední pásmo.
35:55'
Němci se snažili dostat puk z vlastní třetiny, ale český tým si jej přivlastnil a stále zůstává v útočném pásmu.
35:38'
Jakub Rychlovský vypálil dělovku z levého kruhu, ale s jeho střelou si německý gólman poradil a schoval do betonů.
35:19'
35:02'
Hra se přesunula spíše do středního pásma.
34:26'
Jiří Černoch se opřel pravém kruhu do rány tak moc, až zlomil hokejku.
33:47'
Němcům se podařilo vyhodit a tak si Češi najíždí zpět z vlastního pásma, kde začínají s kombinací.
33:19'
Vyloučení v týmu Německo:
Tobias Fohrler – 2 min., nedovolené bránění.
32:54'
Němcům se podařilo ukořistit si kotouč a dostal se do útočného pásma.
32:08'
Michal Kovařčík chtěl nahrát na Adam Kubíka. Ten ale přihrávku promáchl a puk se dostává za střední pásmo.
31:36'
Po pár přihrávkách se dostal puk na hokejku ANDREJE ŠUSTRA, který z pravého kruhu prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně Arna Tiefenseeho.
Asistence: Jan Ščotka
31:18'
U mantinelu se bojuje o puk skoro v sedě.
30:37'
Ondřej Beránek si zpracoval kotouč za bránou, který následně přihrál Ondřeji Kovařčíkovi. Ten se ale nakonec k zakončení nedostal a tak kotouč přihrál dále.
29:49'
Češi jsou v plném počtu a usadili se v útočném pásmu.
29:26'
29:06'
Justin Schütz se pokusil dorazit přihrávku do branky, ta se ale nakonec odrazila jen těsně mimo branku.
28:24'
O zakončení se od modré pokusil Colin Ugbekile, ale jeho střela se odrazila od betonu.
27:58'
Německo vytváří útočnou kombinaci.
27:29'
Hned po vhazování se pokusil prostřelit Klimeše Justin Schütz. Jeho střelu ale dokázal český gólman zblokovat.
27:26'
Libor Zábranský – 2 min., nedovolené bránění.
26:36'
Český tým nadále nechává německou obranu pod tlakem.
25:48'
Z levého kruhu pálil Jáchym Kondelík, jeho puk se následně podařilo před bránou dorazit za brankovou čáru PETRU KODÝTKOVI.
Asistence: Jáchym Kondelík
25:35'
Po vhazování se dostal kotouč na levý kruh Jakubovi Flekovi. Ten ale vystřelil vysoko nad bránu.
25:19'
Od modré vyslal dělovku Petr Zámorský. Německý gólman ale dokázal střelu zneškodnit.
24:45'
Dvouminutový trest pro německou střídačku za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Daniel Fischbuch.
24:03'
Z pravého kruhu vyslal střelu Colin Ugbekile. Tu se podařilo Lukášovi Klimešovi odrazit a schovat pod lapačku.
23:20'
Němci bojují o puk u mantinelu za českou bránou.
22:44'
Na Tiefenseeho ujížděl Matěj Stránský. Jeho střelu ale stihl německý gólman zblokovat.
22:27'
Přes střední pásmo se jim podařilo dostat, ale Luis Schinko zachytil jejich přihrávku a posílá kotouč z obranného pásma.
21:39'
Němcům se podařilo vyhodit a Češi si tak ve vlastím pásmu snaží přisvojit puk a dostat se zpět do útoku.
21:18'
Jan Ščotka to vyslal ránu z levého kruhu, ale střela letěla mimo branku.
21:13'
Německý gólman si připisuje další zákrok, ke kterému si musel lehnout.
21:02'
Ondřej Kovařčík vypálil od modré. Jeho střelu ale vyrazil Arno Tiefensee betony.
20:23'
Jáchym Kondelík zachytil po vhazování u vlastní branky kotouč a zamířil s ním přes střední pásmo.
20:03'
Vhazování druhé části patří Čechům.
20:01'
Němci se dnes po včerejším zápase více kousli a český tým si více hlídají. Češi měli tak větší problém se zakončením. Soupeř však dnes využil přesilovou hru a jako první otevřel dnešní utkání, a to v 18. minutě Justin Schütz. Netrvalo však dlouho a v další minutě díky protiútoku srovnal Radan Lenc.
Další třetina začne přibližně v 18:04
20:00'
19:56'
Ondřej Kovařčík přihrál z pravého kruhu na Jakuba Sirotu, který byl v mezikruží. Do zakončení se ale přes soupeře nemohl dostat.
18:57'
Čechům zachutnalo srovnání a snaží se znovu zakončit.
18:09'
Následuje však protiútok Ondřeje Beránka a RADANA LENCE. Jeho střela škrtla o Tiefenseeho lapačku a skončila v síti.
Asistence: Ondřej Beránek.
17:46'
Do úniku se v přesilové hře dostal JUSTIN SCHÜTZ, který si po cestě odložil kotouč u Stachowiaka, který mu jej před bránou zpátky nahrál a první zmiňovaný poté zakončil z pravého kruhu pod víko.
Asistence: Wojciech Stachowiak
17:29'
Daniel Gazda vyhazuje do bezpečí.
16:48'
Matěj Stránský – 2 min., podrážení.
16:44'
Matěj Stránský ujel přes střední pásmo, kde ho poté dohnali spoluhráči. Přes bránící německou obranu se mu jim ale již nepodařilo nahrát.
15:59'
Na druhou stranu se rozjel Ondřej Beránek, ale jeho střela z pravého kruhu míjela brankoviště.
15:34'
Tobias Fohrler pálil od modré, ale Lukáš Klimeš puk jen pozastavil a poslal zpět do hry.
15:08'
Přihrávku na druhé straně od Alexandra Karachun zachytil Ondřej Kovařčík, který tak zmařil možné zakončení.
14:11'
Německý tým si více hlídá soupeře, kterému brání v založení útoku a snaží se dostat z obranného pásma.
13:37'
Češi se musí probojovávat z vlastní třetiny.
12:23'
Němci se po vhazování ujali kotouče a snažili se dostat z vlastní třetiny. Puk ale zachytil Ondřej Kovařčík a chtěl přihrát na svého bráchu Michala Kovařčíka. Ten ale puk promáchl.
12:20'
Hra se rychle střídá a do protiútoku se dostal český tým, ale neúspěšně.
11:59'
Němci jsou opět na puku a ženou se do útoku.
11:08'
Na německou bránu se podařilo ujet Jakubovi Rychlovskému a Tomášovi Filippimu. Ten na poslední chvíli před bránou nahrál na Rychlovského, jehož střela nakonec jen těsně míjela branku.
10:09'
Stefan Loibl uchránil kotouč v útočném pásmu a posílá jej spoluhráčům, kteří si převzali hru.
09:11'
Německému týmu se daří mařit český útok.
08:28'
Hostujícímu týmu se nakonec podařilo vyhodit a Češi si tak zpracovávají kotouč ve svém pásmu, odkud se pomalu z něj dostávají.
07:57'
Petr Zámorský zachytil německý pokus o vyhození puku a tak hra stále pokračuje v útočném pásmu.
07:44'
Na Arna Tiefenseeho bylo vystřeleno snad šest střel. O tu poslední a nejtěsnější se postaral Adam Kubík, ale jeho střela z levého kruhu rozezněla boční tyčku.
06:32'
Český tým sice hraje přesilovou hru, ale Němci jim brání v průchodu přes střední pásmo.
05:44'
Luis Schinko – 2 min., krosček.
05:36'
Tomáš Filippi z blízkosti přihrál na spoluhráče, jeho nahrávku ale zblokoval soupeř.
05:17'
Němci se však stále drží v útočném pásmu.
04:31'
Alexander Karachun zachytil kotouč a přihrál na ujíždějícího Leona Hüttla, ten ale přihrávku promáchl.
03:54'
Petr Zámorský vyslal střelu z pravého kruhu, ale byla zneškodněna.
03:18'
Němci vyhodili kotouč, ale Češi si ho ve svém pásmu opět zpracovávají.
02:38'
Od modré zkusil vystřelit Andrej Šustr, ale střela byla odražena betony.
02:19'
Němci jsou dnes ale důraznější a více blokují přihrávky.
01:28'
Češi se drží v útočném pásmu a snaží se kombinovat.
00:49'
Matěj Stránský chtěl přihrát zpoza branky spoluhráči, ale puk zastavil Alexander Ehl.
00:13'
Český tým si zpracoval kotouč ve vlastním pásmu a zamířil do útočného.
00:06'
Úvodní buly patří Čechům.
00:01'

Česko: Klimeš (Málek) – Galvas, Zábranský, Pyrochta, Zámorský, Sirota, Šustr, Ščotka, Gazda – Rychlovský, Filippi (C), Stránský, Kondelík, Kodýtek, Flek (A), Kovařčík O., Kovařčík M., Kubík, Lenc (A), Černoch, Beránek
Trenér: Radim Rulík

Německo: Tiefensee (Treutle) – Wagner (A), Hüttl, Ugbekile, Fohrler, Müller (C), Sennhenn, Karrer, Weber – Napravnik, Soramies, Ehl, Plachta, Loibl (A), Schinko, Karachun, Pfaffengut, Hungerecker, Schütz, Stachowiak, Fischbuch, Krauss
Trenér: Harold Kreis

Rozhodčí: Jeřábek, Pilný – Gerát, Klouček.
V úvodním utkání proti německé reprezentaci se blýskl hattrickem David Tomášek a čisté konto si připsal karlovarský gólman Dominik Frodl. Zápas se již od začátku lépe vyvíjel pro Čechy, kteří nedali svému soupeři moc prostoru na puku a skóre otevřeli ve 13. minutě. Od druhé třetiny začali být Němci aktivnější, ale domácí tým jim moc příležitostí k zakončení nedal a ve 34. minutě si připsali druhou branku. Poslední část již byla napínavější, kdy se hra střídala na obou stranách. Němci tři minuty před koncem zariskovali a šli na led bez brankáře. Přes veškeré úsilí se jim ale nepodařilo zakončit a Češi poté třetím gólem do prázdné brány slavili výhru.
Přeji příjemný podvečer z KV Areny, kde se odehraje druhý přípravný duel českého národního týmu proti Německu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:10.