S tímto se s vámi z třinecké Werk arény loučím. Třinecká redakce se s vámi opět prostřednictvím textového onlajn přenosu spojí v pátek 17. února, kdy v rámci 49. kola bude na ledě Třince hostovat pražská Sparta. Prozatím tedy příjemný nedělní večer.
Zápas, ve kterém domácí po dvou třetinách vedli o čtyři branky, nakonec měl velmi dramatickou koncovku. Úvodních deset minut závěrečné třetiny nic nenasvědčovalo o tom, že by závěr zápasu měl být jiný než ve prospěch domácího Třince. Avšak když se v posledních sedmi minutách trefil Jareš, Gerhát a Ručinský, svítilo v Třinci v poslední minutě skóre 5:4. Až sedm sekund před koncem zápasu z vlastního obranného pásma odrazem o mantinel zatloukl poslední hřebíček do litvínovské rakve Lojek a rozhodl tak o konečném skóre v poměru 6:4.
Nejlepší hráči utkání: Tomáš Kůrka - Richard Jareš.
Zásahy brankářů ve 3. třetině: Hamerlík 9 - Nechvátal 8. Střely na branku v zápase: Třinec 40 - Litvínov 33.
60:00
59:53
Třinec právě vstřelil branku! Už se zdálo, že puk z pásma dostane Adamský, nakonec byl ale rychlejší Jareš, který puk udržel v útočném pásmu Litvínova. Následně MARTIN LOJEK nenápadným odrazem o mantinel dostal puk, který následně dostal zajímavou faleš, až za brankovou čáru. Bez asistence. Stav utkání 6:4.
59:30
Hosté se drží v pásmu Třince...
59:10
Litvínovští dokázali bleskurychle vybojovat buly v útočném pásmu. Nechvátal už je na střídačce.
59:03
Nechvátal před buly ve středním pásmu stojí asi v polovině obranného pásma Litvínova. Zřejmě se hned po buly, pokud bude vítězné, vydá opět na střídačku.
59:03
Time-out hostující Vervy Litvínov.
59:03
Litvínov právě vstřelil branku! No a drama je tady. Hosté se při power play dostali až do obranného pásma Třince a po centru Hübla do brankoviště následně i puk za Hamerlíka. Necelou minutu před koncem tady máme stav o jedinou branku. Střelcem gólu MARTIN RUČINSKÝ. Asistence: Viktor Hübl. Stav utkání 5:4.
58:22
Hostující Nechvátal na střídačce. Hosté to zkoušejí v šesti.
58:12
Ručinský pronikl do pásma a poslal puk těsně vedle levé tyče litvínovské branky.
57:43
Třinec mohl své vedení navýšit, ale Hořava před Nechvátalem neuspěl.
57:15
Útočící hráč v brankovišti přerušuje akci Litvínova. Puk měl na modré Brejčák. Vhazování ve středním pásmu.
56:33
Třinec je teď rád i za to, když dostane puk za bránicí modrou.
55:44
Hosté vycítili, že zápas nemusí být rozhodnut a už to mohlo být o jediný gól. Trávníček měl Hamerlíka doslova a do písmene na lopatě, ale ležící gólman Třince mu gól sebral skvělým zákrokem lapačkou.
54:55
Litvínov právě vstřelil branku! No tady to ještě může být zajímavé. Před Hamerlíkem bylo velmi rušno, a tak nahození Gerháta od pravého mantinelu končí za zády slovenského brankáře ve službách Slezanů. Autorem nakonec FRANTIŠEK GERHÁT. Asistence: Richard Jareš, Martin Jenáček. Stav utkání 5:3.
Utkání sleduje 3049 diváků.
54:32
Máme tady poslední komerční pauzu utkání.
54:32
Polanský vysunul Hořavu, který se snažil tělem dostat před litvínovského hráče. Úplně se mu to ale nepovedlo a puk mu nakonec sebral Nechvátal. Nejedná se tedy ani o faul, natož trestné střílení.
53:45
Hrabalovu nepovedenou přihrávku sebral Stříteský, toho ale následně čistým hitem odstavil od puku Adamský.
52:58
Litvínov právě vstřelil branku! Hosté se snaží vykřesat ještě jiskřičku naděje, před Hamerlíkem se zjevil osamocený RICHARD JAREŠ a rychlou střelou zápěstím nedal domácímu brankáři šanci. Asistence: Martin Jenáček, Martin Ručinský. Stav utkání 5:2.
52:00
Lukeš získal před Hamerlíkem puk a zkoušel domácímu gólmanovi nasadit blafák, ale jeho ruce byly pomalejší než puk.
51:49
Icing Třince.
51:30
Orsava to po rychlém obkroužení zkoušel zasunout k pravé tyči Nechvátalovy sítě. Hostující brankář předvedl velkou elasticitu svých kyčelních kloubů a byl rychlejší.
51:09
Jareš před Květoněm dostal puk mimo mantinely. Vhazování ve středním pásmu. Poslední dvě sekundy přesilové hry, která opět zůstane nevyužita.
50:43
Puk na hokejkách Litvínova a následně v síti za Hamerlíkovou braknou. Třinci tato přesilovka skutečně nejde.
50:06
Po vyhození přes všechny čáry, které se odrazilo od zadního mantinelu před Hamerlíka, měl šanci Černý. Domácí gólman pozorný.
49:36
Varaďa na vlastní modré ztratil puk, hosté tak šetří čas. Zároveň - pokud ještě chtějí dokonat hokejový zázrak - musí myslet i na útok.
49:10
Viníkem faulu byl hostující kapitán Ručinský. Druhá přesilovka Třince v poslední třetině zápasu.
49:03
Květoň vozí protihráče kolem mantinelu a vynutil si faul.
48:12
Další útok Třince zastavil ofsajd. Hosté jsou ve stejné chvíli kompletní.
47:58
Peterek sebral na modré téměř ztracený puk, zatáhl jej hlouběji do pásma a našel úplně volného Hudce. Jeho střela zřejmě orazítkovala tyč litvínovské klece.
47:24
Litvínov urputně brání, a tak se Oceláři nedostávají ke střelbě. Po zalehnutí puku u mantinelu buly po Nechvátalově levici.
46:36
Proti Zíbovi se hnal dopředu Lukeš, puk mu ale utekl do rohu hřiště.
46:12
Varaďa získal v obranném pásmu puk a hlava nehlava si to šinul dopředu. Vysokou holí jej ale zastavil Majdan, je tu tak další šance navýšit skóre pro domácí.
46:03
6 minut a 3 sekundy po začátku třetí třetiny tu je úmyslný ofsajd Třince a první komerční přestávka této třetiny.
45:58
Ostřížek hledal před brankou Hořavu, ten puk nezpracoval, šťastně se dostal ke střele prvně jmenovaný. Nechvátal dokázal betony sklapnout včas, skóre se tak nemění.
45:24
Půl hřiště teď projel s pukem na holi Květoň, zpoza branky pak hledal spoluhráče před brankou, našel až Kloučka na modré. Z tohoto mraku ale nezapršelo.
45:07
Teď probruslil až před Hamerlíka Černý, touš měl ale na bekhend, slovenský brankář v třineckých barvách tak zakročil bez problémů.
44:40
Hosté teď drží Třinec v jeho pásmu, puk ale kopíruje mantinely, žádná šance se takto nemůže urodit.
44:00
Domácí jsou v kompletu. Puk na holích hostů, ale v jejich obranné třetině.
43:38
Stříteský dostal na modré nabito od Jareše, jeho ránu z první ale Hamerlík viděl, a tak zakročil betonem.
43:14
Po ofsajdu vhazování ve středním pásmu.
43:00
Domácí opět dostali puk z obranného pásma a hostující Litvínov tak musí útok opět zakládat z vlastní třetiny.
42:34
Hosté se na chvíli usadili v pásmu, ale nedokázali pořádně vystřelit.
41:44
Další šance na korekci skóre pro hosty. Za faul loktem je vyloučen Jiří Polanský.
41:30
Hosté se ještě nevzdávají, zatím ale puky honí spíše po mantinelech.
41:08
Do útočného pásma projel Adamský a notně protáhl Nechvátala. Následnou střelu Peterka hostující gólman zlikvidoval lapačkou.
40:29
... domácí jsou kompletní a puk je ve středním pásmu.
40:18
Hosté končí přesilovou hru...
40:01
Třetí třetina začne cca v 18:52.
Druhá třetina skončila sice na branky nerozhodně, herně ji na svou stranu ale převážili hosté z Litvínova. Jedinou jejich branku dal ve 24. minutě Smolka, hosté ale lépe bruslili, měli další šance a hlavně k ničemu nepouštěli domácí Třinec. Kdyby byla litvínovská produktivita lepší hlavně ve třech přesilovkách této třetiny, skóre by možná vypadalo jinak. Domácí těsně před koncem prostředního dějství uklidnil pátou brankou Květoň.
Zásahy brankářů ve 2. třetině: Hamerlík 12 - Nechvátal 4. Střely na branku po 2. třetině: Třinec 31 - Litvínov 21.
40:00
39:40
Opět něco podobného. Hosté mají poslední vteřinky využít přesilovku ještě ve druhé třetině.
39:05
Hosté se teď sami dostali ven z pásma, když Hüblova přihrávka na Lukeše byla moc prudká.
38:24
Další přesilová hra hostů. Za držení je vyloučen Lukáš Zíb.
38:15
Ve velké šanci byl mezi kruhy Juraj Majdan. Měl dost času i prostoru zamířit do volného prostoru, Hamerlík ale další puk ve své síti nedovolil.
37:41
Kůrka teď dostal puk od Varadi, obkroužil branku a v pádu dával před litvínovské brankoviště. Kdyby se tam zjevil nějaký Ocelář, litvínovský brankář by byl bez nároků. Vše končí pro hosty ale šťastně.
36:18
Třinec právě vstřelil branku! DAVID KVĚTOŇ by letos měl ukazovat, že má v sobě pudy střelce. Takových situací jako teď, kdy přebral puk ve středním pásmu, na nic nečekal a přes bránicího hráče prostřelil Nechvátala, ale letos moc nebylo. Asistence: Miloslav Hořava. Stav utkání 5:1.
36:01
Žádná vyložená šance a přesilovka domácích končí.
35:13
70 sekund oslabení pryč a Třinec zahajuje útok od Hamerlíka.
34:38
Litvínov celkem bezbolestně ubránil už více než 40 sekund oslabení. Domácí se zatím nedostali do zakončení.
34:02
Špatné střídání jsme dnes viděli už v podání obou stran. Teď se ho dopustil Litvínov, po delším čase uvidíme přesilovku Ocelářů. Trest odpyká Smolka.
33:44
Velmi aktivní Smolka měl další super příležitost. Dostal puk mezi kruhy, odkud pálil na Hamerlíka, ten ale ramenem předvedl důležitý zákrok.
33:13
Kafan hledal před brankou Smolku, tomu ale puk přeskočil hokejku.
32:49
Přihrávka rukou teď vykázala hosty do středního pásma.
32:15
K bezprizornímu puku mezi kruhy se dostal Polanský a z otočky to zkusil vypálit na Nechvátalovu branku, puk ale skončil pár centimetrů vedle levé tyčky litvínovské Vervy.
32:05
Gehrát dostal dobrý puk do jízdy, ale sám se zamotal, a tak ztratil šanci zakončit.
31:28
Adamského bombu od modré vytěsnil Nechvátal rámem lapačky.
31:15
Hüblovu střelu od modré Hamerlík viděl, a tak ji bez problémů kryje.
30:35
Velkou šanci teď spálil Orsava. Brejčák byl za brankou napadaný Hamplem, puk se ale vrátil k Orsavovi, který byl před odkrytou brankou, ale Nechvátal dokázal nějakým způsobem dostat puk do ochranné sítě.
30:00
Třinečtí už nemají tolik prostoru jako v první třetině. Hosté zlepšili pohyb a rázem je utkání vyrovnané. Ve druhé třetině zatím mají více ze hry Litvínovští.
29:30
Dobrá pozice pro Ručinského. Po přihrávce Jenáčka střílel na přesunujícího se Hamerlíka a ten výborně zasáhl.
28:53
Hübl elegantně probruslil střední pásmo, na modré ale ztratil puk.
28:09
Poté, co Zíbovi na modré přeskočil puk hokejku, se dostal do úniku Hübl, který našel dobře najetého střelce zatím jediného gólu Vervy Smolku, jeho ránu z mezikruží Hamerlík kryje.
27:10
Teď vidíme pasáž, kdy převažují spíše nepřesnosti nad hokejovým umem.
26:14
Domácí jsou kompletní.
25:41
Domácí hráli teď jen tři vyzbrojení, Zíb totiž zlomil hůl. Hübl to zkoušel na Hamerlíka zhruba z vrcholu kruhu. Domácímu brankáři puk vypadl, pak ale vše zachránili třinečtí obránci.
24:35
Hosté se pěkně dostali až do předbrankového prostoru, Trávníček ale přihrávku mezi kruhy vytečoval jen do ochranné sítě. Vhazování ve středním pásmu.
24:15
Třinečtí jsou dnes dost nedisciplinovaní a máme tu už pátý trest domácích ve 25. minutě. Za držení je vykázán Andrej Novotný.
23:41
Litvínov právě vstřelil branku! Pěkná kombinace hostů znamená snížení stavu na tříbrankový rozdíl. Po ztrátě puku na útočné modré se do přečíslení dostali dva Litvínovští a PAVEL SMOLKA měl před sebou odkrytou svatyni Petera Hamerlíka. Asistence: Kryštof Kafan. Stav utkání 4:1.
22:47
Domácí jsou kompletní, hosté, přestože mají dostatek prostoru v přesilovkách, nebyli schopní ani čtvrté vyloučení Třince přetavit ve snižující branku.
22:33
Hampl s Květoněm šetřili čas a následně dostal nabito Zíb, ale netrefil pořádně puk.
21:55
Hosté se teď dobře usadili v pásmu, ale pak se sami nepřesnou kombinací vyhnali ven z třetiny.
21:28
Hudec s Hořavou jeli 2 na 1, prvně jmenovaný střelou zpoza modré vyzkoušel Nechvátala.
21:09
Třinec dvěma vyhozeními ušetřil už půlminutu oslabení.
20:40
Čtvrtý vyloučený Ocelář v zápase - za hákování jde pykat Radek Bonk.
20:27
Litvínov začal aktivněji než Třinec, dvakrát se dostal do pásma, ale střelu na branku si nepřipsal.
20:01
Prostřední hrací doba začne cca v 18:00.
Skončila první třetina, kterou jednoznačně ovládli domácí. Těm bylo napočítáno 26 střel na branku, hodně práce měl zejména Petr Franěk. Do 12. minuty stihl 19 zákroků, kromě toho jej prostřelili postupně domácí Ostřížek, Varaďa, Peterek a Polanský. Hosté předvedli zejména v první polovině úvodní třetiny doslova fatální výkon v obraně, nic na tom nemohl změnit ani zlepšený pohyb zhruba od 15. minuty. Litvínov však nedokázal využít tři přesilovky včetně půlminuty proti třem, úvodní dějství tedy jednoznačně vyznělo ve prospěch Ocelářů.
Zásahy brankářů v 1. třetině: Hamerlík 8 - Franěk 19, Nechvátal 3. Střely na branku po 1. třetině: Třinec 26 - Litvínov 8.
20:00
18:48
Hosté zahrozili až v samotném závěru. Na rozhozeného Hamerlíka šel puk od modré, po mele před brankářem puk slovenskému reprezentantovi vypadl, do bezpečí jej ale odklidil Zíb.
18:10
Třinečtí šetří čas. V této početní převaze ještě hosté nebezpeční nebyli.
17:39
Zakázané uvolnění Vervy.
17:15
Litvínov je za půlminutu přesilovky již podruhé u svého brankáře.
16:46
Třinečtí se ale při tom, když byli po delším čase kompletní, nějak přepočítali při střídání. Bylo jich příliš mnoho, trest pro hráčskou lavici jde odpykat Jan Peterek.
16:43
16:21
Trávníček dostal dobrý puk od Jenáčka, nedokázal jej ale nesměrovat mezi tři tyče.
16:06
Zakázané uvolnění brzdí útočné choutky Litvínova.
15:39
Hosté drží pásmo a po Jenáčkově nahození od modré Hamerlík chvíli nevěděl, kde je puk. Spoluhráči ale puk vyhodili ven z obranné třetiny.
15:17
Domácí jsou ve čtyřech.
15:12
Těsně před koncem dvojnásobné přesilovky vyslal první ránu na třineckého brankáře Ručinský.
15:01
Hamerlík chvíli neměl hůl, hosté toho nevyužili ale ani pokusem o střelbu.
14:44
Ručinský se v obranném pásmu uvolnil, pláchnul Varaďovi a ten jej zastavil jen za cenu hákování. 33 sekund dvojnásobné převahy pro hosty.
14:20
Kůrka s Hořavou vyvezli puk a druhý jmenovaný trefil Nechvátala do ramene. Hostující brankář akci zastavil.
13:40
Adamský šetřil Třineckým čas, byl ale celkem bez skrupulí odstaven od puku.
13:17
První přesilovka pro Vervu. Za podražení je vyloučen Lukáš Zíb.
13:11
Jeden z mála delších pobytů Litvínovských v pásmu končí po špatné přihrávce Ručinského. Do předu se dral Kůrka, ale byl na modré obrán o puk.
12:41
Jeden z mála zákroků Hamerlíka v této třetině. Sám se před ním zjevil Majdan, víc než šťouchnout do puku ale nestačil.
12:25
Třinec opět v tlaku a po střele Hudce od modré si připisuje první zákrok i náhradní brankář Nechvátal.
11:56
11 minut a 56 sekund trvala dnešní epizoda Petra Fraňka v brance Litvínova. Po čtyřech brankách jej střídá Patrik Nechvátal.
11:56
Třinec právě vstřelil branku! Musím říct - není divu! Hostující obrana, přestože se jednalo o oslabení, působí jako ementál. Zíbova rána propadla Fraňkovi a zůstala trčet pár čísel před brankovou čárou, odkud puk do sítě uklidil JIŘÍ POLANSKÝ. Asistence: Lukáš Zíb, Tomáš Kůrka. Stav utkání 4:0.
11:16
Franěk opět překonán a hostům se zatím daří držet puk před brankovou čárou. Velké šance měli Hořava, následně dorážel Kůrka a na rozhozeného gólmana od modré pálil Zíb.
10:35
Peterek to zase zkoušel do brankoviště na teč, tentokrát to ale nedopadlo pro Třinec úspěšně a hosté se osvobozují.
10:09
Další velká šance Třince. Franěk už ležel překonán na ledě a Hořavovi stačilo uklidit puk za čárou. Nakonec pohyb nedokázal zkoordinovat včas a Franěk puk přikryl. Při akci se ale faulu dopustil Matěj Stříteský (podražení) a je tu třetí přesilovka Třince.
09:49
Třinec právě vstřelil branku! Další poměrně šťastný odraz kotouče znamená vedení Ocelářů o tři branky, které je ovšem nutno říct zasloužené. JAN PETEREK hledal úplně samotného Adamského a po odrazu od bránicího hráče a brankáře Fraňka puk skončil potřetí za litvínovským strážcem svatyně. Bez asistence. Stav utkání 3:0.
09:30
Další závar v litvínovském pásmu končí faulem Pavla Smolky (podražení). Verva zatím nabízí Ocelářům velmi mnoho prostoru ve svém obranném pásmu.
09:08
Velká šance Třince. Po ose Kůrka - Varaďa mohl skórovat Bonk, ale puk šel nad branku Litvínova.
08:54
Čtvrtá pětka Třince teď dobrou půlminutu mlela Litvínovské v pásmu, ale přímá střela na Fraňka nemířila. Hostující gólman vše přerušil zalehnutím puku.
08:11
Další závar před Fraňkem. Po práci Polanského za brankou před litvínovským gólmanem dorážel Hořava a po něm Květoň.
07:46
Během první komerční přestávky v utkání si mohou Litvínovští trochu oddechnout. První přesilovka v zápase byla na šance bohatá a to na obou stranách.
07:30
Pokračuje tlak domácích, Franěk občas neví, kam skočit. Další dobré šance měl Kůrka a po něm i od modré Zíb.
07:04
Další velká šance! Varaďa s Kůrkou se zjevili zcela sami před Fraňkem, prvně jmenovaný zkoušel vystřelit, Franěk chytá.
06:40
Po chybě v třinecké rozehrávce měl velkou šanci v oslabení snížit Jenáček. Jeho pokus ale Hamerlík pokryl.
06:17
Peterek nahrál mezi kruhy stojícímu Hrňovi a ten trefuje levou tyč Fraňkovy branky!
06:01
Zíbovu ránu od modré Franěk před houšť těl neměl šanci vidět. Puk ale mezi svými betony zkrotil.
05:33
První přesilová hra utkání. Za hákování je vykázán Viktor Hübl.
05:29
Opět Varaďa v úniku. Spolu s Kůrkou šli 2 na 1, střelec druhého gólu ale na Kůrku puk nedostal. Následně Bonk trefuje boční konstrukci.
04:56
Teď jeden z jejich delších pobytů zakončil slabou střelou od modré Černošek.
04:29
Hosté se nemohou dostat k nějakému trvalejšímu útočení. Jejich pobyty před Hamerlíkem vesměs nemívají dlouhého trvání.
04:02
Napadající duo Květoň, Polanský dělalo čtveřici hostů velké problémy v rozehrávce.
03:14
Gehrát mohl postupovat do útočného pásma, ale přenechal puk domácím.
02:48
Třinec právě vstřelil branku! Další branka domácích! Po chybě hostujícího beka, který na středovém kruhu nezastavil puk, se do úniku dostal VÁCLAV VARAĎA, nic nevymýšlel a vymetl pavučiny nad Fraňkovým ramenem. Asistence: Tomáš Kůrka, Radek Bonk. Stav utkání 2:0.
02:22
Třinec právě vstřelil branku! Šťastná branka pro domácí! Jakub Orsava hledal před brankou stojícího spoluhráče a zřejmě od bruslí se puk dostal nad Fraňkovo rameno. Střelcem gólu nakonec DAVID OSTŘÍŽEK. Asistence: Jakub Orsava, Zbyněk Hampl. Stav utkání 1:0.
01:52
Ostřížek hledal na křídle stojícího Hampla, jeho střelu Franěk vykopnul.
01:23
Květoňova střela z dobré pozice nad.
00:52
Klouček chtěl do podobného útoku vysunout Peterka, ale příhra byla zblokována.
00:19
Na hrotu litvínovského útoku se zjevil sám Hübl, ale neměl čas, a tak jej Hrabal zblokoval.
00:01
První buly pro Třinec.
00:01
Hráči pomalu nastupují na led, kapitáni Bonk s Ručinským, kteří dohromady nashromáždili 2040 zápasů v NHL, se zdraví s rozhodčími a za chvíli veledůležitý zápas pro obě mužstva z pohledu bojů o play-off začne.
Úvodní sestavy: HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Hudec, Zíb, Lojek, Klouček, Bolf, Novotný, Cartelli, Hrabal - Peterek, Bonk, Kůrka, Polanský, Hořava, Orsava, Varaďa, Ostřížek, Květoň, Adamský, Hrňa, Hampl HC Verva Litvínov: Franěk (Nechvátal) - Černošek, Stříteský, Kousalík, Kubát, Gula, Skuhrovec, Jareš, Brejčák - Kafan, Trávníček, Ručinský, Lukeš, Gerhát, Černý, Hübl, Jenáček, Smolka, Majdan, Frolík, Šrámek Rozhodčí: Minář, Hodek - Kostka, Bláha.
Hosté, tedy HC Verva ze severočeského Litvínova, vedení trenérem Kučerou podobně jako Oceláři, kteří prohráli na Kladně, v posledním kole nezvládli rozstřel v samostatných nájezdech a v důležitém souboji ztratili body doma s Mladou Boleslaví. Jak Třinec patří mezi nejhorší mužstva doma, tak Litvínov je vůbec nejhorším celkem na ledech soupeřů. Žluto-černí získali na výjezdech 18 bodů a vyhráli jen 6 z 22 zápasů. Na rozdíl od Třineckých má Litvínov tandem, který ho v ofenzivě vede. Je to jedenáctý nejproduktivnější hráč soutěže Viktor Hübl a také velmi produktivní František Lukeš, který letos Ocelářům dal už dvě branky. Oba nasbírali přes 30 bodů. V brance zatím dostali aspoň 1000 minut času dva brankáři – Petr Franěk a Martin Volke, který odchytal více vítězných střetnutí.
Domácí svěřenci trenérů Tlačila a Janků, tedy mužstvo Oceláři Třinec, patří mezi nejhorší celky mezi domácími mantinely, když z 23 zápasů vytěžili jen 32 bodů při záporném skóre (-3). Z tohoto pohledu je na tom hůře jen Mladá Boleslav a Slavia. Mezi tahouny Třince v kanadském bodování patří nejproduktivnější David Květoň a dále dvojice Peterek, Zíb. Nutno ale podotknout, že žádný vyložený střelec v mužstvu letos není. Možná i proto před koncem přestupního termínu Oceláře posílil Tomáš Kůrka. V brance je číslem jedna Peter Hamerlík - gólman s třetí nejlepší úspěšností zásahů v soutěži.
Dobrý večer, vítám Vás z promrzlé třinecké Werk arény, kde se od 17 hodin uskuteční zápas 47. kola Tipsport extraligy mezi Oceláři Třinec a hostující Vervou Litvínov. Bude se jednat o velmi důležitý souboj na hraně bojů o play-off. Zatímco Třinec má ještě na dohled postupovou šestku, na kterou ztrácí pět bodů, Litvínov je zatím na 11. místě a velmi reálně mu hrozí boje o záchranu. Na postup alespoň do předkola ztrácejí Severočeši čtyři body. Ale ani Oceláři nejsou svou pozicí v tabulce nijak jistí. Právě na Litvínov mají náskok sedmi bodů. Z tohoto pohledu tedy půjde o velmi důležitý zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.