To je z Brna vše, přeji pěkný zbytek úterního dne.
Nejlepšími hráči utkání jsou zvoleni Marek Schwarz (LIB) a Pavel Jenyš (KOM).
Kometě se v závěrečné třetině nakonec podařilo prolomit kouzlo brankáře Schwarze a dvěma trefami ze 46. a 55. minuty ho dokázalo pokořit. Výhru pak pečetil střelou do prázdné brány Káňa. Liberec byl v Brně blízko alespoň bodového úspěchu, ale třetí třetina nakonec rozhodla jinak.
60:00
59:31
Kometa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto. Výhru Komety pečetí střelou do prázdné brány JAN KÁŇA. Asistence: Jakub Koreis, Leoš Čermák.
59:21
Liberec opět v šesti, vhazuje se v obranném pásmu Komety.
59:21
Najetého Valského našel puk na pravém kruhu. Liberecký útočník si puk zasekl a pak pálil. Bylo to však pouze do Trvaje.
59:02
Liberec se bude muset procpat do útočného pásma, zatím se to ale nedaří. Teď je z toho dokonce zakázané uvolnění, což znamená návrat Schwarze do brány.
58:51
Schwarz odjíždí na střídačku. Liberec hraje v šesti.
58:46
Liberec si bere oddechový čas, uvidíme, co ještě hosté vymyslí.
58:18
Vypadá to, že utkání už se pouze dohrává. Liberec ve čtyřech lidech nemá síly na nějaký útočný atak.
57:30
Je to tak. Kometa se nikam nežene a v pohodě drží kotouč. Tenhle výsledek už si domácí pohlídají.
56:56
Kometa bude jistě hrát přesilovou hru na jistotu a nebude se pouštět do žádného rizika.
56:44
Liberec si komplikuje situaci. Na trestnou lavici totiž odchází Martin Čakajík (LIB), který byl vyloučen na dvě minuty za držení hole.
56:04
Liberec ještě nehází flintu do žita a snaží se s výsledkem ještě něco udělat, bude to mít ale velmi těžké.
54:56
JAKUB KOREIS pálil od pravého mantinelu na bránu a puk skončil v šibenici liberecké brány. Těžko říct, jestli dosud skvělý Schwarz neviděl, nebo střelu trochu podcenil. Asistence: Vilem Burian, Martin Dočekal.
54:37
Burian zavezl puk do útočného pásma a našel v mezikruží Dočekala. Ten se ale do zakončení nedostal.
54:28
Liberec nyní v útoku zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
54:10
Liberec si zatím v útoku neví rady a navíc musí řešit občasné útočné výpady Komety.
53:21
Kometa ve středním pásmu nic nevymýšlí a ihned puk nahazuje do útočného pásma.
52:25
Burián pálil přes obránce z levého kruhu, ale jeho střela skončila pouze nad bránou. Hra se otáčí směrem k brněnské brance.
51:58
K Němcovi se málem dostal do mezikruží puk, nakonec byl ale brněnský útočník zpacifikován libereckými obránci.
51:20
Liberec těží ještě z převahy, kterou měl v přesilové hře. Kometa už se do útočení příliš nevydává a číhá na svoji šanci.
50:46
Víšek číhal před bránou a také, že puk dostal. Jeho zakončení ale bylo zblokováno, jinak by to byla velká šance.
50:16
Hunkes měl dostatek času připravit si střelu od modré, nakonec však pálil pouze do Trvaje, který ukryl puk ve své výstroji.
49:20
Dnešní utkání sleduje 6432 diváků.
48:49
Liberec dobře kombinoval, ale nikdo se nedokázal odhodlat ke střele. Pak však přišel pas k tyči, kde si najížděl Voráček a puk jen těsně minul.
48:19
Teď si však Liberec zahraje přesilovou hru, což je dobrá možnost k vyrovnání. Vyloučen na dvě minuty Tomáš Žižka (KOM) za podražení.
47:28
Kometa hraje momentálně ve velké pohodě, vstřelený gól ji hodně pomohl.
46:59
Vojtěch Němec projel do útočného pásma a z vrcholu pravého kruhu vyslal na bránu svižnou střelu, kterou jen těsně minul.
46:33
Teď je na tahu Liberec, který se bude muset častěji vypravovat do útoku.
45:49
Kometa se dostává do vedení a svůj první extraligový gól v kariéře může oslavit mladík PAVEL JENYŠ. Vilém Burian střílel od levého mantinelu, Schwarz jeho střelu pouze vyrazil a v brankovišti byl velmi pozorný Jenyš, který puk doklepl do prázdné brány, i když se mu v tom snažil zabránit Ulrych. Asistence: Vilem Burian, Jakub Koreis
45:26
Oba týmy se nemohou usadit na delší dobu v obranném pásmu soupeře. Hraje se tak převážně ve středním pásmu.
45:07
Tomáš Svoboda napřáhl od pravého mantinelu, ale takovéto střely nemají Schwarze jak překvapit.
44:54
Liberec teď zastavil v útočném snažení odpískaný ofsajd.
44:24
Liberec však rozhodně na útočení nerezignuje, nedaří se mu ale déle usadit v obranném pásmu Komety.
43:57
Kometa ve třetí třetině aktivnější, Liberec se soustředí spíše na bránění.
43:39
Burian se dostal před bránou k vyraženému puku, ani nadvakrát však nedokázal v obrovské šanci Schwarze překonat, ten je dnes prostě fenomenální.
43:17
Kempný zabral a byl rychleji v útočném pásmu u puku než soupeř. Pramenilo z toho, že se Kometa usadila v útočném pásmu a Kempný mohl posléze střílet od modré čáry. Na Schwarze si ale nepřišel.
42:35
Vojtěch Němec nabral rychlost, projel až do útočného pásma a vypálil na Schwarze, ten jeho pokus zlikvidoval. Němec se ještě dostal k odraženému puku a vracel ho před bránu. Tam se ale nikdo z jeho spoluhráčů k dorážce nedostal.
42:14
Bojovalo se v obranném pásmu Komety. Liberec hrál ale převážně po mantinelech, takže se domácí nemuseli nikterak obávat.
41:34
Uvidíme, zda se bude hrát ve třetí třetině více opatrnější hokej. Každá chyba už teď může rozhodnout o třech bodech.
41:12
Vojtěch Němec pálil z mezikruží a Schwarz stihl jen tak, tak vyrazit puk vyrážečkou do bezpečí.
40:14
Liberec bude dohrávat přesilovou hru ze závěru druhé části, kdy byl vyloučen Kováčik.
40:01
Druhá část byla na brankové možnosti rozhodně zajímavější. Na šance byl lepší brněnský tým, ale nedokázal pokořit stále skvěle chytajícího Schwarze. Liberec si vypracoval dobré šance zásluhou Pospíšila a Bartka, ani oni však nedokázali otevřít skóre dnešního utkání. Do třetí třetiny se tak půjde za bezbrankového stavu.
40:00
39:20
Pospíšil našel u protější tyče Bartka, který si ještě musel puk zpracovat bruslí. To stačilo Trvajovi k tomu, aby se přesunul a následující zakončení zlikvidoval.
38:56
Hunkesovo nahození bylo před bránou tečováno pouze do ochranné sítě, hra se stěhuje do středního pásma.
38:39
Liberec bude hrát přesilovku čtyři na tři. Za hákování byl na dvě minuty vyloučen Jozef Kováčik (KOM).
38:25
Kometa jela do přečíslení dva na jednoho. Káňa se však rozhodl nepřihrávat Čermákovi a zakončoval sám bekhendem, proti Schwarzovi ale neuspěl. Poté ještě pálil od modré Hanzlík, ale i tentokrát byl liberecký gólman úspěšný.
37:55
Hostům ale přesilovka příliš dlouho nevydržela. Brněnský únik musel za cenu faulu zastavit Tomáš Filippi (LIB) a odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.
37:41
Liberec bude hrát přesilovku. Vilem Burian (KOM) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
36:46
Jakub Svoboda najížděl na bránu z levé strany. Jeho střela švihem však skončila pouze těsně vedle vzdálenější tyče.
36:11
Němcovi se nepovedlo přihrát před bránu, jeho pas byl zblokovaný a Liberec tak zastavil nebezpečnou situaci už v zárodku.
35:40
Čermák se teď trochu náhodou dostal k puku. Problémy ale Schwarzovi nenadělal.
35:08
Nepřesná rozehrávka Komety vedla k zakázanému uvolnění, bude se vhazovat před Trvajem.
34:44
Chvíli se teď nehraje, protože rozhodčí musí opravit nějakou drobnost na ledové ploše.
34:44
Koba Jass (LIB) se dostal do potyčky s Tomášem Svobodou (KOM) a oba odchází na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.
34:21
Bartek se mohl dostat do šance, obtěžován protihráčem si ale puk píchl příliš před sebe a byl u něj dříve Trvaj.
33:51
Zakázané uvolnění Liberce. Bude se vhazovat před Schwarzem.
33:20
Liberec přežil silnou pasáž Komety a může si trochu oddechnout.
32:49
Kováčik tentokrát nestřílel od modré, zjevil se naopak přímo před Schwarzem a ze strany chtěl puk zasunout za jeho záda, nakonec puk skončil těsně vedle tyče. Brněnskému obránci dnes není gól prostě přán.
31:44
Liberec teď útočí s daleko větším elánem a dělá Kometě daleko větší potíže než v předchozím průběhu utkání.
30:44
Pospíšil se z ničeho nic objevil naprosto sám před Trvajem. S pukem si ještě chvíli pohrál, ale nakonec se takovým řekněme poloblafákem neprosadil a puk poslal těsně vedle tyče.
30:18
Petr Ulrych pálil od modré. Ale jeho střela byla málo razantní a Trvaj na ni dobře viděl. Nebylo tedy divu, že puk v pohodě schoval ve své lapačce.
30:02
Liberec má zkrácenou přesilovku pět na čtyři, zatím se ale k ničemu podstatnému nedostal.
29:32
Káňa se srdnatě prodral k puku a pak nalezl v dobré pozici Leoše Čermáka. Ten však bránu vysoko přestřelil a následně se chytá zoufale za hlavu, sám nevěří, jak to mohlo takhle skončit.
28:47
Holec projel až do útočného pásma, kde pak ale pouze na náhodu nahodil puk na Schwarze, ten měl ale prostor u své tyče dobře pokrytý. Kdyby takový puk pustil, musel by se hodně červenat.
28:24
Síly na ledě se srovnají. Vyloučen David Nosek (KOM) na dvě minuty za sekání. Hraje se čtyři na čtyři.
27:45
Kometa začala přesilovku střelou, která však ani nemířila do brány. Liberec dal poté Brnu trochu zabrat, když i v oslabení podnikl dva nebezpečné útoky do obranné pásma Komety.
27:20
Kometa si zahraje přesilovku. Jiří Hunkes (LIB) vyloučen na dvě minuty za sekání.
27:20
Tomáš Svoboda zpoza brány přihrával Jakubu Svobodovi, který ihned pálil. Velkou šanci ale zlikvidoval dnes nepřekonatelný Marek Schwarz, který se roztáhl přes celou bránu.
26:16
Kometa aktivnějším týmem. Liberci se naproti tomu nedaří, příliš ohrožovat Jiřího Trvaje v brněnské brance. Vše podstatné se nyní většinou odehrává před Schwarzem.
25:30
Hanzlíkovu přízemní střelu vyrazil Schwarz do bezpečí. Kometa se ale ještě dostala k puku a samozřejmě musel se svou trochou do mlýna přispět i Kováčik, jehož střelu schoval Schwarz do výstroje.
25:14
Žižka posílal puk před bránu, kde se málem k puku dostal Koreis, chybělo opravdu málo. Kdyby se k puku dostal, byl by úplně sám před bránou.
24:32
Po boji u mantinelu v obranném pásmu Komety se k puku na modré čáře dostal Ulrych a posílal střelu na bránu, kde se však před Trvajem nikomu nepovedlo puk tečovat.
24:02
Hanzlíkovo skákavé nahození teď nadělalo Schwarzovi nečekané problémy. Nakonec ale liberecký gólman touš zkrotil.
23:20
Momentálně se bojuje převážně ve středním pásmu, žádný z týmů se nedokáže dostat do nějaké souvislejší útočné akce.
22:36
Ulrych zachytil přihrávku za modrou čarou už ve středním pásmu, píská se ofsajd.
22:04
Zakázané uvolnění Liberce. Vhazovat se bude v obranném pásmu Tygrů.
21:39
Tomáš Svoboda to zkoušel střelou švihem z levého kruhu, po něm pálil ještě od modré Nosek. Ani jeden z brněnských hráčů ale nebyl úspěšný.
21:16
Opět Kováčik. tentokrát jeho střela skončila zblokována do ochranné sítě.
20:51
Kdopak by mohl prověřit Schwarze? Samozřejmě, že Kováčik, který si ale ani tentokrát na libereckého brankáře nepřišel.
20:24
Druhá třetina začala. Kometa načala druhé dějství přesilovkou, kterou si přenesla z prvního části.
20:01
První třetina se nesla v poměrně vyrovnaném duchu, o něco aktivnějším a lepším týmem ale byla Kometa. Ta ovšem zatím nemůže najít recept na výborného Marka Schwarze v liberecké bráně. Rozhodčí také udělili několik trestů, které vyvolali u domácích fanoušků velké emoce.
20:00
19:51
Kováčik dnes pálí ostrými. Teď vyslal další bombu na Schwarze, ale brány těsně minul.
19:47
V závěru třetiny se bude ještě vylučovat. Na trestnou lavici odchází na dvě minuty Petr Vampola (LIB) za vysokou hůl.
19:14
Holec pálil po nabídce spoluhráče bez přípravy. Schwarz proti střele opět výborně zasáhl. Jeho výkon zatím rozhodně z libereckého týmu nejvíce vyčnívá.
18:43
Kometa v závěru třetiny aktivnější, ale zatím to nenese žádné ovoce v podobě gólu, či nějaké šance.
17:28
Závar před brankou Schwarze, k zakončení se málem dostal Čermák, ale ani tentokrát mu nebylo přáno.
17:14
Kometa mohla jít do útoku, ale ještě předtím byla pískána přihrávka rukou libereckého hráče. V Kajot Areně to opět vyvolalo velké emoce.
16:35
Miroslav Holec projel celé střední pásmo až do útočného a pak vypálil švihem. Jeho střela skončila na hrudi Schwarze.
15:38
Emoce nám pořádnou houstnou. Další vyloučení. Za Liberec vyloučen Martin Bartek (LIB)na dvě minuty za sekání. Za Kometu pak Jakub Svoboda (KOM) na dvě minuty za napadení.
15:17
Několik situací na hraně ještě pískáno nebylo. Teď už ale Petr Nedvěd (LIB) odchází na trestnou lavici za hákování. Tomáš Svoboda (KOM) celému zákroku ale pořádně pomohl a dostává dvě minuty za nafilmovaný pád.
15:05
Kováčik pálil od modré čáry a Schwarz musel předvést efektní rozštěp, kterým nebezpečnou střelu Kováčika zastavil. Liberecký gólman zatím podává velmi jistý výkon.
14:32
Kometa se držela blízko Schwarzovy branky a nakonec střílel z bezprostřední blízkosti u tyče Koreis, ale bylo to příliš blízko a tak šla střela pouze do ramena libereckého gólmana.
13:48
Přesilovku Kometa načala střelou Hrušky, pak se ale domácím příliš nedařilo a Liberci se povedlo několikrát vyhodit puk do středního pásma.
13:05
Tlak Kometě gól nepřinesl, zahraje si ale alespoň přesilovou hru. Vyloučen byl mladík Pavel Zacha (LIB) na dvě minuty za sekání.
12:58
První formace teď Liberec pořádně povozila na kolotoči. Trio Jenyš, Čermák, Káňa mělo několik nadějných možností. Žádná však neskončila zakončením. Některé situaci byly hrány až příliš na krásu.
12:18
Kometa si vytvořila menší tlak a z mezikruží střílel Čermák, Schwarz jeho pohotovou střelu vyrazil ramenem. Tlak Komety ale trvá...
11:23
Daniel Špaček se málem prosadil přes brněnskou obranu, nakonec se mu to nepovedlo, ale stihl ještě zpoza obránce vyslat utajenou střelu.
10:37
Vhazovalo se v obranném pásmu Liberce, Kometa sice vhazování vyhrála, ale dlouho se v pásmu neudržela. Dopředu tak mohou jít Tygři.
09:49
Jenyš to teď dělal šikovně. Vypadalo to, že pojede za bránu, ale on ještě stihl zakončit. Chtěl překvapit Schwarze u tyče, ten se ale nenechal.
09:13
Zacha obkroužil bez větších potíží bránua přihrával na modrou čáru. Po střele se ještě před bránou pokoušel dorážet Urban, ale byl hodně nepřesný.
08:26
Stále čekáme na šanci s přízviskem tutová. Oba týmy měly několik dobrých možností, ale žádná zatím neměla příliš gólové parametry.
07:23
Velmi svízelná situace pro Brňany před vlastní brankou. Vytvořil se menší závar, ale Liberec nakonec nedokázal zakončit. Zkoušel to i z bezprostřední blízskosti Nedvěd, ale jeho střela byla zblokována.
07:04
Výtisk poslal na Trvaje plachtící střelu, která nemohla Trvajovi nadělat větší potíže.
06:50
Kometa rozehrává útočnou akci od své vlastní brány, ale nedařilo se jí přejít do středního pásma. Nakonec se to ale přece jen povedlo a ke střele se dostal Čermák. Jeho pokus byl ale zblokován do ochranné sítě.
06:19
Hanzlík pálil od levého mantinelu, ale tahle střela rozhodně nemohla brankáře Schwarze překvapit a také, že ne.
05:21
Zajímavé situace na obou stranách. Trvaj nejprve musel likvidovat lapačkou střelu přímo z vhazování. Na druhé straně se naopak dostal do dobré pozice Burian, mohl střílet, ale ještě se snažil najít spoluhráče, což byla ale chyby. Liberec se pustil do rychlého protiútoku. Valský ale těsně před Trvajem nedokázal zakončit.
05:03
Jiří Trvaj raději přerušil hru před dotírajícími libereckými útočníky. Vhazovat se bude právě před ním.
04:29
Kometa dostala Liberec pod tlak. Z otočky pálil Leoš Čermák, ale Schwarze v bráně nepřekvapil, ten byl na střelu dobře připravený.
03:51
Kováčik dostal na modrou nabídku zpoza brány a tvrdě vypálil. Jeho bomba ale zaduněla pouze o mantinelu za Schwarzovou brankou.
03:11
Němec se zkoušel prosadit kolem levého mantinelu, ale do útočné třetiny nebyl důraznou obranou Liberce vpuštěn.
02:26
Liberec se snažil udržet v útočném pásmu, ale obrana Komety se se vzniklou situací vypořádala velmi dobře a naopak ona se teď soustředí na založení útoku.
02:03
Hra vysokou holí. Stěhujeme se z útočného pásma Brna do středního, kde se bude vhazovat.
01:34
Schwarz se na začátku utkání rozhodně nenudí. Teď ho vyzkoušel střelou z levého kruhu Jakub Svoboda. Liberecký gólman byl úspěšný.
01:14
Sledujeme velmi svižný začátek utkání, liberecká obrana už musela řešit některé svízelné situace.
00:48
Vhazovalo se před Schwarzem, kterého málem překvapila střelu ihned z buly. Na druhé straně zase poprvé vyzkoušel Trvaje Pospíšil.
00:15
Při úvodním vhazování proti sobě stanuli Leoš Čermák a Petr Nedvěd. Úspěšnější byl liberecký centr a hosté tak mohli založit první útok, který se ale nesetkal s úspěchem.
00:01
Oba týmy už jsou připraveny na ledové ploše, za chvíli ledová bitva vypukne.

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) – Hanzlík, Kováčik, Kempný, Nosek, Žižka, Kuboš, Dujsík – Jenyš, Čermák, Káńa – T. Svoboda, Hruška, J. Svoboda – Dočekal, Koreis, Burian – Vondráček, Němec, Holec.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Melicherčík) – Ulrych, Hunkes, Čakajík, Voráček, Výtisk, Kolmann, Říha – Pospíšil, Nedvěd, Valský – Bartek, Filippi, Bulíř – Jass, Vampola, Víšek – Zacha, Urban, Špaček.

Rozhodčí: Martin Homola, – Milan Minář, Milan Jindra – Přemysl Skopal.
V kádru Liberce se zatím bodově nejvíce daří bývalému hráči Komety Tomáši Pospíšilovi (4+2) a také Michalu Bulířovi (2+4). V brankovišti má pevné místo Marek Schwarz (93,25%). Z brněnského týmu se daří nejlépe duu obránců Tomáš Žižka, Petr Kuboš (oba 1+2). Z útočníků pak Vilému Burianovi (1+2). Všechny čtyři zápasy doposud odchytal Jiří Trvaj (93,26%).
BÍLÍ TYGŘI LIBEREC dávají v úvodu nynějšího extraligového ročníku zapomenout na zpackanou minulou sezónu. Zatím totiž prohráli ze čtyř odehraných zápasů v základní hrací době pouze jeden doma s Plzní. Naposled si Liberečtí poradili v přestřelce proti Spartě (6:5). V tabulce, která se ještě v úvodu mění po každém kole, patří Liberci pátá pozice.
HC KOMETA BRNO má za sebou poměrně solidní vstup do sezóny. Z úvodních tří domácích zápasů Brno sice vytěžilo "pouze" pět bodů, přidalo k tomu ale v minulém kole ještě výhru ve Vítkovicích. V tabulce jsou tak Jihomoravané se ziskem osmi bodů jen o skóre čtvrtí za Plzní a Pardubicemi.
Pěkný úterní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 5. kola Tipsport ligy mezi Kometou Brno a Libercem. Utkání začíná v 18:00.