Ode mne je to vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou.
Máme za sebou dramatickou bitvu. Kometa si ve třetí třetině vytvořila slibný dvoubrankový náskok, o který se musela v samotném závěru ještě obávat. Hosté totiž půl minuty před koncem dokázali snížit a celé utkání pořádně zdramatizovat. Tři body ale nakonec zůstali v Brně.
Nejlepší hráči utkání:
Liberec – Petr Nedvěd
Kometa – Vilém Burian.
Je dobojováno! Kometa nakonec dramatický závěr ustála a na domácím ledě vítězí.
60:00
59:59
Hostující Vampola neudržel nervy na uzdě, za nesportovní chování je vyloučen na deset minut osobního trestu. To je konec!
59:59
Rána Víška ihned po buly byla nadvezdnuta do ochranné sítě. Ještě jedno buly.
59:57
Oddechový čas pro domácí.
59:57
Velké zmatky před Čiliakem, Novotný posílá puk pryč z obranného pásma na icing. Čeká nás tak poslední buly před domácím brankářem!
59:44
Melicherčík míří ven z brány, hosté to znovu zkusí v šesti!
59:26
Liberec právě vstřelil branku!
Tak to bude ještě drama, hosté půl minuty před koncem snižují na rozdíl jedné branky. Hosté využili špatně vyhozeného puku, k tomu se dostal PETR VAMPOLA a nekompromisně ho poslal mezi betony Čiliaka do brněnské brány. Asistence: Tomáš Bulík.
59:16
Až teď! Melicherčík míří ven z brány, hosté to zkusí v šesti!
58:56
Rána Hrušky z levého kruhu, Melicherčík je nucen znovu přerušit hru.
58:40
Kometa drží puk v útočném pásmu.
58:28
Následovat bude vhazování před hostujícím brankářem, ten tak ještě nemůže opustit svoji klec.
58:28
Oddechový čas pro hosty.
58:27
Rána Buriana z levého křídla, Melicherčík ale jenom mávl lapačkou a celou situaci zlikvidoval.
57:05
Znovu Hunkes, tentokrát jeho dělovka končí na betonu brněnského brankáře.
57:00
S nahozením Hunkese od pravého mantinelu si Čiliak spektakulárně pohrál a následně puk sevřel v lapačce.
56:27
Čermák hledal z pravého křídla na leví straně Hrušku, tomu v přečíslení dva na jednoho šel ale puk jen na paty.
56:06
Na Zohornu zívala prázdná brána, domácí útočník však z levého křídla nedokázal zamést další puk do liberecké brány. Perfektní zákrok předvedl Melicherčík, který puk dokázal částí výstroje vytlačit mimo.
55:35
Slabý pokus Koreise od levého mantinelu nemohl hostujícího brankáře zaskočit.
55:25
Puk po teči opustil ledovou plochu, buly ve středním pásmu.
54:23
Pokus Novotného z pravého křídla končí na pozorném Melicherčíkovi. Žádná složitá práce to ale nebyla.
54:16
Dnešnímu utkání přihlíží v Brně 6 920 diváků!
54:13
Bulíkova teč z levého křídla mířila těsně mimo.
53:41
Ofsajd brzdí hostující celek. Buly ve středním pásmu.
53:30
53:20
Nepříjemná rána Výtiska od modré čáry, Čiliakův beton je na místě.
52:49
51:57
Pokus Valského od levého mantinelu končí na betonu Čiliaka.
51:43
Liberecký hráč ovšem tentokrát trest neobdrží, pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.
51:43
Tvrdě dohraný byl na druhé straně i brněnský Nosek, nakonec se ale zvedá z ledu.
51:30
Domácí Hruška si odpyká trest za naražení na hrazení. Bude se hrát 4 na 4.
51:30
Přesilovka Komety je u konce. Hruška (KOM) narazil u mantinelu Bulíře, který se s problémy zvedá z ledu.
50:47
Vlach (LIB) je vyloučen za nedovolené bránění.
50:37
Kometa právě vstřelila branku!
Kometa navyšuje své vedení po nádherné spolupráci Hynka Zohorny a VILÉMA BURIANA. První jmenovaný v přečíslení dva na jednoho nahrál kolem padajícího Vitáska na brněnského Buriana, kterému stačilo jen nastavit správně hůl. Velká zásluha na čtvrtém brněnském gólu jde na účet Zohorny, který Buriana našel parádním pasem. Asistence: Hynek Zohorna, Jakub Koreis.
50:18
Pasivní část z obou stran pokračuje i nadále.
49:20
Hraje se převážně ve středním pásmu, nikdo se nemůže dostat do šance.
48:13
Od modré pálil Víšek, Čiliak nachází puk ve své lapačce a raději přeruší hru.
47:35
Svoboda přenechal na levém kruhu puk Němcovi, který sám před Melicherčíkem pálil jen do náruče hostujícího brankáře. V zajímavé šanci na druhé straně tak i domácí Kometa.
46:44
Velké šance hostí, kteří si v útočném pásmu rozpoutali pořádný kolotoč. Vampola objel domácí bránu, u vzdálenější tyče ale nedokázal puk zasunout do brněnské brány, zabránil mu v tom beton Čiliaka a důrazný Burian.
46:27
Pokus Vlacha z levého křídla mířil mimo.
45:45
Bulík se z pravého křídla vymotal až mezi kruhy, jeho nebezpečná rána ale skončila jen na betonu domácího brankáře.
45:36
Střela Novotného z pravého křídla končí na připraveném Melicherčíkovi.
45:24
Tomáš Svoboda na modré čáře obešel jednoho z bránících soupeřů, jeho následná střela od mantinelu ale byla sražena do ochranné sítě.
44:36
Hostům se nepodařilo přejít do útočného pásma, ofsajd.
44:17
Na Žižkovo nahození od modré čáry Melicherčík moc dobře neviděl, nakonec si ale cestu k puku našel a může přerušit hru.
43:45
43:42
Brňany osvobozuje Hanzlík, hosté toho již mnoho nestihnou.
43:18
Puk je znovu ve středním pásmu, hosté se nemohou dostat ke střele.
43:07
Pokus Barteka z pravého kruhu vykopl domácí brankář mimo hřiště. Buly po jeho pravici.
42:49
Hosté se v pásmu ke střele nedostal, Kempný osvobozuje svůj tým.
42:05
Domácí se osvobozují.
41:45
Zohorna z Komety je vyloučen za vysokou hůl. Přesilovka tentokrát pro Liberec.
41:28
Jak je to jednoduché. Stačilo, aby domácí kapitán vyhrál buly, na modré napřáhl DAVID NOSEK, který trefil puk přesně pod víko hostující brány. Přesilová hra je za pouhé tři vteřiny využita a Kometa se vrací do vedení! Pro brněnského obránce se zároveň jedná o jeho první gól po přestupu z Karlových Varů. Asistence: Jan Hruška, Leoš Čermák.
41:35
Vysokou holí trefil Valský do obličeje domácího Kempného. Přesilovka pro Kometu.
41:14
Kometě se tentokrát nevydařila rozehrávka, po icingu se buly vrátí před Čiliaka.
41:00
Tentokrát puk vypadl mezi diváky, vhazovat se tak proto bude ve středním pásmu.
40:49
Domácí začali aktivněji, puk však po jedné teči končí v ochranné síti. Buly po pravici Melicherčíka.
40:25
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:50.
Střely na bránu po druhé třetině: 21 – 10.
Druhá třetina je za námi, přinesla rozhodně aktivnější a zajímavější hokej z obou stran. Během vyloučení brněnského Hanzlíka byly k vidění hned dvě branky, Kometa se trefila v oslabení, hosté ale nakonec početní výhodu dokázali využít. Před třetí třetinou je tak skóre nerozhodné a stát se ještě může cokoliv.
40:00
39:52
Po špatné přihrávce Tomáše Svobody se hosté osvobozují.
39:09
Hostům se po buly podařilo vyhodit puk pryč z pásma.
39:05
Kubošovu ránu znovu vyklekl Víšek. Buly po pravici Melicherčíka.
38:57
Kubošova rána byla sražena hostujícím hráčem.
38:24
I hosté budou hrát ve třech! Za krosček je vyloučen Jan Výtisk. Kometa má k dispozici luxusní přesilovou hru pět na tři, bude trvat minutu a 36 vteřin.
38:08
Žižkova rána od modré čáry končí na pozorném brankáři Melicherčíkovi.
38:00
Přesně dvě minuty před koncem třetiny si zahrají domácí přesilovou hru. Martin Bartek je vyloučen za vysokou hůl.
37:04
Hosté zahráli vysokou holí, buly ve středním pásmu.
36:42
Několik nepřesností ve středním pásmu, žádný z týmů se nemůže dostat do zakončení.
35:54
Vlachovo nahození od levého mantinelu končí v náruči připraveného Čiliaka.
35:10
Novotný se z levého křídla natlačil do mezikruží, jeho pokus do protipohybu brankáře ale mířil těsně nad. Pěkná pasáž první brněnské formace.
34:39
Jan Hruška si rychle nabruslil do útočného pásma, jeho střela švihem ze středu pásma nadělala Melicherčíkovi spoustu problémů.
34:21
Koreis se za brankou hostí neprosadil, puk je ve středním pásmu.
33:46
Pokus Káni z levého křídla byl sražen mimo.
33:17
Ofsajd domácího celku, buly ve středním pásmu.
32:43
Jan Hruška byl sám před Melicherčíkem, nadvakrát však nedokázal puk doklepnout do hostující brány. Hrál až příliš moc na krásu.
32:17
Oba celky v pěti.
32:00
Hra se rychle přelévá ze strany na stranu, ani jeden se ale nemůže dostat do zakončení.
30:53
Pokus Kováčika od modré mířil mimo.
30:17
Čermák s Hunkesem ve vzájemné potyčce za hostující bránou, oba putují na trestnou lavici. Oba na dvě minuty za hrubost. Bude se hrát ve čtyřech na každé straně.
29:45
Po celé akci se s bolestivou grimasou zvedal z ledu Kolmann, nejspíš dostal pukem. Bude ale v pořádku.
29:45
Pokus Jana Hrušky zpoza brány končí v lapačce Melicherčíka.
29:08
Z otočky pálil Bulíř z velké blízkosti domácího brankáře, netrefil ale bránu.
28:58
Bartekovo nahození ze středního pásma končí na hrudi Čiliaka.
28:14
Po nahození Libereckých ze středního pásma přeruší Čiliak raději hru.
27:24
Zakázané uvolnění Komety.
27:10
Vzápětí je ale znovu srovnáno! V té stejné přesilové hře našel Vampola z levého křídla na pravé straně kapitána PETRA NEDVĚDA, který se znovu sám proti Čiliakovi nemýlil. Druhá branka hostujícího veterána v zápase! Asistence: Petr Vampola, Michal Bulíř.
27:03
Kometa vyhazuje.
26:22
Kometa skóruje ve vlastním oslabení a dostává se do vedení! Burian přebral puk od brněnského brankáře, zavezl ho do pásma, kde se ovšem se střelou neunáhlil. Obkroužil bránu a na levém křídle našel následně obránce MICHALA KEMPNÉHO, na jehož dělovku neměl Melicherčík nárok. Asistenci si připisuje i gólman Čiliak, jeho první v extralize! Asistence: Vilém Burian, Marek Čiliak.
25:46
Hunkes na modré nezpracoval puk a domácí se osvobozují.
25:40
Brněnský Hanzlík je vyloučen za nedovolené bránění.
25:35
Bartek dostal přihrávku z levého křídla mezi kruhy, z první ale poslal puk jen do betonu domácího brankáře. Velká šance hostí!
24:51
Hostům se nepodařila rozehrávka, po icingu se buly vrátí před Melicherčíka.
24:35
24:25
Kometa se znovu osvobozuje.
23:42
Čermák ve vlastním oslabení prchl do přečíslení dva na jednoho s Janem Hruškou. Dokázal mu přihrát, brněnský forvard ale puk poslal jen do betonu Melicherčíka.
23:09
Puk navíc putuje ven z obranného pásma.
22:58
Němec je na ledě, Kometa ve čtyřech.
22:39
Koreis vyhrál buly a Žižka následně osvobozuje domácí celek.
22:36
Kometa jde do tří! Za sekání je vyloučen Tomáš Svoboda. Hosté budou mít dvojnásobnou výhodu, která bude trvat 21 vteřin!
22:18
Hanzlík osvobozuje brněnské barvy.
21:33
Po přihrávce rukou jednoho z hostí je hra vykázána do středního pásma.
21:26
Rána Hunkese od modré mířila lehce mimo. Čiliak nemusel zasahovat.
21:03
Kometa se ihned po buly osvobozuje.
20:57
Vojtěch Němec je vyloučen za hákování, přesilovka pro Liberec.
20:35
Kometa načíná druhou třetinu srovnávací brankou. ŠTĚPÁN NOVOTNÝ se natlačil před hostujícího brankáře Melicherčíka, kterého napodruhé dokázal překonat střelou po ledě. Brněnský forvard tak ve svém druhé zápase za Kometu střílí svoji první branku. Asistence: Leoš Čermák, Jan Hruška.
20:01
Oba týmy se již vrací na ledovou plochu, druhá třetina bude moci začít.
První třetina je za námi, viděli jsme v ní jednu branku, kterou vstřelil nestárnoucí kapitán Liberce Petr Nedvěd. V první dvacetiminutovce ovšem byli aktivnějším týmem domácí, brankově svoji herní převahu ale nedokázali potvrdit.
Střely na bránu v první třetině: 11 – 2.
Další třetina začne přibližně v 17:53.
20:00
19:26
Kováčikovu ránu od modré se snažil dorážet Čermák, puk však nasměroval mimo tři tyče.
19:17
18:39
Hosté se poprvé dokázali osvobodit.
18:30
Pokus Kuboše od modré byl sražen mimo, Kometa je však v početní výhodě aktivní.
17:51
Káňa na pravém křídle netrefil křižný pas od Kuboše.
17:26
Pokus Kuboše od modré mířil mimo.
17:16
Valský (LIB) je vyloučen za podražení.
17:07
Liberec se ze své druhé střely na bránu dostává do vedení. PETR NEDVĚD na pravém křídle přebruslil brněnskou obranu, natlačil se až před Čiliaka, kterého střelou pod víko překonal. Asistence: Petr Kolmann, Tomáš Urban.
16:45
Pokus Dočekala z levého kruhu byl sražen do ochranné sítě.
16:22
Hunkes se dostal mezi kruhy ke střele, jeho pokus byl ale sražen mimo tři tyče domácí brány.
15:33
Pokus Svobody od modré čáry letěl mimo.
14:33
Urban pálil z pravého kruhu, Čiliak si může připsat svůj první zákrok v utkání. Puk ho trefil do hrudi.
14:02
13:46
Fanouškům se tento verdikt nelíbí, dle nich Hanzlík byl v celém konfliktu nevině.
13:46
Vampola mimo hru dohrál tvrdě Hanzlík a rozpoutala se mezi nimi drobná rozmíška. Oba hráči putují na trestnou lavici za hrubost.
13:37
Formace s Vampolou a Nedvědem se také ke střele nedostala, puk je již pryč.
13:04
Ani Liberci se početní výhoda nedaří, Čermák odpaluje puk pryč.
12:40
Další vyhození Komety.
12:25
Ani napodruhé se hosté v útočném pásmu neusadili.
12:11
Tomáš Svoboda osvobozuje svůj tým.
12:02
První přesilová hra pro hostující celek, podražením se provinil domácí mladík Pavel Jenyš.
11:46
Pokus Wasserbauera ze středu útočného pásma, další snadná práce pro libereckého brankáře.
11:32
Po špatné přihrávce Buriana se do přečíslení dva na jednoho hnali Víšek s Vampolou, celou akci ale zabrzdil ofsajd.
11:03
Slabý pokus Buriana z pravého křídla neměl na úspěch nárok.
10:18
Duškův pokus z pravého kruhu byl sražen domácím obráncem mimo.
09:51
Ke střele se ale Liberečtí nedostali, puk je ve středním pásmu.
09:47
Zakázané uvolnění Komety, snad první buly v zápase před domácím Čiliakem.
09:19
Bartek byl již za modrou čárou – ofsajd Liberce.
09:07
Hosté pod tlakem vyhazují puk jen na zakázané uvolnění.
08:51
Vilém Burian obkroužil hostující bránu, puk však kolem tyče a Melicherčíka do brány nepropasíroval. Následně se k puku ale znovu dostal, jeho střela z kruhu ale také do cíle nemířila.
08:27
Kometa se snaží usadit v útočném pásmu, hosté se zatím pozorně brání.
07:36
Další pokus Hrušky, po pravém křídle ale svého soupeře nepřebruslil.
06:40
Velká šance Komety. Tomáš Svoboda byl sám před Melicherčíkem, místo střely ale ještě volil přihrávku levé tyče, kde byl Káňa. Ten však přihrávku nedokázal ideálně zpracovat.
06:31
Kubošova rána od modré ihned po buly končí na betonu Melicherčíka.
06:25
Zohornova střela z levého křídla končí na levém betonu hostujícího brankáře. Hraje se stále jen na jednu bránu, brněnský gólman Čiliak za necelých sedm minut nemusel řešit ještě žádnou ošemetnou situaci.
05:58
Puk po teči opustil ledovou plochu, bude se vhazovat ve středním pásmu, blíže k bráně Liberce.
05:32
Pokus Kempného od modré byl zblokován mimo.
04:54
Čermákův pokus z pravého křídla trefil jen bránícího obránce Dernera, který se s bolestivou grimasou zvedá z ledu.
04:09
Ihned po buly se do puku opřel Žižka, jeho pokus byl sražen těsně mimo.
04:05
Po nahození Jenyše z levého křídla přeruší opatrný Melicherčík raději znovu hru. Buly po jeho pravici.
03:42
Ihned po buly pálí Kempný, Melicherčík připraven.
03:37
Noskovo nahození obloučkem ze středového kruhu končí v lapačce Melicherčíka, který raději kvůli střídajícím hráčům přeruší hru.
03:00
Burianův pokus z pravého křídla mířil mimo.
02:49
02:20
Víšek tentokrát vyvezl z vlastního pásma puk. Kometě se úvodní přesilovka nedaří.
02:05
Kováčikova rána od modré byla tečována bránícím Víškem do ochranné sítě. Buly v útočném pásmu domácích.
01:35
Kometě se nedaří dostat se do pásma, Liberec se zatím v poklidu brání.
01:16
Vampola vyhozený puk dojel a v útočném pásmu našetřil cenné vteřiny.
01:04
Hostům se podařilo vyhodit puk pryč z pásma.
00:49
Kometa si svým aktivním pohybem vynutila první přesilovou hru. Výtisk narazil Němce na hrazení a putuje na trestnou lavici.
00:39
Další střela brněnského obránce Noska. Tentokrát pálil z levého křídla a Melicherčík podruhé v první minutě přeruší hru.
00:14
Noskovo nahození ze středního pásma, po odrazu puku od mantinel přeruší Melicherčík raději hru.
00:01
Vše je připraveno k úvodnímu buly, můžeme jít na to.
V bráně Komety Marek Čiliak, v té liberecké pak Marcel Melicherčík.
Oba týmy pomalu nastupují na ledovou plochu. Domácí nastoupí v bílých dresech, na hostující Liberec čekají barvy modré.

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – Hruška J., Čermák (C), Novotný – Káňa, Němec, Svoboda T. – Burian, Koreis, Dočekal – Wasserbauer, Zohorna, Jenyš.

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Derner, Hunkes, Výtisk, Vitásek, Čutta, Kolmann, Šimek – Vísek, Bulík, Bartek – Bulíř, Nedvěd (C), Urban – Vlach, Vampola, Valský – Kica, Psota, Dušek.

Rozhodčí: Hradil, Šír – Bryška, Lučan.
Letošní vzájemné zápasy

Letošní dva vzájemné zápasy Komety a Liberce jsou zatím nerozhodné. V prvním měření sil dokázala zvítězit doma Kometa, která vyhrála jasně 3:0, libereckou odvetu ale ovládl šťastný gól obránce Hunkese, který Bílým Tygrům stačil na fotbalové vítězství 1:0.
HC Kometa Brno

Hodit za hlavu nevyvedený zápas s Vítkovicemi (Kometa doma prohrála 1:3) a připravit se pořádně na poslední utkání před vánoční přestávkou – tak zní plán hokejistů brněnské Komety pro nedělní duel s Libercem.

V tabulce domácí Kometě náleží aktuálně čtvrtá příčka, na svém kontě mají 50 bodů, což je ovšem jen o jeden bodík více, než má pátý Zlín. Silnou stránkou brněnské Komety je domácí prostředí. Kdyby Brňané v posledním duelu s Vítkovicemi vyhráli, přeskočili by na prvním místě v tabulce domácích zápasů pražskou Spartu.
Bílí Tygři Liberec

Páteční skalp pražské Sparty mluví za vše, Liberec je schopný porazit jakéhokoliv soupeře, na druhou stranu ale dokáže i s kýmkoliv prohrát. A ne o jednu či dvě branky. Minulou neděli rupli Liberečtí na ledě Litvínova, kde prohráli vysoko 3:8, chuť si však spravili v již zmiňovaném zápase s pražskou Spartou, kterou dokázali jako jediný celek porazit podruhé v sezóně. Tentokrát to bylo poměrem 5:2.

V tabulce Tipsport extraligy náleží svěřencům trenéra Pavla Hynka ale až jedenáctá příčka. Na svém kontě mají 41 bodů, což je jen o dva méně, než má jejich nejbližší protivník, na desátém místě se vyhřívající litvínovská Verva.
Pěkný den u sledování online přenosu z utkání 31. kola Tipsport extraligy. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácí HC Kometou Brno a hosty z Liberce. Úvodní buly je naplánováno od 17:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.