Tři body si tak doma nechávají Liberečtí. To je pro dnešek vše, hezký zbytek večera.
Nejlepší hráči: za hosty Jaroslav Svoboda, za domácí Petr Vampola.
Bílí Tygři ve třetí třetině dokázali po gólu Barteka dostat zpět svůj náskok. Piráti ke konci zkoušeli v šesti, ale do prázdné klece zpečetil skóre Filippi.
60:00
59:50
Už je zřejmě rozhodnuto o vítězi dnešního utkání.
59:35
Liberec právě vstřelil branku!
Gól v oslabení pro Liberec! Filippi ujížděl do pásma a chtěl nechat puk Nedvědovi, ale bylo už moc pozdě na střelu. TOMÁŠ FILIPPI však dokázal puk ukořistit a z nulového úhlu zavěsil do prázdné klece. Asistence: Petr Nedvěd.
58:56
Hraje se šest proti čtyřem!
58:39
Petr Vampola (LIB) fasuje dvě minuty za vysokou hůl a desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
58:39
A začíná se to přiostřovat! Při velké skrumáži před brankou fauloval Vampola.
58:28
Vampola vyhazuje puk na zakázané uvolnění.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny, ale Řehoř z brány nnemůže, vhazuje se totiž ve středním pásmu.
57:50
Tygři si vyžádali oddechový čas.
57:50
Střílet zkoušel i Jass, který pálil až z kolen, ale Řehoř ho vychytal.
57:10
Filippi byl vyslán do úniku, ale čekal na své hráče ze střídačky. Nakonec střílí, ale puk je sražen skoro až ke stropu arény.
56:08
Na druhé straně tvrdě pálil Zacha s úmyslem mezi betony, ale Řehoř si mezery ve výstroji pokryl.
55:38
Pulpánovu ránu od modré vyráží liberecký gólman před sebe, kde se kotouče zmocňují opět hosté.
55:33
Skákavý puk od Baleje dokázal zkrotit Melicherčík.
54:25
Bulíř s Filippim se snaží domluvit před klecí hostů, ale ke střele se jim nedaří dostat. Tygři však dále drží pásmo.
53:40
Nahození Kubinčáka se nikdo neujal, jeho druhý pokus míří mimo.
52:19
Pulpán pálil od modré, jeho střela byl zvláštně přizvednuta a Melicherčík se musel hodně natáhnout, aby na kotouč dosáhl.
51:54
Domácí se proviňují zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po pravici Melicherčíka.
51:23
Do úniku se vydal Vampola a chtěl nabídnout kotouč Bartekovi, mezi přijíždějícími beky se mu to ale nepovedlo.
51:11
Hřebejk z blízkosti prověřil Melicherčíka, ale míří pouze do náruče libereckého gólmana.
50:55
Od modré zkoušel pálit Kubinčák, ale netrefil se ideálně a u puku jsou domácí.
50:10
Víšek se chtěl proháčkovat mezi dvojicí obránců Chomutova, ale nebyl úspěšný.
49:03
Tygři už dnes potřetí vedou! Vampola našel unikajícího MARTINA BARTEKA po pravé straně, který na nic nečekal a zavěsil z kruhu za záda Řehoře. Asistence: Petr Vampola.
48:38
Čutta našel přihrávkou Valského, který tvrdou střelou z okraje kruhu vyprášil betony Řehoře.
47:55
Hruška nahodil puk do útočného pásma, dřív u něj jsou liberečtí beci. Při dalším průniku do pásma se Piráti dopusili ofsajdu.
47:22
Balejova tvrdá střela z kruhu je sražena mimo prostor branky. Tygři vyvážejí puk na druhou stranu hřiště.
46:51
Chomutov je v plném počtu, oslabení přečkal bez velkých problémů.
46:09
Střela Hunkese od modré je sražena za branku. Piráti mají šanci přesunout hru pryč ze svého pásma.
45:15
Nedvěd nabídl puk Bartekovi, ten ale netrefil branku a Tygři se musejí vracet.
44:51
Přesilovka pro Tygry. André Lakos (CHM) vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl.
44:51
Na druhé straně Bulík dorážel nabídku Vampoly, ale gól se nekoná, Řehoře zastoupili bekové hostů.
44:28
Svoboda čekal u klece na sklepnutí, ale puk mu přeskočil hůl.
43:21
Hosté si nepohlídali postvení při přechodu do pásma je z toho ofsajd.
41:56
Pospíšil ujížděl po boku Bulíře, druhý jmenovaný však na puk nedosáhl a hraje se ve středním pásmu.
Dnešní utkání sleduje 4 095 diváků.
40:48
Řehoř nechce nic riskovat, nyní pohotově ukryl puk opět od Barteka.
40:42
Bartek si nahodil puk před branku, ale gólman hostů raději kotouč skrývá.
40:14
Rychlý útok Valského vyráží Řehoř.
40:01
Ve druhé části dokázali Piráti dorovnat stav, ale Tygři šli opět do vedení. Chvíli před koncem třetiny však hosté opět dokázali srovnat a třetí třetina tak rozhodne o tom, kde si odveze body nebo jejich větší část.
40:00
39:58
Ještě šance Voráčka, který si najel k brance, ale zavěsit nedokázal.
39:21
Oba týmy už hrají v plném počtu a druhou třetinu zřejmě pouze dohrají.
38:20
Piráti právě vstřelili branku!
Je opět vyrovnáno! Malecův pokus zpoza branky chtěl Melicherčík skrýt, ale kotouč se mu odrazil od výstroje k JAROSLAVU SVOBODOVI, který za zmateného gólmana puk dokázal dostat. Asistence: Tomáš Malec.
37:53
Hra ve čtyřech zatím svědčí hostům, kteří získali pásmo.
37:21
Konec třetiny se dohraje ve čtyřech. Na trestnou míří Luboš Bartečko (CHM) za držení protihráče, a Jiří Hunkes (LIB) za stejný počin.
36:34
Oba týmy soupeřily o puk ve středním pásmu, nakonec jdou do útoku Piráti.
35:08
Hosté jsou v plném počtu, v přesilové hře museli spíše bránit.
34:52
Tak tahle přesilovka se Pirátm nedaří. Další únik, tentokrát Valského, končí opět u Řehoře.
33:23
Neskutečná příležitost Tygrů v oslabení! Filippi a Bulíř se dostali do úniku dva na jednoho, vyměnili si puk, a Bulíř střílel do odkryté klece. Skvělý zákrok Řehoře však zmařil šanci na gól.
33:08
Vylučuje se na straně Tygrů. Martin Čakajík (LIB) okusí trestnou lavici za hákování.
32:41
Zakázané uvolnění Pirátů posouvá hru před jejich branku.
31:56
Únik Hrušky blokuje skvělým vypíchnutím Výtisk.
31:12
Hosté jsou v plném počtu.
30:45
Další velká šance, Čakajík poslal puk do brankoviště, kde se o něj rvali snad všichni hráči. Kotouč se odrazil k Bulířovi, ten ale skrz křoví před sebou nedokázal zavěsit.
29:54
Hunkesova střela od modré jde těsně vedle levé tyče Řehořovy branky.
29:12
Chomutov jde opět do čtyř. Lukáš Pulpán (CHM) byl důrazný za svou brankou, dopustil se hákování a Tygři tak mají další početní výhodu.
28:58
Filippi byl sražen v brankovišti a jeho spoluhráči si to chtějí s viníky vyříkat. Rozhodčí však rychle ukončuje vznikající potyčku.
28:45
Piráti vyhazují přes všechny čáry a už hrají v plném počtu.
28:19
Bulík poslal puk na Nedvěda, kterému přízemní střela nevyšla a kotouč v poklidu přikrývá Řehoř.
27:18
Hra se opět posouvá do prostředního pásma, Vampola stál v brankovišti.
26:51
Hunkes sklepl puk rukou na Nedvěda, což se v útočném pásmu nemůže a hra je vykázána do středního pásma.
26:45
Další přesilová hra pro domácí. Za nedovolené bránění zahřeje trestnou Lukáš Pulpán (CHM).
26:33
Výtiskova střela je sražena do ochranné sítě. Vhazování v útočném pásmu domácích.
26:01
Domácí využívají přesilovou hru a jdou znovu do vedení! Tygři se dlouho snažili prostrkat puk skrz obranu, Bartekova střela byla sražena, Vampolův pokus byl vypíchnut k Vampolovi, ten však také neuspěl. U levé tyče ale číhal MARTIN BARTEK a zavěsil puk nad ležícího gólmana. Asistence: Tomáš Bulík, Petr Vampola.
24:55
V úniku se ocitl Hřebejk, který měl dost času si střelu připravit. Nechal však pouze vyniknout Melicherčíka lapačkou.
24:32
Bulík mohl dorážet z těsné blízkosti klece hostů, ale stál v brankovišti a hra je vykázána do středního pásma.
24:19
Šanci nyní mají Tygři. Jaroslav Svoboda (CHM) se provinil sekáním a oslabí svůj tým na dvě minuty.
23:15
Vampola s Bulíkem si vyměňují puk za brankou hostí, ale nemohou se dostat ke střele. Nakonec je o puk připravila obrana hostů.
22:02
Piráti využívají přesilovou hru a vyrovnávají! Po chybě libereckých beků se dostal k puku DAVID KÄMPF, který trefil Melicherčíka, od něj se však puk odrazil do jeho branky. Asistence: Jaroslav Svoboda.
21:20
Hruška se dostal do dobré šance mezi kruhy, mířil mezi betony Melicherčíka, ten ale rychle sklapnul.
20:48
Liberecká obrana vyhodila puk přímo do náruče Řehoře, který byl z nečekaného dárku překvapen.
20:25
Druhá třetina začíná vyloučením a domácí straně. Petr Nedvěd (LIB) si jde dnes podruhé sednout na dvě minuty za podražení.
20:01
Liberečtí se rychle dostali do vedení, když ve druhé minutě zakročil dobrou střelou Zacha. Poté už hra tolik šancí nepřinesla, lepším týmem jsou ale Tygři. Uvidíme, co přinese dalších čtyřicet minut. Prostřední perioda začna v 17:50.
20:00
19:48
Filippi už byl skoro v úniku, nakonec mu obránci Pirátů vypíchli puk až na jejich střídačku.
19:00
Probíhá poslední minuta úvodní třetiny a puku je Liberec, za brankou čeká na rozehrávku Výtisk.
17:56
Domácí jsou opět v pěti, přesilovku přečkali bez větších obtíží.
17:30
Kaše si udělal z hráčů kužely a prokličkoval až k brance, ovšem ke střele se nedostal a je vytlačen až za domácí svatyni.
16:55
Střelu Hrušky, který se nechráněn dostal do kruhu, vykrývá liberecký gólman. Hosté se navíc dopouštějí úmyslného ofsajdu a přicházejí o pásmo.
15:56
Vylučuje se na domácí straně, kapitán Petr Nedvěd (LIB) si půjde sednout za držení hole. Piráti tak mají šanci dát gól do šatny.
15:45
Pokus Kämpfa také vykrývá Melicherčík, který má dnes dobrou formu.
15:07
Dělovka rozjetého Baleje po pravé straně vyprášila výstroj Melicherčíka.
14:00
Do brankoviště Tygrů posunul puk Divíšek, žádný z jeho spoluhráčů na něj ale nedosáhl.
12:40
Šagát byl blízko ke gólu, střílel z kroku od brankoviště, ale puk mu přeskočil čepel hole a Melicherčík vyráží betonem.
11:08
Směrem k liberecké kleci mířil Bartečko, ovšem nestihl ani vystřelit, domácí obránci ho odstavili z nebezpečného prostoru.
10:10
Bulíř dostal přihrávku a roztáhl hru na levou stranu, po krátké kombinaci v útočném pásmu s Filippim a Hunkesem je však puk na holích hostů.
08:37
Na druhé straně také přituhuje, Kämpf se hrnul za pukem, který těsně před Melicherčíkem vypíchl Hunkes.
07:52
Rozehrávku obrany hostů vystihl Víšek a z blízkosti pálil na Řehoře. Ten však pohotově vyráží ramenem.
07:23
Piráti se snaží získat puk a vytvořit si nějakou větší šanci, ovšem důsledná hra Tygrů je ke kotouči nepustí. Nyní však domácí špatně rozehráli a je z toho zakázané uvolnění.
05:40
Račuk poslal dopředu Kašeho, ten se ale k zakončení nedostal a po potyčce u mantinelu jsou u puku domácí.
05:19
Zakázané uvolnění hostů posune hru před jejich svatyni.
04:54
Urban se uvolnil na levé straně, ale střelu moc zvedl a puk míří hodně vysoko.
04:06
Liberečtí jsou v plném počtu, ke konci jejich přesilovky se k šanci dostal hostující Sikora, který chtěl tečovat nahozený puk do branky, ale minul.
03:00
Tygři dlouho kombinovali, Hunkes s Nedvědem si na modré vyměňovali puk. Liberecký kapitán pak ze středu čáry hledal skulinku mezi hráči, puk byl zastaven až houfem hráčů před Řehořovou klecí.
02:06
Poprvé se dnes bude vylučovat. Na trestnou si jde sednout Tomáš Divíšek (CHM) za hákování na Filippiho.
01:21
Tygři rychle otevírají skóre! Petr Vampola vystihl chybnou rozehrávku Pirátů, ukořistil puk a poslal ho na najíždějícího PAVLA ZACHU. Ten si udělal prostor a z pravého kruhu zavěsil pod víko. Asistence: Petr Vampola.
00:46
Nedvěd si vyměnil puk s Bartekem a snažili se vymyslet zakončení. Tygři však netrefili branku a hra se přesouvá na druhou stranu.
00:04
Domácí vyhráli buly a Čutta zakládá útočnou akci za brankou.
00:01
Hráči již nastupují na led a po české hymně utkání začne.

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík (Schwarz) – Čakajík, Jánošík, Voráček, Výtisk, Hunkes, Ulrych, Čutta – Vampola, Víšek, Bartek, Pospíšil, Filippi, Urban, Valský, Bulík, Bulíř, Jass, Nedvěd, Zacha.

Piráti Chomutov: Řehoř (Hanuljak) – Šulák, Trefný, Kučný, Pulpán, Lakos, Melec, Mazanec – Kämpf, Balej, Kaše, Divíšek, Sikora, Bartečko, Svoboda, Hřebejk, Kubinčák, Hruška, Šagát, Račuk.

Rozhodčí: Husička, Wagner – Hejl, Kajínek.
Ani Piráti na tom nejsou o moc lépe. Mají o bod více než jejich soupeři, tedy deset a to je řadí na desátou pozici. Chomutovští vyhráli také pouze dvakrát a zbytek bodů nasbírali za nepovedené nájezdy. Ty u jejich zápasů proběhly hned čtyřikrát a ani jednou Piráti na druhý bod nedosáhli. Naposledy takto podlehli Zlínu, když po stavu 3:3 v penaltách získali pouze bod.
Domácím Tygrům se sezóna zatím moc nedaří. Po devíti kolech jsou na samém dně tabulky s devíti body. Své místo sdílejí ještě s Energií a Vítkovicemi, které posouvá výše lepší skóre. Liberečtí potřebují nutně bodovat, aby se odpoutali od spodku tabulky – letos se jim podařilo vyhrát pouze dva zápasy v základni hrací době. V posledním klání podelhli Tygři Pardubicím, i když měli utkání rozehrané a vedli 4:2, Perníkáři otočili na 6:4.
Dobré odpoledne z Liberce. Dnes budeme svědky utkání mezi Bílými Tygry Liberec a Piráty Chomutov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.